Výměna kazety a brzdových kotoučů otázka na nářadí. RB Crr 290

15 nepřečtených
  • historys

    Dobrý den, chystám se měnit nebo čistit kazetu a měnit brzdové kotouče a měl bych dotaz na nářadí. Chtěl bych se tuto činnost naučit, ale nechtějí se mi investovat tisíce do nářadí. Mám RB crr 290 zadní osa RB12mm a přední vidlice SR.-Suntour QLOC2 pevná osa 15mm. Můžu se zeptat má někdo tip na stahovák kazety s madlem, který pasuje na pevnou RB 12mm, žádný nemůžu najít. Na zadní kolo by měl být center lock na který bych koupil nějakou levnější matici a na přední osu chápu správně, že musí být Hollowtech II? Děkuji.

    0 0
    • novas752  

      Ano, na přední centerlock kotouč je stejný klíč jako na velké HTII misky (např. na SM-BB52).

      Na stahovák kazety s madlem se vykašli, pro domácí dílnu se hodí univerzálnější nářadí = pouze ořech, stačí i ten pro rychloupínáky (s 5mm trnem, nebo i bez) a k tomu stavitelný klíč (např Stanley do cca 40mm asi za 350Kč?), ten pak využiješ i jinde, například při servisu vidlice.

      No a ještě potřebuješ bič na kazetu.

      0 0
      • historys  

        JJ díky, něco takového jsem chtěl slyšet. Bič na kazetu jsem myslel, že je tak nějak jasný :).

        0 0
      • Esi  

        Mě se posledně na povolení kazety nejvíc hodilo ořech na kazetu a vzal jsem to k brachovi do autoservisu a povolil to vzduchem, šlo to úplně samo, samozřejmě jsem měl bič, ale asi by to šlo podržet i rukou v rukavici, tak že tip v případě že to někdo zarve tak že to nejde povolit, myslím že z malého autoservisu by nikoho za jedno pivo nevyhodili

        0 0
        • MiKED  

          V rukavici? Zřejmě slušnej oddíl.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Rukou v rukavici…to bych chtel slyset, co bys pak rikal na chirurgii:D

          0 0
        • novas752  

          V rukavici udržet zarvanou kazetu bez šance, na to je nejlepší dlouhej dílenskej bič parktool

          0 0
        • Hrabex1  

          Jestli to utahujes tak, ze to pri povolovani udrzis v rukavici, utahujes to malo. Pak se ti to taky muze povolovat samo.

          0 0
          • Esi  

            Však jsem psal že by to snad šlo podržet i rukou v rukavici, držel jsem to normálně přes bič. Ta finta je v tom rychlém a velmi krátkem rázu toho pneumatického utahováku. Nejdřív jsem ti zkoušel normálně klíčem, nešlo a protože jsem k bráchovi stejně potřeboval tak jsem se s tím nelopotil a vzal to vzduchem, za vteřinu bylo povoleno. Tak že podržet v rukavici prosím nebrat jako návod, nevhodne zvoleno, chtěl jsem zvýraznit že proti klíči to šlo vzduchem velmi snadno

            0 0
            • novas752  

              Tak ono když si to utahuješ sám = řádně namažeš závit a nezarveš to jak idiot, tak to poměrně snadno povolíš i normálnim nářadim. pneunářadim to jde určitě snadněji, ale pokud to nemáš doma tak ti to čas stejně jenom vezme, i kdyby to bylo přes ulici…

              0 0
              • Esi  

                Jasně, je to takový tip když to za boha nejde, loni jsem z jedné plečky sundaval kazetu asi půl hodiny, stejně byla na vyhození tak jsem to nakonec přes dvě buková prkna utahnul za největší pastorek do venkovniho svěráku a vzal trubku. Nakonec to povolilo uz jsem byl rozhodnutej že to vyhodim celé. Netuším jak ti tam bylo dlouho ale zavit namazaný nebyl ani náhodou

                0 0
      • historys  

        Myslíte, že tohle by mohlo pasovat nebo je víc rozměru HTII? https://www.spoke.cz/…ky-htii-gxp/?…

        0 0
    • RMX  

      Taky mám 12mm pevnou zadní osu a potřeboval bych sundat kazetu. Je tento stahovák vhodný https://www.koloshop.cz/…-kaleny.html

      Stačí mi 24ka klíč a koupit ten bič?

      0 0
      • iiki  

        Tenhle mi praskl (pro domácí použití by asi možná vydržel, v dílně je to jinak). Používám teď Super B TB-1020, je lepší, v případě potřeby lze trn vyklepnout.

        0 0
      • Hrabex1  

        jo, jo, jo.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.