• riven

    Jezdí někdo z Vás todle kolo? Hodí se mi jakákoliv zkušenost.

    Měl jsem možnost se na něm chvíli svést, v XL váha 10.1kg bez pedálů, xt výbava, lehká kola, celkem raketa, ale cena, 82000kč, je pálka.

    Má s ním někdo dlouhodobější zkušenost, případně porovnání Elite SL 2013 a Superfly Comp 2013?

    Je cena 82000kč výhodná?

    http://www.trekbikes.com/…00_elite_sl/#…

    0 0
    • riven  

      tady je správný odkaz na hardtail:

      http://www.trekbikes.com/…ly_elite_sl/#…

      0 0
    • Breakpain  

      Oproti levnějšímu modelu si připlatíš X%, ale už to nebude o X% zlepšení, komfort se zvedne, ale ne o tolik, kolik v poměru doplatíš.

      Nicméně je to hobby a i nepatrné zlepšení mi udělá radost. Pokud ty peníze můžeš postrádat, udělej si radost, za předpokladu, že už víš co chceš a nebudeš to za rok točit :-) …

      0 0
    • Azmir  

      Tak kolo to je slušné, otázka jestli ti stojí za ty prachy, myslím že u canyonu se dá sehnat o dost levněji ještě lépe vybavené kolo a nějak technologicky určitě pokulhávat nebude. Zase otázka, jakou váhu má pro tebe nákup v kamenáku oproti internetu.

      Jinak je pozdim, koukl bych možná na nějaké výprodeje u jiných značek.

      0 0
      • riven  

        O Canyonu jsem taky uvažoval, ale nemám šanci tyhle kola vidět osobně. Přeci jen kupovat kolo za 60–75000 kč bez odzkoušení je celkem risk…

        Musel bych případně zajet přímo do Koblence do Německa, na což teď nemám čas…

        0 0
        • Azmir  

          Nebo se můžeš zeptat tady na foru, jestli ho nemá někdo v tvém okolí a nenechal by tě projet ;-)

          Jinak jak říkám, koukl bych i po jiných značkách, treka mám v hlavě uloženého jako celkem drahou značku.

          0 0
          • nitraq  

            Celkem drahá značka to je, ale ve výprodeji se dá narazit na zajímavý kousky.

            0 0
            • riven  

              Rozhoduju se mezi Superly Comp 2013 a tímto Elite Sl 2013.

              53000 /přidána karbonová řidítka i sedlovka/ vs 82000kč.

              Obě kola jsem měl možnost zkusit, Elite SL je o kilo lehčí.

              Comp je na Sramu X9,nemá zadní pevnou osu a avid 7 brzdy,

              ale pocit z jízdy velmi dobrej. Elite Sl je raketa.

              Jako hobby jezdec zvažuju jestli těch zhruba 30000kč navíc má smysl. Chci si udělat radost novým kolem, ale zároveň se nechci zruinovat… :)

              0 0
              • Breakpain  

                Tak sis odpovedel. Vezmi tu nizsi radu, i tak to bude pecka ;-)

                0 0
              • ToBla  

                Doporučil bych Ti spíš model 2014– Superfly 9.8, má nový rám se zkrácenou zadní stavbou a lepší výbavu- kompletní XT, DT kola a obě pevný osy. Tohle kolo bylo letos za hodně zajímavý peníze a určitě se pod 60tis dá sehnat.

                http://www.trek-bikes.cz/…ly-9–8/p-375

                0 0
                • riven  

                  Na tohle kolo jsem taky koukal, objevila se XL verze u dodavatele, ale pak zase nějak zmizelo…

                  Zkoušel jsem L velikost a zdálo se mi hodně těžký,

                  oproti třeba tomu Superfly Compu…

                  0 0
                • McBlacky  

                  tohle byl letos jeden z nejlepších kupů od zavedených značek. za 70 tyček fakt vyvážený kolo, max dát jiný ráfky aby to šlo na bezduš a hotovo.

                  0 0
                  • ToBla  

                    Tyhle ráfky jsou určitě bezdušáky. Kamarád má Superfly FS9 (má stejný kola) a byly tam navíc ventilky pro přestavbu.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      má ho od nás Hofi a vím, že ráfky měnil. ale možná kvůli váze teda, měl jsem za to, že kvuli UST řešení.

                      Když čtu popis, píšou že to je ust kompatibilní, tak asi je. Tím pádem je to komplet kolo bez nutnosti úprav. Se mi líbí i ty ESI co dávaj

                      0 0
                • bimjeam  

                  Mám superfly 7 a myslím, že bike je to dosť vydarený. Osobne by som ale radšej bral asi najlacnejšiu karbónovú verziu a vymenil kolesá. Lineárny chod reby tiež nemusí každému vyhovovať. Každopádne superfly 2014 v karbóne, s foxou a ľahkými zápletmi je skvelá voľba. Do 2013 by som ja osobne nešiel už len kvôli tým osám a dlhej zadnej stavbe

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.