• gemini

    Jednoduchá otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Manželka po mateřské začala zase trochu jezdit na mtb a její 29 Epic pro ní není úplně to pravé ořechové. Podle ní je kolo neohrabané a není příliš pohodlné. Prostě jí velká kola k srdci nepřirostla a „závodní střih“ kola jí už taky moc nesedí.

    A proto vymýšlím, jestli na příští sezonu nezkusit menší kola s vyšším zdvihem a jelikož si – do vzdálenější budoucnosti – myslím na Tallboye či LTčko, říkal jsem si, že by SC 5010 alu mohl být slušný kandidát na manželčin stroj.

    Takže, jezdí ho někdo?

    Co k 5010 vybrat jako protikandidáty?

    Nebo je to dobrá ideální volba ( kolo určitě plánujeme otestovat)?

    Kolo bych skládal, komponenty střední třída SLX/XT, kola něco ve smyslu Hope-CXRay-Arxch, bižu podle peněz. Co se týče vidlice, nemám představu co je v týto době k mání v řekněme 130 mm ( předpokládám, že 130 mm je k tomuto rámu ideál )…

    Takže klidně sem sypte nápady, náměty a případné poznatky.

    0 0
    • mr.antik  

      giant trance x

      0 0
    • mastihuba  

      Nebo carbine. :)

      0 0
      • gemini  

        LV jde tak nějak mimo mě, i když to asi budou super funkční rámy a Intense se zase nelíbí manželce:-)

        Co se ale líbí nám oběma, je ještě RM Thunderbolt, ale ten je jako samostatnej rám ( dělá se jen v karbonu ) jako základ stavby neskutečně drahej a jako celý kolo by pak přišla do úvahy asi jen 750, kde by se časem musely pořešit kola a tak…:-) Zdvyh 120 mm by asi vyhovoval. No ale jelikož dovozce mám 200 m od baráku a soused u něj pracuje, tak se RM asi půjde během příštího týdne otestovat:-)

        0 0
        • kubad  

          o něčem zajímavém 26" bych věděl, když tak mejl

          0 0
        • mastihuba  

          RM a Bianki to uz ma kazdej pulpan. :)

          0 0
          • gemini  

            …což je po éře spešlů a cannondalů na okrese Brno velice příjemná změna…:-) Jinak Bianchi jako bike ee…( a to mám od nich dvě silnice )

            0 0
          • scret  

            Bianchi silnice mozna, bike urcite nee. Rekl bych, ze se posledni leta trochu hledaj…

            0 0
    • tonik666  

      Podle mě je to skvělé kolo, provedení super, zatěsnění ložisek super, jen základní fox tlumič může být dost nanic, a také to, že je to dost krátký rám.

      A bude to stát kupu peněz :)

      0 0
      • mr.antik  

        to nevadí… hlavně aby tam byl ten nápis :-)

        Ne vážně, myslim že geošky santy jsou pro ženský celkem vhodný, pokud nejsou moc malý…

        Akorát na SLX to bude ekl…

        0 0
        • tonik666  

          na slx úplně v klidu, zrovna něco takévo žena má a je to v klidu. Důležitý je že vidle vidlí, tlumič tlumí a jsou tam slušná kola.

          0 0
        • gemini  

          Jj, o nápis a barvu jde samozřejmě především!!!

          OK, díky za upozornění na nevhodnost sady – SLX škrtám, když se teda k tomuto rámu nehodí = elektrický XTRko by bylo v pořádku??.-)

          0 0
    • Mug  

      Takže Juliana Furtado :)

      0 0
    • saintjv  

      Hele jezdil jsem Tallboye i Tallboye LT. Sedel jsem i na solu i na bronsonovi.

      Tallboy normal je v podstate to same jako epic, jen hezci. Tvrdy zavodni kolo. Daj se s nim traily v poho ale jakmile se odlepis trochu od zeme je to proste tvrdy.

      LT uz bylo lepsi ale ta zadni stavba 455 je faaaakt dlouha jako prase. Jako je to o hodne pohodlnejsi kolo. Tuhost parada. Pokud te bavi/zenu veci typu singletrek, je to asi ok volba. Jakmile ale prijedes ke klopkam nebo zavrenejm zatackam to kolo je proste vzdu dlouhy.

      Solo byl takovy hybrid prodejce z nej byl primo nadsenej ze to je to co mu chybelo u Tallboye a LT. Rychly kolo co jde za pedalem a i na trailu se neztrati… Za me kdyz jsem na nem sedel bylo to spis trailovy kolo.

      Bronson je uz kolo ktery nejede az tolik do kopce.

      Nejlepsi je si to kolo pujcit u prodejce. Kdyz uz do toho vyteces za 2 kola tak bych se urcite chtel povozit.

      0 0
      • saintjv  

        A jako protikonkurenta SC budes hledat jen hodne tezko… Jeste se muzes mrknout na Ellsworth http://www.ellsworthbikes.com/…y-s/1834.htm jinak me nic nenapada poac SC je proste nejlepsi:) Bohuzel uz ho nemam. Ale porad se mi libi nejvic.

        0 0
        • tonik666  

          Ellsworth neee, to je značka v úpadku a nejsem si jist, zda ten jejich systém vůbec funguje.

          Jestli pro manželku, tak raději nějakého karbonového němce (Radon, Canyon), bude lehčí a pojede stejně dobře.

          0 0
          • saintjv  

            Tondo co tvuj SC? Uz je taky ve svete nebo jak to dopadlo?

            0 0
            • tonik666  

              Jo, už je vyřešeno. Rám se jsem prodal přes německý bazar, naprosto v pohodě, s týpkem jsem se dohodl v pátek večer pár týdnů zpět a za pár dní byl pryč.

              0 0
    • kesu  

      vzal bych 301

      0 0
    • drumlin  

      Ahoj, nemáte někdo ve středních Čechách novou 5010 v M nebo L? Jsem zaseklý mezi velikostma.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.