• michalkos

    muzete mi poradit vidli do 8000kc, chtel jsem splice , ale uz ji nikde nemuzu sehnat tak neco podobného se vzduchu mam obavy tak asi pero nebo oil.

    0 0
        • michalkos  

          myslis ze te duke bude dobry, mam judy xc a neni moc citliva ma 90kg a nekdy jde opravdu hluboko

          0 0
          • Martyss  

            Já letosního Duka jezdim:-). btw. Jeho hlavní výhoda je, že má navářky na véčka. Zase nevýhodou je, že má jenom pozitivní komoru.

            0 0
            • michalkos  

              Co je to pozitivni komora

              0 0
            • Pavlos  

              prave proto ze ma dual air sem psal rebu;)

              0 0
              • kamtcho  

                Mozet mi trochu opisat ako sa sprava vzduchova vydlica bez negativnej komory? Len s jednou komorou. Mam Marz. MX air len s jednou komorou chcel by som vediec oco prichadzam. Budem vediet ked dosluzi co si vybrat.

                0 0
                • Martyss  

                  No MX má úplně jinou kostrukci tlumení.Tam si můžeš hrát s hladinou oleje. Pokud jsem pochopil funkci negativní komory správně, tak s ní nastavuješ citlivost vidlice.

                  0 0
                  • lubos  

                    Ale tam je misto negativni komory pruzina. Akorat docela nepovedena konstrukce :(

                    0 0
                    • Martyss  

                      Mohu vědět, proč se ti zdá nepovedená?

                      0 0
                      • lubos  

                        Spatne zvolena delka a tvrdost pruzin. Tedy, abych se spravne vyjadril u starsich modelu (jako mam ja). Taky se meni podle nafoukani vidlice jeji ucinek. Ale zas je to levnejsi. Srovnavam to se systemem negativni komory u Marathonky, a taky kuprikladu Duke 2002 to mel (imho) udelane lepe. Alespon v praxi to bylo lepsi.

                        0 0
                • lubos  

                  negativni komora pusobi proti hlavni pruzine na zacatku zdvihu. Znizuje pocatecni odpor pruzeni, coz je velice dulezite aby byla vzduchova vidlice citliva na male nerovnosti. Pruzina s negativkou ti spolehlive vyhladi i mravenca :). Tedy pokud nezadrhava nekde jinde.

                  0 0
                  • mivrda  

                    Mel jsem moznost se projet na nekolika exemplarich Rock Shox Duke XC a muzu rici ze citlivej je perfektne a narozdil od Manitou i neco vydrzi takze bych ho doporucil Rebu jsme nejel ale par kamaradu si ji taky vyzkouselo a taky nesetrili chvalou takze bych vybiral z techto dvou.

                    0 0
                    • Martyss  

                      No zase bych to s tou citlivostí u Duka nepřeháněl. Žehlička to asi nebude, ikdyž to nevím úplně na 100%. Zase je otázka, jestli na HT je nutná žehlička. Dalším argumentem je, že za ty prachy už by to žehlit mohlo:-)

                      0 0
                      • kesu  

                        je to zehlicka ale mluvim o pruzinove verzi s hydracoilem..

                        0 0
      • cat  

        kdyz sem se v patnacti rozhodoval co koupit, manitou black super pro me byla jasna volba!

        0 0
        • mivrda  

          neber si to osbne ale Duke je za stejne penize lepsi vidlce nez Black

          je mi jasny ze ted mi tady budou zase vsichni nadavat ale o spolehlivosti Manitou Baldck by se dalo psat dlouho…

          0 0
          • cat  

            Nevim co se rika,ale ja posuzuju z vlastni zkusenosti-jezdim ji neco pres rok a jediny co se me na ni pokazilo bylo_RTWD(vypadlo nastaveni zdvihu) jinak ma proste nadhernej chod a na mou hmotnost je i velmi citliva,vakl v ni mam minimalni i kdyz ji davam fakt hodne pokourit!takze ja sem s za ty prachy max spokojen.Jinak Duka sem nikdy nejel, takze je dost mozny ze je lepsi. A navic Black je ve vyssi cenovy kategorii akorat tento model ma velmi dobrou cenu. Tak hodne stesti pri rozhodovani,zdar.

            0 0
          • wroum  

            me to prijde tak nastejno a obe vidle chodej dobre a vydrzej priblizne stejne. ja bych radsi Blacka nez Duka.

            0 0
          • Martyss  

            Ono taky záleží o jakých cenách se bavíme. Jestli o oficiálních MOC nebo o cenách na netu. Za ofiko MOC je lepší Black. Má lock na řídítkách. Ale pokud můžeš sehnat Duka SL v cenách 7–9 kkč, tak to určitě není krok vedle.

            0 0
            • mivrda  

              Souhlasim ja mam s blackem zkusenosti asi takove ze vsem chytel velmi rychle vakl a doslva se ohejbal… proraznei nebylo vyjimkou kdyz byl v pohode chodil asi jako duke ale holt byl dost poruchovej a nespolehlivej

              0 0
              • wroum  

                ja mam blacka 03 a je total bez vaklu. porucha zadna. jak se projevuje prorazenej Black? jinak znam dost lidi s Blackem a nikdo na nem vakl nemel a odesel jenom lidem, co na nem skakali a kamosovi, kterej jezdil asi 2 mesice nasucho (sedrena povrchovka vnitrnich nohou).

                0 0
            • jack  

              do 8000kč si kup marzocchi mx comp eta na bagbike.cz.

              0 0
              • mivrda  

                TAk marzoch MX Comp je dle meho nazoru bez komentare… ten proraznej Black mel zniceny tlumeni proste kovove dorazi a vakl teda meli vsechny fest na jakym kole si mel toho bleka ty Wroume? bokud jen na XC a s Veckama tak to mozna jo ale tvoje bajky tomu moc neodpovidaji..

                0 0
                • wroum  

                  v tom bude ten problem, jakoukoliv vidli na XC znicis pri skakani a je jedno jestli to je duke nebo black. jinak samozrejme ze mam blacka na XC kole. na skakani sou jiny vidle. a muj black jezdil prvni rok s 205 kotoucem (hfx 9) a potom uz jen s V.

                  0 0
                  • mivrda  

                    jo jo souhlasim s tebou jen jsem spis chtel naznacit ze mam pocit ze ten duke je o chlup odolnejsi..nic mene klobouk dolu ze to ten black s tim 205mm kotoucem prezil asi si an nej byl hodnej :-)

                    0 0
                  • lubos  

                    asi krome marzocchi, ponevaz se sekli a vidlice na drsnejsi jezdeni oznacuji omylem jako XC (soude dle vahy) :o)))

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.