• snas89

Už jsou skoro finální soupisky na další ročník, pojďme se tedy poposunout…

3 0
      • MTBIKER doporučuje

• marco  

Podle obrysu je to Ondra Cink aneb proč na Mallorce ladí formu s top borcem a vrchním ladičem posedu ze Spešlu.

0 0
        • Melvin  

Mě hlavně překvapilo, že Jára přesedlal na BMC. Jinak teď na Mallorce ladí formu spořka, takže Jára je tam s něma.

1 0
          • JK_Cookie  

Někde jsem zahlédl jeho novou spolupráci s N1SHOP což je dovozce kol BMC, ale nějak se mi tomu nechtělo věřit, když většinu kariéry jezdil na Spešlu..holt asi dali více… :-)

0 0
            • Melvin  

Myslím, že na insta dával nějaký příspěvek s N1SHOP a právě mi to bylo divné, protože jsem věděl, že jsou dovozci BMC. Bych čekal, že už zůstane ambasadorem Spešlu. Každopádně se dá očekávat, že ještě bude objíždět nějaké závody.

0 0
            • Kubiczech  

Tak nejak bych rekl, ze to vsechno propojuje Zdeněk Löffelmann

1 0
            • kapsch  

Včerejší příspěvek oznamuje/potvrzuje konec u Spešlu..

0 0
          • Lachtis  

Jj daval tam post z n1shopu a byl na twostroku, tedy ht, coz je u Jary fakt prekvapko. Za mne teda super zmena, pac BMC je moje srdcovka :-)

0 0
            • Melvin  

Taky zrovna jezdím BMC (bike).

0 0
              • J1RKA  

Jj uz dlouho BMC TE X0

0 0
                • Lachtis  

tak já už 5 let Fourstroke FS01 a furt mě to kolo neskutečně baví a vyhovuje

0 0
                  • J1RKA  

Presne tak, maximalne mi vyhovuje geoska ani mi nevadi 1×11

0 0
                    • Breakpain  

Pokud Ti staci prevody, tak je chytrejsi zustat u 11ky ;).

0 2
                      • J1RKA  

Kazdej rok jeto horsi :D

0 0
          • marco  

Bych v tom neviděl žádnou záhadu prostě dostal nabídku si půjčit kolo z půjčovny od Alltraining, který je má v nabídce u svých zájezdů na půjčení na to jeho žvýkání nemusí pašovat za příplatek svoje kolo letadlem.

0 0
            • Melvin  

Na biku BMC se fotil i tady u nás.

0 0
        • JK_Cookie  

Bude to Martin Vidaurre Kossmann, byl o něj celkem boj, tedy spíš team Scott čekal, že když jezdil na jejich kole v soukromém teamu a poskytli mu podporu třeba na závodech v Americe tak jim to podepíše, ale Specialized jim ho údajně přetáhnul. Na Mallorce jsou skoro všichni, celá Spořka, někteří junioři z Dukly, Nutrendu, Gapp Systém, Průdkovi, Kulhec, Višňovský, Spěšná atd.

2 0
    • JK_Cookie  

Fluckiger zproštěn viny, pozastavení závodit je zrušeno. Jediné, co nyní může švýcarská antidopingová agentura udělat, je přehodnotit vzorek a v případě opětovného nalezení látky ve stejném minimálním množství ji považovat za atypický nebo abnormální výsledek, tedy za něco, co negeneruje jakoukoli sankci. Limit Zeranolu v těle pro stanovení pozitivity je 5 ng/ml a bylo zjištěno pouze 0,3 ng/ml.

4 0
      • roud  

Na to že mu sebrali skoro celou sezónu v nejlepší formě :/

0 0
        • snas89  

Karma je instantni a zdarma:)

0 0
          • jonys  

To není karma ale zvůle. Další díl se bude jmenovat jak? Toon Aerts?

0 0
            • snas89  

Ano. Dost mu podelali minimalne rok z kariery. Souhlasim, ze se tak stat nemelo.

On ale taky zrovna zadny orezavatko ze?

0 0
              • jonti  

Co bys psal kdyby to udelali Ninovi? Podle me je to zasadni selhani systemu antidopingu, ktery ma sportovce chranit, nema jim nicit karieru.

0 0
      • jonys  

Hmm..Tak to ho dobře popravili. Další rok, kdy mohl jet o duhu, v háji. Sponzoři možná taky. Jak se smlouvou těžko říct.

2 0
        • okam_z_brna  

Se smlouvou se, dle mého názoru, nic řešit nebude. Nikoho lepšího by stejně nesehnali. Maximálně mu sáhnou na peníze. Divím se, kdyby ho vyhodili. To by si uškodili.

0 0
          • jonys  

No to jsem právě nevěděl, jestli mu nekončila. To by tam už místo nemusel mít a sháněj něco teď – koukni na Cavendishe nebo Naira.

0 0
        • JK_Cookie  

Presne..klesne z 3 na 24 misto,takze si lepsi misto na startu musi zase vyjet,ztracena pulka sezona a hmavne poskozena povest a do toho se spozori moc nepohrnou…Prej uz je v plnem treninku na 2023,tak asi zustal u Thomusu.

2 0
      • novcze  

jako rád ho nemám, ale jestli ho odstavili kvůli 0,3 ng/l, když limit je 5, tak je to špatně

2 0
      • Esi  

Za tohle by měla následovat žaloba na antidipingovou agenturu, minimálně za poškození jména. Přece to nemůže skočit tím ze sorry stala se chyba.

5 0
        • jonys  

U Kreuzigera to skoncilo jak?

0 0
          • andy97  

Nijak a tady to skončí stejně. Oni si něco najdou jak si to obhájí.

0 0
    • andy97  

SP MTB 2023 SE MĚNÍ. MARATONCI MAJÍ SVŮJ SVĚŤÁK, ZAČNE SPOLEČNĚ S XCO V NOVÉM MĚSTĚ!

https://mtbs.cz/…ovy-pohar-xc#…

0 0
      • JK_Cookie  

Teď jsem to četl a zatím nevím co si o tom myslet, hlavně u maratonců…jako pouhé 4 závody je podle mě o ničem. Podle mě byla lepší ta letošní(loňská alternativa kdy se to jmenovalo myslím Maratonská světová série, do které byly zařazeny ty nejlepší maratony po Evropě + nevýznamnější etapáky. Když se pojedou 4 závody a ve dvou budeš mít defekt tak je po celkovém pořadí. Dále jsem zvědav, jestli budou chtít televizně pokrývat i ty maratony.

3 0
        • milan.v  

Právě proto to asi udělali, dostat XCM do médií, TV na místech, kde je standardně XCO…

4 závody málo jsou, ale je to začátek, tak uvidíme…

0 0
    • andy97  

Lars Forster přestupuje do Thömusu.

Filippo Colombo do Scottu.

https://mtbs.cz/…tymy-a-kluby#…

2 0
    • kapsch  

Cink oficiálně poslední den v barvách Crossu. Ví se už nový tým?

1 0
      • dejvidd  

Specialized?

0 0
        • snas89  

to není špatnej tip:)

0 0
        • kapsch  

To už tu někdo zmínil dva týdny zpět, i by do té siluety seděl, další reakcí na to bylo, že do Spešlu půjde Martin Vidaurre Kossmann.. Proto se ptám, jestli už někdo ví :))

0 0
          • JK_Cookie  

Jak uz jsem psal vyse, tak to vypada na Mondraker…konci tam Jofre Cullell,Bec Mcconnell bude asi poracovat. Jsem zvedav kam pujde z Krosu Thomas Litscher,mohl by s Ondoru,celkem se prateli.

1 0
        • Johny.Merida  

Uvidíme…

0 0
          • andy97  

Tipuji Mondraker

0 0
          • robb  

:-D

3 0
            • JK_Cookie  

Podle toho co pisou,tak ma smlouvu jen na rok. Nove bude dodavatelem kol MAVIC.

1 0
              • andy97  

Tak to nechceš Mavic. Pokud to sháněl na poslední chvíli tak moc na výběr asi neměl.

0 0
                • jonti  

Nevidím tam žádný problém. Současný full je velmi povedený a Mavic dělá v současnosti fajn kola. Že nemají nejlepší poměr cena/výkon OC trápit nemusí.

Důležitější je jak bude fungovat samotný team a podpora na závodech a v tréninku.

1 0
              • Beekeeper  

Na 2 roky.

FB „I’m really happy to announce ???? that for next two years I will be riding for the @pmgracingteam“

0 0
                • JK_Cookie  

Jojo ted to ctu,ja cerpal rano ze spanelskeho webu…

0 0
                  • Johny.Merida  

0 0
                    • BSA  

Je skvělé být zpět na palubě v týmu, kde jsem si stěžoval na špatnou podporu… je to profík, no. Tak ještě pár slov o tom, jak sdílí společnou vášeň a filozofii a těší se na skvělou spolupráci. :⁠-⁠D

3 0
                      • andy97  

Asi moc na výběr neměl no. Jinak v kolech udělal Mondraker velký pokrok. Ale jak to bude v dalších věcech to je otázka no.

Jinak já bych ho taky viděl radši ve Specializedu, BMC ale i Santa Cruz by nebylo špatný no.

0 0
                        • BSA  

No, budu držet palce, ať to funguje. A hlavně ať vydrží zdraví.

0 0
                        • Kaizr  

Zde popisuje proč šel zrovna tam

1 0
                        • jonti  

Velky team jako Specialized by chtel krome dobrych vysledku na svetaku XCO taky vyraznou medialni prezentaci a pravdepodobne taky castou fyzickou pritomnost v USA. Teda vyrazne mensi volnost nez v malych teamech.

0 0
                    • andy97  

Ondrovo kolo, pěkná raketa!

3 0
                      • snas89  

Jj. Libi se mino dost vic nez kross.

0 0
                      • Johny.Merida  

Konečně mají zase normální představce :-)

0 0
                        • jonti  

Jak zase? Minimalne posledni 4 roky to tak maji.

0 0
                      • Melvin  

Mě se to moc nelíbí. Mohli aspoň přelakovat tu vidli, nebo naopak rám ať to k sobě pasuje.

0 0
                      • lith  

Design rámu není podle mého gusta. Ale to subjektivní…

Každopádně Mondraker posouvá XC kolo zase o fous dál. Zdvih 120/115, hlavovka 66,8°. Tak ať to Ondrovi jezdí!

0 0
                        • JFtryall  

Ty brdo, pujde na tom vubec jezdit? :-))

0 0
                          • lith  

Půjde Jirko:-) Já jen poukazoval na změny geo v XC kolech. Mně se ten trend líbí

0 0
                            • JFtryall  

Ja vim, jen sranda. Jeste pred chvili by to kolo bylo rozhodne nepouzitelny pro XC. :-)

0 0
                              • Melvin  

Tak zase ty XC tratě se docela změnily. Ještě pár let zpátky by to kolo patřilo do AM.

0 0
                                • JFtryall  

NMNM je porad dost podobny.

0 0
                                  • snas89  

Vsak je taky jedno z nejlehcich z okruhu.

0 0
                                    • JFtryall  

Tak Albstadt je docela jednoduchy a je toho vic.

0 0
                                    • jonys  

No profilove jo, ale diky kamenum a korenum se tam dobry full hodi. Albstadt je treba mnohem vyzivnejsi, ale jezdi tam i na HT, protoze jsou to docela hladky traily.

0 0
                      • Lachtis  

Mne se to tuze libi a hlavne je to virtual, cili za mne top system.

0 0
                      • seatik  

Docela by mi zajímalo, jak se to kolo chová v ostrých stoupavých vracečkách, přijde mi to dlouhé jak výplata před vánoci. Z kopce super, ale do kopce a v ostrých zatáčkách… když se dívám na velikost M Kross Earth rozvor 1115mm a Mondraker Podium 1167mm, tak je to dlouhé jak Harley.

0 0
    • JK_Cookie  

Maxim Marott konci u Santa Cruz-FSA,spekuluje se o prechodu do Rockrider Racing Team.

0 0
      • Kysky  

Rockrider ale představil jezdce už v prosinci…

0 0
    • JK_Cookie  

Vidaurre = Specialized

Koretzky v Bora tzn. taky Specialized

2 0
    • esmo  

.

1 0
      • jonys  

To by mě zajímalo jak to má smluvně pořešený s Borou.

0 0
      • JK_Cookie  

Zajimave,ze si vybral kolo bez brainu…nebo ma oboje a muze testovat co mu vyhovuje vice.

1 0
        • jonti  

Uz loni vozilo evo verzi hodne zavodniku sponzorovanych Specialized, i kdyz asi nikdo z factory teamu. Tam asi jen bez brain vidlice, jako loni v CS vozil Kulhavy.

0 0
          • tomxxx  

Sarrou jezdil na Evu s 35 Sidkou, tlumič i vidlici na remote, ale né pokaždé.

1 0
    • rejdy  

Cink dnes 20minutový test 399W při udávaných 66kg

https://www.strava.com/…is/2575/3776

5 0
    • Melvin  

Co ta Čičina, už se ví, kde bude jezdit? V Livu končí a kolem dalšího angažmá pořád mlží.

0 0
      • Pijer  

Zaslechl jsem, že něco zahraničního okolo menšího španělského výrobce kol........ prý

0 0
      • robb  

Na instragramu proběhl příspěvek, že by jí mělo čekat focení pro nový tým. Tak uvidíme.

0 0
    • snas89  

LaPierre má tovární tým.

Je zajímavý, jak se točí ty odchody a příchody do cirkusu:)

0 0
    • Pijer  

Jirka Píša z Progressu píše:

Tak majitelka Pique Advanced Pro v XS je odhalena, je to Tanja Zakelj a spolu s ní celý elitní tým GAPP System – Kolofix MTB Racing Team konkrétně Jitka Čábelická Honza Škarnitzl a Lukáš Kobes. Vítejte zpět děti!

Holky pojedou Liv Pique Advanced Pro a kluci Giant Anthem Advanced Pro, obě kola ještě čeká úprava do týmoveho osazení.

#LivCommitted #RideUnleashed

0 0
      • Melvin  

Tak to jsem čekal jiné jméno. btw. neměla ona nějaký dopingový prohřešek, nebo si ji s někým pletu?

0 0
        • MichaelSimek  

to byla klemencic, ne zakelj

0 0
          • Melvin  

Jo, to je ona. Obě jsou Slovinky, tak jsem to popletl. Dokonce pochází ze stejného města.

0 0
      • lith  

Tak změna značky. Proto byly (jsou) na Cyklobazaru Cannony k prodeji.

No a Tanja před nějakými 10 lety jezdila výborně. Třeba se na takovou úroveň vrátí a sebou vytáhne i Jíťu.

0 0
      • andy97  

Moc mi nedává smysl příchod Zakejl. To nejlepší už má za sebou a pochybují, že by ještě něco zajela.

0 0
        • MichaelSimek  

tak loni 2× 16., to je porad krute dobry na to jaka je tam konkurenece ted…a pochybuju ze jsou penize na nekoho z top 10

2 0
        • dědek mohy  

Taky jsem si myslel, že už je dávno za zenitem, na fotkách vypadá tak na 50. Ale je jí 34, to by ještě něco jezdit mohla

1 0
      • snas89  

Tady ofiko:

0 0
    • esmo  

Sagan zpět do MTB.

https://www.sport.cz/…iadu-3934170#…

0 0
      • JFtryall  

Bez sance.

2 0
        • jonti  

na top 30 na svetaku ma urcite sanci

0 0
          • snas89  

A chce trojnásobý mistr světa jezdit top 30?

0 0
            • dědek mohy  

Sám říká, že mu o vítězství nejde. Že chce prostě ukončit kariéru na horském kole. A to je přece hezké, ne?

7 0
        • jonys  

V XCC muze klidne vyhrat MS a treba Snowshoe nebo trat, kde se jelo 2021 ME by taky mohl zvladnout.

0 0
          • JFtryall  

Kdyby presel na gravel, melo by to mnohem vetsi smysl. Na bikach tezko neco zajede. To by se rovnalo zazraku. Ale tak samozrejme budu sledovat.

2 0
            • jonys  

Myslím, že to tak bude že obrazí i nějaký gravely. A možná maratony? Pro Spešl je pořád super zajímavej, nakonec jel i ty e-biky. Uvidíme. Na výhry v špičkovým XCO už to asi bude těžko, to souhlasím. Ale OH chápu jako dobrý motivační prvek.

0 0
        • Kaire  

Neřekl bych že bude mít ambice na vítězství. Ať se rozloučí tim co ho baví a netrápí se na silnici. Za mě to měl udělat už dřív.

1 0
      • Johny.Merida  

No, uvidime. Body nemá, techniku jizdy předvedll v Riu, bude to mít těžké, ale on se v podstatě už připravuje na odchod do důchodu :-)) Těšit se určitě můžeme.

0 0
      • Melvin  

Mohli by si někdy s Ossem dát Cape Epic.

2 0
    • okam_z_brna  

Jordan Sarrou se vrací do BMC https://esmtb.com/…do-team-bmc/

1 0
    • Kamul  

Ví o tom někdo něco? Lubomír Petruš to teď dal na Instagram

1 0
      • lith  

Jj, stali se UCI Trade Teamem

0 0
    • remda  

Čičina za španělský tým na kolech BERRIA

2 0
      • marco  

Zatím na sociálních sítích ticho po pěšině a tajemno, ale je na týmové soupisce.

0 0
        • Kamul  

Jj je tam napsaná

0 0
          • Pijer  

Je tam i vyfocená :-)

3 0
            • celevra  

Asi na focení byla zima.. :)

1 0
              • JK_Cookie  

Sexisticke…????

0 0
                • vrazdit  

zima je sexistická? bradavky jsou sexistické? upozorňovat na nějakou skutečnost je sexistické? slovo sexistické je sexistické? :)

0 0
                  • esmo  

pátek je sexistickej

0 0
                  • JK_Cookie  

Tam byl smejici se smajlik,ale jaksi byl preveden na otazniky… Za me v poradku samozrejme :-))

0 0
                • celevra  

#MeToo

0 0
            • cft  

Na tej prvni fotce ji to moc slusi.

1 0
    • JK_Cookie  

Ondra komplet v novem…vcetne noveho Sram Eaglu nebo jak tomu budou rikat…

7 0
      • snas89  

Ten sram me zajima. Kdy by to melo byt na trhu?

1 0
    • Milonak  

Cink dnes desátý ve Španělsku: https://mtbdata.com/…ntry-olympic

2 0
      • Kaizr  

Jj psal něco že měl pád hned na začátku a začínal na 32 místě , tak myslím že dobrý výsledek 10 místo

2 0
    • jkcz  

https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm#…

Niballi, na silnici jsem mu fandil. Vůbec netuším, jak se s bajkem může popasovat. Jezdil někdy dříve ?

3 0
      • andy97  

Na podzim sem viděl video jak jel nějaký kamenitý sjezd, sem se divil jak to má v ruce. Technik byl vždy dobrý na silnici. Tak to bude mít jednodušší.

0 0
        • Melvin  

Jo to dával nějaké traily na gravelu. Otázka s kým pojede.

0 0
      • ufoncz  

Cape Epic ale není zrovna MTB Trilogy, tam to bude spíš test fyzické připravenosti a možná taky materiálu (a štěsteny u defektů – byť se teda tvrdí, že jsou to vždycky chyby jezdce).

0 0
        • Johny.Merida  

No , loni rozhodla poslední etapa a byl to napínák až do konce… pěknej ročník to byl.

3 0
      • Melvin  

Ještě předtím si střihne Andalusia Bike Race. VINCENZO NIBALI NA STARTU ANDALUCÍA BIKE RACE I CAPE EPIC. Tam už se asi trochu uvidí, jaké jsou jeho reálné šance na nějaký úspěch na Cape.

0 0
      • grafik  

Loni cca na konci sezóny. Tuším Andalusia Bike.

0 0
    • esmo  

Takovej trochu možná offtopic.

Trek Factory Racing video k sezóně 2023 a testují tam něco … něco cenzurovaného, něco nového, že by náhrada stávajícího Supercaliberu?

https://www.youtube.com/watch?…

2 0
      • ondrawali  

Co kolo, ale hlavně ten ženský tým mají moc hezky poskládaný. Evie je snad jediná pěkná Britka :).

0 0
      • tomxxx  

Možná konečně 100mm zdvih a divno lak.

1 1
        • Sulka  

Ocazeno svickou, zalakovano. Kdysi hodne oblibeny styl.

0 0
        • roud  

100mm by bylo super zdvih byl důvod proč jsem treka vyřadil z výběru hned odzqcatku :/

0 0
        • celevra  

Nemyslím, že to bude 100mm, spíš co jsem pochopil z videa, tak se bude jednat o zcela novej koncept (zmínka o geo atd), kéž by přivedli zpět TopFuel XC.

Jinak na ESMTB na Instagramu video novýho Specialized SuperEpic :) Fakt jsem zvědavej s čím se vytasej, snad to nebude koncept z Diverge STR.

1 0
          • tomxxx  

Hodím to do novinek

0 0
          • JK_Cookie  

Me to prijde system ala Trek z teto fotky…uz tam neni zadna hadicku/trubicka pro ovoadani brainu..

0 0
            • andy97  

Oficiální účet Trek to okomentoval :D pod fotkou toho specializedu

0 0
    • Milonak  

Zítra výborně obsazený závod v Banyoles včetně Cinka, dole v článku jsou pak odkazy na online přenosy. https://mtbs.cz/…rie/popis-xc#…

0 0
      • Melvin  

Jen doplním, že Čičina nakonec nestartuje.

0 0
        • Johny.Merida  

Jitka dnes pěkně

2 0
          • Johny.Merida  

Cimbál se do desítky nevešel…

0 0
            • rejdy  

Přitom čísla měl podle mě hodně slušný – 1:23, NP 378W (5.7W/kg), hodinový max. NP 388W (5.9W/kg)

Pro srovnání, Pierre de Froidmont, který jel o víc než dvě minuty rychleji, 1:21, NP 370W (5.6W/kg), hodinový max. NP 374W (5.7W/kg).

Závod jsem neviděl, takže nevím, jestli tam Cink musel něco dotahovat, nebo ztrácel ve sjezdech… Protože čistě číselně to je za poslední závody včetně loňska hodně dobrý (+otázka, jak mu teď měří watťák v porovnání s InPeakem dřív…)

1 0
              • ufoncz  

Kromě wattmetru a techniky (efektivity) jízdy do toho taky můžou promlouvat pláště, samozřejmě kolo, nějaký vánoční sádlo (který si na Stravě nezadavá asi každej měsíc znova) atd.

0 0
              • tomxxx  

Že nelítá v únoru v takové konkurenci je naopak dobře. Čísla dobrý, to je hlavní.

2 0
    • robb  

Mathias Flückiger se vrací

https://mtbs.cz/…orie/ostatni

0 0
    • Milonak  

Tak Nash dnes vítězkou prologu na Cape Epis: https://www.sportsplits.com/…/prologue-gc?…

7 0
    • JK_Cookie  

Stosek -Seewald dnes 4,Martin uz ten zaver nedaval,byl tam furt jak na gume,zatim teda nema top nohy a jede furt v haku.Snad se chytne…Ale vcerejsi vitezove prologu dnes uplne odpadli,takze se jedou slusny bomby. GC jsou zatim 3.Vakoc tak zatim nejede vubec spatne v GC na 5 miste.

2 0
    • robb  

Nezávidím:-)

https://www.instagram.com/tv/CqfGtRfoT8r/?…

0 0
      • Melvin  

To je teď ta Kutná Hora? Jsem už docela koukal včera když dávala Čičina na insta video z tréninku :-)

1 0
      • BSA  

To je vydařený Apríl! :⁠-⁠D

0 0
      • Pijer  

Ondra po půlce tréninkového kola. Zvažuje, jestli má smysl vůbec startovat.....

3 0
        • Kamul  

On je dobrej dost,má natrenováno,proč startovat ????????????

0 0
          • rejdy  

Je to C1, takže pro zisk bodů, jinak to nemá smysl.

0 0
            • Pijer  

Zabalil v prvním depu asi po šesti minutách závodu zhruba z pětadvacáté figury ;-)

0 0
      • esmo  

To snad ani nemělo smysl startovat, ne? :D Divím se, že to pořadatelé pustili …

0 0
        • Kamul  

Tak doufám že se toto nikdy nestane,že závody horských kol se budou jezdit jen za sluníčka…teda jen do 25 stupňů,pak už je zase moc teplo a jak jsem koukal vzdali to jen „hvězdy“

0 7
          • andy97  

Já se nedivím, že se na to Cink vykašlal. Ten závod by mu nic nedal. Aby běhal s kolem na ramenou to asi fakt nemá zapotřebí.

4 2
            • Pijer  

Máš recht, je to takové pěkné povzbuzení a ukázání těm mladým, jak k závodům přistupovat. No a třeba se touhle cestou i jednou dočkají té finanční podpory od ČSC, která do mazáků jde. A že Ondra nebyl dnes jediný...... V depu to vzbudilo celkem dost nevole. Stejně tak, že rozhodčí do depa dorazila až v půlce závodu.

To sedmačtyřicetiletý Miguel je jiný profík, tak doufám, že ti U23 dnes koukali správným směrem ke hvězdám.

0 6
              • jonys  

Jsem si jist, že Ondra musel takových závodů taky dost protrpět, než se stal hvězdou. Až budou ti „mladí“ jezdit bedny v SP, určitě i jim odpustíme, že na přípravných „hnojácích“ v těchto podmínkách vzdávají – tréninkový přínos nula a akorát riziko zranění. Ano, pro pořadatele možná škoda, ale to je vyšší moc, no.

7 0
                • Pijer  

Je to Český pohár a jelo se to jako C1, takže hnoják není na místě.

Dost dobře si nedovedu představit a nevzpomínám si, že by tohle ty opravdové světové hvězdy předváděly. To že nenastoupí s odůvodněním rizika zranění beru, to je na rovinu, ale tohle je trapný.

1 0
                  • jonys  

Mám tam uvozovky. Ano, asi mohl dát DNS, souhlas. Ale co by se na Tvým příspěvku změnilo? Úplně stejná úvaha: slečinka, špatný příklad pro mládež…

Takhle si aspoň můžou dokončivší dát do CV že vyklepli Cinka :-))

0 0
                    • Pijer  

Ok, uvozovky, promiň.

Když by se ti hvězdní domluvili a jen neremcali a následně nebalili, tak by ten tlak na pořadatele a rozhodčí ohledně ne/regulérnosti trati byl také jinak silný a možná by to všechno bylo jinak.

0 0
          • BSA  

ono se tam dalo jezdit?

0 0
            • andy97  

Podle průměru rychlosti co skončil na druhém místě. To moc nemělo s cyklistikou společného.

1 0
          • snas89  

Tak jasne…

Ale tohle na me ani nepusobi jako regulerni podminky pro zavod.

Takze jo, nejsme z cukru, ale tohle bych taky nevidel jako ze musime trvat na tom, aby se to jelo.

1 0
            • Melvin  

Taky myslím, že to není cyklokros, kde se s běháním tak nějak počítá a hlavně kolo se mění co půl kola. Tady se bohužel sešlo špatné počasí s blbým podkladem. Být po písčitý podklad, nebo trochu jiná hlína nebyl by problém.

2 0
          • esmo  

Sorráč, ale tohle ti přišlo jenom jako špatné počasí? Mně to přišlo jako podmínky naprosto nevhodné pro závod :-)

1 0
          • Emp14  

Zkus se podívat na video v diskuzi Ondry Cinky na FB. Pro jednoduší hledání, postoval to Jiří Surovec.

Nejde mi to video sdílet přímo. https://www.facebook.com/…cinkcyclist/

Každopádně jestli ti to připadá jako cyklistika tak mě ne.

2 0
      • esmo  

Ondrovo vyjádření ke včerejšku:

Vyjádření ke včerejšímu Českému poháru v Kutné Hoře:

Musím veřejně reagovat na některé komentáře, proč jsem neobjel včerejší Český pohár. Myslel jsem, že je to z předchozí fotky mého kola dostatečně zřejmé, ale asi ne.

Soutěžní řád horských kol ČSC, kapitola 2, odstavec 2.1, bod 2.1.6 hovoří jasně: ,,Trať závodu musí být stoprocentně sjízdná bez ohledu na terén a počasí." Trať taková rozhodně nebyla, troufám si říct, že 80 % závodu se muselo běžet, a to ještě v totálním bahně. Po vyzkoušení kola na trati jsem takřka po pár minutách nemohl vůbec jet, jak bylo kolo zanesené. Můj tým šel proto za rozhodčími a apelovali jsme na ně, aby za těchto podmínek závod zrušili, s ohledem na zdraví i bezpečnost všech a také s ohledem na závodní materiál. Naší žádosti nevyhověli a závod se rozhodli pořádat i tak, což beru jako jejich velký selhání. Do závodu jsem tedy nastoupil i tak, i když se mi vzhledem k ceně mého závodního materiálu při vší úctě fakt nechtělo… Ke svýmu kolu, materiálu i sponzorům mám respekt a nestojí mi za to to ničit kvůli špatnému rozhodnutí rozhodčích. Jak jsem předvídal, po prvním kole jsem absolutně nemohl jet dál a nechtěl jsem už víc ničit kolo, rozhodl jsem se tedy ze závodu odstoupit, protože běhat celý závod? To už pro mě není cyklistika… Ano, taky mi bylo líto mladších kategorií, ale podotýkám, že právo odstoupit měl každý. A je to především selhání rozhodčích, kteří se rozhodli i za těchto nevyhovujících podmínek závod uspořádat.

Cyklistice zdar.

11 1
        • Pijer  

Teď jsem to četl, aspoň že má koule jít proti pořadatelům a rozhodčím ex post.

https://www.facebook.com/…90949814852/?…

1 0
        • robb  

Těžký no. Jako pořadatel to nechceš zrušit a pro tebe jako závodníka to nemá cenu protože si nezávodíš a ještě zničíš materiál. Blbá situace pro obě strany..

0 0
          • snas89  

Navic Ondra ma i povinnost vuci sponzorum, zamestnavateli. V roce ho ceka daleko vic dulezitejsich zavodu. A nez se zrakvit kvuli par bodum…

1 0
          • jonti  

Podmínky určitě těžké, u mužů asi horší jak jim jiné kategorii rozjezdili trať, ale podle fotek na MTBS to vypadá, že kdo jel na jednoduchém HT bez velkého masivního středu a vezl užší pneumatiky, měl obrovskou výhodu. V současnosti kdy má většina lidi jen full, ráfky 30mm a jediné univerzální gumy 2,35 nebo 2,4, je blátko jako v KH větší problém než v minulosti.

3 0
            • tomxxx  

Takže cyklokros, proč to neřekli rovnou.

To je jako by na DH udělali vyasfaltovanou rovinku a řekli jim, jste blbci, proč jste si nevzali silničky. Cyklistika je jen jedna.

0 0
              • jonti  

Máš pravdu. Podle dalších komentárů chápu, že to měli zrušit, nebo ještě líp udělat tu trať jinak. Přece jen v blátě se jezdí i jinde a až takový mordor to nebývá.

Zajímalo by mě, jestli někdo z BF tam letos byl a popíše, jaké to reálně bylo pro neelitní kategorie.

0 0
                • dadonbike  

A v neděli do toho poslali děti :-(

0 0
                  • roud  

Video mládežnickejch kategorií jsme viděl a myslím že v tomhle by měli mít rozum trenéři a rodiče a vůbec je tam neposílat všem to kolo akorát naprosto znechutily :/

4 0
                    • Heatly  

https://www.youtube.com/watch?…

toto video je krásná ukázka cyklistiky. Vetší část délky videa děti tlačí kola.

0 0
                      • roud  

Díky za doplnění o video a jak už jsme psal akorát těm dětem tu cyklistiku znechutily :/

0 0
                    • Kaire  

Výlet do KH se vyplatil. Chudáci děti, chudáci mechanici a chudáci kola… :)

1 0
                      • vaclaw  

To vypadá, že nejlepši taktika na vítězství byla co nejlehčí silnička a pořádný pohory…

1 0
                        • Pijer  

Nejsi zas tak daleko od pravdy – „Terku jsme záměrně na start nepostavili, Jendovi jde o nominaci na Evropu a strašně mu na tom záleželo, takže jsme byli dost v kleštích… a už jen to, že "jel“ na platformách a v běžeckých trailovkách, je poměrně vypovídající."

2 0
                          • Pecer  

Dá se někde zjistil, kolik to zabalilo v elitě a kolik v mládežnických kategoriích?

Můj typ je, že víc v elitě.

0 0
                • tomxxx  

Hlavně je třeba si uvědomit, že třeba na cyklokrose klidně 2× za okruh vymění kolo.

Ty už si to pochopil, ale ten zbytek co furt tvrdí, že se jezdí za jakéhokoliv počasí, tak ať mi vysvětlí, jak jet na kole, kde se ani netočí kola. Párkrát jsem si takhle bika zalepil a jet na tom nejde.

Já nejel závod kvůli počasí jednou a to chcaly proudy a jelo se na jílu s pískem, bych to kolo pak mohl vyhodit. Pár závodů jsem pak litoval, že jsem jel, hlavně když jsem dával kolo dohromady.

4 0
                  • robb  

Zažil jsem na cyklokrose, že mi bláto kompletně zablokovalo zadní kolo a přestalo se tocit a nebo mi to utrhlo šaltr. Kdo má na krose náhradní kolo, je v pohodě. Ale na bajcích si v háji.

0 0
                • Pijer  

Byl jsem tam v sobotu od kadetů u trati, na Elite pak mlaďasovi v depu.

Trať se v průběhu dne měnila. Kdo jezdí krosy, měl výhodu nejen v tom, že umí a je zvyklý běhat s kolem, ale i že řeší obutí a taktiku na závod i těsně před startem. Kadeti „jeli“ v lepivém bahně, juniorům do toho pršelo, takže se bahno naředilo a pak to zas začalo vysychat a lepit se. Nejvíc to odnesly holky, výhodou tady byla síla a robusní postava, protože líp unesou kolo. Přece jen kadetka, co má lehce přes 40 kilo, není schopná táhnout kilometr do kopce kolo na zádech. Zvlášť když v druhém kole už jeho váha atakuje 20 kilo.

Elite už do prvního depa přijeli rozdělení na první skupinu a pak s odstupem ostatní. Ta první, kde byl i mlaďas, měla taktiku na konci nájezdu do terénu vzít kolo na hrb a jet až nahoře. Kdo zkusil jet, tak se zastavil a hned od začátku tahal těžké kolo. Během závodu se nahoře vyjížděla stopa, kde se to dalo, ve sjezdech a výjezdech logicky ne.

K dokreslení situace jen perličku z depa, kam dorazil/a rozhodčí až v průběhu druhého kola a pak se radši snažil/a být neviditelný/á opodál. Takže si tam Poláci běhali podél celého depa a stříkali vodu do převodů svých jedoucích kluků jak chtěli, nebo čistili kolo v trati a ne v kóji a překáželi tak projíždějícím.

V neděli už jsem tam nebyl, ale bylo dopředu jasné, že to bude fraška.

2 0
                • prodi  

Hezky to v komentářích na mtbs popisuje Aleš Procházka, celý ******* padá na hlavu poradatele potažmo svazu, že se vůbec pohár v KH na této trati jede (jde).

Na druhou stranu si dokážu představit remcání rodičů i teamů, kdyby se ten závod zrušil, že mají zaplacený ubytování plus další náklady a že se to aspoň mohlo zkusit jet….

Prostě blbá situace, ovšem nic to nemění na tom, že pořadatel má znát svojí trať a má být sjízdná za jakéhokoli počasí.

1 0
                  • Melvin  

Největší problém vidím právě v trati samotné, která je na rozdíl od jiných tratí v tomto počasí nesjízdná. Těžko říct, jestli se dala změnit a některé pasáže vynechat (objet) po zpevněných cestách. Případně mohli být některé místa vysypaná nějakým „štěrkem“ nebo co by bylo vhodné.

0 0
                  • gerrard  

Takže si k nákladům na ubytování a startovné prihodis ještě prachy za servis po závodě.

0 0
                • Pijer  

Dlohoš už to vysvětluje a žehlí https://www.irozhlas.cz/…04030912_mim

PS: moc jsem nevěděl, kam to připíchnout, tak to skončilo pod tvým příspěvkem ;-)

2 0
                  • Sulka  

Tak ten to teda vyzehlil

4 0
        • Milonak  

Přesně tak – vždyť tohle už nemá s regulérním závodem nic společného.

0 0
          • Pijer  

Netuším, jak je tohle závodění „nalehko“ definováno v pravidlech, ale jako úplně regulérní mi nepřijde a nejen v UCI závodě by se to dít nemělo.

https://www.instagram.com/p/CqpVjhWtFO8/

3 0
            • roud  

Tohle je regulérní podvod :D to už mohl jít rovnou bez kola a nezdržovat se s tím rámem na zádech :/ snad kolo musí splňovat nějaké technické regule ne ?

0 0
              • BSA  

Tohle je hlavně strašná vostuda. A dle vyjádření pořadatele si to moc neuvědomuje.

0 0
              • orm  

Stejne tak i trat …

0 0
              • Pebe  

tak na závodech můžeš měnit kola a některé komponenty, ale rám kola musí zůstat. Mohl klidně píchnout tolikrát, že už neměl kola, tak dovlekl do cíle aspoň rám ;-)

takže určitě dle regulí :-)

0 0
              • Emp14  

Na jednu stranu to chápu, na druhou když nesplňuje trať podmínky tak proč by je měl plnit on. Zvlášť když na trati kola nepotřebuje :-((

0 0
            • tomxxx  

Máš to nastudované asi lépe, ale do cíle musí dotáhnout původní rám. Za mě podle pravidel a zbytek je problém trati a né závodníka.

0 0
              • roud  

Tohle je jeden z bodů které musí splňovat na startu jak je to v cíli netuším :D

S0418. Závodní kolo je dopravní prostředek se dvěma koly o stejném průměru. Přední kolo je

řídící, zadní kolo je hnací a je uváděno do pohybu systémem šlapání pomocí řetězu.

0 0
              • Pijer  

Já to právě nestudoval, ale předpoklad a myšlenka ze které pravidla vychází je, že se závodník dostane do cíle s oholeným strojem vinou technických problémů a díky tomu ani nezíská výhodu, ale je rád, že už je vůbec v cíli a klasifikován.

Tohle je od začátku kalkulovaný výjeb se snahou získat výhodu.

No a když by tuhle hru v depu zahráli všichni a doběhli jen s lešením na rameni, tak jsme v tom silvestrovském vysílání stopro.

1 0
                • tomxxx  

Tak co ty víš, třeba to výjeb neni. Furt je asi problém v trati, kde se vyplatí celou dobu nést kolo než jet. Takový tratě nedělá ani Véna :)

0 0
            • saxanajam  

Třeba v KPŽ ti startér na začátku řekne, že jediné podmínky jsou cyklistická přilba a STARTOVNÍ ČÍSLO PŘIPEVNĚNÉ NA ŘÍDÍTKÁCH. Jestli to maj v UCI pravidlech stejně, tak se nemusel tahat z celým rámem, stačilo odmontovat rodla s číslem :-D

5 0
              • Heatly  

Při té představě jsem se dost zasmál :-Dať žije cyklistika :-D

0 0
    • Chlebovnik  

Že RedBull TV končí, a od letošní sezóny budou elitní XCC, XCO a DH závody za paywallem, tu zatím neřešíme?

0 0
      • esmo  

Já myslel, že to měl mít Eurosport ?

0 0
      • snas89  

Uz jsme si zanadavali v loni.

Ted uz cekame na zjeveni:)

0 0
      • Stavel  

Red Bull TV byl bezva. Je to škoda. Ale 600 za rok se myslím dá vydržet.

0 0