Váš názor na Kellys Quartz DSC 2011

25 nepřečtených
  • Mjr.BlasterX

    Zdravím kolegy bikery, jaký máte názor na tohle kolo?? Momentálně mám celopéro od Author ARH+ freeride, chci přesedlat zpět na MTB, tak se ptám na váš názor na tohle koleso.

    Zde odkaz http://www.teamsport.cz/…-model-2011/

    Zdá se mi,že za tu cenu celkem dobrá muzika, ale to je čistě jen můj názor. Popřípadě přihodtě další linky v této cenové kategorii,ale jen z teamsportu,mám to dalo by se říct za rohem a nechci objednávat kolo po netu. Chci si ho projet atd.. Předem díky za komenty.

    0 0
    • siafu  

      z toho, co tam mají, vypadá přijatelně až MRX Elite Disc na Deore, bohužel víc než XCR tam není, ale i tak je komponentově lepší než Kellys…

      0 0
    • vasek80  

      Já bych trošku připlatil a vzal http://www.teamsport.cz/…-model-2011/ lehce potunit je z něj raketa. Za ty prachy dle mě nej volba.

      0 0
      • Mjr.BlasterX  

        No nevypadá zle, ale za tu cenu a má to klasické véčka, nemá to spd pedály a komponenty jsou taky taková klasika, za tu cenu nevím no, jediné co tam je tak je ta vidla FOX. Líbí se mi strašně to MRX.

        0 0
        • vasek80  

          Jinak k tomu MRX, jen mě zaujali na fotce kola RM 10 a v popisu jiné. Fotka bude jiná než kolo.

          0 0
      • hctr  

        ty kellysy jsou tragicke nechapu na kolo za 18 nacpat vidlu za 10 a pak tam nahazet alivko

        0 0
        • vasek80  

          Jasný, beru nabídku Keelysu. Od nich je to jediné kolo v podobné ceně o kterém bych uvažoval. Samozřejmě ty MRX jsou na tom krom vidle lépe, třeba jen kliky SLX proti octalinkovým asi alivio.

          JInak k tomu Kellysu jak jsem dával odkaz. Na bazaru bych koupil nějaké XTčkové brzdy, ve výprodeji sehnal záplety na V-brakes a bylo by další kilo dole.

          0 0
    • Mjr.BlasterX  

      A co tohle?

      odkaz http://www.teamsport.cz/…-model-2011/

      0 0
    • Marek K1  

      Obnovím tému. Čo vravíte na Kellys Quartz DSC Race 2011? Má to vidlicu FOX, aj keď len jednoduchšiu verziu „Alps“. Vyplatí sa to za tú cenu?

      0 0
      • tonik666  

        Mrkni se na ceník servisu Foxek u cyklošvec a rozmysli si, jestli takový rozpočet na údržbu vidle máš.

        0 0
      • Azmir  

        Verze Alps je celkem dost osekaná foxka, která se blíží hmotnostně ke dvoum kilogramům a v celkovém výsledku asi ani nenabídne víc než takový epicon, FOX alps se raději vyhnout.

        0 0
        • Marek K1  

          A čo ostatné komponenty? Teraz sa ten Kellys predáva za 20.990,–CZK. Za tú cenu sa mi osadenie zdá dosť dobré, až na to Alivio radenie a prešmykač, ale to sa dá hneď vymeniť.

          Rám

          Kellys RideLite Premium / 6061 triple butted – RRCG (Race Ready Concept Geometry)

          Velikosti

          395mm (15.5") / 445mm (17.5") / 495mm (19.5") / 545mm (21.5") / 580mm (23")

          Vidlice

          Fox 32 Alps RL / 100mm, air / Open Bath / Lockout

          Zdvih přední

          100mm

          Řazení

          Shimano Alivio (11) / SL-M430 Rapidfire Plus

          Přesmykač

          Shimano Alivio (11) M431 (34.9mm)

          Přehazovačka

          Shimano Deore XT M772

          Kazeta

          Shimano (11) / CS-HG30–9 (11–34)

          Řetěz

          KMC X9 (108 links)

          Kliky

          Shimano Deore M590 / (44×32×22)

          Pedály

          VP alloy / steel

          Hlavové složení

          KLS Expert / integrated

          Představec

          KLS Expert / (diam 28.6mm / bar bore 31.8mm / 7

          Řidítka

          KLS Expert (31.8mm)

          Brzda přední

          KLS Helix 3 / Hydraulic Disc

          Brzda zadní

          KLS Helix 3 / Hydraulic Disc

          Brzdové páky

          KLS Helix 3

          Sedlovka

          KLS Expert / (diam 30.4mm)

          Sedlo

          Selle Royal Mach

          Nába přední

          Shimano M475 Disc / (32 holes)

          Nába zadní

          Shimano M475 Disc / (32 holes)

          Ráfky

          Kellys Draft Disc / 559×19 (32 holes)

          Dráty

          Mach1 Plus – stainless steel black

          Pláště

          Schwalbe Rocket Ron Performance / 57–559 (26×2.25)

          Hmotnost

          13,05 (445mm)

          0 0
          • Vilém  

            475 naby – velmi spatne utesneny zakladni model.

            KLS komponenty – asi nejaky prelabelovany UNO ap.

            Brzdy od Kellysu – pry funguji, ale nemam zkusenost

            Retez KMC – mel jsem a nicim neuchvatil, nastesti je to spotrebak

            Kazeta HG30 – tezky zakladni model

            Alivio – vychazi z predchoziho Deore, zaklad ale neni s tim problem

            0 0
            • Mike  

              tak zrovna KMC bych se nebal.. 100%na produkcia shimanackych retazi sa robi v tovarni KMC..

              a brzdy KLS helix 3 sa robia u dodavatela Hayesu, rpave preto maju podobny prejav ako strokre ..

              0 0
              • Vilém  

                To ze se neco dela v nejake fabrice neznamena temer nic. Zadavatel objednavky si specifikuje z ceho a jak to chce udelat.

                Podobne u tech brzd, navic doplneno tim, ze Hayes bych zrovna za etalon spolehlivosti nepovazoval.

                0 0
          • Azmir  

            Za tu cenu to není žádná hitparáda, ta FOXka je jenom tahák peněz na to se vyser a koukni se jinde.

            0 0
            • Mike  

              vidno ze si sa na nej neodvezl

              kazdopadne povodne spomenuty madman expert je besser..ak ho este maju

              http://www.teamsport.cz/…-model-2011/

              0 0
              • Azmir  

                Až na to alivkové řazení a přesmyk je to slušné. Jinak nevím proč bych se na té foxce měl vozit epicon se stejnou váhou splní funkci lépe, aha vlastně nebude mít takový cool faktor to je ono…

                0 0
                • maajkee  

                  Ty jsi jezdil tu Foxku co je na tom Kellysu? A jak dlouho jsi jezdil nebo jezdíš Epicona?

                  0 0
                  • Azmir  

                    Reagoval jsem na fox alps, co vím tak je to ošizená verze foxu, co svou citlivostí a hmotností rozhodně nevyniká, ale hlavně že je tam nápis Fox, vím to pouze z doslechu to máš pravdu ale psalo to více lidí a to i zřejmě ti co s tím mají zkušenosti, já jí viděl pouze v kameňáku ale tam člověk prd pozna, s epiconem mám zkušenost větší to se neboj ;-)

                    0 0
              • Marek K1  

                OK, takže Quartz DSC Race nebrať. Momentálne mám ten nižší model Quartz DSC a uvažujem nad niečím lepším. Akurát neviem či mám vylepšovať súčasný bike, alebo kúpiť nový. Plánoval som vymeniť radenie, prešmykač a kľuky Alivio za Deore a namiesto vidlice XCR kúpiť Rock Shox Reba RL Disc PopLoc – 2012, tá sa dá kúpiť za 6990,–CZK. Vyplatí sa upgrade, alebo mám radšej kúpiť nový bike?

                0 0
                • Azmir  

                  Vše je o financích, pokud máš peníze na nové kolo tak bych tohle staré prodal a zaplatíš z toho část kola nového na té rébě (řekněme že na nové budeš potřebovat tak 25k) nebo pokud nemáš finance tak vyměníš co si psal. Dle mě je ale zbytečné měnit alivio za deore, protože tam rozdíl až tak moc velký není a když už bych měnil tak alespon za XT ale to než měnit pohon to bych raději zůstal u té vidle a koupil nová kola.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.