Pells Razzer Elite D 2009 vs. Rock Machine El Nino Disc 2009

16 nepřečtených
  • pajas123

    Ahoj vsichni, rozhoduji se koupit MTB a mam zajimave nabidky na Pells Razzer Elite D 2009 (cca. 17000Kc) vs. Rock Machine El Nino Disc 2009 (cca. 14000Kc). Rocne najedu priblizne 2–3 tis. km, 35% lehky teren (les, louka, sem tam neco ostrejsiho), 45% zpevnena polni cesta, 20% asfalt. Merim 180cm, vaha 69kg.

    Plus pro Pells: vaha (rozdil necely 1 kg), razeni, plaste (asi nevyuziji), pedaly SPD

    Plus pro RM: cena, brzdy?, pohodlnejsi posaz?, vidlice?

    Otazkou je, zda se vyplati priplatit 3000Kc na Pells.

    Dekuji za pomoc, Pavel

    0 0
    • JakeF  

      Ta váha u Pell'su je podle mě utopie. Radši bych bral RM a za zbylý peníze pořídil CrossRidy, na tvojí váhu a využití budou v pohodě.

      0 0
    • Rychlej turista  

      Sakra, chtěl jsem se na to kolo kouknout, že je to odkaz na něj a ono je to hlasování :-(

      Ale protože se mi to nechce hledat, tak podle ceny, váhy, značky a toho, že PELLS nemá na tvé poježdění zbytečné kotoučovky, mohl by mít podstatně lepší vybavení

      0 0
      • Evilcleaner  

        pells ma juicy 3

        0 0
      • Rychlej turista  

        Vzal bych raději toho PELLSe, má lepší věci, SPD a hlavně – vypadá jako kolo. Pláště stejně sjedeš a pak vyměníš. Nebo vyměníš hned a tyto necháš do nějakého brutusu, kdyby se ti ho zachtělo.

        0 0
    • pajas123  

      Odkaz na Pells (cena zde naplati, viz. popis ve foru):

      http://www.bradsky.cz/…-p-1952.html

      Odkaz na RM (cena zde neplati, viz. popis ve foru):

      http://www.finebike.cz/…isc-3319.php

      Jinak obe kola maji kotouce, na verzi bez kotoucu nebyla takova sleva a rozdil byl temer nula, Pavel

      0 0
    • Evilcleaner  

      z těchto dvou bych bral pells. jedna strana jsou komponenty, které jsou posunuty skoro o třídu výše ale u mě podstatný detail, kolo se mi musí líbit, jednoduše vyřazuje RM. podle mě trpí takovým tím syndormem levného kola… je to takové uplácané a moc to k sobě nejde. jinak dneska nevím, ale strašně moc lidí mělo problém s hydrama – Hayes Stroker RYDE (trail už byl v poho), kliky na tom RM jsou už taky přežitek a kola podle mě budou na tom pellsu pro tvé ježdění plně dostačující.

      0 0
      • pajas123  

        Diky, jinak ja myslel, ze vidlice je na RM prave lepsi nez na Pells. Dodatek SL by mel znamenat, ze ma misto jedne dve vzduchove komory, ale stejne efekt netusim. Co se tyka komponent, az na prehazovacku a razeni jsou na tom stejne, pricemz razeni by mi mensi za doplatek vymenili. Porad tam je ale 2000Kc rozdil i po zmene pedalu za naslapy na RM.

        0 0
        • PatrikL  

          sl neznamená že má 2 „vzduchové komory“ :) Inak konkrétne RM má pružinovú vidlicu :)

          0 0
        • Evilcleaner  

          přehazovačka, kola, řazení, kliky, doplnky, všehno si troufnu říct je lepší na pellsu. akorát bych ti doporučil aby sis nechal přenastavit vidlici na pellsu na 100mm, je to jednoduchý zákrok, ale musí se rozebrat vidlice, měli by ti to udělat v pohodě před koupí.

          0 0
          • pajas123  

            Prenastavit vidlici na 100mm? To se meni pruzina nebo v cem spociva prenastaveni a pokud by se pruzina nemenila, co se ovlivni touto zmenou, resp. proc uz to nedela vyrobce, je to kvuli me vaze…? Dekuji za vysvetleni, Pavel

            0 0
    • Marccoo  

      Vzal bych pellse,celkově lépé vybavený.

      0 0
      • pajas123  

        A rozdil ve vybaveni odpovida cene, nebo v pripade vymeny razeni a pedalu u RM na uroven Pells je i tak rozdil 2000Kc mimo?

        0 0
    • maajkee  

      ač mě kola pells nejsou vůbec sympatický narozdíl od RM, asi jsem ovlivněn tím, že moje první pořádný kolo bylo před 10 lety od RM :) tak bych v tomhle případě bral kvůli vybavení určitě toho pellse.

      0 0
    • pajas123  

      Netusi nekdo, jak jsou na tom kvalitativne naboje RM proti Deore, idealne ty, ktere se pouzivaji na El Nino?

      0 0
      • Vilém  

        Nevim jak ted, ale drive se pod potiskem Hardware skryval Novatec.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.