Mavic Aksium 2014 vs Shimano WH-R500 vaham

31 nepřečtených
  • Tanabe

    Zdravim v pondeli se chystam objednat lec stale vaham ktere vzit.Co jsem cetl tak vsichni doporucuji prave ty Mavicy rozdil 1000Kc± ale neni pro mne rozhodujici.Vazim 65 kilo tak si prave rikam jestli by mne nestacily i ty Shimana,ale zase je problem co jsem se zde docetl nahradni dily kdyby se neco stalo.Jezdim po Olomoucku a zdejsi silnice nejsou nijak extra no proste dam na Vas je mne to celkem fuk co to bude hlavne at to neco vydrzi.Jeste mam 8ku kazetu tam by problem byt nemel asi ze? Dik moc za Info.Nemam v okoli koho se zeptat a na prodavace moc nedam

    0 0
    • Delkim  

      problémy s náhradními díly u kol Shimano už neplatí (potvrzeno od prodejců i z praxe), řešil jsem to dva měsíce na jaře a nakonec koupil Dura Ace kola

      0 0
      • Tanabe  

        no jo ale ty Dura ace jsou ± za 37 tacu no a popravde davat to na kolo za 13 klacku nevim teda:-) jinak ale vypadaj moc pekne

        0 0
        • Tanabe  

          tak sem jeste prolezl fora a nakonec Mavic Aksium 2014 jdou do kosiku pokladniho:-)

          0 0
          • Delkim  

            jj, dobrá volba

            už jsou i s pneu, ne?

            0 0
            • Tanabe  

              no delaj se i komplet ale ja beru toto http://www.kupkolo.cz/…-2014_z5895/

              0 0
              • Yura  

                Ty plaste co se davaj k tem aksiim jsou otresny, ja když jsem je vymenil za conti gp 4000s, tak to jelo jako uplne jiny kolo heh. To je proste nebe a dudy.. :)

                0 0
                • Tanabe  

                  hoj uz mas konecne silnicku?:-)

                  0 0
                  • Yura  

                    Nemam. Typek toho spesla prodal a ted tam ma druhého, ale tusim uz za 26t na to mu seru. Ted uz to vydrzim a pak asi vemu toho noveho hliníkového canyona endurance. Mozna když buh da, tak karbonového ultimate cf..

                    0 0
                    • Tanabe  

                      pekny:-) pak dej vedet rad se podivam na poradny kolo:-)

                      0 0
                      • Yura  

                        Jak budes met ty aksia, das tam nejlepe ty GPcka tak to pojede paradne. Pak jsou ještě dulezity tretry s tvrdou podrážkou kterou neohnes a pedaly. Jak mas tohle, tak to pojede na silnici dobře. Ja ted jezdim na horaku se slickama, po dlouhe době jsem zase zacal jezdit v tretrách a jezdi mi to stejne jako na silnicce.. Pak uz je to stejne jen o tom co ma clovek v nohách. :)

                        0 0
                        • Tanabe  

                          :-) naslapy uz mam delsi dobu sice system clickr Spd ale rozdil mezi normalem a timto nebe a duty ten cliker se bral hlavne proto ze jsem naslapy nikdy nemel a do prace dost krizovatek tak at nekde nelezim:-)

                          0 0
                          • Yura  

                            Hm ty budou vazit docela dost co. :) Ja jsem zvyklej na klasicky looky

                            http://www.kupkolo.cz/…2014_z95689/

                            Nemusis se toho vůbec bat, muzes si to nastavit imbusem. Ja to povolene skoro na max. Tretra v tom drzi pekne, ale zaroven vycvaknu bez problemu i v rychlosti, když z niceho nic musim zastavit.. Ja jsem prave spis padal s klasickyma pedalama na MTB. To me kolikrat i po pokusu vycvaknout ta tretra tam zustala a uz to bylo. Vypada to docela komicky, clovek stoji na miste a skaci se na bok, jako kdyby ho někdo zastrelil. :D

                            0 0
                            • Tanabe  

                              tak neco malo to vazi:-) nejak to nehrotim ja to bral hlavne ten system Spd ze kdyz nekam jedem z manzelko a dcero tak jdeme i kousek nekam pesky atd a nevim jak bych to zvladal s Lookama (stejne kdyz jsem jel uplne poprve tak jsem zapomnel vycvaknout boha to byl sok a ten pot co me polil ale nakonec to dobre dopadlo dneksa uz na to vubec nemyslim a delam to automaticky)

                              0 0
                              • Yura  

                                Jo tak na chozeni ty looky nejsou no. Ani ty kufry pak nic nevydrzi, když v tom cmajdas..

                                0 0
              • Delkim  

                a víš o problémech se zárukou když to vezmeš od Kupkola? Kastar to odmítá dělat, prý to řeší soudně, ty „šedé“ dovozy

                Koloshop je má dražší, ale zase tyhle problémy případně neřešíš

                tady jejich nabídka např.

                http://www.koloshop.cz/…el-2014.html

                0 0
                • Tanabe  

                  no nevim dik za info

                  0 0
                • McBlacky  

                  reklamaci ti vyřídí KK a náhradní dily sežene bud KK nebo Bikesport. Servis ti to pak udělá kterýkoli.

                  Osobně jsme i na regulérní dovozy řešil díly přes Budinu, protože je má levněji a rychleji než Stárek, kterej jen mlží a netuší kdy co bude mít.

                  0 0
        • Delkim  

          já ti ty Dury nedoporučuji, já ti jen na nich ukázal, že se Shimano kol nemusíš bát, že ty náhradní díly problém už nejsou

          0 0
    • nooski  

      Tady není o čem, rozhodně Aksia. R500 jsou fakt úplně nejzákladnější zapletená kola.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Když se tu probírají shimana, nemá někdo zkušenost s koly Ultegra WH-6800 ? Náboje, tuhost, celková kvalita ? http://www.kupkolo.cz/…-6800_z1635/

      0 0
    • radek01  

      Starý Aksia jsem jezdil na bláťáku a super kola za ty prachy po 22 tis mě praskl ráfek probržděný.Tak jsem tam dal Remerx Rapid a to jsou fajnový těžítka,který vůbec nejedou…To budou silné nožičky. :-)

      0 0
      • Singlespeed  

        Rapid je cca o 50 gramů lehčí ráfek (500 gr) než měly stará Aksia (550gr) , takže v pohodě.

        0 0
      • destr  

        Pasuje tam ten ráfek v pohodě na ty origo dráty délkou? Nikde se mi totiž nepodařilo najít erd toho ráfku aksium a mám doma na předku taky jeden prdlej po tom, co mě sundalo auto.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.