• Mychal

    Chtěl bych se zeptat – existuje vůbec něco jako kompresor na biky? Pokud jo, funguje to bezproblémově? Dá se to nějak snadněji sehnat a kolik to přibližně stojí? Díky.

    0 0
    • K2  

      POořiď si kompresor do auta na 12V a udělej si k tomu zdroj. Většinou to ale dělá strašný kravál. Pokud si koupíš velkoobjemovou nožní pumpu, tak kolo nafoukáš raz dva a potichu.

      0 0
    • jihra  

      Ve sběrných surovinách koupíš za 50 Kč kompresor ze staré ledničky (případně jej vymontuješ ze staré ledničky u popelnice), někde v bazaru koupíš za 50 Kč manometr, v mototechně koupíš za 50 Kč kus tlakové hadičky potřebného průměru. Pak to dáš všechno dokupy a foukáš. Klidně s tím naboucháš i galusky.

      0 0
      • Mike 21  

        Jó lednička? Můžu potvrdit a vřele doporučit mám doma už tři roky funguje sqěle,bezproblémově a můžu foukat i o půlnoci f paneláku-gdybych tam bydlel!Jo a umí to 11 atmosfér-vyzkoušeno§

        0 0
      • Honza729  

        Naprimo ? Bez expanzky ??

        0 0
        • Hornet  

          Da sa aj tak, funguje to.

          0 0
          • Honza729  

            To musi prskat olej a mit nestaly a nizky tlak, ne ?

            0 0
            • Hornet  

              Olej prska len ked sa viac zohreje, tlak je v pohode. Ale pokial chces trosku sofistikovanejsie fukat :-), staci hasicak s manometrom, naklady tiez minimalne.

              0 0
              • Honza729  

                Ja to prave tak mam, uz jsem to tu psal. Jen jsem pouzil starou malou misto hasicaku propan butanovou lahev. Spolu s filtrem na olej a tlakovym spinacem to funguje skvele. Mel jsem to na pohon strikaci pistole na modely…

                0 0
                • Hornet  

                  Ty si robil modely? :-) ja to robim stale. A kompresor mam tiez tak prisposobeny na striekaciu pistol

                  0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • Dejv  

      tak,tak do silnice dá i 12 bar akorat tlustý gumy mu trvaj trošku dyl,ale je naprosto tichej a spolehlivej a hlavně prakticky zadarmo

      0 0
      • Zil  

        Přesně tak ledničkovy kompresor je nejlepší nemůžu si stěžovat že by zatim něco nenafoukl.

        0 0
        • kesu  

          ledničkovej je fakt nejlepsi,akorat si dej bacha at z nej az ho vecer pri zelezny nedeli „krast“ u popelnic at z nej nevypustis olej,protoze pak se muze zadrit.jo a poohlidni se po co nejvetsi lednici,nejlip s mrazakem,ta normalni nafoukne cca 7–8 atmosfer…

          0 0
    • padlos  

      Ahoj, dovolim si pouzit tohle vlakno. Sehnal jsem takovej peknej starsi kompresor tichej, kterej pouzivaji zubari. Ale shanim k nemu nejakou hadici s manometrem aby byla nejlepe na galuskovy i auto ventilek. Neporadil by nekdo kde by se to dalo sehnat?

      0 0
      • miki  

        navštiv krám s autosoučástkama a kup si kus hadice a koncovku na foukání pneu+ stahovací pásky na hadice2ks .V cykloprodejně zase redukci z autoventilu na galuskovej.

        0 0
    • Vilém  

      Pouzivam kompresor z lednicky uz asi 10 let. Fouka pomalu, ale tlak zvladne hodne velkej.

      0 0
    • biker jura  

      nevite jakej kompresor koupit aby mi nafoukl i obycejnej kevlarovej plast bez duse s Notubes?

      vzdycky valim na benzinku ale kdybych potreboval na zavodech vymenit gumu tak jsem v …

      diky

      0 0
    • RUR  

      Kompresor z lednice potvrzuji. Poměr cena/výkon je nepřekonatelný. Jen myslím, že na bezduše to nebude, malý objem/čas. Konkrétní zkušenost nicméně postrádám.

      0 0
      • Hornet  

        JJ, na bezdusaky potrebujes k nemu vacsiu tlakovu nadobu.

        0 0
    • t29  

      Vytáhnu kostlivce.

      Chci kompresor prostě koupit a použivat, žádný bastl. Zaujal mě Nuair Squirrel – hodí se to za ty peníze?

      0 0
      • MlokCZ  

        Bude hodně hlasitý a vzdušník 6l není žádná výhra (při situacích foukání s vyšroubovanou vložkou ventilk, tak to mizí rychle i z 23l vzdušníku).

        0 0
      • Dumbíček  

        Stačí obyčejný kompresor do auta, je za pár korun a 8,5 atmosfér mám naufouknuté hned. Za poslední roky mám sice už druhý, ale nebude to vada kompresoru, problém je na straně zlodějů, co ho vzali i s autem. :-)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Georrge  

      nechce se mi kvůli tomu zakládat nové téma, tak oživím :) nemá doma někdo ledničkový kompresor navíc? Dneska mi odešel ten můj, tak sháním náhradu. Tak kdyby se našel někdo z Opavy, Ostravy a okolí, dejte vědět :)

      0 0
      • Vilém  

        Obehni sberny, nebo sberne dvory. Vali se jich tam desitky.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Georrge  

          sběrny zkusím, ale moc tomu nefandím, znají mě jen v jedné, a ta je taková malá, asi tam takové věci mít nebudou… v jiných co ve městě máme mě neznají, takže to tam bude horší s přístupem, ale zkusím, za to nic nedám. Jinak skoro každý kdo dělá na sběrném dvoře tak kouří, ne? Takže krabka cigaret by měla být dobré uplatidlo :D

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Vilém  

            No i kdybys to od nich mel odkoupit, tak to nebude nic desnyho. Rekneme, ze vykupuji za 3,–/kg, prodaji treba za 6–8,–/kg. Takze do stovky je tvuj.

            0 0
    • bagr84  

      Na Trilogy meli mechosi bombu naplnenou vzduchem, k tomu gumovej slauch co sel nasadit na jakejkoliv prumer ventilku. Na dve vteriny otocili kohoutkem a bezdusak nahozenej tak rychle az se mi tomu nechtelo verit.

      Kolik stoji tohle reseni? :)

      0 0
      • borda  

        Hodne. Tlakovy nadoby jsou drahy.

        0 0
        • bagr84  

          10l bomba 1700, naplneni vzduchem 100 kc (aspon u potapecu teda :)).

          To neni zas tak spatny reseni pro nekoho, kdo nechce blbnout s kompresorem v panelaku a rad casto meni bezduse :)

          0 0
          • borda  

            No vidis, potapecska bomba me nenapadla :-). Jo tak to souhlas, pokud by to melo bejt pouze na ty gumy, tak urcite lepsi a co se tyka nahozeni spolehlivejsi reseni, nez nejakej srot z hobbymarketu za tri litry. Jestli to teda vyjde na tyhle prachy i s nejakym redukcakem. Nebo to bude chtit ale hodne citlivy upousteni :-).

            0 0
            • Ralan  

              Takové hodně citlivé upouštění by asi chtělo hodně cviku, to by do paneláku na pokusy moc nebylo :D

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      • Ralan  

        Nechce se mi to hledat, ale hledej na modelářském fóru. Používají se potápěčské bomby, tuším že i hasičáky, necháš za pár korun naplnit a jedeš… Akorát bys tu hadičku bys udělal :)

        Myslím že by to bylo i levněji, ale na takových fórech kde se řeší airbrush a hlavně v paneláku toho najdeš kvanta.

        0 0
        • newbie  

          potápěči nemaj bomby, ale láhve/flašky :-)

          imho je nej-… řešení topeak joeblow mountain, funguje mi zatím spolehlivě i na jeté gumy a vytahané patky… všechno zaskočí víceméně okamžitě

          0 0
          • MlokCZ  

            Nějaký čas už ji mám taky a oproti jiným nožním pumpám je to o hodně lepší jak dá cca 3× tolik vzduchu na jedno stlačení.

            Náhrada za kompresor to ale ani zdaleka není. Snake skin pláště na UST ráfek s tím většinou nejdou nahodit vůbec když jsou nové. Tam často i s kompresorem tomu musím ještě pomoct a to si pak joeblow mountain ani neškrtne.

            Tedy jako základ určitě dobrý a začal bych tou pumpou taky. Ale stačit to nemusí.

            0 0
            • newbie  

              dík za doplnění… je fakt, že jsem měl upřesnit – nahazuju s ní bez problémů 29" Schwalbe Snake Skiny na NoTubes ráfky, s obyč nožní pumpou jsem neměl šanci, s touhle se hned chytne i vytahaný Ralph, který jde na ráfek nebo z něj rukou bez montpák

              takže na moje použití (střídám NN/RaR a HD/NN podle terénu) naprosto stačí JoeBlow Mountain, kompresor nepotřebuju… akorát má blbě vyřešenou páčku na koncovce, která je z plastu a rychle se ulomila, tak jsem koncovku přehodil z jiné pumpy

              0 0
    • Jenda  

      uvažuju o kompresoru, nechce se mi něco bastlit ze staré ledničky – dle vašich zkušeností má tohle alespoň papírově použitelný parametry? http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?…

      Na nahození bezdušáků bych si nafoukal do starý 3l tlakový lahve jakožto expanzky.

      0 0
      • MlokCZ  

        Na samotném kompresoru vůbec nezáleží, tam jde pouze o to jak bude hlučný (a jestli to vadí dle toho kde ho budeš používat) a jak dlouho budeš foukat expanzku (tam ale nevadí, že si chvíli počkáš).

        Rozhodující je expanzka (a je úplně jedno jak ji nafoukáš, klidně můžeš i ruční pumpou a kompresor mít ani nemusíš) a ta čím větší tím lepší. Lepší malá než žádná, ale pro slušné výsledky (tedy nahození i obtížnějších kombinací) bych nešel pod 6l.

        Mám 23l expanzku a občas ji spotřebuju i na jeden plášť, když se s tím nechci moc babrat. Tedy když tomu plášti předem moc nepomůžu (tedy nenahodím kus patek ručně, nenamažu patky tmelem, nenahodím předem na chvíli s duší aby chytil tvar), tak chvíli foukání vzduchu s vyšroubovanou vložkou ventilku a přitom přitlačení na různých místech tomu dost pomůže a často se to chytí (až když se to takhle napoprvé nechytí, tak si pomůžu nějakou další metodou).

        A použitelné (pro ty obtížnější případy nahození) to je jen dokud máš ještě slušný tlak, tedy zhruba tak z 8atm. než to klesne tak na 6atm., proto malá expanzka strašně rychle dojde.

        0 0
      • ELx  

        Tenhle kompresor mám. Nemá žádný vzdušník, takže napřímo tím nahazovat jsem ani nezkoušel, ale nafuním si tím starej hasičák a v pohodě. Na kola na autě taky dobrý. Je ale lepší si potom dokoupit kroucenou hadici, protože ta originál je strašně tvrdá a nepoddajná.

        0 0
      • Kouba_2005  

        Čau. Mám doma nevyužitý úplně nový kompresor s myslím 25L vzdušníkem (zítra bych omrknul detaily). Kdybys měl zájem, tak jej mohu ve středu i doručit, mám cestu do Prahy. Kdyžtak SZ.

        Vypadá to nějak takhle.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.