• Nashai

    Zdravím, obracím se na fórum s klasickým dotazem. Hledám pro sebe kolo do 15000kč a naprosto se neorientuji v osazených komponentech. Procházím různé obchody a čtu si informace tady na fóru a docházím k názoru, že koupit slušně osazené kolo snad ani nejde. :)

    Základní údaje

    – výška: 182cm

    – váha: 93kg

    – nájezd: do 1000km/rok

    – terén: převážně cyklostezky, lehčí terén, polňačky, minimum silnic, občas se zblázním a vyjedu někam na kopec a dám si sjezd lesem (tak se zrušil předchozí Rock Machine)

    Při hledání jsem prošel přes Cannondale Trail SL 4 2011 a MERIDA Matts TFS 300-D 2011 . Pak jsem na zde na fóru našel Nano M-type 340 2011 které se mi moc líbilo, ale už ho nemají. Celkem se mi líbí i Checker Pig King 2011 ale o tom jsem nenašel moc informací.

    Rád bych sehnal něco s rozumnou vidlicí, hydraulickými kotoučovkami a možný i s nášlapnými pedály (byly u toho Nano a to mě namlsalo).

    0 0
    • Azmir  

      Jediné co splňuje tu rozumnou vidlici je nano.

      0 0
      • zbartos  

        Milan Slanec u ní upozorňuje, že je spíše pro lehčí jezdce (což je podle mne tak do 70 kg) viz http://tuning-test.cz/index.php… .

        0 0
        • jachymk  

          Vidlice tenhle nájezd i s tou vahou rozhodně vydrží několik let + je to vzduch… A zase Milan Slanec je modla tohoto fóra. Dávat na něj za každé situace je opravdu pakárna :)

          0 0
          • Nashai  

            Tak váhu pomalu srážím dolů. :) Ale na míň jak 85kg se nedostanu. :)

            Nájezd počítám, že ybch časem mohl zvednout, kolo mě hafo baví. A říkám si, že když si pořídím lepší než jsem měl teď bude mne bavit zase o trochu víc. (Dosud mám Rock Machine cross u kterého jsem ohnul už úplně všechno – právě ty sjezdy v lese).

            0 0
    • xcbike  

      http://www.mojekolo.cz/…lack-brushed

      prodáš z toho tu xcr vidlici…tak za 1200–1500kč

      a koupíš si tam tuhle vidlici http://www.kupkolo.cz/…-2010_z4590/

      a budeš mít dobrej bike za cenu kolem 15k s hydrama a opravdu funkční vzduchovou vidlici.

      0 0
      • jachymk  

        Co je na Alivio Deoru, čtyřhran klikách, tektro brzdách a Epiconu tak skvělího??

        V tomhle případě Nano vede! Pro jezdce 1000 km/rok je to ideální kolo…

        0 0
        • xcbike  

          nepíšu,že to bude skvělý,ale bude to dobrý…já zapoměl,že na b-f se nenosí nižší řada,než je třeba slx…co je na aliviu,nebo deorku špatného?????sám mám alivio a to jezdím víc,než dost a všechno bezvadně funguje.rám nano bych teda asi opravdu nechtěl…

          0 0
          • jachymk  

            Rám Nano bude to samý jako ten Rock Machine akorát ho vařil jinak naprogramovaný stroj zřejmě i v jiné továrně na Taiwanu a je na něj tříletá záruka. Alivio a Deore je už od pohledu ******. Neříkám, že se to nedá, ale X.7/X.9 seřídíš a rok jezdíš bez sebemenších problémů a se slušnou přesnoustí. Alivio/Deore má kamarád s minimálním nájezdem, žádné SPD a jen staré tepláky… Několikrát jsem mu to štěloval a pořád si na to stěžuje. Na svůj Sram si prostě nemůžu stěžovat navíc X.7/X.9 je dost jinde než Alívko+Deore.

            0 0
            • Toutou  

              Jel jsem bike komplet na Alivku a subjektivně bylo řazení lehčí a přesnější než na mojí kombinaci X.7/X.9 (udržované, seřízené)

              0 0
          • Toutou  

            Rám Nano se mnou teď přežil už asi 6000+ km, zažil si pády, v rámci XC ho vůbec nešetřím. Zatím drží, špatně rozhodně nevypadá, nepraská, jen tu váhu jsem ještě nezkoušel změřit.

            0 0
        • Nashai  

          Prúšvich je, že to Nano teď nemají a netváří se, že by ho mohli v brzké době mít. :( Mají Nano 350 u kterého se mi ještě navíc líbí rám, ale to už je za 19kkč, což se mi už dávat nechce.

          0 0
    • Nashai  

      Možná bych mohl položit otázku jinak, jaké komponenty zvolit do 15kkč aby to mělo smysl.

      • vzduchová vidlice
      • hydraulické brzdy
      • nezáleží na značce

      Kdo to složí? :)

      0 0
    • Nashai  

      Možná bych mohl položit otázku jinak, jaké komponenty zvolit do 15kkč aby to mělo smysl.

      • vzduchová vidlice
      • hydraulické brzdy
      • nezáleží na značce

      Kdo to složí? :)

      0 0
    • Nashai  

      Možná bych mohl položit otázku jinak, jaké komponenty zvolit do 15kkč aby to mělo smysl.

      • vzduchová vidlice
      • hydraulické brzdy
      • nezáleží na značce

      Kdo to složí? :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.