Profi silnice - Tour de France 2023 vol. 2

1045 nepřečtených
  • kapsch

    První vlákno má už dost příspěvků a máme před sebou dosti zajímavý závěr Tour, tudíž radši zakládám nový thread..

    Omlouvám se za neaktivitu, poslední dvě etapy jsem viděl jen výsledky, a rozhodli jsme se vyrazit do Tyrolska na dovolenou, takže s balením nestíhám ani vyhodnocovat tipo. Každopádně přikládám narychlo vyhodnocené 13. a 14. etapy (oba screenshoty dole, sešit je aktuální s koncem 14. etapy):

    Tipo Tour 23 – 14.etapa

    Po 13. etapě se do vedení dostal Neťa! Quoll a wittas za ním:

    1 102 Neťa

    2 99 Quoll

    3 98 wittas

    Po 14. etapě jde do vedení Agent! Neťa druhý, Karaya třetí:

    1 101 Agent007

    2 95 Neťa

    3 94 Karaya

    43 42 Cabasekxxx

    44 41 t29

    45 38 Robb

    Robb je už čtvrtý den na chvostu, má pouze zítřejší etapu na záchranu..

    Každopádně podstatná zpráva pro tipo – zítra ráno vyrážím směr Tyrolsko, pod stan apod., je dost možné, že zbytek Tour z pohledu naší tipovačky vyhodnotím až zpětně, v neděli budu sice zpět, ale těžko to dopočítám před finišem v Paříži..

    Držte vlákno rozumně jako vždy, díky :)

    7 0
    • cubista  

      Díky a hezkou dovolenou. Bude dvojí napětí, kdo vyhraje Tour a kdo tipovačku.

      0 0
    • Agent007  

      Takže já pojedu až do neděle ve žlutém, aspoň teda virtuálně :-)))

      0 0
    • Agent007  

      Tak kdo dneska? Že by do třetice všeho dobrého to byl Pidcock?

      0 0
    • cubista  

      Technický dotaz. Jak se vyslovuje Jumbo? Slyšel jsem už Jumbo, Jambo a Džambo. Jak říkají těm obchodům v Belgii?

      2 0
    • cubista  

      Technický dotaz. Jak se vyslovuje Jumbo? Slyšel jsem už Jumbo, Jambo a Džambo. Jak říkají těm obchodům v Belgii?

      0 0
    • cubista  

      Technický dotaz. Jak se vyslovuje Jumbo? Slyšel jsem už Jumbo, Jambo a Džambo. Jak říkají těm obchodům v Belgii?

      0 0
      • Agent007  

        Tak jim říkej Visma.

        0 1
      • cubista  

        Proč je to tu 3× vůbec nechápu?

        EDIT: Problém vyjasněn. Myš mi začala samovolně na jedno kliknutí reagovat vícekrát. Omluva za technický problém na mém zařízení:-)

        0 3
      • Haryk  

        To máš to samý, co Puck Pieters. V cyklokrosu je to Puk. Začne jezdit biky a je to Pak. Ale další závod je to Puk, ale za týden už zase Pak. Do toho K. Polívková přidá Pítrsn a já tlumim TV, bo to se fakt nedá… Omlouvám se za off topic.

        Věřím Tadejovi.

        3 0
        • brtníček  

          Ti lidi jsou fakt idioti. Další pád způsobený blbem. Nemají vůbec respekt k závodníkům. To chtěl být někdo na kameře nebo si dělal selfíčka. Zvracejici smajlík.

          1 0
          • iron.hide  

            Co sa stalo? nekukal som to chvilu.

            Ale pred chvilou davali beziaceho Frooma na Mt.Ventoux :D to bola teda ina haluz

            0 0
          • Sodoma  

            Tak aspoň ty cyklisty netlučou, jako dřív..

            1 0
            • Pessinger  

              Nejakej odkaz by se hodil, je divný jedna věc ze měl zlomenou čelist a natrhlou ledvinu, to ho musel mlaťit nějaký šílenec......

              0 0
          • iron.hide  

            Aha nasiel som – fanusik sposobil pad Kussa a Hoydonka :/ ale vyzera ze zatial pokracuju dalej

            0 0
          • milan.v  

            Jelikož na tu cyklistiku chodí čím dál tím více dementů, je to prestižní záležitost u TdF být a vůbec netuší, jak se ten profi peloton pohybuje, jaká je to rychlost,…

            A vše na sociální sítě tomu samozřejmě také nepomáhá…

            6 0
            • jmaselnik  

              Nebude to dlouho trvat a plůtky budou muset být všude. Doufám, že ten blb, co to shodil, má aspoň zlomenou ruku :(

              1 2
              • McBlacky  

                To je nerealny logisticky i financne.

                1 0
                • snas89  

                  Na druhou stranu vcerejsi finalni vyjezd lip pohlidat mohli.

                  3 0
              • kedi  

                Stačily by vysoké pokuty. Možná byla chyba ukončit stíhání té “divačky”, která zavinila pád v r. 21. Jedině tvrdý finanční postih těchto idiotů by mohl možná situaci trochu změnit.

                13 0
                • Esi  

                  Klasicky se čeká než kvůli idiotovi který si musí udělat selfie s peletonem někdo umře. To si proste nemůžou vyfotit peleton a potom na stejném miste selfie a potom si to složit dohromady když už něco takového potřebují ?

                  1 0
    • jiiira  

      Užij dovo v Rakousích :-)

      0 0
    • david25  

      Cumi vubec na ti chuje nebo jen melou a melou? Rodla v riti a a oni krec. :D

      1 0
      • robb  

        Ale je pěkně vidět, jak ty spurtéři mají to kolo neskutečně v ruce.

        0 0
        • vrazdit  

          Je pěkně vidět, jak mají silné pazoury :) to jen tak samo nepraská :)

          0 0
          • brtníček  

            Těch pádů ve sjezdech je snad čím dál více. To dříve nebývalou. I v těch sjezdech se jede hodně na hraně. Jak dnes spadl Uran tak v tom samém sjezdu spadl někde na podobném místě i kamarád, ale to bylo mokro. Myslíte, že Van Aert a Soler jedou na etapu nebo v případě nutné potřeby počkají na lídry.

            0 0
            • Esi  

              Jedou podle mě pro etapu, těžko by čekali 7 minut na 22 km

              0 0
              • brtníček  

                To dnes byly šachy. Tadej dnes asi neměl úplně nohy, ale Jonas to nezkusil. Rozhodne asi časovka. No a pak Loze. Podpora UAE je teď skvělá. Kuss dnes spadl a zřejmě to na něm stopy zanechalo. RK jako sportovní ředitel zatím dvě etapy pro Bahrajn. Celkové asi úplně neklapne, ale bude to pro něho úspěšná TDF. Odstupy v celkovém pořadí jsou velké 20. Connor má už hodinu zasek.

                0 0
                • Darkson  

                  By mě zajímalo, jaký náskok by měli ti 2 šílenci celkově, kdyby netaktizovali. Předpokládám, že přes 10 –15 minut.

                  5 0
    • jmaselnik  

      Adam Yates je letos podobně rozdílový faktor, jako loni Roglič, akorát Jonas je holt klidnější než Tadej :)

      Škoda, že to Woutovi nevyšlo, ale ten poslední kopec už byl asi moc, byť Solera teda odpáral brutálně.

      1 1
      • kubad  

        otázka jestli Solver nečekal, a nebyla to taktika,

        1 0
      • tomxxx  

        Měl jsem Pogačara za super chytrého závodníka, ale letos mi dokazuje, že to tak úplně nebude. A nebo prostě letos má fakt dobrej tým a neumí s tím pracovat.

        Naopak Jumbo si ty kluky docela srovnalo, jak Roglič na Giru – klidný, žádný zmatky, ani lokty od sebe nebyly na časovce, tak Jonas úplný poker face.

        0 0
        • jonys  

          Roglicovy lokty je znamka unavy. To nevim, jak chces srovnat.

          A mimochodem prave Roglic jim tam chybi. Ale jsem za nej rad. Giro si zaslouzil a uplne mu rozumim, ze ty nervy na Tour nejsou nic pro nej.

          0 0
          • tomxxx  

            Lokty byly nadsázka. Ale když mu to odjíždělo na Giru a dolepoval mu to Kuss, lokty nevystrčil.

            0 0
      • skaj  

        Ale vubec ne, Roglic byl loni realne riziko, Yates ma ted 5 minut zasek a dalsi nakoupi v casovce. Toho muze bechat jet kam chce.

        A Solera nejspis “brutalne odparal”, protoze ten uz vedel ze nevyhraje a cekal.

        0 0
        • tomxxx  

          Mohli si Jonase vodit jak na drátkách, ale z půlky si Pogačar odstřelil Adama sám tím, jak letos jezdí bez mozku.

          0 0
          • skaj  

            Tim myslis dneska, nebo obecne? Dneska urcite ne, Vingegaard nemel jediny duvod jet za Yatsem.

            A obecne si nepamatuju, kdy by tam ostre dva na jednoho byli a meli (zejmena Yates) silu a cas na nastupy.

            0 0
            • tomxxx  

              Myslim obecně, kdyby jim Yates tak neodlít z GC, 5 minut už není tak dobrý jako 2.

              Pravda ale, ta časovka Adama stejně pohřbí.

              0 0
              • Esi  

                Je horská a jen 22km to by mohli být v pohodě

                0 0
              • skaj  

                Jo tak, ale podle me jezdi ted tak dobre (posledni dva dny) protoze prave odlit a posetril. Prijde mi, ze to jde ruku v ruce.

                0 0
                • tomxxx  

                  Jenže on tolik mít nemusel, kdyby ho Pogačar zahrnul do svého plánu. Prostě s tréninkovým výpadkem musí člověk jet víc hlavou a né svalama. Jenže pogyč jede jak je zvyklý – svalama.

                  0 0
        • jonys  

          Carapaz dostal od Rogly asi 5 min v casovkach 2019…

          Doufam, ze Ineos nebude zase jen hajit bednu a neco zkusi. Ale to jsem vlastne doufal i loni, ze…

          0 0
          • skaj  

            Asi nerozumim, jak to myslis. Yates s Vingegaardem casovku prohraje a nejspis o parnik. Takze zadnym nebezpecim a tim padem duvodem aby ho si ho Jonas v dojezdech byt jen vsimal neni. Proste Pogy+Yates vs Jonas se ani nahodou neblizi situaci Rogla+Jonas vs Poty. Yates je superdomestik na urovni Kusse, ale tim to konci.

            3 0
            • jonys  

              Yates vyhral spoustu tydennich etapaku, ma bilej drey z Tour a bednu z Vuelty. Zo je jina liga nez Kuss.

              Na tu TT jsem zvedavy.

              0 0
              • skaj  

                Srovnavam ciste aktualni situaci, ne historicke uspechy. Protoze s tim mas smozrejme pravdu – zavodak je to kousek lepsi.

                Navic u TT si myslim, ze ho pro Pogyho posetri a “porovnani” nebude uplne vypovidajici.

                0 0
                • jonys  

                  Vec je ta, ze my Adama 23 nezname. Kdyz takovy dobry jezdec prijde do novyho tymu, muze se z nej ten diamant, co v sobe ma, podarit vybrousit. A to i v pozdejsim veku-viz Laporte napr. Ja jsem na jeho 3.tyden zvedavy, jak bude regenerovat, co TT, vysoky hory…

                  0 0
                  • skaj  

                    Hele to vsechno chapu a nerozporuju. Nicmene pro situaci, o ktere tady bezi diskuze – tedy moje reakce na originalni prispevek je to ne uplne nerelevantni. A. Yates ted (poslednich par etap) proste neni stejny faktor jako Roglic loni. A to zejmena proto, ze jim sam byt nedokazal. Pogacar nemuze za to, ze nabral ztratu a nevydrzel a ma 5 minut sekeru.

                    0 0
                    • jonys  

                      Adam dobře něco získal v 1. etapě. Pak odpadl, teď zase vypadal líp. je mi jasný, že kvality těch dvou nemá. Nicméně bych si jako fanda přál vidět loňskou situaci v opačným gardu – nějaký útok UAE s Adamem z dálky (upozorňuju, že Hoydonck se vysekal a Wout možná odjede za manželkou, což by Jumbo oslabilo jako loni Covid UAE).

                      Ono se to ale nestane, protože je pravda, že Pogačar není šachista a on chce prostě bojovat mano a mano.

                      Můžeme si tady akorát zatipovat: bude to tak, že mu kvůli tréninkovýmu a závodnímu výpadku dojde, nebo tak, jak říká on – že ho to limitovalo ze začátku, je čerstvější a bude se zlepšovat? Já se bohužel spíš kloním k variantě 1 – vidíme to u Simona, kterej měl taky trénink nabouranej a teď už vadne (což ale na druhé straně může být tím, že je to prostě Simon, že…)

                      0 0
                      • skaj  

                        Tak jako fanda se s tebou plne shodnu – taky bych si to pral. K tomu tvemu vyctu oslabeni jeste pridam Kusse – ten take uz lezel a navic je otazkou, jak mu pujde treti tyden druhe GC po sobe (a ze se na Giru vydal hodne). Jenze se bojim, ze i kdyz Yates neposetri casovku, tak stejne dostane dalsi minutu ci dve a pak uz utok na dalku nebude tolik davat smysl. A navic ho nakonec sjede Ineos, ktery ma silny team a bude si chranit podium.

                        Proste si myslim, ze i kdyby Pogacar sachista byl, tak s Yatesem ted zas tak dobre karty v ruce nema. Takze mu nic jineho nez tenhle styl nezbyva. A zase – kdyby ho nezastavila motorka, mozna zitra jel ve zlutem a rikalo by se jak Vingegaarda pekne kousek po kousek rozebira.

                        1 0
                        • jonys  

                          https://www.youtube.com/watch?…

                          Většinou s ním souhlasím.

                          Zapomněli jsme na 1 věc včera: Neilands smolař dne, ale štěstí v neštěstí, nekontrolovaný pád+zídka mohlo skončit taky mnohem hůř než ztrátou šance na etapu…:-(

                          Čí to byla chyba myslíte?

                          0 0
                        • Agent007  

                          Kdoví jak by Yates jel v současné formě, kdyby zůstal v Ineosu. Měl by podporu celého týmu, nemusel by se ohlížet na to, co mu dovolí Pogačar. Mohl být lídr a bojovat minimálně o pódium, takhle je jen super domestik.

                          0 0
                          • jmaselnik  

                            je však otázka, jestli by takovou formu v Ineosu měl navíc v době, kdy odcházel, byla situace úplně jiná, že jo.

                            0 0
                            • Agent007  

                              Tak Ineosu je to fuk,oni si tu bednu na champs Elysées zajistí jiným závodníkem. Škoda je to pro Yatese. Ale jeho rozhodnutí, jeho věc. Možná teď lituje, možná je spokojený. Ale to pódium na GT by asi aspoň jednou v životě chtěl.

                              0 0
                          • jonys  

                            Viz loni. Silny zacatek a pak poooomaly vadnuti.

                            0 0
        • jonys  

          Roglic mel podobny zasek a k tomu zraneni skoro neslucitelny se zivotem.

          Ten nicim nehrozil.

          0 0
          • skaj  

            Zraneni vis ted (v te dobe se jen spekulovalo), zasek mel Roglic polovicni a k tomu ne 5km do cile jednim kopcem, ale vic nez desetkrat tolik s dlouhou rovinou a „mozna“ pripraveneho top casovkare ho odtahnout pod dalsi kopec. Sorry, ale proste vcera (predevcirem) to byla uplne jina situace, Vingegaard nemel zadnou motivaci jezdit za Yatesem – narozdil od minuleho roku kdy Pogacar pokryvat Roglice potreboval.

            0 0
            • cubista  

              Sorry za dotaz, ale jaké to bylo zranění? Že byl po pádu jasné, ale až takhle? To mi uniklo.

              0 0
              • skaj  

                Neznam presny chorobopis (to asi nikdo), ale mel vyhozene rameno a znicena zada. V te dobe se spekulovalo, jak moc vazne to muze byt (stejne jako letos na Giru)

                0 0
                • cubista  

                  No já, že jonys psal o zranění skoro neslučitelném se životem. Tak jestli má lepší informace?

                  0 0
                  • jonys  

                    :-))

                    Tak nadsazka. Strasne si natloukl v rovinate etape hned zkraje. Mel jelito na kycli a po odstoupeni Jumbo priznalo i to rameno (nakonec musel na tu operaci) a dalsi obsahly chorobopis.

                    Tohle nikdy nepochopim jak to vydrzi, nekdy mam pocit, ze si delaj snad srandu. Legendarni je ta scena z NHL kdy top hrac (nevim ted) vybalil na TK po finale svuj chorobopis vc zlomene nohy :-)

                    0 0
      • cubista  

        Ten druhý Wout si to zasloužil. První vítězství na Tour po tolika letech dřiny. Moc jsem mu držel palce.

        1 0
    • Espen  

      Nezdá se vám, že letos režie nabízí naprosto minimálně všechny ty záběry na různé památky, kláštery, pobřeží a tak vše, co k přenosům patřilo?

      6 0
      • Nachtlauf  

        Asi je to slabší, ale co mě dneska dostalo, byl ten závěr, kdy vítěz etapy při dojezdu na obrazovce sotva 4 sekundy, a jinak kamera neustále jen na Pogym a Vinovi. Chápu, proč, ale přišlo mi to ne zrovna správné vůči Poelsovi.

        6 0
        • Singlespeed  

          Poels si to dnes zaloužil více než kdokoliv jiný. 5 let byl oporou vrchařského vláčku SKY a dnes si konečně na Tour vydřel vítězství i pro sebe.

          7 0
        • Kysky  

          Kdyby dali dva záběry do sebe, to by byl asi velkej kumš

          0 0
      • t29  

        Pokud žluťákovi hlídá jeho tým desetiminutový náskok na zbytek top10 a vepředu je únik bezejmenných s dvaceti minutama, dá se těch památek ukázat víc, než když se bojuje o každou sekundu. Letos to vychází líp pro příznivce závodění než pro příznivce cestopisů.

        4 0
        • Espen  

          Vždyť ty prostřihy byli vždy pár sekund a v těch pěti hodinách etapy na to čas je. Přijde mi to, jak kdyby za to Tour chtěla zaplatit.

          Pan Bakalář k tomu vždy něco řekl a bylo to takový spestření.

          Ani všelijaký voloviny co lidi připravili na polích nejsou vidět.

          Jen mě to trochu mrzí no.

          0 0
          • rumik  

            Dyt tam je samá reklama, nějaký kraviny z předešlých ročníků.....taky mi přijde že je málo záběrů ,, okolí,,.

            0 0
          • Aduldinho  

            On vám to Mejtský vynahradí bajkováním v trailparku :-)

            0 0
            • cubista  

              Na to jsem jen nechápavě zíral, místo přenosu tahle reportáž. Ale pak jsem pochopil, kdo platí, ten je na obrazovce:-)

              0 1
          • vasek80  

            Hlavně to občas přitáhlo k obrazovce i drahé polovičky, které jinak soutěžní cyklistika nezajímá.

            0 0
    • Agent007  

      Tak jak to teda je? Urazil Aert cyklistického Boha letos na Gent wevelgem, nebo ne? Dneska opět druhý…

      0 0
      • Krejza  

        Ne, jen se nedá jet „na všechno“ a myslet si, že to půjde.

        0 0
        • jmaselnik  

          No loni to šlo, letos holt už ne.

          0 0
          • Aduldinho  

            Ale stejně je to bourák, třeba urve v Paříži alespoň toho největšího bojovníka Tour, zatím by si to zasloužil! ;-)

            2 0
            • vasek80  

              Třeba urve v Paříži spurt. Spíš zbožné přání.

              0 0
            • Krejza  

              Ano, je takový jack of all trades, za to klobouk dolů.

              Jen se tu řeší, jak Pogy plýtvá silami, přitom Wout to hází ven plnými hrstmi. Pak se nedá čekat, že by urval vítězství.

              0 0
      • McBlacky  

        Jako urvat etapu dnesniho profilu, to byl extremni optimismus. Navic kdyz ho nechavali tahat dlouhy spice

        3 0
        • vasek80  

          Já neviděl úplný začátek. Nemohl být plán mit ho vpředu aby později počkal a pomohl Vingegardovi jako před rokem? A až po té smotce, kdy dostal unik těch 7 nebo kolik minut, to prehodili na pokus o etapu.

          0 0
    • Agent007  

      Škoda toho Hindlaje, mohl být zajímavý i souboj o celkové třetí místo

      0 0
      • jonys  

        No pokud se oklepe z pádu, tak ještě bude. Hindley a třetí týden se rýmuje.

        1 0
        • Agent007  

          Časovku má Rodríguez určitě lepší než HINDLEY, a asi i lepší formu. Hindleyovi pomohlo že byl v úniku, jinak není skoro vidět

          0 0
    • Jason Voorhees  

      Kolik budou mít zejtra na startu rozestupy? Po půl minutě startujou? Jestli jo, tak to má Vinge velkou výhodu, to Pogyho uvidí krásně před sebou do toho kopce.

      0 0
      • Pety  

        2 minuty.

        0 0
        • Jason Voorhees  

          Aha, dík. Jsem si to asi spletl s biatlonem :-). Takže výhoda jenom vysílačka, oční kontakt teda ne.

          0 0
      • tomxxx  

        Spíš 2min, ne?

        0 0
      • vitan  

        151 65 16:48:00 BILBAO LOPEZ Pello TBV ESP

        152 4 16:50:00 KUSS Sepp TJV USA

        153 71 16:52:00 HINDLEY Jai BOH AUS

        154 19 16:54:00 YATES Adam UAD GBR

        155 27 16:56:00 RODRIGUEZ CANO Carlos IGD ESP

        156 11 16:58:00 POGAČAR Tadej UAD SLO

        157 1 17:00:00 VINGEGAARD Jonas TJV DEN

        2 0
      • jonys  

        To snad víc. Poslední dvacka určitě aspoň 2 min. Tohle není Dauphine ale Tour de France. Uzávěra silnic je v tomhle případě pro region otázka cti, ne přítěž :-)

        0 0
      • jonys  

        Co kola? Budou měnit?

        0 0
        • tomxxx  

          Na 2,5 km 9% to nemá cenu.

          0 0
        • Agent007  

          6,3km 6,6%. Budou měnit.

          0 1
          • jonys  

            Nekdy meni, nekdy ne. Na San Luca 2019 nemenili, v Bergenu spis ano, na Ezaro ne… Tady nevim, ale pak je to uz mirny a asi lepsi na TT. Podle me…nevim :-)

            0 0
            • Agent007  

              Proto ten kopec pořadatelé zařadili, aby to udělali těžší pro týmy a jezdce, to rozhodování,jestli mají měnit nebo ne. Ale bude zajímavé sledovat, jak se budou lámat na té časovkářské koze v tom 15,5% maximu.

              Celé závěrečné stoupání má 6,3 km a průměr 6,6%. První úsek 2,6km a průměr 8,6%. Ta časovka rozhodne Tour.

              0 0
              • blackseal  

                Podla mna to hodia do kalkulatoru spocitaju.

                0 0
                • jonys  

                  Bora to udelala a vyslo jim nemenit.

                  0 0
                  • Agent007  

                    Já myslím že to si rozhodne každý závodník individuálně, podle toho co mu víc vyhovuje. Pochybuju že by jim tým striktně určil, na jakém kole mají všichni jet

                    0 0
              • TheJD  

                Kdo bude menit, ztrati cas, Je to moc kratky. Menit kolo dvakrat je taky blbost, takze nezbyva nez to odjet na koze cele. Oni v tom kopci stejne pojedou ke 20 km/h, coz uz je v risi aerodynamiky. Kazdopadne je mozne, ze na tom budou krapet lip tymy, ktere maji lehke TT stroje.

                0 0
    • vasek80  

      Letos se Tour věnuje hodně i sportovní rubrika na Seznamu.

      Celkem přínosný článek s obvykle šokujícím nadpisem. No, laická veřejnost v tom bude mít jasno. Zase sypou.

      https://www.seznamzpravy.cz/…letos-234152

      0 0
      • milan.v  

        „Pro představu: hodinový výkon netrénovaného zdravého člověka je kolem 3 W/kg hmotnosti, tedy nějakých 250 W na 80kg osobu.“

        Nesmysl…

        0 0
        • cubista  

          Asi autor jezdí na elektrokole a zapomněl si odečíst přípomoc:-)))

          6 0
        • rejdy  

          …asi tak.

          0 0
        • Albert8  

          Tak ne úplně netrénovaný, ale zdravý člověk, co trochu nějaký sport dělá, to zvládne. Nesmysl je spíš to, že by podávali nejvyšší výkony v historii, to prostě pravda není, v éře epa byly vyšší. Na druhou stranu, je pravda, že napřiklad od doby Frooma tam je nárůst celkem markantní.

          0 4
          • McBlacky  

            FTP 250w uz je velmi solidni hodnota, podle me nedosazitelny pro necyklistu.

            8 0
            • TheJD  

              Jen bych podotknul, ze ten netrenovany zdravy clovek urcite nebude mit hodinu do vycerpani na FTP, tedy by musel mit FTP jeste dost nad 250 W, aby to nejak zvladnul.

              Tedy ta veta z clanku je naprosty nesmysl a nechapu, kde ho pan Pravda vyhrabal. Ze by si ji spletl s realne vykonanou praci mi taky neprijde pravdepodobne, protoze to bychom byli na ctvrtinovem vykonu, coz uz je zase moc malo.

              0 0
          • milan.v  

            „zdravý člověk, co trochu nějaký sport dělá, to zvládne“

            Watty jsou má parketa a úplně s tebou nesouhlasím, znám výkony různých lidí, sportovců, profesionálů, poloprofesionálů, lidí kolem mě, své, a to jako konzistentní výstupy z wattmetrů, žádná hausnumera…

            Dobře trénovaný sportovec se na to dostane, ale nebavíme se o pinkálistovi, který si chodí 2× týdně pinknout po večerech… Pravidelně trénující člověk se zápřahem ano, jinak je to nesmysl, jak jsem psal…

            3 0
            • milan.v  

              viz McBlacky nade mnou…

              0 0
            • Albert8  

              Pro mě jsou 3 W/kg nižší Z2, takže v tomhle tempu často jezdím a nepříjde mi to jako něco, co by běžný rekreační sportovec nebyl schopný držet. Ale ok, zaleží, jak toho běžnýho člověka definuješ.

              0 2
              • vrazdit  

                tak čumění v telce na fotbal prostě není ani ten „rekreační sportovec“, řekl bych :) a někteří by si zase zapomněli odečíst výkon ebajku :)

                1 0
              • milan.v  

                Nechci to tady zadělávat, ale nižší Z2 na 3 W/kg mají například někteří lepší poloprofesionálové u nás, takže buď jezdíte na švihy s Kollertem v nejlepší formě, nebo tu něco nehraje…

                8 0
                • Albert8  

                  To vůbec ne, ftp někde mezi 4,5–5 W/kg u nás má hromada amaterských cyklistů a věř mi, že úspěchy na závodech ti to nepřinese. Kollert a amaterská špička jsou jinde.

                  0 3
                  • McBlacky  

                    S 5ti jsi na zavodech mimo elitu uz skoro kral.

                    2 0
                    • Albert8  

                      Jo, to už slušný výsledky mít můžeš. Ale se 4,5 zas tak moc ne a právě na tohle rozmezí se dostane hodně lidí, kteří poctivě a aspoň trochu systematicky trénujou.

                      0 4
                      • McBlacky  

                        Kdybych si mel tipnout, tak 4,5+ v CR nebude mit ani stovka zavodaků

                        2 0
                        • petr_bd  

                          Se svym ftp 245 jsem teda v kategorii „netrenovany zdravy clovek“.. A docela mi to dava zabrat se v tyhle kategorii udrzet :D

                          5 0
                          • 01carbon  

                            klasika bf. 1/2 osazenstva by elitaky rozvesila po skarpach. jeste chybi sifon a kozi mliko :)

                            7 0
                        • tomxxx  

                          To si teda myslím, že má kde kdo, co je na bednách na hnojácích kolem komína.

                          0 0
                        • TheJD  

                          Kdyz vezmu treba letosniho Mamuta, 90 km trasu, kde byl jeden kopec z Bystrice na Tesak, tak ja tam dal v tom kopci (i na sebe) mizernych 310 W avg, cca 4.5 W/kg, kdyz pocitam jen telesnou vahu, a nahore jsem byl na cca 30. miste. Do cile jsem dojel se skupinou, ktera sestavala temer vyhradne z lidi, kteri nas dojeli ve sjezdu z Tesaku. V cili byl prvni ze skupiny na nejakem 28. miste.

                          0 0
              • mart910  

                mas to spatne zmereny ale to nevadi, ver tomu :)

                0 0
        • robb  

          250–260W mám při 75kg a jsem docela rád :-D

          0 0
        • jonys  

          Hm. Tak si jdu zitra zadat o invalidni duchod.

          0 0
        • bara2  

          na wiki píšou toto:

          „Odhaduje se, že průměrný cyklista „ve formě“ může podávat výkon zhruba 3 watty na každý kilogram své váhy po dobu jedné hodiny, “

          https://cs.wikipedia.org/…idskou_silou

          0 0
          • blackseal  

            Ale z textu dalej vyplyva, ze myslia priemerneho hobby cyklistu. A to podla mna aj sedi. A vlastne aj podla Coggana.

            0 0
            • bara2  

              Za průměrného cyklistu se považuje kdekdo. Pokud mezi cyklisty zahrneš všechny, co občas vyjedou na kole, tak bude ten průměr hodně nízko.

              0 0
            • jonti  

              U hobiku je spis problem ten vykon na 5 minut a 1 minutu, to casto docilit treninkem nejde, tam je uz talent nezbytny.

              0 0
              • robb  

                Ta 1 minuta je asi i dost o hlavě. Jet opravdu šrot do mrtva. Těch 5 minut už přece jen musíš trochu rozvrhnout.

                0 0
      • Singlespeed  

        Pidcock se nedávno zmínil, že drtil do kopce přes 700 Wattů (12 W/kg) a Pogy s Vingem mu nekompromisně mizeli v dáli jakoby se nechumelilo…

        0 0
        • McBlacky  

          Na par sekund mozna, jako ze jim nestihl nastup. Ale ani Pogy s Vingem tohle nedokazou jet vic jak minutu

          0 0
          • milmat  

            Jj, delší nástupy jezdí max. 7W/kg, což by mohlo být okolo 450W.

            0 0
      • Singlespeed  

        Odborná veřejnost má taky jasno. Nikoliv zase sypou, ale stále sypou :-) .

        1 0
        • Aduldinho  

          Otázka je, kde je hranice mezi sypou a nesypou, všechny ty doplňky stravy, z nichž možná i některé využíváš i ty osobně, jsou sypání nebo nejsou sypání? Ten sport se posunul v oblasti výživy, regenerace, techniky a technologie tréninku, atd., úplně jinam než za dob „poctivého“ sypání ;-) Jak řikal s oblibou Baky, objet na pívo a tatranku se to prostě už nedá! :-)

          1 0
          • Singlespeed  

            Proč by měl každý trošku bohatší tým speciální výzkumné středisko typu Bakala Academy (Soudal Quickstep) nařachané biochemiky? Ti určitě nepracují jen na vývoji doplňků stravy :-) .

            0 0
        • Agent007  

          Nojo, když tak jezdil Froome, pořád se mluvilo o dopingu, kortikoidech, penězích kterými tutlali případné průšvihy, polévali ho chcankama… teď jezdí ti dva mnohem rychleji do stejných kopců než tenkrát Chris, a nikomu to nepřijde divné. Koneckonců Armstrong byl taky přes 10let king, a všichni ho plácali po zádech, že…

          0 0
          • Aduldinho  

            Já budu nádále věřit, že je to spíš produkt mimořádné genetické výbavy a sofistikovaného tréninkového procesu než výplod nějaké chemie. Samozřejmě vždy se tvrdilo, že producenti dopinku byly napřed před jeho kontrolóry, ale zatím určitě vesměs všichni jedou v rámci nastavených pravidel, občas se samozřejmě nějaký ten pokus objeví, ale určitě to není v takovém megaměřítku jako dříve.

            Navíc jaký jiný sport má takto přísně nastavená pravidla ohledně dopinku? Odpovídám žádný! ;-)

            0 0
        • orm  

          Co si predstavujes poj pojmem sypani? Ja si pod tim predstavim brani latek, ktere jsou zakazane dopingovyma pravidlama UCI. Jinak plati co neni zakazano, je dovoleno. Chapes to jinak?

          1 0
          • Agent007  

            Já jsem někde zahlédl, v tisku, že Pogačar využívá káď s ledovou vodou, a na minutu tam údajně vleze, po etapě, jestli to nějak pomáhá nebo to je pravda, nevím. A Jumbo experimentuje s jedlou sodou. No asi to není zakázané, tdk proč ne? A možná to ani není pravda…:-)

            0 0
            • vasek80  

              Ledová voda byla už snad v autobuse SKY. Ochlazení nohou co nejdříve po dojezdu urychlí regenerací.

              Ja si pod sypání řadím EPO, Testosteron, ale i krevní transfúze.

              0 0
              • Kacko  

                Ty už budou nejspíš oldschool, teď podle mě pojede genetické inženýrství. Crispr a další podobné lahůdky.

                0 0
            • jkcz  

              Ty ledové bazénky jsou už překonané, ne? Dříve to měli v každém lepším týmovém busu, teď už asi ne.

              0 0
              • Jason Voorhees  

                Vždyť už jsou dávno kryokomory ne? :-D

                0 0
                • Aduldinho  

                  Otázka je, jestli ti klucí nejsou dokonce naklonovaní a vždy před etapou vytáhnou nového Tadeje nebo nového Jonase? :-)

                  1 0
                • Kacko  

                  Fotbalisti používají i převozné kryokomory co mají v týmových autobusech atp. Určitě to mají na Tour taky.

                  0 0
            • MartyM  

              to se asi u nich inspiroval mistr Onuce s tou sodou nebo co to konzumoval, jen mu neřekli že to žere jícen a likviduje kolena :-)

              0 0
      • Aduldinho  

        V reakci na špekulace něco o kolech zmiňovaných borců :-)

        0 0
        • vik  

          To je milej překlep: kvůli maximálnímu snížení výhry;-)

          1 0
        • krokus  

          Zaujalo mě to posunutí sedla o 2 cm vpřed u Pogačara. Na fotkách (viz Google) mi přijde, že má sedlo opravdu extrémně vepředu. Zajímalo by mě, jestli splňuje pravidlo UCI (max. 5 cm od špičky sedla k ose BB), nebo má nějakou výjimku.

          0 0
          • jonti  

            Vozi se sedla s kratsi spickou.

            0 0
            • krokus  

              K těm ale zrovna Pogačarovo sedlo, Prologo Scratch M5, úplně nepatří.

              0 0
              • TheJD  

                Patri, jen ty rozdily v delce sedel nejsou nijak zavratne.

                0 0
              • milan.v  

                Prologo Scratch je sedlo s krátkým nosem, patří mezi krátká sedla…

                0 0
          • vasek80  

            A stejně tak změna délky klik. U vítěze jakékoli grandtour bych čekal že má už posed doladěný na 100%

            0 0
            • czechfixie  

              Tam asi nejde o to, že by neměl posed doladěný na 100%, ale o zkoušení nových věcí, které výkon posunou ještě dál…

              0 0
          • Singlespeed  

            Na výjimku to nevypadá, vypadá to, že to 5 cm bude:

            0 0
    • milan.v  

      Chlape, omluv se. Honba za fotkou sráží jezdce. Jak čelit hulvátům na Tour?

      https://www.idnes.cz/…klistika_ten

      0 0
      • keymaker  

        Najit a dat poradnej flastr.

        0 0
      • milan.v  

        Letos už to opravdu nabylo obrovských rozměrů, užší silnice díky špalírům, pravidelné pády po střetu s diváky, zbytečná zranění,… Něco se s tím musí začít dělat, toto je neudržitelné…

        0 0
        • Agent007  

          Tak co třeba ten závod zneatraktivnit? Že by tam bylo diváků třeba jak na Czech (Sazka) tour? Tedy, skoro žádní… :)

          Nebo jak by sis to představoval? Po celé délce etapy, 200 km , plůtky? Silniční cyklistika je kontaktní sport, a občasný kontakt s diváky, psem, koněm, reklamním banerem, zaparkovaným autem, ostrůvkem, kanálem a tisíci dalších věcí, k tomu prostě patří

          0 0
        • Agent007  

          Ještě mě napadlo, že by celou tour mohli odjet na trenažéru :-)))

          0 1
          • BikerM  

            Vim, ze to pises ze srandy. U Tour je to samozrejmne nesmysl. Ale mam tak trochu ,,obavy”, ze v budoucnu se skutecne dockame bohuzel toho, ze nektere virtualni zavody budou povazovany za prestizni. Coz je masakr, ale doba tomu dost nahrava. Kdyz vidim jak spousta cyklistu v dnesni dobe neumi ovladat kola ve sjezdech, vetraji se, neumi jet tereziny a kolotoc.. a to celkove na vsech urovnich. To co vidime v televize je to lepsi, ne-li nejlepsi a i na Tour u televize s kamarady obcas zasneme nad tim jake chyby zavodnici obcas delaji. Jasne od televize se nam to snadno keca a po bitve je kazdy general. Ale obcas to je do oci bijici. Neni to tak davno, co tyhle zakladni veci umeli kadeti. Kdyz jim to neslo, tak trener jim to nalezite vysvetlil. :)

            0 0
            • BikerM  

              Takze jo, ty virtual zavody asi budou cim dal vic popularni. :/

              0 0
              • TheJD  

                Nebudou, protoze je to extremne divacky neatraktivni.

                1 0
                • bara2  

                  Někde na stadioně odjedou na trenažérech ten potřebný objem a na posledních dvacet kilometrů budou mít zabezpečený okruh. V hale bude show a těch dvacet do televize stačí. :-)

                  0 0
                  • Jason Voorhees  

                    Tak to by mohli jet rovnou Tour de Motodromes, třeba Spa, Imola, Monte Carlo, Silverstone, Brno circuit…prostě 19 okruhů (19 etap) :-D. A diváci za plotem.

                    0 0
                    • bara2  

                      To musí bejt světový a realizovatelný na víc místech. Ale když to potáhnou tím směrem, jak dnes, tak asi jako F1 skončí, aji s tím koučováním vysílačkou a záběrama na nervní tým v depu :-)

                      0 0
                      • vasek80  

                        A skončila by éra 50kg horských snedých blech. Vzor ideálu bych viděl vysokého, svalnatého, blonďatého cyklistu. Něco jako Marcel Kittel.

                        0 0
                        • bara2  

                          Ale fuj.Nikde nepíšu, že těch dvacet nemůže být do kopce.

                          0 0
                        • ladys  

                          Jel jsi někdy na trenažéru ?

                          0 0
                          • vasek80  

                            Reaguju na ježdění na motodromech, kde jezdí F1. Nemyslel jsem trenažér.

                            0 0
                • Agent007  

                  No ale bez diváků to bude bezpečné, žádné zlámané nohy, otřesy mozků, smrťáky…to byl asi smysl příspěvku milana.v. Jak udělat cyklo závody bezpečnější. To je jedna z cest. Proč ne?

                  V dnešní době virtuální reality, umělé inteligence a technologií by to nebyl žádný problém. Dá se nasimulovat celá Tour. Včetně sprintů. Já si myslím že to má budoucnost

                  0 0
                  • nitraq  

                    Já doufám, že to nemá budoucnost, že dál se budou jezdit grand tour prostě venku.

                    1 0
                    • BikerM  

                      Taky doufam, ze to budoucnost nema. Ale bohuzel tomu do karet hraje hodne faktoru. :/

                      0 0
                      • iron.hide  

                        A aky? Akurat tak kovid, alebo nejaka podobna pandemia co nas raz mozno este caka

                        0 0
                        • Kacko  

                          Třeba faktor vrozené lidské pohodlnosti :) Pak celkem dobrá gamifikace ve virtuálním světě. Pár desítek let zpátky by taky nikoho nenapadlo, že lidi budou chodit běhat do fitka – sám to nechápu doteď a přesto to hromada lidí dělá.

                          0 0
                          • nitraq  

                            Tak běh ve fitku je primárně na rozehřátí, snad nikdo nechodí programově do fitka běhat, ne?

                            0 0
                            • Kacko  

                              Divil by ses, i teď v létě asi aby se nespálili :)

                              2 0
                            • jakub_kencl  

                              Budeš se divit, lidé tam jedou autem přes půl města, aby tam pak hoďku CHODILI na páse a pak vyprávějí, jak se krásně prošli.

                              5 0
                  • bara2  

                    Baže. A žádní domestici, na trenažéru pojede každej za svý a na těch posledních dvacet se vypustí jen určení lídři. Dala bych jim tam jednoho oficiálního rozjížděče na sprint (pro všechny dohromady), aby se nehádali, kdo potáhne špic. Ve výsledku by to určitě bylo spravedlivější s ohledem na podaný výkon.

                    0 0
                    • nitraq  

                      Tohle je ironie nebo vážně míněno?:)

                      0 0
                      • bara2  

                        Zatím se pořád jen snažím nezaujatě pozorovat a představovat si možné směry, kam to může jít. Ber mě jako pohled zvenčí.

                        0 0
                        • nitraq  

                          Já bych neřekl, že spravedlnost na podaný výkon je něco, o čem by mělo v cyklistice jít. Vždyť i v té indoor cyklistice – dráhové – jde taky o taktizování, jak a kdy kdo nastoupí. A silniční cyklistika je týmový sport, tam má jít o celkovou sílu a sladěnost týmu a nemusí to znamenat, že týmový lídr má větší výkon než lídr druhého týmu.

                          0 0
                          • bara2  

                            Tak určitě- Ale to už seš někde u Toma a Jerryho, tam jde o to taktizování hlavně a lidem se to moc líbí :-)

                            Ale ve dvěstě lidech se v tom fakt blbě orientuje.

                            0 0
                            • Agent007  

                              Nojo, ale Kreuziger a ostatní šéfíci a doprovod budou bez práce a nebudou mít co žrát…:-)) koneckonců i traumatologové a chirurgové budou mít míň práce…:-(( i když, ani pád z trenažéru se nedá zcela vyloučit

                              0 0
              • Aduldinho  

                A my na to budeme čučet v televizi na gauči s lahváčem v ruce :-D

                Zas bych neviděl všechno tak černě! ;-)

                1 0
                • BikerM  

                  Prijde ti takova cyklistika, tedy ta virtualni atraktivni? Me rozhodne ne. Svezu se sic pres zimu na Rouvy rad, ale tim to konci.

                  0 0
                  • Agent007  

                    Má to jediné mínus, že je to neatraktivní.

                    Ale spoustu plusů: bezpečnost, žádné pády, zranění, zmrzačení, úmrtí, žádné uzavírky silnic, žádná zátěž pro přírodu, žádné tisíce lidí kolem trati, žádné přesuny závodníků a doprovodu, tedy nižší náklady, můžeš on-line sledovat a přepínat mezi 200 závodníky a sledovat jejich pozice, výkon, watty, tepy, a koneckonců tam může jet klidně i 300, 400 závodníků, není to omezené kapacitou a průchodností tratí

                    0 0
                    • nitraq  

                      Stačilo napsat jen, že je to neatraktivní. Tím pádem nebude zájem diváků, zájem sponzorů a nic takového se konat nebude.

                      1 0
                  • Aduldinho  

                    Připadá mi zcela neatraktivní, indoorcycling od doby, kdy sem si jako ještě poměrně mladý junák pořídil rotoped, který se posléze stal pouze věšákem na prádlo, neprovozuji :-) Když je nejhůř, jdu se v zimě projít nebo pokusit o běh ;-)

                    0 0
    • cyklista86  

      DSM ma slusny videa na youtube https://www.youtube.com/watch?…

      2 0
    • Agent007  

      Pogačar prý včera při tréninku na dnešní časovku zkoušel měnit kolo. Vingegard to celé vyjel na časovkářském speciálu. Bude to zajímavé i z hlediska taktiky, což u časovky nebývá zvykem. Letos se jim ten výběr etap povedl.

      A můj tip? 1.Pogačar, 2.Vingegard, 3.Rodriguez

      0 0
      • iron.hide  

        Podobne, a verim ze Pogy eliminuje tych 10 sekund na Vinga a pojde do zlteho!

        A Hindley naspat na 3. miesto celkovo :P

        0 0
        • Agent007  

          Hindley je po pádu a má horší časovku než Rodriguez. Carlos loni vyhrál časovku na Basque a byl čtvrtý v časovce na vueltě. Spíš bych na třetí místo věřil A.Yatesovi než Hindleyovi

          0 0
      • Quikc  

        3. Rodriguez nebo van aert

        0 0
        • Agent007  

          Aert časovku si myslím že vypustí a bude šetřit síly na zítra. A odpoledne tam údajně hlásí deštík

          0 0
    • czechfixie  

      Prvních 6 lidí na trati a 3 z nich v první zatáčce na zemi…

      0 0
    • bara2  

      Vám jede ČT sport na ivysílání? Mně to točí kolečkem a nic, tiz jede…

      1 0
      • kubad  

        nejde

        1 0
        • Aduldinho  

          Valí to naprosto v poho ;-)

          0 0
          • bara2  

            Asi do toho nějakej šikula přes včerejšek hrabal, v neděli to jelo v pohodě a já jsem daleka to jakkoliv řešit. Systému DoDo (dodělej doma) jsem si užila dost. Předpokládám, že zánovní stroj s poslední verzí sqjelého systému Windows (který má naše státní správa povinně instralovaný), s povolenými aktualizacemi pojede. Jak by si na takové nefunkční platformě představovali realizaci povinné komunikace se státní správou, o volbách nemluvě, fakt nevím.

            0 0
            • wilda81  

              A nemáte spíš streamy v práci blokované?

              0 0
              • bara2  

                Já sedím doma na svým :-) A nakonec se to kolem čtvrté rozjelo, takže to opravili. Evidentně jsem nebyla sama, komu to nejelo. Jak píšu, nějaký šikula něco inovoval, asi mu to nechodilo na debilovi, a v práci se nemohl dívat na velkým monitoru, tak to „vylepšoval“…

                0 0
                • wilda81  

                  Hmm, tak to netuším. Mě dnešní stream z ivysilani jel v Chrome na Win11 celou dobu (zapínal jsem někdy kolem 14:00).

                  0 0
        • JK_Cookie  

          Me to taky neslo,az u konce nez vyjel Tadej se mi to nacetlo

          0 0
      • krokus  

        Nefunguje to, ach jo.

        1 0
    • Morchella  

      Lafay (Eurosport v čase 2:33:50)

      Co se mu tam vlastně přihodilo? Že by zasukovaný řetěz za převodníkem?

      0 0
    • milan.v  

      Nejvíc mě to bolí po rovině. Jak se šlape Seppu Kussovi, nejlepšímu domestikovi pelotonu

      https://sport.ceskatelevize.cz/…c8c51f316a9d

      0 0
      • Aduldinho  

        Jestli ten bourák objede i celou Vueltu, tak to hluboce smekám! Pošťák jak má být! ;-)

        0 0
        • brtníček  

          Jonas ty sjezdy jede jak šílenec. Snad se nerozbije. Ale rozhodne až kopec.

          1 0
          • brtníček  

            Každý má jinou strategii použití kol. To budou nervy. Snad to nezkazí nějakou blbostí fans.

            0 0
    • Agent007  

      Dneska mám obavu o ty poslední hochy v časovce, aby se vlezli do časového limitu,

      0 0
    • kemo  

      No tak asi rozhodnuto, ne? Tenhle výkon vůbec nechápu.

      5 0
    • iron.hide  

      No tak to je smola, pogy stratil dalsich 1,38 minut na vingarda :/

      0 0
      • Smazaný účet  

        A je hotovo.

        S tím se už patrně dál ty další dny nic udělat nedá.

        Vingegaard jel fantasticky.

        0 0
      • mart910  

        Uvidime zitra co to s nim udela, ale asi uz nic

        0 0
      • Fazzy  

        Jako do casovky i tretiho tydne sem Vingemu jasne veril, ale ze da Pogymu takovou sodu, to bych teda netipoval ani nahodou..

        No zejtra je míček u UAE, tak sem zvedavej co zkusi.

        0 0
        • Agent007  

          Jestli má koule, tak se zítra Pogačar zvedne 80km před cílem, a rozhodne Tour, jako tenkrát Chris na Giru 2018. Hop nebo trop. Protože na zvrat má už jen dvě etapy. Zítra a v sobotu. Zbytek jsou tři pro sprintery

          0 0
          • McBlacky  

            Chrisovi tam ale zapadlo vic kosticek. Sam by urval leda hovno.

            Dneska to Jumbro necha jet a odkontroluje si jen Pogiho. Jsou na vlne a uz je tezko neco zastavi

            0 0
            • vrazdit  

              …ale pořád musíme věřit, že se UAE s Tadejem zkusí postarat o nějakou zábavu :)

              0 0
              • Aduldinho  

                Já si myslím, že to bude ještě zajímavé, Pogy je bojovník, ten to jen tak nenechá, i když přeju od začátku Vingemu ;-)

                1 0
      • wishpull  

        Na toho by neměl ani Remco v nejlepší formě.

        0 0
        • jonys  

          No… Zajimavy je, ze i pres takovy vykon byl Cicco rychlejsi na te premii. Vingegaard mel silenou tu posledni pasaz.

          0 0
          • UHU  

            2km – přijel k nim odpočatej, měl jiné kolo a ve zbývajících 3km mu už o nic nešlo

            0 0
          • kubad  

            tak on jel jen tu premii :D

            3 0
    • ZDRI  

      No, to bylo dílo! Jonas neskutečné řemeslo, dotažené do dokonalosti (nejen výkonnostně, ale i technicky, detaily průjezdů zatáčkami a následné okamžité maximum, to bylo něco, evidentně hodně pilované v tréninku. Ale i Tadej super výkon, dnes byl prostě jeden „rybář“ lepší (a pár zbytečně vypálených sirek by se dnes možná hodilo…). Totéž WvA, s jeho „gramáží“ fantazie, škoda že se o pár let nepotkal s M.Indurainem, to by byl zajímavý duel…

      Bude to super až do konce i pro nás diváky. Pogačar je pořád extra třída a velký bojovník, následují ještě 2 super etapy, určitě to zkusí vabank, i s rizikem že vybouchne. Tahle Tour mě fakt baví!!!

      PS: A +bod pro Pogačara a UAE za to časovkářské Colnago, ty tvary a design jsou prostě k sežrání :-)

      0 0
    • gregorus  

      Vingegaard 41.2 km/h, Pogačar o 2 km/h pomalejší a van Aert o 3.3 km/h pomalejší. To je masakr :-)

      0 0
      • Darkson  

        Upřímně nějak nevím co si o dnešní časovce myslet, Tadej sice nevypadal ve svým topu, ale nadělil sakra přes minutu Woutovi, kterej se vyndal úplně na kaši…a pak tam přiletí Jonas, kterej jim nařeže 2 a 3 minuty. Jsem zvědav na rozbor jeho W a W/kg:)

        0 0
        • Agent007  

          Asi je Jonáš těžší astmatik než Tadeáš. Co je na tom divného?

          1 3
        • Fazzy  

          Tak vzhledem k tem kopcum a mnozstvi energie co uz Aert odevzdal, by bylo s podivem, kdyby mu Pogy nenalozil. Jonas si holt asi rekl, ze uz se muze vyflaknout na nejaky strategie a tahanice v kopcich, a bude lepsi, kdyz to zkusi vyresit sam za sebe casovkou :)

          1 0
        • Tomas_82  

          Těch 10% na třetího je doopravdy neuvěřitelných…

          0 0
          • Agent007  

            Lance dával svého času svým soupeřům podobné nálože. Namátkou, Tour 2001, v první časovce na druhého Ullricha minutu, v druhé časovce dal druhému Galdeanovi 1:24, Ulrichovi 1:39. Ale to měla ta časovka 61km. Dnešní výkon bledne i před Armstrongem. Na 22km dát třetímu skoro 3 minuty? Sorry jako, to už v Jumbo kapánek přehnali.

            Ale jinak podobnost s Lancem čistě náhodná :-)))

            4 2
        • Singlespeed  

          Největší W/kg měl v kopci Ciccone, který bral zbytek časovky jen jako rozjetí a vyjetí :-) .

          0 0
          • mart910  

            zdroj? :)

            0 0
            • 123J  

              Sdílej než to smažou, D:)

              0 0
            • Singlespeed  

              Byla to vrchařská prémie. Vyhrál ji před Vingegaardem a Pogačarem a šel do puntíků. Zbytek časovky ho až tak moc nezajímal, chytil zásek 6 minut.

              0 0
              • mart910  

                To víme, ale automaticky to nemusi znamenat, ze bude mit nejlepsi w/kg :)

                0 0
                • Singlespeed  

                  Pokud nemáš největší W/kg, tak obvykle nejsi na kopci první.

                  5 0
                  • jonti  

                    Kdyz mas o 19kg vic, muzes mit vyrazne horsi W/kg a porad budes stejne rychly. Vindegaard uvadi 60 kg, Van Aert 79 kg

                    0 2
                    • mart910  

                      No snazil jsem se to naznacit ale na BF se asi vaha ignoruje :)

                      0 1
                    • Singlespeed  

                      Pokud situaci co nejvíce zjednodušíme, tak pokud bych chtěl jet se svou hmotností 93 kg stejně rychle do kopce jako Jonas (pokud počítáme, že měl 60 kg, jel 7,6 W/kg, tedy 456 W), musel bych jet výkonem odpovídajícím také 7,6 W/kg, jinak by mi ujel. Tedy minimálne 707 W. Pokud bych jel třeba jen 650 W, tedy 7 W/kg, zmizel by mi v dáli. Vrchařina je jen o W/kg o ničem jiném. Kdo má větší, vyhrává.

                      0 0
                      • blackseal  

                        Nemoze zalezat trochu aj od toho, ake ma to stupanie %?

                        0 0
                        • vasek80  

                          Fyzika je daná. Těžší bude potřebovat vždy víc wattů. Tedy cca stejně wattů na kilo. Proměnné jsou jen hmotnost kola a aerodinamika.

                          0 0
                          • blackseal  

                            Nedalo mi a hodil som do http://bikecalculator.com/

                            Vingegaard vs. Singlespeed

                            0 0
                          • blackseal  

                            No, ono by to pravdepodobne platilo pri 90° uhle. Ale kedze vstupuje sinusova zlozka gravitacnej sily… Ulohu skor hra to, ze typicky vrchar vie ten vysoky pomer W/kg udrzat dlhsie.

                            0 0
                          • jonys  

                            No a na mensim sklonu? Tam preci hraje roli i setrvacnost, ne? Tezsi chlap pri vyssi rychlosti musi mit v tomhle vyhodu preci.

                            0 0
                            • ladys  

                              Pak nastoupí aerodynamika.

                              0 0
                            • blackseal  

                              Na mensom sklone hra vacsiu ulohu uz aj aerodynamika a teda absolutne watty, podla mna zotrvacnost nehra ziadnu ulohu. Respektive zanedbatelnu. Nemame na mysli situaciu, ze rozbehnuty zo zjazdu tazsi jazdec vyleti aj vdaka zotrvacnosti nejaky minibrdok rychlejsie.

                              0 0
                              • blackseal  

                                Este doplnim, ze vo vakuu ak pojdu rovnakou rychlostou dole rozne tazki jazdci a zrazu zacne stupanie, ak nebudu slapat, mali by zastavit na rovnakom mieste.

                                0 0
                      • vasek80  

                        A musíš počítat i hmotnost kola. Zatímco 55 kg jezdci kolo přidá vic jak 10% celkové váhy co musí dopravit na kopec, tak pro 80 kg je to nižší nálož.

                        Lehkému to kolo sežere vic wattů.

                        0 0
                    • iceduck  

                      Tak to by by byl asi zázrak.. možná z kopce, do kopce je to právě naopak. Nemáš W/kg, prohráváš.

                      0 0
                  • zirecek  

                    Dobře Ty!

                    0 0
                • TheJD  

                  Vzhledem k tomu, ze Ciccone bude mit pod 60 kg a s rostouci vahou jde W/kg trosku dolu pri stejne rychlosti v kopci, ten tvuj komentar nedava smysl.

                  0 0
        • jonti  

          Tadej na startu nevypadal svěže a řekl bych, že má herpes v levém koutku úst. Wout se hodně vyndal v neděli, jinak by zajel líp.

          3 0
          • ladys  

            Start jsem o chvíli prošvihnul, ale ani na trase nevypadal nějak odhodlaně. Po přesednutí celý kopec na pákách a Vinge v aero pozici. Uvidíme co se bude dít dál, ale ztráta je již velká.

            0 0
          • zirecek  

            Jelikož za ním přijela přítelkyně o dni volna, tak máme vysvětlení pro herpes a nižší svěžest.

            Jonas si na něm udělal uzel, Tadej sí švihnul a vydal se trochu z energie.

            Tadej zítra pojede vabank, ale na limitu už jsou oba, takže počítám, že je spíše rozhodnuto…

            0 0
        • jonys  

          13:21min, 7.6W/kg.

          0 0
        • Darkson  

          Ještě jsem mrknul na výsledky z časovky, kdy Pogi podobným rozdílem posekal Roglu a získal žluťáka. Wouta, Domoulina a zbytek světa tenkrát porazil o 1m20s, což je podobný odstup jako dnes. Rozdíl je v tom, že Primožovi to tenkrát vůbec nesedlo, točil nohama do prázdna, helmu na křivo a bílej jak stěna a dojel na 5. místě. Tadej dnes určitě časovku nepokazil a dostal od 60kg Jonase téměř minutu na rovině a skoro minutu v závěrečném stoupání…

          0 0
          • jonys  

            Je to tak.

            Tehdy slo o dlouhy kopec pres 8.5%

            A pri kolapsu Rogly a nesmyslnymu nevymeneni kola Dumoulina byl realny souper Porte…tak jako pri vsi ucte tomu dat 2min se celkem dalo cekat.

            A 80kg Wout totez.

            0 0
      • Quikc  

        Výkonnost neskutečná, ale jak vybíral ty zatáčky, masakr. Má to v ruce..

        4 0
      • andy97  

        Jonas Vingegaard pro France TV: „Můj cyklistický počítač ukazoval tak vysoká čísla, že jsem si myslel, že nefunguje správně.“

        0 0
    • rumik  

      Hoši dnešek jsem neviděl, celej den venku…pak kouknu na Livesport a není o čem. Ač fanoušek Pogačara tak před Jonasem klobouk dolů. Nadělit mu v časovce minutu a půl, tady není o čem. Tour, co se týká vítěze, hotová. Ale pogy je pro mne král pořád.

      3 0
    • jonys  

      Jedina nadeje na zajimavy zbytek Tour (co se viteze tyka) je predpoved pocasi. Zitra by snad mohlo prset. Ale ochlazeni o 20 asi nehrozi. Skoda :-(

      Jinak je to nejvyssi rozdil mezi 1. a 3. za snad 20 let, a to jeste nejsme na konci.

      Prakticky Jumbo muze pustit do uniku kohokoliv krom Poga :-))

      0 0
      • Tomas_82  

        Spíš nechápu, proč už nemá 15min i na Pogačara, pokud mají ve výkonnosti takový rozdíl.....

        0 0
        • Agent007  

          Protože kdyby měl náskok 15 minut na Pogačara, a 25 na třetího,bylo by každému jasné, co za tím je. On nemůže tak okatě ukazovat, že má lepší podpůrné prostředky než ostatní. Každopádně Giannetti dneska nebude mít klidnou noc…:-)))

          0 6
          • prodi  

            Ty jsi odborník, tvl… doteď jsi psal o Pogim jako o Pogastrongovi, největší sypač atd. a hned jak se situace vyvine trochu jinak, tak zase meleš ty svoje hovn.a akorát obráceně…. jseš fakt vocas

            4 0
        • jonti  

          Treti tyden tour, mel lepsi team ktery ho vic chranil a porad jezdil pasivne a usetril sily. Ma top domestika Van Aerta, i kdyz to spoluprace letos nebyla idealni. Taky asi behem volneho dne lip zregeneroval.

          0 0
      • Kacko  

        Jonas by zítra mohl být unavenejsi. Pogy musí nastoupit někde na horizontu Cote de Longefoy a urvat to do cíle. Jsem na zítřek zvědavý, naprosto skvělá tour :)

        0 0
        • milmat  

          To bylo krásné, ale ani Pogi se dnes zjevně nešetřil…

          0 0
          • jmaselnik  

            Pogi jel úplnej šrot jako všichni v top 10. Teorie o zaplacení Vingeho jsou mimo.

            0 0
      • Singlespeed  

        To říkal i v televizním přenosu. Ty dva označil za mimozemšťany nebo tak nějak podobně :-) .

        1 0
      • zirecek  

        Tak to sedí od obou, :⁠-⁠D.

        0 0
      • Lada1  

        A ta poznámka od Iserbyta super

        3 0
      • Lada1  

        Nejvíce mě šokovalo jak obr Wout přišel k prckovi JV a objal ho. Vypadalo to jako grizzly na lovu

        0 0
    • tomxxx  

      Nevím čemu se divíte. Kdyby Wout tuhle časovku vyhrál, bylo by něco špatně – moc kopcovitá a už za ty dva týdny něco odmakal.

      Pogačar dostal zásek, protože plýtval kde to šlo a Jonas šlapal jen když už fakt musel. Dneska Pogy platí dluhy. Další dny zaplatí zase, pokud to dneska Jonas nepřetáhnul taky.

      0 4
      • jonys  

        No a proc zasekl takovy ranec ten zbytek top vrcharu? Simon, ktery sirky nepalil, jel kopec jako Wot. Tedy ranec hurcnez JV. Adam este hur. O zbytku nemluve.

        0 0
        • Krov  

          Protože ti ostatní vrchaři jsou jen průměrní časovkáři a hlavně celoú sezónu se ukazovalo, že Pogy s Jonasem jsou v kopcích výkonnostně úplně jinde

          0 0
        • tomxxx  

          Netvrdim, že nejsou nasypaný. Ale nasypaný jsou oba (všichni), výkon mají ± podobný, každý je dobrý trochu v něčem jiným a Pogy měl výpadek, tak by měl jet defenzivně o to víc. Kvůli 20s nemusel bláznit jak pominutý.

          Neříkám, že by to i tak dal, protože ruka, ale ta časovka je výsledek jeho dosavadní taktiky.

          Docela mě to mrzí, nečekal jsem takový randál v časovce. Asi bude muset Pogačar přestat dělat opičky do kamer a začít jet trochu takticky.

          0 1
          • vrazdit  

            tak jedno je nějaké „rozhazování silama“ a druhá věc je časovka jako disciplína, na kterou musíš asi evidentně dost natrénovat a mít to podchycené se vším všudy, pokud chceš dělat rozdíl… musíš to mít asi hodně dobře najeté a vyzkoušené, výkon nevýkon… a v tomto evidentně Vinge Tadeje hodně předběhl, ta jeho jízda byla fakt excelentní…

            takticky v horách a etapách, na to že má slabší tým a prakticky „docvakává“ pořád žluťáka, tak zas tak mimo to od Pogačara nevidím… :)

            0 0
            • jonti  

              Jel jsi nekdy etapak? Ja jel nejvic 4 dny a i to bylo posledni den velmi tezke, delas uplne jine chyby nez kdyz jsi cerstvy.

              Po par dnech zavodeni uz jsou vsichni velmi unaveni a kazda chyba, kdyz se hur vyspis nebo malo spatne najis, se projevi velmi vyrazne. To „rozhazovani silama“ je uplne zasadni vec na etapaku.

              2 0
              • vrazdit  

                to je sice pravda, nicméně bylo viditelné taky to, že šel Jonas na hranu a „technicky časovkově“ pogačara přejel nejpíš víc než „výkonově“…

                0 1
                • tomxxx  

                  Taky mi přišlo, že dolů letí rychle a úplně na hraně – a vyšlo mu to.

                  0 0
      • Albert8  

        Jak už tady někteří psali, Jonasův výkon byl dokonalý i po technické stránce. To jak v první polovině najížděl zatáčky bylo ukázkový. Jednak to musel mít skvěle najetý a nastudovaný, evidentně ale musel taky v přípravě dost trénovat techniku jízdy, protože i ve sjezdech je letos výbornej. Zatímco Pogi lítal po Flandrech, Jonas piloval jiný věci… A pacing tý časovky byl taky vynikající. Rychle získal náskok 30s, pod kopcem trochu zvolnil a nejvíc to drtil až na konci, kde už ostatní byly tuhý.

        U těch časovek na grand tour v třetím týdnu je vždycky otázka, nakolik jsou ty rozdíly způsobený tím, že už jsou všichni unavený. Ale rád bych ho viděl třeba na mistrovství světa proti Gannovi a Remcovi. Ale toho se bohužel asi nedočkáme.

        2 0
        • ZDRI  

          Ano, přesně o tomto to na této úrovni a při výkonnostní vyrovnanosti JV vs. TP je. TP šel do sezóny 2023 s cílem vyhrát co nejvíc závodů, JV s cílem vyhrát TdF (a podřídil tomu všechno – skladba závodu, gradace formy). JV od první etapy šlapal jen když to mělo smysl, TP občas zbytečně plýtval. Ono to dlouho vypadá efektně – viz komentáře některých místních „odborníků“ po pár etapách… Ale právě o tom je 3-týdenní GT a speciálně TdF – rozhoduje poslední týden a co kdo našetří.

          Co mě osobně včera překvapilo, bylo ta technická nedotaženost, či nekoncentrovanost TP, přitom i on je talent od Pánaboha. Ale tohle jde i za týmem/trenéry – potřeboval by nad sebou pevnou ruku, které ho usměrní. Ale on je taková hvězda a cyklistický multitalent, že se asi nedá :-) Evidentně je pro něj přednější vyhrávat různé závody po celý rok, než všechno vsadit na jednu GT. Ostatně – je to jeho právo a jeho volba, pro fanoušky i pro UAC jen dobře.

          Je to i o celkové síle týmu, JUMBO je v jiné situaci, má více špičkových lídrů na pokrytí celé sezóny, může Jonasovi dovolit luxus koncentrace na jeden vrchol (i když vyhrál i jiné velké etapáky, reálně mu sloužily jako dlouhodobá cílená příprava na TdF). A při fyzické vyrovnanosti JV/TP to není jeden důvod, ale právě součet těch „drobností“, který při časovce udělal skoro 2-minutový rozdíl.

          0 0
          • Darkson  

            řekl bych, že TP a UAE měli v plánu se tréninku časovky věnovat po klasikách, ale zranění tento plán překazilo. Ta nejistota a nevyježděnost je u Tadeje letos znát, ale je to logický důsledek zranění a výpadku tréninku na koze.

            0 0
            • jonti  

              Z toho jak jel JV tu casovku a sjezdy bych rekl, ze to tam mel velmi dobre najete.

              0 0
              • Albert8  

                To zranění je důsledek nabitýho závodního programu. Pravděpodnost, že se něco takovýho stane, je větší když jezdíš každý víkend klasiky, než když trénuješ sám na Teide.

                0 0
              • l-e-t-o  

                Na iděsu dnes byl článek o tom, že už na jaře byli na tomto kopci a celou trať časovky si několikrát projížděli, celou si ji natočili na gopro a Jonas se ji tak učil skoro půl roku, aby byl co nejrychlejší.

                0 0
            • jonys  

              Pogacar prave kvuli zraneni jezdil mnohem vic na specialu. Ale problem je, ze nemohl mit zapesti v te „zavodni“ pozici. A myslim, ze ho to limitovalo i vcera a ze to byl mozna hlavni duvod vymeny kola. Doufam, ze si to nerozhasil a nebude ho to dnes bolet.

              0 0
        • jonys  

          Zvolneni pod kopcem znamenalo ziskat 20s na Wouta van Aerta :-) S hendikepem asi 30kg vahy a erarni kombinezy. A pozor: pred par tydny prohral TT s Bjergem a tahal se o 2.flek s Cavagnou.

          0 0
          • Albert8  

            Bylo to vidět v tom srovnání s Pogačarem. Ten náskok 30s na něj měl víceméně hned po tom sjezdu. A na T2 na záčátku kopce měl pořád 30s. Na posledních kilometrech té roviny nic moc nenajížděl.

            0 0
          • TheJD  

            Je otazka, jestli je ta erarni kombineza hendikep. Vcera ukazovali, jak jim je o volnem dnu upravovali a ladili primo podle pozice na kole. Komentatori na GCN rikali, ze by to mela byt jedna z nejdrychlejsich. Mimochodem v ni zajela Ellen Van Dijk rekord v hodinovce.

            0 0
            • jonys  

              Tomu neverim. Viz clanek s Rabonem loni v 53×11 a dalsi zdroje-lidri maji jiny hadry nez domestici, protoze ty sponzori vlastne nejsou vyrobci, ale berou patenty a know how od specialistu jako Vorteq a jini. Ten ubor pak stoji 3000 Euro. Tohle fakt Santini pres noc nespichne, navic na 1 pouziti by to fakt byl kasastyk.

              0 0
              • Albert8  

                Je to relativní, někdo je rychlej v kombinéze za 3000 euro, někdo by byl rychlejší, kdyby mohl jezdit jen v plavkách…

                https://escapecollective.com/…than-fabric/

                1 0
                • jonys  

                  Jo, to pobavilo :-)

                  Zrejme nejaka geneticka uprava :-))

                  0 0
              • TheJD  

                Meli to natocene, never :D

                Nepsal jsem, ze jim to pres noc usili na miru. Je zrejme, ze je meli nachystane ve velikosti na ne a pak jen doladili detaily se svadlenkama.

                0 0
                • jonys  

                  Takze meli dopredu usito kik kombinez po 3000 Euro? Potrebujes zeleny, zluty, bily, puntikaty. Netusis, jaky jezdec a kterou poveze. Spravne by teda meli mit ve skrini 176×4 hadyrek…

                  Uff! Tak to by celej rozpocet zavodu padl jen na tohle :-))

                  0 0
                  • team_daddy  

                    Já si vzpomínám, že Raboň od Kalase říkal, že to dělají express přes noc, aby druhý drn měl jezdec dres k dispozici.

                    0 0
                    • jonys  

                      Ano, je to tak. I na CT uz o tom parkrat meli fejetony behem zavodu. Ono to zas takovy kumst neni dneska nebude. Latky maji, akorat nastrihat dle vykresu co doda tym, potisknot a sesit.

                      0 0
                  • TheJD  

                    Dopredu, jakoze par dnu max…

                    0 0
                  • iron.hide  

                    Bilych netreba 176, ale iba kolko je mladsich 25 let.

                    A u puntikatych by som zas vyradil spurterov.

                    0 0
                    • oberleutnant Weiss  

                      Diskriminace spurtérů :-)

                      Takovej Jalabert nebo Rominger byl schopnej vyhrát v jednom ročníku Vuelty GC, bodovačku i vrchařinu. Kanibal to samý na Tour a Giru. A jistě by se našlo ještě pár dalších, nijak podrobně jsem to nezkoumal, projel jsem jen asi 8 jmen, co mě napadly na první dobrou, a ve třech případech to tam bylo…:-)

                      0 0
                      • iron.hide  

                        Ok, ale zlty dres ma prednost pred ostatnymi, takze naozaj by ziadny puntikaty nenosil

                        0 0
                      • milan.v  

                        No jo, ale dnes je jiná doba…

                        Nejvíce se takové univerzálnosti blíží WvA, ale ten by puntíkatý dres i tak získával velmi složitě, až nemožně…

                        0 0
                        • Darkson  

                          já myslím, že to není nemožné. samozřejmě za předpokladu, že nebude jezdit jako domestik za JV a měl by tým poskládaný kolem sebe.

                          0 0
                  • skaj  

                    Tak samozrejme to muzou udelat jak pises, a nebo se to udelat chytre:)

                    Jasne to v reportazi ukazovali, jak prefabrikat kombinezy upravuji den predem pro Pogacara a Vingegaarda. A vypadalo to jako dost prace, skakalo tam kolem nich snad pet zenskych ktere vypadaly ze vi, co delaji. Kazdopadne myslim, ze se jim to povedlo tak, aby kombineza nikoho nelimitovala, kdyz oba – jak Pogacar tak Vingegaard zajeli casovku skvele.

                    1 0
    • vitan  

      Takže dneska přes 5000m převýšení.

      Možná bude pršet/bouřky.

      Jumbo jede na vlně a pravděpodobně si můžou hlídat jen Pogyho + se pro Vingeho rozkrájí.

      Zkusí to Pogačar a UAE na předposledním kopci v nejprudší části nebo ne? Půjdou all-in nebo se „spokojí“ s 2.místem?

      Nějaký jiný scénář?:)

      0 0
      • McBlacky  

        Na jiny scenar uz nebudou nikde nohy ;)

        Pogi musi mit nejaky problem, ze dostal takovej ranec vcera. Nemoc/vycerpani,… takovy rozdil pres noc tezko “zregeneruje ´ takze to druhy misto budou muset kousnout.

        Dost napovi kdo a kdy se bude z UAE snazit o unik.

        2 0
        • UHU  

          jo, vypadal tak. Ale zase dal těm dalším na krátké časovce přes minutu, takže v tom asi hlavní problém nebyl.

          0 0
          • vrazdit  

            v časovce byl problém, že ji Jonas zajel jako bůh, řekl bych… :)

            3 0
        • rejdy  

          Mě by zajímalo, kolik z toho rance byl rozdíl W/kg a kolik lepší posed, lepší technika jízdy, rozdíl v materiálu (koza od Colnaga je prý těžší než Cervelo, přesný číslo jsem nenašel).

          0 0
        • Tomas_82  

          Nemyslím si, že Pogi měl nějaký problém, ostatním nadělil minutu a čtvrt a i po rovině byl výrazně rychlejší než třeba Wout. Že jel Jonas s takovým rozdílem od všech ostatních mi hlava nebere, je to rozdíl jak mezi profíkem a hobíkama.

          2 1
        • prodi  

          A třeba se to Pogimu povede, už Nibali kdysi na Giru ukázal, že včera a dnes nemusí být totéž;)

          0 0
          • rumik  

            2 minuty jonasovi nedá. Ten se ho bude držet jako klíště, nemá na to ho urvat. Bohužel

            1 0
            • kubad  

              tak jak měl zázračný den v časovce Jonas, může mít dnes Pogi :D

              Jonas může mít krizi,

              nebo je Pogi KO a v klidu se to dojede, uvidíme

              0 0
          • Tomas_82  

            Jenže takovýhle rozdíl ve výkonosti přes noc nesmažeš:-)

            0 0
        • jonti  

          Takovy opar uz znamena, ze je vycerpany hodne. S tim bych zavodit nechtel.

          1 0
          • Agent007  

            Prej mu v pondělí přijela stará, tak asi byla lízačka?

            1 2
            • tomo_111  

              Ty mas ozaj 15 alebo len mentalitu ozraleho pubertaka?

              2 0
              • Agent007  

                A ty ozaj myslíš, že ťa priniesol bocian, alebo si ťa urobil oco s mamičkou? Ha?

                0 0
              • vasek80  

                Jen by si také rád už liznul a pocucal.

                0 0
            • kubad  

              není dement , na rozdíl od jiných

              0 0
            • iron.hide  

              A nejen lizacka, ale i normalka a stratil sily :/

              0 0
              • vasek80  

                Ono slovy klasika se kvůli tomu kusu „prochcaného masa“ vedly i horší války. Co si budeme nalhávat, ve 24, když to máš před sebou na pokoji, před volným dnem. Příště s ním bude na pokoji trenér.

                0 0
          • ZDRI  

            Jo, to bylo včera vidět od začátku, že už je (i po volném dnu…) fakt utahaný. Bylo mi ho až líto, od startu podle výrazu obličeje i řeči těla bylo jasné, že dostane kotel. A taky že jo :-(((

            0 0
            • Aduldinho  

              Ale i v takovém stavu naložil zbytku startovního pole kotel, takže otázka je, jak by to dopadlo v jeho top formě, ale i tak by asi krapet ztratil, Jonas to jel fakt bezchybně, to bylo vše promyšleno a vypilováno do detailu a do toho ještě dobrý nohy, co víc si přát, že? ;-)

              1 0
          • mart910  

            chudák je vyřízený

            0 0
            • iron.hide  

              Neee :(((

              0 0
            • gemini  

              Je hotovo…nakonec bude rad za podium…

              1 0
              • brtníček  

                Pogačar ty sirky vypálil zase brzy. A fakt se necoti dobře, protože s ním zůstal jenom slabý Soler.

                0 1
                • AussigBiker  

                  Tak nejspíš se holt projevilo tréninkový manko a možná ještě ta ruka asi taky nepřidává. Škoda.

                  0 0
                  • bara2  

                    Mně přijde, že není zdráv a mám obavu, že vůbec nedojede. To nevypadá jako že mu jen došlo.

                    4 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Imho je tam nejakej zdravotni problem. BTW pri dojezdu bylo videt ze Pogi mel zatejpovany bricho, nevim jestli to takhle vozi porad nebo ne.

                    1 0
                    • Kysky  

                      Taky jsem si toho všiml poprvé

                      0 0
                    • Janes  

                      Aby vůbec zítra nastoupil.

                      0 0
                    • AussigBiker  

                      Aha, tak to je mozny, dneska jsem to moc nesledoval. Tak to je skoda. Je fakt, ze ten zasek vcera a dneska je az moc velkej na to, aby to byly jenom spatny dva dny.

                      0 0
                      • andy97  

                        Tak včera neměl úplně špatný den Tadej. Jen Jonas to zajel jak mimozemšťan.

                        1 0
                    • milmat  

                      Něco není dobře, jel to taky v rozepnutém dresu.

                      0 0
                    • jonys  

                      Dobry postreh. A pad na uz rozbity koleno a tu levou ruku k tomu…

                      Zajimavy, jak nasledovalo trosku zakerny zrychleni Jumba-jakoze nam se nelibi Majka vepredu…haha.

                      Ale samozrejme je hotovo a jak jsem videl Pogiho skleneny pohled uz v puli etapy, vsadil jsem na bily dres Rodrigueze. Skoro cekam, ze fakt nedojede.

                      0 0
                      • andy97  

                        Plus ještě na puse opar. Co taky naznačuje že není úplně fit.

                        0 0
                      • McBlacky  

                        tvářil se hrozně už od začátku, jsem jen čekal když to přijde.Zapadlý oči a skelnýá pohled skrz. Já na jeho míste bych si vzal velký brejle jako Jonas. To je ve finále dost důležitá věc, skrýt oči.

                        4 0
                        • jkcz  

                          Přesně, to jsem si taky říkal, proč se neschová za brýle jak Vinge.

                          0 0
                          • Tomas_82  

                            Třeba s nima blbě vidí

                            0 0
                          • vasek80  

                            Mi přijde že ho to až tak strašně moc netrápí.

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Tvl v cíli skoro brečel vyčerpáním, tak vypadá „netrápí“?

                              0 0
                              • Ukrutony  

                                Ty jseš „tvl“ psycholog? Být vyfluslej není to stejný jako trápit se :D

                                0 0
                                • Kaire  

                                  Souhlasím s ním. Nikdy takovou porážku neutrpěl, musel vědět celou dobu že dostane kotel, navíc je to velkej srdcař. Vypadal že měl namále a já se nedivím. Bylo mi ho líto, jedna věc je prohrát to v nástupech, ale takhle to pro něj byla velká rána.

                                  0 0
                                  • vasek80  

                                    Jednou na to třeba bude vzpomínat jako na životní lekci. Vše zlé je k něčemu dobré. Určitě jej i to posune a posílí.

                                    0 0
        • vasek80  

          Otázka koho stála časovka vic sil.

          0 0
      • brtníček  

        Snad počasí nebude zlé a nechá dnešní etapu objet celou. Zkusí dnes A.Yates nějakou akci nebo bude k ruce Pogačarovi?

        0 0
    • Agent007  

      Ten dnešní kurz na celkové vítězství Pogačara 6:1 je docela lákavý…pokud mu dneska Vingegard uvisí až do cíle a v suchém tričku, máme tu nového Armstronga

      0 0
      • jonys  

        No mne se vic libi Kuss, protoze to taky muzr dopadnout jako loni na Hautacamu.

        Ale spis myslim, ze unik. Kopec zkraje=silna parta vrcharu a kdo je bude sjizdet v kopcich a (mokrych?) sjezdech?

        0 0
        • Agent007  

          Já mluvím o celkovém vítězství na Tour, tam má kurz 6. Dnešní etapu nevím, to bude loterie, možná Pidcock? Do úniku ho pustí v pohodě, a do cíle se jede z kopce. A vyhrát etapu chce moc. On má problém s tím že se občas zapomene najíst a odpadne

          0 0
          • jonys  

            No, Landis se nekona. A to je zase dobre.

            Ecce homo Pogacar.

            0 0
    • Agent007  

      Hele, když tu jsou takové pochybnosti o motorcich nebo technologických podvodech, to je takový problém pro UCI to Vingegardovo kolo hned po dojezdu do cíle vzít a rozebrat a rozřezat ho na prvočinitele? Jakási letmá kontrola měřákem magnetizmu je na prd. Pokud je jeho kolo oukej, nemůže mít Vingegard s tou kontrolou problém. A zavřel by hubu kritikům.

      0 4
      • kubad  

        to sou zase perly :(

        1 0
      • Aduldinho  

        Ty si opravdu prazvláštní to jedinec, na jednu stranu se zde pasuješ do velkého fandy a „odborníka“ na silniční cyklistiku a na druhou stranu vše až infantilně schazuješ ;-)

        0 0
        • vrazdit  

          „prazvláštní to jedinec“ je nějaké nové, jemnější, synonymum pro „totálně slaboduchý provokatér a zastydlý puberťák, co by chtěl být považován za znalce cyklistiky“? :)

          3 0
          • jakub_kencl  

            Jak můžete udělat v tak jednoduchém slově ***** tolik překlepů :-)

            0 0
          • UHU  

            tak já nevím – podle probíhající typovačky Agent007 všechny místní znalce drtí, a dokonce i Jonyse :)

            0 0
    • vasek80  

      Už to frčí…

      https://www.nastartu.cz/…ulu-dopingem

      0 0
      • Agent007  

        Tak, ještě 2–3 roky zpátky Vingegarda nikdo neznal, v juniorech nic nikdy nevyhrál, a najednou poráží excelentní vrchaře o parník. A ještě ty jeho kecy, sám jsem nevěřil tomu co mi ukazuje měřič výkonu. :-)))

        0 0
        • Aduldinho  

          Současné kontroly podstupují a procházejí jimi bez ztráty kytičky, jestli za tím je něco jiného než opravdu výjimečná genetická vybavenost a sofistikované nakládání s touto výbavou, je stále zatím jen čirá spekulace, někdo kdo silniční cyklistiku alespoň trošku provozuje a snaží se ji porozumět by těmto spekulativním tlakům neměl vůbec podléhat! ;-)

          1 0
        • krysarr  

          No dneska bylo vtipny, jak kolem nej odpadalo kdejake zvucne jmeno a on se jeste ani nepotil a nefunel, ostatni kolem nej vsichni. To mi prijde mnohem zvlastnejsi nez vcerejsi narez v casovce. Ta mu treba proste sedla. No a pak uz ano, ale v prvni puli zaverecneho dlouheho kopce vypadal jak kdyby jel jinde nez ostatni

          0 0
          • jonys  

            Nevim, ale na Galla toho moc nesjel ani pres pomoc 2 domestiku a na konci mu Bilbao zamaval. Taky mel dost a myslim, ze se sam precenil-jako sjet 2min/4km muzes, ale ne na lidi kalibru Yates, kteri se taky cely den vezli zadarmo.

            0 0
            • jkcz  

              Myslis, ze to chtel nutne sjet? Nejsem o tom presvedcen. Proc by se musel zdimat az do nuly, kdyz Pogi leknul jak ryba? Ten win byl hodne hodne nejisty a visel proklate vysoko.

              0 0
              • Krejza  

                Ego, nic jiného. Loze nemusel jet vůbec takovým tempem, teď už minuta sem, minuta tam nehraje roli.

                0 1
                • vitan  

                  A nebo chtěl prostě definitivně rozhodnout a mít časový polštář, kdyby byl nějaký *******.

                  Vzal si poučení od Primoze, že dárečky se Pogimu nedávají :)

                  2 0
                  • tomxxx  

                    Přesně, furt může lehnout i on, defekt atd. A pak se minuty budou hodit. Prostě jel dopředu a kdyby třeba vychcípli, bere o etapu. Primárně ale najížděl čas.

                    0 0
                    • jonys  

                      Kdyby jel kontrolovany tempicko, nejlatil by se v te cilove rampe jak ozralej. Trochu to prehnal podle me. Nez najet o 30s vic ma beztak mrzvyho soka mel mozna sam posetrit. V sobotu to mozna bude palba vpravo vlevo, dulezity bude mit prehled a jet kontrolovane. Ted na ES mluvili o tom, jaky Watty jeli vcera v grupetu. Je to neskutecna rezanka ve vedru k tomu.

                      1 0
                      • polo  

                        Tak snad kromě Bilbaa se tam do cíle na kole kroutili úplně všichni.

                        0 0
                      • TheJD  

                        Ja si myslim, ze tam uz to nehrotil a naopak se snazil setrit. Proto se tam tak kroutil, protoze to byla pekna stena.

                        0 0
                  • Krejza  

                    Spíš mi to přišlo, že chtěl ještě ke všemu urvat etapu.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Puvodni plan takovej urcite mel, ale nejpozdejc po tom, co se zasek u spadly motorky to nepochybne musel prehodnotit. Proc ale Pogymu neprihodit jeste minutu, kdyz je ta moznost, ze jo.

                      0 0
          • tomxxx  

            Asi jsme koukali na jiného závodníka. Ja si od půlky kopce říkal, jestli kluk nepřetáhnul nápřah. Moc čerstvej mi nepřišel a že prolít mezi pár závodníky, kteří byly v úniku a už odpadli, to je celkem logický.

            0 0
            • krysarr  

              A ten zbytek za nim? :) Vysledovka je docela zajimava

              0 0
            • jonys  

              Je to tak. Btw za 11km kopce sjel na Galla „jen“ minutu. Taky uz musi mit dost, neni nesmrtelnej.

              1 0
        • jonys  

          Frooma znal ve 23 letech kdo?

          1 0
        • Pikaču  

          Tak kdyz prodaval na tržnici Ryby narozdil od UAE genove terapie.

          0 0
    • Agent007  

      Pogačar skončil na zemi, ale pokračuje, zatím zajímavý a chaotický začátek královské etapy.

      0 0
    • Agent007  

      .

      0 1
    • Agent007  

      .

      0 1
    • Agent007  

      .

      0 1
    • McBlacky  

      se fakt jebli, etapa s 5k převýšení a jedou to jak závod na sto km v brdečkách.

      Tohle bude mít grupetto těžký

      0 0
      • iron.hide  

        No ak bude v grupette za limitom 30+ ludi, tak tolko zrejme nevyhodia. Ved uz sa to pred par rokmi na niektorej GT aj stalo.

        Proste v mnozstve je sila.

        0 0
        • robb  

          Vuelta 2012? Kdy to tam roztrhal Alberto v rovinaté etapě. Tam bylo možná přes 100 lidí v grupetu.

          0 0
        • kapsch  

          Mělo by to být tak, že když za limitem dojede víc než 20 % lidí v závodě, jsou všichni puštěni dál.. Každopádně v této etapě to nakonec nebylo potřeba.

          0 0
      • vitan  

        jak jsi to psal? „Na jiny scenar uz nebudou nikde nohy ;)“

        0 0
    • klobrch  

      Dle mého soudu dnes rozhodl Vingegard o svém dalším celkovém vítězství na Tour. To co předvedl na posledním těžkém stoupání bylo excelentní. Škoda, můj favorit byl Pogi. Ovšem Jonas je na letošní Tour opravdu nejlepší. Jsem zvědavý jestli se Pogi postaví zítra na start.

      0 0
      • milan.v  

        On už ve skutečnosti rozhodl včera…

        2 1
      • Lochy13  

        Jako myslis ze tech 7 minut bude stacit jo? ????

        To je prece jasny ze uz to vyhraje ne?

        0 0
        • robb  

          Ještě tu budou dvě etapy, kde to může UAE zvrátit na větru, může se Jonas někde zapomenout vzadu, apod. a ještě pořád je v sobotu těžká etapa. Rozhodnuto to bude až v neděli.

          0 1
          • milan.v  

            Vždyť sám víš, že to je jen zbožné přání, Jumbo má takový tým, že toto zvládnou i na půl plynu…

            7 0
          • Lada1  

            Pogacar prepalil časovku a uz mu doslo

            0 3
    • jkcz  

      To maximální soustředěni Vingeho na jedinný cíl je neskutečné. Perfektní od počátku až do konce. Dokonale načtená časovka, trpělivé šetření energií v průběhu prvních 14dnů. Bez opičáren s bagetami, hlava nastavená jen na výhru. Asi méně líbivé než vystupování Pogyho, ale účel světí prostředky. Teď už to může pokazit jen nějaký karambol.

      2 2
      • milmat  

        Taková ta nudná strategie alá Sky?

        0 1
      • jonys  

        Jasne, je to rozdil a na tohle musi byt povaha. Froome ji mel, Armstrong, Schurter, ma ji treba Djokovic a dalsi-moralka jako skala i kdyz uz nemusis. Resp nejak najit motivaci.

        Pogi podle me uz moc nevidi smysl v tom vyhrat Tour znovu a znovu=hur tomu dava 130%=nevyhrava.

        Ale-podobne jako Saganovi-mu nekdo plati slusny ranec a kdo plati, porouci.

        2 0
        • UHU  

          je mladej a pokud nebude vyhrávat, budou s tím velice slušným a zejména dlouhým placením už opatrnější

          0 0
          • jonti  

            Super uspesne jaro a druhe misto na Tour vubec neni spatne. Letos byl videt o dost vic nez Vindegaard.

            2 0
            • andy97  

              Hlavně Jonas vyhraje „jen“ Tour a nějaký ten týdenní etapový závod za sezonu a to je vše. Tadej umí zajet všechny typy závodu na vítězství což je určitě cennější.

              5 0
              • polo  

                V silniční cyklistice je vítězství na Tour to nejprestižnější a tedy i nejcennější. Myslím, že by Tadej všechny svoje letošní úspěchy za tohle vítězství vyměnil.

                3 1
                • vitan  
                  • ma už Jumbo giro takze pokud dotáhnou tour, mají letos splněno. .

                  Vuelta bude zajímavá:)

                  Příští rok si snad Vout trošku líp vybere závody a zaměří se lépe na časování formy,takze jsou možné i klasiky.

                  0 0
                • zirecek  

                  Tadej uvažuje jinak, vždyť ho cyklistika baví, je celebrita, může si hodně určovat sám. TdF pro něj neznamená tolik co Jonasovi. Pro Tadeje to není jediný vrchol, už má hodně odmakáno. Jonas kdyby byl 2. jako Tadej, tak je více v prdeli.

                  Jonas je vítěz TdF 2023, podřídil tomu vše, jednoúčelově je nejlepší o parník na TdF, je to borec, časovka z říše snů po všech stránkách.

                  Tadej je král cyklistů za jaro/léto 2023, možná i zbytek roku.

                  3 0
                  • Pikaču  

                    To jsou hlášky ( sorry ze reaguju na tvuj koment ale nazoru je tu vic na toto) ze TdF neznamena pro Pogyho to same co pro Jonase nebo ze „jen“ TdF. WTF :)

                    Vždyť pogacar jezdil cele jaro jak utrzeny z řetezu a ještě se to obdivuje. Dopadl stejne tak jako vsichni ( Matěj, Wout…). Zadny nadclovek neexistuje. Vsechno vyhravat nejde a je potreba se na kazdy zavod připravit. GT ( obzvlast TdF) je to nejtěžší. Takze bud pár jarních klasik nebo GT. Vse nejde dát když je ten druhý podobně silný.

                    0 0
                    • andy97  

                      Problém byl v tom zranění zapěstí to strašně ovlivnilo přípravu na TdF. Zatím nevíme třeba všechno, může mít nějaký zdravotní problémy nebo se dostavila ta dlouhá pauza bez kola kvůli zranění.

                      0 0
                      • Pikaču  

                        Jo zápěstí udělalo asi nejvíc. Škoda.

                        Jinak jsem slyšel že ma Tadej asi covid a navic polepene břicho tejpama. ( další vtipná hláška).

                        0 0
                    • jonys  

                      No ale kdyz neco 2× vyhrajes,tak uz ne kazdy ma moral pidstupovat to martyrium kvuli dalsi a dalsi vyhre.

                      Za Merckxe, Hinaulta to bylo jiny-oni vyhravali i jiny zavody protoze proste byli nej o parnik a nemuseli travit mesice specialni pripravou. Ale Pogacar by musel a i kdyz Tour je nejvic, tak on mozna radsi v zivote zmenu. Podle me za rok jede Giro+OH a na Tour se Jumbu postavi Ayuso.

                      2 0
                      • halfbikert  

                        At tadej zůstane, jaký je. To nás právě baví. To samé bývalo super v jejich vrcholné formě u allaphilipa, u sagana atd. Jonas je šampion, ale nudný.

                        2 0
                        • vasek80  

                          Ještě ať si posbírá pár monumentů a potom zase velký návrat na trůn Tour.

                          1 0
                  • tomxxx  

                    Vždyť Pogačar poslední 3 roky podřizoval vše Tour. Až letos pořádně zařádil na jarních klasikách. O létě a podzimu nemluvě, to vždycky po tour zmizel, byl zmizelej a objel pár závodů. To by touhle metrikou byl král cyklistů někdo jako Roglič co objel dva velký etapáky, klasiky, pár malých etapáků a zpravidla něco z toho vyhrál.

                    Tak je trochu nefér mlet něco o tom, jak Jonas vyhraje jen jeden závod a „pár nějakých etapáků“ :D

                    To je fakt debilismus.

                    2 7
                    • jonys  

                      3 roky ne. 2020 byl Covid, nikdo nic nevedel a Tadej jel jako zaloha pro Arua.

                      A i v tech dalsich letech jezdil a vyhraval Monumenty,klasiky a tydenni etapaky.

                      0 0
                • rumik  

                  Nevěřím…tour 2× ovládl. Jasně že by byl rád za zluťáka v Paříži, ale jen ať je takovej jakej je. Jarní klasiky s woutem, Matějem a pogym jsem si užíval stejně jak letos tour. Jonas je profík co se fokusuje celej rok na Francii a je to ok. Ale já jsem rád že je pogačar jinej. Ještě by mohl zkusit mistrovství světa v cyklokrosu :)

                  6 0
                  • jonys  

                    A ja bych se nedivil, kdyby i on zacal pokukovat po jinych zavodech. Ta Tour je super, ale musi to byt na palici hrozne. To te pak prace nemuze bavit :-)

                    A bez toho full fokusu ji zase vyhrat nejde.

                    0 0
                    • TheJD  

                      Pristi rok to bude zajimave s OH chvili po Tour. Profil klasikarsky, ale klasicky dlouhy zavod pres 270 km (cca 2600 nahoru). Tam by mohli oba dva mit sanci, i kdyz Vinge by asi musel dojet sam, kdyby chtel zlatou. :)

                      0 0
                      • jonys  

                        Na takovou trat maji Danove 143 jinych lidi. JV tam nejspis vubec nepojede. S nesmyslnou kvotou tusim 4 zavodniku uz tuplem.

                        4 0
                        • TheJD  

                          To mas pravdu, ovsem jako duvod bych videl predevsim to, ze JV tyhle klasiky moc nejezdil.

                          0 0
                      • Agent007  

                        Ono dost záleží, co bude chtít majitel týmu, tedy arabský šejk. Řekl bych že tam je nějaké monumenty nebo Giro moc nezajímají. Oni si Pogačara koupili aby jim vyhrával Tour. A to se už podruhé po sobě nepodařilo.

                        0 0
              • Krov  

                Každý jezdí podle svých schopností. Jonas nemá výbušnost na to, aby vítězil ve finiši skupinky a bez toho se jednorázovky ani etapy vyhrávat moc nedají. To je schopnost z velké části vrozená, natrénovat se moc nedá, rychlá vlákna buď máš nebo nemáš. Takže mu zbývá ten nudnější propočítaný styl alá Froom.

                0 0
              • Cyklofanatic  

                Jenže ty vítězství na těch ostatních závodech (hlavně jednorázovky, klasiky) jsou v případě Tadeje “cool”, především když bude vyhrávat Tour. Stav, kdy bude vyhrávat na jaře a Tour mu pak někdo vyfoukne, to mu určitě dlouho vonět nebude.

                Někde jsem četl, že po MS ve fotbale a letní OH je Tour nejsledovanější sportovní podnik. Bohužel z globálního pohledu jsou ostatní podniky v cyklistice zcela marginální, včetně Gira i Vuelty, (i když je mám radši).

                A takovej Rogla by určitě vyměnil svá vítězství za 1 výhru na Tour….

                1 0
                • jonys  

                  Jenze Pogacar uz tu vyhru ma Tour ma. Vymemit svoje Monumenty za 3. Tour by asi nechtel.

                  0 0
                  • polo  

                    Jestli se chce zařadit po bok legend jako je Merckx, Hinault nebo Indurain, tak Tour musi vyhrát víc než 2×. Ty monumenty jsou takova třešnička na dortu. A přidat ještě Giro nebo Vueltu. Jinak ten svůj potenciál promrha.

                    0 3
                    • Agent007  

                      Musel by překonat Lance, ten to vyhrál 7×.

                      2 0
                    • jonys  

                      Ale houby. Každej ví, že Merckxovy rekordy jsou z jinýho světa a nemá vůbec smysl se s ním srovnávat. navíc dnes to nejde. Na každým závodě proti Tobě stojí kupa nabušených borců, co se soustředí právě a jen na něj a musel bys mít kariéru tra 56 let abys takový palmares mohl při dnešním způsobu závodění vůbec atakovat.

                      0 0
                  • Cyklofanatic  

                    Závodník formátu Pogiho, asi největšího talentu posledních dekád, má určitě ambice se minimálně přiblížit největším legendám. Monumenty jsou pro nej spis takové zpestření. Taky nevěřím tomu, jak tu někdo psal, že příští roky pojede vueltu nebo Giro, proc by plýtval nejlepší roky? Tam muže jezdit vyhrávat po třicítce.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Tak ono hlavne ani UAE nebude chtit z Tour jen tak vycouvat se stazenym ocasem. Ne, ze by teda letos uz prohrali, ale lepsi si nepredstavovat co by se muselo stat, aby se to jeste otocilo.

                      0 0
                    • jonys  

                      Po třicítce se připraví na Roubaix.

                      0 0
          • jonys  

            :-))

            Je to nejlepsi cyklista soucasnosti. Vsechny tymy by se porvali o moznost mu kralovsky platit.

            0 0
            • UHU  

              To nezpochybňuji, statistika je jasná. Myslel jsem „ježdění pro radost“ ve stylu …

              0 0
    • polo  

      .

      0 0
    • Pavell  

      Tak az ted jsem se konecne stihl ze zaznamu podivat na vcerejsi casovku. Pogacar paradni vykon…ale Jonas to je fakt mazec jak kraji zatacky, jak do toho slape…neskutecny profik. Fandim Pogacarovi, ale respekt Jonasovi…no a po dnesku jen potvrzeni, jaky je to Pán.

      0 0
    • milan.v  

      Dobře mu ji dneska dal…

      https://youtu.be/jM3_vZxZyJA

      1 0
    • kalimer0  

      Zajímavý bude boj o puntíky. Ciccone celý den poctivě sbírá body, potom Gall vyhraje jednu prémii a začíná se znova.

      0 0
    • robb  

      Wout TdF letos nedokončí

      https://twitter.com/…252790161411?…

      0 0
    • jonti  

      Hezke srovnani jizdy Pogacara a Vindegaarda v casovce

      https://twitter.com/…084802306049

      4 0
      • t29  

        JO. Takhle se vyhrává časovka na Tour, jako v MotoGP, o kousek později na brzdy, o kousek blíž k obrubníku, o kousek dřív zrychlit. All-out. Dalo se čekat, že v kopci bude dobrý, ale on rozcupoval všechny už na prvních dvou mezičasech, tam je nejlíp vidět, jak to měl natrénované.

        1 0
    • milan.v  

      Nadaný matematik, kytarista a příšerný ve fotbale. Jaký je Vingegaard, vítěz Tour

      https://www.seznamzpravy.cz/…rance-234332

      0 0
    • milan.v  

      Vystresovaný lídr konečně může vydechnout. Gall je novou vrchařskou hvězdou

      https://www.roadcycling.cz/…skou-hvezdou

      2 0
      • jonys  

        DSM nekomu sedi (Bardet napr), ale vetsinu lidi asi umi otravit. Trestat za posunuti sedla o 2mm fakt nechces. Zvlastni tym.

        0 0
    • iron.hide  

      Zavod je tak nudny, ze dnes je nejak prilis vela spomalenych zaberov na divakov

      1 0
    • robb  

      Tak QS má vyřešeno, hlavně díky Victorovi

      3 0
    • mart910  

      Jsem rad ze je nakonec nedojeli :)

      2 0
      • jonys  

        Já taky, sprinter QS sice etapu poprvé po 363 letech nevyhraje, ale sprinterskou etapu mají :-)

        Nediskvalifikace Philipsena za vybržďování a honění Eekhorna po celé silnici? Nechápu.

        1 0
        • andy97  

          Oba by měli dostat trest. To objíždění po trávě Eekhorna taky nebylo moc bezpečný, tam mohl chytnout nějakou rýhu a mohl položit půl pelotonu (jak na Flandrech).

          0 0
        • milan.v  

          https://youtu.be/xrJC1bVaQMo

          Také vůbec nerozumím, že ho něco takového vůbec napadne…

          1 0
          • jonys  

            Tos rekl trefne! Ten napad sam o sobe, to je na urovni magora Moscona. Ale ne vterinovy zatmeni ale on ho tam 20 vterin honi…a sankce nula? Kde to jako jsme?!

            2 0
            • milan.v  

              U mě se dost shodil…

              0 0
              • Aduldinho  

                NJN, Jasper krapet vypěnil, ale Kasper si včera to vítězství zasloužil! ;-)

                0 0
            • Krejza  

              Vždyť to ukázali už při prvním pochybném výsledku. A to, že mu prostě dovolí všechno, co si vymyslí.

              Za mě je to *****, který by při čistém chování byl bez veliké šance.

              0 0
    • Agent007  

      Stejně je to divná doba, že závodník zabalí Tour a jede k porodu. To jako dokončit Tour, a jet s vítězným týmem na champs Elysées už nic neznamená? Pochybuju že před 50 lety by to ti chlapi udělali

      0 15
      • orm  

        Myslim, se vsichni, krome psychopatu, to dokazou pochopit.

        15 0
        • bara2  

          Já ti nevím, ale pamatuju si, že kluci byli normálně v práci, když se jim rodilo dítě. A to víš, že se to vždycky hned pořádně oslavilo. To je až poslední dobou zvykem, že otcové jsou při porodu.

          6 0
          • jonys  

            Nemyslím, že musel za každou cenu být u porodu. To by na tu Tour vůbec nejel, protože by to mohl prošvihnout. Ale chce být oporou své ženě a vidět malou. Taky mají už jedno malý dítě a pokud žijou v Monaku, těžko tam přiběhne hlídat babička…

            Tak nějak normální lidský chování podle mě. Myslím, že pro tým toho udělal dost aby mu v tomhle vyšel vstříc. Stejně jako každej normální šéf dobrýmu zaměstnanci v každé práci.

            3 0
          • orm  

            Drive se delalo spousta veci za ktere jsme radi, ze uz se nedelaj. Dost z toho se tyka i zen a myslim, ze muzes byt rada, ze ta doba je pryc.

            11 0
          • jmaselnik  

            jenom tak pro zajímavost, co si představuješ pod pojmem „v poslední době“? Mojí starší dceři je 23, u porodu jsem byl a byla to úplně normální věc, která se u nás po listopadu začala praktikovat skoro hned. V civilizovaném světě to je norma už minimálně 50 let.

            2 0
          • krabica  

            A je to blbost, dítě se narodí párkrát za život, v práci je člověk prakticky pořád, takže těch pár dní, co chybí nestojí za to…

            7 0
            • Tomas_82  

              Vím jak jsi to myslel, ale věta „dítě se narodí párkrát za život“ mě pobavila:-)

              2 0
        • Agent007  

          Kdysi, po celá tisíciletí, byly role rozdělené. Ženy rodily děti, muži pracovali. Dneska se to tak nějak divně vše prolíná, že už by i chlapi chtěli rodit. Divná doba. Ono je to ale fuk, cyklistický Bůh už stejně Aerta opustil.

          0 13
          • Kacko  

            Nevěřím, dolož to nějakou studií – co dělal typický muž při porodu mezi 5. –15. století.

            0 2
            • UHU  

              a že jsem tak smělý – ty nějakou studii znáš?

              0 0
              • Kacko  

                Právě že neexistuje, tak nechápu co to tu píše za nesmysly o tom jak to bylo. Co jsou některé záznamy od 16. století, tak chlap běžel pro porodní bábu a pomáhal jak mohl, vodu, obklady atp.

                0 1
                • Smazaný účet  

                  :)))

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  V tomhle má Agent, jak je jinak blbej, bohužel pravdu. Porod byl celé dějiny lidstva prakticky ve všech kulturách až do nynější moderní doby výhradně ženskou záležitostí. Chlapi obecně, včetně (přdpokádaných) otců dítěte, tam neměli co dělat. A většinou ani nesměli. Mělo to své důvody.

                  2 0
                  • snas89  
                    1. Nema
                    2. On nepopisoval pritomnost muze u porodu, ale obecnou roli muz/zena
                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak jo. Moje chyba – já mluvil o přítomnosti muže u porodu. Myslel jsem, že o tom (krz Wouta) měla být řeč.

                      A o rozdělení rolí v kulturních dějinách lidstva se zajisté asi tady dál bavit nebudem.

                      2 0
                      • tomxxx  

                        Jenže u Wouta to taky není jen o porodu. Prostě chce, aby jí byl na blízku, co na tom kdo nechápe.

                        6 0
                • UHU  

                  ty se asi koukáš na ty nové pohádky :)

                  0 0
          • tomxxx  

            Takový sračky muže mlet jen bezdětný ubožák.

            5 0
          • Lochy13  

            Presne! A bydlelo se v jeskynich…doufam ze tam porad bydlis a ne v nejaky novy vymyslenosti jako dum treba.

            1 0
      • david25  

        Tady si poslechni a mozna ti to trosku pomuze, i kdyz silne pochybuju.

        https://youtu.be/G0a-Nr_vRjM

        10 0
    • vasek80  

      Dnes jsem viděl jen dojezd. Co tam provedl Alaphilippe lehce nefér, jak komentovali?

      0 0
      • robb  

        Myslím, že se to týkalo sjíždění úniku, kdy se jim tam Alík ještě s někým s QS motal ve špici a rozbíjel tempo. Ale asi nic nenormálního.

        0 0
        • vasek80  

          Asi to je v tom videu výše na youtube v cca 19km. Zítra pustím. Bylo toho tam podle videa zajímavého více.

          0 0
        • Aduldinho  

          JJ, to měl Jasper na oplátku za to vychovávání v průběhu etapy :-)

          0 0
      • Jamin  

        Oni jen tvrdili že jezdci jejich formátu by to neměli mít zapotřebí, takhle narušovat tempo pelotonu. No a za 20 sekund na to úplně obrátěj a říkaj jak to QS parádně taktický zvládá, prostě klasická demence expertů na ČT. V časovce taky – tam zase Tadej rychlejší než WVA, už je to i v grafice a ten chytrák ti klidně řekne že je pomalejší, jen aby se za 5 sekund divil tomu že není.

        1 0
        • McBlacky  

          Normalni taktika, vcera to bylo jen vyjimecny, jak dlouho to tam dokazali kazit. To bylo dany tim, ze ostatni teamy nemeli uz silu tam poslat 2–3 lidi a poradne to rozjet. Takze se tam motali jen dva co sjizdeli (Skjelmose a nekdo z Alpecinu) a vzdy po odstoupeni to slo do kopru. Pak s tim dost hnul Politt ale uz se nenasel dalsi podobnej strelec, obyc domestik proti Campenartsovi je bez sance.

          1 0
          • andy97  

            Alpecin to projel na plně čáře. Na poslední km tam měli poslat všechno co měli a nedoufat, že to sjede někdo jiný. Jeli až poslední kilometr ale to bylo už pozdě.

            0 0
            • obda  

              Tak dlouho si šetříš vláček na spurt, až ho nakonec nepotřebuješ :D

              2 0
          • jonys  

            Ono tam kus prace odvedlo i Jumbo za ktery jezdil Eekhorn…

            0 0
    • milan.v  

      URSKA ZIGART REVEALS SHE CONVINCED TADEJ POGACAR NOT TO ABANDON TOUR DE FRANCE: „HE SAID: I WANT TO GO HOME. SO I TOLD HIM: YOU ARE NOT GOING HOME, THIS IS THE TOUR“

      https://cyclinguptodate.com/…-is-the-tour

      4 0
      • tomxxx  

        Dluží mi prachy, mám vsazeno, že odjede. Poprvé v životě jsem si vsadil :)

        1 0
        • jonys  

          Treba si este bouchne do stolu :-)

          Mam ze neda bily dres.

          0 0
          • tomxxx  

            No však, to mám, kurz 6 mi přišel celkem dobrej. Ještě je šance, že ineos zatne do zivého, když je načatej.

            0 0
            • jonys  

              Rodrigo nevypadal dobre taky.

              Ja cekam zitra Jayco ze zkusi procpat Simona na bednu.

              0 0
      • Agent007  

        Nepřipadá vám ten Pogačar jako malé rozmazlené děcko? Pořád se všemu směje jako by byl retardovaný, z Aerta si dělá srandu jak švihnul bidonem, a pak když dostane pořádně na prdel a prohrává, chce uraženě odjet ze závodu. Měl by si ho Giannetti zkrotit, a občas mu dát pár výchovných facek.

        2 5
        • McBlacky  

          kdo ví co mu je a jak vzniknul ten článek.

          0 0
        • Tomas_82  

          Jestli jsem to z článku dobře pochopil, chtěl odjet po úrazu své přítelkyně a ne po své porážce.....

          7 0
          • bara2  

            Vidíš, a takto vznikají ty fámy :-)

            0 0
          • jmaselnik  

            pochopil jsi jej správně, protože jsi to na rozdíl od jiných diskutujících, před komentováním přečetl.

            6 1
          • Agent007  

            Chtěl odjet po páté etapě do Laruns ,když prohrál o víc než minutu s Vingegardem, a zřejmě mu došlo, že letos Tour nevyhraje, píše že na tom byl psychicky špatně a chtěl odstoupit. No, kdo chce odstoupit po minutovém záseku z Tour, když né rozmazlený, nevyrovnaný, všemi opěvovaný fracek?

            Mohl se vymluvit na to že jede za přítelkyní která má otřes mozku (:-), a všichni by to možná pochopili, a vyhnul by se té blamáži v 17. etapě. Tak jsem to pochopil já a 99% normálních čtenářů.

            1 7
            • jmaselnik  

              nevím, čemu rozumíš Ty, ale 99% procent normálních čte:

              After Zigart was released from the hospital her situation was stable and she began her recovery. In the men's Tour Pogacar had taken a big hit.

              The next day the race could've been close to sealed as Jumbo-Visma and Jonas Vingegaard went all-out from far away, but the Slovenian had an answer. It was a new Pogacar, looking more motivated, specially after taking back time and winning the stage in Cauterets.

              Jenom zamindrákovanej debílek, kterej v životě nejel žádnej závod, kde by si trochu hrábl, takže vůbec netuší, co se bezprostředně po dojetí děje v hlavě a v těle, může psát kraviny jako Ty.

              9 0
              • Agent007  

                Tím že používáš osobní útoky a vulgarismy svědčí o tom, že si nejsi jistý se svými argumenty. Navíc tu píšeš anglicky, asi aby ti nebylo rozumět, co žvatláš?

                0 11
                • Ukrutony  

                  Začínám být přesvědčený o tom, že tu trollíš schválně a pro radost, protože takovej výmaz snad nikdo být nemůže. To nežvatlá on, to je citace z toho článku, který jsi evidentně nečetl. Pokud tomu teda sám nerozumíš, tak nemel pantem.

                  Tady jsou to někdy fakt exempláře, úplné kabinetní kousky

                  2 0
                • jmaselnik  

                  osobní útok by byl, kdybych Tě urážel, stanovení diagnózy není urážka. Anglicky píšu, protože cituji článek, kterému dle Tvého názoru Ty a 99% normálních lidí rozumí, takže nechápu, co Ti na angličtině vadí.

                  1 0
        • jmaselnik  

          mně připadá jako rozmazlené a dost hloupé děcko někdo, kdo si ani nepřečte článek a vynáší pak soudy úplně mimo mísu. Ovšem nic zase až tak překvapivého u našeho agentíka, že jo.

          7 0
    • robb  

      Různé vychytávky a detaily na kolech na TdF

      https://velo.outsideonline.com/…-bike-hacks/?…

      3 0
      • vasek80  

        Co ty velké kladky? Úspora že se méně ohýbá řetěz?

        0 0
        • milan.v  

          Přesně tak + keramická ložiska… Jinak k OSPW tu také máme vlákno…

          0 0
      • Kacko  

        Co se vlastně s tšma kolama po Tour/sezoně děje? Předpokládám, že pár kousků si jezdci nechají, pár jde do aukcí a zbytek?

        0 0
        • milan.v  

          Prodají se například přes Bike-room…

          0 0
        • orm  

          Nedavno jsem videl video, kde rikali, ze se kola vracej vyrobci.

          0 0
          • tomxxx  

            A vyrobce s tím dělá co?

            Jasný, že vítězný kola se vystaví atd., ale ty ostatní?

            Canyon to prodával na outletu po Movistaru.

            0 0
            • robb  

              jj, Canyon to dal do outletu po loňské Vueltě. EF má teď asi nějakou dražbu nebo něco, kde je možné si ty kola koupit.

              0 0
    • milan.v  

      Jonas Vingegaard’s Cer­vélo S5 versus Tadej Pogačar’s Colnago V4Rs | Tour de France GC bike shoot-out

      https://www.bikeradar.com/…olnago-v4rs/

      3 0
      • brtníček  

        Peter Sagan toho letos na TDF moc nepředvedl. Pouze se vozí. Bohužel toto není důstojné loučení šampiona se starou dámou. Jedině, že by překvapil v Paříži. Aspoň nějakou akci nebo pokus jsem čekal. V Total energi z něho asi jsou zklamání jak z Frooma v Israeli. No co už.

        2 0
        • andy97  

          Je totálně bez energie. Vypadá, že ho to vůbec nebaví a jede to z nutnosti.

          0 0
          • zirecek  

            Jede z nutnosti – co to je? Taky v práci řekneš, dnes mám pocit, že dělám z nutnosti, budu se jen „poflakovat“?

            0 1
            • bara2  

              Ale tak zas, jsou horší. Jednou dokonce dojel v top10, být to někdo od nás, tak na to budou fandi vzpomínat ještě příští rok ;-) A jak jsem psala, pokud odchází, nemají ani jeho UCI body pro tým význam, ty se pro nějaké ty žebříčky týmů snad počítají jen od aktuálních členů týmu, ne? A fakt nevíš, co všechno tam dělá. Určitě výše jeho odměn je navázaná i na výsledky, takže tu část prostě nedostává.

              0 0
        • Agent007  

          Náhodou, včera byl z kraje etapy asi kilometr sám v úniku před pelotonem. Tak zase neurážej majsterka sveta. Hej?

          0 0
        • tomxxx  

          Třeba aspoň někoho sundá, když se v dojezdu bude motat jak opilý, stejně jako na mistrovstvi slovenska.

          0 0
          • iron.hide  

            Jj, mohol by Vingeho :) poslal by som mu za to dakovny list a flasu slivovice :)

            0 0
            • tomxxx  

              Me by spíš zajímalo, jak dlouho po jeho konci to ještě bude na slovenských stanicích při cyklistice – sagan sem a peťko tam.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Těžko říct.

                Třeba v trochu jiném oboru se po konci Milana Kundery, našeho skromného velikána, česká média z těch oslavných makabrozních tanců dosud nevymotala.

                0 0
                • bara2  

                  A na Zátopka taky vzpomínáme s láskou :-D

                  0 0
                • jmaselnik  

                  Dokonce jsem zachytil, že kromě nehynoucího přátelství s Babišem miloval až do konce celý český národ ;)

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Vždyť říkám, že Vingegaard má lepší kola! :))

        0 0
      • UHU  

        Porovnání obou kol včetně CERVÉLO R5 bylo i v TOUR 7/23. V aero bylo S5 lepší o 19wattů

        0 0
    • jonys  

      Dnes zase vitezstvi diky umeni hodit kolo?

      1 0
      • cyklista86  

        Je az zarazejici kolik cyklistu tuhle dovednost vubec neovlada. Uplne nejhorsi pripad je alexander Kristoff. To je cistokrevny spurter ktery by to mel met najete uplne do nesmyslu a stejne to vubec neumi. Prohralo mu to mraky zavodu. Opak je zase treba Sagan, kteremu tahle dovednost pomohla ke spouste vyher…

        3 0
    • cyklista86  

      Kasper Asgreen neskutecny tah a vydrz, ale Mohoric lepsi technik. Takze mu to vyhralo perfektni hozeni kola na pasku..

      2 0
      • robb  

        Mohorič hlavně neskutečný přehled v závodě jako vždy. Ne nadarmo je to mistr světa jak mezi juniory, tak u23.

        2 0
    • jonys  

      Ten Philipsen by se mel lecit nebo prestat snupat. Zase tam mel milion gest, kecu na supere, to uz je jak nekde na fotbale.

      5 0
      • andy97  

        Trochu mu vyrostlo ego po těch vítězstvích. Si mysli, že si z něho všichni sednou na zadek. Mám takový pocit.

        0 0
        • jonys  

          To mas stejny pocity jako ja. Myslim, ze Belgie se souperi na MS nemusi bat, Philipsen do toho tymu vnese dobrou pohodu… :-))

          1 0
        • Janes  

          Mám takový pocit, že ty dva nedorazy úniků jdou právě za ním…nikdo nebude tahat a nahánět únik, aby pak slíznul smetanu on.

          2 0
      • jkcz  

        Tak to jsi velmi blizko pravde, jsem netusil, ze je to byvala kopacka. :)

        https://www.idnes.cz/…klistika_ten

        0 0
      • tomxxx  

        Jsem mu fandil, ale úplně mě znechutil, že se chová jak pyčus na kole.

        0 0
        • jonys  

          Tamy jsem ho bral. Rychlej, pozicne sikovnej, prezije hory…zbavili se Merliera, rikal jsem si ano, nechali si lepsiho kone.

          0 0
      • iron.hide  

        On si myslel ze tu vyhra 7 etap. No tak vyhra len 5, no

        0 0
    • milan.v  

      Toto bylo také dobré…

      https://youtu.be/I8ZBObcID58

      0 0
      • cyklista86  

        Klasika. Razeni v tahu a je uplne jedno jestli mas claris a nebo elektrickou duru. Proste riskujes.. Muze byt nastvanej leda tak sam na sebe..

        0 0
        • kubad  

          jj jen nevím proč Shimano píše u vyšších sad že můžeš řadit v tahu – :D

          0 0
      • Agent007  

        Dobrej debil a nervák ten Polit. Klidně vezme cizí kolo a mrdne s ním o cizí auto nějakého diváka. Být to moje auto tak mu jednu rovnou natankuju mezi oči.

        3 0
      • vasek80  

        Jak to vlastně bylo? Pedály?

        To by mě zajimalo jak je to právě pedály, pokud vozí různé druhy, tak kufry nepasují univezrálně do všech a neutrální auto veze jen jeden druh (shimano)? To je potom problém týmu.

        Stejně tak neutrální kola (výplety). To také může být hokej. velikost kotoučů, osy… Zajímalo by mě jak to na ty neutrální auta a motorky skládají.

        0 0
        • tomo_111  

          V nejakej reportazi (mozno na gcn) spominali ze vozia rozne pedaly, takisto kola sram (aj ked uz. 20r tie neutralne autw robi shimano) – pretoze musia.

          Vykomunikovat a najst spravnu velkost + pedale je asi v praxi nic moc, ako sme videli…

          0 0
        • tomvv  

          Byla o tom reportáž, říkali, že vozí Shimano, Look a Speedplay a některý kola jsou předpřipravený na lídry týmů ( neříkali pro kolik, možná pro ty v top 3–4? )

          Všechny kola mají rychloupínák na sedlovku.

          V tomto konkrétní případě si myslím, že pedály možná netrefili na poprvé, ale pak už byl problém s velikostí kola. Vzhledem k jeho výšce se asi na nic standardního neposkládá.

          Ten neutrál pokryje lídry + pár standardních variant pedálů a geo, ale Pollit je prostě nestandardní nelídr :-) Za mě bych neutrál z ničeho nevinil, kdo ví co ještě v tom rozčilení na ně řval, taky mu mohli prd rozumět.

          4 0
        • Kysky  

          Byla o tom reportáž a když jede neutrál za únikem, tak si mají nachystat kola přesně podle tabulek pro lidi, co jsou v úniku. Takže v tomhle případě to neutrál podělal

          0 0
          • tomvv  

            To jsem tam neslyšel, ale je to možný, i když si nedovedu představit, jak by to prováděli.

            0 0
          • vasek80  

            To nemůžou v průběhu etapy menit kola na střeše podle toho kdo jak skáče fo úniku. To se mi nezdá.

            0 0
            • robb  

              Oni mají napsané typy pedály. Ale problém bude asi v kombinaci nestandartní velikosti a ještě trefit pedály. Se stane no.

              0 0
          • Agent007  

            A nebylo pro něho lepší, když by jel chvíli na malém a nevyhovujícím kole, až do doby než ho dojede vlastní mechanický vůz? Určitě by ztratil míň metrů, než když tam stál a čekal. Nebo mohl běžet bez kola. Chris by si věděl rady …

            0 0
    • robb  

      GCN – We Got Mark Cavendish’s Power Data, Can We Keep Up?

      https://youtu.be/-gnC95GyF_g

      0 0
    • Agent007  

      Dneska tisíce fanoušků Thibauta Pinota obsypali trať v jeho rodném domácím kraji.

      2 0
    • robb  

      Dnes v úniku, tyhle dva borci :-D

      https://www.instagram.com/p/Cu_eGAcsj-z/

      0 0
    • iron.hide  

      Rodriguez mal pad v zjazde, vyzera dost zle. Tece mu krv z tvare, dostal ranu do hlavy

      0 0
      • iron.hide  

        Sepp Kuss detto

        0 0
        • jmaselnik  

          Ty jo, zafačovaní z auta a už jsou zpátky. Neskuteční tvrďáci.

          0 0
      • andy97  

        Mohl dopadnout ještě hůř, ale není to moc dobrý. Určitě chtěl zkusit zaútočit na podium. Po tomto si myslím, že ho skočí ještě druhý Yates.

        0 0
        • Pessinger  

          Prej mu bouchl bezdušák ve sjezdu :( měl smolika ale bojoval solidně

          0 0
          • keymaker  

            Pri rozhovoru po zavode to oko vypadalo osklive…

            0 0
          • tomvv  

            Ten Pinotuv parťák jak tam padl před tou prudkou pomalou zatáčkou , tak na záběru bylo vědět na předků vyteklý mlíko, tak možná stejný případ.

            I když to prvně vypadalo, že je to tím, že něco lovil v dresu.

            0 1
            • andy97  

              Mě připadlo že si ohmataval spíš stehno. Možná měl křeče.

              0 2
              • tomvv  

                Myslím, že to byl následek toho pádu, jak jel pomale, spadl skoro kolmo na prdel.

                Ve větší rychlosti by to nebyla taková rána, ale zase by byl dodřenej. Teď co je lepší :-)

                0 0
                • andy97  

                  Když se koukám na ten záznam tak možná to vypadá, že mu viselo sluchátko a lovil ho tam.

                  0 0
    • iron.hide  

      Sakra sakra, vypada to ze pogy+vingo ukradnu pinotovi etapu :/

      0 0
    • Krejza  

      Ten ve žlutém je fakt idiot.

      0 0
      • andy97  

        Proč?

        0 0
        • Krejza  

          Jestli chtěl zkusit etapu, tak měl tahat a ne čekat na AY+SY. A to zkusit ujet 4–2km, před posledním vrcholem kopce. Když nezkusil to, měl aspoň střídat FG, aby je Yatesovi nedojeli. A konečně, ten jeho trapný pokus o sprint na konci? Vždyť sakra musí vědět, že nemůže dojíždět ve skupině.

          Je fajn, jak se tu pranýřuje TP za nepřemýšlení. Ale tohle je vlastně úplně to samé i od JV.

          0 0
          • andy97  

            Jonas nemusel tahat, neměl důvod. Věděl, že na Pogačara ve sprintu nemá tak se jen vezl.

            0 0
          • jmaselnik  

            Akorát JV už měl narozdíl od Pogiho v tu chvíli Tour vyhranou. Kdyby tahal, nemá šanci, takto zkusil překvapit a skoro to vyšlo.

            1 0
            • Krejza  

              Tour by měl vyhranou, i kdyby dojel v grupettu :-D (to je vtip – vysvětluji, protože vím, že ho nechápeš)

              Jde o to, že si asi myslel, že má šansci i na etapu. Ale to právě prokoučoval tím, co (ne)dokáže.

              0 6
              • jmaselnik  

                Jde primárně o to, že co si myslel, nemáš tušení a přesto jej, jako vítěze Tour, tituluješ urážlivě. Že nechápeš, co to říká hlavně o Tobě, asi nepřekvapí.

                1 0
      • jmaselnik  

        Neboj, na Tebe nemá i kdyby to byla pravda, což není.

        0 0
      • Aduldinho  

        Nechápu, proč idiot? Vyhrál Tour o 7 a půl minuty, jel si prostě své, jedná etapa sem, druhá tam, co je víc než žluťák? ;-)

        0 0
      • jmaselnik  

        Jak říkáš, idiot a ty lidi mu to ještě žerou : https://www.facebook.com/…446576054558?…

        2 0
    • Darkson  

      Krásná etapa. Nádherná rozlučka Pinota na vrcholu, velký respekt Rodriquezovi, jak to dnes dobitej ubojoval, pěkná práce dvojčat a vítězná tečka Pogiho. Hezké!

      Jedina kaňka pro mne dementní diváci, bych je šlehal bičem z motorky

      8 0
      • tomvv  

        Bylo vidět, že dneska je víc hlídají, ale přesto se tam nějaký idiot občas objevil.

        Já nechápu co z toho mají, řvát jim z 30 cm do ucha ….

        0 1
        • Pessinger  

          To tady asi nepochopí nikdo, ale francie italie a španelsko tam je to už klasika, pobavilo mě jak loni na Giru asi tak desetiroční chlapec bezel a řval z metru na Hindleyho a nakonec ho pleskl přes prdel ať maká :)

          0 0
          • bara2  

            Tak býčí zápasy si taky španěláci nenechají vzít ;.)

            0 0
        • zirecek  

          Stojí hodiny na sluníčku, nudí se, něco popíjí a pak nic není nemožné, ani selfie s čelem pelotonu nebo dotyk na závodníka…

          0 0
    • rumik  

      Jsem rád že poslední horskou etapu urval pogačar. Je hezké mu vidět úsměv na tváři ;) zejtra už nemá cenu ani koukat…tak zase za rok

      1 0
      • jmaselnik  

        Já myslím, že když odpadl Pinot, tak už mu to přáli kromě agenta snad všichni.

        2 0
      • UHU  

        posledních 10km nejeli, tak to jinak dopadnout nemohlo

        0 0
    • jonys  

      Jumbo by melo misto koukani kde kdo co pije radsi vymyslet taktiku. To zas dnes bylo jako co???

      1 1
      • Pessinger  

        V Jumbu už všichni krom Vingegarda melou z posledního, mají splněno žluťak etapa a týmová soutěž, už se nic asi nedá......Ving to mohl vorvat v kopci na výkon a vyhrát ale nikdo mu to neporadil, nechápu proč se za každou cenu drží pogačarova zadniho kola to už he obscese........

        0 0
        • andy97  

          To držení Jonase za Tadejem stůj co stůj, to bylo už občas přehnaný. A to bylo i na rovině. Mě se to teda protivilo.

          0 0
          • cubista  

            S náskokem přes 7 minut až nedůstojné šampiona. Chtělo to více nadhledu, mohl dojet v klidu s mírnou ztrátou a ušetřit si už předem prohraný spurt. Jel jako kdyby to bylo pořád o pár vteřinek.

            0 0
            • jonys  

              Fakt jo. Nemel co ztratit, nevim, na co si hral. Jako kdyby dojel Pinota 50m pred cilem, beru ze da darek. Ale uz kvuli Kussovi tam mel dneska nechat vsechno.

              0 0
            • blackseal  

              Na stv sport to komentoval Peter Velits (miernejsie) ± velmi podobne. A podotkol, ze tymto spravanim, prehnanym respektom dava signal do buduca Pogacarovi. A v situacii, ked bude dolezitejsia hlava nez nohy moze aj tento aspekt hrat nezanedbatelnu u­lohu.

              0 0
            • tomxxx  

              Bylo to pro něho neřešitelný. Nastupovat před posledním sjezdem ve žlutým je fakt hovadina. Poslední sjezd, poslední etapa – to je fakt na palici riskovat. Závěr byl moc lehký. Jonas podle mě udělal to nejlepší co mohl – zkusit překvapit.

              Mě by zajímalo, jak Pinot svým stylem jízdy mohl někdy něco vyhrát. Mi přijde že mrhá energií až to není hezký. Se na tom kole kroutí jak žížala, ošívá se, otáčí, máchá rukama, cuká tempem…

              2 0
              • vasek80  

                Mám jej rád, už jen že tím stylem mi připomína Thomase Voecklera.

                0 0
                • Aduldinho  

                  JJ, každej by se tady z nás v těch krpálech takhle kroutil, mám ho taky rád! ;-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    on má fakt hrozně rozevlátej styl. Na sklonech kolem10% může i normál hobík s rozumnýma převodama jet, že vypadá jak by seděl za stolem. Nad 15 už to začně trochu kousat, pořád ale nemusíš u toho vypadat jak když zabíjíš prase.

                    1 0
                    • Aduldinho  

                      NJN, každej jsme nějakej, to je jasný, že na bajkovejch převodech bych to taky asi vyjel bez zásadního šklebu :-)

                      0 0
                      • vrazdit  

                        je to v pohodě, normálně dávám 10% stoupání na pohodu v sedle jako Pogačar… jen holt o polovinu pomalej :) kdybych to jel „na Pinota“ tak jsem mrtvý po pár stovkách metrů :)

                        5 0
          • jmaselnik  

            Byl prostě opatrnej. Kdyby chybou nechal Tadeje ujet, tak tady bude kdekdo mudrovat, jak si ho měl hlídat. Jel přesně to, co potřeboval: na jistotu.

            0 0
            • cubista  

              Na jistotu při 7 minutách fóra se dá jet důstojněji. Ale možná mi jenom nesedí tenhle robotický styl cyklistiky.

              0 0
            • cubista  

              Na jistotu při 7 minutách fóra se dá jet důstojněji. Ale možná mi jenom nesedí tenhle robotický styl cyklistiky.

              0 0
            • jonys  

              A jaky by byl ve finale rozdil?

              Mozna kdyby mu Tadej ujel (ten byl rad, ze je rad), tak by skoncil mozna 2.,ne 3. Ale takhle to pusobilo fakt divne. V cili mel rodinu, mel SE POKUSIT prijet tam jako vitez, kral,s razitkem. Roglic by to udelal :-)

              Mimochodem: TJV maji Giro i Tour, ale vyhrali jen 2 casovky.

              0 0
              • Quikc  

                Ajo, dvě grand tour a jen dvě etapy, zajimavé. Jestli pojede rogla vueltu mohl by byt tripl

                0 0
              • jmaselnik  

                Ale on se pokusil a v tom složení, co tam bylo, to líp vymyslet nešlo.

                0 0
              • Krejza  

                Vždyť to žádný král není. Dokázal se připravit na obhajobu žluťáka a zvládl to, o tom žádná. Ale je po.. strachy, co Tadej, nedokáže sám nic vymyslet.

                0 5
                • tomxxx  

                  Přesně, asi jako Tadej 2021, kdy vyhrál úplně zadarmo, protože silní soupeři mu popadali :)

                  Děsný sračky jsou oba, jen vyhrávají Tour.

                  0 0
                • jmaselnik  

                  Je nesporně méně dynamický jezdec než Tadej a ví to, tak podle toho jede. Tam kde potřeboval jet, jel dobře a rozhodl. Že se to krejzovi nelíbí a nechápe to, není Jonasův problém.

                  3 2
                  • Krejza  

                    Jako obvykle jsi mimo téma, máselníčku.

                    Tady se bavíme o pokusu JV přespurtovat TP na pásce. Připraveného a na vítězství v etapě nadrženého TP, který celou Tour ukazuje, jak JV ve spurtu dává hodně s přehledem. Tohle chce fakt fištróna vymyslet a obhajovat to :-D

                    0 0
                    • jmaselnik  

                      Jojo, podle Tebe to měl Jonas odtahat, aby měl větší šanci. Už to nech být krejzíku, většího troubu už ze sebe neuděláš.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Chlapci, nechte se…! :)

                        U jinejch by mi to bylo fuk, ale konkrétně u vás dvou…

                        1 2
                      • Krejza  

                        Ne, on se na to měl úplně vy… a dojet si v naprosté pohodě. Tak by ještě ukázal, jak je v pohodě a nad věcí. Ale jaksi to nedokázal.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Má to v sobě, je to Dán. Jonas působí chladně, ale vždycky chce ukázat, že on je ten nejlepší. I když jsou třeba karty rozdaný nějak takhle. Prostě tu etapu chtěl nakonec taky vyhrát.

                          0 0
                          • zirecek  

                            Kdyby chtěl vyhrát etapu, tak jede Jonas jinak. Šel by trochu do rizika a závodil, šel na čelo hodně kilometrů dříve…

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Říkal jsem nakonec.

                              Nedalo mu to. Prostě Viking, že. Zas tak úplně racionální a chladnej asi není.

                              Nemoh si – nakonec – pomoct. :D

                              0 0
                              • Krejza  

                                Spíš akorát poslouchal. Dneska při sestřihu ze včerejška dali i přenos z rádia, kde ho sportovní ředitel hecoval na vítězství.

                                Po jeho konstatním otáčení se na TP fakt nečekám, že by měl koule na to, aby udělal něco z vlastní hlavy.

                                0 0
                          • Krejza  

                            K tomu ale měl použít odpovídající zbraně a ne se „dovézt“ do spurtu s TP, kde měl naprosto jasno, že prohraje.

                            0 0
                        • jmaselnik  

                          A Ty ho nazýváš uboze idiotem a vo tom to je celou dobu.

                          1 0
                • brtníček  

                  Jonas možná nic nedokáže vymyslet. Ale možná se na Tadejovi podepsala nařízená taktika Jumba, kdy jeli celé etapy tempo a při určitém tréninkovém manku Tadeje ho to nakonec uštvalo a bouch na Loze. Jak říkal, že sám neví co se stalo.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zhruba tak.

                    Vlastně jsem se tohoto celou tu dobu (už před startem Tour) trochu bál. Možná taky trošku nějaká virosa či co před časovkou – už ta byla vlastně rozhodujicí a ač Pogy dojel druhej, vůbec nevypadal dobře. Zničil se asi už tam a pak se to dál projevilo.

                    Spíš je pro mne překvapení, že se dokázal tak spravit do té včerejší etapy.

                    1 1
                    • Risanek  

                      A nebo prostě jen fakt, že při takové konkurenci a a specializaci jezdců je nemožné, vítězit na jarních klasikach a na TDF dohromady? Možná jen při nějaké souhře náhod, ale ne pravidelně?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Možná. Ale Pogačar je fakt dost výjimečnej cyklista . Opravdu výjimečně dobrej, teda.

                        1 1
                        • zirecek  

                          A k tomu je lidský, chová se jako člověk. To ho u mne posouvá ještě dál… Král cyklista. Nejen vítěz TdF.

                          1 0
                        • Risanek  

                          To je jasné ale je to už druhý rok po sobě. Možná mu nezbyde nic jiného než se smířit, že vše vyhrávat nejde a bude muset taky začít vybírat. Ostatně takový Van der Poel to taky musel zredukovat… Těžko říci, ale jistě bude zajímavé to sledovat do budoucna :-)

                          0 0
                          • vasek80  

                            Pořád je mladší než JV.

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ano. Souhlasím s oběma.

                            A to, co píše kolega Risanek je jistě pro budoucnost také možné. Uvidíme.

                            0 1
                          • zirecek  

                            A já bych řekl, že je to Tadejovi svým způsobem u ****** a že je spokojený s výsledkem. Právě prohra ho posune dále. Tipuji, že nechce být jako Jonas. Samozřejmě Jonas klobouček, profík největší po všech stránkách.

                            0 0
                            • Risanek  

                              Podle mne by dal teď nevím co zato, aby tam v tom žlutém stál teď on:-). Ať se tihle chlapi prezentují jakkoliv, vnitřně musí mít jako top sportovci obrovské ego, které je žene zatím, aby se takto vypracovali:-). Prostě vítězné typy

                              1 0
                            • tomxxx  

                              Jonase vytáhli od ryb, WT jezdí 4. rok, ale on někdo nechce být jak Jonas. On neměl čas předvádět něco jiného. Vždyť Pogačar byl úplně stejný – zjevil se, zvítězil a na zbytek sezóny zmizel. Taky v podstatě jezdil jen Tour.

                              Ono na vyhrávání Gira a Vuelty je času dost, až přijde jinej bourák, co to těm dvěma bude vyžírat

                              0 0
                      • jonys  

                        Tak ono celkově v dnešní cyklistice „vítězit pravidelně“ je dost sci-fi výraz :-)

                        0 0
                      • Darkson  

                        Nevíme jak by to dopadlo, nebýt jarního zranění. Mohl vyhrát i TdF a oslavovali bychom, jak to v UAE vymysleli.

                        Mně by se líbilo, kdyby Tadej vyhrál další pár klasik a Tour a pak by si jeden rok střihnul vítězně kombinaci Giro/Vuelta. Asi v roce, kdy se mu nebude profilově hodit trať MS.

                        1 0
                        • McBlacky  

                          Tadej na Vueltu je hodně blbá volba. Moc horko a moc prudký kopce.

                          0 0
                          • Singlespeed  

                            Na Vueltě byl v roce 2019 třetí a to teprve začínal vyhrávat. Takže by tak marný být nemusel. Navíc, na Vueltě se takové bomby jako na Tour v kopcích zdaleka nejezdí, hrotí se to tam mnohem méně.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              I na Vuelte se už přitvrzuje. Já ho tam vidím jen v případě, že se blbě vyndá z Gira nebo Tour. Aby to s teamem naplánovali je málo pravděpodobné.

                              0 0
                              • Agent007  

                                Tak znovu píšu, hlavní je, co chce majitel. On platí, on rozhoduje. A Araby vůbec nezajímá nějaká Vuelta. Kreuziger taky psal, že každý den jim na Tour volal emír z Bahrajnu, a musel mu hlásit, jaká bude taktika a kdesi cosi.

                                0 1
                                • jonys  

                                  No ja nevim. Ayusa cely rok chystaji prave na to, aby vyhral Vueltu.

                                  Jinak souhlas s Blackym-Pogi 2019 mel trochu kliku, ze tam dost prselo, vyhral vzdy v chladnu. Kratsi kopce by mu asi nevadily, ale spis by radsi delsi etapy.

                                  0 0
                    • dadonbike  

                      Když jsem viděl Tadeje na startu časovky s tím oparem a skelným pohledem, tak jsem si říkal, to nedopadne dobře. Časovka mimo JV dopadla dobře, ale zřejmě zadřel motor a zaplatil druhý den.

                      2 1
            • UHU  

              přesně tak, nebylo to sice dle BF atraktivní, ale Pogačar na víc neměl, jen bojovat o vteřinky. Kdyby mu náhodou Pogačar ke konci odjel, jistě by to smazalo vše předtím. A na posledních km to už nešlo.

              0 0
            • jonys  

              Vubec. Kdyby jel na jistotu, tak proste zalozi, jede si svoje tempo, nekouka vpravo vlevo, doveze to do cile a kdo ho tam predjede je mu sumak. Prakticky tak jel Gall (kterej asi doufal v posun GC, no nevyslo to).

              Takto naopak riskoval vic-vetsi skupina, pozicni sachy, riziko kolize.

              1 0
              • UHU  

                co by riskoval víc 10km před cílem s takovým náskokem? Sice tam už nikoho neměl a že by tak zásadně rupnul asi ne, a v případě defektu se přece na žluťáka neútočí, to jen Contador :).

                0 0
                • tomxxx  

                  Ve chvíli kdy se nastupuje, tak má někdy i žlutej smůlu. By se útočilo s tím, že 7 minut nenajedou, ale nečekali by na něho, musel by si to dojet ve stresu sám. Kdyby lehnul, tak má smůlu a jelo by se.

                  0 0
                  • Agent007  

                    Zase, když by žluťák spadl nebo měl defekt, tak tam se toleruje že dojede zpátky do pelotonu za doprovodným autem. Včera Rodriguez taky dojel jen díky tomu.

                    0 0
        • Singlespeed  

          Možná Vinge cítil, že poslední kopec není až tak těžký, takže se na urvání zbytku úplně 100% necítil.

          0 0
          • jonys  

            Byly tam tezky rampy. Ale pusobil jak paranoik, hlavu si mohl na Pogacara ukroutit-proboha proc??? Jak mu v klidu pokryl ten nastup,mel normalne jet dal. Poga nebyl 100%,to bylo videt. Cekal jestli to dojede na sprint.

            0 0
            • zirecek  

              Jonas je jiný, vše podřizuje vítězství TdF. Za mne se choval logicky. Nehledejme u něj živelnost, emoce, překvapení, zbytečné riziko – na to máme Tadeje, :⁠-⁠)

              13 0
              • Aduldinho  

                Konečně solidní názor! ;-)

                1 1
              • cubista  

                Lance, Froomie, Vinge – jedna šablona:-)

                1 0
                • Agent007  

                  Indurain jezdil úplně stejně. Najel si náskok v časovkách a pak už to jen držel až do Paříže. Hlavně kvůli němu se ty časovky začaly zkracovat a omezovat, protože to nebyla tour o horách, ale Tour de časovka. 150 – 170km TT

                  1 0
                  • jmaselnik  

                    Úplně stejně vyhrál Wiggins a mnozí další. Tak se to prostě jezdí a když je tam výkonnost leadera i tým, tak to holt funguje.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Co ty, proboha, víš o Indurainovi! :))

                    1 0
                    • Agent007  

                      Mrkni na můj profil, na můj věk, ty cucáku

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Libor Agent: Já si jen pamatuji, že když jsi začal na CD psát, naprosto jsi netušil, jaký je rozdíl mezi sprinterem, pasistou a jezdcem na celkové etapové pořadí. O Indurainovi, jakož o všech ostatních jsi věděl naprosto kulový.

                        A nejsem tady jedinej, kdo si tohle tvoje dětinsky naivní a snaživé hloupé trollení pamatuje.

                        Tak aspoň blbě nekecej. Šašku.

                        3 2
              • Risanek  

                V prvé řadě taky asi bude důležité, co chce tým, tedy zaměstnavatel ne? Vingegaard měl za úkol obhájit vítězství na TDF, na Giro a Vueltu je tam Roglic, na jarní klasiky WVA, Laporte… Silně pochybuji že by si mohl nějak více vyskakovat že chce něco jiné (ostatně nebere ani polovinu toho co Pogacar, tak asi nebude za takovou hvězdu). A u Pogačara je taky otázka, jestli ti, co ho platí, budou chtít dávat 6M eur (je snad nyní nejlépe placený ze všech) za živelnost a jarní klasiky, nebo budou chtít zase vítěze na TDF a tudíž se bude muset přizpůsobit.

                0 0
                • Agent007  

                  Ano, nikoho v Arábii nezajímají jarní klasiky, oni ani neví že se tam něco takového jezdí, oni znají jen Tour, a Pogačara si koupili a platí za to že jim bude Tour vyhrávat. Ono se může klidně stát, že šejka nebo emíra to přestane bavit a pokud příští Tour nevyhraje, rozpustí tým, a dá ty peníze radši na závody velbloudů.

                  To samé platí i pro Bahrajn

                  0 0
                • McBlacky  

                  No Pogacar musel dostat za svuj dosavadni vykon, v kontextu ceny a planů, docela kartac. Takze se mu hodne ulevilo, kdyz trhnul etapu.

                  Jedna etapa na Tour nema cenovku 6m eur, na to platis borce co jezdi za desetinu.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Zase buďme fér, po zranění zajel vlastně nejlépe jak mohl. Čekat výhru v těch mini rozdílech co mezi jezdci jsou, byla celkem naivita a spíš čekání na velkou chybu.

                    0 0
                • prodi  

                  Já si naopak myslím, že Pogačar má mnojem větší marketingový potenciál než “sterilní” Vingegaard. Právě tím svým stylem závodění, emoce, občas rupne, zajede cokoliv od jara do podzimu….

                  Sagana taky platil Specialized královsky a dobře věděl proč

                  6 0
                  • Risanek  

                    Jakože při výběru drahého kola radši sáhneš po Colnagu, protože ti Pogačar přijde méně sterilní než po Cervelu, na kterém mu Vingegaard několikrát ujel? :-). Je to sice dost nadnesene přirovnání, ale je otázka, co udělá většina lidí, kteří tam ty emoce nemají a jdou si vybrat kolo. A to asi sponzora zajímá nejvíce. Ale třeba máš pravdu:-)

                    0 0
                    • jonys  

                      No zni to divne, ale jo. Takova je doba. Se podivej, kdo muze byt dnes „celebrita“ – staci ze sebe udelat saska v nejake reality kravine a uz muzes hrat v reklame. Tim teda vselijaky exoty neprirovnavam k temhle borcum, ale jen ukazuju, ze byt uspesny neni marketingove to hlavni dneska…

                      0 0
                    • prodi  

                      Jde o to, co lidi víc baví (přitáhne). A baví je rozhodně víc Pogačar. Jak už tady někdo psal: Jonas sice vyhrál Tour, ale Tadej zůstává králem cyklistiky.

                      2 0
                      • jonys  

                        No, pravda ale je, ze pro 99% lidi je cyklistika Tour de France…

                        Pogacar je vtipny extrovert, JV je plachej, pozornost mu uplne dobre nedela (viz loni kdyz se po Tour nekde zakopal). To je asi dany, zmeni se to casem-zvyk. Viz Froome, Schurter…

                        Treba ta scenka jak hodi podany mikrofon do kose. Pulka lidi rekne ok, mrdky medialni, dobre jim tak. Pulka ze to bylo arogantni.

                        Pogi by to sehral tam, ze by se vsichni zasmali-i kdyz by ten mikrofon taky skoncil v kosi.

                        Zde

                        https://twitter.com/…258986659841?…

                        0 0
                        • bara2  

                          Hm, jako takový spíš nezaujatý pohled z venku, mám pocit, že Tour sice je nejsledovanější závod, ale pro laického diváka není celkový vítěz zas tak důležitý. Fandí v etapách, fandí těm, kteří jsou vidět, kteří dělají závod zajímavým. V minulosti mě spíš tak nějak vadilo, že ten, kdo nedělá závod zajímavým, naopak občas spíše nudným, je nakonec oslavovaným vítězem a nudný tým shrábne největší porci peněz a rádoby slávy. Teď je to tak nějak rozumně rozdělené, tato Tour byla atraktivitou přímo luxusní, o vítězství v etapách se podělilo plno týmů, byly napínavé a staralo se o to i Jumbo, JV taky párkrát předvedl show. Takže za mě spokojenost, ale určitě mi nebude vadit, když příští rok vyhraje celkově zas někdo jiný.

                          2 0
                    • tomxxx  

                      Nejvtipnější na tom je hlavně ten marketingový potenciál – na čem že Pogačar vyhrál 2× Tour? A na čem ji vyhrál 2× Jonas? Asi bych si jako pupík teda vybral to kolo co vyhrálo tu Tour už 4× v řadě a s jinými jezdci, ale nevím :D

                      A zcela objektivně mi přijde, že skutečně jezdil Pogačar na Cervelu časovku lépe.

                      0 1
                      • prodi  

                        Když to vemu do absurdity, tak vidím kluka (Pogačar), který 2× Tour vyhrál a teď sice už podruhý ne, ale jezdí furt na nějakým Colnagu a podle jeho projevu ho to na tom kole baví, usmívá se, nastupuje, asi mu jízda na tom Colnagu přináší radost, asi to bude dobré kolo, ne?

                        Pak je tady ten druhý na Cervélu, který i když teď 2× vyhrál, tak má projev na kole i mimo něj takový nudný, nezajímavý, až si říkám, baví ho to vůbec?

                        No a já jako hobík chci co? Taky chci, aby mi kolo přinášelo radost a podle těch dvou šáhnu radši po tom Colnagu;)

                        3 0
                        • tomxxx  

                          A Pogačar se na Cervelu mračil? :)

                          Jinak vám do toho fanouškovství nechci házet vidle. Lidi co nesledují cyklistiku zamrzli někde možná u Frooma, spíš Pantaniho, a když jsem byl ve Slovinsku po druhé výhře Pogačara na Tour, billboardy byly i tak plné Rogliče i s manželkou :D

                          0 0
                        • vasek80  

                          Tak schválně, kdo pozná. Pro mě snad nejhezčí kolo v Tour.

                          0 1
                        • Hagner  

                          Proto jsem si koupil Trek, protože Lance na něm jezdil radostně :-D

                          0 0
                  • bara2  

                    Tak, a to Sagan ani žádnou GC nevyhrál :-D

                    0 0
              • jmaselnik  

                Díky, vidím to úplně stejně.

                1 0
    • jonys  

      https://twitter.com/…450615681024?…

      Kolik ma casu do te Vuelty? :-)

      2 0
    • robb  

      .

      7 0
      • tomvv  

        Takže na celkový to bude nuda od začátku :-)

        0 0
      • Agent007  

        Bylo by zajímavé vidět reakci Roglice. Ten protáhlý zklamaný obličej. Tááák, a mám po vueltě…ale chápu taktiku Jumba, je potřeba tu chemii v těle Vingegarda využít, dokud tam po Tour je

        0 6
        • McBlacky  

          Takhle to nefunguje, navic tezko nekoho vyrazne nasypes, kdyz ma testy co 12 hodin.

          0 0
          • jonys  

            :-)))

            To mu nevysvetlis.

            Ale fakt je, ze to testovani je masakr, jestli mu pokazdy brali krev, tak se nedivim, ze je takovej bilej :-)

            1 0
          • Agent007  

            Já jsem měl na mysli chemii v těle, formu, vyladění, ne chemii chemickou, to je snad každému úplně jasný, že přeci Jonáš nesype…:-)))

            0 0
          • Singlespeed  

            Pokud máš nějaký nový syp, tak na nic nepřijdou, neboť neexistuje test. Klasický případ byl kdysi designer steroid tetrahydrogestrinon v atletice nebo EPO.

            2 0
            • McBlacky  

              to je jasný, ale díky pravidlenému vyhodnocování v bio pasu moc nehneš s tím hlavním a to je krev.

              Jestli se v nečem jede ve velkým, bude to na úrovni regenerace a ne zvyšování výkonu.

              2 0
              • cubista  

                Vždycky tam bude snaha o něco, co jiní ještě nemají. A čím víc peněz, tím větší šance si zaplatit špičkové biochemiky a doktory. Cyklistika byla vždycky krásná, ale ideály o čistotě a férovosti tam nikdy nebyly.

                0 0
                • jonys  

                  Ja se vzdycky ptam, kde na tohle brat penize a jestli se to vyplati.

                  Dnes neni sranda vest nejaky cerny fondy a ani ani obechcavat WADA. Musis byt 24/7 na uvedeny znacce. A vyvinout neco novyho… Das za to ranec a za mesic to daji na seznam a vymysli test. Provar jako krava.

                  A i zlutak z Tour ma jen omezeny prinos. Neprinese nekonecny navyseni zisku.

                  1 0
                  • Cyklofanatic  

                    Navíc v tom profi pelotonu se všechny týmy detailně znají a navzájem se i hlídají. Zrovna v týhle úplný špičce tomu docela věřím, že to je relativně čistý. V nižších kategoriích to asi bude horší. Ve fotbale se taky víc uplácí v 3., 4. lize než v první, to je známý.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Až na to, že vůbec. 3, 4. Liga podplacený rozhodčí „sudem piva“ a domluvený zápas, ale nejvyšší soutěže jsou regulérní mafie.

                      Nemám iluze.

                      Sype se všude a je to jen o financích jak moc a jak kvalitně. Kdo nesype budou jednotlivci co to nemají za potřebí jako je Synek, Prskavec a podobný. A o takových Číňanech nemám vubec iluze, tam pojedou neskutečný bomby, a pak je pošlou až na OH. A třeba v cyklistice je to krz třeba araby taky otázka, kde je ten finanční strop, ti to kvůli prachům nefinancují. Myslet si můžeme co chceme, ale nejlepší je na to nečumět a nebo to neřešit, ve výsledku je to furt jen sport, zdraví a svědomí těch co sypou.

                      1 0
                      • Agent007  

                        Taky jsem si říkal, že pokud se sype v celém týmu, tak jak oni zabrání, že když někdo odejde do jiného týmu, že to neprokecne konkurenci? Příklad třeba Landa byl ve Sky, když tam údajně sypal Froome. Určitě by si něčeho všiml, na tréninku, kempu, na hotelu. Leda že by sypali jen jednotlivci, tajně, a zbytek týmu o tom nevěděl? Včetně vedení týmu?

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Všichni jsou na stejné lodi, neudávají se, mimořádně přísně dodržují omertu. Pěkně o tom napsal Tyler Hamilton ve své knize.

                          5 0
                        • tomxxx  

                          Profi cyklisti jsou sekta. Tohle neřešme, nemá to cenu, buď se s tím člověk musí smířit, že možná jeho hrdinové jednou nebudou hrdinové a nebo na to nekoukat.

                          1 0
                          • zirecek  

                            Jsou to hrdinové, vyhrává ten nejlepší, protože sypkou všichni podobně, alespoň v úzké špičce.

                            0 0
                      • Cyklofanatic  

                        Na druhou stranu z tý špičky budou mít nasypáno asi podobně a ten celkovej výsledek to moc neovlivní. Morální hledisko je jiná věc. Spíš to bude experimentování na nějaký hranici, ale furt si myslím, že (doufám) ta zlatá doba sypačů je pryč. Opravdu výrazný zvýšení výkonu stejně umožní pouze epo, kortikoidy případně salbutamol, a to dnes nepřipadá v úvahu.

                        Jinak za ten sud pro rozhodčího tak v pralesní lize. Nejhorší je fakt ta divize a ČFL, viz třeba Rogoz a Vyšehrad a další. Tam taky hodně jedou sázky.

                        0 0
                  • Singlespeed  

                    Někdy stačí jen méně známý lék východní provenience, třeba Meldonium a než na něj Wada přišla trvalo to roky. Podobně různé medicíny pro pejsky a další havěť. Není v silách Wada to všechno sledovat a mít na všechno testy. Další věc je zneužívání zatím nezakázaných analgetik Před posledním kopcem 5 paralenů a jedu na ty nohy.(tramadol už zakázali, žrali ho taky jako lentilky).

                    0 0
                    • zirecek  

                      Na nejmenovaných českých závodech v běhu přes hory to dal pořadatel do povinné výbavy, jestli se nepletu, :⁠-⁠).

                      0 0
                  • cubista  

                    Geniální nápady bývají často úplně jednoduché a za pár korun. A bývají tajemstvím úspěchu. Ale u bohatých týmů je to spíše o tom, že si za svoje peníze koupí to nejlepší. Škoda, že nejsou v cyklistice také stropy jako v NHL, bylo by to zajímavější.

                    0 0
        • jmaselnik  

          Bože Ty jsi fakt kus jelita. Tohle dozajista není v rámci týmu žádné překvapení.

          0 0
        • tomxxx  

          Hm a nebo mu Jonas splatí tu první vyhranou Tour :)

          To nevíš. Si nemyslim, že by Roglič měl protáhlý obličej, klidně je možný, že po vyhraným Giru by to třeba raději ani nejel a bude rád, že tlak nebude 100% na něho. Navic jedno GT mají oba, tak si to tam můžou jet užít. Né jako každý rok Roglič – náplast po prohraný GT.

          0 0
        • milan.v  

          Vůbec bych se nedivil, kdyby tam jel opět Roglič jako lídr týmu… ;o)

          A příští rok Vingegaard na Giro a Roglič pro změnu na TdF…

          0 0
          • jmaselnik  

            s prvním bodem souhlas, druhej bych se ale divil :-)

            1 0
            • milan.v  

              No, uvidíme… ;o)

              0 0
            • Cyklofanatic  

              Hrozně bych to Roglovi přál, ale už mu bohužel asi ujel vlak. Na druhou stranu by to ten příští rok ještě mohl zkusit, aspoň by si pak nic nevyčítal.

              0 0
          • andy97  

            No jsem zvědav jak to dopadne s Rogličem. Ten má jasný cíl vyhrát TdF ale Vingegaard chce hattrick. Roglič nemůže moc čekat , už není nejmladší. Jsem zvědav jestli zůstane v Jumbu.

            0 0
            • jmaselnik  

              Rogla bez silnýho týmu nemůže jet na vítězství, je drahej a (relativně) starej. Neumím si představit, že by ho někdo teď s cílem vyhrát Tour koupil. Nemluvě o tom, že je otázka, jestli při současných personáliích v pelotonu má vůbec šanci Tour vyhrát. Snad leda kdyby jsi postavili na míru Remcovi…

              1 1
            • tomxxx  

              Situace se ve WT může měnit každým dnem. Na Giru byl Remco neporazitelný. V roce 2022 byl na Tour neporazitelný Pogačar, letos byl Pogačar taky téměř neporazitelný než si zmrvil ruku. Nikdy nepadající Pogačar spadnul letos vlastní chybou. Jo a Geraint už byl odepsán do starého železa, abych nezapomněl.

              Roglič se tím Girem vrátil, ale Tour bude těžký, to je jasný, na druhou stranu s ním Jumbo evidentně počítá, když mu koupili dárek v podobě Tratnika.

              0 0
            • Cyklofanatic  

              Asi by to měli zkusit oba, pak by se vidělo v průběhu. Osobně si myslím, že na vítězství by to pro Rogla bylo jen při šťastné shodě okolností, ale přál bych mu to.

              0 0
      • Pessinger  

        Paráda bude to zase souboj tentokrát s Remkem a Ayusem a týmem Ineos z Gira :) už teď se nemůžu dočkat:)

        1 0
        • jonys  

          Presne tak.

          0 0
        • tomxxx  

          Ještě by mohl jet Pogačar a Remco to může rovnou zabalit :D

          Si tam ti 3 z něho udělají dobrej den.

          0 0
      • vitan  

        Takže Jumbo by chtělo i třetí GT v sezóně? :)

        Chudák Kuss :)

        5 0
        • Agent007  

          Tak kombinaci Tour+Vuelta moc lidí v historii nevyhrálo. Ani božský Eddy ne. Naposledy to získal žijící legenda Chris před pěti lety.

          Cyklistický Grand Slam znamená vyhrát Giro+Tour+MS v jednom roce a jeden závodník. Vuelta se tam nepočítá. Zatím to získali jen dva, Merckx a Roche

          0 1
          • jonys  

            Lemond?

            0 0
          • robb  

            No ale ty GC asi neměli vždy stejné pořadí a datum pořádání, jako je to teď. Vuelta bývala snad i před TdF.

            0 0
            • UHU  

              jo, konec května, červen, spíše kolidovala s Girem

              0 0
          • Haryk  

            A nebyla ta legenda Chris trošku nafrkaná?

            1 0
        • tvargy  

          vyhrál už nějaký tým všechny GT v kalendářním roce?

          0 0
        • tomxxx  

          Jak chudák, jede letos jen 5 zavodů. :D

          0 0
    • milmat  

      Pogi trochu narušuje standardní průběh a to je dobře :-)

      0 0
      • andy97  

        A hned má borca z Jumba na zádech jak klíště, škoda že mu nestřídal když už o nic nejde.

        0 0
        • jonys  

          To bylo uz sileny. Oni mu asi nemuzou zapomenout tu parodii Wouta. Ale tohle vypadalo smesne, protoze on se jel jen ukazat, jestli si Jumbo fakt myslelo, ze mu jako zkazi pripadny win, tak to sorryjako…

          0 0
    • andy97  

      Pěkně Jordi Meeus. Jsem rád, že to nevyhrál Philipsen :)

      15 0
      • jonys  

        Clovece souhlasim. Pral jsem to Jaycu, ale Jasper karma, dobre mu tak.

        0 0
    • Cyklofanatic  

      Přišlo mi, že letos Pogačar dokázal Vingyho odpárat při těch nastupech snáze než loni.

      Jinak ty hlášky jak měl Vingy včera důstojněji dojet etapu, to je fakt úsměvný. Proste to na konci zkusil, asi věděl že ta šance je malá, ale třeba na bonifikaci koncem minulého týdne (v tý etapě, jak Pogyho zastavila motorka) to taky zkusil a vyšlo to a dost ho to psychicky nakoplo. Nevím proč by měl kvůli etapě něco vymýšlet a riskovat žluťák.

      Podle mě se VG za poslední 2 roky povedl malý zázrak. Po druhém vítězství Pogyho na Tour to vypadalo na jeho jasnou dominanci na roky dopředu. Příští rok bych byl rád kdyby byl o žluťák schopný jet i Remco, ale nevím jestli je na to vůbec stavěnej.

      0 0
      • jonys  

        Ja asi nepochopim, jak a cim se riskuje zlutak s naskokem 8 minut 15km pred koncem posledni zavodni etapy. Jediny nebezpeci byl pad, kterej spus hrozi pri sprintu skupinky 6 lidi.

        A uz nekdy nekdo takhle dres ztratil?

        Vcera si vystoupili z baliku aby dojeli triumfalne do cile-tedy to byl za me mnohem vetsi risk-jakkoliv teda porad nulovy.

        1 0
        • polo  

          Ten závěr už vypustilo hodně jezdců z teamů, který neměli sprintera. Prostě neměli o co jet a neriskovali případný pád na mokrým povrchu. Kamera zabírala pouze jízdu Jumba, ale za nima dojelo postupně dalších 40 jezdců. A počítám, že i před nima si jezdci podobně užívali atmosféru a potlesk diváků.

          0 0
        • jmaselnik  

          no jde hlavně asi o ty kecy, jak to Vinge prokoučoval, jak chtěl od začátku etapu a tak. Proč je vpředu je asi jasný: jel tam Pogačar, tak musel jet s ním, protože kdyby se nějaká další skupina s ním smotala, může i těch 8 minut snadno ztratit a to by tady teprve bylo keců, jak jezdí „vyčůraně“ a že to má za to, jak se flákal.

          Vinge jel tak, aby Pogačara porazil celkově a udělal to skvěle, robb tady sdílel super článek z s1w, kde to hezky vysvětlují včetně adaptace organismu na aero/anaero zátěž.

          Včera neriskovali nic ani teoreticky, vystoupili si v ochranné zóně…

          5 2
          • Cyklofanatic  

            Přesně

            0 0
          • jonys  

            I z ochranne zone muzes sletet na palici kdyz se nedrzis riditek tak, ze te doktor nepusti podle protokolu ani o metr dal :-)

            Nerozumime si v zadani. Ja tvrdim, ze nejbezpecnejsi cesta do cile byla jet svoje vysoky tempo, nekoukat na Pogacara ani za sebe a proste to dotahnout na caru a nazdar. Navic mit defekt nebo pad, na zlutaka se ceka.

            Ty tvrdis, ze bezpecnejsi bylo tam delat opicky, nachat si tam dojet Yatese, pak se boxovat v nesmyslnym sprintu v zatacce. 100 lidi, 100 nazoru :-)

            Hlavne ze se nic fakt nestalo.

            5 1
            • jmaselnik  

              tak on si chtěl až do konce hlídat Pogiho, já to neprosto chápu. Ale jinak se, myslím, shodneme minimálně v tom, že nic z potenciálních problémů nenastalo :-)

              0 0
        • Cyklofanatic  

          Tak ono Pogačara neurveš na počkání lousknutím prstu , na to ten poslední kopec ani nebyl dostatčne těžkej. Navíc i kdyby ho urval, tak by musel jet i šrot ve sjezdu = risk. V závěru to zkusil. Když to zkusí tak mu lidi nadávají, že má být víc nad věci a kdyby nekusil, tak že je nudný a nikdy nic neudělá :D

          6 0
      • McBlacky  

        protože měli jiný trénink. Nástupy na 30–60sec ti TDF nevyhrajou.

        0 0
        • Cyklofanatic  

          Jo je to možný, že Pogy jak si zlomil ruku, tak pak měl hodně natrénovanou výbušnost a dynamiku. Klidně to mohlo být i úmyslně, protože věděl, že objem už nedožene ale ta vybusnost mu přinese hodně bonifikacnich vteřin. V součtu mel na bonifikacích minimálně přes půl minutu na Vingyho, takže kdyby zajel srovnatelnou časovku a nerupnul na Loz, tak mohl vyhrát.

          0 0
          • cubista  

            Bohužel Tour byla tím úrazem hodně ovlivněna, černé předpoklady po LBL se naplnily. Stejně jako Giro poznamenalo odstoupení Remca. Škoda. Tak snad se to do třetice podaří na Vueltu a vydrží Rogla, Vinge i Remco v cajku. A přístí rok na Tour Vinge, Pogič a Remco face to face.

            0 0
            • vik  

              Dám to pod tebe…

              Příští rok to může být vlastně souboj dvou arabských týmů: Jumbo už nebude Jumbo, ale možná NEOM z UAE proti UAE:-)

              0 0
    • Aduldinho  

      Že by příští rok Štyby? ;-)

      https://www.welovecycling.com/…o-se-vratim/

      4 0
      • robb  

        Snad jo. Jako rozlučka. Doufám, že letos pojede nějaké cyklokrosy.

        0 0
        • Aduldinho  

          Já myslel, že má smlouvu jen do konce sezóny, že by se schylovalo k prodloužení? Přál bych mu to! A Štyby naštěstí nebude nikdy jako Peťo! ;-) Ale oba jsou prostě svý a výborní cyklisté, o tom žádná!

          1 0
        • polo  

          Někde říkal, že by se chtěl připravit na MS v Táboře. Ale to bylo ještě před tou operací. Nevím, jestli potom tenhle plán nezměnil.

          0 0
          • Aduldinho  

            To je fakt, snad už je zase cajk, dlouho o něm nebylo slyšet, ale podle článku asi věří, že je vše na dobré cestě! ;-)

            0 0
          • jonys  

            MS asi letos neda, ze? Je skoda, ze se nepotkal v lepsi forme s Vackem. Ten se mi libi a s konkurences­chopnym guru by to mohlo byt zajimavy…

            1 0
      • jmaselnik  

        vtipná poznámka k Saganovi na úplném konci :-)

        0 0
      • vasek80  

        Je to hodně podobné jako v tomto podcastu, včetně Sagana.

        Zajímalo by mne co to ještě Štyby nechtěl prozradit. Skvělý cyklista a příjemný člověk. Rád bych do na Tour ještě viděl.

        https://podcasty.seznam.cz/…stice-219001

        0 0
    • robb  

      Asi dobrá párty

      1 0
    • vik  

      Docela prima článek o stínech…A vtipná poznámka v diskuzi o tom, jak se Vinge po TT hájil tím, že nebere nic, co by nedal své dceři: zda někdo vlastně prošel záznamy z její TT?:-)

      https://road.cc/…tions-302723

      3 0
    • Agent007  

      Padlo tu pár nejapných poznámek od různých pochybných individuí, (cioran m),že jsem salónní cyklista a že ani nemám kolo. Tož sem dávám fotku svého silničního speciálu. Můžete mě často potkávat na švihu na mýtických jesenických stoupáních. U příležitosti žlutého dresu který jsem letos oblékl, se ho chystám stříknout na žluto.

      2 2
      • Aduldinho  

        Vymazleno k dokonalosti :-D

        1 0
      • cubista  

        Je vidět, že kvůli neustálému sezení v sedle nemáš čas na vymazlování kola jako salónní cyklisté:-)))

        0 0
      • AussigBiker  

        To je prestrikana De Rosa a ma nalepky Faborit. To si asi nasel po dedovi na pudea urcite to nekdo vymeni za novy nejnovejsi Colnago na elektrice.

        0 0
      • Agent007  

        Pražák s brňákem boxují v ringu. Brňák dostane nakládačku, a po 1.kole se ho ptá reportér: „jaké bylo vaše první kolo?“

        Nó, kémo, bel to takové bleděmodré favorit s přehazovačkó…

        Já vím, starý a blbý fór :-D

        0 0
    • Agent007  

      Najdi pět rozdílů…:)

      0 4
      • jmaselnik  

        Ty jsi vážně opravdovej a čistokrevnej chudák.

        0 0
      • Albert8  

        Vzhledem k tomu, že obě fotky jsou z TDF 2020, tak bych tipoval, že hlavní rozdíl je ten, že jeden prohrál a druhý vyhrál. Ale stalo se to před čtyřmi lety, většina lidí už to stihla zaregistrovat.

        4 0
    • cubista  

      Budou konečné výsledky tipovačky? Z mé strany jde spíše o zvědavost, zda se mi nepodařilo dovézt červenou lucernu:-)))

      0 0
      • ondrawali  

        To by mě taky zajímalo. Bez tipa byl konec tour poloviční :D.

        2 0
      • kapsch  

        Poslušně hlásím, že jsem opět zde! Po návratu z dovolené jsem nejdříve proletěl sestřihy etap, pak podrobnější výsledky, a teď jsem konečně doběhl i BF :))

        Tipo samozřejmě bude! Dnes nebo zítra je snad reálné, hodím to sem po etapách, ať nikdo nepřijde o pocit držení žluťáka apod :)

        9 0
    • kapsch  

      Tak dobře, poslední Tipo bylo po dvojbloku etapu pro Ineos, resp. 13. etapu vyhrál Kwiatek a 14. Rodríguez, navážeme tedy na ně..

      Tipo Tour 23 – 15. etapa

      Protože vyhodnocuji se zpožděním, napíšu vždy ve zkratce o jakou etapu šlo. 15. etapu vyhrál únik, prvenství zapsal Wout Poels před WVA a Burgaudeauem; Adam Yates vystřídal Hindleyho na čtvrtém fleku, Jumbo skočilo Ineos v týmech a Ciccone šel do puntíků..

      V našem tipu se to projevilo odstoupením Agenta z čelní pozice a návratem Neťi do žlutého:

      1 103 Neťa

      2 93 nitraq

      3 91 (9) Quoll

      4 91 (12) wittas

      5 91 (13) ondrawali

      43 47 brtníček

      44 44 Cabasekxxx

      45 40 Robb

      Je mi to strašně líto a do jisté míry blbé, že takto zpětně někomu dám DNF (a vzpomněl jsem si na to i na dovolené), ale Robb je určitě sportovec a musel s touto variantou počítat.. Tentokrát chtěl dovézt lucernu do Paříže až moc a končí dříve, do časovky po druhém volném dni nastoupí náš peloton „o hlavu kratší“..

      4 0
    • milan.v  

      How much do Tour de France bikes weigh in 2023? 11 Tour bikes weighed and analysed

      https://www.bikeradar.com/…ike-weights/


      Tour de France Femmes bikes 2023: who’s riding what?

      https://www.bikeradar.com/…emmes-bikes/

      4 0
      • orm  

        To cio nerozdejcha :-).

        1 0
      • jkcz  

        Jinak u Vingeho kola ta nizka hmotnost je dana i tim XS ramem :)

        2 0
      • plzakj  

        Jsem nevedel, ze i profici vozi ty hnusny plechovy pastorky

        0 0
      • Smazaný účet  

        Když člověk odečte ta nepostradatelná závaží, bez nichž se moderní silniční cyklistika prostě neobejde (tedy kotouče a wattmetry) vycházi to zhruba stejně jako ta tehdejší dovažovaná „tovární“ kola před deseti lety.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pokrok (v podnikání) prostě nezastavíš. :)

          0 0
        • BikerM  

          Tak tak :(

          0 0
        • jmaselnik  

          jenom faktická, ty wattmetry už před deseti lety celá špička vozila, to rozdílovej faktor nebude ;-)

          0 0
          • McBlacky  

            Pred deseti lety uz zacaly ty levny wattaky jako stages. Predtim to vetsinou bylo SRM a i to vozil skoro kazdej taky, i pres cenu. Jednu dobu snad i byl nejaky sponzorsky deal, protoze kazdy mel na kole SRM budik. Z hlavy to ale nedam.

            0 0
            • jmaselnik  

              já myslím, že ty „levný“ tady byly ještě dřív, já pořizoval první powertap v roce 2009 a byla to tuším 3. generace.

              0 0
              • McBlacky  

                To se ale moc nevozilo. Velky prulom byly az senzory na klice. Do te doby jeli v protour prakticky jen to srm. Nabojove systemy se nevozily, protoze to bylo slozity pri vymene.

                0 0
                • jmaselnik  

                  no profíci to moc nevozili, ale levný proti SRM to bylo v hobby světě to frčelo dost dlouho. Logistický problémy jsou jasný. Mimochodem S1W to pořád prodává, já měl ten o generaci starší s karbonovým tělem.

                  0 0
            • Aduldinho  

              Mě docela fascinovalo, že to SRM vozil ještě celkem donedávna Pogi, není to již trošku archaická záležitost? ;-)

              0 0
              • milan.v  

                No, oni je postupně také vylepšovali, poslední generace bude neprůstřelná na hodně let dopředu… Prakticky o nich člověk nečte žádné zásadní problémy, jen okrajově, je to něco jako Quarq…

                1 0
                • McBlacky  

                  jasně ale taky cena. Pedály o 30% dražší než Garmin a kliky ani nemluvím, páč ty jim dělá bud look nebo thm a v nejlevnější specifikaci 50tisíc kč, není problém za ně loupnout 70+. Je z toho totál niche produkt.

                  0 0
    • milan.v  

      Tour de France Winning Bikes RATED – Is Vingegaard's 1X 2023 Cervelo S5 The BEST Yellow Bike Yet?

      https://youtu.be/nKv9-eT01Qo

      2 0
    • kapsch  

      https://docs.google.com/…gi3qvrR/edit?…

      Šestnáctou etapou byla časovka. Jak a jakými rozdíly dopadla všichni víme.. Na bedně Vingegaard, Pogačar a WVA, Adam Yates skáče Rodrígueze na třetí flek celkově..

      Toho využívá skokan dne – Jiiira, který připisuje 16 bodů a jde o kousek na druhé místo:

      1 105 Neťa

      2 101 Jiiira

      3 99 nitraq

      44 47 Cabasekxxx

      Po nuceném odstoupení Robba máme nového držitele lucerny a je jím Cabasekxxx, gratulujeme! Nyní stačí, aby lucerna jedinkrát změnila majitele a už dojedou všichni do cíle..

      2 0
    • milan.v  

      Jedna chyba…

      https://www.idnes.cz/…listika_mkou

      4 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 23 – 17. etapa

      Sedmnáctá etapa a výstup na Col de la Loze definitivně rozhodly o vítězi letošní Tour. Hodně si pomohla top trojka z etapy – Felix Gall na osmé, Bilbao na šesté a Simon Yates na páté a lehce nám zdramatizoval tipovačku..

      Jiiirovi palec nahoru za Galla v týmu, vítězem etapy je ovšem Martin_S1, který má Simona na správné pozici a i na etapy, a ke čtyřem dnům ve žlutém na startu Tour by rád přidal další..

      1 101 Neťa

      2 100 Martin_S1

      3 96 Jiiira

      Na chvostu beze změn, Cabasek stále ztrácí 3 body na jezdce před sebou.

      Zajimavost – poprvé od začátku Tour se stalo, že některé jezdce – v tomto případě gemini a kulixe – nerozděluje ani tiebreaker. V takových případech vás píšu v pořadí dle toho, kdo zaslal tipo dříve :))

      3 0
      • Neťa  

        Už to vidím, zase rupnu o bod :-(. Zatracený Rodriguez…

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 23 – 18. etapa

      Ano, mohl bych všechny etapy vyhodnotit a nahrát během půl hodiny, ale takto mi to přijde aspoň maličko napínavější a každý má případně čas chvíli zářit :))

      Osmnáctou etapu sprinterům vzal únik, vyhrál Kasper Asgreen. I toho jsme měli v tipu, avšak v týmu ho měl pouze ULPA, první dnf letošní Tour.. Jinak se dnes měnilo pořadí jen v jednom případě díky změně tiebreakeru..

      Vedení i chvost zůstává beze změn:

      1 101 Neťa

      2 100 Martin_S1

      3 96 Jiiira

      43 50 masasteel

      44 47 Cabasekxxx

      6 0
    • jiiira  

      to sem zvědav, zda uhájím bednu až do Paříže :-)

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 23 – 19. etapa

      Blížíme se do finále, ale po ránu začínáme zvolna. Stejně jako den předtím, teoretickou šanci sprinterům z úniku vzala menší skupinka, tentokráte Mohorič s Asgreenem a O'Connorem. Všichni tři přispěli svou troškou i do našeho tipa, avšak mimo nejdůležitější pozice, i když ondrawali se velmi přiblížil bedně..

      1 101 Neťa

      2 100 Martin_S1

      3 96 Jiiira

      4 95 (7) ondrawali

      5 95 (11) nitraq

      42 50 (3) brtníček

      43 50 (30) masasteel

      44 47 Cabasekxxx

      Cabasek je stále o tři body vzadu za lucernou, a má poslední šanci zabojovat a podívat se až do Paříže. Snad se nebude dívat jen ze sběrného autobusu..

      4 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 23 – 20. etapa

      Sprint malé skupinky v cíli etapy vyhrává Pogačar před Gallem a Vingegaardem..

      Boj o žluťáka vrcholí!! Neťa věděl co říká a Martin jde o bod do vedení! Jak se projeví poslední spurtérský dojezd?

      Vítězem etapy a skokanem dne je jmaselnik se Simonem Yatesem na čtvrtém fleku..

      1 106 Martin_S1

      2 105 Neťa

      3 102 Jiiira

      4 99 (6) ondrawali

      5 99 (10) nitraq

      43 54 masasteel

      44 50 Cabasekxxx

      Cabasek sice bodoval za 3, ale masasteel získal 4 a brtníček dokonce 11 bodů. Takže nemilá věc se opět stala, Cabasekxxx do cíle v Paříži bohužel nedojede.. Díky za účast a více štěstí příště :)

      Letošní ročník tedy dokončí v pelotonu 43 lidí..

      4 0
      • Cabasekxxx  

        Škoda. Ale na první účast jsem spokojen :-) díky a těším se na Vueltu

        2 0
    • cubista  

      A ten tenis je špetka proti golfu. V PGA Tour berou vítězové turnaje přes 3,5 ,mil USD, v odtržené LIV Tour ještě více. Vše je relativní.

      https://www.seznamzpravy.cz/…edonu-234640#…

      1 0
      • Aduldinho  

        Vodroušová je borka a jsem pyšný, že máme tady tak skvělé tenistky, ale to ohodnocení je tedy dosti nespravedlivé, cyklistika není pinkání, i když na vrcholné úrovni je to taky velká dřina a odříkání o tom žádná :-)

        0 0
        • jmaselnik  

          je dobrý si ale uvědomit, že ti tenisti na druhou stranu nejsou v žádným týmu, který jim platí pravidelně a poskytuje zázemí. Ta výhra je hrubej income, ze kterýho si (kromě daní) tenista platí všechno, tzn. trenéra, maséra, cestování, ubytování a tak. Pro špičkový tenisty jsou to i tak super prachy, ale mimo top50 to žádní milionáři nejsou.

          2 0
          • Aduldinho  

            V tomto máš pravdu, sponzory sic taky většinou nějaké mají, ale musí to nějak ufinancovat sami a hlavně tu cestu na vrchol ;-) Furt si to zaslouží víc než některé kopačky :-)

            0 0
          • keymaker  

            Jakmile jen objíždí challengery, tak nemají většinou žádnej stálej team, bo by to neufinancovali.

            0 0
          • AussigBiker  

            Když vyhraješ Rolland Grros, tak po zaplacení daní, trenéra a všeho možného máš míň než půlku. U Lucie Výborný říkala, že to je většinou tak půlka.

            To je stejný jak v NHL, v Čechách se píše vydělá si x… Ale nevydělá… To je taky v hrubým, bez daně, agenta, hráčskejch odboru…

            0 0
            • cubista  

              V golfu si taky platí vše sami a když neprojdou cutem, tak mají nulu – za hru nic a plat neexistuje. V současné sezoně by Sagič i Froomie byli bez příjmu, tedy kromě sponzorů:-)))

              1 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 23 – 21. etapa, konečné pořadí

      Je to tu! S menším odkladem tu máme i poslední etapu, kterou na Champs-Élysées vyhrál Jordi Meeus před Philipsenem a Groenewegenem..

      Top5 zůstalo beze změn, žádný trikot nezměnil majitele, tiebreaker se taky nehnul, rozdaly se pouze body za etapu, což na celkové pořadí mělo minimální vliv..

      Vítězství po útoku ve 20. etapě těsně udržel Martin_S1 !!! Po loňském třetím místu na Staré dámě tak potvrdil, že na tuto Grand Tour umí vyladit formu výtečně a zaslouženě si připisuje držení žlutého trikotu! :)) Gratulace je na místě!

      Neťa, ač to dlouho vypadalo velmi nadějně, tak o první pozici bojoval marně, chyběl kousek..

      No a Jiiira udržel bednu jen tak tak, další závodníci už si na něj brousili zuby, ale minimální náskok s tiebreakerem v záloze udržel..

      I další místa byla o bodech, letos zůstalo startovní pole rozděleno hodně jemně téměř po celé délce..

      1 108 Martin_S1

      2 107 Neťa

      3 102 Jiiira

      4 101 ondrawali

      5 101 nitraq

      43 54 masasteel

      Zájemců o dovezení lucerny bylo mnoho, avšak s jistotou dvou bodů ji do cíle závěrečné etapy dovezl masasteel :))

      9 0
      • kapsch  

        Někdy později přihodím ještě klasicky nějaké statistiky k tipu + průběžné skóre letošních GT po dvou odjetých podnicích..

        0 0
      • jmaselnik  

        že mi aspoń trochu slušný umístění zachrání Simon, když jsem úplně vynechal Adama, by mě před Tour fakt nenapadlo. Vytýkací dopisy Hindleymu, Gauduovi, Carapazovi, Poelovi i Aertovi, jak mi pokazili tipo, už se chystají :-)

        1 0
        • keymaker  

          Napiš ať jim strhnou prémie :-D

          1 0
        • brtníček  

          Taky jsem těmto jezdcům věřil a k tomu Girmayovi.

          1 0
          • Pessinger  

            Girmay jezdil konzistente :) 15 místa

            1 0
            • Aduldinho  

              To ho snad i ten Peťko párkrát skočil, ne? :-)

              0 0
              • milan.v  

                Jo, jeho původní výbušnost je najednou skoro pryč…

                0 0
                • Aduldinho  

                  Škoda, toho kluka mám rád, snad se ještě zvedne! Teď už konečně umí otvírat to šampáňo a né a né vyhrát! ;-)

                  1 0
                  • milan.v  

                    Vypadá to, že otevřel dalším Afričanům cestu do lepších týmů… No, já nejsem příznivcem pozitivní diskriminace v jakékoliv podobě, dotace, atd., někteří jsou lepší, někteří nejsou ani na úrovni našich kluků v ATT nebo Elkovu, ti by mohli výš za nimi naprosto bez problémů a jsou i lepší než oni…

                    0 0
                    • Aduldinho  

                      Tak to každopádně, ale talent je zrovna Girmay veliký, v Elkovu by byl král! :-)

                      1 0
                • jmaselnik  

                  co si střelil tu šáňo zátku do oka, je poloviční. Holt jak lidi podceňují BOZP, je z toho často malér…

                  3 0
        • cubista  

          Že mi nevyjede ani bod MVDP, Alík a Jakobsen, tak to bylo velké překvapení:-(

          0 0
          • Martin_S1  

            Tuhle sestavu jsem nominoval taky a nakonec to ani nevadilo, aspoň byl závod napínavější.

            0 0
      • jiiira  

        Těsně, ale přece sem to uhájil :-) tato Tour byla nad očekávání úspěšná i bez žluťáka :-) a kdybych pozval do týmu Philipsena místo Girmaye, tak by to bylo ještě veselejší. Ale na kdyby se nehraje a můžu bejt rád, že sem uspěl i bez něj :-)

        Opět velké díky za tipo a gratulace vítězi! :-)

        2 0
        • iron.hide  

          fakt mas 3.miesto bez philipsena? :O

          no tak to kloboucek, paradny vykon

          0 0
          • jiiira  

            Adam Yatesů mi naštěstí vynahradil Philipsena :-) děkuji pěkně :-)

            0 0
      • cubista  

        Velká gratulace vítězi a poklona držiteli lanterne rouge. Obojí musí být ideálně načasované. Myslel jsem si, jak špatně jsem tipoval a řadil se aám sebe mezi uchazeče u poslední místo. A vida nás špatně tipujících muselo být dost, když jsem nakonec překvapivě dojel uprostřed pelotonu.

        0 0
      • cubista  

        .

        0 0
      • cubista  

        Velká gratulace vítězi a poklona držiteli lanterne rouge. Obojí musí být ideálně načasované. Myslel jsem si, jak špatně jsem tipoval a řadil jsem sám sebe mezi uchazeče u poslední místo. A vida nás špatně tipujících muselo být dost, když jsem nakonec překvapivě dojel uprostřed pelotonu.

        0 0
      • Neťa  

        Já to nendu dělat… Ale samozřejmě gratulace vítězi a opět velké díky kapschovi za organizaci, i když tentokráte s lehce zdviženým prstem za ten třetí týden ;-)

        0 0
      • ondrawali  

        Me to posralo GC. Mel jsem Hindleyho, Gaudiho a Skjelmoseho. Do priste potrenuju aspon na tu bednu. A diky za tipo!

        0 0
        • iron.hide  

          a ja zas Carapaza a G. Martina :D ach jo…

          A ten Hindley sa veru mohol viac snazit, do top5 nestracal az tak moc :/

          0 0
      • HoF  

        Taky díky za tipo. Letos se forma nesešla, suverénně nejmíň bodů za etapy :D Největším úspěchem se tak stal jeden den v černém trikotu.

        0 0
      • pospec7  

        Díky za tipo! Gratulace vítězi.

        0 0
      • Pessinger  

        Trainmann to je docela machr z 10 body za GC to zdárně dojet to se cení:)

        0 0
      • Martin_S1  

        Výsledek neodpovídá času věnovanému přípravě. Zvládnul jsem přečíst jen jeden článek o favoritech.díky němuž jsem se vrátil ke své původní myšlence věřit Simonovi (minimum závodů jezdil cíleně) a zavrhl zvažovaného Carapaze. Pomohl i pohled na kurzy sázkovek.

        Vedení od 1.etapy mě překvapilo a protože průběžné výsledky přišly později, ani jsem neměl při sobě žluté tričko k vyrobení fotky. Stejně jako teď s odstupem na dovolené.

        Závoděním na Tour jsem se inspiroval i jinak. Při MTBO závodě jsem se vymlátil ve stejný den jako Cavendish a největší problém byl myslím v podobné části těla. Na rozdíl od něj jsem ze závodu neodstoupil, i když to doteď nechápu. Možná kdybych na jinak.nepubli­kovatelné dokumentační fotce zakryl některá místa fiktivním žlutým trikotem, byla by to tematická vítězná fotka :-)

        Díky za uspořádání tipa a všem účastníkům, že mě nechali vyhrát. :-)

        5 0
        • kapsch  

          Hlavně že jsi celý :))

          Žluté triko si určitě pořiď, máš právo a povinnost chodit ve žlutém do příští Tour. Nebo dokud nevyhraješ Vueltu či Giro :))

          0 0
        • jonys  

          No vidis. A pritom duvodem Simonova nezavodeni byla nemoc na Romandy a pak dalsi. V pkdstate nejhorsi scenar pripravy kdy on sam rikal ze pujde day by day a kdyztak spis etapy…

          A nakonec malem bedna.

          A tak to ve sportu chodi… :-)

          Gratuluju k vyhre!

          A diky Kapschovi za organizaci.

          1 0
    • kerim  

      Díky za tipo, bejt o etapu víc tak mám lucernu já :-). Gratulace vítězi.

      0 0
    • milan.v  

      Tour de France tech: Jonas Vingegaard's win­ning Cervelo S5

      https://youtu.be/QoWzOC-4Pw0

      1 0
    • milan.v  

      WHEELIE CONTEST IN DE TOUR DE FRANCE | TOUR DE FRANCE 2023

      https://youtu.be/ovrtWQ8S7S8

      12 0
    • milan.v  

      Dnes dobrá královská etapa na ženském TdF…

      2 0
      • UHU  

        Ta Vleuten-ová šlape divně

        0 0
        • milan.v  

          Ano, je to potvrzení klasického rčení, že kovářova kobyla chodí bosa… Asi po takové době a s její výkonností do toho už nechtějí zasahovat…

          0 0
      • Hagner  

        Já to teda viděl, až dneska, ale chaotičtější přenos jsem snad ještě neviděl :-D

        0 0
        • Pessinger  

          Byla mlha a nešlo nic vidět, je to ten stejný přenos co dělá i mužskou TDF

          0 0
          • Hagner  

            Mlha byla až nahoře ;-) Chaos měli už na začátku stoupání a z mezičasů byli zděšený i němci co to komentovali :-D

            1 0
    • milan.v  

      Druhá a třetí Kopecky a Niewiadoma stejný čas v GC, to se jen tak nevidí…

      https://www.procyclingstats.com/…-femmes/2023

      1 0
      • kapsch  

        Poslední dvě etapy super. Většina předtím boj pelotonu s úniky :))

        0 0
    • Agent007  

      To jako FAKT někdo sleduje ženskou cyklistiku? A dobrovolně? No TPČ…

      1 4
      • UHU  

        když je nouze, tak i to. Jinak po rovině jedou docela slušné průměry, ale i mírné stoupání většině dělá problémy.

        0 0
      • jmaselnik  

        jo, chtěl jsem se zeptat na to samé :-).

        2 0
      • Aduldinho  

        Já kupodivu nedávno sledoval i ženský fotbal, třeba zápas Francie versus Brazílie byl moc povedený, kam se hrabe na ně ta naše kapřík liga :-D

        0 0
      • iron.hide  

        to mi pripomenulo toto :D

        youtuber si kupil 4 listky na zapas WNBA, doniesol si postelne pradlo a spal tam :D

        https://9gag.com/gag/aPgnP8P

        1 0
      • Hagner  

        Agente to je těžká volba ;-) Číst tvoje příspěvky nebo sledovat ženský na kole? Obojí je dobrovolný, ale zatím bez problémů ženský vítězí :-D

        8 0
      • Pessinger  

        Tak už jen ten zadeček Niewiedome stojí za pozornost

        1 0
        • milan.v  

          Jo, Finney si to myslí také… :o)

          0 0
        • iron.hide  

          nejaku fotku by to chcelo, alebo video :P

          1 0
            • jonys  

              V TV to vypada super, ale kdyz je pak vidim v NMNM na zivo mezi "normalnima"idma, tak nevim. Jsou strasne drobounky, to si clovek pripada jak by cumel na sedmacky pred zakladkou :-))

              2 0
              • Pessinger  

                Nekaž mi to :) já je nikdy na živo nevidel :)

                2 0
              • milan.v  

                No, když jsem stál vedle Noskové, tak kdybych nevěděl podle obličeje, že to je ona, tak bych si opravdu myslel, že to je nějaká holka ze základní školy, rozhodně ne, že je jí osmnáct nebo devatenáct, co jí tehdy bylo… Je také pravda, že to už měla problémy s tou anorexií…

                0 0
              • robb  

                Tak třeba čičina je taková normální holka. Ta mi jako lolitka nepřijde.

                0 0
              • dědek mohy  

                Nejvíc mě takhle „zdrtila“ Belomoina (či jak se to píše). Ta fakt vedle mě vypadala jako 10 letá holka. Třeba Jolanda je taky drobná, ale té to vedle mě slušelo více =))

                A i třeba Manuel Fumic byl slušně prťavý klouček.

                0 0
                • jonys  

                  Belomoina je strašná kostra. Mitterwalner taky dítě, Jolanda ano, nebo Carol Bohé. Ti kluci jsou někteří taky prcci. Ta kombinace že je malej a ještě hubenej to podtrhuje. Třeba Valero (jako např Wout) taky nemá gram tuku a horu svalů, ale je vysokej a nebije to tak do očí. Ale Pidcock, tomu 170cm vůbec nehádáš, protože prostě je to takovej školáček :-)

                  0 0
                  • skaj  

                    Tak v tomhle sportu prezdivali „obrovi“ se 183cm a 80kg Gorilla – to bych rekl, ze vcelku vystihuje ostatni soutezici:)

                    7 0
                  • tomxxx  

                    Mi přijde, že jedna z holek co se nejlépe ubránila hubnutí při slušný výkonnosti je Kate Courney. Sice je vysportovaná, ale vypadá ještě normálně, to Prevot, Rissveds (přiznala i krom jiného i problémy s příjmem potravy), Neff, ty už považuju za hranou.

                    0 0
                    • jonys  

                      No jo, ale koukni jak jezdi Kate… :-(

                      Evie Richards nebo A. Keller jsou celkem macandy v kontextu.

                      0 0
            • Aduldinho  

              Hmm…pěkný pohled ;-)

              0 0
      • BikerM  

        Malokdy s tebou souhlasim, ale ted bych se pod tvuj prispevek skoro podepsal. :D

        1 0
      • Tom-T45  

        Jo, ženskou silniční cyklistiku sleduju, především jako řidič v pozici doprovodného vozidla, moc rád.

        2 0
      • milan.v  

        Na cyklistice je krásné, že si na ní každý může najít to své… Když chce…

        4 0
        • BikerM  

          Souhlas. :) Ovsem ja sam jsem zalibu v koukani se na zenske v cyklistice nikdy nenasel a myslim, ze ani nenajdu.

          0 0
    • cyklista86  

      Jestli to tu uz bylo tak sorry.. Typci maji fakt povedena videa. :)

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • vasek80  

      Točil zase Netflix letos Tour? A pokud ano, tak premiéra bude zase v červnu?

      Koukám na to teprve teď, ještě mám poslední dil a celkem mě to k televizi připoutalo.

      0 0
      • brtníček  

        Podle článku v časopisu Forbes je stále ve hře možný start a tři etapy TDF v ČR. Je v tom zamontovsná samozřejmě agentura Petra Čecha a Sportinvest. Tak uvidíme jestli se jim to podaří.

        0 0
        • robb  

          Jako že by startovala TdF v ČR? No ono to není jen o penězích, ale té agentuře, jde i o to, jak se města a lidé staví k cyklistice.

          0 0
            • Aduldinho  

              Money talk ;-) Start TdF v ČR by byka velká pecka, ale osobně bych byl raději, kdyby se pozvedla ta naše domácí Czech Tour a to i marketingově, nechápu, jak může mít větší mediální prostor L´Etape, což je komerční závod pro širokou veřejnost, ale zase je to bohužel o těch výše zmiňovaných penězích noo ;-)

              2 0
              • jmaselnik  

                je to provázané. TdF by mohla zpětně pomoct i našim závodům. Dokud bude pohled veřejnosti takový, že silniční závody nemají na silnici co dělat a jenom běžného Ferdu omezují v dopravě, nic se nezmění. Ani v přístupu sponzorů a hlavně v přístupu police a samospráv při povolování uzavírek.

                To by akce jako TdF mohla trochu „prošťouchnout“.

                3 0
                • Aduldinho  

                  To je fakt, i v té poslední reportáži z Czech Tour bylo cosi zmíněno, že se občas vyskytl nějaký Venda, co měl problém, že mu na chvíli zavřeli silnicu, aby mohl projet závod :-( Ale jinak organizačně prý celkem top! ;-)

                  0 0
                  • mikub  

                    No, zrovna to dopravní řízení nevím. Chápu, že motorkářů taky nemá pořadatel nekonečno. Ale příklad z Videlského sedla z neděle: tam už byl závod roztahanej na cca 20 minut. Před průjezdem prvního balíku hromada aut, motorek, všechno paráda. Jenomže jak projel hlavní cirkus, tak po asi 5 minutách prázdné silnice to přestalo přihlížející bavit a začali sedat do aut. Motorkáři, kteří stáli původně na prémii taky odjeli. Tyto odjíždějící jsme zastavili my, jakožto taky diváci. Nikdo z pořadatelů už tam nebyl. Chvilku na to přijelo ještě dost početné grupeto. Tam jenom náhoda zabránila potenciálnímu průšvihu.

                    1 0
                    • cyklista86  

                      Tak chou se posunout do World Tour a zvatlal tam jeden typek cosi o vyrovnani se GT zavodu, tak tohle musi met podchycene. Se prece nemuze stat, ze pojede grupeto z kopce a v zatacce jim tam vjede do cesty nakladak.. To by mohli cele Czech Tour rovnou zrusit a poradat tak mozna nejake kriterium ve meste..

                      0 0
          • McBlacky  

            Primarne o penezich.

            1 0
            • orm  

              Ted je otazka ci penize to budou. Cicham v tom penize od statu, kde cast zustane agenture za nechty.

              0 0
              • milan.v  

                Tak samozřejmě, že to budou státní peníze, ten start stojí několik desítek miliónů Kč…

                A jsme zase u toho, co jsem už komentoval ve vlákně k Czech Tour 2023, nikdo další k tomu nediskutoval… Stát vynaloží skoro 100 miliónů na podporu gastro sektoru, aby se tu opět objevily další michelinské hvězdy, dorazili pak turisté, přitom třeba podpora právě některých závodů může být i efektivnější, svět se dozví o různých místech, památkách, přírodě…

                3 0
                • Aduldinho  

                  Ostatně v tom článku výše je zmíněno, že bez podpory státu to nepůjde, 150 melounů prostě se soukromého sektoru nejsou schopni schrastit…

                  0 0
                • jmaselnik  

                  je to necelých 10 mega ročně na 5 let. Ale jinak souhlas, byť nesportovec může celkem oprávněně namítnout, že valit sem státní prachy, aby si ve finále ASO namastilo kapsu, taky není úplně cajk.

                  0 0
                  • milan.v  

                    Někde jsem četl 80 nebo 90 miliónů Kč celkem…

                    0 0
                    • jmaselnik  

                      https://www.irozhlas.cz/…07122226_nel

                      z merita věci je to ale asi nepodstatné :-)

                      0 0
                      • milan.v  

                        Někde se objevují i jiná čísla… Nicméně máš pravdu, že to důležité to nemění…

                        https://cc.cz/…ef-ambiente/

                        0 0
                      • jonys  

                        Je to sumak, protoze pote, co tady kaspari z vnitra predvedli za komedii s ruskyma tenistkama, si ASO a dalsi rozmysli jakykoliv problemy – co kdyby jel treba Vlasov – a radsi to daji Rakusakum nebo Slovakum. Simply.

                        1 4
                        • Agent007  

                          Rusáci nemají na Tour co pohledávat, pokud válčí. Mimochodem, na Tour 1939 taky nejeli Italové ani Němci, z důvodu agresivní politiky. A po válce v 1947 taky né

                          1 1
                          • milan.v  

                            No, Rusáci bohužel běžně v profi pelotonu závodí dál…

                            Některé ženské týmy by například ani nemohly vyjet k závodům…

                            0 0
                          • jonys  

                            Závodí a hrají všude. Já s tím taky nesouhlasím, ale řešit se to musí odjinud. Pokud tady nechceme ruský sportovce, máme odřeknout akce všech organzací, co je závodit nechávají. WTA, ATP, NHL… Ne tady dělat nějaký komedie a honit si svaly na holkách, co se nemají jak bránit. Když chtěla přijet NHL s asi 20 komsomolcema, řekla, že buď s nima nebo vůbec a Rakušan sedl na zadek – protože pustit se do něj právníci NHL, platil by (čti my) jak mourovatej.

                            Každopádně teď to všichni viděli a jakákoliv organizace co nějaký mezinárodní akce organizuje to bude brát v potaz. I to ASO případně.

                            2 0
                • McBlacky  

                  Ten michelin je tunel z vice duvodů. Mala domu pro dva lidi ;)

                  0 0
                  • Hagner  

                    Michelin byla nejvtipnější událost letošního léta ;-) Nikdy by mě nenapadlo, že se vláda musí zabývat takovou ptákovinou :-D

                    0 0
          • milan.v  

            Agentura má od ASO velmi dobré vysvědčení, lepší mít díky TdF Czech Republic nemůže, co vím…

            1 0
        • vasek80  

          Mohli by tomu říkat Peklo východu. U nás v příhraničí s Německem teď všechny oblíbené silnice 1. třídy zalily asfaltem a zasypali kamením. Je to strašně hrubé a ty rýhy tahají kolo ze stopy.

          Zabít toho ****** co o tom rozhodl. Pritom je pod tím krásný hladký povrch. Ekvivalent mě napadá když si nekdo koupí drahou sedací soupravu do obýváku a potom ji nevybalí z igelitu, aby se neošoupala.

          0 0
          • UHU  

            Sice to sem nepatří – ale když už chceš vědět kdo o tom rozhodl abys šel najisto – I.tř. ŘSD v Plzni, II. a III. tř. SÚSPK, resp, KÚ v Plzni. Jsou to......., zkurví všechno.

            0 0
    • iron.hide  

      Jonas the Superstar :O

      3 0
    • Aduldinho  

      Další srandičky: https://youtu.be/8Ddy-a60jys ;-)

      0 0
    • robb  

      Netuším, jestli tahle epizoda tady už byla, ale to asi nevadí

      https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • andy97  

      Video z pádu Carlose Rodrigueze a Seppa Kusse.

      Byt tam cyklokrosař tak by ho přeskočil bez problému :)

      https://www.instagram.com/…CwMy8gdMIta/?…

      2 0
      • Honzas  

        no nastesti si Kuss z horskejch kol neco pamatuje a zkousel skakat. jinak by byl Rodriguez vejpul;-)

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.