• greatriderbadmechanic123

    Zdravím, má někdo zkušenost s tretrou shimano xc 702? Jestli je užší, sedí velikost atd. a jestli je dobrá.

    0 0
    • adam1  

      Shimano je v klidu a takové pohodlné ,jestli máš širší chodidlo tak dělají i verzi Wide která je širší .

      Musíš ale zkusit ,už neplatí že shimano brát vždy o číslo větší

      :)

      https://bike.shimano.com/…H-XC702.html

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Shimano tretry SHAM900 černé Skladem 1 pár

      Výprodej Shimano tretry SHAM900 černé

      1 719 Kč MOC 3 049 Kč

    • brtníček  

      Mám a je vcelku široká a hlavně vysoký nárt se tam v pohodě vleze.

      0 0
    • Mike95  

      ahoj nemá náhodou někdo tretry velikost 43 nebo 44. zajímala by mě délka vložky. Nevím jakou zvolit velikost.

      0 0
      • adam1  

        43 píšou délka 27,2 ,když změřím samotnou vložku tak kraj-kraj 28,4cm

        0 0
        • Mike95  

          díky, měl jsem rc9 a taky byli vetší než starší modely, jen jsem se chtěl ujistit že tento model je stejný.

          0 0
      • Copernicus  

        44 28 cm

        0 0
    • unfiny  

      Přijde mi, že u těchto treter od Shimano neplatí pravidlo brát o číslo větší, vzal jsem o číslo větší a jsou mi teda volnější.

      0 0
    • mirage  

      Zdarec chlapi. Tak mam doma tretry Shimano xc702 a zvazuji, či si je necham nebo je vratim. Vypadaji dobre, jen se chci optat, jak to je u nich s prodyšnosti, byli by i na celodenni vyjiždky. A vubec bych se rad optal, jak se vam vnich jezdi a zda je poznat, že je v podražce karbonova vystuha. Děkuji za vaše postřehy.

      0 0
      • mirage  

        Jsou to tyto tretry. https://www.mojekolo.cz/…ml-black-48/?…

        0 0
        • Markony  

          Mam je a jsem max spojený celý den není problém, prodyšnost v pohodě jsem zvyklý na tvrdou podrážku tak nemam problém .

          0 0
          • mirage  

            Diky za reakci. A poznal jsi nejak pri slapani vyhodu te tvrdši podražky? Jinak tretry budou na bajka a tim padem do terenu, mam je tam až strach vzit, jsou takove elegantni :-)

            0 0
            • brtníček  

              Vše v pohodě, jezdím v nich už 4 sezónu a drží.

              0 0
            • karel d.  

              Já je vozím ve 2 verzích, silniční i xc. Trvrdost i 2 boa jsou fajn. Nevýhodu vidím menší prodyšnost a to, ze se lehce odřou. Už jsem kvůli nim kupoval lak na nehty, abych to zamaskoval. Stačí chytit špičkou o přední kolo (silničníkolo) a barva je pryč.

              0 0
      • Paja  

        Mám předchozí model xc701druhou sezónu, podrážka perfektně tuhá, boa drží, boty sedí dobře i na 12+ hodinových jízdách. Prodyšnost – v segmentu závodních ev. dražších sportovních treter s tuhou podrážkou mi přijde, že větší plochy ze síťoviny už nejsou prakticky napříč všemi značkami. Nevím, jestli je to hlavně kvůli pevnosti svršku boty, odolnosti nebo designu, ale míň prodyšný to samozřejmě je. Nijak zvlášť mi to ale nevadí, nohy se mi nějak extrémně nepotí…

        0 0
        • mirage  

          Chlapi děkuji za reakce, tak si je asi necham. Chci hlavne vyskouset jaky je rozdil v tužši podražce. Ted mam Lake 168, ale zdaji se mi taky dost tuhe. Jeli by jste v tech Shimanech i treba Drtiče? Stou prodyšnosti, no uvidime. Dival jsem se jeste na Giro Rincon a nebo Sector, ty by meli dychat dost. Ale i tak vam všem ješte jednou dekuji.

          0 0
          • Paja  

            Jel jsem v nich loni a za týden pojedu zas ;-)

            0 0
          • Paja  

            Ještě jsem si uvědomil, na to, že je to druhý nejvyšší mtb model, tam byla taková základní vložka, kterou jsem hned vyměnil.

            0 0
            • mirage  

              A jakou jsi tam dal?

              0 0
              • Paja  

                Vložky z předchozích dosluhujících treter Pearl Izumi, který byly naopak perfektní, něco podobnýho jako vložky od Giro, na který tu loni jiri psal recenzi.

                0 0
        • Breakpain  

          Sitku jsem driv nebo pozdeji nekde rizl / roztrhl.

          0 0
          • mirage  

            Zdar chlapi. Tak jsem vcera a dnes testnul ty nove XC 702, vcera 2 hodky, dnes 4 hoky a reknu vam, že me tak palili nohy přimo pod kuframa. Znamy mi rilal, že to tak karbon v letě děla. Tak nevim co si mam o tom myslet, a vam totaky tak děla? Vyzkoušim ještě jednou, a pak pujdou dal.

            0 1
            • brtníček  

              Ne nedělá mi to. Vždyť tam máš vložku.

              1 0
            • Espen  

              Tretry z Decathlonu mi tohle dělaly. Nebyly mi malý, ale trochu těsný po stranách a noha se v nich vařila. Pak začne pálit. Na tohle pálení celkově docela trpím.

              Máš úplně slabý cyklo ponožky? Teď jsem pár párů nakoupil v Decathlonu a mnohem lepší.

              Prostě tě tretra nesmí nikde svírat.

              Zkus je mít hodně povolený po vyjetí.

              0 0
              • ladys  

                Může vadit i příliš těsná ponožka.

                1 0
                • Espen  

                  Jasný. Tak nějak jsem to myslel. Jak jsou ty carbon tretry tvrdý, může vadit jakékoliv sevření nohy.

                  Mě to hodně dělá, když mám sevřenou malíčkovou stranu.

                  0 0
            • Markony  

              Mi to dělala slabá vložka do bot přidal jsem druhou a bylo to ok.

              0 0
              • mirage  

                Chlapi nic me nikde netlaci, nesvira. Me nepali cela noha, ale jen pod tema kuframa, ten cely pas od palce po malicek, uz mam strach vnich vyjet. A jeste jak jsou kozene, tak ted vtech hycech to asi taky nebude ono. Celkem me to stve, dam tomu asi jeste tyden a kdyz to nepujde, tak jdou z domu.

                0 0
                • brtníček  

                  Máme tyto tretry u nas 3 a nikdo podobný problém nemá. Všichni spokojeni. Vedro je teď v čemkoliv.

                  0 0
                  • mirage  

                    Tak co to pak dela, je to tim karbonem? Ale pritom zas tak moc tvrde nejsou, chodit ye vnich da normalne. Zkusil jsem dat trochu hrubsi vlozku.

                    0 0
                • Espen  

                  Podle mě nic tlačit nemusí, stačí, že se ti chodidlo při šlapání roztáhne, opře se malíková strana o stěnu boty a začne to pálit po čase.

                  Takhle jsem musel vrátit tretry z Decathlonu. Koupil Ekoi, který jsou strašně podobný, kožený, černý a v těch problém nemám. Zajímavý.

                  Taky ti ale tahle tretra prostě nemusí sedět.

                  0 0
                • Mikikuba  

                  Většinou je důvodem zahnutí podražky v tomto místě, které ti nesedlo. Tohle se pozná až při jízdě. Pokud teda botu fakt nemáš při jízdě utaženou to je alfa a omega.

                  0 0
            • cyklista86  

              Stoupni si bosou nohou vedle te tretry a vyfot to. Hned ti reknu jestli je tretra moc uzka nebo ne. :) Jinak mas vysokou klenbu nebo spis plochou nohu? Jestli mas vysokou klenbu, tak potrebujes i vlozku ktera podpori tu vysokou klenbu. Jinak se stane presne to co popisujes. Po nejake dobe se ti ta klenba zborti v te bote. Tim se ti roztahne predni cast nohy a bota zacne tlacit coz se projevuje palenim. Ted v tech vedrech se to jeste umocnuje protoze se tkane roztahuji a jeste ta noha trocu natika..

              0 0
              • mirage  

                Tady ti posilam fotku, jak jsi chtel. Jinak me fakt nikde netlaci, jsou v predni časti spis širši. Jak piše jirl, pali me predni čast chodidla, toto me pali.viz foto červena čara

                0 0
                • cyklista86  

                  Ano ta bota ma nevhodnej tvar na tvou nohu. To snad vidi i slepej. To v kombinaci s karbon podrazkou, nevhodnou vlozkou bez podpory pricne, ale taky podelne klenby a tim teplem co ted je ti zpusobuje ty problemy. Ty bys potreboval aspon tretry ve verzi wide a nebo idealne bont. Ktera ma tvar spicky prave na chodidla jako mas ty a jako ma vetsina lidi.. Zasadni je ale ta vlozka ktera ti podpori jak tu pricnou tak podelnou klenbu, ale s temahle botama v tomhle vedru si myslim, ze by to stejne po nejake dobe zacalo.. Az bude teplota rekneme kolem 20 stupnu kdy se tkane spis stahuji, tak to bude vyrazne lepsi.. Ale jak rikam ultimatni reseni vlozky na miru a dostatecne siroka tretra lake/bont…

                  1 0
                  • mirage  

                    Da se nekde najit o kolik je sirsi wide verze oproti normalni?

                    0 0
                    • cyklista86  

                      U shimana netusim. U Lake maji na webu tabulku.

                      0 0
                      • mirage  

                        U Lake vim, ale shimano ma jen velikosti, ale šiřka neni nikde. Jak ale pišu, zkusim ještě par vyjezdu a jak to nebude ono, a trapit se vnich nechci, tak pujdou na bazar.

                        0 0
                        • Stavel  

                          Mám pocit, že to je 5mm navíc. Moc to není, ale poznat to je.

                          0 0
                          • mirage  

                            Zkusil bych i ty Shimano Wide, jen to tak doma nepoznas, az kdyz vyjedes a zatižiš je, tak se muze stat to stejne, co ted. A za chvili si muzu otevrit obchod s tretrama :-))

                            0 0
                            • Espen  

                              Tak je zkus trochu roztáhnout. Třeba stačí málo a bude to v pohodě, když říkáš, že tě nikde netlačí.

                              Namočit tlustý ponožky a nacpat se do nich a chodit doma. Já dal tretry u nás do obuvi, kde mají takový roztahováky na boty. Oni i ty tretry trochu povolí.

                              0 1
                              • mirage  

                                Jo to by se dalo, jen kdyz to nepomuze a bude to delat dal,tak je uz neprodam, protoze budou roztazene. Dal jsem jinou mekci vlozku a uvidi se.

                                0 0
                                • Espen  

                                  Ale oni se neroztahnou že se budou zouvat. Jen třeba povolí podle tvé nohy.

                                  0 0
                                  • cyklista86  

                                    Asi vyzkousim tohle https://www.zdravy-nakup.cz/…42-46-p47296?…

                                    bude se me to hodit i na normalni boty. Ve kterych taky musim trpet prvnich par mesicu nez je roztahnu..

                                    0 0
                                    • Espen  

                                      No, ale to vypadá dobře. Někdy prostě jsou boty při zkoušení v pohodě, pak v nich někam jdeš a ono se projeví, že začne nějaký šev tlačit, dřít a to je pak něco to vydržet, než si noha zvykne.

                                      0 0
                                • cyklista86  

                                  Lake cx201. Tak si predstavuju letni tretry. Plno prostoru v te predni casti a jeste ten material bude paradne vetrat.. Jen teda to bude asi nachylne na oder.. https://www.lakecycling.com/…rt-plus-last

                                  0 0
                                • makimaki  

                                  Spíš bych řekl, že to chce jinou tretru. Tvoje noha do toho Shimana asi nebude pasovat, zkusil bych nejdříve wide verzi, máš standardní normální velikost, takže to je výhoda. Já kupuju Northwave a po cca 20 letech budu muset změnit značku směrem ke širším tretrám, noha se rozplácla …

                                  0 0
                                  • orm  

                                    Ja kdyz jsem v zime kupoval svoje tretry, tak jsem si z bike24 nechal poslat 4 pary – 46, 46 wide, 47 a 47 wide. Roky jsem vozil shimano 46, ale co jsem loni vozil 701, tak mne take pri delsich jizdach palila noha. Nakonec jsem vybral 47 wide. Ta wide verze je poznat oproti ne-wide.

                                    0 0
                                    • cyklista86  

                                      Predpokladam, ze si je musel vsechny zaplatit a pak to resil jako vraceni zbozi penez a nebo to ma bike24 nejak lepe vymyslene?

                                      0 0
                                      • orm  

                                        Ano, musis je vsechny zaplatit a resis to jako vratku. Bike24 ma vraceni zbozi zdarma. Muzes si to i objednavat postupne, vracej i postovne, takze ho zaplatis ve vysledku jen jednou, ale mne se libila ta moznost mit 4 pary vedle sebe a vybrat ty, ktere mne nejlepe sednou.

                                        3 0
                              • Fofrník  

                                Jenže tohle fungovalo, když bývaly boty kožený. Dnes už tohle moc nefunguje. Když už chceš tvarovat současné sportovní boty, musíš svršek zahřívat – zpravidla fénem. Jenže když to přepálíš, botu zničíš, když to uděláš dobře, ale nebude to stačit, boty už neprodáš.

                                2 0
              • mirage  

                Prvni vyjezd jejich vložky, po hodine jizdy paleni. Dnes jsem dal ortopedicke vložky, prikladam foto a po hodine zas paleni.

                0 0
            • jIrI___  

              Z XC702 jsem pro testování měl úplně stejný pocit takového zvláštního pálení prví třetiny chodidla, u žádných jiných treter jsem se s tím ještě nesetkal. A to jsem je zkoušel na jaře, ne ve vysokých teplotách :). Přisuzuju to nevhodnému střihu na mou nohu, tretra mi byla spíše užší v oblasti prstů.

              0 0
              • Fofrník  

                A proto dělá Shimano modely treter v širší verzi WIDE. Mám druhým týdnem XC902 ve verzi WIDE a jsem maximálně spokojený. Předtím jsem vozil pouze Bontrager. Byly v pohodě do cca 100km, potom mě začaly postupně pálit chodidla v oblasti za prsty. Dalo se to eliminovat postupným povolováním treter, ale na 150. km už jsem jel v podstatě s úplně povolenýma tretrama.

                Nakonec jsem před nedávnem koupil ty XC902 (XC9) se širším fitem Wide a ani po stovce nevím, že mám na noze nějaký tretry.

                0 0
                • cyklista86  

                  Tak uplne povolene tretry je normalni. To ja obcas jezdim tak, ze si vytahnu nohu z tretry, polozim na ni a slapu.. :D

                  1 1
                  • ladys  

                    To máš asi špatně tretry, když nevydržíš pár hodin…

                    0 0
                  • Fofrník  

                    To si můžeš dovolit na nekonečných rovinatých cyklostezkách. U nás v lesích do těch technických stoupání ani ze srandy.

                    0 0
    • Fofrník  

      Třeba to pomůže.

      Změřil jsem šířku samotných vložek předchozích treter. Bontrager XXX = 9 cm. Shimano XC9 Wide = 9cm (viz foto).

      Zásadní je ale konstrukce svršku tretry. Vnitřek treter se totiž nelisuje do tvaru „vaničky“, kam se chodidlo ponoří, ale podešev se lisuje jako placka, čili šířka vložky je podružná.

      Naopak zásadní je právě svršek, který musí být pro širší chodidlo vyboulený do stran. A nestačí jen to, jak mi řekl můj známý, který je ještě vyučený švec a má opravnu obuvi. Výrobce už dopředu musí počítat s trochu jiným střihem svršku.

      Předchozí Bontrager XXX – stejná velikost jako současné XC9 Wide (EU42) měly šířku 9,4 cm (foto už nemohu udělat, tretry jsem prodal). Současné XC9 Wide mají šířku v nejširším místě chodidla 10,2 cm.

      0 0
      • mirage  

        Udelam asi jeste jeden pokus, objednam si je ve Wide a uvidim kak sedi. Mam totiž, ještě jeden problem, mam dost nizky nart, tak že jak pak stahuji botu, tak už jsem kolikrat na konci a skoro to neni ztažene. Vim jak jsem mel kdysi kopačky a stahl jsem je, tak tam kde vedli tkaničky, tak to jsem mel uplne u sebe. Vždy jsem zaviděl lidem co meli vysoky nart.

        0 0
        • cyklista86  

          Tak ja mam presne opacny problem a muzu te uklidnit a ujistit, ze opravdu neni o co stat. :))

          0 0
          • brtníček  

            Mám vysoký nárt a právě tyto Shimana mi jako jedny z mála vyzkoušených bot různých značek sedly nejlépe.

            0 0
        • makimaki  

          Tak ještě, že to nemáš jako Cimrman, který měl srostlý palec s malíčkem. U těch Lake mají docela propracované určování velikosti boty i pěkné tabulky normální a wide boty. Nejlepší varianta objednat 4–5 párů domů a zkoušet jako orm.

          https://www.lakecycling.com/…s/size-guide

          0 0
          • cyklista86  

            Pro zajimavost. Mam 45 wide a kupoval jsem si ty jejich karbonove vlozky a ty jsou velikost 46 a sedi na ty 45. Takze je dost mozny, ze 45 wide je proste 46 heh..

            0 0
          • mirage  

            Lake tretry znam dost dobre. Prvni MX 101 s tkanickami, druhe MX 168 normalni. Chtel jsem ted zkusit neco jineho s karbonem. Je taky možne,že to nemusi dělat šiřka tretry, ale že tam je ten karbon zespodu. Zvažoval jsem, že se vratim k Lake a zkusil bych MX 238 . Ale jak pišu, trochu podezdřivam, že to je tim karbonem. Ty MX 168 bez karbonu byli taky užši a toto niky nedělali, a citil jsem že se při švihu lehce roztahla noha a je v tretře noha těsna. Ježděno vnich 80–120 a nikdy nic. Shimano s karbonem, po ani ne 20km, pali břiška prstu. Dal jsem mekči vložku, lehce posunul kufry dozadu, tak zitra uvidim co se bude dit.

            0 0
            • cyklista86  

              Ano proste karbon ti nezapruzi jako plastova podrazka, takze celou dobu se zatezuje mensi plocha chodidla ktera je v kontaktu s vlozkou. Proto je u tech karbonovych treter tak dulezita vlozka, ktera ti podpori jak tu pricnou, tak tu podelnou klenbu a tim se ta zatez rozlozi na cele chodidlo.. Kufry moc vepredu taky nadmerne zatezuji spicky. Logicky cim vic je osa pedalu dal od stredu chodidla. Tim vic se ty spicky zatezuji a protoze je velka paka na kotnik, tak se nasledne pretezuje vsechno od lytka dolu..

              0 0
              • mirage  

                Tak jak to tak ctu, tak se ****** na cyly karbon v podražce, koupit zas plastovou podražku a budu mit klid. Chtěl jsem vyzkoušet jake to je jezdit s tvrdši podražkou, jestli to bude mit nějaky přinos. Jako citim, že každe šlapnuti nějak vic kolo posune, ale za cenu paleni břišek prstu. A jak to u tebe čtu, tak abych si tim karbonem, co jsem myslel že mi přinese nějaky přinos, spiš neodrovnal chodidla.

                0 0
                • cyklista86  

                  Zase tak rychle bych to s tema karbonama nevzdaval. Fakt potrebujes proste sirsi typ boty a vlozku do nich, ktera ma pevnou a vysokou podporu klenby.. Hlavne jak jsem psal si uvedom, ze jsi zkousel ty tretry ve vedrech, kdy se ty nohy roztahuji a otikaji fakt rychle.. Ja s tim mam taky problem v tehle vedrech, ale jak je 20 stupnu tak pohoda.. Objednal jsem to kopyto na roztahovani. Snad si ty tretry neznicim. :D

                  0 0
                  • mirage  

                    Tak jsem si dnes byl vyzkouset Shimano Wide a to ne, je to fakt uz siroke a mel jsem je jak gumaky , uplne se mi krabatili vepredu. Jinak tu vložku co pišeš, tak tu už jsem tam mel a to me asi nejvic palili ty břiška prstu. Byla to ortobedicka vložka. Dnes jsem koupil v Canisu gelovou vložku, co ma v oblasti břiška dost měkkou vrstvu a ma i podporu klenby, tak uvidim. A šanci jim dam tak maximalně 2 mesice a pak to udělam jak Jirl a vratim se k obyčejne tvrde plastove podražce.

                    0 0
                • jIrI___  

                  S tím karbonem jsem si prošel podobným vývojem. Začínal jsem na měkkých turistických botách, přes sportovnější až po extra tuhé s karbonovou podrážkou a následně jsem se vracel zpět na střední až měkké boty, u kterých jsem zakotvil. Nejezdím žádnou velkou kudlu a to pohodlí měkké přizpůsobivé boty mi je příjemnější než perfektní přenos energie u karbonové podrážky.

                  0 0
                  • mirage  

                    Tak si po měsici ježděni v tretrach shimano xc702 zacinam zvykat, ale je vnich dost,dost teplo, spiš horko. Jako prodyšnost je nic moc. Asi zkusim jestě objednat Giro Sector, ty by mohli byt o dost vic vzdušnějši. Kdyby tam shimano dalo jednu dve sitky, hned by to lip větralo.

                    0 0
    • Bobsonov  

      Objevil jsem je v akci za trojku a hned jsem po nich skočil.Dnes první výjezd něco přes 2 hoďky. Dostaly opravdu zabrat a zdá se že budou v klidu. Nicméně už tady padlo-předchozí Force 43 a byly trochu větší, tyto 44 a v pohodě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.