SQlab 611 erg.active sedlo dlouhé trasy

20 nepřečtených
  • Skriz

    Ahoj, chtěl bych poprosit o zkušenosti se zvládáním dlouhých jízd na tomto sedle. Mám na něm najeto přes 700 km, naposledy 260 km nonstop. Jízdy do 100 km bez problémů, pohodlí max. ale po této akci jsem si pak na sedlo nemohl ani sednout, je potřeba par dní pauza. Jezdíte někdo na tomto sedle vícedenní akce s denním nájezdem 100 a více km? Jak dlouho jste si na sedlo zvykali? Díky

    0 0
    • Alojs01  

      Osobne to mam tak, ze mi bud sedlo sedne na prvni dobrou, nebo ne. Zadny „osezeni“ zadku nefunguje.

      Takze kdyz nesedi, je potreba zkusit jine.

      3 1
    • figur  

      Na tomto sedle jezdím cca 5 let i vícedenní trasy, kdy na něm sedím cca 8h denně i víc, den co den. Je tvrdší (aby plnilo, co slibuje), a tak je třeba hlavně na začátku sezóny otlačit ty sedací kosti, který podpírá. Dál už funguje, jak má a u mě je to nej sedlo, které jsem po 100tkm měl. Pokud jsi najel něco přes 400km a pak dal 260km, tak je to nesmysl. Prostě to byla neúměrná zátěž na to, co tomu předcházelo. I v propozicích k sedlu bylo doporučení postupně prodlužovat distance. Určitě to není sedlo pro příležitostný jezdění. Pokud se budeš držet těch doporučení, máš správnou šířku sedla, tak by to mělo fungovat. Mně třeba vůbec nesedla 610 a po pár týdnech jsem ho vyměnil právě za 611.

      0 0
      • Skriz  

        Díky za odpověď. Letos mám už 2000 km, jen na tomhle sedle přes 600, ročně jezdím poslední dobou tak 5000 km, takže zadek trochu osezený mám. Oproti původnímu sedlu se výrazně zmenšil tlak na měkké části, je pohodlné maximálně, jen mě překvapilo, že na těch sedacích kostech si ten zadek tak rozbiju, to jsem na starém sedle při stejných vzdálenostech nezažil. Tak jsem chtěl vědět, jestli je to sedlo na delší trasy vůbec dělaný, zda to nebyla špatná volba.

        0 0
        • figur  

          On to potvrzuje i Gwailhir, to vnímání otlaku sedacích kostí je jiné, možná citlivější. Ale je to něco za něco. Každý musí zvážit, co mu vyhovuje. Jestli otlačit dosedací kosti a mít ten benefit šetrnosti nebo jezdit sedlo, co tlačí rovnoměrně na všechno…

          1 0
        • milan.v  

          Je tu jedno starší vlákno se spoustou zkušeností s výrobky SQlab, zkus se do něj podívat, třeba ti to aspoň částečně pomůže…

          https://www.bike-forum.cz/…-nechci.html

          0 0
          • Skriz  

            To jsem pročetl, ale odpověď na tuto otázku jsem tam nenašel.

            0 0
        • 159753  

          Tím, že na SQlabu sedíš jen na kostech, tak je ten tlak větší. Kolik sis přidal k roztečí kostí. Já poprvé sebevědomě jen 2, pak jsem to hecl a dle jejich videí přidal 3 a je to jiná píseň. Člověk na těch delších trasách prostě různě poposedává a je to daleko lepší.

          Za mě ještě mindblowing věc jsou ty jejich krémy na sedací kosti. Na začátku mega divný pocit, ale zvykl jsem si a top! Na kůži pod kostí je pak opravdu menší tření a je to šetrnější.

          0 0
          • milan.v  

            Všechny krémy jsou ku prospěchu věci…

            Některé vyhovují někomu, jiné zas jinému, ale krém na kůži smysl má…

            0 0
    • Gwaihir  

      Sedlo mám, ale tak dlouhé jízdy nejezdím. Zajímá mě to taky. Dřív jsem měl nějaké Selle Italia, které jsem dostal ke kolu a první rok to bylo fajn, nic mě nebolelo. Pak se to postupně zhoršovalo a zkouším to vylepšit stejným sedlem. Za mě je to mírně lepší, ale chce to trochu osedět zadek nebo zkusit jiné tlumení v sedle. Za mě na tomto sedle bolí zadek trochu jinak, ale jsem zvědavej, co napíšou ostatní.

      0 0
    • scret  

      Mam a byt nejezdim tam dlouhy streky, tak treba 100km par dni po sobe jsem uz s nim absolvoval. Jako u jinyho sedla se musej kosti osedet, pak uz ok

      0 0
    • Jáchym 1  

      Souhlas s tím co píše,,Figur,,i s tím­,že mě nesedla 610.

      Dlouhá léta jsem jezdil na Toupe od Sp.

      Nyní na všech kolech 611.

      Max spokojenost.Je potřeba si najít svou pozici ve smyslu sklonu špičky sedla.

      0 0
    • mejlos  

      „naposledy 260 km nonstop“ … montes ferrei dlouhá trasa?

      já přesně tohle sedlo taky vezl, a k mému překvapení víceméně bez následků, a to jsem jel, až na momenty, kdy se tlačilo, prakticky pořád vsedě

      0 0
      • Skriz  

        Je to tak, Montes dlouhá trasa . Kolik toho máš na tomto sedle najeto? Během závodu jsem taky potíže napociťoval, ale rozlezelo se to až druhý den ????

        0 0
        • mejlos  

          sedlo jsem nasadil před rokem a mám na něm 1500 km, před závodem jsem na bajku jezdil celý týden, protože mi vypadla silnička, takže tak

          0 0
    • Gwaihir  

      Narazil jsem na tento článek :

      https://awesome-mtb.com/…-611-review/

      Je tam porovnání se sedlem Ergon:

      The Ergon uses a super soft gel that is comfortable on short bike rides but not that good on longer rides. The SQ Lab on the other hand uses a relative firm padding, that is constructed to absorb bumps while being lightweight and comfortable.

      Podle toho by sq lab sedlo mělo být pohodlné i na dlouhé trasy. Btw jaký tam máš elastomer při jaké váze? Já skoro 95kg s vybavením mám šedý a přemýšlím nad bílým nebo možná zkusím i bez toho elastomeru.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse