Trek Procaliber 9.6 2018 změna vidlice - offset

24 nepřečtených
  • Dawe007

    Ahoj, chtěl bych na svém kole vyměnit vidli. je tam teď Recon GOLD 100mm s 51mm offsetem a viděl bych to na SID s 35mm nohama/100mm a 44mm offsetem. Pročetl jsem si dřívější diskuze a měla by se tedy zvýšit stabilita a omezit " točivost" kola v nízkých rychlostech. Nemá někdo zkušenosti jak moc se změna takového offsetu projeví na tom manévrování? Kolo mám ve velikosti 21,5" a byl jsem na hraně s velikostí 19,5, řidítka mám přehozené na 760mm/60mm představec.

    Geometrie kola je zde : Geometrie

    Bude to ok a nebo se mám na to raději vyprdnout a zkusit počkat, zda se někde ještě něco s 51mm neobjeví? Ne teda Foxky za 30k atd.. :)

    0 0
    • vysmátej bajker  

      změnou ofsetu z kola s GF geo uděláš běžnou 29". prý je to znát osobně nevím.

      0 0
    • Výběr z produktů

      Orbea ONNA 40 29 kolo, black Skladem > 2 ks

      Orbea ONNA 40 29 kolo, black

      17 299 Kč MOC 18 499 Kč

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • novas752  

      Pokud nejsi extra citlivý tak to buď vůbec nepoznáš nebo na to za 5 minut zapomeneš.

      2 0
      • Dawe007  

        oka, teď se už jen rozhodnout který SID, protože s 35mm nohama se dělá 120mm a 100mm je SL s 32mm :(

        0 0
        • novas752  

          35mm verze lze vzácně sehnat i 100mm a pokud neseženeš tak je možné jí na 100mm předělat – je potřeba vyměnit „airshaft assembly“, tedy vzduchový píst s pístnicí za kratší, ničim jinym se to neliší.

          0 0
          • Kaire  

            dělá se i 110 airshaft?

            0 0
          • Dawe007  

            díky, chtěl jsem případně řešit přes SAG, ale shaft bude asi lepší volba. Nechávat tam tu 120 plus ještě offset se mně moc už nechce :)

            0 0
            • novas752  

              No přes sag to řešit nejde. Respektive když to přefoukneš tak jakoby omezíš zdvih na 100mm, ale opačně než je potřeba – omezíš poslední 2cm, zatímco výměna airshaftu ustřihne první 2 cm = vidlice bude kratší = neovlivní to geo.

              0 0
              • jonti  

                On asi spis myslel, ze to podfoukne a bude mit vetsi sag.

                0 0
                • novas752  

                  To je pak zase nepoužitelně měkké. To by musel mít sag tak 4cm v sedě aby tím srovnal geometrii = přes 30% a to by prostě nešlo.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Hlavně to neřeší jízdu do kopce, kdy mu vidle bude vyjíždět nad sag. Jediné správné řešení jsi napsal hned v prvním příspěvku – interně předělat na 100.

                    0 0
                  • vysmátej bajker  

                    a nenahradí mu ty 2cm ten rozdílnej ofset?

                    0 0
                    • novas752  

                      Ne takhke to opravdu nefunguje. 2cm navíc = vidlice je delší = změní to geometrii rámu. Jako když si pod přední kolo strčíš 2cm prkno.

                      0 0
                      • vysmátej bajker  

                        změní se uhel. současné taky větší uhel a standartní ofset.

                        0 0
                        • scortis  

                          No úhel hlavy se ti těma 2cm skoro nezmění, myslím že rozhodně ne nějak abys to poznal. Co se ale změní je stack a reach a taky BB drop, což znamená trochu jiný posez.

                          0 0
                          • jonti  

                            jak moc to vadi zalezi na kole, spesl epic ht byl se 120mm sidem velmi vratky a neslo na tom jezdit, giant anthem byl ok.

                            0 0
    • Dawe007  

      vzhledem k tomu že těch 51mm vidlic už za rozumnou cenu moc není, tak vidlice se 44mm offsetem a 100mm zdvihem bude cesta nejmenšího zla asi ne?

      0 0
    • Dawe007  

      tak vidlice je doma, ale nedaří se mně sehnat ten 100mm shaft (11.4018.111.006), nikde ho nemají dostupný… tak snad se brzo někde objeví :)

      0 0
    • Dawe007  

      Podle Zitneho by měly být dostupné snad v půlce února, tak budu hlidat

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.