• Petr999

    Zdravím,

    potřeboval bych poradit s výběrem kola. Chtěl bych jezdit spíše lesní cyklostezky, ale občas že bych vyjel i na nějakou asfaltovou.

    Měl jsem na mysli něco takového:

    www.koloshop.cz/…e-kolo/60950

    https://www.koloshop.cz/…-kolo/142573

    Mohl by mi někdo prosím poradit? Klidně i jiné, vůbec se v tom nevyznám

    Děkuji

    0 1
    • Azmir  

      To samé se řeší hned ve dvou vláknech vedle tady a tady nakoukni tam, pokud ti něco nebude jasné ani potom, tak se ptej.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • Petr999  

        Moc ti děkuju za odpověď. Obě vlákna jsem si bedlivě přečetl a abych ti popravdě řekl, dvakrát moudrý z toho opravdu nejsem. Vůbec nevím nač se zaměřit. V pár krámech jsem se byl podívat, ale přijde mi, že každý preferuje to své. Jeden tvrdí že mi na zadním kole stačí 10, jiný zase že když když nepojedu terén a budu se chtít projet na asfaltu tak s 10 toho moc nenajedu, že se hodně nadřu potřebuji mít 12. Tak nevím. Poprosil bych tedy o nějakou radu. Děkuji

        0 0
        • adam1  

          Tak ten amulet z tvého odkazu pro tvoje potřeby a začátek bude zcela dostačující .

          Tvoje parametry?(výska ,váha?)

          0 0
          • Petr999  

            Výška 183cm váha 94kg

            0 0
            • adam1  

              Přihodil bych ty 3k a budeš mít fajn bike na pevných osách bo si kus chlapa:)

              https://www.velo-centrum.cz/…30-2021.html

              Píšou že v L skladem ?

              0 0
              • Azmir  

                A v čem to je lepší než ten Rockrider, kromě toho, že je dražší?

                0 0
                • enjoy  

                  Upřímně? Viděl jsem ten Rock Rider naživo. Koupil ten Gate 30. Ve výběru bylo oboje.

                  Dekáč je sice fajn, obecně. Ale je tam ten low cost prostě nějak vidět.

                  Ten Gate 30 má reálné jen jednu vadu a to, že váží 14,2kg. Jinak je to sestavený ultimátně natolik, že nenajdeš vyváženější osazení jinde. Úplně mě fascinují výrobci, kteří radši dají Recona, místo XT přehazky, aby to jako vypadalo.. Skoro nenajdeš.

                  1 2
        • Azmir  

          Tak to sis je moc pozorně nepřečetl, jinak bys aspon napsal své míry.

          Krámům se vyhni, vnutí ti to, co potřebujou prodat. Ne to, co je pro tebe nejlepší. Do krámu jedině, když už máš vybráno a chceš nakoupit v místě bydliště kvůli servisu a víš, že třeba ukecáš slevu.

          Obecně hledáš hlavně vzduchovou vidlici(ta, co má ten amulet je zrovna asi největší odpad mezi vzduchovými vidlicemi). Pevné osy(ideálně vepředu a vzadu). Brzdy asi Shimano s číselným označením od 4 výš. 10 rychlostí je historicky nejstarší, máš většinou nejmenší rozsah a největší skoky, zase nejlevnější náhradní díly. 12 rychlostí je nejnovější, máš největší rozsah a lepší odstupňování, ale cena hlavně kazety je hodně vysoká.

          Podle mě ted asi nekoupíš nic moc lepšího než toto

          0 0
          • bluerider  

            Úplně stačí ještě levnější Rockrider nyní v akci za 22k. Dostačující komponety, levnější provoz, 11rychlostní systém je dobrý.

            0 0
            • Azmir  

              Za ty ušetřené 3 tisíce to teda za mě vůbec nestojí…

              0 0
              • bluerider  

                Nejde ani tak o ty 3 tisíce, ale jestli je pro obyčejného uživatele výhodný 12 rychlostní systém s dražšími komponentami na výměnu a většími nároky na přesné seřízení.

                0 0
                • Azmir  

                  To je paradoxně to poslední, co bych tady řešil. Se podívej jenom na rozdíl mezi vidlicema, co brzdy, rám. Jakože si koupit dobrovolně mnohem horší a těžší kolo, abych na kazetě po 5000 km ušetřil 400 Kč? (rozdíl mezi Deore 11s a 12s )

                  0 0
                  • bluerider  

                    Se podívej co jsi napsal předtím: " ale cena hlavně kazety je hodně vysoká" :) Je tam Sram, ne Deore, řetězy taky drahý. Rám je úplně stejný, váha nijak zásadně rozdílná, další komponenty jsou ale lepší. Taky bych volil spíš tenhle model, ale provoz bude dražší.

                    0 0
                    • Azmir  

                      Oproti 10 rychlostní je vysoká, mezi 11s a 12s už není takový rozdíl. Dle toho jak to popisuje to nevypadá, že by najel 10k km za rok. Pokud jednou za rok koupí o 2 kila dražší řetěz a jednou za 5 let o 4 kila dražší kazetu, tak si myslím, že ho to určitě nezruinuje. Naopak lehčí kolo, lepší pružení, lepší brzdy, mírnější odstupnování s větším rozsahem to jsou věci, co ocení každý. Asi se v tomhle neshodneme. Neřeknu kdyby ten rozdíl byl třeba 8 tis., ale takhle to za to dle mě nestojí.

                      0 0
    • Petr999  

      Všem vám moc děkuju,

      o plno věcech co se tu bavíte vůbec nic nevím. O kolech vlastně vůbec nic pořádně nevím. Teď prakticky zjišťuju že to není sranda vybrat dobré kolo které mi bude vyhovovat. Do toho ještě jestli nášlapy nebo né atd.

      Na kole jsem pořádně nejezdil tak 35 let. Chtěl bych ale něco na léto, na fyzičku. V zimě jezdím na běžkách, tak jsem myslel že koupím nějaké kolo a že v létě budu jezdit trasy které jezdím v zimě. Sem tam že bych vyjel třeba i na nějakou cyklosteztezku podél vody.

      Proto jsem myslel že by stačilo to GT nebo ten Amulet.

      0 0
    • Petr999  

      Taky bych se chtěl ještě zeptat ohledně bot na kolo. Jaká by měla být velikost? V jednom krámu mi řekli že jak jsem zvyklej, o číslo větší, že noha mi nateče, ale v jiném zase že to není jako u běhu, že na kole je úplně jiný pohyb a že bota by měla být těsná.

      Tak zase nevím

      0 0
      • Edwin  

        Musí ti být hlavně pohodlná a rozhodně ne těsná. Jsou užší, širší, každýmu sedne něco jinýho. Každopádně trošku volnější, nohy otékají. Ale zase ti nesmí noha vyklouzavat ven.

        0 0
      • Azmir  

        Každá značka to má jinak, takže jednoduché řešení – vyzkoušet. Zkus si stejnou boty v tvojí velikosti a pak o číslo větší a sám uvidíš, jak se v tom budeš cítit. Taky si ujasni jak moc v tom budeš chodit. Jsou i tretry s „turistickou“ podrážkou, v některých se naopak chodit skoro „nedá“. Taky jestli budeš jezdit za chladnějšího počasí – pak je třeba počítat s hrubší ponožkou.

        K tvému předchozímu dotazu. Bohužel s výběrem kola to není tak jednoduché jako asi u běžek. Ten tebou zvolený amulet není úplně špatný, ale dal si limit 25k, tak se vybralo to nejlepší do něj. Pokud ty prachy dát nechceš, dej si limit nižší. Ten rockrider za 25 je tak o 2 úrovně výše, než ten Amulet. Samozřejmě do hospody dojedeš na obou. Takže si ujasni, jestli je pro tebe tebe limit 25k a chceš mít za to co nejlepší kolo a nebo chceš kolo co nejlevnější, jenom at to není úplně šunt, pak klidně běž do toho Amuletu. Abys tu ale za chvíli nepřišel, že brzdy nebrzdí, vidlice nepruží a co s tím máš dělat, ve výsledku do toho naliješ mnohem víc.

        0 0
      • adam1  

        Jak už tady padlo každý výrobce to má trochu jinak -délka stélky,šířka ,zpracování paty ,zapínání atd.

        Musíš vyzkoušet ,určitě nekupuj větší prostě akorát

        U velké boty budeš pořád dotahovat a noha ti stejně bude lítat a u malé v tom nevydržíš (když ucítíš palec nebrat)

        vyhnul bych se ze začátku nejtvrdší podrážce .

        Změř si délku a šířku chodidla ať se ti vyjasní velikost .

        Dobrá je taky kvalitní vložka/stélka .

        Někteří výrobci dělají wide/ širší velikosti např.shimano

        Spd jsou fajn a stačí ti základ 520 od sh.

        0 0
    • Petr999  

      Ok, díky za radu ohledně bot.

      Ohledně toho kola, dal jsem si raději větší limit, těch 25.000 strop. Přesně jak tu říkáš, prostě nechci po nějakém čase zjistit, že kdybych si přidal pár tisíc, užiju si nejen daleko víc jízdu ale i další věci – ohledně brzd, tlumičů atd. jak tu píšeš.

      Prostě vím že nejsem nejlehčí a jezdit pořádně se teprve budu učit, tak ať to kolo něco taky vydrží a nejsem s tím pořád jen v servisu.

      Prostě nějaký ten ,,zlatý střed" který něco vydrží!

      0 0
      • Azmir  

        Tak nevymýšlej, zavolej si do nejbližšího Decathlonu, jestli tam ty kola v tvojí velikosti mají nebo si je nech objednat na prodejnu(klidně obě, pokud ti adamovy argumenty přijdou smysluplné). Koukneš na ně naživo, projedeš se po prodejně a koupíš. Čím dýl budeš vymýšlet, bude to jenom horší. Lepší kola za ty prachy kromě bazaru neseženeš.

        Ted se ještě koukám na dost podstatný detail, který tu asi ještě nezazněl a ten je to, že ten Amulet má vzadu jenom rychloupínák a ne pevnou osu, což má znatelný vliv na tuhost a pro tvou hmotnost bych to viděl jako velké mínus.

        0 0
    • JohnyK  

      Co takhle MARIN Bobcat Trail 29?

      Nebo nějaký Rock Machine Blizz?

      0 0
    • Petr999  

      Ještě jsem dostal dva tipy, tak bych poprosil o radu.

      Jeden český :

      https://www.joybike.cz/…-ram-mkii-5/

      Ten se mi moc líbí a myslím si že i výbava je dobrá.

      A pak toto :

      https://eshop.kolaodjeziska.eu/…m-blue-matt/

      Sám bych raději volil to české jsem patriot tak bych byl rád kdyby bylo lepší :-D

      0 0
      • Azmir  

        S tebou to bude těžké. Vím, jak to skončí, takže to tímhle příspěvkem za mě radši ukončím. Ty kola jsou stejně české, jako Hyundaie z Nošovic.

        Qayron je v poho, ale je víc do laicky „těžšího terénu“. Je sice „robustnější“, ale díky tomu oproti Rockriderům o 2 kila těžší. Jsou tam základní brzdy a vidlice, ale má to aspon pevné osy vepředu i vzadu. Jestli je pro tebe 11 rychlostí výhoda nebo nevýhoda si už musíš rozhodnout sám.

        S tím Amuletem, nevím jestli si děláš srandu, ale i snad svým laickým pohledem vidíš, že je stejný jako ten tebou navrhovaný Amulet.

        Navíc proč ano nebo ne pro každé z nich máš už dávno popsáno v těch vláknech, ze kterých si ty odkazy vytáhl…

        1 0
    • Petr999  

      Ok, dík

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.