• DoDo2

    Nemate nekdo zkusenost s timto svetylkem?

    http://www.kaidomain.com/…Details.aspx?…

    0 0
    • Shadow.1  

      no jen mi přijde, že 4,5 hod na LOW je docela bída…

      Jinak parametry ujdou…

      0 0
    • Shadow.1  

      no jen mi přijde, že 4,5 hod na LOW je docela bída…

      Jinak parametry ujdou…

      0 0
      • kubad  

        500lumenu na Low taky neni zrovna malo :-)

        0 0
        • Shadow.1  

          to ne, ale na low mi jde zpravidla o výdrž… zase nepotřebuji 500 lumenu na low… na low jezdím po osvětlených stezkách a tam je 500 lumenů k ničemu :-)

          0 0
          • kubad  

            Jj souhlas taky nechapu proc na Low tolik

            0 0
            • zichis  

              ježiš! No snad ptž jste všichni křičeli, jak Aurory na Low málo svítí a žebyste tam chtěli menší odpor. Teď to máte :-P

              Ale stejne je to divný, když Hi má jakože 900lm a Low 500lm, tak to znamená že Low je zhruba poloviční proud a tudíž by měla být výdrž dvojnásobná jak na Hi (2× 3hod =6hod)

              0 0
    • gazman  

      Obědnal jsem to, čekám až dorazí, souhlas že 500 je moc, chtělo by to nějak přiškrtit. Na druhou stranu bikovat v zimě 4hod je pro mě dost moc.

      0 0
    • umimjennatrikolce  

      taky hodlám to světlo kupovat akorát zde

      http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

      k tomu redukci k zásuvce

      http://www.dealextreme.com/…nvertor-3529

      navíc bych chtěl světlo k helmě. Bude tato kombinace vhodná?

      http://www.dealextreme.com/…-18650–13095

      +

      http://www.dealextreme.com/…lasers-12000

      podle fotek si nedokážu představit jak se baterka k helmě uchytí. Tuší někdo? Dá se sehnat lepší mini baterka?

      0 0
      • Ricci  

        Uchytis to normalne,suche zipsy prevlecies cez diery na prilbe…

        0 0
      • Ricci  

        Tu to mas lacnejsie a nepotrebujes redukciu

        http://kaidomain.com/…Details.aspx?…

        0 0
        • umimjennatrikolce  

          hmm a zde ještě levnější :D http://www.dealextreme.com/…ck-set-82510?…

          proč o tolik levné?

          0 0
          • Ricci  

            otazka pre Cinanov :-)

            Za tie prachy sa to vyplati vyskusat

            0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Týjo, nějak to zlevnili. Za osm stovek tenhle ultimate-pack, to je hodně pěkný :-)

            0 0
            • Vilém  

              S tou cenou taky nevim, pritom tam maji prakticky stejny svetla, za jednou tolkou cenu.

              0 0
            • hrajem  

              Predevcirem mi prislo, svetlo je fajn, jen ma strasne uzky kuzel – to by mel spravit wide filtr.

              Co se tyce utesneni tak na tom taky neni nic moc – spojeni aku packu se svetlem neni zatesneno (na rozdil od Magicshine) a ve svetle je dira v miste odkud vychazi kabel (spravi troska lepidla, nebo tavna pistole). To zatesneni kabelu bude imho stejne u vsech techto svetel.

              Po prvni jizde mam vyhradu k uchyceni na riditkach o-krouzkem. Svetlo se porad hybe, ale to snad spravi mensi o-krouzek. Za vypinacem jsou dve diody – zelena (nabito) a cervena (k te jsem se jeste nedostal)..

              Jinak za ty prachy je to dle mne dobry kauf. Souvasti je akupack, nabijecka a dokonce i popruh na hlavu, takze je mozno svetlo pouzivat jak ocelovku.

              Chystam se jeste zbastlit vlastni akupack, ve kterem pudou vymenovat jednotlive 18650 zvlast a taky zvlast nabijet. Do akupacku rovnou dam kabelaz, ktera se pouziva v magicshinech, takze by melo byt zatesneno zapojeni :)…

              0 0
              • smallbrother  

                …já na tohle světlo ještě čekám. Hoď sem kdyžtak nějaký další zkušenosti nebo vylepšení co uděláš. Jsem taky zvědavej na ten difuzor.

                Pro jízdu ještě počítám s LED čelovkou pro nasvícení bezprostředního blízkosti.

                Ten akupack bych taky rád předělal, ideálně do sloupku Lefty. :)

                0 0
                • hrajem  

                  Na prilbu mam objednano toto: http://www.dealextreme.com/…-18650–90607

                  Doma mam uz stejno 1-modovku, ta ale pude do sveta hned jak prijde tato 3-mode. Ma to hodne siroky kuzel, vykon dostatecny. Vydrz jsem jeste nezkousel. 3-mode verzi chci hlavne kvuli tomu, ze svetlo budu obcas pouzivat i mimo kolo a tam je ten high vykon spise na skodu. Jinak na kolo bych rekl ze je 1-mode spis vyhodou (svetlo na helme stejne zapinam jen na sjezdy a to tam peru max).

                  S AKUpackem se urcite podelim, zatim jsem ve fazi hledani rozumne krabicky, ktera by sla dobre utesnit. Mozna ze zbastlim nejakou laminatovou.

                  0 0
                  • smallbrother  

                    …já dám na helmu asi něco kompaktnějšího. Asi to nebude ani Cree ale několik LED. Tu čelovku jsem zvyklej používat do výjezdů a malejch rychlostí a dolů zapínat velký světlo.

                    Uvidíme jaká bude výdrž orig. aku.

                    0 0
                  • umimjennatrikolce  

                    hodně pěkná baterka, taky jí asi vemu, nebude mít problém s chlazením?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pokud pojedes tak asi ne. Vechny lampasy stejne jeste pred pouzitim rozebiram a doplnuju teplovodivou pastu pod ledky…

                      0 0
                      • hrajem  

                        Presne tak, pokud jedes, tak se nejak zvlast nezahriva. Akorat pastu pod ledku jsem tentokrat nedoplnil. Ledka je prilepena nejakym bilym sajrajtem a nechci ji pacit nasilim

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ten bily sajrajt mozna bude prave ta pasta, ne?:)

                          0 0
                          • hrajem  

                            Pasta to neni, je to spis jako lepidlo. Zkousel jsem to i podebrat nuzkama a vypacit, ale nechtelo se tomu tak jsem to nechal tak

                            0 0
                        • umimjennatrikolce  

                          škoda, že jsem o tý malý baterce nevěděl dřív, už jsem koupil tudle na helmu :D těžší :( ale neměla by to být zas taková hrůza ne? A nejspíš asi i líp bude svítit

                          http://www.dealextreme.com/…-18650–57006

                          0 0
                          • hrajem  

                            Tahle je asi jednou tak těžká (bez aku). To jestli ti bude na helmě vadit nebo ne poznáš, až ti přijde. Je to hodně individuální. Co se světla týče, tak v tom asi moc velký rozdíl nebude. Hlavní výhodu bych viděl v tom, že bude lépe chladit.

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Protoze na moji helmu nejde upevnit jedno svetlo doprostred, tak vozim dve TR801 po stranach abych mel helmu vyvazenou.

                            0 0
                          • Balvan  

                            tohle svetlo se podle me na helmu vubec nehodi, je dost velky a tezky oproti jinym

                            0 0
                  • RomanH  

                    Pokud to mas jako doplnek k prednimu svetlu, prijde mi 900 (byt papirovych) lumenu zbytecne (hlavne na tak uzky kuzel). Doba svitu 100minut, to radeji jednomodovou TR-801, ktera dava 200 lumenu (porad to na helmu bohate staci) a vydrzi 3 hodiny. Ale pokud Ti to tak vyhovuje…

                    0 0
                  • Martin  

                    hele, šéfe, už máš zájemce na tu jednomódovku? pokud ne, tak bych se hlásil já. něco na škopek by bodlo :)

                    0 0
                    • hrajem  

                      Zatim ne, jeste jsem se nedokopal k tomu jej fotit na bezar.

                      Pokud mas zajem, napis mi na mail z profilu :)

                      0 0
              • pepko  

                otazkou je co je to za akupack, chcelo by to nejake foto … a pripadne aj meranie kapacity … ak by sa tam vrazili nejake poriadne akumulatory typu panasonic 3100mAh, tak by to mohlo mat fakt paradnu vydrz …

                0 0
              • umimjennatrikolce  

                tak to by asi dokazovalo rozdíl mezi levnějším a tímhle stejným ale dražím světlem http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

                tvoje levnější uzký kužel, dražší obrovský kužel

                0 0
            • pepino  

              Ovšem tady z toho máš skoro 1200.

              0 0
      • umimjennatrikolce  

        ještě by mě zajímalo, jakým způsobem se objednává na dealextreme.com klasicky nakliká do koší a pak najednou koupí a přijde to všechno v jednom balíku? A co clo a dph když bude hodnota 100 dolaru např.

        0 0
        • PatrikL  

          rozdel to… každú vec do inej objednávky :) Niektoré veci prídu o dosť rýchlejšie ako iné (na niektoré sa čaká aj viac ako týždeň pokiaľ ich odošlú), colníci možno nebudú robiť problémy. Keď je poštovné zdarma tak zbytočne by si riskoval.

          0 0
      • mirabike  

        tak ty na XM-L T6 mám 2×… jednu na řidítka a druhou na helmu (acupack v batohu) a nemá to chybu. Po vyzkoušení jsem poznal, že na helmě je dobré mít minimálně stejně silnou lampu, jako na řidítkách..

        0 0
    • Georrge  

      by mě zajímalo kde chodí na ty hodnoty lumenů :) páč podle datasheetu výrobce dává XM-L v binu T6 při 2,4A zhruba 780 lumenů. Trochu rozdíl proti těm 1200 :)

      0 0
      • hmm  

        Odjakživa chodí mimo mísu. :-) reálná hodnota je tak poloviční, viděl jsem porovnal jsem :-) Vozím 630lm a i díky tomu vím že to je síla jako prase zvlášť v místech kde je tma jak v pr…

        0 0
        • Georrge  

          kupovidu se najdou i čínští prodejci co nekecaj :) nedávno jsem kupoval P60 drop-in s XM-L a měl deklarovaných 750lm, a když jsem to měřil tak si modul bral lehce přes 2,6A, a tedy když trošku odečtu pro práci elektroniky tak do diody by mohlo jít 2,5A a to odpovídá těm zhruba 810 lumenů, tedy dokonce o trochu víc než uvádí (ale každá led má toleranci svitu +/-7% a těch uvedených 750 je tedy minimum jaké může nastat). A svítí to jako prase :)

          Je ale škoda, že člověk nesežene seriózní P60 modul s XM-L a s elektronioku, která by do ní pouštěla 3A. 1000lm je přece trošku víc než 750, a s chlazením by při použití na kole neměl být problém. A při běžném použití se v jednobaterkové svítilně neuchladí ani těch 750, takže těžko říct proč to nedělají.

          0 0
          • PatrikL  

            3.4A http://www.manafont.com/…v-max-p-5178 :) Myslím, že sa nájdu aj také čo dávajú okolo 3A.

            Ale celkovo považujem za stupídne hnať sa s P60 dropin-om nad nejakých 2400–2600mA, odviesť to teplo bude problém a rozdiel v lumenoch je dosť malý :) Pri väčších svetlách čo majú kvalitne vyriešený odvod tepla by bolo aj niečo nad 3A fajn.

            0 0
            • Georrge  

              a kde tam píšou že to dává 3,4A? nějak to neumím najít.

              Každopádně rozdíl v lumenech je opravdu docela malý, ale nepřijde mi jako problém odvést teplo, a následně chladit celou svítilnu, když jedeš na kole. Nad 3A bych se ale taky nehnal, ty 3 beru jako max.

              0 0
              • PatrikL  

                http://budgetlightforum.com/node/1193 … Len neviem aké verzie teraz chodia :D

                A ešte k tomu teplu – aj keby je celý drop-in ponorený v teplovodivej paste/obalený alobalom tak by to odvádzalo teplo o dosť horšie ako „screw in“ moduly :)

                0 0
                • Georrge  

                  neříkám že throwery s nevyměnitelným modulem nebudou chladit líp, ale i tak mi 3+A nepřijde na tenhle typ uložení nějak neuchladitelně :) ostatně viděl jsem pár šíleností s 40W diodou narvanou do P60 dropinu a fungovalo jim to… přenos tepla moc problém nebyl, problém pak bylo celkové chlazení svítilny, páč ta se zahřála na neudržitelnou hodnotu po pár desítkách vteřin…

                  0 0
          • pepko  

            a ako si si overil ze ti tam nedali iba cree xml T5 ?

            0 0
            • Georrge  

              ani nevím jestli to jde nějak ověřit… prostě tomu věřím, když to nebyl nejlevnější modul jaký jde sehnat a ostatní údaje měli reálné :)

              0 0
              • pepko  

                no mozno to len neprehanaju s klamstvom :-)))

                0 0
                • Georrge  

                  njn, ale to v tom pripade nemuzes dneska verit nikomu a nicemu :) ani tem u kterych si objednas samostatne diody :) taky ti misto U2 muzou poslat T6 nebo T5…

                  0 0
                  • pepko  

                    niektore obchody su dlhodobo overene … predavaju vo velkom a presne to co pisu … napriklad taky www.cutter.com.au urcite neosiera ludi …

                    official.cz mi tiez vzdy dodal take diody ake som ocakaval … ked napisali, ze maju v ponuke vyssi vykonovy bin, tak sa naozaj dalo namerat par % zlepsenie …

                    0 0
                    • Georrge  

                      hele pepíku, ty se v tom docela orientuješ, popřípadě otázka i na patrika a další, nevíš jestli se dá někde sehnat elektronika do P60 modulu pro XM-L která bude dávat 3A? Ideálně aby měla dva mody (hight, mid), byla trošku kvalitnější (nevyhořela po dvou dnech), aby měla konstatní regulaci (nepropadal se proud po pár minutách) a aby případně snesla i 8,4V (pro dvě 18650 baterie). Teda pokud něco takového vůbec existuje :) teď mi totiž v jednom modulu s XM-L odešla elektronika a nechce se mi kupovat celý nový pochybný modul, radši jen kvalitnější elektroniku…

                      0 0
                      • Ricci  

                        Som zvedavy,ktory 18650 akumulator ti dokaze dat 3A…

                        0 0
                        • pepko  

                          hociktory slusny 18650 dokaze spalit aj dve xml paralelne … panasonic 2900 alebo samsung 3000 bez problemov daju aj 8–10A …

                          no a potom su este specialne vysokoprudove 18650 … napriklad IMR …

                          0 0
                          • Ricci  

                            aj tie z DX to zvladnu? :-)

                            0 0
                            • pepko  

                              fialove ultrafire daju 4A bez problemov, aj ciernocervene trustfire … a kedysi to zvladali aj modre trustfire …

                              ale dx akumulatory som uz davno nekupoval, takze teraz neviem …

                              0 0
                        • Georrge  

                          levné akumulátory nepoužívám, momentálně používám hlavně panasonic 2900 a jsou to luxusní akumulátory, takže s proudem nejsou problémy.

                          Mám tu i pár chráněných soshinů, ty dovolí maximálně něco lehce přes 3A, pak zapne protizkratová ochrana.

                          0 0
                      • pepko  

                        dobre drivre na dx nie su … vlastne vsetky tie cinske su dost biedne … snad jedine tento …

                        http://budgetlightforum.com/node/1101

                        0 0
                        • hrajem  

                          Kdyz jsem tento mel ve svetle, tak na HIGH to svitilo tak 10s, pak to vyplo. Kdyz jsem to znovu zapnul tak to vydrzelo uz jen tak 3s, musel jsem to nechat nejakou dobu odpocinout aby to zase svitilo dele…

                          Na ostatni dva mody v pohode (zapojeno na HI-MID-LOW).

                          Nenapada te cim by to mohlo byt? Napadl me akumulator, ale to ze napoprve sviti dele je divne…

                          0 0
                          • PatrikL  

                            ak máš modré trustfire, tak problém bude pravdepodobne v nich :) Ja mám kupované začiatkom roka (marec?), v Trustfire F15 to blbne podobne – najskôr svieti dlhšie, potom to skape, následne len preblikáva na high a funguje dobre len na low (mám hi-low-strobe). S inými batériami (čierne trustfire) to ide viac ako hodinu na high bez výpadku :)

                            0 0
                          • pepko  

                            vyskusaj panasoniky a uvidis …

                            0 0
                          • pepko  

                            vyskusaj panasoniky a uvidis …

                            0 0
                        • Georrge  

                          jo na ten jsem už párkrát narazil, asi ho zkusím. Na DX nenakupuju, vesměs vše beru přes e-bay, ale tam je malý výběr a celkem šmejdy, takže proto se poohlížím po něčem kvalitnějším. Opravdu neznáš nějaký kvalitnější obchod který by měl nějaké kvalitnější drivery? A i na dvě baterie by se hodil, ten co jsi postnul je bohužel jen na jednu :( ale narazil jsem na takový tuning toho driveru aby pak dával trochu víc proudu. Taky uvažuju že bych zkusil :) na kole opravdu není problém to uchladit,zvláť teď o chladnějších nocích.

                          0 0
                          • pepko  

                            absolutna spicka je taskled

                            http://www.taskled.com/

                            ale rozmerovo su to vacsie drivre a vlastne aj vykonovo su inde … ale na take trosku vacsie multiled bike svetlo su idealne … lepsiu kvalitu nekupis …

                            0 0
                          • PatrikL  

                            stále sa mi to nezdá dávať tam cez 3A :D

                            Ako máš vyriešený prenos tepla z dropin-u? Telo nemusí byť nejako extra teplé a ledka sa môže variť :)

                            0 0
                            • Georrge  

                              z dropinu to mam pres nekolik vrstev alobalu, je jich tam tolik aby se modul tesne zasunul do tela svitilny. Ted mam jednu s XM-L kde si bere led asi 2,5A, a myslim ze teplo se prenasi dobre, protoze zaprvy se telo zahreje docela rychle (teplotu si ale dale udrzuje rozumnou), a kdyz necham svitilnu par minut svitit, pak ji vypnu a okamzite sahnu na ledku, tak na ni v pohode udrzim prst a teplota mi prijde jen o trochu vyssi, nez na tele svitilny. Takze mi to prijde v pohode.

                              0 0
                              • Vilém  

                                Muzes mi popsat, jak ten proud do LED meris?

                                0 0
                                • Georrge  

                                  proud na LED nemerim, vzhledem k velkym proudum a nizkym odporum ledky se to blbe meri obyc merakem. Meril jsem to pred elektronikou, tedy mezi baterii a elektronikou, a driver si bral lehce pres 2,6A. Kdyz trochu odeberes na praci a ztraty driveru, tak kolem tech 2,5A je realnych na diode. Jinak driver je napajen pres dve baterie, takze by zde nemel multimetr vadit ani pri takovem zapojeni v jakem jsem ho pri mereni mel.

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    Ptal jsem se proto, ze me zajimalo jak eliminujes ubytek napeti na bocniku. Pokud to meris tak jak popisujes (2aku atd), tak je to cislo z ktereho se da vcelku vychazet.

                                    0 0
                                    • Georrge  

                                      jj prave z tohoto duvodu proud primo pres diodu nemerim. Kdyz uz, tak merim napeti primo na diode a snazim se podle datasheetu vyrobce odhadnout, jaky proud diodou asi prochazi. Tady to ale asi taky bude docela zalezet kus od kusu a vsechny diody asi nebudou mit stejny A/V prubeh.

                                      0 0
                        • jardvo46  

                          prosím o radu odborníky na drivery: potřeboval bych napájet 4ohmový spotřebič (vyhřívané vložky) proudem do 0,5A z Lionky 3,7V a nechci přebytečnou energii mařit v externím rezistoru. Stojí za to vyzkoušet nějaký bastl s jednoduchým driverem kolem 1A? Nevím, zda funkce driveru je taková, aby udržoval na diodě požadované napětí – třeba těch 3,2V. Potom by asi vložka brala přes 0,75A a to je moc – dá se proud ještě nějak (téměř) bezztrátově snížit?

                          Díky všem za jakoukoli radu.

                          0 0
                          • pepko  

                            podla tohoto kalkulatoru mi to vychadza na 7.5ohm, aby si dostiahol prud 0.5A …

                            http://home.cogeco.ca/…LEDcalc.html

                            inak mozes vyskusat nejaky driver s 1×AMC7135, to je linearny regulator, ktory udrzuje v obvode prud 350mA … napatie prisposobuje zatazi …

                            0 0
                            • zichis  

                              Nevím jak má udělaný ty vložky, možná by to šlo vevnitř přepojit na sériový zapojení 2×4ohm což je jako těch tvejch 7,5 ale nejspíš to nepude. Lineární regulátor je vpodstatě takovej srážecí odpor, taky schodek napětí jen bez užitku spálí.

                              Jinej nápad?

                              0 0
                              • pepko  

                                s tym AMC7135 to tak naozaj bude, ale mozno by sa to po chvili celkom dobre stabilizovalo, ak nema moc kvalitny 18650 akumulator

                                inak to potom uz len zapojit na seriony napatovy menic … ja osobne mam skusenost napriklad s tymto

                                http://cz.farnell.com/…a/dp/1632916?…

                                napajal som s tym ledky SST-90 na 9A prud z 2×18650 alebo 3×18650 … slape ako hodinky, s vybornou ucinnostou … a zapojenie ma uplne trivialne …

                                0 0
                                • pepko  

                                  resp. tento mensi a lacnejsi mu musi stacit

                                  http://cz.farnell.com/…a/dp/1632914?…

                                  0 0
                                  • jardvo46  

                                    díky oběma za rady. Pro upřesnění:

                                    Topný ohebný tišták každé vložky má okolo 4,1 Ohmu, takže do serie nelze – tahat dvoudrát přes nohavice je nepraktické.

                                    Původní – a zpočátku dostačující napájení je dvěma AA články 2,7Ah Sanyo, po hodině klesá znatelně příkon.

                                    4,2 Lion naprázdno – 3,7V napřímo je zbytečně moc a nepříjemně horké,vypínání a zapínání za jízdy je opruz, stejně jako výměna dvou AA -těsný battery holder.

                                    Srazit externím drátovým odporem – je jednoduché, ale „zatopím“ v přírodě a na energii (výdrži) neušetřím. Dovnitř boty už další drátové topítko nevměstnám.

                                    DC/DC převodník je drahý.

                                    Co zkusit nějaký driver se dvěma obvody 350mA, tj 700 mA a „zbytek“ doreguluju přídavným seriovým odporem? Bude účinnost vyšší,jinými slovy vydrží Lionka stejné kapacity déle, než dva AA články – v porovnání s prostou regulaci jedním předřadníkem? (Nevím totiž jak ten AMC obvod chodí – zda jako měnič nebo zase jenom jako řiditelný odporník – promiňte zastaralé názvosloví.

                                    Ještě jednou dík.

                                    0 0
                                    • loboTom  

                                      Co PWM regulátor? modulace šířkou pulsu, tedy minimum ztrát na spínacím tranzistoru a jako bonus regulace.

                                      vybrat takový, co je schopen pracovat s malým napětím.

                                      max proud do 4 Ohm bude mírně nad 1A

                                      takže třeba tento

                                      https://www.radiokus.cz/…2A-d4630.htm

                                      0 0
                                      • Vilém  

                                        Slusna archeologie.

                                        Ptat se nekoho kdo tu 6,5 roku nebyl?

                                        0 0
    • MirosPikos  

      V tomhle čísle mountain biking je test na světla… http://www.downtr.org/…-hq-pdf.html

      0 0
    • m4rkus  

      Jak je to nyní s objednávkami z DX do 25 dolaru? Platí se clo či něco u nás? Dlouho jsem to tu nestudoval a chtel bych porizovat nejakou lampicku. Diky

      0 0
      • jIrI___  

        Ve tvém případě se nebude platit nic. Platí se 20% DPH při objednávkách nad 22 € (zhruba 30 USD), ale na balíčcích z DX stejně bývají psané nižší ceny a pak už záleží jen na náladě celníka, jestli se v tom bude šťourat nebo ne :)

        0 0
        • Martin  

          mi se v tom díky bohům zatím nešťárali, ani když mi došel dres za skoro 40 babek

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mi jednou, kdyz jsme objednaval univerzalni zdroj:

            http://www.dealextreme.com/…s-blue-54010

            hnedle byl o polovinu drazsi:D

            0 0
            • pepino  

              A cenu na to napsali jakou? Jsem nikdy na cenu na balíčku nekoukal, tak ani nevim, co tam píšou.

              0 0
              • Smazaný účet  

                To uz nevim, ale po zaslani vypisz z paypalu uz byla cena vyssi..premyslel jsme poslat jiny vypis, ale zdny s „battery equipment“ jsem nemel a nevedel jsme co si muzu dovolit a jak to osulit, tkaze jsem se chlapsky priznal k zaplaceni dane…a chlapsky nadaval pri placeni poste:D

                0 0
    • jIrI___  

      Lehký OT :). Jak dlouho vydrží svítit klasická TR-801 na jednu baterku? A ještě doplňující otázka: dala by se výměnou driveru změnit z 1-mode na více-mode (potřebuju slow-strobe)?

      0 0
      • Smazaný účet  

        po dvou hodinach je uz videt trochu pokles, po trech hodinach uz sviti o sot min, tkaze ty tri hodky bych videl jako max…ale nijak moc jsme nemeril cas sviceni a ani napeti na akumulatoru-vzdycky s sebou vozim nahradni, tkaze jak pohasina, hned menim:)

        0 0
    • Smazaný účet  

      100

      0 0
    • umimjennatrikolce  

      nevíte zhruba za jak dlouho dojde zboží z dealextreme když mám status Shipped a odeslali číslo balíku?

      A půlka věci má stále Packaging

      0 0
    • Loner  

      Prosím uživatele dvoumódovek s XM-L T6 s udávanou hodnotou 1000 (1200)Lm – SKU 90777, 91910, 90600, 55910, u kterých je připojena lionka 18650 zřejmě direkt (i když se v popisu na DX udává „digitally“),zda byste mohli sdělit, které protected baterie máte odzkoušené (PCB ochrana nevypne při HIGH), popř. zda jste narazili někde na unprotected batteries.

      Můžete porovnat nové XM-L T6 subjektivně s klasikou Aurorou -SSC P7, stojí to za výměnu?

      Dík

      0 0
      • pepek  

        Já mám 5 mode z Kaidomain. Nevím, zda je napřímo, ale pravda je, že dioda vydržela tak asi 50 hodin. Svítí rozhodně daleko víc, jak Aurora. Za to světlo jsem i ochoten těch 150Kč/rok za novou diodu obětovat, pokud se zase posere.

        0 0
      • Georrge  

        direct XM-L přežije asi 10 vteřin, ale je pravda, že v těch světlech jsou šmejdský vypínače a kablíky s velkými odpory, takže to pak může být zapojený přímo na baterku. Zrovna teď zkouším XM-L jen s odporem bez driveru, a pořád to nesvítí naplno tak odpor snižuju a snižuju, a už jsem pomalu na directu :D asi tam budu muset koupit kvalitnější vypínač…

        0 0
        • pepko  

          ake odpory skusas a ake akumulatory pouzivas ?

          0 0
          • Georrge  

            zacinal jsem na 0,15 ohmu (vypocteny teoreticky odpor pro 3,35 voltu na diode, 3A proudu a napajecim napeti 3,8V, coz je napeti ktere jsem predpokladal ze by mohla mit nabita baterie po pripojeni do zateze), pri 0,1 jsem na diode porad nameril jen 3,23 voltu… ted tam mam jen kousek smotaneho dratku, ktery by mel mit odpor podle vypoctu 0,05 ohmu… a porad mi prijde ze to sviti malo. Jinak baterie pouzivam panasonicy 2900mAh. Jinak ty odpory jsou hrozne male a opravdu mi zacina vrtat v hlave, ze prechodove odpory ve spinaci a zbytku obvodu budou nezanedbatelne vel­ke…

            0 0
            • pepko  

              odpory su dobre … chce to este dobry ampermeter, alebo aj obycajny, ale s kratkymi a hrubymi kablami … a samozrejme to chce este luxmeter … inak to je strasne nepresne …

              pretoze nechapem, co sa ti nezda na napati 3.23V na diode … ved to je rozumne napatie pre xml …

              0 0
              • Georrge  

                rozumne asi je, ale chci proste zjistit co XM-L dokaze na maximum (podle vyrobce 3.35V) a srovnat to potom se slabsimi nastavenimi, abych zjistil, jak moc ma cenu tlacit ji k maximu.

                0 0
              • zdenek  

                Lepší než A-metr je použít V-metr a měřit úbytek na tom odporu. Podle vzorce I=U/R pak spočítat proud. A-metr totiž přidá svůj odpor (vnitřní + přívody) a zkreslí výsledek měření.

                0 0
                • pepko  

                  no ale to sa v pripade lampasu robi tazko … jednoduchsie je mat dobry optimalizovany ampermeter s hrubymi nizkoodporovymi drotmi …

                  0 0
                  • Georrge  

                    nj, ale jak je videt, tak i desetinka ohmu umi srazit par desetin voltu na ledce… a nevim jestli by se vnitrni odpor digitalniho ampermetru vlezl do jedne desetiny ohmu… ty draty by se nejak vyresit daly, ale prave s tim vnitrnim odporem neudelas nic…

                    0 0
                    • pepko  

                      desatina ohmu je uz celkom slusny odpor …

                      ja som si kedysi upravil lacny multimeter … predtym nebol schopny namerat prud cez 1A … po tejto uprave celkom dobre meria aj prudy okolo 8A …

                      0 0
      • oddie  

        Mám unprotected akumulátory – Panasonic NCR18650 2900mAh. Ovšem byly za trochu jinou cenu než ty z DX…

        Jinak světlo s XML napřímo jsem předělal na 3-módovou elektroniku, napřímo by ta ledka dlouho nevydržela.

        0 0
      • Loner  

        znovu opakuji prosbu: má někdo funkční DVOUMÓDOVKU S XMLkou a jak mu slouží.?

        0 0
        • McBlacky  

          mě to zatím funguje s červenými aku z DX.

          ale jak to tady čtu, tak začínám mít strach, že to fungovat přestane :)

          0 0
        • PatrikL  

          C2 je na DX vo verzii HI-Low… Reflektor na bike jeden z naj (z kategórie ručné svetlá), s kvalitnou batériou by to svietilo na hi použiteľne snáď aj hodinu…

          0 0
        • oddie  

          Už jsem to tu popisoval, bylo bez elektroniky, na Hi napřímo, takže LEDka brala příliš velký proud, bylo by třeba vřadit tam odpor i na Hi.

          0 0
          • Loner  

            DÍK za všechny odpovědi; ale ještě jednou: Jak to tak vypadá, výkonné dvoumódovky direkt drive s reflektorem 40 mm a větším a didodou XM-L jsou prozatím s klasickými Lionkami TF a cenově podobnými buď nespolehlivé nebo funkční až po vřazení řádově desetinového předřadníku, který ovšem zase sníží svítivost na úroveň staré dobré Aurory 2008? Nebo někdo už konečně vlastní z DX něco, co je rozměrově a kuželem světla AURORA a svítivost subjektivně vyšší a fachá to už víc než dvě dobití?

            0 0
    • m4rkus  

      Co by jste doporucili za svetlo z dx na kolo se 3 mody? Neco do 25dolaru. Pak jake aku a nabijecku. Nepotrebuji 1000lm, doposud jezdim s uf c3. Diky

      0 0
    • m4rkus  

      Co by jste doporucili za svetlo z dx na kolo se 3 mody? Neco do 25dolaru. Pak jake aku a nabijecku. Nepotrebuji 1000lm, doposud jezdim s uf c3. Diky

      0 0
    • Martin  

      já se zeptám… už to sem dával tuším hrajem – tohle světlo na helmuta, šlo by?

      0 0
      • Smazaný účet  

        nebud eto o moc vetsi a tezsi nez TR, takze asi slo…jenom potom poreferuj jak se helmutovi nove svetlo libi:)

        0 0
        • Martin  

          myslíš, že světlo bude topit a poškodí mi helmuta? :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Myslim ze foukani kolem helmuta urdzi svetlusku chladnou:)

            0 0
            • Martin  

              tak já v noci nebudu zastavovat :)

              0 0
            • Martin  

              mno včera jsem dospěl k názoru, že ani na silnici nelze bez helmutového světla žít :D

              sjížděl jsem ecce homo a v zatáčkách jsem musel jet krokem bo světla na řídítkách svítila někam do pryče, ale ne tam, kam jsem potřeboval :D

              0 0
              • pepek  

                To je nápad, EcceHomo jsem na kole eště nejel :-) Do serpentinek bez čelovky ani ránu, trefil jsem tak jednou málem zahrádkáře , který si převážel kolečko přes cestu.

                0 0
                • Martin  

                  no jo, ještě si měsíc počkám a pak budu kompletní světluška

                  na rovinkách v pohodě, ale nájezdy do zatáček byly psycho jak něco, jel jsem tam jak posrané :D

                  0 0
                  • pepek  

                    No tak čelovka na EcceHomo bude muset být krapet silnější. Ty zatáčky jsou dlouhé a když budeš chtít jet skutečně podlahu, tak musíš vidět na výjezd. Myslím, že v noci tam nelze jet nadoraz vůbec – to bys musel dávat tak ± 80km/h furt – i v některých zatáčkách.

                    0 0
                    • Martin  

                      já tam nejezdím rychle ani ve dne :) nehodlám si rozbít frasňu :)

                      a navíc to není tak prudké, aby se tam dalo jet vyloženě jako prasák

                      0 0
              • Smazaný účet  

                cele ona ta celovka ma spoustu uplatneni…ja takhle nedavno bliknul do ksichtu nejake pipce, ktera se mi cpala z vedlejsi do cesty…a to jsme mel svetlusku na rodlach a TRko na helmutu…asi myslela ze projede, ale ja v tu chvili byl od ni tak 10m a urcite by to nestihla…

                0 0
                • Ricci  

                  bud rad,ze si vobec stihol bliknut,ja by som radsej brzdil…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak jasne ze sem stal na brzdach..porste klasicka situace v prizovatce. Jedu po hlavni, hlava sklopena at neoslnuju a vidim dity v asfaltu, svetlo na riditkach dane na low(at neoslnuju). Zenska prijde ke krizovatce, zastavi, vidi mne, chvili stoji a pak si rekne ze to stihne projet. V tu chvili mam rychlost kolem 30Km/h, chnapam po brzdach a svitim na ni at lepe poznam jestli zastavuje nebo se rozhodla mne prejet…nastesti zastavila.

                    Tohle se proste stava porad. dycky se najde blbec, kteremu se nechce kvuli kolu stta na krizovatce a mylsi ze to jeste stihne.

                    Druhy srandovni prihlad, tentokrat za dne. U baraku nam vede cesta s parkovacimi misty po leve strane, jedu, vidim jak se nejake auto plouzi a sviti mu brzdove svetla. Rikam si, ze popojizdi nebo zastavuje bo neco hleda. Jel fakt krokem. Ukazu rukou, prejedu si na stred a zacnu ho „predjizdet/ob­jizdet“. Ridic v okamzik kde mne ma v mrtvem uhlu hodil leve blikatko a naplno to narval do prazdneho mista na parkovisti..teda, chtel:D

                    0 0
                    • Ricci  

                      Presne poznam tieto situacie,vzdy,kym vyleziem z mesta tie 3–4km do prirody,tak mi hrozia 1–2 kolizie s autom,otras­ne,kriticke su vzdy kruhace…

                      0 0
                      • pepko  

                        asi malo svietite … mne sa taketo situacie nestavaju …

                        0 0
                        • Martin  

                          možná málo jezdíš :D

                          0 0
                        • Ricci  

                          tak je pravdou, ze v tvojom pripade zostava vodic este 10min oslepnuty a radsej stoji,lebo nevie,kam ide…

                          0 0
                          • pepko  

                            tak to snad nie … ja do oci nesvietim … kazdopadne druha verzia mojho svetla uz bude taka, ze dialkove sa nebudu dat uplne vypnut … vypnutie bude iba taky superlow rezim, do lediek pojde tak 50mA … chcem, aby som bol lepsie viditelny z dialky, ked mam zapnute iba stretavacky …

                            0 0
                • Martin  

                  no řeknu ti, že od té doby, co jezdím s aurorou, se mi ještě nestalo, že by mi „tam“ někdo z vedlejší vletěl. asi mě považují za skútr nebo co :) a nechávají mě žít

                  0 0
                  • zdenek  

                    Tak to můžu potvrdil. S Aurotou mi dávají přednost taky, když jsem ještě daleko před křižovatkou.

                    0 0
      • wong  

        FandyFire A10B má širší kužel (a svítí víc) než TR-801. Velikost je stejná, FandyFire je možná o 0,5cm delší

        Mám obě, ale zatím jeden akumulátor. Další aku + nabíječka + držáky jsou teprve na cestě…

        0 0
    • Jakobo  

      Vyuziju toto momentalne aktualni vlakno. Posledni dobou mi Avast! hlasi trojana na DX, nejake podobne zkusenosti? Dik.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám tuto: http://www.dealextreme.com/…-18650–50512

      Od začátku problém s přepínáním módů, někdy se to podaří na podvacáté, jindy po padesátém krátkém stisku, tím pádem přepnutí v terénu bez zesednutí téměř nemožné.

      Co s tím, kromě úderu?

      0 0
      • Martin  

        rma?

        0 0
      • Loner  

        dyť ale podle údaje na DX nemá paměť?! Tak ani necykluje?

        0 0
        • Smazaný účet  

          nerozumím, krátkým stiskem přepínám módy a hlubším ho „zafixuju“…

          0 0
          • Vilém  

            Moc nechapu tvuj popis. Svetla z DX bez pameti, ktera se mi dostala do rukou, proste velkym stiskem s klapnutim zapnes, kratkym namacknutim bez lupnuti prepinas mody. Po vypnuti a opetovnem zapnuti skoci do Hi modu.

            Svetla s pameti funguji stejne, jen po vypnuti a zapnuti skoci na posledni zvoleny mod.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Po vypnutí mi zůstává zvolený mód. Jen ty módy mi jdou přepínat krátkým stiskem až tak po dvacátým krátkým stisku…

              0 0
              • Martin  

                co když je v háji jenom mikrospínač?

                0 0
                • pepko  

                  ved to sa da predsa lahko overit … staci nahradit koncovku so spinacom jednym kablikom a vyskusat si blikanie/klikanie …

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    je to stejný s drátkem…

                    0 0
                    • pepko  

                      tak potom zahodit …

                      0 0
                      • zichis  

                        odkoupím za 350 na pokusy :-)

                        0 0
                        • pepko  

                          to si prehnal, nie ?

                          350kc za posahany cinsky driver je moc …

                          0 0
                          • zichis  

                            to máš jak s chybotisky na poštovních známkách, někdo v tom vidí jen bezcený zmetky ;-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Díky hoši :-/

                              0 0
                              • zichis  

                                hele, abys teda neřek že jsem židosup, předělám ti to za pade na on-off mode s odporem :)

                                0 0
                                • oddie  

                                  To je ovšem hezká nabídka, na to, kolik je s tím s*aní. Jak říká klasik, já bych za to ani nerozsvítil nad stolem (nebo v dílně nebo kdo to psal, o oblečení značkových montérek ani nemluvě).

                                  0 0
                                  • zichis  

                                    to totiž není nabídka od profíka, ale od amatéra, kterej se na tom chce něco přiučit, s rizikem že už si s ní nerosvítí ani nad stolem, ani nikde jinde :) Proto mu taky nabízím jen vybourání součastek driveru a naletovat místo nich odpor. Vyměnit driver za novej bych už nezvládl.

                                    0 0
                                    • oddie  

                                      Ten odpor se ale nepájí místo součástek driveru. Abys tohle udělal, musel bys přepájet vývod od LEDky přímo na pružinu, co je na driveru jako přívod od baterky (tedy z driveru by se stal pouhý držák pružiny). na tohle ale musíš ten driver vyndat, takže je to úplně totéž, jako bys jej měnil. No a ten odpor se zapojuje ke spínači, tudíž ze spínačového konce musíš vyndat plošňák, z něj vypájen spínač, připájet místo něj dvoupolohový spínač a namaskovat tam někam ten odpor, což taky nemusí být sranda, není tam u některých světel moc místa.

                                      0 0
                                      • pepko  

                                        roboty je s tym naozaj dost, ale my amateri ju zvladame uplne v pohode … ja mam doma nakupene univerzalne plosne spoje z GME a ked potrebujem, tak si noznicami na plech vystrihnem koliecko spravneho priemeru a vrazim ho tam namiesto driveru …

                                        0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Co bych si tím pomoh, teď mám skoro jednomódovou, s potřebou více kliků na přepnutí dalšího módu?

                                  0 0
          • pepko  

            to zafixovanie som nepochopil …

            0 0
      • hrajem  

        Nechces koupit tento driver

        Nejak nespolupracuje s mymi akumulatory, za 60 je tvuj :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      200:)

      0 0
    • hrajem  

      Nenapada nekoho, cim by mohl byt nasledujici problem?

      Svitilna jde normalne na HI i na LOW… Na strobe 3× blikne a konec.

      Chyba je urcite nekde na konci u vypinace, protoze kdyz ho nahradim dratkem, jde to v pohode. Kdyz dratek propojim pres spinac, je taky vsecko v cajku – tudiz problem s vypinacem nebude.

      Se zkompletovanou zadni casti svitilna jen parkrat problikne – kontakt bude dobry vzhledem k tomu, ze HI a LO funguje bez problemu… Nenapada nekoho cim by to mohlo byt?

      0 0
      • hrajem  

        Sakra, myslel jsem ze se to napoprve neodeslalo a ted je to tady 2×

        0 0
    • hrajem  

      Dneska jsem zkousel novou 3-modovku na prilbu.

      Svitilna funguje dobre na HI i na LOW, ale na strobe 3× blikne a konec.

      Chyba je urcite nekde na konci u vypinace, protoze kdyz ho nahradim dratkem, jde to v pohode. Kdyz dratek propojim pres spinac, je taky vsecko v cajku – tudiz problem s vypinacem nebude.

      Kompletni svitilna jen parkrat problikne. Kontakt bude dobry vzhledem k tomu, ze HI a LO funguje bez problemu.

      Nenapada nekoho cim by to mohlo byt?

      0 0
      • zichis  

        Máš to v kombinaci s protected akumulátory? Pak by mohla bejt příčina v indukčnosti pružinky. Ochrannej obvod je citlivej na vyšší napětí v opačným směru, který se na indukci vybudí v okamžiku kdy driver zhasne ledku.

        Si schválně ten propojovací drátek smotej do cívky. Mě ochranu na akumulátoru spolehlivě vyhazovaly už pouhopouhé tři závity na feritový tyčince.

        Nestlačená pružinka má menší indukčnost jak stlačená, takže to při rozdělaný svítilně nenasimuluješ.

        0 0
        • hrajem  

          Asi jsi na to kápnul, přesně tak se to chová – když je pružina nestlačená, tak svítilna funguje o 106…

          Teď už to sice funguje, ale to může být tím, že je AKU trochu vybitý…

          Existuje způsob jak pružinu odstínit?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Vrazit tam diodu pres kterou bude proudit „opacny“ proud? U civek relatek se to tak dela zcela bezne…

            0 0
    • Bender382  

      Tak to vypadá, že se konečně rozhoupu objednat další světlo na kolo. Původně jsem byl rozhodnutý pro něco do ruky, ale pak sem dal myslím Kubad odkazy na tyhle dvě světla na řidítka: prvnídruhé

      za tyhle peníze už by to šlo, nechtělo se mi za to dávat 70 dolarů a víc, ale 45 je rozhodně snesitelnější.

      Otázka ale je, které z nich vybrat? Nenašel jsem tam výraznější rozdíl…

      0 0
      • Bender382  

        Teď jsem tam ještě našel, že snad opravdu jen v tvarování přední části, a že ta s assault crown možná bude těžší…

        Myslíte, že by mohl být opravdu takový problém s nabíjením toho packu? V diskuzi dole se to docela řeší…

        0 0
        • hrajem  

          Ja mam to prvni svetlo. Jestli je nabijeni problemove nepoznam. Ale stejne uvazuju o tom, ze cely akupack rozdelam a vyrobim si nejakou krabicku, ze ktere pujdou akumulatory vybrat a nabijet o jednom :). Navic dodavany akupack neni dobre utesneny stejne tak kabel a svetlo.

          Svetlo ma diru u vyvodu kabelu – tam bude stacit kapnout lepidla.

          Kabel nahradim timto http://www.dealextreme.com/…-100cm-32751

          Akorat jeste nemam vymysleno jak to udelam s krabickou. Idealni by bylo zbastlit neco na miru z laminatu, ale to zase nevim jak bych uplacal dokonale utesnene vicko. Asi to nakonec dopadne tak, ze koupim drzak na 4 18650 a zavru ho do nejake krabicky na sroubovaaci viko…

          0 0
      • Mamut  

        Nesvietit na suchu travu!

        0 0
      • oddie  

        No tam je uvedeno nesmyslných údajů…

        4300lm ani ve snu, no a doba svitu? Ze dvou 18650 to bude tahat tak 5A, což levné články s ochranou vůbec nedaj a když u nějaké jo, tak doba svitu 20 minut max, a ne uváděných 100…

        0 0
      • pepino  

        „Hi all, I've purchased this torch and its very bright however, it turns off by itself after about 2 minutes on high? “:)

        0 0
    • umimjennatrikolce  

      tak mi už dorazilo toto světlo MJ-808E HA-III CREE XM-LT60 kupovaný na dealextreme

      http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

      a byl jsem hodně překvapený svítivostí a jak velký kužel osvicuje

      Zachytil jsem snímek mobilem, omlouvám se za zhoršenou kvalitu ve skutečnosti svítí více.

      http://s3.amazonaws.com/…10608379.jpg?…

      0 0
      • umimjennatrikolce  

        světlo dorazilo 14 od objednávky, jako spousta dalších věcí co jsem tam kupoval asi mám štěstí…

        omlouvám se za předchozí špatný link, tento je správný

        http://s3.amazonaws.com/…10608379.jpg?…

        0 0
      • Ricci  

        vyborna fotka :-)

        0 0
        • umimjennatrikolce  

          jde fotka otevřít? Mě to nejde otevřít jen z tohodle forum

          0 0
          • Ricci  

            nejde

            0 0
            • umimjennatrikolce  

              tak se omlouvám, forum ten link nepobral.

              Uploadl jsem na ulozto

              http://www.ulozto.cz/…img-0558-jpg

              0 0
              • Ricci  

                ujde to,moje 2 aurory dokopy za tu istu cenu este svietia trosku viac,ale musim menit castejsie baterky :-)

                0 0
                • umimjennatrikolce  

                  to je asi i logické… Počkám na tu minibaterku s 65g (asi bez baterie) se stejnou ledkou, která pujde na helmu( výdrž 100min)

                  Dřív jsem chtěl dát na helmu o něco delší než ta mini s váhou 135g s výdrží 2hod v max režimu rovněž stejná ledka, ale ta budue nejspíš těžká na helmu tak jí dám známému, nebo jako druhé světlo na řidítka, ale to by už asi bylo přehnaný ale součtová svítivost by byla asi parádní :D

                  0 0
              • pepko  

                www.upnito.sk

                je na fotky najlepsie ulozisko …

                ta tvoja fotka posobi dost zelenym dojmom … zjavne aj ta led ma taky ten neprijemny zeleny tint …

                0 0
                • Ricci  

                  podla fotky z mobilu v noci by som naozaj nerobil nejake usudky o teplote farby svetla…

                  0 0
                • umimjennatrikolce  

                  spíš je to fakt fotka nekvalitní, světlo výsledné nemá nic společného se zelenou ..to spíš mobil nezvládá noční snímky

                  0 0
      • Georrge  

        neví někdo jestli se někde nedá sehnat toto světlo ale bez akupacku a bez nabíječky? Úplně ideální by to bylo i bez ledky a elektroniky, jen tělo a reflektor na XM-L

        0 0
      • MirosPikos  

        Mám jí také v merku, chci se zeptat jak to bylo se clem, prošlo ti to nebo tě oloupili? Díky

        Jinak klidně můžeš psát jakékoliv postřehy, které by si zařízení vytknul.

        0 0
    • deutschland  

      Využiju vlákno na následující dotaz: včera mi dorazilo nové světlo ,baterie používám Trustfire a nabíjím touto nabíječkou .Stalo se to,že po krátkém testování se svítilna už nerozsvítila,takže jsem jí rozebral vyčistil a přeletoval některé kontakty,složil a zase svítila.Po cca pěti minutách jsem jí zkusil zapnout a zase nic,tak jsem vyndal akumulátor a počkal půl hodiny – naběhla.Po půhodinovém testování nepřetržitého svicení v lese bez vypínání pak již světlo šlo zapínat a vypínat libovolně.Jde o nějakou ochranu ve světle nebo akumulátoru která při poklesu napětí již nespíná?Testováno u několika článků. Mimo dotaz – světlo svítí o chlup víc než stará SSC P7 ,ale s menším kuželem,za to má skoro poloviční cenu.Chtěl jsem jí použít na helmu,ale vadí mi až příliš jasný střed na tak krátké vzdálenosti,takže předělám tuhle čelovku aby šla upevnit na helmu – po vyjmutí čočky dává krásně široký kužel se stejnou intenzitou ve středu i na okraji,akorát bych potřeboval sehnat místo čočky čiré sklo – máte někdo tip kde?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pri plne nabitem akku tahala ledka vetsi proud nez se lbilo ochrane, tak to vypla. Mam teorii, ze rpi zapnuti svetla proud chvili roste tim jak se clanek dostava na pracovni teplotu. Pepko tohle urcite bude vedet lip:)

        0 0
        • pepko  

          ja som tie DX akumulatory prestal uplne kupovat … jednu seriu som mal vyrazne slabsiu a potom sa vela ludi zacalo stazovat na vypinanie ochrany … teraz uz kupujem len panasonic a som s nimi spokojny …

          inak s tymi ledkami je to naozaj tak, ze ked sa zahreju, klesa im prechodove napatie … tym padom samozrejme stupa prud v obvode a moze to ochrana vypnut … s P7ckami to bolo vsetko take jednoduchsie … P7 potrebovala tak 3.5–3.7V napatie a presne tolko mal aj akumulator … po zahriati to sice kleslo, ale rovnako klesalo aj napatie na akumulatore ako sa postupne vybijal …

          xml je super ledka, ale to jej napatie 3.2–3.3V to zjavne cele komplikuje … po zahriati jej mozno staci len 3.0V … na priame zapojenie to nebezi, chce to prudovy regulator … alebo aspon rezistor, alebo nejaku schotky diodu co uberie 0.4V v obvode … pre P7cku ziaden dobry regulator na 1×18650 neexistoval … ale pri xml je ten napatovy rozdiel vacsi a pyta sa to tam pouzit …

          0 0
          • oddie  

            Ta dioda není špatný nápad, tu vyzkouším, až budu nějaké světlo předělávat.

            0 0
      • Ricci  

        tu nejake sklicka mas

        http://s.dealextreme.com/…h/glass+lens

        0 0
    • Ricci  

      Dnes mi prisiel mail z DX,

      idu do utoku :-)

      0 0
      • MirosPikos  

        Vypadá to hezky, jen kdybychom nežili v takovým fašismu a dalo se to objednat bez CLA :)

        0 0
      • McBlacky  

        to červený je hezký uvažoval jsem o tom ale je to s P7.

        0 0
        • MirosPikos  

          P7 je horší než XML-T6? Takže třeba je lepší koupit MJ808E než MJ808?

          0 0
        • PatrikL  

          je aj verzia s xm-l…

          0 0
          • McBlacky  

            jsem právě koukal, že světla s XM L stojí stejně jako s P7.

            otázka co tam vůbec je.

            z hlediska spolehlivosti je u mě top 2 modová aurora s P7. S tou nikdy problémy nebyly XM L co mám 2mod sice funguje, ale občas se vypne, občas světlo změní malinko intenzitu a po chvíli zpět. Nárůst výkonu je patrný to jo

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ono hlavne i XM-L musi mit driver i pokud je dvoumodova. A driver je dycky potencialni zdroj problemu…

              0 0
            • Loner  

              jakou konkrétně vlastníš? dík.

              0 0
                • Loner  

                  no díky, doufal jsem, že někdo na můj přímý opakovaný dotaz o dvoumódovkách odpoví; taky mám dva roky starou SSC P7 a chci doplnit XML kou, tak zariskuju, ale koupím lepší LIonky podle Pepka.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    jsem ted vzal 3mod z manafont. Pokud budou problémy vrátím se k P7. Na 95% ježdění mi stačí. Na závody stejně vezu dvě světla.

                    aku používám červené ultrafire a ted jsem objednal nějaké lepší soshine.

                    Jaké bereš ty a kde?

                    0 0
                    • Loner  

                      od začátku Auror objednávám jenom ty dvojice modrých TF kolem 7 USD. Obvyklá závada u nich i po pár cyklech, že nesmyslně funguje ochrana při proudu už pod 1,5A – blikne a zhasne nebo cyklovaně zhasíná a opět rozsěcuje. Teď jsem objednal ty černočervené, o trochu dražší, ale nedávám jim taky moc velké šance, pajšl bude asi stejný. V případě že bych pořídil XML ku, koupil bych někde vychvalované Panasonic.

                      0 0
                      • pepek  

                        Mně ty modrý Trusfire fungují s XLM od Kaidomain bezvadně. Žádný blikání ani zhasínání . (akorát ledka odešla po 1. sezóně).

                        0 0
                      • PatrikL  

                        tie čierno-červené sú celkom fajn, teda teraz chodí o trochu horšia séria v krabičke… Inak za 13.50 dolárov je istota – xtar 18700 so sanyo článkom. Alebo himax z ebay-u.

                        0 0
                    • obda  

                      Predpokladam, ze myslis tuhle: http://www.manafont.com/…18650-p-7246 Nebo nejakou jinou?

                      Pokud uz dosla, jake mas zkusenosti? Popripade srovnani s SSC P7?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        j tuhle, svítí o dost víc než P7, zatím jsem ji měl asi 4× krát. Výdrž možná o něco kratší než P7, v praxi to svítí tak 20 víc než P7, pak tak 20m stejně a pak zbytek /jak kdy/ méně, než P7 ve stejném čase. Tedy křivka výkonu klesá strměji než u P7 ale začíná o dost výš.

                        0 0
            • PatrikL  

              skontroluj závit a vypínač… Je to chyba, nie vlastnosť že to tak blbne :)

              0 0
    • MirosPikos  

      Tak to vypadá, že vyjela nová řada MagicShine z alumínia :-D a s jiným (nevím jestli lepším) držákem na řidítka.

      http://www.dhgate.com/…e81466e.html

      0 0
    • Bender382  

      v tomhle vlákně se řešilo několik světel na kolo z DX.

      Pokud vynecháme kategorii 100+$ (magicshine atd…) zůstanou podlě mě dvě „kategorie“

      1. světla 40–50$

      např. tohle

      2. světla 70–80$

      např. tohle

      u první kategorie jsem četl dost kritiky ohledně utěsnění, a taky o úzkém kuželu. Otázka tedy zní, jsou v těchto bodech světla z druhé kategorie lépe? Nebo je lepší to u všech nějak dobastlit a tím pádem bych objednal to levnější? Při použití rozptylky bych přišel o kolik světla? Taky mi není jasné, proč je u těch dražších většinou spokojenost s šířkou kužele, v čem se to tolik liší?

      No a nakonec jsem našel ještě tohle s P7 nebo MCE diodou…hlavně mě na tom zaujal ten batterypack, kde se dají baterky nabíjet jednotlivě, to by mohlo vyřešit taky dost problémů, mohl bych tam dát ty lepší od panasonicu a navíc by nebyl problém další 4 mít v kapse a nepotřeboval bych další náhradní battery pack. Co si o tom myslíte?

      0 0
      • smallbrother  

        …neřekl bych že ty dražší světla budou svítit výrazně lépe. Spíš bych tam sázel na lepší provedení akumulátorů, akupacku, kabeláže. Přínos toho pomerančovýho reflektoru by mě taky zajímal.

        Před chvílí jsem přijel z lesa. T6 svítí perfektně, nepřijde mi že by rozptylka výrazně ubírala, bez ní je pro mě střed přesvětlenej. Víc světla je už jen pro zbabělce. :)

        0 0
        • Ricci  

          dve by podla mna boli ideal

          0 0
        • zichis  

          co je to za humáč? :-O Ve vzdálenosti 10 metrů dobrý, 2metry před kolem přepálený a mezitím nic!

          No myslím že tímto tvoje nákupy světel neskončily.

          0 0
          • smallbrother  

            ne, fotka je mobilem, ve skutečnosti ten prostor před kolem není tak světlej. Ostrejší je až ten konec. Při jízdě s tím není problém.

            0 0
          • pepino  

            Možná s tím jezdí rychlejc než jinej s palbou světlometů.

            0 0
        • pepko  

          toz toto sa mi nepaci ani trochu …

          to moje svetlo mi prijde ovela lepsie … najma ta sirka uplne rovnomerne osvetleneho priestoru … pradane sa s tym ide do zakrut …

          0 0
    • Jenda  

      panove odbornici, mam stupidni zacatecnicky dotaz:-)

      Jak jsem pochopil tak pro XML-T6 ledku by to chtelo jeste nejaky predradny odpor abych ji jednak neutavil a jednak aby to prezily shitove baterky z DX.

      Mam cerstve toto svetlo http://www.dealextreme.com/…-18650–55910

      uz jsem si nechal vymenit odpor na low mod z toho cca 7 ohmovyho na 2.2 ohmovej (subjektivne to snim sviti jako TR801) ale neni mi jasny kam a jak velkej odpor pridat pro ten high mode

      Protoze jsem co se tyce elektrotechniky fakt lama ani jsem nepochopil jak presne funguje ten spinac. Tedy je tu na fotce a uvital bych radu typu nech si mezi ty a ty kontakty dat takovej a takovej odpor :-)

      predem diky za pomoc

      P.S. jak vidite ani s fotakem si moc netykam :-)

      0 0
      • Ricci  

        No pokial viem,u tejto ledky nejde o ziaden odpor,ale by tam mala byt regulacna elektronika(dri­ver),aby to prezila…

        0 0
      • hrajem  

        Ja ho tam nacpal takhle. Vesel se tam sice natesno, ale slo to :)…

        Tu packu spinace odpajis od toho plosnaku a das ji na jeden konec odporu, druhy konec odporu placnes tam, co byla puvodne ta packa

        0 0
        • Jenda  

          vyborne, k tomu jsem tak nejak dospel taky :-) jeste otazka jaky odpor tam vrazit?

          podotazka – jaky je funkcni rozdil mezi tim driverem a odporem? Chapu ze odpor mi srazi napeti na diode o konstantni hodnotu zatimco driver ten odpor meni podle toho jak se mi snizuje napeti na baterce?

          Jaky by pripadne byl vhodny driver misto toho spinace co tam je ted? A neni nakonec jednodussi se na to vyprdnout (na Hi asi moc casto nepojedu) a az ta dioda odejte tak tam vrazit P7 s kterou evidentne tyhle problemy nejsou?

          0 0
          • pepko  

            to chce odskusat v praxi … kazda ledka je trochu ina, takze najskor by som skusil 0.1ohm, potom pripadne 0.18 … a mozno aj 0.33ohm, ale to sa mi uz zda vela a na tako sa asi „protopi“ moc tepla …

            0 0
            • Jenda  

              to jsou zase ksefty s cinanama :-/

              no zkusim ten 0.18 jestli ho nekde sezenu a dal se s tim asi uz nebudu srat :-(

              0 0
              • jIrI___  

                Teď otázka, co je lepší? Koupit rovnou 3-mode Auroru s elektronikou a pro jistotu rovnou náhradní driver nebo koupit 2-mode a přidělat rezistorek na vypínač?

                0 0
              • hrajem  

                Do teto svitilny jsem daval myslim 0,15 (0,1 mi nepobral akumulator)

                0 0
        • jIrI___  

          Svítí i s tím malým odporem líp než Aurora s P7?

          0 0
      • oddie  

        Já bych ten odpor dal do drop-inu, je tam víc místa než u spínače, kde už jeden odpor je.

        0 0
        • hrajem  

          Pokud se vleze dozadu (jakoze vleze), tak bych ho do drop-inu necpal… Tam uz vyzaruje hodne tepla ledka, neni treba aby tam hral jeste rezistor… Takhle se teplo rozlozi do celeho tela…

          0 0
    • Stipka  

      no vcera jsem jel se svetlem P7 na riditkach a vedle nej hodinky sigma pc25, no a jak na svinu se dioda trefila do frekvence hodinek s tepakem :-D takze prerusila signal s tepáku :-D

      0 0
      • Smazaný účet  

        svetla z DX jsou mizerne stinena, takze suri kde co. resenim je vybodnout se na tepak, poridit svetlo bez driveru nebo poridit kvalitni sveto/tepak.

        0 0
        • Stipka  

          ja to neresim, to necham tak :)velke svetlo zapinam jen pri sjezdu. Jen aby lidi tady vedeli ze muzou mit s tim problem.

          0 0
    • The_Trooper  

      Zdravim, vybíram světlo z DX

      Reflector – kabel – baterry pack

      Který by ste doporučilym jakejsou rozdíli mezi diodami?

      • favoritem je MJ-808E, nebude stacit 3 typ temer za polovicni cenu
      • kdyz objednam balik v hodnote cca 250$ bude se platit clo, pokud anotak kolik?

      3 základní typy na DX

      MagicShine MJ-808E (CREE XM-LT60) asi nejlepší dioda

      http://www.dealextreme.com/…x18650–57100

      MagicShine MJ-808 (CREE P7-C-SXO) battery pack s displayem

      http://www.dealextreme.com/…ht-set-44459

      levnejší T6 XML-T6 3-Mode 1200-Lumen nizka cena

      http://www.dealextreme.com/…ck-set-94182

      0 0
        • The_Trooper  

          To uz si myslim ze je zbytecne, budu to mit v kombinaci Fenixe LD20 na helme.

          0 0
          • Ricci  

            No zbytocne to urcite nie je, sam jazdim s 2 Aurorami :-)

            0 0
            • The_Trooper  

              No moje parta asi 5 bajkeru me uz ma za blazna kdyz zhanim silnejsi svetlo nez muj momentalni fenix LD20 (Cree XP-G R5)..

              Nasi nocni prejezdy zacinali s autorackou blikackou http://www.author.cz/…12009130.jpg :DD

              Clovek chce stale vic svetla (stale se predhanet) a vo tom to je :D

              0 0
          • Atilla  

            Jo fenix, přidělat si na kolo TK70 tak jsi bez starostí. Mám od nich LD15 a jsem velmi spokojen.

            0 0
        • PatrikL  

          to už radšej http://www.eltehs.lv/…e-light.html :) Alebo z Číny vyzerá zaujímavo aj http://kaidomain.com/…Details.aspx?… :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            tohle je uz dost tezke a v terenu se pry trochu otaci na riditkach.

            0 0
            • PatrikL  

              neviem koľko to váži, ale celkovo každý takýto komplet pack bude dosť ťažký a bude mať ďalšie nevýhody – neistá kvalita batérií, veľkosť, cena, obmedzené použitie (do vrecka to nedáš) a vyššia šanca že si to colníci všimnú :)

              0 0
        • Smazaný účet  

          cece, nez jedno svetlo ze ctyrma ledkama, radeji dve samostatne. Precejenom je to cina a kdyz jedno na svihu vyhori, neni zadny vetsi problem.

          0 0
          • The_Trooper  

            jj to urcite, rikam jezdim s fenixem co da 180lm jeden na riditkach jeden na helme a parada. Myslim ze nema cenu honit predni svetlo co je na riditkach na max lumeny. Ale kdyz se zkombinuje cca 500 lumenovy svetlo s sirokym kuzelem se svetlem na helme tak je to ideal..

            0 0
      • Smazaný účet  

        Byt tebou, tka to objednam po castech, mas sanci ze nejaky balik projde bez cla a DPH. Jinak nad 22E platis 20% DPH + poplatek poste za procleni (asi kilo)+poplatek poste za uskladneni, asi kilo…

        0 0
        • The_Trooper  

          jak presne funguje placeni na DX, jsem zarigistrovany vlozim zbozi do kosiku pak…?

          Kdyz svetlo bude stat cca 1500 ktere zaplatim predem tak na poste budu pak platit dalsich +20% DPH?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Plati se pres paypal, takze pogoogli jak si paypal zaridit. Pokud budes neco doplacet, tak ti napred prijde dopis z celniho uradu at dolozis cenu zasilky…a kdyz ti neco vymeri, tka ti zbozi dojde jako dobirka.

            0 0
          • Martin  

            pokud celníci nechají balík bez povšimnutí, tak clo neplatíš. jak se v něm začnou vrtat, tak je možné, že si to pořádně proklepnou

            já zatím neplatil nic.

            0 0
    • Tomahomo  

      400 :o)

      0 0
      • RomanH  

        Zcela vazne, vyser se na to.

        Ze sem obcas pisi nekteri kraviny, fajn, muzes je ignorovat. Ale takhle nesmyslne znovu posouvat prispevky, to je fakt demence. Fakt Te to ve 44ti bavi ? :-(

        0 0
        • Tomahomo  

          Tak se tím řiď Nemusím upjaté a důležité lidi kteří berou život příliš vážně, jako tvůj kolega ve vedlejším vlákně. Mám z vás opravdu legraci :o) Tak šup šup v pokračování flame v jiných vláknech ať se můžu opět smát :o)

          0 0
      • Concorde  

        Ty hade! :-D

        0 0
    • obda  

      Po letech mi moje Aurora P7 ve srovnání s kolegy s XM-L přijde jako bludička. (Čistě pro legraci si můžete kliknout na ten odkaz – je teď dražší než XM-L.) Tak uvažuji o upgrade. Rozhoduji se mezi dvěma světly různého typu:

      Které byste mi doporučili? U té sady s akupackem mne odrazuje vyšší cena a nemožnost nabíjet baterie samostatně. O přítomnosti a kvalitách balancovacího obvodu mám pochyby. Na druhou stranu, u té „klasické“ svítilny je potřeba měnit často baterky. Názory? Něco jiného v téhle cenové relaci?

      0 0
      • pepek  

        je potřeba měnit často baterky – není. Při rozumném využívání slabších módů svítíš 2 hodiny. Když povezeš eště tu Auroru, tak můžeš svítit 3 hodiny. Do té doby určitě potkáš nějakou hospodu.

        0 0
        • obda  

          Aurora mi vydrží něco přes hodinu než výrazně zeslábne. Akorát se mi pak nechce brzdit kolegy výměnou baterky, zvlášť v zimě v rukavicích. Ve středu už mi ve sjezdu z Holedný moc nesvítila, musle jsem jet ještě pomalejc než obvykle. Měl jsem si někde nahoře vyměnit baterku, v součtu by to zdržení bylo určitě menší než pak tou pomalou jízdou.

          0 0
          • PatrikL  

            možnosť je aj niečo na 26650 batériu, alebo 2× 18650 :) Alebo normálne svetlo s driverom kde ide okolo 2A do ledky, plus nejaké lepšie batérie.

            Ten komplet set má hlavne nevýhodu v tých batériách, kvalita pri týchto lacných nič moc, tiež hmotnosť je už dosť vysoká.

            0 0
      • RomanH  

        Po zkusenostech se Sigmou Mirage bych si uz svetlo pripojitelne jen na akupack nekoupil. Vymena baterek mi prijde jako rozumnejsi reseni – vem si, ze v podstate do dvou hodin jsme vzdy v hospode. Predsi nepotrebujes svitit porad na max + mas na hlave TRko, ktere vydrzi 3 hodiny (jo, nekomu poblikava, vim…).

        To XM-L sviti fakt pekne, ale zatim jsem nevidel zadnou 100% spolehlivou – Depka ma problem pri prepinani modu, Pepkovi se tam taky neco vysralo, svagrovi jsem koupil tu dvoumodovou (nemuze si ji vynachvalit, ale on ji pouziva akorat tak na rybach + prochazkach se psem) – ostatni v jinem dredu u te dvoumodove tvrdi, ze by to tu elektroniku chtelo (ci alespon odpor), jinak dostavaji na frak baterky…

        Pokud Ti Aurora neblbne, asi bych to neresil, pokud ano, vzal bych osvedceneho dvoumodoveho Spiderfira.

        0 0
        • PatrikL  

          je dosť možné, že tá jeho aurora bude mať fakt úbohý výkon oproti novým xm-l svetlám, viď

          http://forum.fotonmag.cz/index.php…

          alebo http://forum.mtbiker.sk/post532237.html…

          alebo tu http://www.ledmania.cz/…est-svitilen

          0 0
          • DaSnail  

            tá aurora vypadá že má výkon tak 300lm. nicmoc porovnanie. 30% rozdiel výkonu vypadá rozhodne menej znatelne.

            porovnávat nejakú dojebabranú P7mičku s s iksemel má výpovednú hodnotu jakú? no nijakú… ;o)

            0 0
            • PatrikL  

              ono to vyzerá skôr tak, že väčšina tých auror je na riť :) Keď tam sú tri kúsky (kupované pravdepodobne v iných časoch) rovnako neporovnateľne slabšie ako nové svetlá s xm-l.

              Pozri aj sem http://budgetlightforum.com/node/1539 , tiež tam je aurora AK-P7, tiež je to slabota :)

              0 0
              • DaSnail  

                bude to tak jak píšeš, P7 by ešte ušla, ale ne v DX prevedení. tam je to proste lotéria. fenix s polovičným udávaným výkonom má svieti lepšie. ale fenix holt nebrat lebo je strašne predražený a každý rozumný človek kupuje na dx a spol.

                ale je zaujímavé že tak rok dva dozadu tu bola aurora ikona a best svetlo evr, a teraz je to zrazu ***** s ktorou si nezajdeš ani do večierky pre horčicu. snad ten istý osud nestretne aji xml…

                btw na tých obrázkoch sú pod sebou mcu a xml. rozdiel teda nic moc, no… 8o)

                0 0
                • PatrikL  

                  ak myslíš „M bin MC-E dropin high – this one is bright, the brightest MC-E I have.“ a „Mr.Lite J4 XM-L and reflector mod. High. 14500“,

                  tak do xm-l ide 1850mA (http://budgetlightforum.com/node/1105…)

                  a do mc-e 2250mA (asi tu je to meranie http://budgetlightforum.com/node/365… )

                  • to svetlo s mc-e má ešte lepší reflektor :)

                  Konkrétne tu máš aj merania http://flashlight-wiki.com/…light_output

                  0 0
                  • DaSnail  

                    hm, takže tvrdíš že písmenká xml nezaručia že to bude výrazne najsilnejšie svetlo manykenbáj?!?

                    čo bude nasledovat? že niektoré predražené značkové 18650 sú lepšie jak modré trustfyry z dx???

                    0 0
                    • PatrikL  

                      xm-l plus dobrý ovládač zaručí výrazne lepší výkon ako priemerná aurora s p7, to je asi jediné čo som tu chcel dokázať :)

                      inak dobre že pripomínaš batérie, ak má „obda“ nejaké lacné z DX a kúpil ich s tou aurorou, tak sú už asi zrelé na výmenu, tu sú celkom zaujímavé merania kapacity http://budgetlightforum.com/node/4028 :) Vo výkonnejších svetlách by už nestačili.

                      0 0
                      • Loner  

                        zdar všichni světelní mágové:

                        má někdo z vás něco s p o l e h l i v ě j š í h o než Aurora, co svítí objektivně líp jednu hodinu (při stejném úhlu kuželu větší dosvit s nepřepáleným jádrem)?

                        0 0
                        • PatrikL  

                          do akej ceny? :) Máš už batérie (aké?) a nabíjačku?

                          0 0
                          • Loner  

                            od 2008 používám a to ne málo TR ko , Auroru AKP7, a TF pětimod, baterky TF sedmidolarky a klasika nabíječku, až na blikající TR ko při mrazu a semtam odejitou ochranu u baterek. A protože se chci poučit z chyb a to nikoliv z vlastních, ptám se už po několikáté na s p o l e h l i v o u XML ku. Dík za rady.

                            0 0
                            • pepko  

                              uplne zbytocne a naivne otazky … DX je loteria, to ze ti tu niekto napise ze ten a ten lampas neblika, este neznamena, ze tebe blikat nebude … jedna vyrobna seria je lepsie a druha horsia … obcas tym cinskym lampasom treba trochu pomoct … a ti, co maju obe ruky lave, maju smolu …

                              0 0
                              • RomanH  

                                Tak to neni o tom „obe ruce leve“, ale kazdy umi neco jineho. Jinak souhlas, u me stacilo Auroru opravit mechanicky – dorovnat magnetkami (porovnavali jsme jednotliva tela stejnych Auror a kazde je jine), pripajenim medeneho koliku na pruzinku a to nejdulezitejsi – obrousit tistak na spinaci, aby na nej to hlinikove kolecko dosedlo rovnomerne.

                                U tech XM-L svetel tu ale opravdu zatim nikdo neuvedl (nebo jsem si toho nevsimnul), ze ma konkretni variantu bez potizi.

                                Zkusim to trosku jinak nez Loner.

                                Pokud by jsi bral XM-L svetlo s tim, ze nechces nic pajet (odpor) a maximalne opet zacistit spoje, co by jsi bral :

                                1. Dvoumodove XM-L (pomohou tomu kvalitni baterky, nebo je to jedno?)
                                2. Vice (3-modove) XM-L ?

                                Ze to je sazka do loterie vim, ale proste co je rozumnejsi zaklad.

                                Diky.

                                0 0
                                • pepko  

                                  XM-L ten regulator vyzaduje, zapojenie napriamo nie pre ledku moc zdrave … skor len na take pokusy kolko to dokaze svietit … na bike je to ale nevhodne, lebo ak to aj ledka zvladne, tak to vydrzi svietit tak pol hodiny … ledka chce napatie asi 3.2–3.3V, akumulator da 3.5–3.7V (podla toho aku kvalitu kupis) … cize nejaky maly rezistor by ledke pomohol, nieco asi 0.18–0.33ohm …

                                  ale zase na taketo ucely je k dispozicii lacny maly linearny regulator AMC7135 .. kazdy cip prepusti asi 350mA prud a mozu sa jednoducho zapajat paralelne … teraz sa daju uz velmi jednoducho kupit rozumne drivre, tak by som siel skor do toho …

                                  tento da maximalne 1.4A prud, cize vydrz asi 2hodiny

                                  http://www.kaidomain.com/…ails.S020075

                                  tento da 2.8A prud a vydrz necelu hodinu

                                  http://www.kaidomain.com/…ails.S020073

                                  a tento je podla mna zlata stredna cesta pre XML, asi 2.2A prud a vydrz by to mohlo dat tak 1.5hodiny

                                  http://www.kaidomain.com/…ails.S020064

                                  vsetky su, ale konfigurovatelne, podla toho, ktore piny sa prepoja, tak take rezimy si mozes zvolit … zvolis si 2 rezimy, alebo 3 rezimy, alebo 5 rezimov … ma to aj 2Hz strobo, co by nemuselo byt tak neprijemne ako to klasicke strobo … za mna vyhrava rezim MED, HI, AUX1 (2Hz strobo) …

                                  0 0
                                • Loner  

                                  díky ti za podporu, Pepkoovi a PatrikL ovi za rady. Zbývá pořídit nějakou výkonnou XM-L dvoumódovku, dokoupit drivery od 1,4 do 2,8A – snad padnoucí do rozměru víčka a stát se levorukým výzkumníkem.

                                  0 0
                            • PatrikL  

                              tak to si kúp lepšie batérie (napr. hi-max z ebay-u, alebo xtar 18700, alebo najlepšie http://www.intl-outdoor.com/…y-p-213.html , prípadne to risknúť s plameňovými trustfire z dx… )

                              potom pozri nejaké 1 a 2 módové xm-l (prípadne aj 3, ale musia mať schopný driver, napríklad amc7135*8 (2800mA)) svetlá ako napríklad

                              www.goo.gl/NTM3C

                              http://www.intl-outdoor.com/…t-p-211.html

                              Alebo klasické P60 svetlá, síce menší výkon, ale veľa možností a celkom príjemný kužeľ…

                              A náhrada za tr-ko? Tam je zase veľa možností. Ja mám dobré skúsenosti s uf-2100.

                              a v rámci zvýšenia úrovne vybavenia by som odporučil aj novú nabíjačku :) :)

                              To bude celkom spoľahlivé a vhodné na bike.

                              0 0
                              • obda  

                                Dotaz k tomu odkazu na DX: www.goo.gl/NTM3C0 Odkud se dá zjistit, že to má amc7135*8 driver? V popisu je jen Digitally Regulated 3000mA Current Output. Předem dík. Popřípadě by mne zajímalo srovnání s 3-mode: http://www.dealextreme.com/…18650–100169

                                0 0
                                • PatrikL  

                                  tá 2-módová verzia skôr nebude mať driver, na high pôjde na priamo a na low cez odpor… Tie lepšie batérie nebudú mať problém, tie lacné hej :)

                                  0 0
                                  • obda  

                                    Aha, blbě jsem to pochopil – myslel jsem, že ty dvě tebou odkazovaná světla ten amc7135*8 mají. Trojmódovku jsem myslel tuhle: http://www.dealextreme.com/…-17670–90777 má lepší módy (hi-mid-low místo hi-low-fast strobe), ale jinak to bude nemlich to samý. Ty závady, co popisujš, jsou pro mne snesitelné.

                                    0 0
                                • PatrikL  

                                  a s tou 3-módovou verziou majú kamaráti rôzne skúsenosti – jedna funguje ok od začiatku, druhú bolo potrebné trošku upraviť (skrátiť pružinu a pohrať sa s vypínačom) po nejakom mesiaci :)

                                  0 0
                              • obda  

                                Tak jsem konečně vybral, a jdu do 3-mode verze tohoto: http://www.intl-outdoor.com/…t-p-308.html

                                Ještě jedna věc – má smysl připlatit za 3c (neutral white) místo 1a (cool white) ledky?

                                0 0
                                • PatrikL  

                                  Každému vyhovuje niečo iné. Pri tej neutrálnej verzii je aspoň istota, že to nebude mať hnusnú farbu do fialova :)

                                  0 0
                                  • pepko  

                                    do fialova som videl iba raz, vacsinou je odtien bud hnusne modry, alebo zeleny …

                                    0 0
                                  • obda  

                                    fialová nebo zelená – všechno jedno. Spíš s čím bude líp vidět v lese :)

                                    0 0
                                    • Ricci  

                                      urcite s teplejsou farbou

                                      0 0
                                      • pepko  

                                        co si s tym chcel povedat ? tepla farba nie je odpoved na vsetko … mozes mat 4000K v zelenom odtieni, alebo vo fialovom odtieni …

                                        http://www.armytek.com/…ent/ansi.jpg

                                        medzi 5S a 5R je obrovsky farebny rozdiel a pritom je to stale 4000K … viditelny rozdiel je dokonca aj medzi 5B1 a 5B2 …

                                        mam v strope 14 led s odtienom 3C, jedna rovnaka seria … a aj tak su rozdielne …

                                        0 0
                        • pepko  

                          ja som uz davno nic jednoledkove nekupoval, takze vobec neviem neporadit, co je vhodne s xml kupovat … v poslednom case som iba zoparkrat modoval romisen rc-t5 a vymienal ledky XR-E za XM-L … toz 4ks XM-L v tom svieti naozaj paradne … a to telo je naozaj kvalitne vyrobene, ma dobre chladenie a nebal by som sa ani vodotesnosti …

                          vid toto forum

                          http://forum.fotonmag.cz/index.php…

                          na objednavky to nerobim, to hovorim dopredu … ale je to tak jednoducha uprava, ze by to mal zvladnut kazdy … pre DX akumulatory je mozne zapojenie priamo seriovoparalelne na ledky … ale napriklad take panasonic su uz prilis silne a daju aj 8A, cize 4A do jednej ledky … ale na jazdu na bike to moze byt zbytocne silne a kludne by som vrazil nejaky rezistor aj na high rezim … nieco okolo 0.33ohm … predsa len 4 ledky pri prude 0.5A daju ovela viac svetla ako jedna zhavena na 2A …

                          take XM-L bin U2 (predava ich tusim aj tron.cz alebo potom cutter.com.au) by mali dat papierovo az 300lumen pri prude 0.7A … v tomto pripade by to znamenalo odber 1.4A z akumulatorov, co by 2×18650 panasonic 3100 mali dat v pohode asi 2hodiny … a lumenov by sa malo dat dosiahnut az 1200, resp. nejakych 900 ANSI lumen … alebo v DX cislach by to znamenalo asi 2500lumen :-))) …

                          0 0
                      • obda  

                        Mam tam modre TrustFire, kupovane 11/08 a 10/09. Ale zas tolik se s nima nenasvitilo … S kapacitou tezko rict, nenapada mne, jak to jednoduse zmerit s tim, co mam doma. Ale asi s nimi nezachazim nejlip, obcas byly pres noc v nabijecce (ted zrovna zkousim, jak moc vlastne ta moje prebiji) a pri dojezdu su obcas liny je vymenit stylem „to uz dojedu“. A nejsem si jisty, jestli jsem uz nekdy nezaprasil/necistil reflektor, coz by mu asi taky nemuselo udelat nejlip.

                        0 0
                        • PatrikL  

                          tie už budú o dosť slabšie ako nové :) Ak teda nové svetlo, tak aj nejaké nové batérie.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Kupoval jsem ted kalsicke modre TF sobe a Manaskovi – kdyz jsem je dal do Aurory, svitila mnohem vice nez u cca 2 roky starych. A to se o ne docela staram (sice je nekdy nechavam v nabijecce i pres noc, ale mam overeno, ze neprebiji), a provozne se je snazim stridat.

                          0 0
        • obda  

          v podstate do dvou hodin jsme vzdy v hospode Napriklad minuly ctvrtek to byly hodiny tri od srazu, ktery byl uz za tmy. Tudiz jsem musel po ceste baterku v tom mrazu menit. Jinak s TRkem na hlave jezdim hodne malo. Ve stredu uz mi to ke konci, po zhruba dvou hodinach, svitilo mizerne. A to jsem neco malo vypinal, a pouzival slabsi mod (ktery je u te dvoumodove zbytecne slaby – odpor jsem jeste nemenil).

          Ve srovnani s XM-L je Aurora docela bludicka, na tech fotkach odkazovanych pod tebou je to videt dostatecne. Jinak Aurora mi blbla jen dvakrat, jednou stacilo zapilovat a dotahnout vypinac, a po minulem tydnu ocistit zavity kontaktolem.

          0 0
          • obda  

            Ale je pravda, ze se soucasnym pouzivanim TR na hlave a tim padem cestejsim prepinanim mezi modama na Aurore se da vystacit vyrazne dyl. Akorat se mi moc nelibi mit ve vetvich celovku na hlave – ve stredu jsem se na Holedne chytil do vetvi i samotnou helmou.

            0 0
      • pepek  

        Pepkovi se tam něco vysralo – ovšem předtím (1 rok) a potom zcela 100% provoz bez aurořích neduhů (za bratru 150Kč za novou ledku). O svítivosti nelze vůbec pochybovat: Auroru mám namířenou tak 3 metry před kolo a XML : 10 metrů. Přitom je osvětlení ± stejné. Řeči o přepáleném středu jsou nesmysl, možná na svělém betonu :-). Když se namíří do dálky, tak je to tak akorát. Navíc mokrý listí a jehličí nějakou přepálenost spolehlivě vymaže.

        0 0
    • Palo TT  

      Mate niekto skusenosti s modelmi, ktore maju obmedzenie max. prudu na 1400mA?

      Planoval som ako druhe svetlo tento model, ale je dlhodobo nedostupny

      http://www.dealextreme.com/…-18650–57099

      ,takze zvazujem

      http://www.dealextreme.com/…-18650–55029

      alebo

      http://www.dealextreme.com/…-18650–55237

      Zaujmavostou je, ze pokial je to driver NANJG 101-AK, tak sa da jednoduchym letovanim prerobit s 5modoveho na 3modovy – prepoja sa dve nozicky.

      http://flashlight-wiki.com/Popular_drivers

      http://flashlight-wiki.com/…njg101ak.jpg

      0 0
      • PatrikL  

        z tých čo si dal by som bral C2… Má lepší odvod tepla. A ešte reflektor je lepší :)

        Ten polovičný výkon chceš kvôli väčšej výdrži?

        0 0
        • Palo TT  

          Vydrz + na druhe svetlo sa mi javi vhodne mat model s inymi rozsahmi, aspon sa bude dat porovnavat.

          0 0
      • oddie  

        A co je na té 504 tak zajímavého? 501 se stejným modulem stojí o dost míň a je normálně skladem… Jako druhé světlo uškrcené pod 1,5A bych vzal to, nebo Fandyfire A10B, která má líp uložený modul s LED (šroubovaný do těla) – z toho to ale chce vyhodit původní driver a dát si tam programovatelný (nebo odpor).

        0 0
        • Palo TT  

          Zaujmava je na nej vyssia cena :) Model 501 som uplne prehliadol. http://www.dealextreme.com/…-18650–55241

          Na 504 treba zabudnut. Ale nakoniec si asi doplatim ma tu C2.

          0 0
          • PatrikL  

            aj za nejakých 10–12 dolárov sa dá (/dala?) kúpiť 504B, na dinodirect.com

            Ale niekedy príde aj verzia čo dáva aj viac ako 2,5A :)

            0 0
          • oddie  

            C2 je hodně dobře provedená, právě ji mám doma taky, mít ji ale jen jako druhé světlo mi přijde trochu zbytečná.

            0 0
    • roud  

      Tak vzhledem k tomu že mi u sigmy mirage dosluhuje baterka rozhod jsem se že testnu tuhle hračku: http://www.dealextreme.com/…ck-set-82508

      0 0
      • MirosPikos  

        Taky o ní uvažuju… jen mě štve to čekání a nejisté výpalné (DPH a další poplatky).

        Škoda že nás na DX neberou jako západní Evropu viz. toto

        Každopádně až jí budeš mít, dej vědět jak si dopadl s výpalným.

        0 0
        • Martin  

          to s western warehouse mě taky štve. přitom jsme od německa co by střelou krátkého doletu dohodil

          0 0
          • MirosPikos  

            Leda objednat do Německa známým :) Nebo kamkoliv jinam z těch zemí co jsou tam vypsané. Zkusím zneužít kamarádku z britských ostrovů :)

            0 0
        • oddie  

          Je celkem velká šance, že to projde bez, jen ta dodací lhůta, kór před vánoci, je děsná.

          0 0
          • MirosPikos  

            Dodací lhůta drsná, ale třeba to nebudou tak koumat když je toho moc. Taky záleží na prodejci co napíše na balík.

            Tak jako tak, asi to nechám po Vánocích, nerad bych aby si to nějakej celník vzal domu jako svítilnu do sklepa :-D

            0 0
            • oddie  

              To ti hrozí úplně stejně i po vánocích… A ty balíčky maj tracking, tak by neměl být problém dostat náhradu, kdyby něco.

              0 0
            • roud  

              čím dřív objednáš tím dřív budeš jezdit :O)

              0 0
              • MirosPikos  

                Já jezdím i teď v noci, ale tohle už si chci hodně dlouho koupit. Zatím mám jen čelovku (Fenix HP11) a jsem limitovanej počasím. Do téhle dnešní inverze bych radši světlo na řidítkách.

                0 0
                • roud  

                  tak já taky momentálně světlo mám ale papírově tohle má lepší parametry tak se těším na upgrade :O) už mám objednáno :O)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    No..ty hodnoty lumenu podel dvema ty papire:)

                    0 0
                    • roud  

                      Zas tak tragický to neni stačí se podívat na stránky výrobce ledek a hnedka se dostaneš k reálnějším hodnotám :O)

                      0 0
                  • MirosPikos  

                    Tak jak, už dorazilo světlo?

                    0 0
                    • Ricci  

                      optimista :-)

                      0 0
                    • roud  

                      Světlo dorazilo už před měsícem a naprostej luxus :O) jen jsem trošičku víc zaizoloval baterku aby se do ní nedostala voda :O) jinak těžko koupíš něco co bude svítit víc a 3h bezproblémů jede na plnej výkon a nějaký aurory se jí nehrabou ani po paty za mě doporučuju…

                      0 0
                      • MirosPikos  

                        Jak proběhlo doručení, platil si výpalné nebo všechno ok? V jakého přesně odkazu jsi nakupoval?

                        0 0
      • Kamikaze 591  

        Až to budeš mít poreferuj, po Novém roce si to chci taky objednat.

        0 0
      • McBlacky  

        tohle mám ted nově, na biku netestováno, testováno na nočním pochodu. 9 hodin na slabej režim v pohodě. na bike ten slabej ale nebude dobrej, má moc pálený střed a okraje skoro žádný. Plná palba má celkem solidní rozptyl, ale nepřišlo mi že to má zase takový dosah jak ruční XML světla s udaným 1200lm viz třeba ten lumapower z manafont. Podle tipů na zahr forech jsem utěsnil akupack i drát u světla. chystám se něčím poladit spojku kabelů, ta voděodolná není ani omylem

        0 0
    • cat  

      Tohle vypada dobre. Konecne upgradovali diody (XM-L/XP-G)

      0 0
    • mirabike  

      tak takhle svítí 2× – řidítka + helma..

      http://www.bike-forum.cz/…ges.ajax.php?…

      jel jsem s tím už asi 3× – vždy necelý 2 hoďky, naposled při teplotě –5st a non-stop v max výhonu a baterie v pohodě – pořád zelená..

      0 0
      • mirabike  

        našel jsem ještě tohle – dát to na řidítka a do jedný optiky dát rozptylový sklo, třeba vyříznutý z automobilový mlhovky, by bylo zase ještě lepší… ale to už jsou jen takový lahůdkový zbytečnosti, jako ostatně skoro všechno, co si na bajky kupujeme ;-)

        0 0
    • Lister  

      Nemá někdo tip, kde dobře sehnat MagicShine 816E? Evropské zdroje vychází na ±3tis, ale kdyby to někde bylo levněji, tak by se to šiklo.

      0 0
    • trpaslik72  

      Přidám se s dotazem, nemáte někdo zkušenosti s tímto ??? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.