• el.capo

    Měl bych dotaz k rozměrum středového složení. Mám kliky na čtyřhran a k rámu pišou rozměr středu BSA 73/118. Na netu takovej rozměr u čtyřhranu nenacházim, tak se chci zeptat jestli se to vyrábí, nebo jestli jde použít BSA 68/118 s nějakou podložkou, nebo co jinýho by šlo udělat. Na kliky a střed s drážkama fakt nemam prachy…

    0 0
    • Lister  

      Můžeš zkoušet různé délky osy ( to je to druhé číslo) ale nemůžeš zaměnit veliksot domečk ( to je to první číslo) – velikost domečku=délka středové trubky a tu más prostě danou. Délka osy určuje „jen“ řetězovou linku.

      0 0
    • MartinXC  

      Tenhle rozměr není moc standardní, hledej spíš ve výprodejích starších věcí.

      Mám doma jeden téměř nejetý XT 73mm 4hr (na délku se mrknu doma), leží 3tí rok a i tehdy se blbě sháněl – jako starší.

      Mohlo by být něco ve starších Shimano Deore sadách, tam se 4hr dělal snad ještě předloni.

      0 0
      • Lister  

        jo 4 hran na Deore je k dostání, ale máš pravdu, že 73/118 jsem tam nenašel, ale myslím že 73/113 by pro něj nemuselo být tak špatný řešení, sice to je 2,5mm posun, ale pokud mu to nebude dělat potíže u kašpárka, tak by neměl být problém.

        0 0
      • MartinXC  

        Osa je 113mm dlouhá.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dyž se chceš držet shimána tak to máš blbý. Ale je divný že to píšou u rámu, spíš bych se držel toho co ti řekne výrobce klik (asi taky shimano?). Pak bych tipnul spíš 113. Ale esli se neštítíš, vyřeš to kinexem. U něj ovšem dýlka osy neodpovídá shimano dýlkám (kliky na ose sedí trochu jinak).

      0 0
      • el.capo  

        Jo kliky mam Shimano FC-MC-19, já právě těm rozměrum moc nerozumim. K rámu to pišou no. KINEX vyrábí rozměr 73????? Neštítim se, když ho zlikviduju, levně koupim novej…

        0 0
        • Vilém  

          Kinex by sel pouzit s Al nebo Fe miskama,neni to vsak idealni, osa pak neni symetricky s ramem a leva miska je zasroubovana dost v ramu.

          0 0
          • Vilém  

            Nebo to jde vypodlozit vevnitr v miskach,ale musis pravou misku vylisovat a nechat si udelat dve 2,5mm siroky podlozky

            0 0
    • Daf  

      To je nejaka blbost. U ramu zalezi akorat na domecku. Delka osy zalezi na klikach. Jestli tam budes davat kliky na ctyrhran tak ta delka osy bude podle me mezi 110mm a 113mm.

      0 0
      • el.capo  

        Asi máš pravdu, ono je to vlastně logický, vyráběj se 2 rozměry domečku 68mm pro brobnější a 73mm pro robusnější rámy a dýlka osy co s tý středový trubky čouhá už je vlastně jenom pro kliky. Jiný kliky = jiná dýlka osy,
        Alivio čtyřhran = 113mm Dík, už to je jasný…

        0 0
    • juli  

      FC-MC19 je klika Alivio a k ní patří pro domeček 73mm osa 113mm. Řetězová linka by pak měla být 50mm.

      0 0
    • HonzaP9  

      Je nějaký rozdíl v potřebné délce domečku při použití misek

      http://www.primeshop.cz/…4-r-l-prava/

      oproti

      http://www.primeshop.cz/…1–37×24-r-l/ ?

      Jde mi o to, že bych chtěl sjednotit použité misky na několika kolech protože mám klíč jen na jednu variantu, ale zase kdybych kvůli tomu musel kupovat nové středy, tak se ne to vybodnu protože by mě vyšlo levněji jen koupit ten druhý klíč…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.