• tm

    Ma negdo zkusenost s timto tlumicem? Jak se chova pri max, resp. pri minimalnim objemu?Diky

    0 0
    • tm  

      to mi fuckt nikdo neporadi

      0 0
    • Lister  

      stejný dotaz, má někdo zkušenost as tíhmel tlumičem, případně nějaké info jestli je přestavba ještě možná a jak probíhá.

      Jde mi o to když má člověk standartní Float jestli ho lze předělat na AVU ( a jestli to v CR někdo dělá) nebo jestli je nutné si takto upavený tlumič přímo koupit.

      Jo a ještě jeden dotaz – pokud je v tlumiči nastavená určitá hodnota propedalu, dokáže ho servis změnit (hlavně zmenšit), případně propedal úplně odstranit?????

      0 0
      • MlokCZ  

        Změnit hodnota propedalu by jít měla, úplné odstranění je teoreticky možné taky a někde v historii se to rozebíralo, ale bylo to hodně složitý a běžně se to asi nedělá. Zkus to pohledat, myslím, že Hanz tu o tom něco psal.

        0 0
      • Lister  

        Tak co jsem zjistil ze servisu, tak AVU jají, ale jde jen na tlumiče 2005 a ještě se musí koupit nějaký model, který tu přestavbu umožnuje.

        Pokud někdo chce větší komoru, tak momentálně je asi jediným řešením koupit celý nový tlumič, který už bude tu komoru mít, není to klasická AVA, ale jen zvětšení komory, bez štelování její velikosti – takže asi to co mám Archer, ale nedá se to sehnat samostatně, ale jen jako celek. Takto upravený RP 23 stojí cca 12 tisíc a jeden by měl být na skladě, jinak se dá objednat, ale trvá to tak 3 měsíce.

        Propedal lze zmenšit, ale prý nejde odstranit.

        Takže mě z toho vylezlo, že nejednodužší řešení je prodat stávající tlumič a objednat ten s RP 23 s větší komorou.

        0 0
    • Archer  

      S AVA zkusenost nemam, ale mam zkusenost s vetsi komorou na RP23 (High Volume Sleeve).

      Mel jsem problemy dostat na plny zdvih, vzdy me zustavalo nepouzitych 5–7mm na pistku. Jsou moznosti:

      1. Nastavovat vetsi sag
      2. Zvolit vetsi prepakovani zadny stavby
      3. Pouzit vzduchovu komoru vetsiho objemu, zmensi se tak progressivita, tlumic je ochotnej jse do zdvihu.

      Reseni c.1 me nevyhovovalo, docela vyrazne se to menilo geometriu bika.

      Reseni c.2 pro muj bike je mozne – Turner Spot behem vyvoje mel ruzne ramena (rockers), pro zdvih 5.1", 5.3" a 5.5". Jeste moznost pouzit rockers od PUSH, 5.75". Ja jsem mel rameno pro zdvih 5.1", i kdybych objednal 5.3" nebo 5.5" – dostal bych jsem plny zdvih. Bohuzel, 5.3" byl „out of stock“, 5.5" se jeste ne prodaval jako nahradni dil, jen jako soucast noveho biku, a 5.75" jsem uz nechtel.

      Tak jsem zvolil moznost c.3, a objednal u PUSH vetsi komoru k tlumicu (do Europy se neposilaji, takze prez znameho, ktery byl na sluzebke v USA). Instalace je jednoducha. Tlak v tlumice jsem musil zvetsit, abych dostal stejny sag (150psi misto 130psi). Chovani zadni stavby se zmenilo podle ocekavani, je to mene progressivny, mekci jizda, a uz muzu dostat cely zdvih.

      Takze, zhrnu to. AVA dovoluje menit objem vzduchovej komory tlumice. Vic objemu – mensi progressivita, vic ponor. Min objemu – vetsi progressivita, vetsi odpor na konce zdvihu, mensi sance dostat na doraz – vhodne asi na dropy a skoky.

      Doufam, ze ti to pomohlo :)

      0 0
      • mar_tin1  

        float r ava vozi jfab (bike-forum.cz/forum/u­ser_detail.php?u­ser_id=6940 )… tak ho skus kontaktovat…

        0 0
        • mar_tin1  

          a blbo zaradene… :( bolo to na tm, pripadne listera… a ked sa pozeram na datum povodneho prispevku, tak vlastne len na listera…

          0 0
      • Lister  

        no to co popsisuješ by právě mělo být to řešení AVA ne, aťr se to doúplní na jakýkoliv tlumič......akorýát si mě nepotěšil, že to u nád nepůjde sehnat, což mě teda překvapilo, protože podle mojich informací je cena stanovená za přestavbzu cca 5tis.

        Nemá někdo odkaz na dovozce tlumičů fox, já se k tomu nějak nemůžu dopracovat a ten by snad měl vědět jak to doopravdy bude......

        0 0
        • mar_tin1  

          tak skus www.slovkolex.sk

          0 0
        • Archer  

          Ne, to co popisujem ne neco jineho.

          Tohle je to, co mam ja: www.pushindustries.com/…HV%20CAN.jpg

          Takhle vypada AVA: www.mtbr.com/…x_AVA_03.jpg

          AVA je starsi typ, ted' se uz nevyrabi, kdyz se nepletu. A ma moznost menit objem komory pomoci zavita.

          0 0
          • Lister  

            mě to přijde stejný, ale já tomu houby rozumím :o)

            Právě proto se ptám, jestli to bude použitelný i na nový tlumiče – mělo by to být na model Float R 2007

            0 0
            • Archer  

              Tak to nevim… vim ze se ptalo, na jaky tlumic to potrebujem – RP3 nebo RP23. Jsou tam drobne rozdily, a k RP3 se pridavaji navic nejake tesneni.

              Myslim, ze nejlepsi co muzes udelat – zavolat do Cyklosvec a zeptat: 382 221 175, Marek Slavicek.

              A hned budes mit jasno.

              0 0
              • Lister  

                jo jo už jsem napsal, uvídím co se dozvím, akorát jejich servisní střediska jsou pro mě krapet z ruky.

                Nějak se pořád nemůžu dopracovat k tomu dovozci do ČR nebo alespoň seznamu servisních center…neví někdo jestli existuje nějaký seznam kam se obátit???

                0 0
                • Lister  

                  PS: tlumič to je Float R 165mm ročník 2007

                  0 0
                  • Archer  

                    Mimochodem, jaky mas bike, a proc na nej chces vetsi komoru?

                    0 0
                    • Lister  

                      já jsem zatím spal dole, že jde pouze o teoretické dotazy a nidky jsem nanapsal že je to kolo moje :o))))))

                      No jde o tož že zadní stavba tohodle kola je opravdu hodně progresivní, což potvrzují testy i model v linkage, při použití klasického tlumiče je tam tak 15mm nevyužitelného kroku, tak mě napadlo, že tohle by mohlo být řešení, protože ta větší komora je jendak ke konci hodně lineární a nevíc potřebuje k úplnému stlačení o cca 25–30% měnší sílu než klasika.....

                      0 0
                      • Archer  

                        Hm… to musi byt asi dost specificke kolo, abych 165mm neslo promacknut.

                        0 0
          • Lister  

            teď jsem se díval na ty jejich stránky a ta komora je opravdu jiná než AVA.

            jen by mě zajímalo, jestli tohle je nějak oficiálně schválený komponent pro Foxe :o)

            prostě jestli montáží tohodle upgadu taky přijdeš o záruku a jak je ta montáž vlastně složitá – jestli se to jen přetáhne přes ten tlumič, nebo jestli se musí nějak rozebrat. A který tlumič přesně máš – který ročník??

            0 0
            • Archer  

              Ja mam RP23 2007, 190×50mm. Tu komoru dela Fox, takze je to schvaleny :) Montaz jednoducha – vypustis vzduch, odshrubujes staru, nasrubujes novu. Nepotrebues ani naradi.

              O zaruce nevim – ja mam tlumic od TF Tuned Shox (UK), tak ze me je to v podstate jedno :)

              A asi te zklamu, protoze vypada, ze na delku 165mm velka komora neexistuje, jen 190mm a vys.

              0 0
              • Lister  

                …jsem magor…ani nevím pořádně co tam je…

                je tam totiž naštěstí 190mm tlumič se sandartním zdvihem 50mm :o)

                Nevíš náhodou jestli je ta komora univerzální pro Floaty obecně nebo se musí pro každou verzi kupovat zvláš´t – konkrétně když koupím aby pasovala na eRko, jestli pak půjde na RP 23 – myslím že problém by snad být neměl…

                0 0
                • Archer  

                  www.pushindustries.com/products.php?…

                  Replacement Fox High Volume Air Sleeves for Float R, Float RP3 and Float RP23 rear shocks. Designed to give the Float series shocks a more linear air spring curve for more „through travel“. If getting full travel out of your rear suspension isn't possible without running excessive sag, this is your solution.

                  0 0
                  • Lister  

                    jasně ale nikde tam nepíšou jestli je to jeden typ komory pro všechny, ale asi bude :o)

                    Ale je blbý že se nedováží, nikoho kdo jede do států neznám, tak jim zkusím napsat, jestli by to nedokázaly poslat......

                    0 0
                    • Lister  

                      PS: te´d jsem se díval na toho Spešla co máš v profilu a tam máš napsaný Float 165mm Plush a přitom si psal že na tuhle verzi se to nedělá????

                      0 0
                      • Archer  

                        Mam dva biky – Spesla a Turnera. Spesl ma 165mm, od PUSH, ma standartni komoru.

                        Ale na Turner, ktery ma 190×50mm tlumic (taky od PUSH) jsem koupil vetsi komoru.

                        0 0
                        • Lister  

                          a jaký ja pak na tom spešlu rozdíl mezi touhle komorou a standartní.

                          jinak jsem se díval ještě na to tvoje přepákovní tlumiče – to je taky něco speciálního, klasický STJ XC totiž má jen 100mm ne ??

                          0 0
                          • Archer  

                            Stop! Uz mas v tom zmatek :)

                            1. Specialized FSR XC 2006, puvodne 100mm zdvihu. Upgrade tlumice na RP23, a BETD link (moznost zmeny zdvihu na 130mm). Velku komoru na tento bike nepotrebujem, standartni v pohode staci, bez problem dostavam na konec zdvihu.
                            2. Turner Five Spot, rok vyroby 2005, zdvih vzadu – 5.1" (130mm). Sveho casu (2003) byl designovan pro pruzinovy tlumic. Se vzduchovym tlumicem jako RP3 nebo RP23 je problem vyuzit plny zdvih (kdyz nevazis +100kg). Bylo to vyreseno pozdej (2006) zmenou vahadla, a zdvih se dostal na 5.3" (135mm). Tato drobna zmena byla dostacujici, „leverage ratio“ se zvysyl, tlumic mohl pracovat na 100%.

                            Nepodarilo se me sehnat nahradni vahadla 5.3", tak jsem to vyresil jinak, a to zmenou komory na vetsi. Bylo to dokonce levnej. Chod stal jemnejsi a mene progressivny.

                            0 0
                            • Lister  

                              tak v tomhle případě jsem se ptal pouze na Spešla.....

                              Jde mi o to že u něj máš napsané že je tam tlumič Push tak mě zajímalo v čem se líší od originálu – asi upravené tlumení, ale kdo ví.

                              Na a pak mě právě dost zaujalo to upgradované přepákování zadní stavby se změnou zdvihu, protože to jsem na jiném spešlu neviděl.....

                              0 0
                              • Archer  

                                K tomu PUSH: www.tftunedshox.com/fox/foxfaq.htm#…

                                1. More differentiation between the 3 Pro-Pedal modes. Firmer in the Full Pro-Pedal position & softer in the light 2. Improved rebound – A new piston is fitted to increase flow during higher velocities allowing the shock to respond quicker in high-speed situations. The next aspect of the rebound tuning involves different shim configurations, and is based on spring rate/air pressure used and the specific rider weight and style. Of course, the final tuning is put in the hands of you, the rider, with the red Rebound Adjuster. 3. As with all PUSH Platform Damping systems it has a smoother transition from the ‚Platform‘ to the bump absorption mode giving a lighter, more speed-sensitive, less indexed feel. The platform is also varied to suit specific bike designs & rider weight/style.

                                BETD: https://www.betd.co.uk/…uct_list.asp?…

                                0 0
                    • Lister  

                      takže ne můj dotaz jestli to posílají do evropy mi napsali tohle:

                      Sorry bur we are unable to sell any services or products to anyone outside of the US. In Europe we have a partner that does all the Push tuning, TFTuned Shox www.tftunedshox.com/push/index.htm

                      takže zkusím teda toho evropského prodejce........

                      0 0
                      • hanz  

                        ale info že tftune dělá push je známý, chci si tam nechat udělat v zimě tlumič…tf-ko posílá aj do čr bez problemu, poštovný maj stanovený myslím na 12–15liber.

                        0 0
                        • Lister  

                          no vidíš že jak pro koho.....já to nevěděl, protože tohle jsem do teď vůbec neřešil......

                          0 0
                          • hanz  

                            abych se přiznal tak jsem to tu četl jen tak „ladabile“ kdybych si všiml že řešíš jak to dostat sem k nám už bych ti to napsal. sry.

                            0 0
                            • Archer  

                              Problem je v tom, ze TF Tuned nemaji v nabidce velke komory.

                              0 0
                              • Lister  

                                no je pravda, že ty jsem tam nenašel, ale třeba budou když z US píšou, že od nich mají všechno......

                                0 0
                                • Archer  

                                  Zeptat muzes, ale cetl jsem neco o tom, ze te komory se smi prodavat jen na uzemi USA.

                                  Ale stejne to zkus.

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    Takže odpověď na můj dotaz holedně zaměnitelnosti komor mezi Floouatem R a RP23 a případné dostupnosti pro evropu:

                                    PUSH high volume air sleeves are a fox part & as long as they are for the same size shock (say 190×50) then you can swap them. i can get them but they are expensive (70 GBP +) as the fox distributor makes big money

                                    hmmm takže cena celkem nic moc, když si vezmu kolik stojí v USA :(

                                    0 0
                                    • Archer  

                                      Aha, tak to je jina informace. Prodavaji, ale za dvojnasobek ceny… :(

                                      0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Takže nechat si koupit v USA a poslat od někoho.

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        no asi jediná rozumná možnost, akorát studentská léta, kdy každé léto jezdlilo do US několik mojich kámošů, už jsou bohužel chvíli za mnou, ale třeba se někdo najde :o)

                                        0 0
                  • Lister  

                    mohl bych tě posporist ještě o jednu věc.

                    Potřeboval bych totiž zjistit jak ja ta komora široká, protože v místě uchycení tlumiče není moc místa, tak nevím jestli se tam vleze.

                    PS: a nemáš náhodu někde nějakou větší fotku toho tlumiče než máš u tvojeho kola v profilu????

                    0 0
                    • Archer  

                      V profilu je standartni komora, mala. Fotku zatim nemam, vecer to zmerim suplerou.

                      Anebo, zkus na forums.mtbr.com pohledat fotky, vetsinou velku komoru dava na kolo SantaCruz a letosni Turner (maji vlastni kategorie).

                      0 0
                    • Archer  

                      Koukam na tvuj Marin – melo by tam zmestit.

                      BTW, jeste napoveda – ta velka komora ma skoro stejnu velikost, jak vzduchova komora na tlumice Fox DHX Air.

                      0 0
                    • Archer  

                      Standartni: 41mm Hi Volume Sleeve: 47.7mm

                      0 0
                      • Lister  

                        díky jsem měl strach že je to větší tlouštík, ale tohle bude v pohodě :)

                        0 0
                • MlokCZ  

                  Tak se 190/51mm tlumičem to třeba nakonec ani nebudeš potřebovat.

                  0 0
                  • Archer  

                    Prozradte me nekdo, co to je za bike! :)

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Měl tu Lister na to přímo thread – Marin Rift zone nebo East Peak.

                      0 0
                      • Lister  

                        nemusíš všechno hned prozrazovat :)

                        0 0
                        • Archer  

                          Ale stejne o Marinech skoro nic nevim…

                          I kdyz jeden pekny v kramu „Bike Expert“ na Karlake me se strasne libil designove. Kdybych hvezdy na oblohe se postavili jinak – mozno bych do nej sel :)

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Kdybys to tu už neměl v jiném threadu, tak bych to na tebe neprásknul :-)

                          0 0
        • Archer  

          Cyklosvec ma v sortimentu „Komora AVA tlumiče FOX Float“, je na delku 165mm nebo 200mm. Cena 2,310kc

          0 0
        • MlokCZ  

          Koukám, že už to řešíš preventivně. S tou komorou AVA by to mohlo opravdu hodně pomoct, pokud to tedy vůbec budeš potřevat.

          0 0
          • Lister  

            no zatím jen teoreticky zkoumám možnosti případného upgradu :o)

            0 0
            • hanz  

              tak vykoumej pružinovej tlumič protože na nej žádnej vzduch nemá…ale ta váha

              0 0
              • Lister  

                to máš asi pravdu, ale tam by se asi pružina nevešla…je to dělaný přesně na Floata

                0 0
              • Pavlos  

                co udela spesl enduro kdyz do nej narves misto foxe dhx air 5th element pruzinu? vleze se tam ta expanzka? Dovazi je knam vubec nekdo?

                0 0
                • hanz  

                  5th element už zabalil mtb tlumiče, stále se daj ale za velmi dobré peníze sehnat aj nové, dovozce žádnej k nám neexistuje. Santa cruz vyprodával svoje zásoby co měl udělaný ale to už bude taky fuč asi. Co se týče expanze tak já jsem do endura dal model co byl určený pro sx takže měl expanzi na tlakový hadičce.......a udělalo to to že celé kolo se nepropadalo do zdvihu, bylo citlivější a subjektivně bylo celkově svižnější, živější s kratší dobou odezvy na podnět.

                  u toho dhx5 air sem měl pocit že by určitě pomohlo odebrání té přídavné komory ale todle se jevilo jako ještě lepší..se vzduchem jsem to už zabalil, i na nový enduro jsem rovnou obědnal pružinu.

                  0 0
        • borda  

          cyklo svec

          0 0
    • HonzaC  

      Zdravím, oživím téma trochu laičtějším dotazem k Foxu RP3 AVA, které vozím na svém rb iq. Svým stylem jízdy nevyužívám plně momentální nastavení tlumiče a chtěl bych to právě zlepšit přes tu AVU. Momentálně mám sag tak na 1/3 a i tak mně u konce tlumiče zbývá minimálně 1 až 1,3 cm po vyjížďce. Vozím to na 100 psi a mám 75 kg, pokud tyto info k něčemu budou. Pokud tedy tlumič vypustím a poté zatočím ve směru increase, zvětším tak komoru a mělo by to lineárnější po nafoukání na cca standardní sag? Nerozhodí se tím třeba poté propedal, který mám teď na tom nejmenším obdélníčku a celkem mně to vyhovuje, když je zaplý? Díky za každou radu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.