L’Etape - druhé dějství

První ročník legendárního L’Etape by Tour de France v Česku je již minulostí a nezadržitelně se blíží druhý ročník, který slibuje zcela novou, ale neméně krásnou trať. Jaká překvapení a novinky si pro nás pořadatelé připravili?

Na pilotní ročník L’Etape vzpomínáme s láskou a pokaždé se i malinko pousměji nad tím, co se během těch 135 kilometrů stalo. Těm, kdo nejeli pilotní ročník a stále se rozmýšlí, zda letos jet či nejet, doporučujeme si přečíst článek Zážitek jménem L’Etape, kde jsme se vám pohledem závodnice a fanynky tohoto závodu pokusili popsat, jaký byl závod a jak nás okouzlil.

Minulý rok se na start postavily spousty hvězd. Rychlobruslařka Martina Sáblíková dokonce opanovala dlouhou trať.Strahovský stadion hostil a letos bude hostit start i cíl.


Letošní ročník legendárního závodu L’Etape slibuje hned několik změn. Co se nemění, je start a cíl na ikonickém Strahovském stadionu, kde ani letos nebude chybět startovní vesnička plná doprovodného programu a malého muzea, kde jsme minulý rok nalezli třeba Colnago Tadeje Pogačara. Tou největší změnou letos je změna tras. Délky a převýšení zůstávají stejné, ale mění se směr. Minulý rok se závodníci vydali na Berounsko a do okolí Koněpruských jeskyní, ovšem letos závodníky potrápí kopečky v okolí hradu Křivoklát.

Při závodě panovala dobrá nálada bez ohledu na trasu či počasí.

Na závodnice a závodníky z dlouhé trasy čeká porce 136 kilometrů, kde zdolají 1 900 výškových metrů. Po cestě je ještě čekají 2 vrchařské prémie o polka dot dres pro nejlepšího vrchaře. S první vrchařskou prémií se závodníci setkají na 80. kilometru pod hradem Křivoklát, která měří 2,1 kilometru a má průměrný sklon 8,1 %. Druhá prémie čeká na závodníky v samém závěru v Podkozí, kde si závodníci na 112. kilometru vychutnají porci 3 kilometrů s průměrným sklonem 4,4 %. To vše bude ještě okořeněno o sprinterskou prémii ve městečku Žilina, ale ne v té slovenské.

Atmosféra ze sprinterské prémie je prostě nejvíc.

Krátkou trasu čeká porce 91 kilometrů s 1000 výškovými metry. Ani zde nebudou závodníci ochuzeni o soutěž pro nejlepšího vrchaře a sprintera. Na krátké trase si vychutnají sprint v městečku Žilina a stoupání na Podkozí.

Překvapení na konec


Pro ty, kdo neustále váhají, zda jet či nejet, tu máme ještě jeden důvod. Letos se na start L’Etape Czech postaví i legendární Andy Schleck, bývalý lucemburský profesionální cyklista a muž ve žlutém na Tour de France 2010 nebo vítěz belgické klasiky Lutych-Bastogne-Lutych. Andy Schleck se nebude jen podepisovat na kartičky nebo startovat závod, ale závodníci ho budou moci potkat na trati na kole a třeba od něj uslyší nějaké veselé historky z pelotonu.

Legenda Andy Schleck se objeví na startu mezi závodníky.

O závodu ve zkratce:


  • Kdy a kde? 11. června na pražském Strahovském stadionu
  • Kde se přihlásit? Na webových stránkách L’Etape Czech Republic
  • Kolik to stojí? Do 9. června je již „Last Call“, kdy krátká trasa stojí 3 280 Kč a dlouhá 3 690 Kč
  • Co mě čeká? Krátká trasa 91 km a 1000 m převýšení, nebo dlouhá trasa 136 km a 1900 m převýšení
  • Co startovné obsahuje? Mussete bag s dárky od sponzorů, stylové ponožky, účastnickou medaili, bohatě obložené občerstvovačky, pasta party po závodu, hromadu fotek od fotografů na trati, a hlavně krásný zážitek.
  • V rámci vesničky vzniknou plnohodnotné francouzské trhy s originálními produkty a specialitami – nebude chybět ochutnávka vína, sýrů, pravé francouzské crepés a dokonce si bude možnost pochutnat i na tradičních šnecích.


Kdo jel vloni, tomu se závod určitě líbil, a letošní trasa slibuje ještě zajímavější zážitek. Tak co říkáte, potkáme se na startu?

Související téma ve fóru

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.