Šírer Alfa - dobrý doplněk k MTB?

18 nepřečtených
  • Kóča Popovič

    Uvažuju o koupi silničky, jako doplňku k MTB, které mě baví víc, ale tady u nás v Sudetech se tak 2–3 měsíce v sezóně dá jezdit jen po silnici. Zaujala mě nabídka zlevněného Šírera Alfa na Campě Xenon za 14 999 Kč. Hodlám na něm najet tak 3000 Km ročně, zbytek na biku. S vědomím, že se jedná o základní model rámu i osazení se Vás dovoluju zeptat na Váš názor na toto kolo. Nebo mám zkusit třeba nějakou kvalitnější „druhou ruku“? Díky za názory. http://www.sirer.cz/txt/slevy.htm

    0 0
    • error  

      nejsem sice odborník na silničky, ale protože uvažuji o její koupi tak jsem se také trochu poohlížel po nějakém kole, podle mého názoru poku? budeš hledat nové kolo v této ceně těžko sezeneš lepší, když to bude mít shimano tak jenom soru a to se s xenonem nedá porovnat o rámu nemůžu psát ten jsem nikdy nejel, a co se týče kol z druhé ruky to je asi těžké muže to být kauf roku, ale taky s emůže stát, že se ti rosype za pár dní to znáš sám

      0 0
      • notakale  

        Ja mam sirera alfu ted druhy rok, nikdy jsem na nicem lepsim nejel, takze nemuzu srovnavat s drazsimi, nic se ale zatim nerozsypalo.. Mam to ale na mirage, v xenonu je spousta plastu, ale je to rozhodne mnohem lepsi nez sora..

        0 0
        • Clodman  

          A jak je na tom ten rám s tuhostí??Já uvažuju o koupi delty

          0 0
          • quassar  

            Jojo taky bych sel do deltry asi, s velocem nejspis. Mam staryho sirera, tenkrat to bylo se 105tkou, jsem velice spokojenej… sirery imho maj vybornej pomer vykon/cena

            0 0
          • notakale  

            Nevim co bych ti na tu tuhost mel rict, predtim jsem jezdil na esce, nikdy na nicem jinem, takze to nemuzu posoudit, netusim jak rozeznat tuhost ramu pri jizde.. Tu alfu mam kvuli stropu 20000 ktery jsem mel pri koupi kola, je to nejlevnejsi ram jaky jsem videl :) Ale vyrabi se v klasice geometrii i slopingu, ten bude asi tuzsi..

            0 0
        • Bobo  

          Fascinujou mě názory typu: „Nikdy jsem Soru neměl, ale Xenon je rozhodně lepší“. Neříkám, že jsem zastáncem Sory, vím, že je to šmejd, ale já to vím z vlastní zkušenosti. Jak se dá hodnotit něco, co jsem v životě neměl v ruce? Už jsem jezdil ledacos od Sory po Ultegru, a? už celý sady, nebo jen nějaký smetí, ale u Sory bych viděl jednu nezanedbatelnou výhodu: Když se cokoli podělá, koupíš novej kus ve kterýmkoli cykloshopu anebo to tutově má někdo z kámošů někde založený na polici na horší časy. U Campy to tak většinou nebejvá. Ještě jednou zdůrazňuju, že nejsem skalní zastánce Shimana, ale všechno má svoje pro a proti.

          0 0
          • Bobo  

            Sorry, myslel jsem výhodu u Shimana, ne u Sory.

            0 0
          • error  

            já ale nepíšu, že jsem nikdy neměl soru, ale uvádim, že nemůžu nic napsat o rámu alfa :-), ale jinak souhlasim s tim co píšeš i tohle může být výhoda třeba někde na dovolené když se ti na kole něco podělá a nemáš možnost schánět něco po neznámých shopech já s díly na campu doma problém nemám

            0 0
            • Bobo  

              Ok, ok, zrovna jsem měl na mysli spíš to, co psal notakale, tam mi to prostě tak vyznělo. Mír. Jo, Campa určitě není špatná, ale nikdy jsem ji nejezdil, tak nemůžu posoudit. Jen tady podle mýho názoru docela často zaznívá, když je řeč o Campě vs. Shitmano, namísto objektivního srovnání spíš vychvalování toho, co kdo zrovna má (Chápu, přece nenapíšu, že to, na co jsem rok šetřil, je šrot :-) ).

              0 0
              • notakale  

                Ja jsem soru nikdy nemel, to je fakt, ale kdyz jsem mel ten prah na kolo do 20000, tak authory nebo meridy byly v teto kategorii vetsinou na sore, tak jsem si to zjistoval, dva kamosi ji meli a meli s tim problemy, jako treba ulomene raminko prehazovacky.. Chapu ze kdyz v kazdem obchode reknou ze soru ne, tak to muze byt tim ze chcou, abys tam utratil vic penez, ale pokud se zeptam znameho, tak ten mi snad lhat nebude. Navic ma sora vzadu myslim jen 8kolo, nejsem zadny burzoust, ale tohle by mi asi taky vadilo.

                0 0
                • Bobo  

                  Ale jo, v zásadě máš pravdu, na Soře je toho dost z plastů a je to osmikolo, no prostě žádná hitparáda. Na druhou stranu se v cenách okolo 20 tis. dá pořídit něco s Tiagrou, která je už trochu o něčem jinačím. Co se funkce týče, nemyslím, že by mezi Sh. a C. byl nějakej obzvláštní rozdíl, spíš bych koukal na životnost. Ale ulomený ramínko přehazky je u silničky podle mě spíš důsledkem hrubšího zacházení. Nejlepší by bylo mít možnost před koupí ozkoušet víc variant na Shimanu i Campě. Ideální by bylo si to kolo před koupí půjčit tak na 2 měsíce, ozkoušet, najet cca 2kkm a pak ho vrátit zpátky, že by sis vlastně radši vzal něco jinýho. No nebyla by to krása?

                  0 0
                  • error  

                    a víš, že by to byla paráda pojčit si DE Rosa na recordu a potom říct, že to neni podle očekávání jestli nemaj na pujčení něco jiného třeba nějaký fajn Colnago, nebo Inxse

                    0 0
    • dynamo37  

      Priplat si necele 3000 a budes to mit v Mirage a to uz pak bude OK.

      0 0
    • J.A.V.  

      Řešil jsem podobný dilema, i když jsem na silničce nalítám trochu víc. Nakonec jsem šel do kvalitnější druhé ruky jak píšeš. Za nějakejch 18 jsem koupil Duratec R3 na Veloce a spokojenost maximální. Jetá silnička je většinou daleko méně opotřebovaná než bike se stejnými km třeba. Samozřejmě že to chce trochu vybírat, ale obvykle je z čeho. Je poměrně dost lidí, kteří koupí nějaké kolo na vyzkoušení pak je to chytne a za rok dva chtěj něco lepšího.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.