• Mark1

    Bohužel po návštěvě ortopeda jsem zjistil, že nesmím tahat kolenem pedály, respektive nesmím nohu namáhat v tahu, jinak řečeno to znamená, že se musím vzdát nášlapů a dočasně (cca 1 rok) používat standardní pedály, dotaz zní → co použít pro standardní XC ??? Existuje něco použitelného, nebo vzít cokoliv kdekoliv v marketu, což bych teda nechtěl, nebo zkusit něco z freeride řady s pinama ??? Díky za každou radu.

    0 0
    • Volf  

      Proč ti nášlap neumožní netahat nahoru ?

      0 0
      • Mark1  

        Zvyk … někdy mám tendenci si pomáhat neaktivní nohou a raději než jít pod nůž, chci to nechat v klidu a chvíli koleno netrápit.

        0 0
        • Daf  

          No on prechod z naslapu na klasicke pedaly je nekdy bolestivejsi nez obracene :) Ale vazne myslim ze zvyknout si netahat nahoru je snazsi nez si zvyknout na klasicke pedaly.

          0 0
          • wroum  

            proc? ja stridam platformy a SPD, na FR mam platformy, na silnici SPD a na XC podle nalady. nemam jedinej problem. je to jenom o zvyku.

            0 0
            • kungpao  

              Jo jo, na cestu keď ideš na Banshee jedine s náušlapmi, to aby si pred žiletkami nevyzeral ako idiot :-))))

              0 0
            • Daf  

              No prave je to o zvyku. Ja na to zvyklej nejsem a kdyz nahodou jedu ne kole bez naslapu jsem z toho celej spatnej :)

              0 0
              • blue  

                na ten zvyk si prave musis zvyknout ;-)

                0 0
              • wroum  

                Myslim ze je dobry se naucit jezdit oboje – minimalne si vylepsis techniku a vyvarujes se klasickych chyb jezdcu s naslapama, napriklad s platformama se musis naucit bunnyhop, s naslapama to vetsina lidi taha prave diky nim, coz je spatne.

                0 0
                • blue  

                  ja bych nerekl, ze to je spatne… je to proste jina technika skoku

                  0 0
                  • wroum  

                    to jo, ale lepsi to je tahat rukama a ne naslapama. driv sem bunny neumel a tahal sem to pedalama a nejednou sem mel krizovku kdyz sem potreboval vyskocit treba na obrubnik a vytrhl sem nohu z pedalu pri odrazu, navic klasickym bunnyhopem jde vyskocit vys a mas vic casu, protoze zvedas driv predni nez zadni narozdil od tahani naslapama, kdy to zvednes cely najednou. navic se mi stavalo, ze sem „sel na predek“ – proste sem zvedal vic zadni nez predni. ale mas pravdu v tom, ze neco taky preskocis :-)

                    0 0
                    • jonti  

                      ak ides fakt rychlo, okolo 40km/h, tak sa uz klasicky bunny hop robit asi ani neda, aspon mne sa vtedy lepsie skace ked taham viac pedalmi.

                      0 0
                    • fousmen  

                      ja jen.. pri bunny hopu s platformama to taky dost tahas nohama, takze by se ti na spd klidne mohla ta noha z pedalu taky vytrhnout..

                      0 0
                    • Frankie  

                      Poradte, jak na ten Bunnyhop (ala „umis nadhodit obe kola?“ jak nekdo psal? :) Obcas ve meste potkam nejakyho freestajlistu, jak si to hopne na 30–40cm vysokej obrubnik jako nic a ja na svym XC fullu vzycky jen tak tak ze nadzvednu predni kolo a to zadni se tam vzdycky nejak nakopne o ten obrubnik :) … Preskocit diru nebo louzi v rychlosti na rovince nebo z kopecka samozrejmne s pomoci SPD nemam problem, ale tyhle technicky veci ??…

                      FV

                      0 0
                • Daf  

                  Mas pravdu. Zrovna bunnyhop neni moje silna stranka a skacu ho jak pises :) No ale na preskoceni diry to staci. Zase s platformama degradujes techniku slapani.

                  0 0
                • grafik  

                  ted konecne vim co to ten bunnyhop je, mam ho zmaknuty uz od 1. tridy ZS – v te dobe jsme jsme tomu rikali: // „umis nadhodit obe kola?“ // :)

                  0 0
            • Mark1  

              platormy ?!?!?! Co to je ??? Myslíš takové ty plácačky co patří na SPD ???

              0 0
              • wroum  

                :-)

                http://author.cz/…child_id=510

                ty posledni dvoje dole jsou platformy.

                0 0
                • Mark1  

                  A netušíš jak je to velké ?? Mě to příjde vůči ose dost vyšší a celkově velké, tipuju sedlovka + 1cm minimálně.

                  0 0
                  • wroum  

                    rozdil tam je ale kolik to nevim, nic tragickyho. navic nejsou platformy jako platformy. velky to je a proto se na tom dobre jezdi :-)

                    0 0
                    • Mark1  

                      A poslední dotaz, ty piny jsou do těla našroubované, aspoň to tak vypadá dle fotky, důvod proč se prodávají náhradní je ten že se to rádo ztrácí, nebo jsou tak měkké že se opotřebují … možná blbý dotaz, ale nidky jsem takový pedál snad ani neviděl.

                      0 0
                      • wroum  

                        nekdy jsou lisovany a nekdy jsou sroubovany. nekdy vypadne (este se mi nestalo), nekdy ho znicis (treba vezmes sutr) a nekdo, kdo grinduje jich bude mit velkou spotrebu :-)

                        0 0
                        • Fisi  

                          ja je mám na kole ty piny jso šroubovyné doporučeju po koupi zalepit a dotahnout.Jinak jse mi jezdi super ..

                          0 0
                    • kubajs mtb  

                      jo brácha na tom jezdil xc než přešel na spd a moc si nestěžoval

                      0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Naopak jsou platformy (rekl bych vetsina) co jsou nizsi nez SPD.

                    0 0
                    • Mark1  

                      Tak to asi mate ta fotka … dělá to na mě dojem, že je to vyšší, ale ono je to stejně jedno, prostor pro změnu výšky sedlovky mám.

                      0 0
          • Mark1  

            To asi jo, ale přece jenom když jedu a blíží se „druhý dech“ asi bych se neubránil, s normálním pedálem nemám šanci, prostě se druhá (neaktivní) noha jenom veze.

            0 0
    • grafik  

      myslim, ze se da pouzit cokoliv – krome plastovych pedalu, ty klouzou. Zhruba pred pul rokem tu probihala diskuze na podobne tema a z jednoho usera vypadlo, ze jezdi v kopackach … zkus najit :)

      0 0
      • Mark1  

        Tak to je extrémní … kopačky si ale kupovat nehodlám.

        0 0
      • Spajky  

        Já jsem dual jezdil v pohorkách, právě kvůli hrubé vzorku podrážky boty :o)

        0 0
    • mosquito  

      kup hlavne nejakou slitinu ne plast, hlavne kolem osy, a pak to chce boty s vic hrbatou podrazkou – radeji vetsi kousky nez jemne melke vzorecky

      0 0
    • Nikdo  

      Po dlouhem vahani jsem si na XC kolo dal platformove pedaly s pinama a je to super. Jsou velmi pohodlne i kdyz mas boty s mekyma podrazkama (pokud teda nemas podrazku tak tenkou ze bys citil piny :), dobre tam pasujou i boty s hrubou podrazkou a vubec ohradkove uz nechci ani videt.

      0 0
      • Mark1  

        Já se na nějaké pinové pedály díval na bikestore, ale přijdou mě takové nějaké přerostlé, aby to s nima nebylo širší než řízení, ale je pravda že jsou mě sympatičtější než ty zubaté plechové ohrádky.

        0 0
      • mosquito  

        a co na ty piny rikaji boty? nedrbou se tim moc?

        0 0
        • blue  

          moje vubec

          0 0
        • rajtyš  

          jo, mně jo. sie ne moc, ale po každym pinu je tam vydrbaný takový místečko kam te pin přesně zapadne. ale ty boty sou vyloženě na sk8, takže maj moc měkou podrážku..

          0 0
        • Nikdo  

          Vibram na Lake tretrach je zatim v pohode. Na mekych podrazkach to asi nejake sramy zanecha, ale u ohradkoveho pedalu to nebude o moc lepsi – tam se to navic lame, protoze pedal je mensi – a podrazka mekne cim dal vic. Jedinou nevyhodu, kterou u platf. pedalu vidim je, ze jsou trosku tezsi, ale to nam namakancum prece nevadi :o)

          0 0
    • davidak  

      Jezdim pinový platfotmy od authoru, cca 400 kc, jsou v pohodě. Bunny se dá skákat dobře, noha drží pěkně. Jezdim v botech skejtovýho stylu, široká a plochá podrážka, v ostatních to nebylo moc pohodlný.

      0 0
      • mosquito  

        a co na ty piny rikaji boty? nedrbou se tim moc?

        0 0
        • wroum  

          me vubec. mam Primo Supertenderizer (dovazi Progress)

          0 0
        • davidak  

          Překvapivě ne. Jsou to nějaký pumy, už nevim, jakej typ. Vždycky mám pocit, že musim tim pinem urvat kus podrážky a přitom je to docela v pohodě.

          0 0
    • Mark1  

      Díka za nasměrování, třeba budu první uživatel, který dobrovolně/ne­dobrovolně přejde z SPD zpět na „obyčejný pedál“, by? pinový.

      Sám jsem zvědav kolik ztratím výkonu, když druhá noha nebude moct pomáhat.

      0 0
    • Paja  

      Jeste existuje www.powercranks.com netusim, kolik to u nas stoji

      0 0
      • PT  

        Tam maji ceny mezi 800 a 1000dolary,takze myslim,ze si koupi spis ty pedaly:)Ale odkaz zajimavy.

        0 0
    • 7LK  

      Jsem bikový cucák, ale včera jsem pročítal co kdo doporučuje o pedálech a botách a dostal jsem malou inspiraci. Na svém turis?áku jsem měl samozřejmě jen základní ohrádky. SPD jsem se bál a tak mě zaujalo dobré hodnocení Author pedálu APD-F59-Alu s pinama. Taky nápad na botky od rákosníků by neměl být problém prověřit. Dneska jsem měl docela š?astný den – v bike obchodu jsem koupil poslední výše zmíněné pedály (399,–), u rákosníků botky s perfektně nepružnou podrážkou, nóbl vypadajícím vrškem a ještě k tomu bohovské zapínání na sucháč (139,–). V mototechně pak USA nóbl klíč 15mm (150,– doživotní záruka :-) a jal se montovat. Přes hnusné počasí jsem vyrazil a nevěřil jsem… Vypadalo to, jako bych tam namontoval motor… mně se jelo tak nádherně, že kopce co normálně slízám ze sedla jsem si šlapal jak ve vatě a kdyby mi někdo nabízel, že vedle je postel a? si do ní lehnu, tak bych řekl ne i kdyby tam leželo kdoví co, protože na biku mi bylo skvěle… Díky všem za rady a zkušenosti, ale za tak málo peněz jsem měl skoro víc radosti než z celého kola (cca 20kKč) Doporučuji dotáhnout piny hned po nákupu – některté jsem protočil i čtyřikrát kolem dokola a na sjezdech sedí noha jak přibitá. Jen tahat do kopce se s tím nedá, ale jinak skvělý kauf!!!

      0 0
      • -b-n-x-  

        boty od rakosniku? NIKDY!!!

        0 0
        • 7LK  

          Když nebudeš vědět, že jsou od rákosníků tak klidně budeš věřit, že jde o hit za 2,5 kKč – už se mi svěřili lidi, že takhle „naletěli“ i doběhli druhé. Za ty prachy si klidně dopřeju jedny na měsíc.

          0 0
          • -b-n-x-  

            od rakosniku si kupuju kalhoty, trika a veci, kde nepotrebuju nejakou dobrou funkcnost. Boty jsem si koupil dvakrat a uz bych tuto chybu nechtel udelat. Prozatim mam zkusenost, ze mezi drazsimi, znackovymi botami a temi od rakosniku je velky rozdil. Jedine boty, ktere bych od nich vzal, jsou kotnikove „ciny“ . Za 69,–Kc sem je videl tady v 3nci. :-)

            0 0
            • 7LK  

              Je to různý. Do včerejšího marastu jsem si vzal deset let starý šus?áky a bylo mi zcela blaze ač jinak mám poměrně slušný oblečení s high materiálů. Ale bylo mi ho vážně líto. Dobře jsem udělal, protže jsem se vrátil zaprasený tak, že jsem se svlíkal do trnclí před barákem a vše nejdřív protáhnul v neckách. A vůbec jsem neměl pocit, že by v něčem jiném bylo líp, více to dýchalo ap. Normálně chodím jen Reakrech od 1,5 kKč výš, ale na zkoušení co Ti udělá dobrou službu a co ne je vhodné nakupovat nejdřív za míň. Já tomu říkám koupit si pro daný okamžik přesně to, co jsem schopen užít a využít. Nač kupovat vrtulník když s ním umím jen jezdit po dvoře. Pokud se mi někde z kopce neutrhne vršek a já si nenamlátím tak to bude dobrý kauf – a i po včerejšku to vypadá, že základ držet budou. Určitě nepřežijí do příští sezony, ale za ty prachy to není problém.

              Sklidil jsem úspěch a měl jsem dneska kupovat kámošům dvoje – včera byla ta bedna ještě plná a dneska už tam zbyly jen dvě plonkové – a to jsem nepsal kde jsem kupoval a přesto to nějací bikeři vybrali :-)

              0 0
              • wroum  

                mas pravdu, u hadru je to v podstate fuk, ale u bot to je trochu jiny. znam par lidi co meli problemy diky botam od vietkongu – bolesti chodidla kvuli spatnymu tvaru vlozky a plisne kvuli nevhodnymu materialu. navic je vseobecne zname ze u deti muzou boty od vietkongu zpusobit nevratne poskozeni chodidel. to uz neco napovida o kvalite. takze kratasy si klidne koupim, tricko taky, ale boty bych si od nich nevzal, i kdyby byly zadara.

                0 0
                • pelt  

                  To poskozeni nohou neni pry ani tak o kvalite, jako o tom, ze ty boty jsou delane na asijskou nohu a ta je od te „evropske“ trosku odlisna… je to jak rvat matku na sroub s jinym zavitem…

                  0 0
                  • wroum  

                    to je jedno, proste je nevhodne tvarovana vzhledem k mistu prodeje. plisne jsou ale kvuli nekvalitnim materialum, bez ohledu na barvu nohy.

                    0 0
                    • 7LK  

                      Beru a souhlasím – jen nohu už nemám dětskou a tak se nic už nepřihodí. Plísně – i do Mizana (či jak se to píše – běžecké za 2,5 kKč) používám Peodorant – ne kvůli vůni, ale ten mentol je příjemný a zbytek brání plísni. Zbytek je o tom, že se po vyzutí musí nechat vysušit atd… I ve velmi kvalitní botě a z dokonalého matroše si uženeš plíseň. Jde o to, že pokud v nich trávím třikrát tři hodiny v týdnu tak asi vydrží… Však já do značek za těžké peníze taky dorostu – nebojte :-)

                      0 0
      • davidak  

        Tak úplně stejně jsem na tom byl před rokem. Teď už mám objednaný SPD. Tak jsme zvědavej na tebe ;)

        0 0
    • -b-n-x-  

      piny taky doporucuji. Jenom bych snad zvazil koupi holennich chranicu, coz na XC moc vhodne neni, anebo sebou vozit nejake velke naplasti pro pripad setkani holene s piny. Pri XC by se to ale stavat nemelo.

      0 0
      • 7LK  

        Odpus? zelenáči a vysvětli mi termín „XC“

        0 0
        • -b-n-x-  

          cross country – silnicni cyklistika prenesena do terenu

          0 0
          • 7LK  

            Aha – snad je to přesně to oč se na svém „tracku“ snažím. Udusaná lesní cesta to je moje, ale jinak než přes nějaký ten asfalt se k ní nedostanu.

            0 0
      • 7LK  

        Na chrániče jsem taky trochu myslel a pak mě napadlo aspoň takové ty menší co se používají na fotbal, ale to už by asi v krátkých kalhotách vypadalo hodně blbě :-(

        0 0
        • -b-n-x-  

          neboj, pri normalnim jezdeni se nemas ceho bat. Trochu jsem to predtim nadnesl. Ja se sice dokazal podrit o piny i pri vytlacovani kola z garaze, ale to uz je o necem docela jinem (moje ne/sikovnost)

          0 0
          • 7LK  

            Tak to máme něco společného :-) když to tahám do a z auta tak si vždycky o nohu brnknu, teď si ještě dávám pozor, ale už začínám skládat náplasti do igelitu a nacpu je pod sedlovku spolu s kopií průkazu pojištěnce – co kdyby ta drba byla na náplast moc velká :-)

            0 0
          • goofy  

            Ale muze… Ja se podrel pri normalnim jezdeni… Ted tam mam pet shkrabancu jak od tygra… :o)

            0 0
    • Mark1  

      Koupil jsem Author za těch 4-sta a vcelku OK, problém při šlapání – je třeba si zvyknout, ale jde to, problém při vedení kola, a následném stěhování domů po schodech, rozsekané nohy od pinů …

      0 0
      • 7LK  

        Tak já na Authorech za 400,– najel 300 Km a začali chrastit tak, že se lidi otáčeli… prodejna je vzala a že je pošle na reklamaci, tak jsem tam vrátil původní. Jsem zvědav co udělá dodavatel, nemyslím, že by to šlo nějak opravit a doufám, že vyměněné vydrží víc. Nebo že bych měl napsat Ježíškovi a? daruje něco s pořádným ložiskem?

        0 0
        • Mark1  

          Zatím nemám problém, jen jak jsem psal není to pro mě moc vhodná cesta, asi jsem dost neopatrný, ale při vedení kola mám rozsekané nohy od pinů, při jízdě jsou super a nevidím moc důvodů používat SPD (přehnaně řečeno).

          0 0
          • 7LK  

            Koupil jsem je i bráchovi a jemu drží, holt chybička v jednom kousku. Zatím jsem si o piny neštrejch, ale zvláště po sdělení Tvých zkušenosti si dávám děsnýho majzla… tak díky za varování. Pak mě napadla ještě maličkost – jeden pin jsem trochu sejmul při vlečení kolem obrubníku – má ostřejší hranu a tak ho buď vyměním nebo pilníkem trošku srovnám. Nemáš podobný případ? Pak i lehký dotek s lýtkem udělá své.

            0 0
            • Mark1  

              Podobně jaky ty, vyřešeno pilníkem … výměnu nechám až je ztratím, nebo nebude co pilovat.

              0 0
    • Frankie  

      Poradte, jak na ten Bunnyhop (ala „umis nadhodit obe kola?“ jak nekdo psal? :) Obcas ve meste potkam nejakyho freestajlistu, jak si to hopne na 30–40cm vysokej obrubnik jako nic a ja na svym XC fullu vzycky jen tak tak ze nadzvednu predni kolo a to zadni se tam vzdycky nejak nakopne o ten obrubnik :) … Preskocit diru nebo louzi v rychlosti na rovince nebo z kopecka samozrejmne s pomoci SPD nemam problem, ale tyhle technicky veci ??…

      FV

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A cteni a hledani ti taky nejde. Ze tys byl v prvni tride nemocnej? :)

        0 0
        • cabbage  

          ikdyby nasel, vetsina rad je: proste se odrazim a skocim.....

          0 0
          • fousmen  

            a co vic bys tam chtel vymyslet? (-:

            0 0
            • cabbage  

              no treba ze kdyz vednu predni, zadni uz proste zvednout nejde.s tim nejak zadny radic nepocita.....

              0 0
              • wroum  

                a proc by to nemelo jit?

                0 0
              • enjoy  

                no hele,napsled jsem si zkusil jestli mam zdegenerovanej styl a vypada to ze mam:-).nicmene vyskocil jsem na obrubnik i prostym trhnutim za riditka bez tahani nohama,takze to asi jde:-)

                0 0
    • Frankie  

      ha ha.. :) Na zadani bun(n)yhop mi to tady nic nevyhodilo. Jestli to tu uz nekde probehlo, tak dej, prosim, link…

      FV

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.