• EL

    Jaké mechanické kotouče použít na XC?

    0 0
    • enjoy  

      jakekoliv.na nic narocnejsiho se pouzit nedaji.

      0 0
    • enjoy  

      jinak teda abych vubec neco poradil,tak pry avid:-)

      0 0
    • Pekáček  

      Avidní mechanika se prý vyrovná hydrám a některé i přebrzdí (kdybych šel do kotoučů, budou to Avidy).

      0 0
    • widlicka  

      A oplati sa vobec kupovat na XC ine ako mechanicke?

      0 0
      • enjoy  

        pokud te to na kole opravdu bavi a chces aby te to bavilo jeste vic tak urcite!

        0 0
        • Pekáček  

          Tebe baví poslouchat škrtání kotoučů? Mě teda né. Co jsem u kámošu viděl Formuly a Deorka, škrtá jim to skoro pořád. Dražší jsou možná lepší, ale to si raději připlatím na rámu nebo vidli.

          0 0
          • enjoy  

            no hele,jednou jsem si vyslechnul bika nejakyho okolojedouciho bikera s hydro hayesama a to bylo teda neco.ale moje kotouce si maximalne obcas cinknou a muzu rict ze me se to snad i libi:-). je pravda ze ja jsem si priplatil na vsem takze me to nemrzi na ukor neceho jinyho.

            0 0
            • TinkTink  

              Kecas…ty jsi si praveze ochudil to nejdulezitejsi, aby jsi si mohl dat naky HOPE…se kteryma si pamatuju jsi mel docela problemy, ne? :))…to bych si vyresil za 5minut v garazi sam (…ale to Hopy bych si vyresil taky…)…mel jsi si priplatit na fulla a nebrat tudle herku co mas…ale dobre…beru to jako zaklad, ze kteryho chces vychazet pri stavbe fulla :)

              0 0
              • enjoy  

                ver mi,ze kdybych v ty dobe chtel fulla tak nemam financni problem.kolo by vypadalo stejne,akorat by melo tlumic a par deka navic:-). a ze bysis moje potize s brzdama vyresil za 5 minut,o tom nepochybuju.i ja bych to jiste dokazal vyresit,ale protoze se s tim problemem da v pohode zit tak jeho reseni stale odkladam:-). a pokud nazyvas herkou muj bike,tak doufam je to jenom kvuli absenci tlumice:-),jinak bych te musel nazvat velmi rozmazlenym ..... ehm,dal radsi nic:-).

                0 0
        • JMT  

          spis kdyz chces aby te kolo vic sr*lo

          0 0
      • JMT  

        jesli chces mit kolo bez problemu, tak si kup mech avidy (185 disk vepredu neuskodi) fakt sou super, ale novy avid juicy carbon se mi fakt moc libej, dokonce tak , ze i ja bych si na kolo moooozna dal hydry, ale jenom avidy !!!

        0 0
        • Creckx  

          Koukám, že s tim vyznáváním avidů nás brzo prohlásí za náboženství:) Taky je vepředu mám :)

          0 0
        • zac  

          souhlasim… mech. avidy, vepredu 185 kotouc a brzdi to skvele!

          0 0
          • Meesha  

            nevim jak se 160mm, ale se 185mm kotoucem me mechaniky fakt prekvapily!

            0 0
            • zac  

              a jaky si zkousel a ci byly? :)

              0 0
              • Meesha  

                nevim, takovy cerveny kolo. Vzadu melo jakoby provrtany ty trubky a misto bovdenu to melo koralky! Jo a este melo funkcni vidli! :-))

                0 0
          • enjoy  

            takze uz je nechces menit protoze s nima nejsi spokojeny?:-)

            0 0
            • zac  

              uz sou zajety… nedam na ne dopustit!

              0 0
              • enjoy  

                jenom jestli te to cely nestalo skoro tolik jako nejaky pekny hydry:-).eem,treba HOPY:-)

                0 0
                • zac  

                  jedna brzda me vysla na 1500… :) v prumeru po zapocitani bovdenu 2400 a brzdi to subjektivne lip nez Hayes na takovym Treku fuel 90… :)

                  0 0
      • K2  

        V XC platí: Kdo brzdí nevyhrává, na XCbrzdy nepotřebuješ:)

        0 0
    • RapMan  

      A co rikate na hydraulicky deore M525 za cca 2200Kc/ks? Vyplati se to?

      0 0
      • kamtcho  

        vyplati, ja som na ne presiel z mechanickych 475, a tieto sa mi zdaju byt tak 100× lepsie, vlastne na nich nevidim zianu chybu. No ale ine som nejazdil, len tolko ze uz nkdy viacej ziadne mechanicke brzdy na urovni tych 475tiek. To radsej vecka.

        0 0
      • mawerick  

        no a co třeba M555;o) taky nebrzdej spatne:o) a vypadaji o dost lip:o)

        0 0
    • Raydowe  

      Tiez vozim mech. Avidy, a je to parada, skube to pekne .:) Uz je mam rok a ziadny problem, vobec neskrtaju, daju sa krasne nastavovat. Je fakt ale ze maju vysiu cenu, az na urovni niektorych hydro.

      Vozim 160tky kotuce, spokojnost.

      0 0
    • Tomcat  

      Avid, Shimano , Haeys

      • S pákou ,bovdenem, lankem vážej skoro to co hydrauliky.
      • dávkování nic moc
      • potřeba větší údržby
      • větší šance na utavení kotouče
      • v 75% moc nebrzděj
      • cena avidů není daleko hydraulik
      0 0
      •  

        resp. deorka 525 sou levnejší

        0 0
      • mad_man  
        • větší šance na utavení kotouče – muzes mi to nejak objasnit proc, kdyz material kotouce a desticek je stejnej jak u hydraulik?
        0 0
        • Tomcat  

          A odvod nežátoucího tepla?

          Je to klasika, nebrzdíto, velkej koutouč nekoupíte hydru taky ne, tak koupíte pořádný metalický destičky za chvíli křeče máte fialovej zkoucenej kotouč. Kapalina odvádí teplo, lépe přenáší teplo do těla brzdiče a pak do rámu

          0 0
          • mad_man  

            to je blbost – konstrukce trmenu (uchyceni desticek) je relativne podobna jak v mechanicke, tak hydraulicke podobe, takze teplo se prenasi do trmenu a nasledne dal zdruba stejne a rozhodne bych nevidel pozitivum v tom, ze se zahriva hydraulicka kapalina…

            0 0
            • Tomcat  

              jenže ono se nepřenáší, ten probném není destička vs třmen, ale „píst“ vs třmen

              0 0
              • mad_man  

                jenze pist tlaci na desticku stejne jenom po obvodu, ale mysli, ze to uz nema cenu resit…

                0 0
                • Vilém  

                  Jak kterej pist,nektery maji uvnitr takovej valecek a desticka doseda na temer celou plochu pistu.Navic odvod tepla muzes zlepsit potrenim malym mnozstvim silikonove vazeliny.

                  0 0
      • lubos  

        „S pákou ,bovdenem, lankem vážej skoro to co hydrauliky“

        tomuhle nechapu .. hydry jsou preci vyrazne lehci.

        0 0
        • Tomcat  

          Jak který

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak schvalne, ktery? :)

            0 0
            • Tomcat  

              Ehmmm jen tak mimo Gustavy si už prodal?

              Ne to nejde porovnat, pokaždý jde vybrat tak, že to je vyvrácení toho druhého

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja vim. Treba zrovna ty Gustavy jsou lehci nez treba hydraulickej Promax a s Hayesama si nezadaji. Kdyz vemes do ruky mechanicky trmen a pridas paku, lanko bovden… ti to musi bejt jasny.

                0 0
          • lubos  

            No jo, nektere hydry jsou ponekud tezsi … to mam z toho gramareni :)

            0 0
      • Mamut  
        • potřeba větší údržby

        To trocha rozpis, keby to slo. Pokial mas na mysli zanasanie bowdenu, tak to ti akceptujem, iba ak sa bavime o vodnom bicykli. Moja predna brzda (V-cko iba, ale bowden ako bowden) ma vedenie stare asi 4 roky a stale chodi krasne. Co sa tyka vedenia, tak uzdrzba ziadna. Na rozdiel od takeho odvzdusnovania hydraulik. Ak je niekto lavy (co ael nemusi byt tvoj pripad), tak si pri tom este poleje dosticky a pod…

        0 0
        • wroum  

          to je blbost. desticky si poleje jenom uplnej vul, kterej nakonec stejne zjisti, ze je lepsi je na tento ukon vyndat. a odvzdusnit hydru zvladnu urcite za kratsi dobu, nez ty vymenis bovden na prednim V.

          0 0
    • kovar  

      a proč mechanické? Ty rád pružnost ala V-brzda ?

      0 0
    • widlicka  

      Aky je rozdiel medzi mech avidmi BB5 a BB7 ??? v cene je to 1000SK:)

      0 0
      • Creckx  

        Já mám sedmičky a kámoš pětky. Obě jsou stejně ostrý, snad jedinej rozdíl je v tom, že sedmičky nastavíš rukou (i když ta pevná deska by snad byla lepší na imbus) a z obou stran…

        0 0
        • widlicka  

          a na tie BB5 treba imbus alebo nejaky specikluc?:)

          0 0
          • Creckx  

            Něakej klíč k tomu dostaneš. Nemám ty pětky teď na očích, ale určitě to neni problém :)

            0 0
            • architekt  

              Mam dojem, ze zadny klic jsem k nim nedostal. Teda nevim, treba je v te krabici nekde dole… nemam to tady…

              0 0
        • widlicka  

          hmm a pozeram ze ten kotuc na BB7 bude asi lespie odvadzat teplo…

          0 0
      • architekt  

        Mam vepredu petky, vzadu sedmicky. rozdily ti nereknu, protoze jsem na tom jeste nejel :-)

        0 0
        • kamtcho  

          nebolo by si to lepsie prehodit?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            //Obě jsou stejně ostrý, snad jedinej rozdíl je v tom, že sedmičky nastavíš rukou //

            0 0
          • architekt  

            jak to tady dal padlista – ucinek je asi stejny, takze o to nejde. spis o tu moznost jednodussiho nastaveni. Mechanik mi rikal, ze by to nechal takhle a ja nevidim duvod to davat obracene, takze asi tak…

            0 0
      • TomK  

        U BB5 nemožnost nastavení vzdálenosti vnější desky (musí se provést zvětšením předpětí lanka), jiný tvar kotouče, jiný tvar desek. Jaký to má praktický dopad nevím, páč jsem BB5 nikdy nezkoušel.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.