Stevens Tabor 2022 vs. Canyon Endurance 6

21 nepřečtených
  • deTe

    Kupuji nové kolo, chci jezdit častěji a dál. Půjdu do gravela v nižší cenové kategorii. Nemohu se ale rozhodnout, zda Stevens Tabor 2022 nebo Canyon Endurance 6. Obojí německá kvalitka. Pokud někoho napadají různá pro a proti, budu za ně vděčná :) Pěkný den všem

    Stevens: https://www.stevensbikes.de/2022/index.php?…

    Canyon: https://www.canyon.com/…-6/2732.html?…

    0 0
    • plysovykozisek  

      Za mě Canyon váha o 1,2kg menší a lepší výbava a hlavně hydraulické brzdy.

      1 0
    • Smazaný účet  

      Čínský? rám s Japan (Malaysia) komponenty montovaný v Brně – německá kvalitka ;)

      Taky pozor na průchodnost gum… Stevens dělával hlavně CX a endurance není gravel, ale dnes se to už stírá ty rozdíly…

      0 0
      • scalar  

        Rozdíl v geometrii nic nesetře, třeba u těchto dvou kol je délka zadní stavby 415 vs. 440 mm. Tedy dost rozdílná kola, ale hlavně že gravel…

        0 0
      • TK75  

        Německá kvalitka se tam dostává právě krz to Brno (Brünn) :⁠-⁠D

        0 0
    • polo  

      Canyon Endurance není gravel. Podle výrobce se tam dají dát pláště max. 35 mm. Stevens Tabor až 45 mm.

      0 0
    • deTe  

      Díky všem za reakce, ten Caynon berou už i jako gravel (i na jejich stránkách), je to ale hodně na hraně no. Momentálně víc jezdím zpevněný povrchy/cyklos­tezky/silnice, takže proto jsem to zvažovala. Nakonec beru Stevens (pokud mi do cesty nevskočí něco vhodnějšího). Je to lepší i skrze následnou péči, v Canyonu jsou prý finanční vydřiduši na servis a jiné závazky.

      0 0
      • vt  

        „v Canyonu jsou prý finanční vydřiduši na servis a jiné závazky“ … jak to myslis?

        0 0
      • adam1  

        Co tam chceš servírovat?Vi­dlici?:))

        Pomluvy :))

        0 0
    • deTe  

      Ještě se do toho přimotal Cannondale Topstone 3 a 4. Ty levnější modely 30 až 36 tis.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.