• Majkl_P

    Zdar, má někdo zkušenosti s novým Canyon Torque v karbonu, konkrétně verzi CF9 s Eaglem na Foxu? Momentálně mám Capru 2016 cf a chci něco i do bikeparku. Jde mi hlavně o jízdní vlastnosti do kopce, jestli se s tím dají třeba v pohodě vyjet Rychleby? A taky jsem v předchozích diskuzích četl, že ze zadní stavby se po pár km ozývá praskání, údajně jsou to pouzdra. Nechci kupovat zajíce v pytli, to cvakání by mi dost vadilo.

    0 0
    • ondra90  

      Zdar!

      O cvakání jsem psal já, musím diskuzi doplnit..Nakonec se věc vyřešila sundáním tlumiče a lehkým namazáním uložení. (potvrzeno přímo z canyonuú Od té doby naprostý cajk. Zadní stavba je pevná jak má být, DH tratě nejsou problém. Snad by na to šla dát i dvoubrejle.

      Nicméně mám AL 5.0, takže to nepovím

      0 0
      • Majkl_P  

        Čus, dík za reakci, bylo mi divné, že by udělali až takovou chybu při vypuštění takového stroje…já bych šel klidně do hliníku, ale vzhledem k tomu, že bych to chtěl na foxu s eaglem, tak už bych volil karbon, protože předělávat se mi to opravdu nechce…zajímá mě taky dost stoupání do kopce, hodně jezdím Rychleby, tak abych se nějak extra netrápil. A vzhledem k tomu, že mi chybí bikeparky, tak chci něco uni. Na Capře se zdvihem 170 vyjedu Rychleby v pohodě, tak aby Torque už nebyl hodně do sjezdova. Capru bych taky protáhl parkem, ale byl jsem upozorněn, že by to po pár dnech v parku nemuselo být s kolem úplně ok :) Na fórech psali, že Torque stoupá v pohodě, ale otázka kde testovali. Dvoukorunku bych tam asi necpal, to už asi přijdeš hodně o hravost kola.

        0 0
      • Dudynevikudy  

        ahoj…chci poridit torque a vaham s vyberem velikosti…mam 179cm a nevim zda vzit jeste M a nebo uz Lko…diky za info

        0 0
        • jenik00  

          Rozhodně lko, neváhej

          0 0
        • jenik00  

          Sedlová trubka je hodně krátká a rám má mega sloping, takže plno místa na pohyb nad rámem. Mám 180 a skoro bych snesl delší

          0 0
        • jenik00  

          A jinak popřemýšlej ještě o capre, zatím mi přijde, že torque skoro nikde nepotkávám a docela mi to vyhovuje :)

          0 0
          • Sunshine 29  

            To přijde neboj :)

            0 0
          • Salkrikaltor  

            Nemáš osobní zkušenost? Dokázal bys porovnat Capru s Torquem?

            0 0
            • jenik00  

              Seděl jsem chvilku na capře a mám torque. Jsou dost podobný. Vizuálně se mi v hliníku o dost víc líbil torque v tyrkysovy barvě. Porovnání je na enduro-mtb.com, akorát teda porovnavaji různý velikosti což trochu zhoršuje výpovědní hodnotu

              0 0
              • nksh  

                Tak v Enduro magu psali neco jako ze na většího Torqua se nevmestnali. Proto to bylo L vs XL. To je spis chyba Torqua ze to ma dlouhou sedlovku.

                0 0
        • kozicka  

          Já mám 182 cm a vzal jsem AL 6.0 vel. M, brácha má loňskou Capru vel. M ten nejvyšší hliník. Ještě to nemám moc projeté, tak snad brzy budu mít porovnání a napíši dojmy.

          0 0
          • Breakpain  

            Capra 2017? Ta malinká mrška… :-) čoveče mám 187 a tu jezdím v XL a přijde mi to občas malé :).. a to myslím odpovídá Torque v Lku myslím ;)… Já bych ho osobně bral v XL

            0 0
          • jenik00  

            Ty jo to ti musí být malý. Mám 180cm torque L a vešel bych tam 170 mm teleskop s rezervou

            0 0
      • Dudynevikudy  

        ahoj…chci poridit torque a vaham s vyberem velikosti…mam 179cm a nevim zda vzit jeste M a nebo uz Lko…diky za info

        0 0
    • frela  

      V Kopřivný v parku jich mají dost na půjčení .tak se tam stav

      0 0
      • Carloss  

        to má trošku z ruky :)

        0 0
      • Dudynevikudy  

        tak jsem byl v Koprivny…a nakonec Mko vyhralo…kdyz jsem to videl live tak jsem Lko ani nezkousel…

        0 0
        • jenik00  

          Zajimavej způsob testování :)

          0 0
          • nksh  

            Na 179cm bych skoro rek, ze to je jasny Lko :)

            0 0
            • MirosPikos  

              Se tam pojede projet asi ještě jednou :)

              0 0
            • TheJD  

              Podle me to je take jasny L. Jen v pripade, ze chce kratke kolo, tak by pro nej bylo M lepsi.

              0 0
            • Breakpain  

              187 cm, XL – prislo mi to hrave bez problemu, nemel bych problem s vetsim ramem :)…

              Ale tady je to hodne individualni, mam kamose, co by byl schopnej jit se stejnyma proporcema do L, v pripade extremu i do M :)…

              0 0
        • Ulrich  

          emko bude zábavnější

          0 0
      • JehlikCz  

        Ty kola tam maji zamluvene minimalne mesic dopredu.Jen tak si ho pujcit je bez sance.

        0 0
        • my_dudesty  

          I přes týden? Já když tam byl v červenci jedno pondělí, tak měli v půjčovně snad 4 Torque a v parku jsem potkal tuším jen jednoho Striva, Torqua snad vůbec.

          0 0
    • jayjayos  

      Zdar,

      tak jak jsi nakonec pořídil? Dostal jsem se sem z googlu, protože řeším právě to křupání od tlumiče. Kolo mi přišlo minulou středu, teď to budu rozebírat a mazat.

      Jinak ohledně stoupání – já mám A6.0, takže SRAM 11ku, která není marná, ale na minulém kole jsem měl eagle a je to znatelný rozdíl. Co mi přijde jako mnohem markantnější, jsou 165mm kliky. Na předchozích kolech jsem měl vždy 175 a rozdíl v páce při šlápnutí je o parník. Teoreticky by šly kliky vyměnit, ale kolo má tak nízko střed, že už bych si nepřišlápnul ani na flowtrailu. Takže k Tvojí otázce – pravděpodobně se Ti bude do kopce šlapat trochu hůř … ale zase to má dobrý vliv na objem stehen :D.

      K

      0 0
    • lubosalbi  

      Co vůle v uložení vidličky tlumiče u zadních vzpěr? Ještě se neprojevuje? Já když viděl kolo z půjčovny z Morávky, tak jsem celkem koukal na ten vakl.

      0 0
      • Breakpain  

        Čoveče, nevím, jestli to bude odpovídat realitě, přeci jen něco z půjčovny… :-)

        Víš jak se to říká o autech – nejlepší džeep nebo pracovní auto je kombík z půjčovny ;-)… U kol to bude IMHO velmi podobné ;)

        0 0
        • nksh  

          Jenze ta vidlicka u Torqua je tam jen nasazena, zadny srouby nic. Tam se vakl udela driv nebo pozdeji.

          0 0
          • lubosalbi  

            Přesně tak, viděl jsem dokonce video, kde to plastový futro, na kterým se to otáčí, je uplně vymletý.

            Bude to díl za pár korun, ale životnost asi dost mizerná.

            0 0
            • kOmE  

              Byl to jeden z důvodu proč jsem do něj nešel. Nahlodal mě i problém Spectralů.

              0 0
            • jenik00  

              Dej sem prosím odkaz na to video. Díky

              0 0
              • lubosalbi  

                Je to na FB Pinkbike u příspěvku svolávačky na Spectrala

                0 0
                • kOmE  

                  Tam to vypadá, že tam žádný pouzdro není, buď ho vyndal, nebo ho rozmačkal na prach :D

                  0 0
          • Breakpain  

            Jo takhle …

            0 0
    • Kali  

      Zdarec, má někdo nové poznatky, co se týče problematiky rámů, zadní stavby? Nějaký upgrade od roku 2020? :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.