• lOlA

    co delate kdyz udelate do rafku zub? vyklepavate si to sami nebo to nesete do servisu nebo koupite novej?

    0 0
    • JSt  

      jestli myslis vyboulenej rafek, tak musis posoudit, zda stoji za to ho opravovat, nebo radej koupit novej. ja to jednou rovnal ve sveraku…

      0 0
    • Vašur  

      Na to pomůžou kotoučovky, pak zuby od šutrů není třeba řešit

      0 0
    • 7LK  

      Je-li už ráfek rovně a vycentrovaný tak nožem seříznout, možná jemný pilník a pak šmirgl… v pohodě jsem takto spravil ráfek zničený vlastní hloupostí na vysokém obrubníku. Pokud má dobrou geometrii tak jde jen o to jak velký ten zub je, pokud chybí kus materiálu tak to bude problém, jinak to jde spravit.

      0 0
      • JSt  

        ted vidim, ze sem vys odpovidal asi na neco jineho O:-) zub neserezavat nozem (proc ho nicit), ale radekem. a doladit jemnym pilnikem. smirgl na to nestaci (roztrha se)…

        0 0
        • 7LK  

          S podivem jsem vážně velké přečnívající otřepy rychle, snadno a dorovna sundal starým nožem, pilník je stále dost hrubý a tak nakonec ten šmirgl.

          0 0
          • JSt  

            na jemno sem to delal malinkym modelarskym pilnickem. smirgl byl bud moc hruby nebo se roztrhal. ale kdyz to delas, jak rikas a de ti to, proc ne.

            0 0
    • Martinkaa  

      Ja jsem to do servisu nenesla a poradila jsem si po svojem :-) Nejak blbe jsem doskocila na sutr. Kupodivu jsem nemela defekt, ale v jednom miste se mi rafek jakoby rozevrel a pri brzdeni to skubalo. Doma jsem vzala drevenou hranatou tycku na rajcata tak, aby zapadla tak akorat do rafku a busila jsem do rafku kladivem tak dlouho, dokud to nebylo rovne :-). Potom jsem vzala smirgl a doladila jsem sekance, ktere jsem vyrobila kladivem :-). No a rafek byl skoro jako novy :-D Az jsem to mela hotove, napadlo me, ze jsem do toho mohla busit pres neco, abych neomlatila rafek. Tak to muzes zkusit ;-)

      0 0
      • mm  

        takovy remeslne dokonaly kousek bych od krehke divky z tveho profilu rozhodne necekal ;-)

        0 0
        • Pekáček  

          A to ještě zdaleko nevíš všechno! Třeba rozborka hlavového složení během švihu a tak, to bys mrkal na drát ;o)

          0 0
      • Vojtas  

        jj, takle sem to delal minulej mesic taky, akorat ze to nebylo poprvy tak ze sem si tam dal nakou podlozku abych si to nerozmlatil tim kladivem :D

        0 0
      • Toams  

        Mne sa stalo to iste … akurat v malom zjazdiku a bol z toho snake:-) … trochu roztvoreny rafik v spoji a sklbe to brzdami … ale dnes kupujem nove kolesa:-) a casom dopredu a snad aj dozadu kotuce … a hlavne solidnejsie rafky, dozadu alex dm24 a dopredu uvidime, vyskusam nejaku vueltu, mozno aj dh excalibur:-D

        0 0
    • Tomcat  

      Hmmm dodle toho jakej zub:-/

      Kombynačky , sikovky, kladivo, svěrák → dojezdit → vyhodit

      0 0
    • Pekáček  

      Já přejel předním kolem placatej kámen co se zvedl a přímo bum zadní kolo na jeho hranu. Po výměně duše jsem se rozjel a po přibrždění zjistil, že mám oba boky ráfku vyhnuté směrem ven. Doma jsem to srovnal kleštěma a vzniklý nerovnosti okrájel nožem, šlo to až podezřele snadno. A kolo jezdí dodnes :o)

      0 0
      • lOlA  

        no doskocil jsem zadnim kolem do diry a je o na malym miste mirne vyhly do vnitr.spis se bojim aby na tom kole nebyla mala osma(neni to zatim znat) ale mam par dratu vypletu povolenejch i kdyz jsou dotahly na fest tak se mirne vyklaj(asi dva draty).nevim jestli je to tim zubem nebo ne.

        0 0
      • lubos  

        „šlo to až podezřele snadno“ a nemas nahodou ty kosmicke noze, jak to inzeruje v teleshopu ? :-))

        0 0
    • Gatier  

      To sa nam s kotucmi nemoze stat :))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.