• hanness

    Ahoj,dnes jsem zjistil mimodek v servise,ze muj vise zminovany retez ma na merce 2zobacek a mereni suplerou meri 132,6 po 900km prevazne teren,kopce,Rychle­by.Je to normalni,nemel by uz byt po smrti?

    0 0
    • roud  

      je to normální mě 971 vydrží v rozmezí1500–2500km

      0 0
    • Ottak  

      Pokud se o něj dobře staráš, tak proč ne. Mě 951 vydržela cca 1 700km, pak rupla :-).

      0 0
    • Evilcleaner  

      běžně 1500km, občas i o kousek více

      0 0
    • nooski  

      900Km a nesmrtelný? Silná slova.

      0 0
      • hanness  

        Silna mozna pro tebe,jakekoliv shimano uz by totiz bylo mimo hru…

        0 0
        • Evilcleaner  

          vůbec, shimano mi vydrží ještě o kousek déle než sram.

          0 0
          • hanness  

            :D

            0 0
            • Evilcleaner  

              sram plácá řetězy a hlavně kazety z hovínek:-) kdybys měl trochu širší rozhled než jen svoje kolo tak bys to možná uviděl. bohužel poslední dobou dělám mnohewm více servis kol než abych na něm jezdil, ale má to samozřejmě své výhody, vyjma primárního získání aktiv:-) je to taky možnost srovnání výdrže komponentů na skutečně širokém vzorku kol. takže se klidně směj, já se směju taky:-)

              0 0
              • hanness  

                Mladi v pred:D,jses uplne mimo misu.

                0 0
                • Evilcleaner  

                  tady bych si pomohl oblíbeným citátem blacka:„bav se s blbcem, když nemáš v ruce klacek“;)

                  0 0
                • nox159  

                  mimo si tu jedine ty, ale radim at se na tu misu aspon posadis než se z toho posereš protoze pak uz bude pozde ;-)

                  0 0
              • hanness  

                Ale jinak si vazim tveho nazoru,urcite se nesmeju sarkasticky :-)

                0 0
              • prvniodkonce  

                A neděláš u Langeho? :D

                Shimano dělá komponenty z marcipánu, kdo jezdí, tak ví a okecat to opravdu nejde.

                0 0
                • hanness  

                  Jojo,kecy a kecy,to tady nekterym jde opravdu na jednicku!Dobre ty:-)!

                  0 0
          • Vegan  

            Hele pred 14 deni dovolenou ve francii jsem nasazoval Sandre XTR me 991 po dovolene sel Sandrin do kose 132.9 muj ma doted tedy 14 dni po dovolene 132.6o oba jsem se staral identicky. muj byl stale stribrny stacilo ho jen dat do nafty aby se vyplavilo bahno, ale Sandrin to bylo neco cerno rezaveho. Proste o tom, ze Sram dela kazety naprd a Shimano je fakt umi me nikdo presvedcovat nemusi ( i kdyz s 10 se to mozna i mirne obratilo ), ale to ze Shimano fakt ty retezy flaka me take nikdo presvedcovat nemusi ja sam XTR nekolikrat pretrhl a to byl se sram spojkou nenytovany u 991 se mi to nikdy nestalo. Tod vse mysli si o tom co chces.

            0 0
        • nooski  

          Shimano řetězy u mě nemají dlouhou výdrž, ale rozhodně více, než řetězy Sram. Samozřejmě nejlepší je použít řetězy Campagnolo a člověk má klid.

          0 0
          • hanness  

            Jo,asi mas pravdu,ale shimano vzdy odbouram driv za skoro stejnych podminek.

            0 0
          • Deus  

            C9 je na výdrž dobrá. Aktuálně po 900 km jsem naměřil 132,3 mm. Horší to je s výrobní kvalitou – nestejně široké rolničky. U mě to jsou jen nepatrné rozdíly, ale musel jsem hledat vhodné místo pro rychlospojku, protože na některých článcích šla rozpojit jen kleštěma. Objevily se tu i horší případy.

            Po srovnání, HG53 jsem vytáhl na 133 mm po 1150 km.

            0 0
            • gras  

              Včera sem ho zrovna měnil. Taky HG –53 na 132,8 po asi 1400 km. Kolo mám nový od března. Před tim sem měnil řetěz tak jednou za 5–6 let :-)), takže se mě tohle zdá jako hodně krátký. Měl sem doma jeden řetěz za pár korun, tak sem ho tam ted na rychlo prdnul. Po dovolený koupim asi Sram 971. Snad vydrží víc.

              0 0
    • v POHODÌ klokan  

      To bys opravdu chtěl měnit řetěz každý měsíc? To by mě teda nebavilo (a lezlo to do peněz)

      0 0
      • prvniodkonce  

        Já kdysi měnil shimana každé tři týdny. To bylo před tím, co jsem objevil C9.

        0 0
    • lens  

      mě vydrží cca 13000 km, nevim proč měnit řetěz pomalu každy měsic. když ho měnim tak tam dam novou kazetu a vše funguje bez problemu.mam vše SH-XT.

      0 0
      • hanness  

        Neni duvod menit vse,kdyz muzu po 2–3mesicich vymenit retez za 350…

        0 0
        • lens  

          no nevim ale kazeta ktera ma 13000km mě asi novy řetěz nevezme.když budeš pravidelně měnit řetěz po cca 1500km stejně asi po třetim řetězu musiš dat novou kazetu. a kazeta xt stoji cca 1000kč.

          0 0
          • hanness  

            Ja uz mam na ni cca 6000 a zatim v poho,zalezi na mnoha faktorech.Urcite nic nevydrzi vecne,90% kompu jsou spotrebaky.

            0 0
    • xshreck  

      všechno vydrží cca -+ ´600–800km :-) C9 o cca 400km víc. Jezdím sračky, výjezdy sjezdy silnici … :)

      0 0
    • Hynas  

      No a mně vydrží C9 cca 3 sezony, tj. cca 12000km (včetně drásala, sudet, manitou), jen je pak potřeba vyměnit komplet celý pohon. ;o)

      0 0
    • Lister  

      Měním ho tak jednou za sezonu, ale kolik to je km, to nevím.

      V každém případě 900km není nic extra.

      0 0
      • 666biker  

        predosla 971 mi vydrzala 2tis km, a sucasna 971 ma 1100km a 132,9mm..takze musim menit :-(

        0 0
    • Pa.T2  

      Minulej a zároveň první na kazetě mi vydržel skoro 2500km a byl ještě v pohodě, preventivně jsem ho ale vyměnil. Na tom dalším mám asi 1000km a zatím taky ok. Po 2000km tam dám třetí a dodělám to (pokud bude potřeba:D). Na novou sezonu koupím zase novou kazetu a je klid.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce