Vymena stredneho predovniku XT M760

26 nepřečtených
  • jonti

    Zdravim, neviete, ci sa da vymenit stredny predovnik na XT klukach bez toho, aby som ich vymontoval z ramu? Ja ho totiz nijak dostat von neviem, tie 4 packy su prilis siroke.

    0 0
    • petebike  

      je to trochu hlavolam, jednou sem to delal, ale musis sundat vsechny…me se to povedlo – a jediny duvod proc jsem to delal bylo protoze kliky nesly sundat z osy…jinak bych to stahnul – je to o hodne pohodlnejsi…

      0 0
    • lidumil  

      jo jo, jako ježek v kleci :-))))

      0 0
    • kubad  

      na 4 pacce je to prakticky nemožné – musel bys sundat i malou.

      Sundej kliky bude to mnohem jednodušší

      0 0
    • Vojtas  

      no na truvativ firex to jde, shimano nevim, tak snad nekdo vedet bude,

      ale musel jsem oddelat i nejmensi placku

      0 0
    • gtom  

      Musíš úplně vyšroubovat šrouby i z malého převodníku a pak to jde vyndat.

      0 0
    • jonti  

      Vyriesene, stacilo odmontovat aj maly.

      0 0
      • jonti  

        Dakujem vsetkym za rady. Este ma napada, daju sa tie ocelove sruby z maleho prevodniku nahradit nejakymi hlinikovymi, napriklad co robi Token alebo AZ2? Alebo sa nahradit daju len tie na velky a stredny?

        0 0
        • kubad  

          dají, ale musíš sehnat ty co sou dost dlouhé – třeba A2Z sou nepoužitelné na malou

          0 0
    • lidumil  

      a proč vlastně nesundáš kliku??? Bude to trvat mnohem kratší dobu, než jak to chceš udělat Ty.

      0 0
      • jonti  

        Nemam na to kluc, jednoduchy dovod

        0 0
        • kubad  

          na co potřebuješ klíč, na ty XT ???

          ty dou v pohodě i bez povolíš ty inbisi z boku a to plastové kolečko vyšroubuješ poměrně lehce, případně pokud to nejde rukou použiješ něco vhodného co dům dá

          0 0
          • MlokCZ  

            Jde to i bez klíče jak píšeš, dvakrát jsem prováděl, ale dotahování té plastové matice bez klíče nic moc, i když se tím jen vymezuje vůle a dotahuje se jen lehounce. Stejně ale při montáži je ideální ji dotáhnout více, ať si to sedne a pak povolit a dotáhnout s citem a to už bez klíče nejde vůbec.

            0 0
            • Gorgov  

              staci tam narvat cokoli co tam tak nejak jde, treba nuzky nebo pilnik a pohodlne to tim utahnes vic nez tim plastovym klickem.

              0 0
              • jecnak  

                … a pretahnes si to lozisko. K prilisnymu utahovani bych nenavadel i kdyz jsem to taky tak driv povoloval, kdyz jsem nemel ten povolovaci klicek.

                0 0
                • dejvv.  

                  Zajímalo by me jak moc to utahujete. Já to kolečko (TL-FC16) mám a utahoval jsem to co to šlo a teď asi po 800 km mi v klikách začlo cvakat, tak se bojim jestli jsem to neutáhl moc a nezničil ložiska. V manuálu (na XT08) píšou 0,7 – 1,5, ale na to kolečko ani monenťák nasadit nejde a opravdu nedokážu odhadnout jak moc to dotáhnu rukou, proto by mě zajímalo jestli to dotahujete spíš mín, nebo to rvete co to jde.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Ten cca 1Nm je fakt strašně málo a to i jen rukou tím klíčem, který nemá příliš velkou páku. Na krev to tím klíčem dotáhneš na výrazně větší moment. Jak jsem psal, vždy to nejdřív přetáhnu co to jde, aby si to sedlo a hned povolim a dotáhnu jen lehce s citem.

                    0 0
                    • dejvv.  

                      Tak to si mě nepotěšil asi jsem ty ložiska fakt zničil.

                      0 0
                  • Vilém  

                    Dotahuju to tak aby zmizela vule, tak jako hlavove slozeni, to taky asi nedotahujes na krev.

                    0 0
                    • dejvv.  

                      Jasně, ale když přetáhneš hlavové, tak jde s řidítky stuha otáčet a tím poznáš, že si to přetáh. U těch klik nic takového nenastalo. Pořád jsem dotahoval a dotahoval a kliky šli otáčet stejně. Navíc hlavové utahuješ impusem a máš tam páku u toho kolečka ne, proto jsem si říkál, že je to tak třeba dělané schválně právě kvůli tomu, aby to nešlo přetáhnout, ale vypadá to, že ne.

                      0 0
              • MlokCZ  

                Já to právě taky rval vším možným předtím a vždy to mělo tendenci orvat, když je to plastové a celkem měkké.

                Ten klíč je kovový, aspoň ten co mám já.

                0 0
    • lodyh  

      Malá se sundavat nemusí! (LX), ale trvalo mi to asi 20 minut. Přesně jak bylo řečeno – ježek v kleci:-)

      0 0
      • marekmaue  

        ježek v kleci netrvá 20minut… jeden dobrej fígl je: rozbruška- rozřízneš ho na 2kusy a sundáš ho hned…

        0 0
    • jecnak  

      Klic ti muzu pujcit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.