• kralovek

    Nevite nekdo, jestli existuje nejaky soft, ktery nahraje obrazek ve formatu napr. JPEG okalibrujeho vami zadanymi souradnicemi a vytvori tak mapu, nahratelnou do Garmina?

    Ja jsem nasel jen toto: http://www.nhgps.com/examples/0.html Je to vvyuziti presne tohoto postupu vytvoreni mapy ve smart telefonech Motorola

    Diky

    0 0
    • kralovek  

      http://www.gpstrack.com/

      nasel jsem zatm tohle, ale porad to pada. Da se tam skutecne pouzit jakykoliv jpeg jako mapa, a ten okalibrovat. Funguje i komunikace PC ↔ GPS pro waypointry a trasy, ale nevim jak tu mapu prehrat do GPS

      0 0
      • zubus  

        Na kalibraciu bitmapy pozivam OziExplorer. Tam si oznacim body, trasy, POI… a nahravam do Garmina. Na tvorbu vlastnych map je WEB

        http://gps-maps.info/cz/

        tam najdes postupy na tvorbu vlastnych map, potrebny soft, ako sa pracuje s bitmapami a tak dalej…

        Carpe GPS

        0 0
        • kralovek  

          Diky za odpoved. Stahnul jsem si OziExplorer … je to uzasny, az na:

          Map upload to Garmin mapping units is not supported.

          Jaky soft tedy pouzijes pro nahrani te mapy do GPSka? Diky

          0 0
          • zubus  

            Bitmapu do GPS z Oziho predsa nenahras, len body, cesty, tracky… Bitmapy Garmin nepodporuje. Ak chces pouzivat bitmapy, musis mat napr PDA s GPS funkciami.

            Mapy ( vektorove!!! )sa nahravaju utilitami(sen­dmap..) alebo komplexnym programom ako je Mapsource. Tam si vyberam mapy ktore chcem nahrat, a poslem ich do GPS. Ale musia to byt GARMIN IMG format.

            Ake ze to GPS mas…a ked si si ho kupoval, to si predsa musel vediet, ze do klasickeho GPS sa bitmapa nahrat neda.

            V Oziexploreri si daj config, (Alt-C) a nastav si svjoe GPS ( garmin, magellan… typ a tak)

            0 0
            • kralovek  

              Tak to se priznam, ze jsem nevedel, ale zas tak me to netrapi, protoze byl za babku. Mam Garmin GPSMAP 60CS. Ten by mel byt i propojitelny s PDA, protoze ma NMEA rozhrani. Uvazoval jsem i o PDA, v kombinaci s bluetooth nebo CF ale to preci jen neni az tak „outdoor“ … PDA na riditkach by to nemuselo vydrzet. Docela zajimava masinka je tahle motorola. to je PDA, telefon a GPSko v jednom. http://www.mobile-phone-directory.org/…a_A1000.html

              Dik za odpoved

              0 0
              • zubus  

                Ty sa teda mas, lebo 60CS je relativne novy model( asi rok stary) a jeho cena je cca 600–700 EUR, v Cechach asi 18.000 Kc, tak neviem, za co si to kupil…pre kazdeho je babka ina suma…

                0 0
                • kralovek  

                  450€ … ta babka je rozhodne relativni … relativni vzhledem k beznym cenam mam na mysli :o)

                  0 0
            • martt  

              v mapsource su mapy pouzitelne pre auto ale nie na turistiku. Poznam teda len Rakuske mapy lebo slovenske nemam ale predpokladam, ze slovenske budu podobne.

              Informacie o vytvoreni vlastnej mapy su http://www.rlp.sk/…/default.htm http://buteo.szm.sk/gps/index.htm

              rasto vyrobil mapu Malych Karpat a tam to opisuje

              Pri ladovani mapy cez sendmap ostane v GPS iba ta jedna mapa a neda sa ich vybrat viac ako je to v mapsource.

              0 0
              • zubus  

                Aby bolo jasne, Mapsource je prostredie na spravu, loadovanie map, tvorenie Waypointov a tak…ake mapy tam mas, je kazdeho vec, a taka Ceska TOPO50 je na turistiku pouzitelna az az…Na Slovensku je tiez turisticka topo mapa na www.conan.sk.

                Ja ale pouziva na turistiku klasicke 1:25 000 od VKU Harmanec.

                0 0
                • kralovek  

                  Nevis jestli existuje nejaka „dobra“ turisticka TOPO mapa francouzskych alp? Co se tyce topo map, nasel jsem usa, canadu, cechy, slovensko … ale tu francii jen city select, metro guide atd. coz je opravdu jen pro to auto.

                  0 0
                  • zubus  

                    To neviem. Ale casti by sa snad nasli od amaterov na

                    http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?…

                    je tam CotedAzur + alpy. A je tam aj hromada inich map.

                    0 0
                    • kralovek  

                      Jo pekna mapa … diky.

                      • Kdyz otevru .mp soubor v GPSMapEditu, tak jsou tam videt nazvy mest. Kdyz nahraju .img soubor do gpsky, tak jsou tam jen vrstevnice.

                      Nevis cim to je?

                      • Nevis jeste jak obnovim zobrazeni puvodni basemapy?
                      • Nedaji se zobrazit 2 mapy najednou? … tj. tak aby se prekryvaly? Kombinace basemapy a teto vrstevnicove by byla temer idealni.

                      Diky

                      0 0
                      • kralovek  

                        Jo tak ty nazvy mest uz to ukazuje … sorry

                        0 0
                      • zubus  

                        Tu mapu musis v Mapedite oznacit ako transparentnu, a v kombinacii s MetroGuideom je ok. Po oznaceni ju musis ulozit v Polskom formate, a znova cGPSmapperom pretransformovat do Garmin img formatu. Ale to vsetko je na stranke co som uviedol napisane, staci citat.

                        0 0
                • martt  

                  ja tu mam Metroguide Europe V6, v Rakusku je v tom kazda diera, teda napr aj v Kittsee su vsetky ulice aj s cislami domov. Niektore vacsie mesta napr. Brno su presne zobrazene aj v Cechach. Mensie, napr. Breclav nie. Slovensko nema nic – ani Bratislavu.

                  Ale ani pre Rakusko tam nie su napr. turisticke znacky alebo vrstevnice. Takze je to pouzitelne iba pre auto ak hladam nejaku adresu. V lese je mi ta mapa aj v Rakusku naprd lebo je to len velka biela plocha.

                  Pristroj mam GPS 76S

                  0 0
                  • kralovek  

                    No prave … protoze to neni topograficka mapa. Ze by sme byli v evrope tak zaostali?

                    0 0
                    • zubus  

                      Tak to ani nahodou. V cechach, aj na Slovensku je dost sikovnych amaterov, co robia mapy. Vrstevnive pre CZ i SK su volne. Este lepsie su na tom Poliaci. Ti vytvorili napr cele krkonose, Jeseniky, Vysoke Tatry aj s Ceskymi, resp. Slovenskymi castami.

                      Zapadniari len cakaju, ci im to niekto neurobi a nepreda. Ja si napr. vyrabam mapu TOPO Povazskeho inovca a myjavskych kopanic, kde chodim bikovat. Vyrabam ju ako transparentnu, cize prelozim nou topo20 vrstevnice, a mam celkom presnu topo mapu, a este ma to aj bavi.

                      0 0
                  • zubus  

                    MetroGuide je produkt z Edicie Mapsource od firmy garmin. Inak oni Slovenko, Polsko, Madarsko, Slovinsko, Chorvatsko …robit nebudu. Tam je pole pre lokalnych tvorcov map. Naproti tomu Cechy ano. Som z toho rozladeny, lebo napr MG6 stoji to, co napr cestna mapa Slovenska, a dokonca menej ako cestna mapa Madarska. A to je v MG6 skoro cela zapadna Europa. Co sa tyka topo map, tak v tom mas pravdu. Je to bieda, a ak nejaka je ( Ceska TOPO50) tak stoji 5600CZK. Pre Rakusko som ziadnu nenasiel, pre napr Nemecko je cast pod Frankfurtom, a stoji nekrestanske peniaze. Ono je to dane tym, ze dobru TOPO mapu nie je take lahke urobit, a zakaznikov nie je az tolko, aby sa to rentovalo spolu s nizkou cenou.

                    Ja som si kupil Slovakia Roads 3.x ( mimochodom mam este jeden kluc volny, lebo su k nej dva, tak ak by si chcel…) a na to transparentnu topo20 vrstevnice, a je to ok. Na turistiku klasicke papierove.

                    0 0
                    • samson  

                      zubus, nemas nahodou kluc pre mau TOPO 50cz? napis mi na emajl, dik

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.