Zvláštní chování brzd - zavzdušněné BL-M675 ?

11 nepřečtených
  • Lucky-x

    Zdravím, řeším následující věc. Mám brzdy Shimano BL-M675 a stává se mi že se mi sem tam propadne brzdová páka, více jsem si toho všiml na zadní. Přední se zdá být lepší. Zadní jsem už tím šroubkem musel trochu přitáhnout.

    Ale i po tom přitažení se občas propadne… ale jenom několik prvních stisků, pak je to ok. Je to opravdu zavzdušnený?

    Dík za rady

    0 0
    • Smazaný účet  

      Je to opravdu zavzdusneny.

      0 0
      • Lucky-x  

        Muzu poprosit o vysvetleni jak k tomu zavzdusneni dochazi?

        Kolo ma najeto 1000km, pak jsem ho mel celou zimu stat doma. Nikdy jsem ho napr. nepostavil na zadni a nebrzdil…

        Na jare to vubec nebrzdilo – asi prach. Po prvnim prudsim kopci se to obrzdilo, ale pak jsem si zacal vsimat ze se jedna paka propada vic nez na co jsem byl zvyklý.

        Nejaka netesnost systemu? Muzu ocekavat ze budu kazdy rok odvzdusnovat, trochu zvlastni ne?

        0 0
        • hovanec  

          Prostě k tomu dochází, drobné netěsnosti nebo špatně naplněné brzdy jsou zcela normální. Odvzdušnit, neřešit, jezdit.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Imho se to dočteš i v manuálu…

          0 0
        • tonik666  

          K tomu nebrždění – stalo se mi to vícekrát, že když kolo pár měsíců stálo, tak se znehodnotily desky, pískaly jako mastné a nebrzdily. Pouze zadní. Napadlo mě buď degradace materiálu (proč?), a nebo netěsnost okolo pístků, kdy na desky za dobu navzlíná olej. Stalo se mi to u určitých párů brzd a vždy po delší době.

          0 0
          • Lucky-x  

            To mě právě zajímá, protože mám pocit by to mohlo být i tím že se rozpadly desky, nevím. Ale vzhledem k tomu že brzdy jdou několikerým zmáčknutím „natlakovat“ tak mám podezření i na ten vzduch.

            Po nějakym čase se obrzdili, ale v jakym stavu jsou netuším. Každopádně díky, ověřím jak odvzdušnění tak desky. Snad to nebude nějaká vada brzd :-)

            0 0
        • Smazaný účet  

          kdzy jsou brzdy dobre odvzdusnene, tak se muze stat, ze se bublinka dostane pri nejake transportni poloze do systemu a dela problemy. Brzdy bez netesnosti a bez vzduchu v zadne z casti hydr. soustavy se zavzdusnit sama nemuze…

          0 0
    • hovanec  

      Odstraň vzduch ze systému hydrauliky příslušného zařízení. ;)

      0 0
    • scret  

      Je to opravdu zavzdusneny.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.