Stuck Down vidlice float RC 36 180 Fit

22 nepřečtených
  • Jarda636

    Zdar, mám novou vidlici Fox float RC Fit 180 2015

    Najeto cca 800 km kupovano v 11/2015 v německu.

    Dnes na vyjížďce zjištěno že zdvih vidlice je jen 145 mm.

    Doma po kontrole, vyfouknuti, povolení kompresi a opětovném nafouknuti na 100 psi vidlice vylezla jen na 165 mm.

    Po upuštění na normální tlak pro mojí váhu (65psi) vidlice zas zalezla na 145 mm.

    Co s tím?

    Poslat na reklamaci do německa,

    Poslat na servis,repas ke švecovi

    Nebo rozebrat doma sám.

    Může to být stuck Down? Proč se tam udělá?

    Dík za reakce.

    0 0
    • goofy  

      Fox (a nejen on) má záruku na těsnění jenom 3 měsíce, tak je otázka, jestli jsi ještě v záruce. Jinak ten nový Float jsem rozebraný moc neviděl, ale prý by to měl být podobný systém jak Soloair? Každopádně se dle mě dostal vzduch z pozitivky do negativky. Buď chybí mazání, nebo je vadné těsnění. Zkusil bych vytáhnout vzduchový pístek, dobře promazat a znovu složit. Pokud se problém objeví, tak je to těsněním.

      0 0
    • Jarda636  

      Díky za rady,

      Ventilek žádný není.

      Zatažení silou se povedlo a zas mám plný zdvih. Supr nápad :-)

      Čím se to mohlo stát a jak tomu předejít?

      Málo oleje na vzduchovém pistku?

      Nebo jiná chyba?

      0 0
      • tonik666  

        Ventilek neni, protoze negativka a pozitivka se maji automaticky vyrovnavat skrz diry v tycce vzduchoveho pistku (ale nevim ve ktery fazi zdvihu k tomu dochazi).

        A u 2016 vidlic to vyresili jeste jinak, tam je drazka ve vnitrni noze vidle(napr. u 34 vidli)

        0 0
        • Jarda636  

          Jj dohledal jsem že to má drážku na prepousteni tlaku do negativní komory. I u té mojí 2015

          Jenže nevím proč to zůstalo na nízkém zdvihu.

          0 0
      • Honik  

        Na solo air a jeho mutace od foxu se olej na pistek nesmi davat…pres prepousteci drazku pretece do negativky, zmensi ji a vidla zavne zlobit, je tupa, snizi zdvih atp…

        0 0
    • gazman  

      Jedeš na sucho, nebo kleklo těsnění, s patřičným náhradním O-ringem je to práce na 30 min max a seš v cajku.

      Horší varianta je, že je ve vidli něco co tam nemá být(pilina, něco vypadlého a pod) co udělalo vryp na vnitřní ploše vnitřní nohy, skrz který vzduch utíká do negativky, ale to si osobně myslím že nebude tvůj problém.

      0 0
      • Jarda636  

        Tvl u nový vidlice,na bliti.

        takže preventivně repas a výměna náplní. A O- kroužek do foroty. To bude prdel zjistit rozměr.

        0 0
        • Smazaný účet  

          U novy vidlice mas udelat prvni servis po par km po zajeti…okrouzky jsou bezne, nekde na bf je i seznam jake potrebujes. Staci ho odnest do okrouzkarny a za dve koruny ti daji novy.

          0 0
        • gazman  

          Nevim jak ted ale jeste nedavno u rock shox bylo naprosto bezne ze si rozebral novou vidli a po mazacim oleji v ni nebyla ani stopa. Takze i kdyz je to sice fox, stat se muze cokoli. Urcite bych se do ni mrknul a udelal co je potreba. Jestli se to stalo jednou, tak bych skoro jiste pocital s tim ze to prijde zas, ale treba ne no.

          0 0
          • pavlik6022  

            na to jsem tez pri euforii z nového kola zapoměl, u RS jsem to delal automaticky, budu muset preventivně mrknout i do Floata.

            Prijde mi že maslovy chod nemá ani náhodou, Durolux chodi lip

            0 0
            • Jarda636  

              Já mám právě chod parádní, i když včera když to bylo na 145 mm tak byla vidlice taková tupejsi.

              Teď zas maka parádně.

              0 0
              • pavlik6022  

                ja uz taky, včera jsem vymenil olej, namazal vazelinou pistek a gufera je to ok

                jaký cca vozis tlaky v pomeru k váze

                mam nafoukano75 psi na 90 kg

                0 0
                • Jarda636  

                  60–65 psi na cca 80 kg.

                  Jaky jsi daval olej, ten jejich gold?

                  A jakou vazelinou, ten Silk honey?

                  Bylo uvnitr dost oleje?

                  0 0
                  • pavlik6022  

                    daval jsem 20w olej na mazání, do jedné nohy – vzduchové 10 ml, do tlumičové 40 ml, dle manuálu, oleje tam bylo opravdu málo, ale suchá nebyla, vazelínu dávám motorex bike grease 2000 – stíráky byly uplně suchý, olej v molitanech byl

                    0 0
                    • Jarda636  

                      Tak to udelam taky a uvidim.

                      Jsou tam normalni O krouzky nebo neco specialniho(X) ?

                      0 0
                      • pavlik6022  

                        X je na hlavním pístku, jinak všude O, zkoumal jsem a rozebíral jen pružinovou nohu, tlumičovou detailne ne

                        0 0
                    • Jarda636  

                      Tak jsem taky udělal servis vidle, nějaký olej tam byl, molitany pěkně napuštěný, vzduchový píst řádně vazelínou namatlaný.

                      Takže výměna oleje a Slick Kick vazelínou domazání. Uvidíme jak pojede.

                      Na sucho má krásný chod.

                      Na odražení spodních nohou máš nějaký přípravek?

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.