• Komi

    Jestli se nepletu, tak tu celkem dlouho nic takovýho nebylo a historie je historie, takže mám dotaz a zároveň námět k diskuzi:

    Dotaz: Je poněkud konkrétní a to, nevíte podle jakýho vzorce počítá Sigma PC9 spotřebu kalorií a jaký jsou na to ještě jiný vzorce a podobný kraviny??? ,–)

    Námět: Jak moc „orientační“ jsou údaje spotřeby kalorií a jsou-li vhodné k porovnání obtížnosti tréninku, vyjížďky, …

    0 0
    • tjuren  

      Tak nic!!!

      0 0
    • McBlacky  

      kalorie jsou fakt orientační, musel bys mít vyšetření a pak to nastavit na svoje tepy a i tak to nejde spočítat přesně

      0 0
    • pelt  

      Kalorie, kalorie… od te doby, co pouzivam jednotky soustavy SI me podobne nesmysly netrapi;-).

      0 0
    • Tesi  

      schválně jsem si měřil kalorie dvouma měřákama současně, jedním, kterej vychází z tepovky a druhej kterej vychází z cyklocompu, no a ten první ukazuje téměř dvojnásobný výsledek, musel bych se teď jít domů podívat na značky těch výrobků (z hlavy to fakt nevím) ale podle mě se spotřebovanou energii dozvíš jen z měřiče výkonu (powertap nebo jak se to jmenuje) nebo z brzdy u dražších trenažérů, všechno ostatní je jen předpokládaná spotřeba vycházející ze zadané hmotnosti a TF resp rychlosti.

      0 0
      • McBlacky  

        přesně, ty cyklokompy jsou k ničemu. Kolikrát se nadřeš jak ******* a napíše ti že jsi propálil ekvivalent jedný tatranky :)

        0 0
      • Komi  

        No jo, tak ale na cyclocompu (pokud teda není spojenej s pásem a nepočítá TF) nemůžeš naprosto nic zjistit, protože těžko pozná, jestli jedeš z kopce nebo do kopce (šlapeš/nešlapeš) … ,–) Proto mě zajímá, jak se to počítá normálně … a na čem jsou spálený kalorie závislý …

        0 0
    • R.1  

      Tak nic

      0 0
    • Mamut  

      Mam lidlovsky RunTec a ked som ho meral poleziacky na posteli, tak za polhodinu som spalil cca 10g tuku. Co zhruba odpoveda udajom, ze za den hladovky clovek spali 0.5kg. Takze asi nejak divoko mimo nebude. Za jazdy ma na gramy tuku vplyv intenzita vykonu. Pri vysokych to ide z vukrov a ten tester si to uvedomuje. Ale uznavam, ze gramy tuku a kalorie celkovo su trocha rozdiel a nie je to uplne odpoved na tvoju otazku.

      0 0
    • Komi  

      To nikdo nic neví? :-(

      0 0
      • Tesi  

        kalorie je jednotka energie, dnes (už asi 30let)se spíše měří v Jaulech (J)jednotka SI, výkon ve watech (W) čas v sekundách (s) vzdálenost v metrech (m)rychlost (m/s) zrychlení (m/s2) síla v newtonech (N) tlak v pascalech (Pa) atd. vztahy mezi těmito veličinami popisuje vcelku jasně Newtonovská fyzika, která se učí tuším někde na základce kolem 7 třídy (ale to samozřejmě nevím jistě). nejlepší je když si to někde přečteš, nejjednodušeji to je ještě tak popsané a matematicko-fyzikálních tabulkách a netu to určitě někde najdeš. Jelikož výkon je práce za časovou jednotku, tak víš, že 1W=J/s tzn že tvůj Jaulík je jedna wattsekunda – tedy 1J=1W*1s. No, a když si zjistíš několika měřeními svůj výko při určité tepovce ta k múžeš z času a tepovky zjistit spotřebovanou energii a tu si třeba přepočítat na rohlíky nebo kila sádla podle zase nějakejch jinejch nepřesnejch metod. Protože při stejném výkonu máš tepovku různou podle okamžitého stavu organismu, množství glukozy v krvi (případně i alkoholu – to TF stoupne cca o 20%), atd. takže je to vše jen velmi orientační a zavádějící. Takže znovu opakuji, že dnes je relativně nejobjektivnější měření na stroji, třeba napětí v článku řetězu, nebo výkon v zadním náboji nebo síly působící na pedál a tak, těch možností je spousta a teprve na nás ana obchodníky zatím čekají.

        0 0
        • Paja  

          Kvuli omezenymu poctu cifer se ale na tepakach (sigma, ale nejspis i ostatni) pouziva „predpotopni“ kcal:oD

          0 0
    • HarryTP  

      Mam nesmělí dotaz včera sem ujel zhruba 41km prumer 25 a podle pc sem spalil 1915cal a na pak na webu garminu koukam že nekdo ujel podobnou trasu za stejnou dobu a spalil jen 910cal takže ta osoba byla asi 2× lehčí než já nebo jak tomu mam rozumět.

      0 0
      • Ruprt2  

        osoba měla Spešl a ty máš jenom Meridu.

        0 0
        • morgan2  

          Já mám taky Meridu a na cca 41 km ,pri prumeru 25,mi Garmin ukaze cca 900 cal :-) Tak to muze byt spis v obuti

          0 0
          • Ruprt2  

            Ale to máš silnici, představ si kolik by jsi spálil, kdyby jsi měl silnici Spešl.

            0 0
            • morgan2  

              To si ani nedokazu predstavit,proto mam Meridu,uz takhle to pali jako svin

              0 0
      • newbie  
        1. výpočet kalorií v jakémkoliv softu je hooodně

        orientační číslo

        1. speciálně algoritmus Garminu kalorie hooodně nadhodnocuje (teda aspoň

        u mě – o cca 30–60%)

        :-)

        0 0
        • Ruprt2  

          Ale nenadhodnocuje. To je pouze tvoje přání.

          Kdyby jsi jezdil na spešlu, tak by to bylo jiné.

          0 0
          • newbie  

            ale nadhodnocuje. a mimochodem kdybych měl nějaké přání, tak logicky aby PODhodnocoval…

            0 0
            • Ruprt2  

              Však on to počítá správně, ty si jenom myslíš, že ti to nadhodnocuje, takže má logika je správná ;-)

              0 0
              • HarryTP  

                Sem myslel ,že težší člověk musí vynaložit na stejnej výkon víc úsilí takže to má logiku.Pak mam jeste nakej papír z kouzelný váhy za 300tis co zjistí asi 40 udajů a podle ní za 30min jezdeni na kole spalim 321cal takže to taky nesedí.A jeste konkretne nekdo kdo by mel nahodou garmin tak garmin edge ukazuje rychlost dejme to mu 25 a podle tabulky nastavenej tachometr sigma ukazuje 26 takže čemu věřit?Asi tomu co ukazuje víc :-)

                0 0
              • newbie  
                1. na jedné nebo druhé straně bude asi ňákej logic fail: proč bych si

                měl PŘÁT, aby nadhodnocoval?

                1. opravdu nemůžeš vědět, kolik mi sw Garminu počítá spotřebu a jak je

                to číslo mimo

                1. 1.300 cal/h, které mi je schopen občas přikouzlit, opravdu mimo je
                2. měl bys případně něco na podporu svého tvrzení, že to to Garmin

                nenadhodnocuje?

                :-) vlastně že se vůbec unavuju…

                0 0
                • Ruprt2  

                  Jediný fail je, že ty si prostě nechceš připustit, že Spešl jede jíl jak RIP, to je celý.

                  Garmin to ví a tak ti správně ukazuje, jak strašně se na tom dřeš.

                  0 0
                  • newbie  

                    aaaha. tak takhle. tak už „logiku“ chápu… a poznámku o spešlovi taky. a taky to, že zbytek nemá smysl řešit :D

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      Byla to fuška, zajímalo by mě kolik jsem na tom spálil

                      0 0
                      • newbie  

                        to bude nejspíš nepřímo úměrné výši IQ, tak raději nenadhodnocuj :-)

                        0 0
    • cyclist  

      Dovolím si trochu oprášit téma. Výše se zmiňujete o nadhodnocování garminu.

      Včerejší jízda, 60,5 km průměrná rychlost 27,4 km/h, průměrná tepovka 151. Spáleno údajně 1810 kcal. Přijde mi to taky moc.

      Co vše Garmin bere v potaz (to, že jedu na starém MTB s kolama 26 neví) a jak moc orientační ten výsledek je?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Možná lehce nadhodnocený ano, ale úplně nereálný to asi není.

        Příklad z trenažéru: 70,4 km, 2:01:05, průměr 146 bpm a 170 W = nějakých 1200 kcal.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.