• Myska

    Zdarec, potřeboval bych najít někde na netu stránky, kde se řeší jak se správně oblíct v lětě, v zimě, jak vrstvit a tak. Osobně něco málo vím, ale teď do mě začala rejt kamoška co trpí na záněty a chce moc chytrý odpovědi, co nemám… Dík za rady a tipy

    0 0
    • Toams  

      pre zaciatok … http://www.craft.cz/index.php?…

      0 0
    • SELMIRA  

      hoy. Já se teda oblíkám různě, někdy je třeba improvizovat…např. mé rockerské kožené kalhoty made in secondhand na zimní bikovačky :o))) Ale uplně nejvíc nejdůležitější protizánětlivá moje zásada je NIKDY nezůstávat v mokrym. Vozim v báglíku komplet náhradní oblečení a jaxe dojede nebo zastaví v hospodě apod. OKAMŽITĚ šup do suchýho. To dělám já. :o)

      0 0
      • Belial  

        Já zase nezastavuju a převleču se až doma :-)

        0 0
        • SELMIRA  

          To asi nejezdíš kolem Zrzavýho Paviána. Jinač bys zastavoval. :o)

          0 0
      • Darkson  

        taky jsem čučel na tu Tvou krosnu i se 2 termoskama :-)

        0 0
        • Toams  

          v nedelu, ze?:-)

          0 0
          • Darkson  

            jj, ale Fousiho ještě netrumfla, ten mě dorazil, když z batohu vytáhnul náhradní sedlovku i se sedlem:-)

            0 0
            • SELMIRA  

              a to byl ještě původně ochoten mi vézt ty dva pláště (= 2*620g)! A když si vezmem, jakýho má traktora…on se s ňákym gramem sem, tam asi nepáře. :o))

              0 0
              • fousac  

                vezt je by nebyl problem.. ale pak je v tom baglu najit.. tyhle maly veci dycky zapadnou az na dno a to je nekdy na dyl to vylovit.. ;o)

                0 0
            • Toams  

              hmm, tak pred dvom tyzdnami som sa tiez prekonal … mal som batoh (treksport light 32)a v nom camelbak rogue … nechcelo sa mi vyberat rezervoar:-) … vacsi batoh preto, lebo som v nom mal este narvatu jednu tretru na oskusanie Bajkrovych spdciek:-)))

              0 0
            • fousac  

              ;o) se s tim clovek nesmi tolik parat.. ve sberne taky docela cumeli, kdyz sem z batuzku vysypal na vahu 33kg medenejch dratku..

              a taky melouchy bejvaj nekdy zajimavy.. v batohu kufr s naradim, vrtacku, nejakej prodluzovak, veci na sekani a sadrovani, material, monterky a svacinu.. ;)

              0 0
      • vlk  

        Já to řeším funkčním prádlem a oblékám se tak abych mi při jízdě nebyla zima a přitom abych se nepotil, nebo co minimálně.

        0 0
        • SELMIRA  

          to seš teda kouzelník :o)

          0 0
          • vlk  

            ne fakt je to o zvolení vhodného oblečení. kalhoty-s přední pružnou neprofuk membránou-doporučuji se šrákama-netáhne pak na záda-kallas. Nalini trikot-takové ty trikoty co mají zespodu jakoby froté-ty mají velmi velký teplotní rozsah.Na tom mám něco jakoby moiru duo a nahoře letní bundu proti větru axon wind I. Šátek moira kolem krku. rukavice nowind a čepice která je i přes uši taky z neprofuku-windstoper.A žádný problém ani v mraze –15.Jde o to když člověk vyjíždí, tak se mu zdá že je zima, ale jakmile začne šlapat, tak je hned teplo.Funkční prádlo odvádí pot napovrch, takže je člověk stále v suchu, maximálně mírně vlhký. Důležitý je odvod potu a to aby nebyl moc navlečen-aby se nepřehříval. Když šlapeš, tak je ti mnohem více teplo, než když jdeš v zimě třeba na procházku. Hlavní je neprofuk oblečení co odvádí pot.Pogumované budny, gforetex apod nejsou vůbexc vhodné.Letní větrovka bohatě k tomuto účelu postačí.

            0 0
          • -b-n-x-  

            nebo sjezdar, pouzivajici vyhody lanovky

            0 0
            • vlk  

              no dovol na co mě to degraduješ.Ještě bych se pak moh o metr zcvrknout a moje kolo taky :o)

              0 0
        • Krutohlav  

          „funkční“ prádlo to je buzzword. To naozaj existuje aj nefunkční prádlo ?

          0 0
          • chupas  

            tak to bys koukal. ti nekdy pujcim zarucene „kvalitni“ ponozky, ktere k jakekoliv funkcnosti maji hodne daleko. a aj jine kousky bych v historii satniku nasel.

            0 0
          • Toams  

            „funkcne“ je preto, lebo ma o jednu funkciu viac ako obyc pradlo …

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.