Uživatelé Bryton Rider 100, 310, 330, 530 rady, triky, zkušenosti

462 nepřečtených
  • Pijer

    Moc jsem tady toho o zařízeních Bryton nenašel, tak třeba by sdílení zkušeností mohlo někomu být prospěšné.

    Aby mě hned někdo neobvinil, že jsem prodejce a dělám si reklamu, tak dodávám, že v současné době je asi nejlepší nákup Brytonu na Bike24 :-)

    0 0
    • Pijer  

      Jak už to bývá, tak mám hned dotaz. Synátor se byl projet s novou 310 a po stažení záznamu to není jedna aktivita, ale je to náhodně rozdělené. Netuším, jestli je v nastavení nějaké automatické rozdělování úseků, které si omylem nastavil, nebo jestli si s tím během jízdy hrál a omylem si vždy záznam ukončil a následně se mu hned spustil nový. Máte někdo podobnou zkušenost?

      0 0
    • xtonda  

      Uvažoval sem o nákupu Brytonu 310, ale na Amazonu je čtvrtina negativních recenzí a většina z nich je na nefunkčnost USB.

      https://www.amazon.com/…_dp_d_hist_1?…

      Má někdo zkušenost? Tohle vypadalo jako slušně vybavený počítač za pěkné peníze, ale tohle mě docela odrazuje, zejména když to nejde koupit tady.

      0 0
      • gerrard  

        Sel bych do 330 tam je moznost pres wifi a to funguje dobre. Klukovi 310 pres BT obcas neco nenahraje. Pro USB je potreba pouzit jejich kabel jinak to nejede. Uz se taky stalo, ze po nejakem upg. nesly soubory nahrat na stravu a musely se prvni normalizovat. Ale jinak pomer cena vykon v poradku a spokojene je doma pouzivame.

        0 0
        • xtonda  

          Když to je 35€ navíc což je skoro půlka ceny, navigaci od toho nechci. Ten novej web Brytonu je děsnej, nedaří se mi dohledat co všechno přesně je těch 15 funkcí co má ta 330 navíc.

          0 0
      • zet65  

        Prodavat by se mel na www.wattmetry.cz

        0 0
      • Karaya  

        Já teda připojuju přes jakýkoliv kabel, co doma najdu a funguje to. Pokud by selhala automatická synchronizace, což se mně teda ještě nestalo, tak je vždycky možnost vzít si přímo FIT soubor ze zařízení. Viz obrázek. Mám teda 330, ale ohledně usb připojení bych se divil, kdyby se 310 choval jinak.

        0 0
        • Chlebovnik  

          To pracuje s .fit soubory? Neumí to náhodou taky manuální STRAVA Live Segmenty přes http://gniza.org/segments/ ?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Ahoj, narazil jsem na vlákno, kde hodnotíš Bryton 330. Ten nemá navigaci, co? Já zvažuji model 530t.

          https://www.bike24.com/1.php?…

          Mám pár otázek:

          • kde jsi kupovat svůj computer? spokojenost s prodejcem a dobou doručení?
          • chybí ti něco na něm? Co by jsi přidal, nebo naopak odstranil z funkcí?
          • měl jsi i jiného kandidáta? Proč jsi zvolil právě Bryton?

          Díky moc

          0 0
          • Karaya  

            Navigaci má, ale ne s mapovými podklady. Vypadá to úplně stejně, jako na té 530.

            Kupoval jsem na bike24 a jsem spokojen :-).

            Do nastavení bych přidal možnost zobrazit trvale rychlost z čidla.

            Bryton měl nejlepší poměr cena/výkon a dobré reference od uživatelů.

            0 0
            • Canyon325  

              používaš Bryton aj na navigovanie podľa nahratej gpx v teréne? dá sa podľa toho ako-tak orientovať? lebo plánujem počas leta biketrip na viac dní, pričom by som šiel podľa navigácie (trasu by som mal pre istotu aj v Locuse, pomer cca 70:30 terén – asfalt), tak či by na tento účel bola vhodná aj 330-ka alebo radšej ísť podľa turistickej navigácie…

              0 0
              • Karaya  

                Jednou jsem to použil ve Francii. Dá se podle toho jet. Ale navigovaní se současným záznamem vyšťavilo baterku po cca 6 hodinách.

                0 0
                • Canyon325  

                  čakal som, že aspoň 10h to dá keď v špecifikácií produktu píšu čas 36h., aj keď je mi jasné, že odber to má o dosť väčší… mal som v pláne to používať na celodenný záznam+navigovanie, pričom večer by som výjazd len nahral na Stravu a do rána nabil cez powerbank… turistická navigácia mi na tento účel príde dosť nevhodná, lebo musím vláčiť batérie so sebou a ako Strava fanatik to nemôžem nikde nahrať :), preto som hladal nejaký lepší variant…

                  0 0
                • Pijer  

                  6 hodin je vážně bída, nebylo to třeba s permanentně rozsvíceným displejem? Umí to při navigaci nějaká zvuková upozornění?

                  0 0
                  • Canyon325  

                    tiež ma to prekvapuje… 6h by mi možno vydržal aj mobil s max. rozsvieteným displejom so zapnutým Locusom a Stravou :)

                    0 0
                  • Karaya  

                    Myslím, že ne, ale úplně na tuty to nevím, protože nějakou dobu tam permanentní svícení bylo.

                    0 0
          • macomb  

            Já kupoval 530 na Aliexpressu za necelé 3tkč (DPH jsem neplatil) na podzim. Zatím jsem s ním moc nenajezdil ( 2 jízdy) a navigaci a ani moc jiných funkcí nezkoušel. Na jaře bude více příležitostí ;) Ale přijde mi za ty peníze ok. Pouze tlačítka mají tužší chod,ale jde si na to zvyknout. Přenos dat přes WiFi ok.

            0 0
            • macomb  

              Edit: Tak ne Ali, ale Ebay: https://www.ebay.com/…182174131953?…

              0 0
              • gerrard  

                Diky za tip. Uz je doma. :)

                0 0
                • macomb  

                  ;)

                  0 0
                • xtonda  

                  Chytaj tohle na celnici?

                  0 0
                  • macomb  

                    Jak jsem psal, mě to prošlo bez dodatečných nákladů, nevím jak Gerrard

                    0 0
                  • gerrard  

                    Proslo to jak nuz po masle. Udana cena byla 10E a popis cyklisticky komponent. Manzelka je celni deklarantka a tvrdila, ze aktualne resi z elektroniky jenom mobily a na takoveto veci kaslou a doma to bylo za tyden a neco. Uzasna rychlost.

                    0 0
                    • xtonda  

                      Plánuju objednat 310 a kdyby to prošlo, tak je to dost úspora oproti Německu, kdyby ne, tak je to skoro nastejno a to bych to radši vzal z Německa. Ale jestli je velká šance, že to projde, tak tu Čínu asi zkusím.

                      0 0
                      • Volovec  

                        Minuly tyden mi prisel z Ciny Bryton 310. Z Aliexpresu za 62 USD, celnici proslo bez dane.

                        0 0
                        • Canyon325  

                          ja som rozmýšľal, či odtiaľ neobjednať 330-ku, na Ali je o 20€ lacnejšia jak na bike-discount… tam je teraz v akcií 330C (s kadenciou) za rovnakú cenu ako 330E (110€), takže asi nebudem špekulovať a zoberiem odtiaľ, lebo keď sa to dodrbe, tak to do číny posielať nebudem + možná daň/clo…

                          0 0
                          • Volovec  

                            ja to kupoval jako prvni lepsi cyklokompl pro dceru, takze jsem nechtel investovat moc, senzory jsem koupil uz drive Magene z ciny (umi i Bluetooth) a jako tepak na zkousku ted pouziva muj stary garmin.

                            0 0
                        • xtonda  

                          To je dobrá cena, když sem na to kdysi koukal, tak to bylo v dolarech z Číny jako v eurech z Německa, 62 USD při současným kurzu dolaru pod 21 Kč asi stojí za risk.

                          Taky budu kupovat holý komp, snímače už mám taky nakoupené 2× Magene Gemini 200 a tepák Coospo H6.

                          0 0
                      • xtonda  

                        Tak mi taky prošel bez poplatků, dnes to přišlo.

                        0 0
                • Pijer  

                  Už jsi s ním něco podnikal, máš srovnání s 310?

                  Chtěl bych si také něco pořídit a koukal jsem po té 330 u které se mi líbí ta možnost navigace šipkou, ale jen 6 hodin výdrže mi přijde opravdu bída :-( Když by na tom byla 530 líp, tak bych asi připlatil, jinak asi vezmu ten nový a levnější Rider 10 E

                  0 0
                  • gerrard  

                    Ma to na kole mladeznik, takze kazda recenze bude zkreslena jeho vekem. :) Neco mu tam nahraju at podle toho jede. Prvni vec oproti 330 a 310 je to „strasne velike.“

                    0 0
                    • Canyon325  

                      rozdiel medzi 530/330 je vlastne len vo veľkosti, nie?

                      0 0
                      • gerrard  

                        Ja sem je popravde ani neporovnaval. Vzal jsem to misto 310 pro kluka kvuli navigaci, abych mu tam mohl davat trasy po kterych ma jet. Muzu porovnat s 330 co mam doma ja, jestli se to nejak lisi v navigaci. Jo a 530 ma spolupraci s Di2 to 330 nema.

                        0 0
                    • Pijer  

                      A co ta 330, spokojenost? Předpokládám, že není problém si do ní nahrát téměř jakýkoliv soubor .gpx s trasou a tu pak v budíku následovat pomocí šipky. Zkoušel jsi podle té navigace šipkou jezdit i na biku někde po cestičkách v lese? Jde tam třeba nějak nastavit zvukové upozornění, že jsi mimo trasu?

                      0 0
                      • gerrard  

                        Ja sem navigaci v 330 pouzil jednou a moc me to nenadchlo. Pripadlo me to spis jen jako kontrola, ze opravdu jedu kama chcu. Od te doby by mel byt update, tak neco vytvorim a porovnam 330 a 530 jestli je mezi nima nejaky rozdil.

                        0 0
                        • Canyon325  

                          najlepší test by bol, keby tam nahráš gpx na celodenný výjazd, čím by sa otestovala aj výdrž batérie, aj keď v januári to také jednoduché asi nebude :)

                          0 0
                          • gerrard  

                            Tak otestovane. Chova se to stejne jak 330 tak 530. Na 530 je to diky vetsi obrazovce podstatne prijemnejsi, ale porad je to jen cara na ktere clovek je nebo neni, takze slozita krizovatka stale problem, ted do toho jeste mladeznikovi naklikam trasu a uvidim kam podle toho dojede. :)

                            0 0
                            • Canyon325  

                              s tým som počítal, že je to len čiara bez mapových podkladov, ale na výjazdy podľa gpx by to snáď stačilo… skôr by ma zaujímala ta výdrž

                              0 0
                        • Pijer  

                          Jsem z toho trošku rozpačitý. V android aplikaci jsem nikde nenašel možnost nahrání .gpx souboru a odeslání do budíku, jde tam jen něco naplánovat a pak to tam asi poslat, ale to jsem nezkoušel. Když jsem si otevřel Bryton Active v počítači, tak tam sice možnost nahrání je, ale ať jsem vybral jakýkoliv, tak mi to hlásí chybu a nedostanu ho tam :-(

                          0 0
                          • Karaya  

                            Přípojjíš Bryton k PC, ukáže se ti jako další disk. Pak můžeš trasu nakopírovat přímo do složky extrafiles. Po spuštění si to Bryton naparsuje a uloží do Tracks.

                            0 0
                            • gerrard  

                              +1 presne tak to delam.

                              0 0
                              • Pijer  

                                Díky. Teď koukám, že než jsem se rozhoupal, tak je 330C na B-D fuč, takže asi číňan :-(

                                0 0
                                • gerrard  

                                  Tak bych vzal bych cistou a magene senzory. Nebo od toho cloveka z ebay, tam to bylo za tyden doma.

                                  0 0
                                  • Pijer  

                                    Jak jsi připojil ty senzory? Už se mi to doma sešlo, v senzoru jsem musel vyměnit baterku, rozblikal jsem ho zeleně na rychlost, dokonce i 330 ho našla, ale to je všechno. Do telefonu jsem si stáhnul nějaký tachometr, co by s čidlem měl spolupracovat a ten ho pro změnu nenajde a když zadám ručně jeho adresu, tak se také nic neděje. Ještě mě napadá, že by se k tomu čidlu asi měl nějak přiřadit obvod kola, nebo se to pak samo zkalibruje pomocí gpsky?

                                    0 0
                                    • gerrard  

                                      Do telefonu jsem musel natahat nejaky dalsi soft co prevadi BT na Ant+ a pak to teprv videla Strava. Obvod sem jeste v tachaci nenastavoval, ale predpokladam, ze se musi nekde nastavit obvod.

                                      0 0
                                    • Karaya  

                                      Kdyby to někdo hledal, tak obvod kola se v Brytonu nastavuje v profilu kola – Settings/Profi­le/Bike Profile. Nastavuje se tam i preference, z čeho se má zobrazovat rychlost, což je parádní fičura.

                                      0 0
    • abernas  

      Toto je zajímavý kousek. Jste s tím chlapi spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 530 a 310? A podporuje to i Ant+ nebo jen BT

      0 0
    • abernas  

      Přemýšlím o tomto počítači. Jste s ním spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti. Doporučili byste raději ten větší nebo menší? Ceny na ebay jsou fakt dost lákavé :-)

      Ještě mám ve výběru Sigmu Rox 11 a nebo Garmin Edge 200

      0 0
    • abernas  

      Přemýšlím o tomto počítači. Jste s ním spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti. Doporučili byste raději ten větší nebo menší? Ceny na ebay jsou fakt dost lákavé :-)

      Ještě mám ve výběru Sigmu Rox 11 a nebo Garmin Edge 200

      0 0
    • abernas  

      Přemýšlím o tomto počítači. Jste s ním spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti. Doporučili byste raději ten větší nebo menší? Ceny na ebay jsou fakt dost lákavé :-)

      Ještě mám ve výběru Sigmu Rox 11 a nebo Garmin Edge 200

      0 0
    • abernas  

      Přemýšlím o tomto počítači. Jste s ním spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti. Doporučili byste raději ten větší nebo menší? Ceny na ebay jsou fakt dost lákavé :-)

      Ještě mám ve výběru Sigmu Rox 11 a nebo Garmin Edge 200

      0 0
    • abernas  

      Chlapi jste s Britonem spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti? Na horáka byste mi doporučili spíš ten menší nebo i tu 530ku? Ta se mi totiž dost líbí. A cena u číňana je dost lákavá.

      Hledám něco na občasné navigování nebo něco jako pojistku při závodě. Plán je takový, nahrát do computeru trasu v GPX a po té pak jet. Mám i hodinky Garmin F3, ale ty nechci vystavovat na řídítka abych je nerozflákal kdybych někde lehnul. To by byla škoda. Proto hledám něco levného na řídítka.

      0 0
    • abernas  

      Chlapi jste s Britonem spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti? Na horáka byste mi doporučili spíš ten menší nebo i tu 530ku? Ta se mi totiž dost líbí. A cena u číňana je dost lákavá.

      Hledám něco na občasné navigování nebo něco jako pojistku při závodě. Plán je takový, nahrát do computeru trasu v GPX a po té pak jet. Mám i hodinky Garmin F3, ale ty nechci vystavovat na řídítka abych je nerozflákal kdybych někde lehnul. To by byla škoda. Proto hledám něco levného na řídítka.

      0 0
    • abernas  

      Chlapi jste s Britonem spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti? Na horáka byste mi doporučili spíš ten menší nebo i tu 530ku? Ta se mi totiž dost líbí. A cena u číňana je dost lákavá.

      Hledám něco na občasné navigování nebo něco jako pojistku při závodě. Plán je takový, nahrát do computeru trasu v GPX a po té pak jet. Mám i hodinky Garmin F3, ale ty nechci vystavovat na řídítka abych je nerozflákal kdybych někde lehnul. To by byla škoda. Proto hledám něco levného na řídítka.

      0 0
    • abernas  

      Chlapi jste s Britonem spokojení? Jaký je zásadní rozdíl mezi 330 a 530? Tedy kromě velikosti? Na horáka byste mi doporučili spíš ten menší nebo i tu 530ku? Ta se mi totiž dost líbí. A cena u číňana je dost lákavá.

      Hledám něco na občasné navigování nebo něco jako pojistku při závodě. Plán je takový, nahrát do computeru trasu v GPX a po té pak jet. Mám i hodinky Garmin F3, ale ty nechci vystavovat na řídítka abych je nerozflákal kdybych někde lehnul. To by byla škoda. Proto hledám něco levného na řídítka.

      0 0
    • Orfi  

      Panove co delam spatne nefunguje me autostop i kdyz ho mam zapnuty .Kdyz zastavim tak cas bezi dal musim cas zastavit tlacitkem .Mam 310 .

      0 0
      • arny71  

        Sice po pár měsících, ale… Který čas ti po zastavení běží? Trip Time pojede, i když zastavíš, to je prostě celkový čas jízdy, včetně zastávek. Ride Time se ti zastaví, to je čistý čas jízdy. Tento čas se použije například i na Stravě.

        0 0
      • arny71  

        Jo a samozřejmě si musíš v nastavení povolit funkci Smart Pause.

        0 0
    • abernas  

      Omlouvám se všem za opakování příspěvku. Ale něco se tady pokazilo, tak jsem to zkoušel vkládat :-(((

      0 0
    • abernas  

      Chapu to dobre ze 350 je urcena spis na mtb a 530 na silnici nebo je to jedno? Jezdite nekdo 350ku na horakovi?

      0 0
    • abernas  

      A ještě mě napadl jeden dotaz. Pokud budu chtít z Brytonu dostat záznam trasy (gpx) do jiné aplikace než do stravy. Jak moc je to složité?

      0 0
    • giorgio79  

      Čau vlastním sigma rox 10.0 set a chtěl bych si pořídit bryton Rider 530T je to dobrá volba? Nebo mám radši zůstat u sigmy

      0 0
    • abernas  

      Jse na Brytonu nejak ulozit vic hrudnich pasu? Mam 2 a v pristroji vzdycky vyhledavam a ukladam ten jtery mam trovna na sobe

      0 0
    • macomb  

      Pokud by jste měl někdo zájem, tak přemýšlím, že pustím svou 530, použil jsem ji pouze dvakrát na podzim, ale na Ježíška jsem upgradoval hodinky na Garmin F3 a teď špekuluju nad Edge :) (Abych měl vše v jednom ekosystému) Nechal bych jej za 2700.- Snad nevadí, že sem cpu inzerci, ale přišlo mi lepší to nabídnout zájemcům z téma Bryton ;) Mám vše, pouze krabičku mi objevil pes :(

      0 0
    • Orfi  

      Zdravm.

      Zaskočila mě změna času .Nemužu si vzpomenout jak posunout o hodinu čas u 310 .Pomuže někdo ?

      Diky

      0 0
      • atty  

        Nemám ho, ale nepomůže ho prostě vzít ven, zapnout na GPS a on se seřídí sám? (obvyklý postup u všech zařízení, které se GPS, DCF či mobilní sítí řídí…)

        0 0
      • atty  

        Nebo tady:

        Bryton 310 manual

        strana 24 – Daylight save – 0 nebo 1

        0 0
    • johny612  

      Zdravím,

      dá se někde stáhnout návod v češtině na 310?

      0 0
    • GiorgioZl  

      Čau cyklouši mám bryton Rider 530 T před tím jsem měl sigma rox 10.0 set a tam šla přepnout navigace i během jízdy nevíte jestli to jde i u brytonu? Zatím jsem na to nepřišel a jak je to z watty? Sigme stačilo čidlo frekvence a přepočítat si to na watty u brytonu jsem na to ještě nepřišel? A nebo musím mít zvlášť powerwatt? Dík za rady 

      0 0
    • Karaya  

      Už máte někdo nový Bryton R10, popř. One?

      0 0
    • stirecek  

      máte nekdo tu desitku?

      0 0
    • stirecek  

      Tak jsem poridil Bryton desitku z Nemecka. V po objednano v pa doma. Šel jsem to hned zkusit a gps funguje skvele a hlavne na rozdil od app strava funguje autostop. Clovek zastavi, čas stoji. Jen jeste nevim, jak se nastavuje, jestli meri fychlost z cidla nebo gps, ale myslím, že je to nejaka automatika.kdyz jsem venku a nahravam, zatocim kolem tak ni neukazuje, kdyz doma nenahravam, tak ukazuje z cidla. Cidlo mám obc speed/kadence bletooth za osm dolaru, co mě ale zklamalo, nevidi bluetooth tepak z lidlu, pritom je prenos jen pres bluetooth..Takze budu muset sehnat jiny tepák, ale zoriginal bryton stoji vic nez treba magene, ale nemam jistotu, zda s nim pujde.

      0 0
      • gerrard  

        Je tam preference co ma pouzivat driv jestli gps nebo snimac. Default je gps a pak snimac.

        0 0
        • stirecek  

          to máš v aplikaci nebo primo v pristroji? Já jsem nic nenasel. Ty ho máš taky? Spároval se ti blůťák?

          0 0
          • Karaya  

            Tak to má 310 i 330 a asi i ty ostatní starší Brytony. V návodu té desítky o ničem takovém není zmínka, takže se obávám, že to jednoduše nastavit nepůjde. Jinak ta preference čidla rychlosti je v nastavení profilu kola.

            Rozchodil jsi ty notifikace z telefonu?

            0 0
            • stirecek  

              Tak nic takoveho tam není. Zadné nastaveni kola. Da se nastavit jen obvod kola, asi jen na valce nebo jen trenazer. Ale dnes jsem nastavil na tachometru presny obvod kola a na sto kilometrech byl rozdil pouhych cca 200metru. A to jsem zapinal bryton az asi sto metru od baraku. Za jizdy aktualní rychlost srovnatelná gps s tachometrem, takze ten zitra odmontuju. Dovolim si rict, že cidlo rychlosti neni treba, gps bude vzdy presnejsi nez nastaveni obvodu kola, taky je treba vzit v uvahu tlak v pneu. Jen jsem porad nerozchodil ten tepák. Pres bluetooth normalne se stravou v mobilu jede a kdyz mibil vypnu, odpojim, odejdu, spárovat s brytonem proste nejde.Chtel bych objednat tepák z cíny, ale mám obavy, jestli to neni zbytecné.Jinak notifikace z mobilu jsem jeste nezkousel, ale myslim ze taky nejdou. V navodu píšou, že podporuje jen ois, takze android ne, ale to mi zase tak nevadí.

              0 0
            • stirecek  

              Jo a mel jsem dnes zapnutou stravu a ta ukázala asi o kilometr a neco vic nez bryton a tachometr. Strava mi ale vzdy ukazovala vic nez tachometr na kole, možná ta gps v mobilu neni tak presna. Navic stravå vzdy ukaze delší cas, ten autostop nefunguje tak dobre jako u brytonu a nekdy cas bezí i když stojim delší dobu. Na strankach se to da sice opravit, ale i tak je cas na strave vzdy delší a tim mensí prumer. Takze po teto strance s brytonem spokojenost, vypada, že bude spolehlivy. Baterie má od nabiti dva dilky ze tri, cca 6,5hod nahravani a doma se s tim dva dny hraju :-) Nevydrzi sice jako 310/330 , ubadejí 16hod, tak zatim taky spokojenost.Jen nechápu ten tepák, blutu jak blutu, tak by to melo fungovat. Je tady nekdo z okoli Hodonin, Brno, Hradiste a má tepák z ciny BLuetooth? Rad bych ho zkusil spárovat s mym brytonem, jestli má smys objednat druhy, kdyz ten z lidlu nefunguje, anebo jestli neni porucha v pristroji.

              0 0
              • Karaya  

                Já mám tepák z Ali a jde spárovat s Brytonem 310 a nejde spárovat s mobilem. Mobil ho najde, ale tepák zamítne párování. U Brytonu bez problémů.

                0 0
                • stirecek  

                  310má ANT, takze tam by tp melo byt v poho, ale ta desítka jede jen pres bluetooth. Prave proto jsem ji bral, protoze mám tepák jen bluetooth, abych nemusel kupovat další. Ma tvuj tepák i bluetooth? Kdybys mel moznost ho zkusit s brytonem 10, tak bych byl rad.

                  0 0
                  • Karaya  

                    Pás by měl mít obojí, ale při párování přes BT s telefonem se odmítne připojit. O nikom s Brytonem 10 v okolí nevím.

                    0 0
                    • stirecek  

                      Ted jsem zkoumal technologii blutooth a není bluetooth jako bluetooth. Bryton 10 uvadí bluetooth smart a ta je kompatibilní s blue smart ready.Takže bluetootn, bluetooth smart a nejnovejsi smart ready. Tak a ted se v tom vyznej.To aby se z toho clovek posral, nez zjisti co s cim bude fungovat.

                      0 0
            • stirecek  

              Tak už jedou i ty notifikace. Jen to chce spravně nastavit :-)))

              0 0
      • Jezus  

        Ahoj. Prosim Ta ked si s tym Rider 10 na vyjazde a zaznamenavas trasu, je moznost zobrazenia aktualnej nadmorskej vysky? Lebo podla navodu taka polozka v menu neexistuje a existuje len zobrazenie poctu nastupanych a naklesanych metrov a sklonu.

        0 0
        • mi-po  

          ahoj, je to položka Altitude – Altitude – mám to v prostředním poli.

          0 0
    • Jobot  

      Kdyby někdo měl zájem mám na prodej málo používaný Bryton rider 330 se senzorem tepu a kadence. Cena 2500,–

      0 0
    • xtonda  

      Je to tak měsíc co mám Rider 310 a oni představí novinku Rider 410. Hlavní lákadla – Bluetooth i pro snímače, podpora satelitní navigace Galileo a o půl palce větší displej. Dále pak modely Rider 450 a Aero 60

      https://goo.gl/5tXY3d

      0 0
      • Pijer  

        Ta 410 má synchronizaci (stejně jako 310) jen přes bluetooth a tu jejich aplikaci, nebo se pletu?

        0 0
    • stirecek  

      Tak nakonec jsem v Decathlonu vyzkoušel hrudní pás Geonaute za 849Kč, dobře se zapíná, je pohodlny a hlavně funguje s mym Brytonem 10, tak jsem ho rovnou vzal. Zatím mi tedy není jasné, proč nefungoval s pásem Bluetooth Smart z lidlu a s pásem Bluetooth smart z decathlonu bezproblému funguje. Možná za to muže pridaná frekvence ANT+ . Je duální, takže přes bluetooth jede s Brytonem a zaroven ho muzu spojit se stravou v mobilu přes Ant+ .Pokud ho spojím s mobilem se stravou pres bluetooth, tak ho Bryton nevidi, ale to je snad jasné. Bych ho objednal i z Ciny, jenze to bych musel mesic cekat a nemel bych jistotu, zda by fungoval. Takže teđ jsem s bryton 10uplne spokojeny, cadence taky funguje a co jsem tak zkousel, rychlost se merí pres gps, pokud je zaplá, pokud gps vypnu, rychlost a vzdalenost jede pres cidlo rychlosti. Takže treba na trenazeru, valcích nebo podud nechcete zaznam trasy, pouziva cidlo rychlosti, jinak automaticky přes GPS.Autostop funguje taktez bez problému, takze zatim spokojenost.

      0 0
    • Ferigno  

      Kdyby se někdo chtěl zbavit Brytonu 310 nebo 330 za rozumnou cenu tak bych měl zájem.

      Koupím jak samostatný přístroj tak i komplet ze senzory.

      0 0
      • gerrard  

        Mam 310 navic. Kdyztak napis SZ kolik si predstavujes jako rozumnou cenu.

        0 0
        • Hurtn  

          Zdarec.

          Kdyby si ještě měl zájem o Bryton 310 tak mám jeden na prodej.Stáří asi 2 měsíce,stav jak nový. Můžu k němu prodat i dvě čidla Magene a taky měřič tepu.Cena dohodou

          0 0
    • Auditor  

      měl bych na vas dotaz. Umi navigovat na souradnice, ktere jdou zadat v terenu? Klidne pres tel … ?

      0 0
    • Hartmut  

      Tak jsem po mesici pouzivani Bryton Rider 310 s cidly z aliexpresu (magene) a mel bych par dotazu:

      1. jak mate nastavene snimani rychlosti. 1)GPS 2) senzor nebo naopak? je GPS nejak nepresna? Prozatim mi prijde ten senzor na rychlost zbytecny. Pletu se?
      2. Mam fatalni problemy s aplikaci na androidu a neprijemne problemy s aplikaci na iPadu. Na androidu synchronizuju a pak se nic nedeje. Na obou platformach hodne casto nefunguje nic, pry ze se nehlasi server.
      3. je nejaka offlinova aplikace, ktera umi ty soubory z Brytonu cist?
      4. obcas mi vynecha snimac tepu, coz mi trochu vadi. Proste se objevi „- – -“, vetsinou jen cca. sekunda, ale obcas i vic. Je to jen tim, ze je snimac sunt z ali nebo je mozne, ze neco delam spatne, mam nastavene spatne, etc. Ptam se taky proto, abych si nekoupil nejaky lepsi a pak se nedivil, ze problem zustal…

      Vrele diky!!!

      0 0
      • arny71  

        Ad1, Zatím jen GPS, na snímač rychlosti čekám, je na cestě z Číny. Sice jeden magente 210 mám, ale používám ho na kadenci. Co jsem zatím porovnával záznam rychlosti přes GPS se starším drátovým cyklopočítačem Sigma, rychlost byla v podstatě stejná. Rozdíly bych přisuzoval spíš ne úplně přesnému nastavení obvodu kola v Sigmě, než nepřesné GPS. :) Při jízdě v lese sice GPS občas ukazuje na Brytonu nesmyslně malou aktuální rychlost, zřejmě kvůli clonění stromy, ale na záznamu na Stravě je vše OK, včetně rychlostí v segmentech. Takže uvidím, jestli tu druhou magente šoupnu na své kolo, nebo někomu z rodiny, nebo použiju jako kadenci k trenažeru. GPS mi zatím přijde OK.

        Ad2, Aplikace do telefonu od Brytonu je opravdu jen základní rozhraní, naštěstí ji v podstatě není potřeba používat k ničemu jinému, než k synchronizaci.

        Můj model BR 330 podporuje přenos přes wifi a všechno funguje jak má a navíc velice rychle, takže se v podstatě obejdu bez apky – vše jde z Rideru přes wifi rovnou do Bryton Active a na Stravu. Jinak teda nerozumím tomu jak píšeš, že " Na androidu synchronizuju a pak se nic nedeje". Synchronizace přes BT proběhne? Pokud ano, co by se mělo jako dít dál? Zobrazí se ti záznam v Bryton Active, popřípadě na Stravě? Pokud ano, je vše OK, ne? Hlášky o nedostupnosti serveru (jako v PC?) jsem za těch cca 14 dnů, co to používám, zatím nezaznamenal.

        Ad 3, Netuším. :/

        Ad 4, Mám Bryton jen chvíli, ale výpadky HR jsem taky zaznamenal. Je to zřídkavý jev a jak píšeš, tak na sekundu až dvě. Mám ant+/bt snímač tepu z Decathlonu, používal jsem ho dosud s telefony (android 5.1 a iphone 6) a se Zwiftem na kompu a dosud jsem žádné výpadky nezaznamenal. Moc to neřeším, na záznamu žádný problém s tepem není a ty výpadky jsou opravdu minimální.

        0 0
        • Pijer  

          ad1, Myslím, že to čidlo rychlosti dává smysl hlavně tam, kde chceš vědět skutečnou aktuální rychlost, protože jinak ty hodnoty různě +/- poskakují. Všiml jsem si toho na silničce, když jedu s dětmi a chci držet konstantní rychlost. Na biku je mi to úplně jedno, tam mám dost starostí s tím, abych vybral dobrou stopu :-)

          0 0
        • Hartmut  

          Diky za odpoved.

          Ad2) Nemam zadne zkusenosti se Stravou, je zdarma?

          ad „na androidu synchronizuju a pak se nic nedeje“ – program mi reken, ze vsehcny trate nahral, ale ty se pak v prehledu neobjevi. A neni mozne s tim nic delat. Hlaska o nedostupnosti serveru se objevi treba kdyz se chci odhlasit nebo vynutit jakoukoliv kounikaci se serverem. Ne s PC, problem te aplikace je, ze bez pripojeni k brytonovskemu serveru vubec nefunguje.

          0 0
          • xtonda  

            Strava je zdarma většina podstatných, je tam možnost premium verze, která ale stojí docela dost a ty premiové funkce sou některé dost speciální, takže ne každému to za to stojí. Noví uživatelé tuším si mohou premium měsíc zdarma zkoušet.

            0 0
          • arny71  

            Ano, Strava nabízí účet zdarma, který toho umí hodně. Viz www.strava.com. O Stravě je tady velmi dlouhé vlákno.

            Pokud nefunguje korektně synchronizace přes BT, můžeš soubory z Rideru přetáhnout na BActive ručně. Připojíš ho přes USB ke kompu a přetáhneš záznamy o jízdě (soubory FIT) na Briton Active na záložku Activities (vpravo nahoře je zelené tlačítko +). Viz: https://www.youtube.com/watch?…

            Nicméně, je to asi kapku loterie, mě se například USB připojení ke kompu zatím nedaří rozchodit. :)

            0 0
            • Hartmut  

              Ja se picnu, no ono to fakt jde primo na webu. Tak to je parada. A Stravu tedy vyzkousim! Mnohe diky.

              0 0
              • xtonda  

                Ten .fit soubor jde nahrát přímo i do Stravy. A i ve free verzi je Strava řádově lepší aplikace než Bryton active, pro mě je Bryton active jen průtokáč na Stravu.

                0 0
            • arny71  

              Konečně jsem rozchodil připojení Brytonu ke kompu, jupí.

              Chyba byla v USB ovladačích ve Widlích 7, kdy ho nerozpoznávali jako mass storage device. Po aktualizaci na nejnovější drivery v kompu už se Bryton hlásí tak, jak má. Třeba to někomu helfne, pokud narazí na stejný problém.

              0 0
        • michal1968  

          Jezdci.. Bryton 310..několikrát za jízdu se mi sekne tepovka a zůstane na 240…tepak je echovell ant i bt…

          0 0
          • Hartmut  

            mi se taky nekolikrat za jizdu sekne, ale zustane na „- – -“

            0 0
            • michal1968  

              Tak to je tam taky.. No nechce se mi kupovat speciálně jejich tepak..

              0 0
              • Hartmut  

                ja si myslim, ze vzhledem k tomu ze v zaznamu trasy ty „diry“ nejsou, je to problem toho cyklokompjuteru…

                0 0
      • xtonda  

        ad 1. viz můj samostatný komentář níže, mohl bys prosím zkusit jak se ti to chová, pokud dáš snímač otáček jako první a pak jako jediný?

        ad 2. Na Androidu se mi párkrát stalo, že sync 2. – 3. proběhl a pak u další aktivity v aplikaci teploměr běžel stále dokola a neprovedl se. Tak sem přes USB vytáhl fit soubor a nahrál ho do Stravy ručně a soubory v Brytonu smazal. Pak zase 2 – 3 aktivity OK a pak stejný problém. Pak přišla aktualizace té aplikace a od té doby zatím OK, ale mám s Brytonem jen necelou dvacítku aktivit. Nedostupnost jejich serveru sem taky párkrát zaznamenal.

        ad 3. Přes USB lze získat .fit soubor, což je nějaký známý formát, já sem si narychlo našel prográmek GPXSee.

        ad 4. Taky se to děje, jen občas a jen na pár sekund, snímač Coospo H6, tedy taky šunt z Číny, zatím sem to nijak neřešil.

        0 0
        • Hartmut  

          diky za tip na GPXSee, ukazuje mi sice jen rychlost a vysku, ale funguje. Zkusim jeste poklikat, v popisu byly tepy i kadence.....

          Zkusit to muzu. Momentalne mam nastaveno 1.snimac 2.GPS a popravde receno na rychlost moc nekoukam, kdyz jsem mel jen GPS, tak se mi taky zdalo (stejne jako Pijerovi), ze ta cisla dost skacou, pak dorazila cidla, predelal jsem si displej dle sveho gusta a od te doby na rychlost skoro nekouk, ale pokud si dobre pamatuju, tak kdyz uz kouk, tak byla stabilni. Vyzkousim jeste jen snimac bez GPS a dam vedet.

          0 0
          • xtonda  

            Ta okamžitá rychlost na displeji je to poslední co mě trápí, ale ty výpadky v záznamu co sem popisoval a zásadně nižší ujetá vzdálenost to činí nepoužitelné. Chci zjistit, jestli má smysl koupit jiný (eventuálně jejich originální) snímač nebo je to blbě implementované v počítači, přeci jen Bryton to v základu tlačí jako že díky jejich super přesné GPS snímač rychlosti není potřeba a v sadách ho nedávají, tak bych se nedivil, kdyby jeho použití nebylo dostatečně odladěné.

            0 0
          • xtonda  

            Případně pokud by ti nevadilo poskytnout mi zaznamenaný .fit soubor, tak už bych si ho zanalyzoval sám.

            0 0
            • Hartmut  

              no jasne, hod mi email do pm a posli ti, co jsem vcera ujel. Ale nesmis se mi smat, ze jezdim pomalu :-)

              0 0
              • xtonda  

                Díky za poskytnutý soubor, prozkoumal sem ho a vypadá to v pořádku, vzdálenost naměřená snímačem rychlosti a GPS se liší o 150m, což je na na skoro 50 km trase zanedbatelné, Popisované výpadky a skoky sem tam taky nenašel, jsou tam sice shluky bodů se stejnou pozicí, ale další bod pak není nadměrně vzdálený, takže se jednalo o skutečné stání.

                Nicméně tvoje aktivita je celá v celkem vysoké rychlosti, úseků s rychlostí pod 15 km/h je tam minimum a pod 10 km/h, kde se mi to děje téměř výhradně, žádné. Tj. aby to bylo průkazné, potřeboval bych aktivitu, kde je delší úsek jetý rychlostí. do 10 km/h.

                0 0
                • Hartmut  

                  kde vidis ten rozdil mezi gps a snimacem?

                  0 0
                  • xtonda  

                    Když kliknu na nápis Distance (?) pod ujetou vzdáleností, vyskočí okénko s tlačítkem Correct distance a když se na to klikne, vzdálenost se místo toho co udává počítač spočte podle GPS. Podobným postupem to lze zase vrátit. Nebo si prostě stáhneš GPX a vzdálenost si necháš spočítat třeba na mapy.cz

                    0 0
                    • Hartmut  

                      Aha, dik. Pri minule jizde dela rozdil dokonce jen 60m (na 50km), tusim, ze jsem mel vic nafoukano.

                      0 0
    • xtonda  

      Tohle sem chci napsat už nějakou chvíli, Hartmutův komentář mě přiměl udělat to teď.

      Mám taky Bryton 310 a senzor rychlosti Magene Gemini 200 necelé dva měsíce. Nastavil jsem si jako primární zdroj rychlosti snímač otáček a druhý GPS. Přišlo mi zvláštní, že při pomalém stoupání přeskakují odlišné rychlosti tam a zpět (4, pak 6, pak za 4, pak 6 atd.). Naměřená vzdálenost byla cca o 10% menší než podle GPS, ale přičítal sem to nepřesnosti GPS. Pak sem si s kolem na stojanu všiml, že při roztočení předního kola přeskakuje nějaká rychlost a 0 jako kdyby to střídavě bralo snímač a GPS.

      Tak sem zkusil údaj z GPS vyloučit, jako 2. a 3. zdroj sem nastavil neexistují kombinovaný snímač rychlost+kadence. To se začalo chovat úplně nepoužitelně, rychlost se chovala jako v tom stojanu, chvíli údaj chvíli 0, chvíli rychlost, zaznamenaná ujetá vzdálenost i nastoupaná výška byla zlomek skutečné. Co bylo zajímavé, že to přeskakování ustalo při rychlosti nad cca 15 km/h, jako by problém byl pokud jsou otáčky předního kola pod cca 30 za minutu. Tohle se dělo i pokud sem zakázal autopauzu.

      Takže sem vrátil jako 2. zdroj rychlosti. GPS. Při jednom pomalém výletě s dítětem jsem si všiml, že zaznamenaná vzdálenost byla menší skoro o 20 % než vzdálenost ze záznamu GPS a navíc záznam z GPS skoro přesně seděl s naplánovanou trasou z mapy.cz, to už mi přišlo divné. Navíc toto podměřování je vyšší u pomalejších jízd. Další věc co sem zaznamenal bylo. že v jednom záznamu sem měl asi 300 m do kopce rovnou čáru, čili výpadek odpovídající cca 90s jízdy. Ovšem ve vyexportovaném TCX byl v pětisekundových intervalech bod se stále stejnými souřadnicemi a ujeto vzdáleností. Pak sem se na to zaměřil a podobných byť kratších záseků našel více, častěji v pomalé rychlosti. Tohle byla poslední kapka a snímač otáček kola sem deaktivoval a používám pouze GPS.

      Bohužel nejsem schopen z toho vydedukovat jestli je to vada kusu snímače, konstrukční vada tohoto modelu snímače nebo chyba v SW počítače a tedy jestli má smysl koupit jiný model snímače. Proto prosím všechny, kdo používají jakýkoliv Bryton se snímačem otáček kola, aby zde napsali jak se jim to chová. Díky.

      0 0
      • Hartmut  

        jak exportujes TCX a v jakem programu pak TCX ovtiras? Pokud se muzu zeptat :-)

        0 0
        • xtonda  

          TCX jsem exportoval ze Stravy a prohlížel to v textovém editoru, je to formát založený na XML.

          0 0
      • xtonda  

        Takže po prostudování dvou aktivit od Hartmuta, kde se délka trasy podle čidla rychlosti a GPS liší výrazně pod 1 procento, to vypadá na problém někde u mě, buď vadné čidlo nebo slabá baterka, ovšem bylo by hodně hloupé, kdyby se docházející baterie projevovala tímto způsobem.

        Pro měl byl důvod k použití čidla rychlosti detekce pauz, u GPS s aplikací v telefonu při stání na místě poloha lítala ze strany na stranu což chybně prodlužovalo ujetou vzdálenost a čas v pohybu a snižovalo průměrnou rychlost. Zkoušel sem víc GPS i víc aplikací, některá GPS to dělá méně, některá aplikace to dokáže odfiltrovat lépe, ale v nějaké míře to bylo všude.

        A teď co jezdím s Brytonem bez čidla se ukázalo, že Bryton tohle nedělá a to ani v lese, kde podle průběhu zaznamenané trasy ta GPS není nijak zvlášť přesná, ale takové to šmajdání a namotané „klubíčko“ kolem místa stání v záznamech z Brytonu prostě není. Takže se začínám přiklánět k tomu, že než bych laboroval kde je chyba a zkoušel kupovat jiná čidla, tak čidlo rychlosti asi nebudu používat, protože problém, který sem jím chtěl řešit Bryton vůbec nemá.

        Každopádně i tak mě zajímají zkušenosti dalších s čidlem rychlosti.

        0 0
      • xtonda  

        Tak sem se dostal k dalšímu pokusu, čidla sem prohodil, tedy na rychlost použil to co bylo předtím na kadenci a dal do něj úplně novou baterii a dělá to to samé, naměřená vzdálenost o víc jak 10 % kratší, čili to asi nebude chyba kusu snímače, ale pořád netuším jestli má smysl kupovat jiný snímač rychlosti.

        Někdo další nějaká zkušenost s čidlem rychlosti? To tu fakt krom mě a Hartmuta není nikdo, kdo by měl Bryton a používal snímač rychlosti?

        0 0
    • Orfi  

      Jaky pouzivate sensor na mereni wattu u 310 .

      0 0
      • atty  

        Na to musíš mít wattmetr v klice/klikách nebo v náboji.

        Na nějaký průměrný hodnoty funguje ještě třeba PowerCal kombinovaný HR pás, kde se to přes různé algoritmy počítá z rozběhu tepu. Pak existujou ještě různá udělátka na řídítka a různě jinam, co to počítají ze všeho možného.

        Ale reálné a správné okamžité hodnoty dávají jen tenzometry v klikách nebo nábojích (= od cca.10k ty nejlevnější, pokud pominu čínské za půlku až 2/3). Ty jediné se dají použít na trénink podle wattů.

        0 0
    • stirecek  

      Nemám sice 310, mám bryton 10 a ten je defakto plně automatický. Pokud mám zaplou GPS měří rychlost jen podle gps.Pokud gps vypnu, bere si z čidla, ale v tom případě nezaznamena trasu. Je to vhodné treba jen na trenazer nebo válce.Zadné nastavovani jako u 310 nema. Jinak ale prvni asi dve vyjizdky jsem jeste jezdil i s tachometrem, a aktualni rychlost byla temer stejna, žádné extra skoky a uz jsem to tu uz psal vyse, že cidlo rychlosti neni treba a nemuze byt tak presné , protože hodně zavisi na presnosti nastaveni obvodu kola a nahustení, ktere se meni dle teploty a taky tlak v pondeli neni stejny jako v pátek.Ja dofukuju jednou za tyden az deset dni. Exportovany zaznam na stravu se v ujete vzdalenostitemer nelisi, a pokud jedu bez zastavky, jestejny i cas. Ale co jsem si vsiml, tak kdyz jsem mel nejake kratké zastavky, strava mi pridala dva az tri tepy navic. Zkoumal jsem to a vsiml jsem si, že pri zastavení klesal prumerny tep – mel jsem za to, že pri autopauze se tep nezapocitava do prummeru. Resil jsem to s podporou na strave a ta prave tyto tepy dorovnava a cim delsí zastavky, tim delší rozdil.Takze strava to ma celkem zmaknute a neda se osidit. Jen u vyskovych metru je taky korekce a kdyz na to kliknu, vzdy přida pár vyskovych metru navic. Nedavno jsem mel na brytonu kolem 860 a po korekci na strave vyslo 1160m prevyseni. Tento krok na rozdil od vzdalenosti nejde vratit, jedine zaznam na strave vymazat a znovu ho nahrat z brytonu. Vzdy davam na strave i korekci a vyskove metry jdou vzdycky nahoru :-). Jinak zatim s Brytonem 10 plna spokojenost.A jak uzbtady nekdo psal, v lese obcas ukazuje nizkou aktualni rychlost , ale jen kdyzj je husty porost. Nevim proc, prumer i vzdalenost je ok.Taky se obcas stava ze pri vyjezdu dam korekci nadmorske vysky a kdyz se vratim domu , stojim na stejnem miste, je kam o deset nebo i vic metru navic.Jinak aplikace je silene pomala, byly s tim pred aktualizaci problémy, po aktual nahrava spolehlive, sice pres bluetoth ale bez signalu wifi se neobejde.

      0 0
      • xtonda  

        Nemyslím, že by čidlo rychlosti bylo méně přesné, při obvodu kola 230 cm i chyba 2 cm znamená chybu pod 1%, takže při troše snahy není problém dostat se pod 0,5%. Ale souhlas, že GPS je dost přesná, takže nemusí stát za to se s čidlem drbat, zvlášť když jak píšu výše se to u 310 nějak automaticky přepíná a nejde jednoduše poznat, že čidlo blbne a pak to ukazuje dost nesmysly.

        Ta korekce výškových metrů je pro případ nějaké chyby, Strava to dopočítá dle průběhu záznamu GPS z modelu terénu (stejně jako u zařízení bez barometru jako je třeba aplikace na mobilu), který je minimálně pro Česko velmi nekvalitní, když se to sečte s nepřesností GPS, tak to dává nesmysly, podle typu terénu to přidává desítky, ale taky i stovky procent, ten jejich výpočet je sračka, i výška z GPS by kolikrát byla lepší. Takže jestli chceš honit výškové metry v různých challenges, tak to používej, ale jestli ti jde o reálné hodnoty, tak barometr i přes jeho nedostatky dává nejlepší výsledky.

        0 0
        • stirecek  

          Ahoj, vím, že se dá celkem přesně určit obvod kola, ale kde kdo s tím má problém, pak se diví, jak jede rychle nebo pomalu. Když jsem pár vyjížděk projel i s tachometrem, sešel se s brytonem úplně přesně

          I za jízdy byly aktuální hodnoty stejné, proto je dle mě čidlo rychlosti zbytečná investice. Ale já ho mám taky, protože používám duální i s kadenci. Původně jsem ho chtěl používat, jen s Bryton 10 to nelze, leda vypnout GPS, ale zase by nebyl záznam trasy. Možná funguje při výpadku signálu, ale to se mi ještě nestalo, že by Bryton ztratil signál. Ani neztrácí spojení s hrudnim pásem, jak tady někdo psal.. Každopádně je Bryton o něčem jiném než strava v mobilu, ta na sto km přidá i dva kilaky a pár set metrů do výšky. Nejvíc mě sralo, že blbě fungoval autostop, většinou nevypinal vůbec, což u Brytonu nehrozí, tam funguje ukazkove a jak píšeš, výškové metry jsou reálné.. Tím přepínáním na stránkách jsem se jen snažil přijít na to, podle čeho to navyšuje, ale na nic jsem nepřišel. Rozdíl je pokaždé jiný a záleží i na trase. V kopcích přidává méně, ale na rovině přidá klidně jednou tolik. Už se mi i stalo, že jsem jel sto km po rovinaté trase, kde mám běžně okolo 170,–200 výškových metrů, tak strava z toho udělala 960 výškových metrů. Taky samotná aplikace už není co bývala, často a nejen mně se stávalo, že se z ničeho nic ukoncovala. S brytonem to je bez problémů, sednu na kolo a jedu, kadence a hr pás se nactou přes Bluetooth okamžitě a signál nevypadava ani ho nic neruší . Jen app od Brytonu je strašně pomalá, nevadí mně, že načítá trénink dlouho, ale to, že když si rozkliknu podrobnosti a hlavně tepové pásma, že to dlouho trvá. To je jediný nedostatek, jinak je ale fajn, že tahle aplikace umí zobrazit čas strávený v jednotlivých zónách a člověk vidí, jak moc se snažil nebo ulejval :)

          0 0
    • Orfi  

      Nevite co je potreba aby ukazovalo IF /Intensity Factor a TSS/Training Stress Score.

      0 0
      • Orfi  

        Nikdo nevi?Nemusi byt treba hrudak od Brytonu?

        0 0
        • atty  

          Víme, ale nepotěšíme – na to potřebuješ připojenej waťák, abys tyhle hodnoty mohl sledovat (takže měřič na klice/klikách, v náboji atp.) :)

          0 0
          • Orfi  

            Diky .Koukam ze ma mraky funkci ale bez wataku jich dost nejde .:-(

            0 0
            • arny71  

              Tak ty funkce jsou určené pro waťák, takže není důvod kvůli tomu brečet.

              0 0
          • Orfi  

            A co tohle .

            https://www.bike24.com/1.php?…

            0 0
            • atty  

              Powercall kupodivu dost přesně počítá průměry, takže průměrný wattový výkon za vyjížďku sedí celkem přesně, ale pokud chceš „trénivat“ podle waťáku, tak na to to není – počítá to jen nárůstu a úbytku tepů a tím pádem není přesný na krátké a rychlé změny (o které jde třeba při intervalech na určitou zátěž). Takže ano – doplní Ti to „prázdné kolonky čísel“, ale výsledky budou relevantní jen na průměrných hodnotách. Jde o to, co od toho očekáváš – trénovat podle výkonu s tím nejde, zjistit si, jakým výkonem si průměrně jel vyjížďku ano a je to kupodivu celkem přesné.

              0 0
              • Orfi  

                Diky .Nechci to na intervaly spis na doplneni statistik :-)

                0 0
    • Rob666  

      Zdravim,

      měl bych zájem o Bryron 310 či 330 pokud někomu leží doma.

      Diky

      0 0
      • michal1968  

        Mám jeden doma i s cidly magene 2000

        0 0
      • SolarStormCZ  

        Mám k prodeji 310 za 1500, nepoužitý

        0 0
        • Hartmut  

          tak to jsi v Evrope nejlevnejsi. Skoda, ze to clovek z Ciny dostane jeste o trosku levneji, ze?

          0 0
          • SolarStormCZ  

            nejsi ty inženýr?

            0 0
            • Hartmut  

              Ne.

              0 0
            • xtonda  

              Jak to s tím souvisí? Pokud projde z Číny bez dopočtení DPH (a že takhle malé cyklopočítače procházejí), tak to vyjde, tedy mě vyšlo na 1330 Kč funglovka. Tak proč by někdo dával 1500? Z druhé ruky vyjde záruka stejně jako z Číny.

              0 0
              • SolarStormCZ  

                koukám, další inženýr se zaměřením na aliexpress. Vy jste ale koumáci to je úplně neuvěřitelný, vás je tady škoda :-D

                0 0
                • Hartmut  

                  Ja si prave myslim, ze nas tady skoda neni, treba se nam povede nejakeho mene zkuseneho koumaka odradit od toho, aby Tvou nabidku vzal. :-)

                  0 0
                  • SolarStormCZ  

                    ty seš hochu fakt materiál.

                    0 0
                    • Hartmut  

                      Nevim, ale co je urcite material, to jsou Tve prispevky:

                      „nejsi ty inženýr?“

                      „koukám, další inženýr se zaměřením na aliexpress. Vy jste ale koumáci to je úplně neuvěřitelný, vás je tady škoda :-D“

                      „ty seš hochu fakt materiál.“

                      Jako reakce na poznamku, ze clovek produkt, ktery nabizis, dostane z obchodu levneji. Skoro bych to vydal knizne. :-)

                      0 0
                  • Karaya  

                    Tak ono to vždycky není jen o ceně. Z Ali na to čekáš měsíc a je tu ta loterie s clem. Takto to máš bez problémů.

                    0 0
                    • Pijer  

                      +1

                      0 0
                    • Hartmut  

                      Ano, pokud je pro nekoho jistejsi koupe z druhe ruky, tak samozrejme ano. Pro me tedy ani nahodou. Navic jsem doted neslysel, ze by nekdo za 310 platil clo. Sice ted budu vypadat jako agent aliexpresu, ale s nima se neco stalo a dorucujou ted neuveritelne rychle, nektere veci dokonce behem par dni.

                      0 0
                      • arny71  

                        Musim souhlasit, že poslední dobou to chodí z Ali dost rychle. Bral jsem za poslední 2 měsíce pár drobností na kolo a na mobily v rodině, většina věcí došla cca za 2 týdny, teď poslední zásilka za 3 týdny. Takže nic hrozného na to, že to jde z druhýho konce světa (bez poplatku za dopravu…).

                        BTW: Já bral Brytona z bike24.de a počkal jsem si na něj 10 dnů, protože zmatkovali se zásilkou. Takže to z Drážďan časově vyšlo podobně, jako z tý Číny (s poplatkem 6 Eur za dopravu – nic moc, dederoni)

                        0 0
                      • atty  

                        Nehodnotím vzájemné „reakce“, ale padla tu nabídka – buď se mi líbí, nebo ne a podle toho s ní naložím – pro někoho, kdo chce 310 hned a bez čekání či bez risku případného proclení a dodanění či dalších vícenákladů je ta nabídka korektní – není to žádný prodej čínskejch říditek, sedlovek, představců za trojnásobek nákupky (jak je toho plnej cyklobazar)..

                        Nebo je někde napsaný a předepsaný, že co se někde koupí za dejme tomu 1330,– musí se striktně prodávat za 1330 a nebo méně?

                        Nabídka se mi nelíbí (zdá se mi, že něco se dá koupit levněji) tak jí prostě hodím za hlavu. Má nabídka (i když je teoreticky dražší, než by se dalo koupit) nějaké výhody (rychlost dodávky, záruka atd…)? Pokud ano zvážím jí a vyhodnotím. Protestovat podobným způsobem, že si někdo dovolí „přihodit“ asi kilo sedmdesát navíc, když to můžu mít hned a z ruky do ruky,… moc to nechápu…

                        0 0
                        • Hartmut  

                          Naprosto souhlasim, jen bych dodal, ze tohle neni bazar, ale forum, proto je o nabidce navic jeste mozno diskutovat, kritizovat ji, apod. Vim, ze mi samotnemu, maje o par let mene zkusenosti, by se podobna poznamka, jakou jsem predvedl, hodila, proto jsem ji napsal.

                          0 0
                          • gerrard  

                            Tak to tu „poznamku“ priste napis trochu korektnejsi formou a ne jak kdybys reagoval na nejakeho vycuranka co preprodava z Ali a budes mit klid. ;)

                            0 0
                            • Hartmut  

                              Tuhle vytku beru (i kdyz teda o klid nouzi nemam) – ja to nijak zle nemyslel, ale uznavam, ze vecnejsi forma byla mohla zpusobit mene jiskreni.

                              0 0
                            • atty  

                              +1

                              o tom to asi je – reakce byla trošku „hysterická“ na to, že se ten compjutr dá sehnat třeba o dvě kila možná levněji.

                              Nicméně znám lidi, kteří jen kvůli tomu, aby něco měli hned, klidně dají třeba dvojnásobek ceny (a to i v rámci mnoha tisíc), takže podle mne je Bryton 310 v ceně 1500,– dobře a rychle prodejnej, ať to někdo chápe, nebo ne.

                              A korektně – ten link bys najít mohl, pokud si to takhle „začal“ – všichni sice asi umíme na Ali najít Bryton 310 a seřadit to od nejnižší ceny, na druhou stranu taky všichni víme, že na Ali se mění koncové ceny (v rámci právě několika dolarů) u zajímavého zboží prakticky neustále, takže operovat „nějakou přesnou cenou“ taky moc nejde.

                              0 0
                      • SolarStormCZ  

                        Helmute, když tak bazíruješ s nízkou cenou, pak je nutné vzít Brytona se základní dopravou zdarma, to znamená že si počkáš průměrně 3 týdny na doručení (nebo i víc, stává se to často). Ano, někdy se povede vyjímečně i 2 týdny, kratší dodání je už jen z meziskladů v EU ale to pak není za nízkou cenu. A nekecej že ne, buď aspoň objektivní a nemlž s „pár dny“ doručení.

                        Ještě něco. Když tu propaguješ Bryton 310 za 1330,–Kč, co sem pro zájemce teda hodit link přímo na prodejce, ať jsi k něčemu?

                        0 0
                        • Hartmut  

                          Tomu tak uplne nerozumim, nijak nemlzim. V poslednich dvou mesicich jsem na ali objednal celou radu veci a skutecne mi nektere z nich prisly behem par dni (cca tyden). Beru vzdy standardni dopravu. To, co jsem chtel rict – a myslim, ze i rekl – je, ze v posledni dobe se neco stalo, zmenilo a ali dorucuje hodne rychle. Samozrejme s tim nelze nijak na pevno pocitat, ale nadeje tam je. Popsal jsem jen svou zkusenost. Drive jsem cekal nekdy i sest tydnu.

                          Cenu 1330,–Kc jsem nepropagoval ja. Zadneho zajemce jsem si nevsim, link by v pripade, ze by se objevil, samozrejme problem nebyl, i kdyz napsat „Bryton 310“ na ali zvladne urcite kazdy.

                          0 0
                          • SolarStormCZ  

                            Tak když ne někdo jiný, já bych byl za ten link rád. Docela mě zajímá, kolik se dá na tvou radu oproti mé nabídce 1500,– (což je cena, za jakou jsem pořídil já) ušetřit.

                            0 0
                            • Hartmut  

                              Predpokladam, ze napsat Bryton 310 na ali zvladnes, tak k cemu ted ta diskuze?

                              A kdes to poridil, jestli se muzu zeptat?

                              0 0
                              • SolarStormCZ  

                                Já to najít za méně peněz neumím, proto bych rád viděl konkrétně kde se to dá koupit levněji.

                                Když už tady 2 dny hejtuješ mých 1500 a tvrdíš že to lze koupit levněji a že by mohli být případní zájemci hloupí koupit ode mě, prosím o doložení nějakého důkazu, díky.

                                0 0
              • SolarStormCZ  

                xtonda – Také Tě poprosím o odkaz, kde koupit za 1330,–, díky.

                *Citace xtonda 27.6.2018 11:30

                Jak to s tím souvisí? Pokud projde z Číny bez dopočtení DPH (a že takhle malé cyklopočítače procházejí), tak to vyjde, tedy mě vyšlo na 1330 Kč funglovka. Tak proč by někdo dával 1500? Z druhé ruky vyjde záruka stejně jako z Číny*

                0 0
                • xtonda  

                  Zde https://www.aliexpress.com/…9357443.html

                  Dle historie objednávek to bylo 23.2.2018 a cena byla ještě 0,3 USD vyšší, tedy 63,8 USD, placeno debetní kartou k běžnému účtu banky Creditas, z účtu strženo přesně 1330,13 Kč.

                  Dovoluji požádat aby se tímto tento nesmyslný offtopic ve vláknu určenému k praktickým zkušenostem s kompjutery Bryton uzavřel.

                  0 0
                  • SolarStormCZ  

                    Díky za odkaz. 63.50USD při současném kurzu a platbě kartou je zhruba 1460,–. Žádný avízovaný cenový zázrak se tedy nakonec nekoná. Achjo inženýři :-D

                    0 0
    • SolarStormCZ  

      .

      0 0
    • xtonda  

      Mám další poznatky z používání Brytonu 310.

      • GPS na volném prostoru funguje velmi dobře, ale v suboptimálních příjmových podmínkách je to slabé, horší než jiné přijímače co sem měl možnost používat, viz obrázky – trasa projetá tam a zpět, vzdálenost záznamů je místy podle měřítka mapy až 50m.
      • Nastavení položky Recording na hodnotu smart recording při použití snímače kadence dělá neplechu. Zkoumáním FIT souboru vývojářským nástrojem z webu ANT sem zjistil, že pokud přestanu šlapat snímač zahlásí 0 a pak přestane vysílat dokud ho zase neroztočím. Při zpracování se pak k záznamům bez údaje kadence doplní ta poslední známá. Při smart recording počítač dělá záznam cca jednou z 5 sekund a to tak blbě, že ty mezilehlé prostě zahazuje a tím se zahodí i ta 0 a pak v záznamu ve sjezdech, kde sem nešlapal, jsou i několikaminutové úseky s konstantní nenulovou hodnotou kadence, viz poslední obrázek. Aby to ukazovalo správně, je potřeba použít 1sec mode, což zejména při pomalé jízdě dělá záznam zbytečně hustý a zubatý a datový soubor celkově zbytečně velký.
      0 0
      • arny71  

        Ad 1, V lese ti to bude odchylku od ideální trasy zobrazovat vždycky, ale ty máš ty odskoky celkem velké. Pro srovnání přikládám záznam z B330, na asfaltce v lese, kde opravdu není volný výhled na oblohu. Je to projeté v obou směrech, odchylku od silnice odhaduju tak 5–15 metrů, jak kde. Když to srovnám se záznamy z Androidích telefonů, je to velice přesné.

        Ad 2, Přesně jak píšeš, používám 1 sec mode. Je to tím pádem přesné a velikost souboru mě fakt netrápí, proč by mělo?

        0 0
        • arny71  

          Koukám na ten obrázek. Sice tam chybí měřítko, ale podle těch budov vlevo (těžařské zařízení, plynový vrt), o kterých vím, jak jsou velké, musím korigovat tu odchylku měření. To je všechno tak kolem 5–10 m od silnice. Takže ten tvůj Bryton ti fak měří docela hodně mimo, v porovnání s tím mojím záznamem. Jak máš v nastaveno GPS? Já na hodnotu Full Power.

          0 0
          • xtonda  

            Taky full power. Je fakt, že zrovna tyhle dvě místa jsou extrém- největší chyba co sem zatím zaznamenal, kde to dává asi největší chyby, je to zalesněné údolí řeky Úpy kousek nad Českou skalicí (Babiččino údolí).

            0 0
        • stirecek  

          u slepice to znam, tam taky jezdim :-)

          0 0
    • vas  

      Máte někdo 330 z Ali? Četl jsem nějaké komenty, že verze pro čínský trh nemá podporu wifi/bluetooth.

      0 0
      • Hartmut  

        Nemam, ale mam „cinskou“ 310 a bluetooth funguje, to bych se trochu divil, kdyby to melo byt u 330 jinak. Navic…jak by to zarizeni komunikovalo?

        0 0
      • Pijer  

        Mám a komunikuje přes wifi v pohodě

        0 0
    • MrKB  

      Ahoj, neválí se někomu Rider 310/330? Případně nějakej obdobnej model?

      0 0
    • Pijer  

      Neválí, ale od objednání na ebay byl teď doma za necelých 14 dnů.

      0 0
      • MrKB  

        A DPH nebo poplatek poště byl? :)

        0 0
        • Pijer  

          Objednával jsem už podruhé a nic jsem navíc neplatil.

          0 0
        • Rob666  

          Zdar, taky jsem objednal z ali Bryton 310 ,dorazil do 3 týdnů poplatky žádné, funkce super jen škoda, že neukazuje teplotu.

          0 0
          • xtonda  

            Jako že je vadnej? Rider 310 teploměr má.

            můžeš zkusit uhádat refund nebo aspoň slevu.

            0 0
    • Hartmut  

      Vcera me nasral. 310. Normalne ztuhnul pri jizde, hodnoty zustaly a uz se ani nehnul. Vypnout nesel, tak jsem podrzel vsechna tri tlacitka a udelal reset. pak nabehl normlane, soubor poskozeny, spojil jsem s nasledujicim, na brytonu nejde, na strave ano. Stat se to v pulce Lyse, asi bych s nim svihl o zem :-)

      Uz se to nekomu stalo? Doufam, ze to bylo poprve a naposledy.

      0 0
      • Karaya  

        Mně tuhne 310 pravidelně, tak každý druhý start. Trojhmat musím někdy dělat na dvakrát. Taky synchronizace málokdy projde na poprvé Pokud už ale naběhne, tak funguje bez problémů, za jízdy mně ještě nevytuhnul. Máme doma ještě 330 a ta to nedělá vůbec. S existencí trojhmatu mně seznámila až 310. Buď mám špatný kus, nebo má 310 o hodně horší FW. Každopádně je jiný než u 330.

        0 0
        • Hurtn  

          Mám Bryton 310 zatím jenom něco přes měsíc, najeto cca 1100 km a zatím bez sebemenšího problému.Tak doufám že mu to vydrží.

          Myslím že to nejspíš bude vadný kus.

          0 0
      • stirecek  

        Ahoj, jak se dá spojit na stravě trénink? Jednou mi došla baterka v brytonu, tak jsem zbytek jel na stravu v tel a chtel bych zjistit, jak nebo kde to najdu, abych to mohl spojit v jednu jizdu.

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Fitfiletools a propojit se stravou nebo použít online aplikaci ‚File Combiner‘ a pak nahrát.

          0 0
        • Pijer  

          Před spoustou měsíců jsem řešil potřebu spojení více aktivit a Strava to neuměla. Nevím o tom, že by se to mezitím naučila a tak občas používám tuhle utilitu Combine FIT, GPX or TCX files

          0 0
    • VoDa  

      Mam uz skoro dva roky 330 a nemam k ni zadne vytky… Daji se planovat cesty jak ze Stravy (bez jmen ulic a silnic) tak primo z Bryton webu… Synchronizace uz jen pres wifi – zlata to ficura… Ale USB mi taktez chodi pres jakykoliv kabel bez problemu (stejne co pouzivam k mobilu)… Jakykoliv problem se zarizenim nebo se synchronizaci resi podpora promptne a ochotne… Cekam nyni na 450tku kuli podpore Etapu a lepsim mapam… Uz bych nikdy do Garminu za jejich prasacky ceny a podporu nikdy nesel… Mohu rici ze zatim s timto zarizenim nemam jedinou chybu… Porizeno z Aliex… Pokud nekdo bude potrebovat poradit napiste na m.p.bobo@seznam.cz

      VoDa

      0 0
    • Pijer  

      Pořídil jsem k 330 snímač tepů a narazil jsem na problém se Stravou. Tepák jsem v pohodě spároval, budík ukazuje aktuální tepy, ale když sesynchronizuji aktivitu se Stravou (mám základní účet), tak tam tepy nejsou vidět. Když aktivitu otevřu v Bryton active, tak tam průběh tepů je. Kde může být zakopaný pes?

      0 0
      • gerrard  

        Tepy ukazuje jenom strava premium. A pokud si ji poridis, tak je tam neuvidis zpetne, ale jen u novych zaznamu.

        0 0
        • xtonda  

          Premium má sice nějaké funkce navíc pro analýzu tepů – zóny a tak, ale průměr a maximum tepů v sekci Overview a graf tepů v sekci Analysis se zobrazuje i ve free.

          0 0
          • gerrard  

            Tak to potom mam popletene, tim, ze jsem mel zakazane „tepy“ a musi se povolit.

            0 0
            • atty  

              Jo, nedávno (asi kvůli za***né GDPR) jsem musel potvrdit, že opravdu schvaluji, že Strava mi může „číst tepy“ (jelikož je to asi osobní údaj :) ), do té doby jsem měl záznam bez. Nicméně mám jen freeverzi a nijak to na ní nesleduju.

              0 0
      • arny71  

        Strava – Settings/Data Permissions/ povolit Health-Related Data.

        0 0
        • Pijer  

          Díky, už jsem to nastavil. Mlaďas má ale budík s sebou, tak jsem ještě nemohl vyzkoušet a poreferovat, jestli to funguje.

          0 0
        • Pijer  

          Tak můj pokus nezafungoval. Největším oříškem totiž bylo, že mi Strava u mlaďase v nastavení „Data Permissions“ vůbec nenabízela. Nakonec ho stačilo v profilu lehce „postaršit“ a už to funguje :-)

          0 0
    • viles  

      Ahojky, ak by mal niekto z majitelov 330 a 530 zaujem, tak jeden sikovny chalan vyrobil appku, kde si mozte upravit GPX (pridat prechodove body aj s popismi) a nahrat do Brytona. Potom vam to krasne ukazuje navigacne informacie, aj s vlastnymi popismi ;)

      (prispevok od RadoKob):

      https://www.mtbiker.sk/…331-180.html

      Java appka je tu:

      https://www.mtbiker.sk/…WTBNaTcwY1o2

      0 0
      • arny71  

        Diky, to vypadá velice zajímavě, určitě to vyzkouším.

        0 0
      • Pijer  

        Díky, neměl jsem moc času si s tím hrát, ale krátký test vypadá slibně.

        Navigace pomocí šipek probíhala dobře a i na displeji 330 se podle toho dalo jet. Jen se mi nepodařilo nastavit nějaké zvukové upozornění na blížící se změnu směru, jde to vůbec?

        0 0
    • viles  

      pls mal by som otazocku – podporuje 330ka aj bluetooth senzory, alebo iba Ant+ ?

      Napr. 310 udajne iba Ant+ a bluetooth sa da pouzit iba na synchronizaciu.

      V navode pre 330 to za frasa neviem najst.

      0 0
      • xtonda  

        AFAIK BT senzory mají umět až ty nové modely představené letos.

        0 0
    • ˘Ö˘ Krab  

      Bryton Rider 310:

      1) K telefonu (Honor8) se mi nechtěl párovat, telefon zařízení viděl, ale tím to haslo. Tak jsem si stáhl aplikaci Smart BT Monitor, od té doby v pohodě, asi si telefon doinstaloval nějaké ovladače/kodeky pro BT. Přenos BT je ale zoufale pomalý, snad pomalejší, než ANT+ přes mravenčí tyčinku, na delší jízdy nepoužitelný.

      2) S počítačem funguje tak jeden kabel ze tří až čtyř, které se mi na stole povalují. Nahrání přímo FIT souboru z BR310 do Stravy je úplně v pohodě a současně s nabíjením. Paradoxně asi největší uživatelské plus přístroje.

      3) Transport z aplikace Bryton v telefonu do Stravy funguje bez problémů, pokud už se tedy Bryton serverům podaří záznam pro uploud poskytnout, což může trvat desítky sekund nebo také jednotky hodin. V tomto ohledu Garmin fungoval poslední rok o něco lépe.

      0 0
      • stirecek  

        souhlas, ta aplikace je příšerně pomalá. Než se otevře a načte, trvá to věčnost. V horším případě je nedostupná a pak prostě bryton nevidí. Samotny upload je spolehlivy a ani mi nevadí doba přenosu, než vylezu z vany, je načteno a okamžitě exportovano na stravu. Uvital bych něco jednoduššího pouze na načtení a export souboru.

        0 0
        • sandy1  

          Ahojky všem. Premyslim, ze bych si Bryton pořídil, ale nepoužíváme stravu. Jde si soubory s údaji o jízdě (rychlost, tepovka) prohlédnout i v něčem jiném? A jde si ujetou trasu prohlédnout v nějakém mapovem prohlížeči v souboru GPX?

          Díky moc za radu.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Bryton si do paměti ukládá soubory *.FIT. Nic Ti nebrání udělat si registraci na Stravě zadarmo a všechny aktivity nahrávat jako privátní a mimo hodnocení segmentů, takže je nikdo jiný neuvidí. Pro Stravu se dá stáhnout oficiální rozšíření jednoho zdejšího uživatele, takže pak zobrazí trasu i nad mapovým podkladem mapy.cz. A také kongeniální rozšíření StravistiX.

            Všechno, co chceš, Ti ukáže samozřejmě jejich aplikace Bryton Smart Sport Life (i v mobilu), a to včetně mapy.

            0 0
            • Hartmut  

              pred stravou varuju. Drive jsem jezdil normalne, ted honim cas v segmentech a sprintuju za autama. :D

              0 0
              • arny71  

                Neboj, to tě přejde. ;)

                Nakonec si vyhlídneš pár oblíbených segmentů, na kterých se občas vydusíš, a na ostatní se vykašleš.

                0 0
    • Hartmut  

      Takova otazecka: brytoni web ukazuje u kazde jizdy rozdeleni na zony dle tepove frekvence. Tak se napriklad dozvim, ze jsem polovinu casu stravil v zone 1.

      Nikde jsem nenasel, jak bryton hranice zon urcuje.

      Jako z1 byva oznacovana regenerace, jako z2 zakladni vytrvalost. Bryton ma jako zonu 1 obe dve, ne-li? V opacnem pripade memu telu nefunguje regenerace :-)

      0 0
    • stirecek  

      ty zoony tam jsou nějaké nesmyslné a taky jsem nepřišel na to, jak je přenastavit. Lze jen nastavit anp práh a dle toho to vypočítává, ale špatně. To strava to má více zmáknuté a ty zony bych řekl, více méně odpovídají. Jenže je to až v placené verzi. Bryton by měl na aplikaci více zapracovat a hlavně ji zrychlit

      0 0
    • strongpajda  

      kdyby někdo chtěl Bryton Rider 310, včetně příslušenství – https://www.bike-forum.cz/…rislusenstvi

      0 0
    • dusanmt  

      Po precitani vsetkych prispevkov som nadobudol pocit, ze Rider 310 je oproti 330 poruchovy – zamrzanie, vypadky zaznamenavania trasy, vypadky s hrudnym pasom, zle zaznamenavanie pomalej rychlosti s cidlom rychlosti… Je to naozaj tak, ze 330 ma lepsi firmware alebo aj hardware oproti 310 (teda samozrejme okrem funkcii navyse)? Alebo aj 330 ma problemy?

      310E sa da kupit za cca. 54 EUR a 330E za cca. 89 EUR. To navysenie 35 EUR za WiFi a jednoduchu navigaciu pomocou sipky (bez podkladovej mapy) mi nepride ako nieco, co musim mat. Ale ak by sa k tym funkciam pridala aj ovela vacsia stabilita a bezproblemove pouzivanie oproti 310-ke, tak by som o tom asi pouvazoval.

      Je teda naozaj 310 poruchovejsi oproti 330, alebo je tu jednoducho iba viac pouzivatelov 310, ktori popisuju zavady tohto zariadenia?

      0 0
      • Pijer  

        Řekl bych, že 310, 330 i 530 jsou na tom spolehlivostí více méně stejně. 310 jsem vyreklamoval kvůli vniknutí vody během jízdy v dešti a k 330 dětí jsem si místo ní pořídil 530 (spíš ze zvědavosti, zrovna byla jen asi o 250 korun dražší než 330). Jak 330, tak 310 už nám „zamrzla“, jednalo se spíš jen o zobrazování, protože záznam z nich nakonec byl použitelný a trasa kompletní. Každopádně přenos u 310 byl tragicky pomalý, takže já bych do ní už určitě nešel a připlatil si za WiFi.

        0 0
        • Karaya  

          Mně třeba délka přenosu vůbec nevadí, prostě to pustím a nechám běžet :-). Poté, co jsem pořídil G6 místo S4, tak zmizely problémy s párováním. Za to nejspíš mohl telefon. Vytuhnutí při náběhu zůstává, nicméně restart trojhmatem funguje. Že by pak vytuhl za jízdy, nebo nenahrál trasu, se mi snad ještě nestalo. Jde čistě o boot zařízení.

          0 0
    • Pijer  

      Narazil jsem na zajímavou slevu na čidlo kadence a hrudní pás od Wahoo Jestli se nepletu, tak by to mělo chodit i s Brytonem, nebo ne?

      0 0
      • arny71  

        Nevidím žádný důvod, proč by to spolu nemělo přes ANT+ fungovat. Za ty prachy supr kauf.

        Edit: Už tam vidím i ten hrudní pás. Fakt supr nabídka.

        0 0
        • arny71  

          Koukám na ten web a je velmi, velmi strohý a skoupý na informace. Nevím, moc důvěry to ve mě nevzbuzuje.

          0 0
          • Pijer  

            Teď jsem na to koukal v pecku a ne v telefonu a vážně to nevypadá moc důvěryhodně :-(

            0 0
    • michal1968  

      Pánové a dámy, ještě nikdo není vlastníkem některého modelu 450? Už jsem ho viděl v prodeji na německém Amazonu.

      0 0
      • Budu.Blade  

        Ahoj, co by tě zajímalo? Mám ho cca už měsíc a jsem spokojen.

        Kupoval jsem ho tady:

        https://www.bike24.com/1.php?…

        0 0
        • michal1968  

          měl jsem od Brytonu 310..byl jsem s ní spokojený jen jsem právě čekal na tento model..

          co mě zajímá?

          funguje jak má ? nejsou s ním nějaké problémy?

          máš k tomu nějaké čidla? měl jsem u 310 ty ,,no name" gemini a někdy to blblo…

          pořád trvá přenos jízd tak dlouho?

          dík

          0 0
          • Budu.Blade  

            Funguje bez problémů. Problémy zatím žádný.

            Zatím to mám bez čidel. Kadenci ani tepák nepoužívám…

            Přenos jízd do telefonu tevá cca 10s dle délky jízdy. Následé automatické nahrání na stravu je do minuty.

            0 0
            • michal1968  

              super…no tak to do něj asi půjdu taky…tu 310 jsem bral z Asie ale ta 450 se tam nějak ne a ne objevit..

              a tady je tedy taky velmi příznivá cena..

              nemáš někde reálnou fotku jak vypadá na kole?…on to bude docela velký kus,ne?

              0 0
              • Budu.Blade  

                Právě že to žádný obr není. Dle mého názoru je to tak akorám. Už jsem viděl mnohem větší televize..

                0 0
                • michal1968  

                  já myslel že je stejně velký jako ta 530..a tu jsem viděl u borce v novém městě a zdála se mi velká…

                  0 0
                  • Budu.Blade  

                    ee 530 je o něco větší… Já právě taky nechtěl nic extra velkýho…

                    0 0
                  • xtonda  

                    Je to mezi, 410/450 má displej 2,3", 530 2,6" a 310/330 1,8".

                    0 0
              • xtonda  

                ali zatím nic moc, ale na ebay seženeš.

                0 0
        • xtonda  

          Čtyřstovková řada už má podporovat Galielo, tak by zajímalo jak je na tom s přesností záznamu trasy, zejména v horších podmínkách (zalesněné údolí apod.). Mám 310 a v otevřeném prostranství je perfektní, ale v těch zalesněných údolích to dost ulétává.

          0 0
          • Budu.Blade  

            Záznam trasy je 100% i hustém zalesnění. Pouze jsme registroval cca na 100m zhoršené měření okamžite rychlosti. Ale stalo se mi to jenom jednou na cca 2km takže žádný drama.

            0 0
            • xtonda  

              Tak začínám být nahlodán, i když jsem 310 kupoval teprve před rokem.

              0 0
    • Pijer  

      Jen taková perlička, letos by měl Bryton vozit Štyby s Vakočem ;-)

      0 0
    • mi-po  

      Zdravím vás,

      pořídil jsem si Bryton Rider10. Zatím všechno funguje celkem tak, jak by člověk čekal. Nastavení vlastních obrazovek s údaji je sice trošku omezené, ale nemůžeme chtít všechno, že jo. Třeba nemám senzor na kadenci, takže to bych nemusel mít, ale třeba jen měřič tepu.

      Ale k mému dotazu. V manuálu je napsáno, že když se počítač používá ve free ride – tak se nastartuje sám v souladu s pohybem cyklisty. Jenže mně se startuje až cca po ujetých 200 – 400m. To samozřejmě zkresluje všechny výsledky. Máte nějaký tip? Vím, že když zmáčknu nahrávání, tak to startuje hned. Ale když to nechci nahrávat, tak nevím, jak nastartovat sledování hned po startu. Mám poslední firmware, signál GPS je, rychlost je taky dostačující.

      Díky moc za radu, Michal

      0 0
      • mi-po  

        Zdravím ještě jednou,

        mám ještě jeden poznatek. Záznam GPS trasy (souřadnic) není vůbec přesné. Vždy se liší cca o 30–40 m od skutečné polohy. Je to jiné i když to srovnám se skutečnou polohou, i když to srovnám např. se záznamem polohy v mobilu. Je to zvláštní.

        Na nějakém webu psali, že mám resetovat Rider10 do továrního nastavení. V manuálu píšou, že se na delší dobu zmáčknou oranžová tlačítka zezadu. Zkoušel jsem tuto kombinaci i všechny ostatní, ale vůbec se mi nedaří počítač zresetovat. Jde to u Rider10? Umíte to někdo? Prosím, můžete mi poradit?

        Děkuji, hezký večer, Michal

        0 0
      • Zdendyš  

        Mohl bys poradit, jak se nastavuje – konfiguruje vlastni obrazovka ? Mam tedy 310 a jeste jsem na to neprisel. Aplikaci stazenou mam, mobil komunikuje s budikem v poho ale jak si prekvrdlat obrazovku netusim.

        0 0
    • danda50  

      Jsou u Bryton Rider 530 vyměnitelné baterie u čidla kadence a rychlosti? Máte někdo zkušenost? Díky

      0 0
      • Pijer  

        Nekupoval jsem ho v sadě s čidly, ale u všech čidel co se doma objevila (jak Bryton tak noname) šla baterie vyměnit. Bývá to klasická 2032 a u nového čidla mívá podložený kontakt aby se zabránilo samovybíjení při skladování.

        0 0
    • radek01  

      Je nějaká možnost 310 nasadit na držák Garmin ?

      0 0
    • Zdendyš  

      Zkousel jsem a nende to. Ani nejde prehodit ten bajonet.

      Byla to odpoved pro Radek

      0 0
    • radek01  

      Díky to mě mrzí podle obrázku to vypadalo podobně......ale to by bylo moc jednoduché.

      0 0
      • Zdendyš  

        Podobne to pusobi ale jsou tam drobne rozdily ktere to nedovoli ani trochu.

        Ten bryton drzak ale drahy v nemecku neni. Dokupoval jsem je tam . Bike24

        0 0
    • radek01  

      Už jsem objednal v balení určitě jeden bude a uvidím jestli se mi bude chtít přehazovat mezi koly…asi ne…tak dobudoucna dokoupím. Nebo zkusím pohledat vložku do Garmin držáku.

      0 0
      • Honz8t  

        Až najdeš tu vložku, dej vědět s odkazem. Taky sháním…

        0 0
        • radek01  

          Jezdím 310 v drřáku Garmin a neřeším…obráceně to nejde Edge do držáku Bryton.

          0 0
    • Orfi  

      Zdravim

      Nekde jsem si neco asi prepnul u 530 a kdyz se rozjedu nabidne to nahravani jizdy ale jakmile nekde na delsi dobu zastavi 20minut tak se Bryton uplne vypne .Vsechne data ze jizdy zmizi jako kdyby se nic nenahralo .Nevite nekdo co stim .

      0 0
    • Pijer  

      Dnes nová zkušenost s 530. Oběd na plném sluníčku a budík ztratil kontrast tak, že byl opravdu hodně špatně čitelný. Myšlenky mi šly zbytek cesty různé, ale po dojezdu vypnutí, zapnutí a šlape jako hodinky :-)

      0 0
    • blackpav  

      Jaká je rozumná cena za použitou 330 mírně téměř neviditelně škráblá a uprostred displaye je stin sraženiny vlhkosti

      0 0
      • jirkous3  

        Co bys za ni chtěl?

        0 0
        • blackpav  

          já ji neprodávám to byl dotaz chtěl jsem ji koupit z druhé ruky nakonec z toho sešlo a tak jsem koupil 310 v AE a jsu spokojenej

          0 0
    • mi-po  

      Porovnání Rider 10 a 310

      Zdravím, přemýšlím, že bych přešel od Rider 10 k 310. Máte někdo srovnání, kdo měl možnost porovnat tyto dva počítače, jestli se to vyplatí, případně, co je lepší?

      Děkuji moc za názory.

      0 0
    • xtonda  

      Tady

      https://bikerumor.com/…le-computer/

      https://singletrackworld.com/…ty-question/

      se píše, že Bryton pasuje do Garmin držáku.

      Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

      0 0
      • Pijer  

        Jestli se nepletu, tak pasuje, ale nejde zaaretovat. Jestli si to dobře pamatuju, tak jsem se nějaký čínský držák na Garmin snažil upravit, ale stejně to nebyla žádná sláva.

        0 0
        • xtonda  

          Já sem právě koukal na Ali po předsazeném držáku a spousta co mi to najde, zejména těch levnějších, má uvedeno, že je jak pro Bryton tak Garmin.

          0 0
          • radek01  

            Jezdím s Garmin předsazený jak je psáno výše nezacvakne má trochu jiné prolisy.

            0 0
            • xtonda  

              pokud to drží dost fest, tak by to zacvaknutí snad ani bylo nutné.

              0 0
          • tompca  

            "Nač bastlit – za 9.30 usd ":https://www.aliexpress.com/…7348043.html?…

            0 0
            • xtonda  

              Na orig sem koukal, ale vzhledem k tomu jak mám uspořádané věci na řidítkách bych to měl radši chycené vlevo od představce.

              0 0
              • tompca  

                Jestli to máš na ten Maxbike z profilu, tak uchytit vlevo a máš ho pěkně nad představcem. Mám to taky tak.

                0 0
                • xtonda  

                  Tak teď ho mám na představci, předsazený držák chci zkusit zda by to nepomohlo zlepšit příjem signálu a přesnost v podmínkách jako je zalesněné údolí, chci dát počítač víc před sebe a vodorovně.

                  0 0
                  • tompca  

                    To ti příjem signálu určitě nezlepší, ale třeba se mýlím.

                    0 0
            • radek01  

              Tak u mě je problém,že jezdím Edge a Bryton je jen záloha nebo do mrazu.

              0 0
    • michal1968  

      Pánové, s 530..V popisu na německém shopu se píše že je možno sledovat své předchozí časy na trati které jedete opakovaně..

      Máte s tímto zkušenosti?

      0 0
    • strongpajda  

      Ahoj, mám Brytona 310 s čidlem od Magene. Jak už jsem sám otestoval, tak mi senzor sežere baterku za cca 10–20dní. Je to normální? Jak velký rozdíl je v čidlech rychlosti od Garminu a přímo Brytonu? co byste mi doporučili? díky

      0 0
      • atty  

        Tak je něco špatně, protože čidla Magene Gemini 200 mi fungovala vždy minimálně celý rok – řádově stovky hodin a baterky jsem měnil po roce spíš preventivně. Myslím, źe mají v sobě otřesové čidlo, co je zapíná a taky vypíná po nějaké době nečinosti, tak jestli v tomhle nemůže být problém. Po třech letech mi teda jedno čidlo umřelo, ale do té doby bez problémů a s obvyklou spotřebou ANT+ čidel – stovky hodin určitě na čerstvou baterku. Jestli tedy nejezdíš denně 5 a více hodin, pak bych předpokládal problém se spotřebou čidla (závada), nebo pokud máš koupený třeba baterky dopředu (více kusů od stejné várky), tak i možnost, že baterky jsou na houby (to není nic neobvyklého).

        Počítač nijak spotřebu čidla neovlivní, protože čidlo vysílá furt stejně, ať ho chytáš na počítači, hodinkách, telefonu atd. Je to defacto jen „rádio“, co po zapnutí otřesem vysílá, po uvedení do klidu by se mělo za pár minut vypnout.

        0 0
      • xtonda  

        Já používám čidlo magene jako kadenci a rok vydrží, i kdybys na to jezdil 10 dní nonstop mělo by vydržet víc.

        Nicméně s čidly Magene mám problém, který sem už popisoval dříve. Pokud je četnost otáček pod cca 60, tak to má výpadky komunikace. Při kadenci to tak nevadí a hlavně málokdy točím takhle pomalu, ale jako snímač rychlosti je to nepoužitelné, při jízdě do kopce nízkou rychlostí to způsobuje výpadky nejen údaje rychlosti, ale měří to pak i nesmysly pokud jde o ujetou trasu, natolik, že to je nepoužitelné. Bohužel nevím jak jestli je problém v čidle nebo počítači a jestli tedy má smysl kupovat jiné čidlo. Takže Magener jako čidlo rychlosti k Brytonu nedoporučuji.

        0 0
        • atty  

          Gemini 200 mi jako kadence funguje (fungovalo, teď právě umřelo po cca. 3 letech) naprosto spolehlivě – žádné výpadky, žádné nesmyslné peaky (které mi občas vyhodí Garmin GSC10).

          Čidlo rychlosti má u mne problém s rychlostí řádově pod 8–6 km/h, jelikož mám nastavenou autopauzu asi na 2km/h, dost často někde v kopci slyším, jak mi při nízké rychlosti odpípne pauzu a zase se hned zapne. Jedno, zda ho mám připojené k telefonu s IpBike, či hodinkám.

          Nevím, zda je Gemini 210 (novější verze) už bez problémů, ale asi to není úplně bezproblémové čidlo. Asi vyzkouším něco od jiné značky, nebo zase Garmin čidla.

          0 0
      • strongpajda  

        Takže po týdnu opět pokus o spárovaní se senzorem Geminy 210. Baterka kaput. evidentně je v něm něco rozbitýho…

        Nemáte někdo jeden senzor rychlosti navíc, klidně starší model 200, ale s ANT+

        díky

        0 0
    • JanKz  

      Ahoj

      Mám nově zakoupen Bryton 310 přes Ebay. Přijde mi že GPS nefunguje správně.

      V nastavení Altitude zadám 550m(ověřeno na Garminu) , dám SET, vyjedu a když se vrátím po cca 20km do stejného místa ukazuje rozdílnou hodnotu, někdy vyšší, někdy nižžší, hodnoty jsou třeba i o 20m.

      Jak to ukazuje vám?

      0 0
    • abernas  

      Mam 530 a chci ho poprve pouzit jako navigaci. Jenze chyba. Propojim to kabelem s ntb. Ten zarve ze na zarizeni je chyba a jestli to chci opravit a najede slozka s obsahem disku. Kdyz dam ano tak zacne jakoze opravovat ale vytuhne u toho. Dela ze maka ale nic. Tak ok. Odpojim kabel a zase pripojim. Chci kopirovat gpx do slozky ale chova se to stejne. Porad je to na 0% a nejde s tim nic udelat. Zase jen vytahnout kabel. Prijde mi ze je nejaky problem s ulozistem. Setkali jste se s tim? Co mam delat?

      0 0
      • abernas  

        Uz jsem na to prisel. Jeden soubor mel 400kb a druhy 700kb. Nahravani je tak strasne pomale ze to vypada jakoby nic nedelal. Nahraval jsem to tam snad 20 minut

        0 0
      • abernas  

        Je to normální? Soubor gpx, který má 130kb tam nahrávám 30 minut minimálně

        0 0
        • tompca  

          Ne, je to otázka vteřin.

          0 0
          • abernas  

            Aha a co s tím mám dělat?

            0 0
            • tompca  

              Zkusil bych v jiném PC, jestli je chyba v Brytonu. Jestli v jiném PC bude Bryton fungovat normálně tak asi přeinstaloval ovladače, jestli ne reklamace.

              0 0
              • abernas  

                Mám ho už dlouho a od číňana, takže reklamace bohužel. Dělá to ve všech mých PC (3) Dělám to na win10. Když ho připojím, vyskočí hláška, že s úložištěm jsou problémy a že teda jestli opravit. Opravu nedělám, protože na tom jsem posledně skončil na půl dne. Zároveň ale vyjede složka s brytonem. Ale jak tam něco ukládám, příšerně to trvá a někdy se to nepovede vůbec.

                Jo a nemám nainstalované žádné ovladače. w10 ho najde a otevře

                0 0
                • tompca  

                  Zkus PC s jiným OS ( mám WIN7).

                  0 0
                  • abernas  

                    ok. Je na 7 potřeba nějaký speciální ovladač?

                    0 0
                  • abernas  

                    Hmmm, tak na čisté sedmičce to sice jede taky pomalu, ale podstatně rychleji než na 10. Ale hlavně se to nakonec nahraje

                    0 0
                    • abernas  

                      Ale taky tam vyskakuje ta hláška o chybě na disku. Mám to zkusit opravit nebo raději ne?

                      0 0
                      • tompca  

                        To vypadá na špatný disk v Brytonu.

                        0 0
                        • atty  

                          Nebo na nějakou „nekompatibilitu“ jeho formátování či chybu vytvořenou při zápisu.

                          Zkusil bych kompletní formát disku/paměti (sektor po sektoru). Šamozřejmě to vymaže všechna data a bude to trvat třeba přes noc, ale rozhodně bych to zkusil.

                          0 0
    • radek01  

      Ahoj borci jdou na 310 notifikace ?

      0 0
      • tompca  

        Rider 310, 330, 530 notifikace neumí, umí je One, 10, 15, 410, 450 a 60 aero.

        0 0
        • radek01  

          Děkuji za info. Doufám,že někdo odpoví i na druhý dotaz. :-)

          0 0
    • radek01  

      Mám další dotaz zamrzla mi 310 v půlce švihu a nešlo nic dělat máte nějaké zkušenosti jak oživit aktivitu. Musel jsem udělat tvrdý reset a aktivita sice v mašině je ale je pošozená.Už se mi to stalo podruhé.

      0 0
      • Pijer  

        Něco podobného se mi také stalo a jestli se nepletu, tak jsem záznam „vyléčil“ tím, že jsem ho naimportoval do mapy.cz, následně stáhl jako .gpx a pak soubor ručně přidal na stravu.

        Už si to přesně nepamatuju, možná jsem to takhle !léčil" přes cykloserver.cz nebo něco podobného.

        0 0
    • radek01  

      Zkoušel jsem to dát všude možně ale nepodařilo se to nahrát …vždy hlášení soubor poškozen.

      0 0
    • Karaya  

      Máte někdo funkční na Androidu 9 spojení přes BT v Bryton Active? Máme doma Rider 10 a 310 a po aktualizaci telefonu na Android 9 se v Bryton Active neobjeví. Předtím to fungovalo skoro bezchybně. Moc nevím co s tím, na fórech to nikdo nezmiňuje. Telefony jsou LG G6 a Samsung A7.

      0 0
      • horny  

        Zdar. Mam Xiaomi Redmi Note 5 Pro + Android 9 a funguje. Někdy se stane, že chvíli trvá, že se spojí, někdy je to bleskově. Občas se stane, že v Bryton Active musím dát znovu vyhledat Ridera. Mám Rider 450E,

        0 0
      • strongpajda  

        mám stejný problém, předtím na iOS vše v pohodě. ale na Androidu 9.0 mi ho najde, ale nespáruje. Někdy ho ani nenajde. Takže záznamy tahám přes kabel napřímo do Stravy.

        0 0
        • Karaya  

          Zkusil jsem to znovu spárovat a teď už 4× po sobě úspěch. Tak možná to chce jednou za čas odebrat a spárovat znovu.

          0 0
    • miche  

      Zdravím,

      jsem ohledně technologií naprostý jelito, ale chtěl bych vyzkoušet z bike24.com Bryton 410 (protože u nás není k sehnání – decathlon už ho letos nebude nabízet), mapovou navigaci nepotřebuju, chtěl bych jen aby to vydrželo celodeňák, nic víc.

      No a zajímá mě, jestli jste spokojeni s přesností záznamu, nějak tomu nevěřím – zkusil jsem přes mobil párkrát něco zaznamenat a linka lítá doleva doprava, zatáčky to zkracuje podivně a jednu trasu to zaznamenalo podivně, asi výpadek GPS … (viz foto v příloze)

      O naprostou přesnost mi ani tak nejde, spíš jestli je to „stabilní“ a trasa co má 100km aby z toho nebylo 110 třeba. :-)

      Díky předem.

      0 0
      • czechfixie  

        Nemám teda 410ku, ale 310ku a jsem se záznamem spokojený…

        0 0
        • miche  

          Super,

          jak jsem psal, nepotřebuju hrotit absolutní přesnost,

          jde mi o to, aby to neblblo třeba v mlze nebo hustém lese (i když ty u nás na Vysočině už nejsou – odpadá jedna starost) :-(

          0 0
      • czechfixie  

        Ještě posílám přiblížení, je vidět, že ne všude to přesně kopíruje silnici, ale tyto odchylky vůbec neřeším…

        0 0
      • Pijer  

        Na tu 410 jsem koukal jen teď rychle v telefonu a jestli se nepletu, tak má synchronizaci jen přes BT.

        Netuším, jak se posunuly technologie a rychlost přenosu přes BT, ale já šel z 310 na 330/530 i kvůli rychlosti synchronizace – do aplikace přes BT to byla katastrofa. Teď je to rovnou na Stravě přes wifi za pár vteřin.

        0 0
        • miche  

          Je to tak, z toho co teď dělají, má WIFI jen 450/Aero 60 a 860

          Ostatní jen BT … a přes kabel to nejde? Já nepotřebuju hned něco s někým sdílet, chci to jen na osobní potřebu, klidně jednou týdně stáhnout… :-)

          0 0
          • Pijer  

            Přes kabel tp jde, ale je to otrava.

            Ale jestli to chceš vlastně jen kvůli záznamu trasy a nevadí ti se s tím takhle drbat, tak klidně vem nějaký ten úplně základní Rider 10 nebo 15 za pár korun.

            0 0
            • miche  

              Jasně, to by stačilo, ale já když už do toho vrazím prachy, chci aby to vydrželo třeba 24 hodinovku, nebo prostě celodeňák jako je Drtič … ta 15 nebo 10 vydrží podle letáku 16 hodin … v reálu kolik? :-)

              Ta 450 vypadá pěkně, ale zase už tisíc navíc + držák na silničku … mno … to už neeee :-)

              0 0
        • xtonda  

          Taky tak, na 310 sync přes BT hodně pomalý, nepřiměřeně pomalý, občas posílám mezi Android zařízeními 10 – 20 MByte soubor přes BT a to netrvá tak dlouho jako stažení < 1 MByte FIT souboru z Brytonu. Navíc většinou tak po 3–5 aktivitách nastane problém, že BT sync běží stále do kola a na Stravu se nic neuloží, pak je potřeba to skončit, soubory stáhnout přes USB a z Brytonu smazat. Pak několik synchronizací projde než se problém objeví znovu.

          Někdy letos ale vydali jinou aplikaci, přešel sem na ní až pozdě na podzim a používám ji celkem krátce, rychlost to nezlepšilo, ale teď si nejsem jist jestli i tam byly ty chyby nebo ne.

          Pomalost BT sem očekával, ale příplatek na 330 s wifi byl 50% ceny, což sem dát nechtěl.

          0 0
      • Karaya  

        Když vypneš Smart záznam a nastavíš 1s, tak i tak vydrží hodně hodin záznamu, zmizí výpadky a přesnost je dobrá.

        Doporučené nastavení je 1s záznam a GPS+Gal+QZ. Glonass prý dost žere baterku a přesnost už nijak nezvýší.

        0 0
        • miche  

          Dík za info,

          ještě asi poslední věc, kdybych koupil čidlo na rychlost třeba, tak můžu měřit rychlost čidlem a zároveň zaznamenávat GPS trasu nebo jde jen jeden způsob, čidlo nebo GPS a basta?

          0 0
          • czechfixie  

            U 310 je možnost nastavit prioritu rychlosti, GPS/ČIDLO/GPS+ČID­LO.

            Samozřejmě když mám nastavenou prioritu z čidla, i tak se zaznamenává trasa.

            0 0
            • miche  

              Super, zkusím bez čidla a když nebudu spkojenej s ukazováním aktuální rychlosti, dokoupím čidlo.

              Pochopil jsem to tak, že v malé rychlosti GPS neukazuje aktuální rychlost dobře.

              0 0
              • Zdendyš  

                Mel jsem 530 a te se mi sekla pri prenaseni dat pres Wi-fi. Neslo s tim nic delat, tzn nijak restartovat ani vyndat baterku. Zklamani veliky, jinak jsem byl spokojenej. Tak jsem koupil 310 a po cca tisicovce km nemlich ten samy problem pri přenášení dat pres bluetoth. Takze nasrani. Ted mam uz dva mesice Sigmu Roox11 a spokojenost, zatim ;).

                Jinak doporucuju urcite cidlo, pokud mas rad presne a nezkreslene hodnoty.

                0 0
                • miche  

                  Nepotěšil jsi ..... to je taky důvod proč váhám s nákupem, protože v ČR dělá Bryton jen Decathlon a tam budou mít na konci ledna možná model 420 (ani na centrálním skladě pro EU toho moc nemaj …) … kvůli jednoduché reklamaci upřednostním přístroj koupený tady … na Sigmy jsem se taky díval, ale výdrž kolem 12 hodin … to je málo pro mě :-(

                  0 0
                  • Zdendyš  

                    S tou 530 jsem byl nadmiru spokojeny. Skoda, ze tam neni restartovaci tlacitko nebo moznost vyndani baterie. Znamemu se to stalo take pri prenosu dat a nejak si poradil vnitrnim zasahem. Podle mne se ty Brytony doprodavaji.

                    0 0
                    • miche  

                      Aaachjo, já nic nevyberu … kouknu ještě na konkurenci (třeba ty sigmy) a hold na delší trasy pod představec batterypack něco jak vozí „miťo“.

                      Končím, nebudu to tady víc „zasírat“, dám si nějakej čas a pak se rozhodnu. Na zimáka to dávat nepotřebuju.

                      Díky všem za info.

                      0 0
                      • czechfixie  

                        Kupoval jsem 310 na Ali, chtěl jsem si to vyzkoušet, do té doby jen obyč tachec.

                        Najeto mám už víc jak 6.000 Km a žádný problém (ťuk, ťuk), synchronizace přes BT v pohodě, používání taky v pohodě.

                        Mám k tomu dvě čidla Magene (rychlost, kadence) + garmin hodinky na tepovku, vše ok.

                        Myslím, že je to jako s každým jiným zbožím, prostě někdo kápne na špatný kus a někdo na dobrý.

                        Přeji dobrý výběr…

                        0 0
                        • xtonda  

                          Tak to máš kliku, mě blbne BT přenos i čidlo rychlosti. Kadence je celkem OK (ale musí být záznam po 1s) a HR taky, sem tam pársekundový výpadek, ale nic co by zásadně znehodnocovalo da­ta.

                          Na druhou stranu kupoval sem Bryton 310 v Únoru 2018 za cca 1350 Kč z Ali a všechny ostatní GPS cyklopočítače s barometrem a podporou ANT+ čidel stály minimálně dvojnásobek, takže to nehodnotím jako špatnou koupi. Přesnost GPS mají slabou i některé Garminy za násobné ceny jak tu demonstroval miťo.

                          0 0
                          • czechfixie  

                            BT přenos mám taky pomalý, synchronizuju s iPhonem. Používal jsem tu původní aplikaci, teď tu novou a je to stejné.

                            Čidla mi občas taky vypadnou, ale mám pocit, jako by tam byl nějakej „timeout“ nebo jak to napsat, prostě napřed vypadne kadence, pak HR, ale je to na pár sekund, pak to naskočí zpět. Děje se tak občas a u zařízení za něco málo přes tisíc korun, co by člověk chtěl…

                            Data mám rád, koukám na ně, ale tyto drobnosti (pomalejší synchro přes BT, občasný pársekundový výpadek čidel) neřeším, není to nic, co by mě vadilo. Navíc nejsem žádnej profík, takže tyto data dostačující.

                            0 0
                            • xtonda  

                              Občasný výpadek HR a kadence mi nevadí, i ta přesnost je na předsazeném držáku už celkem přijatelná. Ale ten snímač rychlosti prostě nefunguje, už sem to tu popisoval podrobně zde

                              https://www.bike-forum.cz/…y-zkusenosti#…

                              0 0
                              • milan.v  

                                V životě jsem neslyšel, že by na přesnost mělo vliv, kam zařízení umístíš. Pokud tomu tak je u tohoto zařízení, člověk by se mu měl vyhnout obloukem a ještě k tomu rychle…

                                0 0
                                • Pijer  

                                  Podle mě je to placebo efekt.

                                  Předsazený držák mám na cyklokrosce a na biku vozím Brytona na představci a rozdíl jsem nezaznamenal. Děti si budíky berou s sebou na běhání nebo na běžky a záznam je také v pohodě.

                                  0 0
                                  • xtonda  

                                    Není to nějaký výzkum, ale loni sem měl 6 průjezdů jedním lesnatým údolím. Tři kdy sem měl předsazenej držák mají match na segment co tam vede, tři na představci match nemají.

                                    0 0
                                • xtonda  

                                  No tak teď to slyšíš, když dám dám komp z představce na držák, tak se dostane o 15 cm dál od jezdce a je vodorovně místo natočení 30st k jezdci, tím se zmenší stín, v hraniční situaci to může mít vliv.

                                  0 0
                                  • milan.v  

                                    Potom platí druhá část odstavce v mém předchozím příspěvku, ani Garmin, ani Wahoo tímto nesmyslem netrpí…

                                    0 0
                    • Pijer  

                      Doprodává se ta třístovková a pětistovková řada, protože už jsou novější.

                      Reset tam jde, současným delším podržením dvou nebo třech tlačítek, teď to z hlavy nevím.

                      0 0
                      • Zdendyš  

                        Ten reset jsem zkousel pridrzenim dvou i tri tlacitek a nic, bohuzel. Jestli vyvinuli novou 530 asi bych ji zkusil. Az na to prvni a zaroven posledni seknuti to byl fajn computer. O tomto problemu vim u dvou 530 a dvou 310. Kupovano bike24.de

                        0 0
                        • Pijer  

                          A vyreklamoval jsi jí? Mlaďasovi do 310 zatekla na soustředění voda a na bike24 bez problémů reklamaci uznali. Nedoufal jsem v to a nechtěl vyhodit peníze za zbytečné poštovné, tak jsem jim nejdřív jen poslal email a fotky. Odpovědí byl email s průvodkou na jejich náklady, poslal jsem jim kompletní balení a za tři týdny se mě ptali, jestli chci poslat novou 310, nebo poslat peníze 

                          0 0
                          • Zdendyš  

                            Bohuzel nejsem reklamacni typ. Uz vis kde jsi videl ty nove modely ? Nic nemuzu najit.

                            0 0
                      • Zdendyš  

                        Jeste jsem zapomněl. Kde jsi videl tu novejsi petistovkovou řadu?

                        0 0
                        • Pijer  

                          Koukal jsem na to na jejich stránkách https://www.brytonsport.com/#…

                          Jako nástupce 530 by klidně mohla být 420, má také navigaci jen čarou bez mapových podkladů a displej jen o 0,3" menší.

                          Mně se ale daleko víc líbí ta 450 nebo Aero 60, no a ta úplná novinka 860 s dotykovým displejem je zatím taková dost velká neznámá.

                          0 0
                        • xtonda  

                          Tady je porovnání vlastností aktuálních modelů

                          http://www.brytonsport.com/…pare1227.pdf

                          0 0
                          • Zdendyš  

                            Podle toho ta 530 skoncila. Nemate nekdo zkusenosti se 450 nebo tim Aero 60 jak spolehlive funguje v propojeni s mobilem ?

                            0 0
          • xtonda  

            Při použití čidla rychlosti se trasa zaznamenává stejně, jen ujetá vzdálenost a aktuální rychlost se bere z čidla.

            Já sem měl s čidly Megene Gemini 200 problém, pokud otáčky jsou cca pod 60, tak dochází k výpadkům, dělají to dvě různá čidla v režimu kadence i rychlosti, pro kadenci to až tak nevadí, takhle pomalu šlapu minimálně, ale pro rychlost je to bylo dost naprd, zejména v kopcovitém terénu kde se dost pohybují rychlostí pod 10 km/h., takže čidlo rychlosti nepoužívám, výše už sem to tu podrobně popisoval. Kdybych měl jistotu, že je to čidlem a ne počítačem, tak bych asi zkusil koupit originální čidlo.

            0 0
            • miche  

              Celkem věda tendle obor … asi zůstanu u tachometru :-)

              A nebo koupit a nedívat se na drobné a zásadní neduhy :-)

              0 0
            • atty  

              To potvrzuju – Magene 200 mi jako rychlostní čidlo dělal to samé – pod cca. 10km se mi občasně zapínala autopauza, nastavená na 2km/h. Druhé (stejné čidlo) přepnuté na rychlost mi dělalo to samé, jako čidla kadence mi obě fungovaly OK (ale zase jsem zvyklej šlapat kadenčně, cca. 80–90 ot. v podtatě furt.

              Takže rozhodně problém čidel, Bryton je v tomhle nevinně. (odzkoušeno na F3 a na třech telefonech s ANT+ – všude se to chovalo stejně, na rozdíl od odzkoušených čidel GSC10, Speed senzor 2, Echowell, kde to chodí v pořádku).

              0 0
              • xtonda  

                Dík, tohle sem potřeboval, někoho kdo mi potvrdí, že Magene Gemini 200 blbne i jinde a zároveň, že na Brytonu jiná čidla chodí OK. Takže dává smysl hledat jiný spolehlivý snímač za rozumnou cenu.

                0 0
      • xtonda  

        Já sem tu ukázky (ne)přesnosti u 310 dával už výše. V otevřeném prostoru je to perfektní, ale horších podmínkách jako jsou zalesněná údolí to ulítává víc než bych čekal, někdy to znamená, že se nematchne segment. Trochu pomohlo přendat počítač z představce na předsazený držák, kde je počítač vodorovně (na představci cca 30 st. sklon k jezdci) a o cca 10–15 cm víc vepředu.

        410 má ale jiný přijímač, podporuje i Galileo a Beidou, takže to může (ale nemusí) být lepší.

        Nicméně to co máš na druhém obrázku, tedy vyloženě výpadky, kdy je část trasy nahrazena úsečkou, se tam nevyskytuje, to je typický problém mobilů, kdy agresivní správce aplikací zaznamenávající aplikaci na čas uspí nebo odstaví od signálu.

        0 0
    • Karaya  

      Přišel někdo na to, co udělat aby 450 zobrazovala jméno volajícího u notifikace? Prý to jde, ale nemůžu ani na google nic najít.

      0 0
      • Pijer  

        Neplánovaně mám čerstvě také 450 a žil jsem v domnění, že to bude standart. Na videu s návodem nastavení notifikací se na displeji ukazuje číslo ve formátu „PHONE 123123123“

        Každopádně i mně se zobrazuje jen „PHONE“

        Možná to bude verzí firmware, když se to někomu podaří rozlousknout, budu mu vděčný.

        0 0
    • Pijer  

      Tak se nám doma sešla taková menší rodinka :-)

      330 – 450 – 530

      0 0
    • siskin  

      Někdo tip na hrudní pás kompatibilní s 310?

      0 0
    • eLGi  

      Zdravím uživatele Brytonů. Mám Rider 15 a jsem z něj nadšený, na moje nenáročné ježdění a na svou cenu toho myslím umí víc než dost :) Ale mám trochu problém s webem active.bryton­sport.com, kam se nahrávají akvivity z Brytona.

      Vím, že existuje spousta lepších webů ale opět na moje ježdění je to ok. Jenom je tam malinká chybka, kterou se mi nepodařilo odstranit a tak nevím jestli je to jenom u mě a nebo i u ostatních.

      Jde o to, že když jedu myší po grafu výšky a rychlosti, tak se má na mapě nad ním zobrazovat, kde se zrovna nacházím na trase. V Google Chromu mi to nefunguje vůbec, v Mozille se mi tam ukazuje nějaký rámeček a v Microsoft Edge, kde to je zatím nejlepší, se ukazuje jenom křížek. Prostě tam má být asi nějaký obrázek ale nejsem schopný to rozchodit. Viz screenshot.

      Funguje to u vás normálně, nebo je to stejné jako u mě?

      Díky, Láďa

      0 0
      • xtonda  

        Tuhle nesmyslnou aplikaci nepoužívám, maximálně pro synchronizaci do Stravy. Strava i ve free verzi je řádově lepší než tohle a nebudeš mít problém pokud se časem rozhodneš změnit značku cyklopočítače.

        0 0
        • Slavik  

          +1

          0 0
          • eLGi  

            Děkuju, asi to tak udělám. Akorát přijdu o prvních 7 jízd, které už jsem nahrál do aplikace Brytonu a z cyklocomputeru vymazal. Na Stravu se nahrávají jenom budoucí jízdy od aktivace…

            0 0
            • Pijer  

              Můžeš tam i ručně naimportovat soubor. Akorát netuším, jestli jde z té Bryton aplikace stáhnout.

              0 0
            • Slavik  

              Jde stáhnout i z Brytonu. Normálně, když ho připojíš ke kompu, chová se jako disk. Jsou to .FIT soubory, které akceptuje i Strava. Jinak nevím jak dnes, ale loni jsem importoval i věci z roku 2018…

              0 0
              • eLGi  

                Jenže já už ty soubory nemám. Nahrál jsem je na web Brytonu a z toho Rideru 15 sem je smazal protože jsem si říkal, že už je nepotřebuju. A zatím jsem nepřišel na to, jak je z toho jejich webu zase stáhnout. A když na tom jejich webu zapnu propojení se Stravou, tak se tam přenese jenom to, co tam nahraju potom. To co už tam je se na Stravu nepřenese…

                Také si myslím, že kdybych ty soubory měl, tak s nahráním na Stravu nebude problém.

                0 0
              • Budu.Blade  

                Ahoj, mám 450 a když jí připojím k pc tak se akorát začne nabíjet. Dělám něco špatně? Chtěl jsem nahrát soubory na stravu ručně, protože mi nejde automatické nahrávání z aplikace. Případně jak mám nahrát záznam na stravu přímo z aplikace? Nějak jsem na to nepřišel…

                0 0
                • Pijer  

                  Musíš Bryton přes aplikaci Active se Stravou spárovat, pak se ti to na ní bude rovnou nahrávat.

                  0 0
                  • Budu.Blade  

                    To samozřejmě mám, loni mi to chodili bez problémů…

                    0 0
                    • Pijer  

                      Jestli už ti to chodilo a přestalo, tak je to podle mě nějakou aktualizací. Mně se to samé stalo (ale už někdy na podzim) na všech Brytonech, co máme doma a zjistil jsem, že se tou aktualizací zrušilo povolení synchronizace. Jestli si to dobře pamatuju, tak stačilo v Active vypnout a zapnout povolení. No, možná jsem pro jistotu to samé udělal i na Stravě.

                      0 0
                      • Slavik  

                        +1

                        0 0
                      • Budu.Blade  

                        Tak se mi nějakým záhadný způsoben nahráli 2 jízdy. Myslel jsem si, že už to bude ok. Nicméně včera zase nic. Tak už vážně nevím. Pro připojení k pc je potřeba nějaký fígl? Mě se po připojení neprojeví jako disk, ale jenom se začne nabíjet… díky

                        0 0
                        • Pijer  

                          Měl by po připojení vyskočit jako disk pojmenovaný Bryton. Zkus to na jiném počítači, nejlépe kde jsou jiné widle než desítky.

                          0 0
                          • Budu.Blade  

                            Tak ani na pc kde mam 7 se to nepodařilo…

                            Necméně se mi včera nahrál záznam na Stravu sám, asi po dvou dnech…

                            0 0
    • siskin  

      Hoši jsem lama, nemůžu najít jak vymazat ODO na rider 310..

      Díky za radu.

      0 0
    • siskin  

      Ještě jeden dotaz na 310.

      Měl by umět zobrazit teplotu, ale jediný co jsem našel je nastavení C/F ale teplotu to v žádném modu neukazuje.

      Jak to máte vy?

      0 0
      • strongpajda  

        našel jsem teplotu v zobrazení trasy v na jejich webu. ale aktuální zobrazení na displeji sem taky nenašel

        0 0
        • Pijer  

          Jde to v nastavení zobrazení údajů na jednotlivých obrazovkách

          0 0
          • Pijer  

            Mělo by to být pod „grid setting“

            Na 530 jde a na 450 to vypadá takhle jako na fotce.

            0 0
    • Pijer  

      Nezkoušel jste někdo rozchodit snímač Elite Misuro B+ k válcům Elite s Brytonem?

      Mně se s tím 330 ani 530 nedaří rozchodit a 450 mi ukazuje nepřiměřeně vysokou rychlost.

      0 0
    • xtonda  

      Tip, kde koupit výhodně Bryton 410 nebo 420? V Decathlonu mají vyprodáno, zatím sem našel nejlépe 410 na bike24 za 81 €. Jenom Evropa, nechci čekat až to dojde z Číny.

      A jestli jsou nějaké rozdíly ve fungovaní 410 a 420, vím že 420 má navíc „navigaci“ podle stopy na slepé mapě, jde mi spíš o praktické zkušenosti, zda je 420 nějak dotaženější, lepší příjem GPS apod.

      Moje 310 mi upadla a ulomila se anténa, takže má nepoužitelný příjem GPS.

      0 0
      • radla  

        Mam dotaz ta 310, jsem nekde cetl, ze to ma 300 hodin záznamu a potom se to od nejstarsiho maže, to znamená, že to smaže i celkové kilometry? Chci vědět kolik kilometrů jsem za rok ujel

        0 0
        • xtonda  

          Mazání aktivit ze zařízení nemá na odometr vliv, já to promazávám pokaždé když to připojuju k PC. Já tedy záznamy nahrávám na Stravu a nájezd po rocích a měsících sleduju tam, na ODO na Brytonu sem se po díval až teď kvůli tobě :-)

          0 0
    • Suntour  

      Bryton 15 z Dekáče.

      Používám TomTom hodinky. Nevyhovuje mi, že stále zaznamenává trasu při bežné fci tachometru.Jde u Bryton 15 fci vypnout zapnout ?

      0 0
    • Marskatin  

      Nemůžete mi někdo poslat fit soubor z Brytonu? Jen bych chtěl, aby obsahoval všechna data, tj. CAD, HR a WATTY.

      0 0
    • Karel72  

      Zdravím všechny je nějaký program na pc pro bryton rider 410?Stáhnul jsem software a po instalaci píše připojte přístroj k počítači :-( Chtěl jsem vyměnit sigmu pure za tento model ale pokud to nefunguje i na pc tak to je zklamání :-(

      0 0
      • Karel72  

        Tak už sem na to přišel,bohužel jen přes web dneska ten kdo je bez netu tak je v pr… ☹️

        0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Pokud je to jako u 310, tak se přihlásí k počítači jako další disk a soubory *.fit si můžeš přímo stáhnout do počítače.

          Co s nimi dál uděláš, to je Tvoje věc. Jestli je nahraješ do aplikace takové nebo onaké pro zobrazení či vyhodnocení, o což Ti asi jde.

          0 0
          • Karel72  

            Jj díky už sem na to přišel jen nechápu že nemají vlastní aplikaci :-( U sigmy aspon ten software je super

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Naopak vidím jako jednu z hlavních výhod, že se dají soubory přímo nahrávat třeba do Strava.com bez proprietární aplikace.

              Jinak samozřejmě na cloudu active.bryton­sport.com/home

              0 0
            • xtonda  

              Mají vlastní webovou aplikaci, ale je dost slabá. Přes USB můžeš stáhnout FIT soubor a použít dle libosti. Někdo tu doporučoval offline aplikaci GoldenCheetah https://www.goldencheetah.org/

              0 0
              • yorg  

                Můžeš doplnit v čem je podle tebe ta aplikace slabá?

                Mám Bryton 420 a aplikace mi přijde pro zobrazení dat dostatečná. Pravdou je, že nemá funkce jako má třeba Strava. Otázkou je, zda to každý potřebuje.

                Jediným problémem je, že vyžaduje novější HW v mobilu. Aktuální mobil šel na reklamaci a tak jsem vytáhl ze šuplíku starší LG a časy pro zobrazení tam jsou výrazně delší.

                0 0
                • xtonda  

                  Celkový dojem, prostě mě to nezaujalo, používám Stravu. Ale mluvím o web aplikaci, aplikaci na mobilu používám jen pro přenos záznamu aktivity z cyklopočítače do „cloudu“ abych to nemusel pokaždé připojovat na USB.

                  0 0
                  • yorg  

                    Tak to pak ano. Strava má skutečně nesrovnatelně více možností. Pokud má ale člověk pouze potřebu evidovat a občas se mrknout na profil tratě, kterou projel, tak to vyhovuje.

                    Web aplikace odpovídá obsahem aplikaci na mobil, jen je to větší a pohodlnější pro prohlížení a i pro případné vytvoření trasy i když i tu snáz vytvořím v mapy.cz.

                    0 0
    • David Bek  

      Ahoj Kluci,

      nenašel by se tady někdo kdo by mi prodal držák na Bryton? Bohužel jeden byl přibalený a druhý na silničku už nemám a nedokážu tady v ČR sehnat…Moc děkuji

      0 0
    • David Bek  

      Kluci,

      dáte mi prosím návod, jak přenesu soubor GPX do Brytonu? Nějak mi to nejde a nevím, co dělám špatně.

      Moc děkuji.

      0 0
    • yorg  

      Dovolím si přidat zkušenost s Bryton Rider 420.

      Úvodem proč toto počítadlo. Dlouho mi stačilo jednoduché drátové počítadlo CatEye a když jsem chtěl občas zaznamenat zajímavou trasu, tak jsem použil náramek Mi Band 3 s aplikací Mi Fit. Na telefonu s Android 6 s tím nebyl problém, ale po výměně telefonu za kus s Android 10 ano. Po uzamčení obrazovky pokračoval záznam trasy cca 200 m a pak skončil. Zkoušel jsem mnoho změn nastavení, ale s žádným to nebylo spolehlivé a jakžtakž to fungovalo jen s nezhasnutým displejem.

      Hledal jsem proto něco levného, ale funkčního se záznamem trasy. Rozhodoval jsem se mezi Sigma Pure GPS a o něco dražším Bryton Rider 420. Ten se mi líbil víc. Po konzultaci tady na fóru jsem vybral Rider 420 kvůli možnosti přidat senzory. Jak se znám, tak by mě to časem štvalo, že by mi někdy mohlo „něco“ chybět. Koupeno v Decathlonu za 2799 Kč. Dodáno snad hned druhý den. V Decathlonu v nabídce stále je (dnes uvádějí 5ks skladem).

      Zkušenosti:

      • Srovnání naměřené vzdálenosti v km s drátovým počítadlem a aplikací Mi Fit. Bryton 62,17; drátové počítadlo 63,64; Mi Fit 62,01. Další srovnání byly v obdobném duchu.
      • Oproti manuálu jsem narazil na rozdíl v obsahu menu počítadla. Podle manuálu má být v menu Settings položka Exercises, ale ta tam není a většina záležitostí, které se měly nastavovat právě v něm se nastavují přes mobil. Je ale možné, že volba Exercises je k dispozici, pokud počítadlo není spárované s mobilem. Ale toto jsem už dodatečně nezkoumal. Proč jsem to menu hledal je, že je zde možné podle manuálu nastavit nejkratší sekundový interval skenování a v mobilu to v menu není. Podle fungování ale předpokládám, že je 1sec Mode nastaveno „natvrdo“. Takže změna nebude potřeba a v mapě se záznamem je vidět říznutí jen u velmi ostrých zatáček.
      • Nalezení družic pro GPS netrvá dlouho. Neměřil jsem čas, ale po vystrčení kola z baráku, zapnutí počítadla a zamčení vchodových dveří, už je signál k dispozici.
      • Při jízdě jsem zjistil perfektní čitelnost displeje, jak na Slunci, tak i ve stínu v lese. Zároveň jsem viděl při otevřeném nebi, že zobrazovaná rychlost odpovídá souběžně zapnutému drátovému počítadlu. V hustém lese ale byl i 8 km/hod rozdíl v zobrazované rychlosti. To je docela dost, ale nijak mě to v danou chvíli neomezuje.
      • Za jízdy po okruhu je možné označovat tlačítkem jednotlivá kola a toto pak případně použít pro srovnání.
      • I silnější déšť přežil bez náznaku poruchy.
      • Vzhledem k tomu, že je možné přidat další senzory, chtěl jsem doplnit senzor kadence. Na ebay jsem ale našel za 408 Kč jako poslední nabízený pár dvojici senzorů od Bryton pro rychlost a kadenci, a tak nekup to. Jen ta doba doručení, kdyby byla kratší. Zaplaceno 15.6.2020 a Estimated delivery between Tue. 11 Aug. and Mon. 21 Sep.! Snad to dorazí. :-/
      • Doba výdrže baterie příliš neodpovídá v parametrech uváděným 35 hodinám. Po prvním nabití po 25 hodinách sečtených podle Trip time, plus pár hodin hraní s novou hračkou doma, Rider za jízdy zhasl. Aktivita do doby, než to zhaslo ale zůstala zaznamenána. I když doba neodpovídá katalogové, tak pro mé potřeby je dostatečná. Zhaslo to, když už byla signalizované slabá baterka a já jsem úmyslně pro test spustil aplikaci v mobilu a tím se spustila i komunikace přes bluetooth a to baterku dorazilo. Takže bez tohoto pokusu a bez toho, že jsem to doma zkoušel s převážně zapnutým podsvícením, by to vydrželo možná až domů.

      Aplikace:

      • Spojení počítadla přes Bluetooth s mobilem je bezproblémové, jen je třeba nejdříve přidat zařízení v Android menu.
      • Aplikace v mobilu zobrazuje všechny zaznamenaná data v poměrně přehledné formě, ale není to program typu Strava pro motivaci k tréninku. Synchronizace s aplikací Stravy je možné zapnout v nastavení programu pod položkou STRAVA Auto Sync. Nezkoušel jsem, Stravu nepoužívám. Synchronizuje se to od zapnutí auto sync. Aktivity nahrané do aplikace Bryton před zapnutím Strava auto sync se do Strava nebudou zpětně synchronizovat.
      • Pokud chci mít jen přehled o tom, kde a kdy jsem jel a s jakým výsledkem, je aplikace dostatečná.
      • Rychlost zpracování v mobilu je silně závislá na výkonu mobilu. Můj mobil TCL Plex, kde odezvy byly přijatelné, šel na reklamaci, a tak jsem vytáhl 5 let starý Lenovo K5 Vibe a všechno tam trvá opravdu hodně dlouho.
      • Aplikace dostupná přes web vypadá podobně, ale funguje s rychlejší odezvou. Po přihlášení na web https://active.brytonsport.com/home jsou dostupné stejná data z cloudu, ale rychlost odezvy je už použitelná.
      • Změna nastavení např. v zobrazovaných údajích v aplikaci na mobilu se promítá v počítadle ihned po uložení změny. Uložení projeté trasy po skončení jízdy chvíli trvá, ale není to nic obtěžujícího. Čím výkonnější mobil, tím je doba kratší.

      Trasy:

      • Vytvoření trasy je možné jak v aplikaci Bryton, tak např. v mapy.cz a následně import do aplikace. Spuštění trasy funguje bez problémů. Jen je třeba si na aktivaci trasy chvíli počkat. Jinak s trasováním přes mapy.cz může být docela zábava. Stačí zadat jen průjezdní body, zvolit trasu pro kolo a člověk se pak za jízdy diví kolik je v okolí cest, které nezná. :-)
      • Jak funguje nedodržení zvolené trasy? Když spustím jízdu podle zadané trasy, tak se objeví linka se znázorněním směru trasy, ale když z trasy sjedu ať už úmyslně, omylem kdy to nesleduji nebo je v cestě nějaká objížďka, tak se po chvíli linka trasy z displeje ztratí a objeví se hláška OFF Route. V tom případě, pokud se skutečně ztratím, musím použít buď intuici nebo mapu abych se vrátil zpět na trasu. Šipka totiž stále ukazuje jen dopředu, a neotočí se ke straně, kde linka trasy zmizela, jak bych třeba očekával. Není zde ani žádný přepočet trasy, jak je to u autonavigací. Jedinou pomůckou je střelka kompasu, která ukazuje na sever. Dá se s tím fungovat, ale moc praktické to není. Na druhou stranu i v hustém lese šipka na trase sleduje linku trasy a neposkakuje někam do boku. To ve vztahu k výše uvedenému až 8 km rozdílu v zobrazené rychlosti pod stromy.
      • V pravém horním rohu se při jízdě po trase zobrazuje odhad zbývajících kilometrů. Odhad píšu proto že patrně odpočítává kilometry pouze tehdy, když jsem přesně na trase. Když sjedu z trasy, tak to kilometry neodpočítá. V místě, kde vím, že mám za sebou přesně 20 km, to odpočítalo z celkové délky trasy při záměrném kufrování pro otestování jak to naviguje jen 13 km. Postupně se to ale „nějak dorovná“ a v místě, kde vím, že to mám ještě přesně 9 km, se už zobrazily reálné údaje.
      • Další drobností u trasy je to, že i když je možné nastavit v grid pro trasu až 8 různých položek pro zobrazení, tak je možné se současným zobrazením linky trasy zobrazit pouze dva další údaje. Na víc položek není místo. Proč tam ta možnost nastavení 8 údajů je, mi v tomto případě není jasné. Na funkčnost to ale vliv nemá.
      • U spuštěné trasy je také na počítadle možnost zobrazit profil nadcházející části trasy. Zobrazení trasy a profilu jsou dvě další zobrazení, které se přidají k původním. Je tak možné se za jízdy dostat k dalším zobrazovaným údajům.
      • Ještě poznámka. Opatrně při mazání trasy v mobilu. Chtěl jsem smazat jeden krátký 0,5 km pokus a zmizela i dlouhá 60 km aktivita zaznamenaná předtím. Nepomohl refresh a aktivita stále chyběla. Při ukončení aplikace a dalším spuštění aplikace se najednou po vyvolání obnovy zobrazení znovu objevila.

      Závěr. Za 3200 Kč (počítač + senzory) mám počítadlo, které mi vyhovuje a dává víc, než byl původní požadavek.

      0 0
    • lith  

      Ahoj, kdyby se někdo zbavoval Brytona, dejte mi prosím vědět.

      0 0
    • SJa  

      Ahoj, koupil jsem Bryton rider 15 a potřeboval bych poradit kde najdu uloženy celkové kilometry a celkový čas. Díky za odpověď.

      0 0
      • mi-po  

        Nevím, jak u 15, ale u 310 je to v profilu kola. Jsou tam k dispozici 2 kola, tak u 1+2.

        0 0
    • Peaker  

      Omlouvám se, jestli to zde někde už je – dá se nějak vypnout automatické rozsvícení při setmění (Bryton 15)?

      0 0
    • lith  

      Druhou sezónu používám Bryton 420. Je to levná varianta navigace, kterou velmi často používám. Na delší cesty super, baterie vydrží fakt hodně. No a teď po aktualizaci firmware si to i potykalo s Varia radarem. Odzkoušeno, funguje. Zobrazení není tak dokonalé jako na Garminu, ale dostačující. Zvukový signál to také udělá. Za mě palec nahoru.

      No a 420 asi přenechám mladýmu a půjdu do 750, což je takovej ekvivalent ke Garminu 830. Tak jsem zvědavý. Pak dám vědět zkušenosti.

      0 0
      • xtonda  

        Tak to je zajímavá informace o tom radaru, podle specky to má umět jen 750, to by z Brytonu 420 dělalo asi nejlevnější zařízení s podporou radaru (vyjma toho jednoúčelového displeje od Garmina)

        0 0
        • Pijer  

          A já komplet v rodině z Brytonu přešel na Garmin jen kvůli radaru.

          0 0
      • lith  

        Tak Bryton 750 koupen, pár set kilometrů s ním mám najeto. Za mě spokojenost. V dané cenové hladině asi nejlepší zařízení. OpenStreetMap jsou fajn a navigace funguje dobře. Tu já hodně využívám, jsem takovej plánovač cest no :-)

        Cestu si ale chystám většinou doma na PC na mapy.cz a pak export do appky Bryton a do zařízení.

        S Varia komunikuje výborně, zobrazení jako u Garminu – dle rychlosti auta barva pásku, počet aut.

        Běžné ovládání možnost buď přes display nebo tlačítky. Takže i v zimě v rukavicích v pohodě.

        Za mě je Bryton 750 ekvivalent Garmin 830 levnější o 100 éček.

        0 0
    • yorg  

      Když je zmíněn Bryton 420, jak řešíte vynulování ODO před sezónou?

      Přímo v menu jsem nenašel žádnou možnost jak to nastavit. Chtěl jsem pak přes web aplikaci vymazat všechny staré jízdy a web aplikace se sice tváří, že by to mělo jít, ale nic nesmaže.

      Tak další pokus o smazání starých jízd přes apku v mobilu. Tam to smazat šlo. Nechal jsem jen letošní jízdy, ale s ODO to nehlo.

      Tak smazat všechny jízdy přímo v Brytonu, a … ODO stále ukazoval původní hodnotu.

      A tak nezbyl než reset Brytonu. Výsledkem je kýžený ODO = 0. V aplikaci v mobilu ale ty nesmazané jízdy po synchronizaci zůstaly a v Brytonu naopak nejsou. Z aplikace se to tam nazpět nepřenáší. Tak alespoň úspěch s tím ODO nula.

      Vzhledem k resetu je pak ještě třeba znovu přidat čidlo kadence a nastavit obsah obrazovek, protože reset smazal logicky i ten. Naštěstí jsem si obsah obrazovek ještě tak trochu pamatoval. Ale i tak jsem si ho pro příští rok raději vyfotil.

      0 0
      • lith  

        Vynulování ODO před sezónou jsem nikdy neřešil. Ani nepotřebuji, mám Stravu :-)

        Ale jestli máš 420, tak mám dotaz. Jestli používáš navigaci, zobrazuje ti i kromě linky trasy symboly odboček a vzdálenost k nim?

        0 0
        • yorg  

          Navigování jsem jen vyzkoušel. Zobrazuje se linka s tvarem trasy bez podkladové mapy, ale vzdálenosti myslím si, že ne. Už je to déle, co jsme to zkoušel.

          Jezdím většinou po známých místech a tak to nepotřebuji. Vím jen, že jsem narazil na záležitost, že když linku nesleduji a vyjedu mimo až se linka ztratí, tak to chce použít mapy.cz abych se vrátil na trasu. Je tam jen kompas. A jen s tím se vrátit na trasu není až tak jednoduché.

          0 0
          • lith  

            jj, linka bez podkladu je jasná. Já myslel konkrétně toto:

            0 0
            • xtonda  

              Jelikož je to nemapová navigace, tak to určitě nezná názvy ulic. Z toho mi vychází, že instrukce k odbočení musí vygenerovat aplikace, která ten GPX soubor vytvořila a nějak je do něj začlenit.

              0 0
              • lith  

                Při plánování v Bryton Active to ukazuje rozpis cesty i s názvy ulic, ale nevím jak to udělat, aby se to ukazovalo i přímo v přístroji. Tak kdyby měl někdo radu, budu vděčný

                0 0
                • Sinpa  

                  Nijak, buď plánuješ v jejich ap, nebo jedeš jen podle čáry.

                  0 0
                  • lith  

                    Plánuju v jejich app a stejně jedu jen podle čáry.

                    0 0
                    • yorg  

                      Přes jejich mapy to není zrovna jednoduché a tak jsem zkusil plán přes mapy.cz. Tam je jednoduché vytvořit trasu, ale dostat to dovnitř už není tak jednoduché. Je to takové to škrábání pravou rukou za levým, uchem, ale jinak se mi to tam dostat nepodařilo.

                      V aplikaci na webu je vpravo zelené tlačítko PLUS a přes něho by měla jít importovat trasa GPX z mapy.cz. Vždy to zde skončí Failed (bez zobrazení důvodu proč to nejde) a nejde tak nahrát, tak tento postup:

                      • Nahrát GPX na počítači na google disk
                      • V mobilu spustit google disk, najít soubor s trasou a přes 3 tečky u názvu souboru dát Stáhnout
                      • Ve správci souborů zvolit Místní a tam Interní úložiště – Download
                      • Na soubor s trasou pouze klepnout (ne podržet) a zobrazí se nabídka se Zvuk, Videa, Obrázky, Dokumenty
                      • Zvolit např. Dokumenty a tam z nabídnutých aplikací vybrat aplikaci Active
                      • Otevře se aplikace Bryton Active a tam potvrdit nebo změnit název trasy v Name the route a potvrdit OK
                      • Trasa se importuje a přidá se do Course – My Route, kde je pak dostupná v počítadle.
                      • V MyRoute na naimportovanou trasu klepnout (ne podržet), trasa se načte (trvá to docela dlouho) a pak zapnout Bryton a klepnout na 3 tečky a vybrat Download Routes to Device.
                      • Trasa je v počítadle v menu Follow Track pro spuštění.
                      0 0
                      • lith  

                        Díky za popis, ale tohle já všechno zvládám. Jde mi jen o to, že mi to neukazuje pak odbočky, pouze linku trasy.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          GPX odbočky myslím neumí, to umí podle mě jen TCX soubor. Ten zase ale neumí vytvořit mapy.cz. Ani Strava. Ta i když dáš uložit trasu jako TCX, stejně je bez odboček.

                          0 0
                      • gerrard  

                        A nebo pripojis Bryton kabelem k PC a stazene GPX z map jenom ulozis do Brytonu.

                        0 0
                      • xtonda  

                        Tak v tomhle postupu ti chybí jeden krok, když klepneš na tři tečky, tak je potřeba nejprve zvolit Transfer to file containing turn-by-turn info, čímž se vytvoří kopie trasy, ve které už bude tbt doplněno, tu opět otevřít až tuhle přenést do Brytona, viz toto instruktážní video

                        https://youtu.be/d4C41bkRX6s?t=39

                        0 0
                        • lith  

                          Diky za info a potvrzuji. Mladej si to vyzkousel a posouva to to navigaci na 420 trochu dal.

                          0 0
      • vas  

        Kabelem ho připoj k počítači, Bryton se objeví jako další disk. Tam najdeš editovatelný soubor, ve kterém jsou vepsané všechny uživatelské nastavení, je tam i ODO.

        0 0
        • yorg  

          Jak jednoduché, milý Watsone. :-)

          Když se dostanu domů, s radostí vyzkouším.

          0 0
          • yorg  

            Takže vyzkoušeno a funguje to. V adresáři System je editovatelný soubor System.ini, kde je možné změnit ODO pro míle i km a případně i hodnoty pro Trip (což nepoužívám).

            Pro úplnost, ve stejném adresáři je soubor Grid.ini s nastavením obrazovek. Už ho mám zálohovaný. :-)

            Další soubory včetně aktivity už editovatelné nejsou.

            Takže ještě jednou. Děkuji.

            0 0
            • Marskatin  

              Hodnota ODO je v aplikaci editovatelná.

              0 0
              • yorg  

                Dík, fakt že jo. Hrabal jsem se v tom shora dolů ale až tak dolů jsem nedošel.

                0 0
                • Marskatin  

                  V budíku je to Menu-settings-profile-bike profile-overview-bike1+2

                  Mam 410.

                  0 0
    • Marskatin  

      .

      0 0
    • yorg  

      Přátele, dotaz.

      Používáte někdo s Brytonem (v mém případě 420) Sigma ANT+ hrudní snímač

      Když to má ANT+, tak by to teoreticky fungovat mělo, ale praxe je praxe.

      Díky

      0 0
      • yorg  

        Odpovím si sám. Funguje, ale:

        • Připojení k počítadlu se povedlo až na cca 5. pokus, pořád ho nemohl najít. Zkontroloval jsem jestli není baterie podlepena lepenkou, nebyla. Nakonec se to chytlo a funguje.
        • Hrudní pás není určen pro lidi s masivnější stavbou těla. Mám obvod hrudníku 113 cm a spona je na doraz a i tak je pás hodně na těsno, ale dá se to .
        0 0
    • Pijer  

      Snad mě neukamenujete za odkaz na inzerát ;-)

      https://www.bike-forum.cz/…-330-450-530

      0 0
    • Marskatin  

      Zkusím štěstí. Nezbyl někomu náhodou držák na řídítka? Ten nejobyčejnější uchycený na gumičky. Na Bryton Rider 410 (viz obrázek)

      Nebo se dá někde samostatně koupit (s dostupností max. týden)?

      Případně pasuje na to nějaký jiný držák Garmin, Sigma Rox …?

      0 0
      • xtonda  

        Používám předsazený držák na garmin, trochu sem zkrátil nožem výstupky v držáku, Bryton má prohlubně v západce na kompu méně do kraje.

        0 0
    • czechfixie  

      Máte někdo Bryton Rider 320? Pokud ano, můžete mi napsat sz?

      Díky

      0 0
    • skoda9635  

      Zdravím,

      otázka skôr na Slovákov. Kde kúpim Bryton 420 za dobrú cenu? Vyzerá, že nikto okrem Totosportu ho nemá. Pozeral som aj Heureku.

      Dík

      0 0
    • yorg  

      Mám Bryton 420, ale asi to bude obecná záležitost, tak se ptám tady.

      Jak se časem mění verze aplikace pro mobil, tak mám pocit, že tam byla dříve možnost synchronizace času a časem v mobilu (letní/zimní) a také možnost vynulovat ODO počítadlo pro kolo v Menu – Nastavení – Nastavení kola – dole Kolo1+2. V aktuální verzi aplikace jsem možnost synchronizace času v menu nikde nenašel a vynulování ODO už není editovatelné a dříve bylo.

      Je to jen nějakým mým špatným nastavením aplikace nebo to tak holt už funguje?

      Pozn. že se dá ODO vynulovat v System.ini vím a s nastaveným zimním časem se dá jezdit, jen to poněkud mate.

      0 0
      • xtonda  

        Mám 410 a nastavení letního/standar­dního času dělám ručně na kompu.

        0 0
        • yorg  

          Tam jsem to hledal v menu a nenašel. Mám poslední verzi FW i aplikace.

          0 0
          • tompca  

            Settings/System/Ti­me unit/Dlight saving – pro zimní čas 0:00, pro letní +1:00

            0 0
            • yorg  

              Díky moc.

              U mne Settings/Gene­ral/System/Ti­me unit/Dlight save a zimní čas je –1 a letní bude 0. Už to mám nastaveno ale přesto mi ten německý doktor sugeruje, že to šlo synchronizovat z aplikace v mobilu podobně jako nastavení ODO.

              0 0
              • xtonda  

                Zimní čas by byl –1, ale ten se nepoužívá. Teď platný standardní čas je 0, letní čas je +1.

                0 0
                • yorg  

                  Logicky ano, ale já musel nastavit –1 abych dostal teď na počítadle správný čas.

                  To ale není podstatné, důležité je, že teď vím, kde to změnit.

                  0 0
                  • xtonda  

                    To je divný, komp si čas a časovou zónu bere z GPS, standardní čas by měl být 0, letní +1.

                    0 0
                    • Slavik  

                      Jak může GPS vědět, kterou časovou zónu používáš?

                      0 0
                      • xtonda  

                        Časový zóny jsou jasně daný polohou, v kompu se čas ani časová zóna nedá nastavit.

                        0 0
                        • Slavik  

                          To teda nejsou. Třeba taková Francie, Španělsko by měly mít spíše GMT, ale mají CET.

                          Je to daný tím, kam která země chce patřit. A Indie to má i na půlhodině.

                          Časovou zónu vyhodnocuje až následný software s pomocí internetu. Jinak musíš nastavovat ručně.

                          Časový předpis se mění i 2× do měsíce pro celou planetu.

                          0 0
                          • xtonda  

                            Takže jsou, na základně souřadnic a času lze určit jaké to je území a jaká časová zóna tam platí.

                            V tom kompu prostě jde nastavit jen ofset letního času, časové pásmo tam nastavit nejde.

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.