• Labusch

    Dostal jsem nadlidský úkol, vybrat kolo pro 150kg do 15tis.

    Nemam žádné zkušenosti a věřim že už se tu s tim někdo setkal.

    Pročítal jsem staré odkazy ale tam se to pohybovaly v jiné cenové relaci. A myslim si že nemá cenu se s tim stavět když je to do 15tis. tak bych to koupit asi už postavené, co říkáte?

    Předem děkuji za rady.

    0 0
    • HonzaC  

      otázka trochu mimo, ale jestli je to chlap jako hora a nezhubne, tak bude výběr v této ceně těžký, ale je to někdo s nadváhou a bude hubnout, tak bych možná s výběrem chvilku počkal. A co výška jezdce?

      0 0
      • Labusch  

        Má na vejšku 180+/- A tuhle nadváhu má už delší dobu 10let+/-

        A myslim že po těch letech to hubnutí nebude tak rychlé, i když asi jemu se bude hubnout lépe než někomu kdo má 90kg.

        0 0
        • Barberry.pha  

          Prave si myslim ze za tech 15 tisic budes muset stavet, mam pocit ze seriovky za 15 tisic neuvezou 150kg, to bude chtit nejaky hodne bytelny ram.

          0 0
          • PatrikL  

            hej. Rám, kolesá, vidlica (ak teda chce odpruženú): tieto adekvátne komponenty zabezpečí snáď len postavený bicykel :)

            0 0
    • Pac029  

      Tak to je dobra vyzva. Ja bych asi radil se domluvit s delfynem at Ti u Barese necha udelat dobre naddimenzovany ocelovy ram, to muze vyjit tak do 6 litru, mozna spis min a za tech zbylych 9 to nejak doladit, Jumbo kola od Remese (2?), netunenej eppikon (4), no do zbylejch 3 se moc nevejde, pravda ;o(, ale treba by to nejak slo. Dalsi moznost je, jak ty levny duralky pod nim budou prdat, tak mu je budes chodit reklamovat ty, no. Na druhou stranu pokud do 110kg bude jezdit jen po stezkach a peknych silnisich tak by nejaka konfekce mohla vydrzet. Dalsi moznosti, asi nejrealnejsi bych videl nejaky ty kola pro drsnejsi zachazeni od znacek jako UMF(Merida), Agang, Leader Fox, Mongoos a podobne, chrtit asi stejne moc nebude.

      0 0
    • dancing dog  

      zkusit sehnat jetou Kona Hoss v eLku, občas se v inzerátech vyskytne…

      0 0
      • Labusch  

        Rám vypadá dobře ale nemyslim že bude chtít dát 15tis za ojetinu.

        0 0
    • Labusch  

      Já myslim že pro tu jeho vahu bude lepší když na odpruženou vidlu zapomene, vzhledem finančním prostředkům.

      Při projetí první díry by stejnak měl z ráfku placku =)

      Dále by bylo asi vhodné tam dát normální V-breaky.

      Nákě další tipy?

      0 0
      • hitman128  

        Blbneš? V-brake ho ani náhodou neubrzdí… Chce to hydry s nějakejma 180mm kotoučema.

        0 0
        • Labusch  

          Ve starém vlákně jsem se dočetl že 130kg vs kotoučovka měla za následek to že se protočil celej plášt i s duší na ráfku, urhnul ventilek a myslim že u 150kg by to zdeformovalo i dráty.

          0 0
          • hitman128  

            Ale tak to nebylo kotoučovkama, to samí jsou schopný udělat v-brake, ale pro něj budou kotoučovky pohldnější.

            0 0
          • M_ishak  

            Pohyb (skluz) pneu při brždění bude stejný, bez ohledu na to, jestli kolo budeš blokovat blíže středu kotoučovkama nebo dále – V-čkama. Co není už jedno, tak při brždění kotoučovkama bude více trpět výplet (mnohem delší páka, která jím kroutí).

            0 0
            • hitman128  

              Jo tak to mě nenapadlo, v tomhle máš asi pravdu, ale nejsem si jistej jestli ho ty v-brake ubrzděj, chtělo by to někoho kdo s tim má zkušenosti…

              0 0
              • M_ishak  

                Samozřejmě záleží na směsi gum. Nějaké tesko V-brzdy nebo octalinky mohou být vyloženě nebezpečné.

                Nezapomínej, že bývaly doby, kdy nebyly žádné kotoučovky a lidi octalinky ubrzdili tandem. Účinnějšími V-čky ubrzdí i těch 150 kg. Když se člověk naučí jakou má při dané váze a té či oné rychlosti brzdnou dráhu, je to OK, ale to máš konec konců problematiku všech brzd.

                0 0
              • M_ishak  

                Nedělám profesně do výroby cyklokomponentů, ale přišlo by mi celkem logické, že brzdy podléhají nějakým normám a měly by mít určitý předepsaný výkon.

                0 0
        • Vilém  

          Zas to nedramatizuj. Vecka pred par lety brzdily vsechno, vcetne tandemu. Za 15tKc musi proste nekde setrit.

          0 0
        • DaSnail  

          ale no tak… ;o)

          0 0
    • slon  

      Řešil jsem to osobně. Nakonec jsem si nechal svého letitého oceláka Author Ohio z roku 1993.

      Kápánek jsem ho poladil jako: bytelnější ráfky, výplet 2,5 mm, nová řídítka, změna řazení, nahodil jsem osmikolečko a dal novější véčka.

      Hmotnost kola jsem neřešil. Proč taky u takové váhy.

      Dnes mám o 12 kg méně a příští rok se mrknu po něčem novém.Staré si nechám na ježdění do práce.

      0 0
    • Maty.dp  

      Ocelový rám který by to mohl vydržet, ocelová pevná vidlice a za zbytek peněz je možné to trochu doladit.

      http://www.kona.cz/…009/53/smoke

      0 0
    • Neunzikger  

      Postav na tomto rámovém setu: http://shop.bike4u.cz/index.php…

      Zadní kolo: ráfek Remerx Brave disc, dráty sapim strong, nába nějaká 135×10 např.: http://shop.bike4u.cz/index.php…

      Přední kolo: ráfek Remerx Masterdisc, dráty 2 mm třeba Marek, nába radši pevná osa.

      Vidle kvůli penězům asi pevná: http://www.global-sport.cz/…on-alu-zahla

      Kdyby bylo na nějakou bazarovou vidli s QR15 – bylo by příjemnější.

      0 0
    • M_ishak  

      Co je cílem, pomocí kola zhubnout nebo jen jezdit na kole při stejné váze i v budoucnu?

      Pokud první případ, tak bych to osobně neřešil a koupil nějakou hujdu za pár pětek, s cílem klidně ji zrušit (prootže při této váze nezničí možná tak babetu) a po zhubnutí na cca 100 kg už koupit normální kolo. Tak bych to udělal já.

      Pokud chce zůstat na stávající váze, tak viz kolegové výše – pořádné kolo postavené na míru, raději připlatit za pořádný ocelový rám, pořádná kola, pevnou vidli, pohodlné sedlo…

      0 0
    • Petr TREK  

      Mám 190 cm a 120kg a vybral sem Trek 4900 . Trek se chlubí že má kola testovaný na 138kg a každý Trek má doživotní záruku na rám . Já zatím víc než super . Jen vidle je totálně mrtvá tak sem vybral Rock Shock REBA. Asi si jí za nějakej čas pořídím .

      0 0
    • rudiinko  

      ja tomu prd rozumiem ale okukal by som komponenty co osadzaju na tandemy a vybrat k tomu pevnejsi ram by uz nemal byt problem

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.