Stavba kola do 20000, nebo koupit...

6 nepřečtených
  • setendo

    Rád bych si nechal postavit crossové kolo. Má představa je kolem 20000. Chvíli jsem přemýšlel o tomto: http://www.cyklonemcik.cz/…rce-cross-lx

    Má žena mě vyvedla z omylu, prý mi tady poradí a snad i postaví lepší. Co je na tomto kole špatné, šlo by skutečně vytvořit lepší? Pokud je tomu tak, najde se někdo ochotný, kdo by mi dal nabídku a popsal jednotlivé komponenty a uvedením přesných typů? Mail je setendo@seznam.cz

    Měřím 180cm, vážím 100kg.

    Díky moc.

    Tady je kolo co zvažuju:

    Výrobce: FORCE

    RÁM:Force 3× zeslabovaný Al 7005, 1900 g

    VIDLICE:Suntour NCX E RL lite 2012-zdvih 63 mm – systém vzduch / olejová patrona – nová ergonomická páčka uzavírání vidlice z řidítek – možnost nastavení pružení (nahuštěním) – IS držák kotoučové brzdy + pivoty pro v-brake – hmotnost 1730 g,barvy:čer­ná,bílá

    ŘÍZENÍ:Ahead

    PŘEDSTAVEC:Zoom 403G

    ŘIDÍTKA:Amoeba Borla al,Amoeba Vitra-vlaštovky

    ŘAZENÍ:Shimano LX T660

    MĚNIČ:Shimano XT rdt780

    KLIKY:Shimano LX FCT661

    KAZETA:Shimano LX 11–32

    ŘETĚZ:Shimano HG53

    PŘESMYKAČ:Sram X7

    NÁBOJE:Shimano SLX 32děr

    RÁFKY:Remerx Masterdisc (černá,bílá-plus150kč,stříbrná-možno zvolit)

    DRÁTY:černé inox(bílé-plus300kč)

    BRZDY:Shimano Deore BRM615 160mm

    BRZDOVÉ PÁKY:Shimano Deore BRM535

    PLÁŠTĚ:Maxxis Wormdrive-700×42(MAXXIS, 42–622 (28), drát, 520 g), Overdrive-700×35(MAXXIS, 37–622 (28), drát, 530 g), Schwalbe Huriccane cross 700×40

    DUŠE:Rubena FV

    SEDLOVKA:Zoom al

    SEDLO:Selle Italia Q Big-černé,bílé, Cannondale cr-mo-černé

    PEDÁLY: Feimin al

    Váha:12,5kg-ve velikosti50cm

    Vidlice:barvy-černá,bílá

    0 0
    • scalar  

      Totálně špatně je vidlice, na 100kg a kotoučové brzdy má slabé nohy, funkčně také nedosahuje kvalit vidlic z vyšší řady NRX. Navíc má neestetické návarky na ráfkové brzdy.

      0 0
      • setendo  

        S tou vidlicí jsem si to myslel taky. Díky. Jinak se mi to osazení celkem líbí.

        0 0
        • scalar  

          Jinak je tahle stavba děsná slátanina, klasický „výběr z výprodejů“. Podle popisu to nebude řadit, páčky a řetěz jsou na 9sp. a měnič na 10sp., to má jiný řadicí poměr,není to kompaktibilní. Ty brzdy a páky k nim mi taky k sobě moc nejdou, ne moc povedený přesmykač od Samu tam zabloudil nechápu jak (asi kvůli tomu, že se vyprodává za pár korun), o jeho kompaktibilitě s crossovými převodníky pochybuji, řada X.7 se s crososvými převody nedělala.

          0 0
    • Erknold  

      Na 100 kg bych šel cestou HT29 a úzké pláště. Přeci jen MTB vidlice jsou ještě odolnější než NRX, teda alespoň se tak tváří :-)

      0 0
      • ladias  

        Já bych šel taky touto cestou, navíc je tu možnost mít 2 druhy kol v jednom (cross a 29mtb), jen výměnou plášťů.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.