Změna převodu z 2x10 na 1x10 na Deore M6000 GS

25 nepřečtených
  • lakyljuk

    Zdravím. Vycházím z tohoto videa, kde týpek na Deore M6000 GS mění převody z 2×10 (36T-26T X 11T-42T) na 1×10 (32T X 11T-50T). Chci se zeptat, co tato změna přinese. Jde mi zejména o jízdu do kopce, kde bych potřeboval lehčí převody, tak jestli tato úprava pomůže a co jsou současně její negativa.

    0 0
    • Guxx  

      Neprinese to nic, bude to horsi do rychla i pomala, si to spocitej;-) muzes dat prevodniky 34/24 a kazetu 11/46:-)

      0 0
    • oddie  

      Změna přinese hlavně větší skoky mezi jednotlivými převody :)

      0 0
    • Singlespeed  

      Úprava nepomůže, přijdeš v porovnání se starým stavem o 1,5 zubu vzadu. Převod 32×50 odpovídá přibližně převodu 26×40,5.

      0 0
      • david25  

        Ja bych pouze laicky pocital ze pujdu z 26 na 32 to je 6 zubu ale z 42 na 50 to je osm takze bych mel mit o 2 lehci prevod. Muzes mi prosim vysvetlit jak to teda je a dosel si k 26×40,5? At uz v tom mam jednou pro vzdy jasno?

        0 0
        • Esi  

          Tak má to dobře že 26 / 40,5 je skoro stejnej převod jako 36 / 50 stačí ta 2 čísla mezi sebou vydělit a vidíš kolik otáček má zadní kolo na jednu otáčku převodníku, čím menší číslo tím lehčí převod.

          0 0
          • david25  

            Ale bavime se o 32/50 oka prepsal jsi se ale vychazi to.

            0 0
            • Esi  

              nevychází 26/42=0,619

              32/50 = 0,64 tak že 32/50 je těžší převod než 26/42 i trošku ale je, potřeboval by v předu 30 zubů aby měl lehčí převod

              0 0
              • david25  

                Vsak jo tsk sem to myslel, ze mas pravdu. A je to tezsi prevod.

                0 0
        • va-bo  

          Jednoducha nasobilka 50/32 nebo 42/26. Co je lepsi?

          0 0
    • Vilém  

      Potrebujes lehci prevody a ptas se na toto?

      0 0
      • Singlespeed  

        To je zase materiál. Ani dvě čísla si neumí na kalkulašce v telefonu podělit :-) .

        0 0
    • xtonda  

      Na Shimanu 2×10 s kazetou 11–42 je asi nejjednodušší vyměnit převodníky – dát 34–24, tím se dostaneš na lehký převod 24/42, což je jako převodník 29,14 pokud bys přešel na 1×10 nebo 1×11 s kazetou 11–51.

      Pokud bys chtěl jít dál, dají se dělat různý věci co už sou mimo specifikaci, dát tam kazetu 11–46, která je určená pro 1× konfiguraci, nebo kombinaci převodníků jako 34–22 nebo 32–22. Já mám na 32–22 předělanou trojplacku původně 42–32–24.

      1 0
      • Esi  

        a to tam tu 36 může klidně nechat a pokud by to zvládla napnout přehazovačka tak tam může klidně dopředu dát 22. Mám převodníky 38/22 a řadí to normálně, je to samozřejmě obrovský skok ale žádné problémy s tím dlouhodobě nejsou

        0 1
        • lakyljuk  

          Díky, toto jsem nevěděl, jestli jde mít tak rozdílnou kombinaci, to by možná bylo asi nejlepší si nechat 36 na rychlost a změnit jen jeden převodník.

          0 0
        • xtonda  

          Ale tím se u M6000 GS dostane o 4z přes kapacitu přehazky, ta je přesně akorát na rozdíl 10z na převodnících a kazetu 11–42. A ten o 4z větší rozdíl způsobí i horší řazení, přehazka se na velké placce tím větším rozdílem vepředu dostane dál od kazety, už sem tu myslím četl, že to někomu po této úpravě chodilo blbě. A asi přesmykač by si s tím moc nerozuměl, musel by tam přijít ten co je určený na rozdíl 14z

          0 0
          • Esi  

            Těch 22z už je asi hodně málo, ale 24 vpředu by chodit mohla, jediná šance je to vyzkoušet. Už léta používám převodníky 38/22 a kazetu 11/36 a řadí to normálně jen je to teda velký skok. U nás v polabske nizine objedu většinu na velkou placku a malou dávám výjimečně. 22 jsem dával kvůli stoupáním v Alpách kde mi 24/36 v delších kopcích se sklonem 20% nestačilo. Shimano u mého řazení taky uvádí maximálně 14 zubu mezi převodníky a těch 16 zubu to pobere. Prehazka starší deore M610

            0 0
            • oddie  

              Ale to je právě přesně ten podstatný rozdíl. Ty máš kazetu 11–36 a hazku s kladkou v ose, tam můžeš dát naprosto cokoliv, to je konstruované i na trojtác s rozdílem 18 zubů, i 20 to v klidu vezme, protože vůči kazetě to chodí furt stejně a jde jen o to, aby to dokázalo vůbec napnout řetěz.

              Jenže on má kazetu 11–42 a kladku excentricky, a to už je na rozdíly háklivé. Proto to taky v režimu 1×10 vezme kazetu s 46z, ale v 2×10 jen se 42. Když se tam dopere něco nestandardního, ať už 2×10 s 46z nebo větší rozdíl mezi převodníky, bude pravděpodobně muset hodně zašroubovat B šroub a bude to hůř řadit.

              0 0
      • lakyljuk  

        Moc děkuji za super odpověď. Ostatní mi tady píšou, jestli nejsem debil, že si neumím vydělit dvě čísla. Ok, umím, ale tohle mě právě zajímalo, jestli by mělo nějakou výhodu přejít na 1× tak, abych do kopce získal nějaký lehčí převod, ale vypadá to asi, že bude lepší to řešit změnou převodníku.

        0 0
        • gersa  

          A tak umíš si tedy vydělit 2 čísla nebo potřebuješ aby to za tebe ostatní vypočítali?

          2 0
          • lakyljuk  

            Jo, už je mi jasné co je lehčí převod. Šlo mi ale taky o to, co ta sada zvládne, jestli i např. 11s i když je původně 10s, prostě co by se z ní dalo maximálně vymáčknout při 1× řešení.

            0 0
            • gersa  

              Tak buď nám dej křišťálovou kouli nebo rovnou napiš, že chceš měnit za 1×11

              0 0
        • Singlespeed  

          Takže neumíš… :-). Kdybys uměl, tak bys vše, co ti tady borci napsali, hned zjistil sám.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.