Řetěz SRAM PC59 a jeho životnost

32 nepřečtených
  • Thomas

    Kolik na něm kdo najede?? – Osobně ho měmím tak po 1000–1200km Zatim jsem snim spokojen.

    0 0
    • danno  

      Ted jsem ho zrovna koupil tak se necham prekvapit. Obecne ho lidi celkem chvali. SH HG70 po cca.1100km a merka je na tretim zubu.

      0 0
    • lubos  

      ~4000tisic, je sice pravda, ze uz ma tak 133–133.3 ale radi to porad bez problemu. Menim ale 3 retezy a pak jde pryc kazeta a prevodniky.

      0 0
    • foona  

      Po 2500 km měrka zapadla na 3. dílku. Takže asi tak ty 2000 by moh v průměru vydržet…

      0 0
    • slou  

      PC 59 mi vydrží cca 1000km a měrka propadne třetím zubem. Tož tak. Od SRAMU jsem přešel na C9 od Campy.

      0 0
    • Pida  

      první cca 1200km, teď mam druhej a zasejc neřadil na převodníkach. příště jdu do HG

      0 0
    • pavelr  

      1300km, 3–4.zub

      0 0
    • Petr 1  

      Je to už můj 7 řetěz SRAM PC 59 a jsem absolutně spokojen.Průměr je kolem 2 500 km na řetěz/pod 2000 km to nebylo nikdy/.Z těch km se dá , jako všechno na bajku ,asi těžko zjistit výdrž konponentů.Styl jízdy,prostře­dí.....Jako velice hrubá orientace asi jo.U mě se má řetěz jako v bavlnce:každých 500 km sundám,proplachuju benzínem,mažu,do maděry zásadně nejezdím,v zimě cyklonežiju,nervu to na krev.Prostě nic pro většinu z vás.

      0 0
    • marapara  

      PC 59 je úplně v pohodě. Rozdíl mezi PC 69 je poměrně malý. Měl by být ze stejného matrošu, ale PC 59 má povrchovou úpravu pouze vnějších článků, kdežto 69 má celkovou povrchvou úpravu. Vydrží mi tak 2500–3000 km, jezdím dost švihově a PC 69 tak o 500 víc. PC 69 jezdím od podzimu do jara, kvůli blatu a soli.

      0 0
    • Luka  

      Po 1700 jde pryc, nenechavam ho dojit az do extremu, nerada bych znicila kazetu zbytecne brzo…

      0 0
    • kolouš  

      U MNE MAX. 1200KM

      0 0
    • Bleda tvar  

      nakolik nejezdim na pocet kilaku, ale v podstate pro radost ( dh, fr, street a jine podobne ) tak uz drzi pul roku coz je vcelku slusny :). HGcka jsem trhal jak na bezicim pasu…

      0 0
    • piwo  

      max 1 700 km teď budu dávat 3 ks s ten stávajícím měl jako poslední štaci Drásala ale snad mi těch 100 kiláků nezežralo kazetu.

      0 0
    • Paja  

      Ze 7 PC59, ktere jsem jezdil vydrzelo 6 3500–4000km (pri 132,85–132,9) ten sedmej jsem vyhodil po 1600km – bud nejakej vadnej nebo se na nem tak podepsalo 750km s cca 15kg na nosici a nebo kombinace obojiho:o) Ted budu zkouset C9.

      0 0
    • Otelo  

      a neni vam ten ojazdeny retaz luto vyhodit? pre mna to je skoro sperk, uslachtily kov opracovany s takou preciznostou…hmm. aspon by som to dal do nejakej zberne ale kam?

      0 0
      • pelt  

        No… protoze je to ocel, tak do nejblizsiho kovosrotu… az je prejde zachvat smichu, tak ti daji tak padesatnik za kilo… ale ted vazneji – docela me stve, ze se vubec neobjevuji zadne kontejnery na zelezo…

        0 0
      • lubos  

        Vyzera to tak, ze retaz u mna pojde prec az bude mat tak 134mm. A kedze ich teraz tocim 3 na dvoch bajkoch, tak to bude asi tak az 2 roky :o)))

        0 0
    • Pekáček  

      Já vystřídal 5 řetězů po 500ti km, další várku střídání těchto řetězů už kazeta nesnesla, prostě začala střílet. Ale sedlo si to. Kdybych na jednom řetězu najel 1500km, nenasadím čtvrtej. XT převodník (32z) nalepoval řetěz po pár tisících km. Tak nevím, asi jezdím težký převody a nebo je v klikách 180m obrovská síla :oD

      0 0
      • Mamutt  

        Ano, 180m, to už je pořádná páka :-)

        0 0
      • Paja  

        Ja jsem stridal s kazetou sram 7.0 stridal 3ks PC 59 na zivotnost retezu (132,85–132,9) 3 cykly bez problemu se strilenim, 4.novej retez uz prekvapive strilel:) Ted mam na stare kazete deore (mel jsem na ni pred tou 7.0 2 retezy po sobe bez stridani) 2 PC59 a i ta 4. bez problemu se strilenim. Asi to moc rves:o) XT prevodnik moc nevydrzi (mne cca 7000km), ted asi 8500km 2XM a vypada neporusene, skoda, ze je pry uz prestali vyrabet, nevite nekdo proc?

        0 0
    • croscountry  

      ?ažko sa k tomu vyjadrova?. Je jasné, že 40 kg jazdcovi vydtrží oveľa viac ako 100 kilogamovému, aj keby jazdili v rovnakom teréne. Preto by malo oveľa vačšiu výpovednú hodnotu, keby ste pri hodnotení udávali váhu. Ja osobne ho nemám. Mám Shimano a Conex(výhoda rýchlospojky)

      0 0
      • Bleda tvar  

        Sram PC59 ma taky rychlospojku…

        0 0
      • Otelo  

        faktorom je tiez kto ake prevody jazdi. ja si napriklad radsej hodim najvacsi tanier a taham pastorky 4/5/6 ako by som trapil retaz na prostrednom tanieri a 7/8/9.

        0 0
        • kubajs mtb  

          Já ho mám asi tak 300km a zatim je úplně v pohodě, hlavně sem v tý době neměl moc peněz, takže pc59 pro mě bylo jasnou volbou :), jinak pred tim sem mel hg a dvakrat sem ho roztrh

          0 0
          • enjoy  

            bysme se zase mohli vratit k vysvetlovani pojmu roztrzeni retezu atd…:-).kdysi to bylo celkem oblibeny:-). ps:po 300km vporadku?gratu­luju!:-))

            0 0
        • Maara  

          4,5,6 to je teda hodně málo zubů, takovou kazetu jsem ještě neviděl 8-)

          0 0
        • enjoy  

          snazim se jezdit uplne stejne.obcas tam teda jde i 3:-)

          0 0
    • Thomas  

      Po nekolika kusu techto retezu jsem ted zakoupil SH.HG 73 a i kdyz jsme u razeni priznivcem SRAMu tak ted musim uznat ze tenhle retez chodi lepe nez SRAM :-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.