• Stefky

    Dobry Den,

    chcel by som si kupit novy MTB bajk, cena cca 30 000, ceckoval som canyon 6 – 7, ta 6tka ma ale SR Suntour XCR za to Shimano Deore XT, a 7dmicka ma RockShox Judy Silver, ale zasa SRAM SX Eagle o ktorych citam ze nespolahlive a lamu sa, takze radsej by som chcel shimano a vydlica RockShox je zrejme lepsia. Som novacik, do komponentov az tak nevidim (brzdy, naboje, kola), no chcel by som aspon nejaku kvalitu, aby mi to fajn jazdilo napr. lesne stezky etc. a mal z toho fajn pocit. Neviem este ako servis, kedze to mozem objednat jedine z netu a ci radsej nieje potrebne skusit nazivo v predjni. Ale zasa sami paci moc design ramu :) Tak neviem ci to nieje risk.

    Dalsie znacky co som pozeral tak Specialized Rockhopper napr. Elite 29 to ma Shimano Deore 1×10 a RockShox Judy, Rockhopper Expert ma zas SRAM SX Eagle :/ Taktiez GT Zaskar LT taktiez maju SRAM SX, u Cannondale na trail sa mi zas nepaci dizajnovo ram.

    Co si myslite, aka je podla Vas spravnejsia cesta aby som ziskal „kvalitnejsi“ bajk, zas nechcem ist len tak do shopu a tam niekto mi preda nieco co pak budem lutovat. Dakujem za kazdu radu. Stef

    canyon 6

    https://www.canyon.com/…-6/2615.html?…

    canyon 7

    https://www.canyon.com/…-7/2617.html?…

    Rockhopper Elite 29

    https://www.specialized.com/…-29/p/184112?…

    0 0
    • Bike-o-Noor  

      Určitě ti daleko zkušenější potvrdí, že v této cenové relaci je dobré vsadit na „menší“ značky. CTM, Qayron, Kross…Dostupnost je jiná otázka. (Protože jsem pořídil Qayrona, budu prodávat rok jetého Authora Revolt v základním karbonu do tebou uvažované ceny).

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • MatS  

      Jak psano vyse, dostupnost je tragicka. Ale vypada to, ze by ted zas neco melo byt. Potvrdil mi to prodejce Scottu a dnes jsem na vlastni oci videl, jak navazi nova kola v prodejne v Zell am Ziller v Rakousku.

      PS: Jsom tiez slovak, ale ako sa ceckuje Canyon? Ja len aby som vedel, co mam doma s tym svojim spravit :-D

      0 0
    • Bandicoot  

      Znám dost lidí co jezdí todle z Deca i na XC/XC-M závodech a vyloženě si jej pochvalují. Komponenty jako na kole za 50k+ (RS Reba, cele na Sram GX eaglu) a ten hlína rám taky není špatnej. Za mě bych tam pak střelil crossmaxy kola nebo nějaké DT Swissy a bude to lítat jako prase, dostupnost je otázkou, ale docela ty sklady doplňují

      XC 500

      popřípadě levnější verze na RS RECON + NX eagle a je ještě skladem

      XC 120

      0 0
      • Velomiwookie  

        souhlas, ta xc500 je super za ty penize.. pokud teda jeste nekdy bude skladem

        kamosovi s podobnym budgetem jsem ted doporucil tenhle kousek. Za ty prachy sem nic lepsho nenasel…

        0 0
        • Bandicoot  

          Taky slušné osazení, já se s mojí Almou M50 taky na to xc500 nečapu (bral jsem modelovku 2020 za cca 44tis), sice mám celo karbon, ale SLX a judynu, kola byly total basic, že se na tom nedalo, tak jsem hodil crossmaxy s plochejma špicema, nějaké ty karbon komponenty na vahu, 10,3 kg váhy a kurde to je vítr

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.