"Velké trojpastorky" ke kazetám M7000/M8000 - kompatibilita?

8 nepřečtených
  • xrysf03

    Dobrý den,

    na jednom kole mi dítě namotalo přehazovačku… a odnesla to mj taky kazeta. CS-M7000 (SLX), s minimálním nájezdem. Obratem jsem koupil nový kus CS-M8000 (Deore XT) protože byla skladem. A všiml jsem si, že se prodávají náhradní „trojkombinace největších tří pastorků“ – akorát jsem v tuzemských e-shopech neviděl variantu s největším pastorkem 40, tak jsem prostě koupil novou celou kazetu.

    Teď kolem toho ještě trochu bádám. Zjistil jsem, že trojpastorek „největší 40“ jako náhradní díl existuje, a to jak pro CS-M8000 = kód Y1RK98040 , tak pro CS-M7000 = kód Y1VN98020 . Zdá se, že snáz dostupná je varianta pro CS-M8000. Jinde jsem našel něčí nabídku na obě varianty za stejnou cenu (ale relativně draho).

    Na té poškozené SLXové kazetě je vlastně omrvený jenom největší pastorek, protože na něm se zřejmě hnutá přehazovačka dostala do drátů. Ale snáz dostupný je náhradní trojpastorek pro Deoru.

    Odtud dotaz: nemáte někdo vlastnoruční zkušenost, jestli je tenhle trojpastorek kompatibilní mezi M7000 a M8000?

    Držel jsem dneska obě kazety rozebrané v ruce, ale nenapadlo mě zkoumat kompatibilitu. A bohužel ta nová Deorová kazeta už je namontovaná… Víceméně jsem si všiml, že to největší kolečko (má jinou barvu) je zřejmě u SLX ocelové, kdežto u Deory duralové. Soudě podle náčrtku v datasheetech jsou mezi oběma kazetami i nějaké další drobné konstrukční rozdíly. A protože rychleji datluju než montuju, tak tady prudím dotazem ve fóru, místo abych podpadnul ráčnu a tisícihran a prostě to prozkoumal vlastnoručně…

    Mimochodem by mě zajímalo, jestli pro turistické ježdění má smysl řešit pastorky a třeba taky tácy duralové, jestli třeba nemají kratší životnost (rychlejší opotřebení) než velmi podobné ocelové z nižší sady, o třetinu levnější…

    0 0
    • Tomcat  

      Na samostatné náhradní díly tady na trhu zapomeňte kupte celou novou kazetu a nebo bazar.

      1 0

        MTBIKER doporučuje

      • xrysf03  

        Díky za reakci. Asi na tom něco bude – náhradní díl bych mohl koupit z Reichu, ale ono to s dopravou vyjde podobně, jako celá nová kazeta :-(

        Jestli jsem na něco expert, tak je to důkladné zkoumání slepých uliček. V tomto směru jsem překonal lenost, uchopil jsem ráčnu s tisícihranem a páku s kusem řetězu, sundal jsem čerstvě namontovanou CS-M8000 a porovnal s nedávno demontovanou, ožužlanou CS-M7000. Konkrétně jsem sundal „velké trojpastorky“ a zkusil jsem je zaměnit. Přikládám fotku, jak to dopadlo.

        Ono bylo vidět už na první pohled, že čtvrtý největší pastorek má u každé sady jinak udělaný „střed“, a proto „integrovaný distanční nátrubek“ na tom sexy plástvovém středu velkého trojpastorku je u každé sady jinak vysoký.

        Děkuji za pozornost a budu se těšit někdy příště, u dalšího dílu „toulek slepými uličkami“ :-)

        0 0
        • Tomcat  

          Ani v Německu podle mě nekoupíte kus kazety..... ..natož aby stála měně než kazeta celá.

          0 0
          • Vilém  

            Proc by\ nekoupil? Treba bike24 ma na SLX i XT 42z za cca 50E.

            0 0
            • Tomcat  

              Píšu …nekoupíte kus kazety… novou celou SLX tam koupí za 61€ + 5,99 € poštovný. Ten kus co chce nebude o tolik levnější a stejně ho nemají co sem koukal..

              0 0
              • Vilém  

                Treba zde XT skladem za 51,90E, tzn koupi a levnejsi je taky. Na normalnim bike24 maji taky skladem, ale za 54,90.

                Smysl to ale moc nema.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.