SUNTOUR M3020 opotřebené vidlice.

15 nepřečtených
  • AllowedCry

    Ahoj

    Používám tyto vidle už 2 roky a na vidlicích se začal sdírat jejich povrch cca mapka 5×10mm na funkčnost to zatím vliv nemá, promazávám je pravidelně WD nebo silikonovým olejem, ale zajímalo by mě co to má znamenat? Dva měsíce po záruce (koupeno komplet kolo). :-D

    Jsem více méně smířený, že už dlouho nevydrží, styl jízdy jsou kopce, lesy i různé poskakování

    0 0
    • scalar  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • novas752  

      M3020 je snad ten nejlevnější držák předního kola co existuje. S odpruženou vidlicí to nemá nic společného, na funkčnost to ani mít vliv nebude jelikož už teď tam žádná funkčnost neni. Co taky čekat od vidlice za 800, když opravdu dobrý vidlice začínaj cca na desetinásobku a jdou vesele nad čtyřicetinásobek…

      S výměnou to bude asi dost obtížné, pravděpodobně máš v-brzdy a na ty se dnes shání funční citlivá vidlice velmi těžko. Navíc tušim že zbytek kola bude odpovídat kvalitám M3020 a je otázkou zdali do toho vůbec nějaký peníze vrážet.

      Jo a WDčkem se nemaže, WD neni olej. A silikonovej olej taky nemaže, slouží pouze k očištění a ochraně gufer na normálních vidlicích. Vidlice jsou mazané jiným olejem, kterýho je pár ml ve spodních nohách, suntour používá ve vidlicích standartně vazelínu.

      0 0
    • Čipera  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Čipera  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • AllowedCry  

      Dík za reakce, dám tam vazelínu, kolo je to fox factor 2014, měnil jsem šlapátka, jednou ložiska, jinak to vzhledem k prasojízdě nic nechce.

      0 0
    • AllowedCry  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Smazaný účet  

      WDckem nemazat…priste jenom silikonovyl olejem. Ta vidle je nahovno uz z vyroby, takte oloupana barva ji nijak neublizi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.