funkční rozdíl mezi Specialized FSA SJ 2008 a 2010

16 nepřečtených
  • Andrew

    Ctěl bych požádat zkušenější o zhodnocení rozdílů v jízdním projevu mezi SJ 2008 a 2010. Jak do jízdních vlastností promluvila změna umístění tlumiče? Uvažuji o koupi fulla a doposud jsem jezdil jen HT (s odpruženou sedlovkou). U šírera je 2008-ka za dobrý peníz viz. odkaz http://www.sirer.cz/…-elite-2008/. Nevím, jestli je to za ty prachy dobrý kup, když už je to 3 roky starý model a evidentně došlo ke změně koncepce pružení. Není to krok zpět? Díky za názory a zkušenosti

    0 0
    • marapara  

      Novější model 2010 a později by měli být o něco lehčí, ale ne o moc a neměly by být tak houpavé při otevřeném tlumiči. Potvrdilo to pár uživatelů BF, kteří jeli na 2008 nebo 2009 a 2010.

      Osobně jsem kousek jel na kamošovém 2009 a mám 2010. Ale byl to fakt jen kousek po silnici a na tlumiči byl propedal, takže rozdíl jsem nepoznal. Jinak chybu s ním asi neuděláš.

      0 0
    • ancistrus  

      jaký je mezi nimi rozdíl ti neřeknu, mám comp 2010 a starší systém jsem nejel, ale „tady“http://ww­w.bradsky.cz/spe­cialized-stumpjumper-fsr-comp-2010-p-2810.html můžeš pořídit 2010 comp za podobnou cenu. A když chvíli počkáš, tak by měl na tuto cenu zlevnit i model 2011.

      0 0
      • Andrew  

        Klidně počkám, zase až tak na to nespěchám, spíš bych nechtěl propásnout velikost, ale zároveň by se mě líbila ta cena kolem 40tk.

        0 0
    • Andrew  

      Ještě dotaz. Nemá ročník 2011 2×10 převodů? Někde jsem tady četl, že to není úplně ono hlavně do rychlosti.

      Jaký je asi rozdíl ve váze mezi verzí comp a elite? Nemůžu to nikde najít. Jinak mám 175 cm a podle ofic. stránek spešlu by mě měla sednout velikost M. Nevíte, jestli jsou mezi ročníky i změny geometrie, který by ovlivňovaly výběr velikosti?

      0 0
      • marapara  

        To právě bohužel mají. Proto jsem byl rád za model 2010, kde je ještě 3×9.

        0 0
      • ancistrus  

        No když jsem ho kupoval, tak jsem se projel na M i L a sedlo mi líp M, akorát jsem si nechal dát představec z Lka, má 90mm. Měřím asi 177 cm, určitě si vyzkoušej obě velikosti.

        0 0
    • Andrew  

      Díky za názory a postřehy, jdu spát

      0 0
    • McBlacky  

      v hodně těžkým terénu je rozdíl 2cm zdvihu znát.

      tlumič je o tom jak si ho nastavíš, nebo na kolik zavřeš brain, když ho máš. Pak to bud houpe nebo nehoupe.

      FSR bez omezení na tlumiči nikdy nebude nehoupavý systém.

      co se týče geometrie je to celkem srovnatelný, nejvíc s tím udělá volba řidítek a délka představce.

      jen bacha na Mku se dává sedlovka 350 na Lku 400. nový už budou mít myslím teleskop (2012)

      0 0
      • ancistrus  

        Ještě bych upřesnil, že na Mko se dávájí užší gripy (vyměnil jsem je za tlustší) a užší sedlo.

        0 0
    • Andrew  

      Ještě bych si dovolil se poptat na projevy vidlic, kterýma se spešly osazují. Na Compu je buď RS revelation 140mm nebo Fox float 130mm a na elite Fox talas 140mm. V jiném vlákně jsem četl, že s citlivostí foxek to není žádná sláva, což mi za ty prachy přijde trochu škoda. Daly by se ty vidlice srovnat z pohledu projevu (citlivost, progresivita, tuhost atd.)

      0 0
      • marapara  

        S tou citlivostí je to bohužel tak. Mám na modelu Elite Talase 100/120/140 mm a citlivost je na 140 mm nižší. Když ji stáhneš na 120 mm je znatelně vyšší. Každopádně Talas asi poputuje v zimě k Milanovi na potunění citlivosti.

        Předtím jsem vozil Reveletion s U-Turnem na fullu 130/130 a byl o poznání citlivější a žehlivější.

        0 0
        • McBlacky  

          RVL s U turnem jsou super.

          sám bych hrozně chtěl sehnat tu starou 100–130, ale to už se nové nikde nevidí :/

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.