šířka zadní stavby pro osu 142/12

17 nepřečtených
  • Le Corbusier

    Chtěl bych technicky zdatnější uživatele požadat o radu.dávám dohromady komponenty pro stavbu kola on-one inbred 29.

    http://www.on-one.co.uk/…ical_dropout

    Kdosi mi poradil že bude dobré zvýšit tuhost zadni stavby použitím osy 142/12. Na bazaru jsem koupil kola právě s tímto nabojem. Sundaná z Cannondale Trigger 3 29.

    http://www.cannondale-bikes.cz/…er29-c13vz93?…

    No a ted k problemu.zadni stavba ma šiřku cca 136mm a ten naboj 142mm. Navíc patky maji určitě menší světlost než 12mm. Jak z toho ven? Preplest kolo na klasicky naboj? Jak je ten vubec široký? Nebo se to tam da nějak dostat? Předem díky za odpovědi.

    0 0
    • Vilém  

      Tak to ti nekdo poradil opravdu dobre:(

      S tou nabou se muzes tak leda vyfotit, nebo si ji dat do vitrinky.

      Potrebujes nabu s rozteci 135mm. Kdyz chces aby to bylo co nejtuzsi, tak 135/10.

      0 0
    • volodaj  

      142×12 má šírku na počudovanie 142 mm. Potrebuješ buď iný rám alebo náboj :D. Náboj sa kupuje podľa toho, aký rám mám. Rám musí byť na pevnú os vyrobený (pätky). Toto ti niekto riadne teda poradil :D. Najtuhšie čo si tam schopný dať je 135×10 rýchloupínak s vhodným nábojom.

      0 0
    • Tomáš  

      Některé lepší náby mají vyměnitelné koncovky pro různé osy, nevím jestli je to i tenhle případ. Soustružník by ti mohl vyrobit novou osu náboje. Jen nechápu jak jsi to mohl koupit, vždyť 12×142 je úplně jiný systém a vždycky, než něco koupím to nejdřív změřím jestli to bude pasovat. Vinu máš úplně stejnou, jako ten kdo Ti to poradil. Ještě lepší a dražší by ale bylo objednat třeba vidlici s 1,5" sloupkem na rám, který má hlavovou trubku pro 1 1/8" – tím taky zaručeně zvýšíš tuhost :D. Toho, kdo Ti to poradil můžeš důkladně nakopat do řiti, aby ho nenapadlo radit ještě někomu dalšímu takovýhle nesmysly.

      0 0
      • pavlik6022  

        pokud myslíš novou 12mm osu, tak mu bude naprd bo na ni nemá patky na rámu

        0 0
    • pold  

      Systémy 135/10 a 142/12 jsou jiné, první číslo značí délku osy (světlost patek) v mm a druhé průměr osy v mm. Z logiky věci zaměnitelné nejsou. Pro úplnost – u některých rámu ano, ale rámy s výměnnými patkami pomíjím, ten on-one to rozhodně není.

      Kdo poradil „vyztužit“ rám dělaný na 135/10 nábojem na 142/12 je buď totálně věci neznalý, nebo svině potměšilá.

      Ad konverze náboje – řada nábojů (Hope, Superstar, některé DT, některé Novatec) je konvertibilních na různé systémy, ať už výměnou osy, nebo v případě „lepších“ jen výměnou koncovek, s náklady cca v rozmězí 300–1000 kč.

      Pokud je ten náboj „formula“ – co píšou v popisu u toho cannona, tak by to asi bylo toto:

      http://www.formulahubs.com/en/formula/…

      Jestli jde konverze se mi fakt nepodařilo dohledat.

      Osobně myslím že ne, protože jsem tam ani zadní náboj ve variantě na 10mm thru-axle nenašel, a ten DHL ve variantě na 135 taky ne.

      Viz též: http://forums.mtbr.com/…-821667.html

      Moje rada zní: koupit náboj na 135/10 mm a přeplést. Od Novatecu nebo Superstarcomponents by se to mohlo vejít při troše šťestí do 1500.

      Mimochodem – na tom on-one pevňáku by myslím stačil i normální QR náboj.

      0 0
    • Le Corbusier  

      Diky všem za odpovědi, zejmena poldova je vycerpavajici. můžu si za to sam.některe zkušenosti holt něco stoji.jestli tohle bude jediná věc co jsem zmastil budu spokojenej.

      0 0
    • Le Corbusier  

      Jo a kdyby nekdo potreboval-v půlce ledna budu mít na prodej jeden bezva naboj Formula 142/12:-)

      0 0
      • mikš  

        možná bych měl zájem.Stav? cena?

        0 0
        • pavlik6022  

          pokud by jste se nedohodli, přidávám se do řady :)

          0 0
          • Le Corbusier  

            Diky za nabidky.napiste mi prosim na mailu v profilu.nejlepe včetně cenove představy. Ať tady nekazim takové krásné vlákno bazarem:-) odepíšu ale až v lednu.

            Naboj je jetý z kola 2013.mel by byt v poradku.

            0 0
    • Petr L2  

      Sem se to možná hodí, kolega mě dnes překvapil s tím, že má na fullu od Giantu zadní stavbu širší cca o 10 mm, než nábu, takže když utáhne RU, tak vlastně stavbu stahuje. Je to normální ?

      0 0
      • kubad  

        Tak to má asi blbou nabu nemyslis?

        0 0
        • Petr L2  

          Já to neviděl, ale připadá mi to to divný, proto se ptám, ale protože jsem za posledních 20 let moc kol neviděl, tak netuším co se „sluší“ . U mého fullu se prakticky nedá poznat, jestli je osa utažená, nebo povolená, zato na mém prvním železe z 90. jsem to měl roztažené úplně stejně :-)

          0 0
          • Patar  

            Doporučená vůle v náboji vůči rámu- vidlici před utažením je 0,2 mm za předpokladu optimální paralely patekJinak dochází ke snižování životnosti náboje a nebezpečí prasknutí rámu , jak zde již bylo uvedešno.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Normalni to neni..viz kubad…kolega si koleguje, ze mu ta zadni stavba praskne:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.