Test z VELA 2-2013 - test termoláhví

117 nepřečtených
  • sharkeeCZ

    Nazdar lidi, nemáte někdo odkaz na čitelný test termoláhví z Vela z čísla 2/2013? Již jej nemám a rád bych si test přečetl před nákupem termoláhve. Díkdy předem

    http://www.ivelo.cz/…013–2/obsah/

    0 0
    • oberleutnant Weiss  

      Kdyby ti to nestačilo takhle prasecky nafocené, zkusím někdy vyhnat pavouky ze skeneru…

      0 0
      • Ricci  

        No ten Zefal otestujem,

        na mall.sk stoji len 7 eciek,to stoji za vyskusanie

        0 0
        • sharkeeCZ  

          tuhle lahev jsem mel vyhlidnutou, ale nenasel jsem zkusenosti. Na netu se da objednat za 199 Kc, coz je rozumna cena.

          0 0
          • vasek80  

            Shodou okolností jsem chtěl dnes objednat tu Ibera z kupkola, a nebo jsem ještě váhal nad jednou Elite, ale nakonec vzal také tu Zefal.

            0 0
          • Trance  

            Koupil jsem si ji a fakt bida :-( v +3 tak hodinu a uz je piti ledovy. Je videt, ze ten studenej vzduch pri jizde je neco jinyho, nez kdyz ta flaska stoji na stole…camel pod bundu je lepsi :-)

            0 0
            • vasek80  

              Asi máme každej jinou představu pod pojmem ledové. Když do mí naleju lehce teplej, spíš vlažnej, čaj tak po hodině a půl, kdy byla už jen 1/4 byl studenej a byly 4st. Posledně jsem tam nalil vodu z vodovodu tedy nějakých 20 st. co bylo v trubkách a po hodině a půl v 6 byla stále teplejší jak v normálním bidonu po půl hodině a určitě neměla pod 10 st.

              0 0
      • sharkeeCZ  

        super, diky moc, tak to staci ;-)

        0 0
      • vasek80  

        Jen tak pro zvědavost mohl bys to hodit někam ve větším rozlišení?

        Dnes jsem testnul tu Zéfal a jsem spokojenej.

        Teplota po celou dobu 5 st. průměrná rychlost 23,5 km/h, délka vyjižďky necelé 2 hodiny.

        Nalil jsem tam vlažnou vodu. Odhadem 30 stupňů. Půl hodiny jsem občas usrkával, pořád byla voda vlažná. Po půl hodině začala být cca do hodiny a čtvrt přijemná k pití a po hodině a půl když zbývalo na dně jen pár hltů už byla celkem chladná, ale ještě rozhodně neměla venkovní teplotu.

        Já moc v zimě nepiju a tak mi to stačí. Ideál pro ty co víc pijou by byl natočit do izolační vlažnou vodu a k tomu malej normální bidon, kterej se vypije během prvních desítek minut a pak pít z té izolující.

        Jsem spokojenej.

        0 0
        • sharkeeCZ  

          díky za uživatelský test

          0 0
        • Raf  

          Ahoj, jak je prosím ta Zéfal vysoká?

          0 0
        • vasek80  

          Včera jsem jel hodinu a půl, byly 4 st. Dal jsem do ní teplej čaj, spíše vlažnější a tak nějak po hodině a půl byl studenej. Z té počáteční vyšší teploty to chladlo rychle, ale pak to jde pomalu ač to v lahvi ubývá.

          Tipl bych to tak, že když se do ní naleje čaj, kterej je na pití tak akorát horkej, tak po dvou hodinách to bude ledovej čaj skoro jako z lednice. Tedy při teplotách těsně nad 0.

          0 0
          • Ricci  

            Ja to robim tak,ze tam nalejem horuce pitie,prvu polhodinu sa to neda pit,ale potom parada aj po 2 hodinach

            0 0
      • Smazaný účet  

        zajímalo by mě srovnání s termoskou z ikey. :-)

        0 0
        • Ricci  

          Kazda termoska je 100× lepsia ako termoflasa na bajk :-)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            …dokud nepotrebujes pit za jizdy.

            Termosku nezmacknes, a kdyz zmacknes, tak se uz nenarovna, o uzaveru nemluve :-)

            0 0
        • K2  

          Taky jsem to chtěl napsat.

          V minulosti se to už tady probíralo – Ikea termoska myslím 0,5 sedí velikostně do držáku na cyklofalšku.

          Jediná nevýhoda – je potřeba zastavit, když se chceš napít.

          Teplotu drží ale spolehlivě.

          0 0
          • Paja  

            Nesedí, je užší, jednu dobu jsem ji vozil nacpanou do uřízlé litrovky od isostaru, kam to sedlo přesně.

            0 0
    • Extremist  

      Testoval nekdo tohle? 0.65l ELITE ICEBERG Ma dobry objem a udavaji 2–4 hodiny…

      0 0
      • Soreno  

        Malýmu jsem na ven koupil Elite Iceberg 0,5l a rovnou ti říkám 2 hodiny jsou utopie. Já s tím teda počítal má to jen na to, aby nepil vyloženě ledový pití, když jsme venku.

        0 0
    • rock  

      Myslím, že mám doma tu Zefalku a v mrazech je to naprosto ku ho*nu. Pití vydrží vlažný tak půl hodiny, po hodině je studený. To už mi přijde použitelnější prachobyčejná nerezová termoska. Ty menší se vejdou (s troškou násilí) do košíku (pokud možno do těch nejlevnějších hypermarketových drátěných, které se dají trošičku přizpůsobit)…

      0 0
      • Ricci  

        tak tak, v mrazoch vozim nerezovu termosku, aj po 4hod je to stale horuce :-)

        0 0
      • Honzis  

        já jsem taky Zefalce na chuť moc nepřišel – je to tak do 2hod v –5C a to je strop. Nepřekrytý náústek zamrzá, věčně mi kape podle uzávěru a pak se tvoří led až na lankách k řazení (na silničce). Vozím i nějaký obyč z Lidlu a viděl bych to nastejno. Lepší dát obyč flašku do dresu pod bundu, ale ne každý to snese.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Poridil jsem na zimu Elite nanogelite, a pokud to vydrzi v –5C 2–3h bez ledove triste, tak budu spokojen, na teplem caji netrvam. Zatim dobry, ale jeste nemrzne.

          0 0
        • ELx  

          Přesně tak. Nejlepší je klasická flaška do prostřední kapsy dresu.Vydrží vlažný celou dobu.

          0 0
          • ememem1  

            omyl, najlepsi je bufet a v nom varene vino alebo caj s rumom. inak suhlas ze tieto tzv. termoflase su nepouzitelna chujina. minimalne v pomere cena/vydrz/ma­nipulacia/objem tekutiny.

            0 0
    • zarkow  

      nemáte někdo zkušenost s „cyklotermoskou“ Elite Deboyo?

      0 0
      • capo  

        Furt nikdo? Ta by pod nulou mohla něco vydržet, ne?

        Včera byla v newsletteru kupkola a dneska ji chytráci mají jako „nedostupnou“ a to jsem ji chtěl objednat…

        0 0
        • Delkim  

          mám a používám, letos pod stromeček očekávám novější verzi s lepším zavíráním

          dávám si tam horký ionťák a když začnu po hodině pít tak je to ještě lehce teplé (přo teplotě venku 3–4 nad nulou)

          vyzkoušel jsem xxx typů termo lahví a s touhle jsem zatím spokojen nejvíc

          0 0
          • 01carbon  

            kde kupuješ novou verzi (líný hledat) ? Mě se ten uzávěr (bez sosáčku) protáčí – ale zatím si vždy dal říct a nedonutilo mě to nějak to tunit. Když to teď vezu v kole tak po 4hod to má tak 20–25st. C (nalívám horký čaj a lahev ještě předtím vyplachuji vařící vodou). Když v batohu tak po 4hod docela horké. Z toho sosáku se pije pěkně blbě jak to nevyrovnává tlaky :-)

            0 0
            • Delkim  

              nevím, to kupuje manželka :)

              0 0
            • capo  

              No fotku nové verze mají třeba zrovna na kupkole, ale tam není dostupná :)

              0 0
              • 01carbon  

                Aha – zase někdo chytře pojmenoval dvě různé věci stejně – já mam Deboyo CocaCola

                https://www.kupkolo.cz/…00ml_z98149/

                0 0
                  • Rorejs74  

                    Hmm, já jsem asi před 14-ti dnama dostal z KupKola tu s tím zobáčkem jako je na tady. Ze začátku se z toho nepije nic moc, ale čím je tam toho míň tím je to lepší. A dá se napít i za jízdy a se zimníma rukavicema, takže za mně spokojenost :)

                    0 0
                    • Delkim  

                      jj, to sedí, tohle je podle mne ten nový model, tuhle očekávám pod stromečkem :)

                      0 0
                      • 01carbon  

                        Obě tyhle termosky byly již loni. Kupoval jsem obě a s tím, že jednu si vezme kamarád. Na mě zbyla CocaCola.

                        Když se chceš napít tak do ní musíš napřed „fouknout“. Teď v zimě nechrtím, takže jsem začal vozit to druhé víčko bez sosáčku a vydrží teplá trochu déle a na pití si holt zastavím. Když se víčko (jakékoliv) víc utáhne po nalití horkého nápoje tak potom jde špatně povolit.

                        0 0
                        • pendergast  

                          To má nerezový povrch?

                          Ako to drží v košíku a ako je to odolné nárazom?

                          0 0
                          • Rorejs74  

                            Podle mně je to nerez komplet, v košíku to drží v pohodě ( na jednom kole mám Elite a na druhým Spešl ). Zatím mi to vypadlo z ruky jednou když jsem šel po schodech. Termoska to přežila bez poškození, ale odskočilo to víčko s náústkem, takže jsem musel dom pro novej čaj. Asi když je to zahřátý od toho horkýho čaje, tak i ten plast trošku změkne. Za studena je občas opačnej problém … otevřít to ;-)

                            0 0
        • Ricci  

          pod nulou okrem termosky nevydrzi nic bohuzial a okolo nuly tak max 1 – 1,5 hod…

          0 0
          • novas752  

            2l 60–70°C vody na pocatku mi vydrzi v Camelbaku (obycejnej Volt 13LR bez izolace) pocitove teply i 2h pri teplote –5°C. :) Vlazny to je jeste dalsi pul hodiny.

            Akorat se musi voda vyfukovat zpatky aby v hadicce nezamrzla a nebo „netahala“ teplo ven.

            Termoska v batohu by predpokladam vydrzela daleko dyl, ale jak se to strci na ram = mnohem vice vystavi obtekajicimu ledovemu vzduchu, ochlazuje se to hrozne rychle.

            0 0
        • Myrra  

          Zkoušeli jsme jich doma několik včetně dalších elite a tato je jednoznačně nejlepší. Horké to v ní vydrží hodiny. Vozíme ji se ženou oba a bereme ji i na výlety s dětmi.

          0 0
    • Delkim  

      já mám dvě láhve CamelBak Podium Big Chill

      v létě na chladnější pití super, teď v teplotách 3–5 nad nulou mám tak hodinu a půl na vypití „původně“ horké vody než je to na mne už moc ledové, samozřejmě to rychleji chladne jak z toho člověk upíjí a je tam méně a méně vody

      když nechám jednu plnou, tak za dvě hodiny se napít ještě dá, ale pak to je už na mne nepitelné

      mám ještě Zefal, ale ta mi přišla horší

      zítra mi má dorazit jeden zlepšovák co chci vyzkoušet, uvidíme zda to dokáže výrazně pomoci, dám pak vědět

      0 0
    • Mig_all  

      Stejny dotaz, prosím pěkně, mohl by někdo vyfotit nebo nascanovat test pouzder na smartphony z Vela 5/2013? Díky moc.

      0 0
    • Delkim  

      tak jsem testoval „novinku“, resp. co jsem sám vymyslel a doufal, že to bude fungovat

      znáte ty hřejivé pytlíky? jak v tom ohnete ten plíšek a ono to asi hodinu hřeje? a pak to převaříte a dá se to použít znovu?

      tak do jedné láhve, když už je voda ledová, ten jeden větší pytlík neudělá vůbec nic, neohřeje to ani o prd :(

      velké zklamání, věřil jsem že to pomůže :(

      budu to řešit takhle:

      do jednoho držáku termoláhev s horkou vodou, to vypiju během 45 minut, dokud je to teplé

      do druhého držáku termoska, jakákoliv, s horkou vodou

      až dopiju jeden bidon, tak pak z termosky vodu přeliju do bidonu a na další hodinku mám zase co pít :)

      ty pytlíčky, to byl fakt blbej nápad :)))

      0 0
    • izak70  

      Já vozím láhev pod dresem na zádech, je to nejlepší, akorát musíš zastavit aby ses napil, ale nezamrzne a pořád je udržovaná teplota…

      0 0
    • Tehu  

      heh, termosku do batohu a je to ne… :-D

      0 0
    • Rorejs74  

      Já jsem na letošní zimu pořídil termosku do košíku a zatím spokojenost. Ty udávaný časy jsou přehnaný, ale tak ty 3 hodiny ve venkovní teplotě kolem 0 to vydrží pořád příjemně teplý a o moc dýl nejezdím.

      Paradoxně teď zase ale řeším, že mi to pití dojde a přemýšlím jestli nevzít ještě jednu… dřív jsem skoro nepil jak to bylo studený a dovezl jsem skoro všechno zpátky.

      0 0
    • kadlec  

      ja blbec si koupil elite thermalma jsem akorat nasranej, naleju do toho pito o teplote 70 stupnu a za hodinu to ma tak dvacet

      je to nepatrne lepsi jak obyc lahev, ale k prdu

      0 0
      • Ricci  

        to je realita,hodina je maximum

        0 0
        • kadlec  

          no bohuzel

          na flasce pisou 2 hodiny a kdybych tam nalil piti jak pisou max 40 stupju, tak zs dve hodky mam led

          0 0
    • allrose  

      Tak jsem letos zakoupil Barbieri Tankita Termica,plastovka ,udrží teplotu tak max 2h ,od vařící po 20C v teplotě okolo 0C na rámu při jízdě v terénu…zkla­mání,koupil jsem na doporučení z „testu“-prý přes 3h

      0 0
    • capo  

      Elite Deboyo je v evropě nedostupná, výrobce dodávku dost podcenil. Další kusy budou v únoru (super :)). Cocacola verze ještě někde je…

      Já jsem nakonec skončil u Contigo Ashland Chill, ta má navíc brčko a snad pořád solidní výdrž.

      0 0
    • Ricci  

      tak Deboyo je doma,pre mna konecne a dokonale riesenie,jedine termoska je riesenim na zimu

      0 0
      • ememem1  

        to vyzera docela pouzitelne nie jak tie plastove nezmysly, som rovno jednu dnes objednal, zajtra dojde, za dvacku aj ked nebude fungovat nevadi, ale myslim ze bude.

        0 0
        • kadlec  

          taky jsem dnes objednal asi jednu z poslednich a nasel jsem jen coca colu

          ale co mam elite thermal, tak je nepouzitelna, piti o teplote 70 stupnu je po hodine jizdy pri 0 stupnich studeny a prej ze to dve hodiny drzi teplotu

          0 0
          • ememem1  

            sak pisem ze plast je nezmysel ale nerezove vakuovky funguju. to mam uz roky odskusane u termosiek tak snad tuna neobjavili ameriku.

            0 0
            • ememem1  

              dnes prvy test pri cca –5: po hodine obarena huba, po dvoch spolahlivo horuce, po troch tak akurat, dalej nevim lebo som dopil aj dojazdil ale pocitam ze by to este zo dve hodky bolo viac ako vlazne. bottleneck je jednoznacne uzaver ktory neni dvojplastovy jak klasicke termosky inak by to vydrzalo este viac ale to je cena za moznost pitia za jazdy priamo z flase.

              neni o com, za dvacku super vec na zimne jazdenie, s dvoma vo dvoch kosikoch kludne celodenny zimny vylet.

              0 0
              • kadlec  

                zejtra ji prubnu taky, jak teply piti jsi nalil?

                me staci kdyz to bude dve hodky teply

                0 0
        • Ricci  

          funguje,spolahni sa :-)

          0 0
      • zbartos  

        Asi nový model je na http://eshop.hape.cz/…l-23058.html

        Na https://www.kupkolo.cz/…12h_z102194/ je o cca 200 Kč levnější než v Hape.

        Včera jsem tuto termosku koupil a hned jsem udělal test na balkóně, jak dlouho vydrží uvnitř tekutina teplá. Nalil jsem vroucí vodu a po 6 hodinách v 10 stupních jsem neshledal rozdíl v teplotě vody z láhve s cyklo víčkem a s normálním víčkem. Teplotu vody po 6 hodinách jsem neměl čím změřit, ale prst jsem v ní udržel jen asi 10 vteřin…

        Bohužel současné řešení cyklo uzávěru (viděl jsem na webu i ještě dvě jiné, asi starší verze), znemožňuje jeho pohodlné (a současně těsnící) zavírání za jízdy. Plastové víčko se musí odklopit (to celkem za jízdy jde), otvor na pití pod víčkem nemá žádné zuby otvíratelné těsnění, jako je na normální cykloláhvi (hrozí proto možnost vylévání obsahu při šikmé poloze láhve) a při zavíraní plastového víčka je nutno trefit správnou polohu víčka vůči otvoru na pití a víčko hodně silně na otvor přitisknout (já zatím používám jako oporu svůj hrudník, pouze palcem se mi to zatím přimáčknout nedaří). A tak se obávám, že po prvním napití a „uzavření“ víčka za jízdy, už láhev nebude těsnit a může při skocích či prudkém brzdění téct. Možná ale, že používáním se gumový cyklo uzávěr trochu ošoupe a půjde za jízdy lépe zavírat.

        Před případnou koupí této termosky raději cyklo víčko pořádně vyzkoušejte a podumejte, zda příp. netěsnost uzávěru po prvním napití za jízdy, vyvažuje dostatečně fakt, že budete mít pití teplé cca 5 hodin (při venkovní teplotě 0 stupňů, cyklistickém uzávěru a umístění láhve v košíku na rámu kola).

        S klasickým víčkem bude tekutina teplá asi o dost déle (a při umístění v batohu či ledvince ještě déle).

        0 0
        • milan.v  

          Jen upozorňuji, že na kole je láhev chlazena proudícím vzduchem, takže to nelze brát 1:1, ale jako určitým způsobem vypovídající výsledek testu to vzít lze.

          0 0
          • zbartos  

            Test přímo během jízdy už provedl soudruh zde – https://www.bike-forum.cz/…molahvi.html#… .

            Mně spíš zajímalo, jak se bude lišit teplota tekutiny podle druhu uzávěru, když výrobce tak pořád mění vzhled (a asi i izolační schopnosti) toho cyklo uzávěru.

            0 0
            • milan.v  

              Já mám původní Elite Deboyo z před dvou let a bohužel po cca dvouhodinové jízdě lehce nad nulou jsem měl původně vařící čaj už jen vlažný, po další cca hodině už jen vlažný tak akorát, abych nepil studené… Ty plastové nesmysly jsou už úplně mimo, mám doma také Specialized, která má vydržet několik hodin, ale je to naprosto o ničem…

              viz. https://www.bike-forum.cz/…molahev.html

              Tolik mé osobní zkušenosti a od té doby tento marketingový tah na kole nevozím, tedy už v takové zimě pod nulou nejezdím a okolo nuly vozím pití ve standardní flašce jako po celý rok…

              0 1
              • Honzis  

                já to vidím podobně, Zéfalka mi věčně netěsní a izolace je obdobná jako flaška z Lidlu za 69,– teď jsem ještě zkusil ze zoufalství něco pořídit, ale lepší dát buď lahev do zadní kapsy dresu nebo si zastavit někde na pumpě. Taky se nabízí otázka, zda stačí byť 2× 0,5l bidon s pitím co se dá pít třeba na 4hod trénink, to je prostě stejně málo (a kdo jezdí bez pauzy třeba 4hod v mrazu je taky otázka).

                Pití ve standard lahvi už při +5C moc šlágr není, to většinou právě vozím ty „termonesmysly“ :-)

                0 0
                • novas752  

                  Co takhle klasická 0,7l termoska s adaptérem fidlock pro uchycení na rám?

                  0 0
                • zdenek  

                  V držáku na bidon mi drží klasická nerezová 0,5 termoláhev. Na delší vyjížďky docela použitelná, ale v zimě jezdím na cca 2 hodiny a to dávám bez pití. Jasně, nedá se z ní pít za jízdy.

                  0 0
                  • milan.v  

                    Bez pití dvě hodiny je úplně ta nejhorší varianta… No, každý svého štěstí strůjcem…

                    0 1
              • TK75  

                Deboyo mám teď novou.Tři až čtyři hodiny vydrží pití pěkně teplé.Nevýhoda je, že ač je termoska celkem velká, tak se tam toho vejde málo.Počítám, že v zimě kdy jedu max.dvě hodiny to bude ideální

                0 0
          • zbartos  

            Dnes jsem konečně vyzkoušel svoji Elite Deboyo https://www.kupkolo.cz/…12h_z102194/ (0,5 l, použil jsem plastové odklápěcí víčko) během trošku delší vyjížďky na MTB ve vlhkém až blátivém terénu (průměr 15 km/hod). Nalil jsem do ní doma v 11:30 čaj s teplotou cca 40 stupňů a po 2,5 hodinách jízdy jsem před domem dopíjel čas s teplotou cca 37 stupňů. Venkovní teplota se pohybovala mezi 4 a 7 stupni Celsia. Láhev se mi podařilo vyjmout za pomalé jízdy po nerovné zemní cestě z košíku jednou rukou v rukavici, podařilo se mi toutéž rukou za jízdy i odklopit víčko, ale pohupování kola způsobilo, že před prvním napitím trocha čaje vytekla z náústku ven. Pít/cucat se dá jen po velmi malých troškách (láhev se nedá zmáčknout). Raději jsem ale nezkusil lít si čaj do otevřené pusy… Podařilo se mi víčko i jednou rukou v rukavici za jízdy zavřít. Funkčnosti otvírání/zavírání ale hodně pomohlo to, že jsem gumový uzávěr náústku namazal doma před vyjížďkou slunečnícovým olejem. Celkové hodnocení: konečně něco funkčního, ovšem poměrně drahého (500,– Kč ve slevě)…

            0 0
            • bodlak2  

              Dík za dobrý tip s tím olejem, dneska vyzkoušeno a je to super.

              0 0
    • Jezevec70  

      To vám objem termo láhve (0,5l, někdy i míň) fakt stačí na 3–4 hodiny ježdění?

      Osobně vozím starou termo od Zefalu. Čaj vydrží tak dvě hodiny, stejně ho za tu dobu vypiju.

      Když jedu na dýl, dávám do batohu ještě klasickou termosku. A po těch dvou hodinách zastavím a doliju do láhve nový (horký) čaj.

      0 0
      • Ricci  

        v zime jazdim tak 2 hodiny a staci,na dlhsie jazdenie jedine este termosku do batohu

        0 0
    • VladaC  

      V jiném vlákně někdo, tuším že Mlok, psal, že v zimě vozí pití v hydrovaku pod oblečením. Zatím jsem to nezkoušel, ale připadá mi to jako chytré řešení, zvlášť pro někoho, kdo nerad často zastavuje.

      Zásadní problém termosek/termoláhví vidím v příliš malém objemu a to nejen proto, že mi litr na jízdu nestačí, ale i kvůli rychlosti chladnutí. Sám používám ghetto řešení, které funguje překvapivě dobře: Vyberu si PETku 1,5, 1,75 nebo i 2,25l podle předpokládané délky jízdy, naplním trychtýřem teplý (nikoli horký) čaj, zabalím do obyčejné fleecové vesty a strčím do batohu. Při zastavení během jízdy pak pootevřu batoh, a otáčím do sebe láhev tak jak je, zabalenou uvnitř batohu. Po 2h je čaj teplý skoro jako při nalévání a i po nějakých 5–7 hodinách venku je stále ještě vlažný. Není to tím, že by fleece oproti izolantu v termoláhvi nějak zázračně líp izoloval. Jednak je vrstva asi trochu silnější, navíc chráněná před větrem, ale hlavně je tepelná kapacita většího objemu vody větší a přitom velikost povrchu, přes který se ochlazuje, o tolik větší není, pokud bych sečetl dvě malé termoláhve, tak jedna velká PET má povrch pravděpodobně spíš menší. Zabalená lahev samozřejmě zabere velkou část batohu, ale fleece vestu bych s sebou stejně vezl jako rezervní vrstvu a už jsem ji tak na posledních 10–20km mnohokrát použil. Zbytek pití pak samozřejmě vychladne, ale zatím se mi nestalo, že by v batohu zmrzl.

      Velká nevýhoda je samozřejmě to zastavování a sundavání batohu, drobné plus je, že o PETku nemusím pečovat. Jakmile mám sebemenší podezření, že si vnitřek začíná žít vlastním životem, tak ji můžu dát do tříděného a vyměnit za novou.

      0 0
    • roman 3D  

      dá se Velo někde stáhnou, stáhnout a kouknout jestli je tam něco zajímavýho bo pár let jsem odebíral a stálo to za starou belu, Stereo Video a D-tes, computert se dá normálně zadaro legálně stáhnout a Velo jsem ještě nenašel kde

      0 0
    • Jano86  

      priatelia nejaky termolahev na leto?

      0 1
      • jIrI___  

        Pokud má udržet pití vychlazené, tak úplně stejná jako na zimu (Deboyo).

        1 0
        • jIrI___  

          Jinak pokud ti jde jen jen o udržení pitelné teploty, pak poslouží i ty obyčejné izolovaní plasťáky. Já si oblíbil bidony Elite Fly – vozím je jak v běžné verzi, tak i ve verzi právě pro udržení studeného nápoje (Elite Ice Fly). Člověk od tohoto typu bidonů samozřejmě nesmí očekávat, že v nich kostičky ledu budou chrastit i po dvouhodinovém švihu v 30°C, na to je vhodný opravdu už jen ten termoskový typ.

          1 0
      • jaja01  

        Camelbak Podium Chill

        1 0
      • Honzis  

        Elite nano fly píšou pro studené nápoje. Já ji teď vozil v –6C a po 1,5h z toho šlo pít, tudíž izolace asi dobrá, za mě super.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.