• martty007

    Ahoj,

    nemáte někdo na autě střešní příčníky Thule WingBar EVO se 127cm lištami? Potřeboval bych vědět, jestli se na to vejde 5 kol? Dvě dospělá (26´) a tři dětská kola (16´, 20´, 24´). Držáky nemám, takže zvažuju jestli Thule 598 nebo skladnější 532.

    Děkuji za reakce.

    Márty

    0 0
    • Johny_r  

      Úplně neporadím, protože mám příčníky HAKR a z hlavy nevím délku. Co vím, je, že jsem na ně dostal 5× Thule 598, ale bez kol. Byly na střídačku a na doraz na sobě. Dostat tam takhle kola by asi nebylo jednoduchý, pokud by to vůbec šlo. S těma dětskejma bych to úplně nevylučoval. Počítej ale s tím, že děti rostou a kola se budou rychle zvětšovat.

      0 0
    • BikerM  

      Neporadim uplne ke konkretnim pricnikum, ale v minulosti jsem neco podobneho resil a nakonec nejlepsi reseni bylo sundat pedaly a u jednoho kola snizit sedlo. Myslim, ze tenkrat to vyslo taky na pet kol, ale dospelackych a na home made vyrobenych drzacich (ktere jsem se pak casem zacal bat pouzivat, protoze to nemelo zadne tüv certifikaty a tak – i kdyz to bylo na 200% bezpecnejsi nez kdejakej kupovanej drzak).

      0 0
    • Velomiwookie  

      Ja na origo passat pricniky ktery by mely mit asi 120 narval 4 598 a to jen tak tak, takze bych tomu mocn nedaval

      0 0
    • Smazaný účet  

      uplně neporadím ale já bych koupil max 4 držáky a tu dětskou 16ku jen přikurtoval.

      Když se vozí 4 dospělácká kola tak většinou musíme sundávat sedla (nebo minimálně zasunovat) ale sundat je lepší.

      navíc docela pochybuji, že u malých kol 16 a 20 bude rámová trubka dost vysoko aby to šlo rozumně upnout do držáků.

      0 0
      • Johny_r  

        16" jde do 598 upnout úplně v pohodě. Teda asi jde o konkrétní model a tvar rámu, ale SUP Fly jde. U 20" bych se nebál.

        0 0
        • Smazaný účet  

          dík za info.. já mám jen hakr :)

          0 0
          • Johny_r  

            Teda teď vidím, že trochu kecám. Sup FLY, co máme, je 20". Ta jde úplně v pohodě. Ale 16" Woom jsem vozil na střeše taky, takže by to snad jít mělo. Omlouvám se za drobnou mystifikaci. Každopádně bych to aspoň u tý 16ky zkusil s konkrétním kolem.

            0 0
            • felix.org  

              16" Core jsem taky v pohodě vozil v Thule 591, ale jak říkáš, potřeba zkusit.

              0 0
              • Breakpain  

                A v cem by byl problem? S ramenem se da hybat, stejne jako s pasky .. ?

                0 0
    • rasto  

      zaptám se jinak, když ještě nemáš ty držáky. nezvažuješ raději na kouli? resp. 4 na kouli a jedno na střechu?

      0 0
    • Jardo  

      Takhle vypadají 2× 26 a dětské 2 × 24 na příčníkách 118 cm. Přidej si 9cm a udělej si představu. Nosiče se tam asi vejdou, poskládat tam kola bude možná tetris. Možná je dobré počítat v budoucnu s upgrade na větší kola, širší řidítka na nových kolech. Lepší fotku nemám, tohle je výřez z toho co jsem našel v telefonu.

      Dokud byly děti menší, tak jsem 16ku vozil ještě v kufru.

      0 0
      • karelH  

        Vždyť tam máš z každé strany ještě 10 cm prostor. Minimálně teda zprava …

        0 0
        • Auditor  

          Ale uz hagusy (podelmiky"a pres ne prece nosic nenasunes… nevyuzivas-li montaz do t-drazky.

          Edit – aha, spatne jsem se podival, tady je to v t-drazce

          0 0
        • Jardo  

          Já tam 5 kol dostat nepotřeboval :) 5 nosičů se tam vejde, ale asi bych musel na některých kolech otočit řídítka o 90st, jak je fotka od rotkaf níže. Ten tam má ale jiný typ nosičů a má to na 127cm příčníku.

          Už takhle jsem musel mít určitou kombinaci kol vedle sebe, protože se řídítka potkávaly různě se sedlem nebo rámem kola vedle. A na okraj jsem to nedával taky proto, abych nepřečníval řídítkem za zrcátko za profil auta. Ve zúženích na D1 se někdy jezdí dost natěsno (třeba vedle kamionů).

          Dával jsem to sem jenom jako ukázku jak vypadají 4ks na 118cm, ať má tazatel představu.

          0 0
    • martty007  

      Děkuju za reakce. Obvolával jsem prodejce nosičů a v jednom shopu mi řekli, že mají i půjčovnu a pravidelně jednomu zákazníkovi půjčují 5×598 a na tu 127cm pět kol dá. Tak jsem se trochu uklidnil, ale stejně je mi jasné, že to bude očistec a strašný puzzle. Nemám na autě kouli, takže jsem začal u té střechy. Navíc mohu mít od kamaráda tyto příčníky (EVO 127cm) za 5000,– Kč. Prostě se to nabízí. A co koupit 5×532? Ty jsou užší ne? Nebo to není o držácích, ale prostě jen o šlapkách a řidítkách?

      0 0
      • rotkaf  

        5 29" bicyklov v pohode vojde ( síce štvorcové priečky) keď máš viac veľkostí tak ani nemusíš posúvať sedlá alebo riadidlá ( aj keď chalani sú už naučený otočiť riadidlá, nemusíš rozmýšľať kde ktorý bol)

        0 0
    • rotkaf  

      .

      0 0
    • karelH  

      Mám 135 a těch 5 kol normálně vozím. U větších kol bych řekl, že by to mělo jít. S těma malýma může být trošku problém to tam poskládat, ale taky by to mohlo jít.

      0 0
    • Vejdel  

      Můžete mi prosím změřit, na jakou nejmenší rozteč podélníků se s příčníkem 127cm, případně 135cm dostanete?

      Díky

      0 0
      • Vejdel  

        Žádný majitel ochotný přeměřit by se nenašel?

        0 0
        • cibi  

          pokud dotazem myslíš jaká je nejmenší možná vzdálenost mezi nosiči kol, tak jsem podle poznámek používal na 21 cm osa-osa.

          ale- jednalo se o příčníky Hakr a nosiče na kola typu „plechová hrůza“

          Prostě jsem měl ty svislé trubky co drží rám téměř na dotyk s plechovým žlabem.

          kola (resp nosiče) byla otočena jedno dopředu , jedno dozadu.

          0 0
        • Radek A. S.  

          Nevím, jestli jsem porozuměl otázce, ale abych dostal na Passata Varianta příčníky z nějakého většího auta, drobně jsem musel zespodu upravil drážku ve které drží patka – asi o centimetr jsem ji prodloužil horní frézkou :-) Originální řešení bylo asi na auta, která mají širší střechu a tím pádem podélníky dál od sebe … Jo jasně, fréza nebyla ráda, ale šlo to překvapivě lehce. Nebo si pohrát s pilníkem a doladit hloubku zasunutí patky pilníkem …

          1 0
          • Radek A. S.  

            Tak jsem ještě zaběhl do garáže. Passat Variant r.v. 2004 – vepředu rozteč podélníků 91 cm, vzadu rozteč 88 cm (vnitřní hrany). Před úpravou se nedaly 127 cm příčníky upnout, po úpravě v pohodě.

            1 0
        • goofy  

          Časem změřím, ale mám je teď na autě, a nechce se mi je sundávat. Ale auto už je zasviněné jak cyp, tak asi půjde do konce týdne do lázně, a tím pádem je sundám.

          Nač ti to vůbec je? Není lepší koupit tyče určené přímo pro tvé auto?

          0 0
    • Smazaný účet  

      Vážení, a zjišťovali jste si vůbec maximální zatížení střechy vašeho vozidla? Např. u Octavie je to 75kg! Jak do této hmotnosti chcete nacpat příčníky, 5× nosič a 5× jízdní kolo?

      Mimochodem ty Thule Wingbar mají nosnost 100kg, takže i kdyby střecha auta unesla více, 5 kol + 5 nosičů už bude na hraně i pro samotné příčníky!

      0 0
      • krabica  

        Musíš mít lehká kola. Jinak to maximální zatížení není ani tak kvůli nosnosti, jako kvůli změně jízdních vlastností…

        1 0
        • Smazaný účet  

          Otázkou jak je dimenzovane uchycení těch příčníků do karoserie.

          Samotná střecha unese 2 tuny protože auto když se při nehodě převrátí na střechu tak se nezbortí..

          0 0
    • popokatepetl  

      délku příčníků nevím, ale je to skládačka na milimetry.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.