Garmin edge 705 - jak vypadaji mapy?

23 nepřečtených
  • borda

    Ahoj, jak prosim vypadaji mapy v tomhle Garminu? Jako ve strych etrexech, nebo jako v novejsich navigacich typu dakota? A rychlost prekresleni? Nove TOPO je ve starych etrex uz docela nepouzitelny.

    Chci vymenit dakotu za tuhle navigaci, protoze:

    1. kolo :-)
    2. vyskomer
    3. SD karta

    Ale to starsi zobrazeni by mi dost vadilo, je to velmi vyrazny krok zpet

    Diky za info

    PS: vim, ze je tady spousta vlaken, ale tohle jsem tam nenasel.

    0 0
    • borda  

      PPS: podle fotografii na netu to vypada na to stary zobrazeni. Nezmenilo se to treba s novym firmwarem?

      0 0
    • Martin  

      topo 2011 a 2012 pro jsou v edge 705 pomalé jak stará *****… a to mám v budíku nahráté jenom oblasti, kde jezdím, čili moravu a kousek čech, ne celou ČR

      překreslování, když se v mapě pohybuješ joystickem, je tragické.

      mapy jsou dost nepřehledné. buď neukazují skoro žádné detaily, nebo jich je naopak strašně moc. prase aby se v tom vyznalo.

      při navigaci přes routing nebo course to ještě celkem jde, to je použitelné, ale edge se rozhodně nedá použít, abych se podíval, kde jsem a kudy jet dál. k tomuhle účelu raději používám mobil s trekbuddym nebo papírovou mapu

      takže edge 705 používám jako navigaci, jako tachometr a jako záznamník, kde jsem byl – tyhle funkce jsou super a v nich exceluje, ale jako zobrazovadlo map je na hovno

      pro další dotazy jsem k dispozici…

      0 0
      • jecnak  

        Nelze jinak nez souhlasit.

        0 0
      • borda  

        Doprcic, to jsi me nepotesil. Takze jestli to spravne chapu, tak mapy chodi a zobrazuji se zhruba jako na hcx etrexech. To je uplne nahovno. Proti dakote tezkej propadak. To zustanu teda u dakota + rox. A uz jsem se radoval, jak jsem na to zase vyzral :-)

        0 0
        • Martin  

          nevím jak funguje etrex, krom edge jsem jiného garmina v ruce neměl…

          0 0
          • borda  

            Funguje blbe :-). Mapa je silene neprehledna a prekresleni je na dve veci. ta dakota je svizna, v mape se da orintovat :-) – ma pomerne blizko k rastrove, proste pohoda

            Ona ta 705 je na bazaru za 3500 se snimacema (HR, rychlost, kadence) a drzakama, ale ty mapy to teda naprosto degraduji.

            Rox umi v podstate to samy bez map a dakota je zase jinde mapama

            0 0
            • Martin  

              ber to tak, že ROX zas neumí navigovat a nemá tak pěkně detailní logy jako edge… ale souhlasím, že pokud jsi zvyklý na svižnou mapovou mašinku, pomalá ti neudělá radost…

              nicméně se dá předpokládat, že edge není z principu prohlížedlo map, ale navigace :)

              0 0
              • Lada,s  

                Vyloženě navigaci jsem teda zatím nikdy nepoužil. Občas používám jen samotnou mapu k lepší orientaci, když jedu někde kde to moc neznám. Ale z 99% to slouží pouze jako klasický computer se záznamem trasy.

                0 0
              • borda  

                souhlasim. ono planovat neco v pristroji je taky hovadina :-). me jde fakt spis o to „stary“ zobrazeni. v tom aby se prase vyznalo. ten skok u tech modernejsich pristroju je znacnej. uz je to proste mapa a ne zmet car.

                souhlasim i s tim, ze rox urcite nebude tak treningove propracovanej, soft je strasnej, ale priznam, ze to zase tak uplne nevyuziju :-).

                tepovku to meri a nejakej ten obrazek mi to taky nakresli :-)

                Proste jsem si myslel, ze kdyz prodam roxe + dakotu, da mi to tak akorat na to edge, s vyssi pridanou hodnotou. no, tu hodnotu (krome uspory mista na riditkach) tam nevidim prave kvuli tem mapam :-(

                Sem tam si dam nejakou kesku a tam ta mapa celkem dulezita je. obcas

                0 0
                • Martin  

                  ten displej na edge je malinkatý… když ho srovnám s displejem mého starého mobilu (SE W910i), tak i soník měl displej větší… takže pro práci s mapou je opravdu lepší mít něco s lepším displejem

                  zas na druhé straně, schopnost edge navigovat podle trasy nebo běhu. čili můžeš jet buď podle navigace jako v autě, to hlavně po silnici, nebo použít „běh“, nakreslit si trasu v terénu, ta trasa se ti pak promítne na mapový podklad a vede tě i v místě, kde klasický routing nefunguje. tahle fičura se mi dost líbí, jezdím podle ní v neznámých oblastech nebo hledám nové cestičky

                  0 0
        • Lada,s  

          Bohužel je to tak. Pokud máš mapu jen zobrazenou a jedeš podle ní tak je to v pohodě, překresluje to plynuje. Ale jakmile potřebuješ s mapou pohybovat např. při plánování trasy tak je překreslování hodně pomalé

          0 0
      • borda  

        Kazdopadne diky doome

        0 0
        • Martin  

          není za co, kdyžtak se klidně ptej dál

          0 0
          • borda  

            jeste tedy pro zajimavost, co jsem nenasel – jak rychle dochazi k degradaci te lipol baterkY? Pokud k ni dochazi? Spis ve smyslu v prubehu casu, je jasny, ze jinak je to samozrejme individualni, podle poctu nabijecich cyklu. Ale ty lipolky nejsou nesmrtelny. pozorujes neco takoveho?

            0 0
            • Martin  

              ty jo… já mám edge z druhé ruky – kamarád, co mi ho prodal, je fanoušek hračiček, tak ho měl už v době, kdy to byla horká novinka – a výdrž je cca 8–10 hodin podle toho, jak moc pracuju s mapou a jak moc svítím displejem.

              takže degradace akumulátoru není tak zlá. ten můj budík je opravdu dost starý.

              0 0
      • Smazaný účet  

        100% souhlas…navigovani podle mapy je mozne jenom pokud jedes po predem naklikane ceste, jinak tragedie a zkusit zjistit kam mas jet dal je docela unreal:DD

        S sebou rposte porad vozim mapu a nejspise poridim chytrofouna s vetsim displeyem a mapama…

        0 0
      • rdx  

        bohuzel je to presne jak pise Doom. Pro navigaci nepouzitelne. Pro predem naklikanou nebo stazenou trasu je to ovsem diky sve vydrzi celkem slusne vyuzitelnej pristroj.

        0 0
      • ptrs  

        Přehlednost mapy se dá hodně ovlivnit editací TYP souboru.

        Mapy jsou od Picodasu nastavený univerzálně a na Edge je pak na displeji hroznej bordel.

        Já jsem si zrušil zobrazování názvů ulic a POI a změnil barvy a je to mnohem přehlednější.

        To jestli máš nahrané jen oblasti nebo celou čr podle mě nemá na rychlost vliv.Prohlížení pomocí joisticku je fakt zoufalý,ale pro rozumný prohlížení by to chtělo stejně větší dislej.

        0 0
    • Nekke  

      Tady sem posilal par obrazku s rozdilama v displejich, neni toho moc, ale mozna si predstavu udelas.

      http://www.bike-forum.cz/…ink.ajax.php?…

      To prekleslovani je dost bida u vetsiny zarizeni od Garminu, vcetne novejsich.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.