• scoty

    Ahoj,
    pokud ti zacvakávají zuby, odpružuje vidlička, nebo dokonce svrbí za.ek, je to jasnej absťák…!

    My dáme hruboskalské kolečko. Poslední 2km jsme dočistili minulou neděli.
    Jestli ještě nemáš program, tak s námi můžeš využít pěkné počasí na bajku.

    Sraz: 10,30 Hrubá Skála (z Prahy 30min po dálnici,Turnov) Trasa: Hrubá skála, Valdštejn, Konice, Skalák, Radeč…vše
    po singlících.
    cca 40km, na pohodu

    0 0
    • scoty  

      Ještě jedno inspekční foto:

      Podjet nebo skočit ..?! Sám Velký Čemba tk v akci…:-D

      0 0
    • mr.antik  

      pěkný, absťák mám, ale může za to nachlazení… snad bude příští víkend taky hezky

      0 0
      • scoty  

        Už jsme zpět. S tou virózou máš smůlu. Dnes bylo fakt hezky. Ale má být slunečno až do příští neděle. Snad by to mohlo vyjít na tu Čemba-akci v Karlovicích.

        0 0
        • mr.antik  

          tam nepojedu, protože to je hódně z ruky…

          0 0
          • scoty  

            Budu pracovně v Brně, to už není zas tak daleko…

            Ale 20/11 bude Čemba v Českém ráji. To budeš mít z Liberce kousek, budeš-li zdráv..atd…:-D www.cemba.cz/clanek.shtml?…

            0 0
            • mr.antik  

              to už asi bude sníh, ne? (doufám). Koukám že to kanaďan pěkne rozjíždí, pamatuju na jeho čemba akce cca před 10 lety

              0 0
              • scoty  

                Možná u vás na Jizerkách..-D.., ale moc toho ještě nebude.

                Ráj už je skoro na rovině, moc sněhu tam nebývá. Až tak po vánocích jezdíme občas ve sněhu. A písek dobře sákne vodu. Taky mezi skálama moc nefouká.
                Možná listí trochu pozlobí, už začíná padat. Listopad bývá ještě v pohodě, ale každý rok je trochu jiný.

                0 0
    • scoty  

      Jo a taky se trochu máklo.

      Singl z Trosek na Nebák nám pomohl proklestit nějaký anonymní dobrý muž s křoviňákem. Vlastně jsme ho jen dočistili, pár břízek a ostružin. Po těžbě před asi 5 lety to totálně zarostlo.

      0 0
    • Ada.13  

      Ahoj,

      bohuzel jsem se o teto akcice dozvedel pozde. Podle fotek to vypada moc hezky. Mozna je to troufala otazka, ale nebyla by k dispozici mapa, nebo treba GPS tracklog?

      Diky moc predem!

      0 0
      • scoty  

        Zatím jsou k dispozici pouze mé pracovní náčrty.
        Jeden cca 40 km na Hruboskalsku tu máš. Vzhledem k max členitosti terénu je takřka nemožné zakreslit tyto prastaré stezky do mapy tak, aby se podle ní dalo bajkovat. Ve skaláku začínají třeba na 20metrech tři údolíčka.
        Navíc je v CHKO nesmíme značit.

        Zatím je asi možný jen jeden způsob zdílení trasy a to je provádění, společná vyjížďka – viz. výše.

        0 0
        • scoty  

          Ten náčrt.

          0 0
          • Black knives  

            Tento rok už to nevyjde,ale na jaře,nějaká čemba slezina,rád přijedu.

            0 0
          • Jirik123  

            dneska jsem bohuzel nemohl, ale na ten cemba sraz se snad dostanu. ty trasy vypadaji opravdu zajimave! mi vlastne prijde ze kdyz se drzim jen znacenejch stezek, tak Ceskej Raj vlastne vubec neznam:-)

            0 0
            • scoty  

              Myslím, že jsi to pochopil zcela správně. Jsi místní, tak si dovedeš představit terén.

              Jde vlastně o výsledek 15let hledání, hrabání, čištění lesa, rozhovorů se starými lidmi. Taky se dalo lecos objevit v mapách pro OB.
              No a nakonec stačilo trochu citu pro pospojování kratších úseků do trasy, která snad dává smysl.

              Ještě napíšu odpoledne. Musím do procesu.....DD­..)))..atd.

              0 0
              • Jirik123  

                ted jsem mrknul na tu mapu a nektere jednotlive useky znam, ale nikdy bych to nedal takhle dohromady. doufam, ze az bude pristi vyjizdka tak mi do toho nic nevleze:-)

                0 0
          • Ada.13  

            Diky moc alespon za nacrt!

            Podle fotek bylo jasne, ze teren nemusi byt pro neznaleho vzdy uplne prehledny. Navic Cesky Raj tak trochu znam. Mame chalupu kousek od Jicina, coz je sice na druhe strane (resp. jiz v Podkrkonosi), ale ne zase az tak daleko… Doufam, ze jeste letos probehne i to sdileni formou vyjizdky. :o)

            P.S. Mohl bys mi poslat ten nacrt v plnem rozliseni treba na mail?

            0 0
      • honzarb  

        k teto prosbe se take pripojuji (taky jsem se o akci dozvedel pozde:-(

        0 0
    • czertd  

      Taky se k projetí trasy rád přidám. Příště pokud to půjde dát vědět víc dopředu. Plánujeme víkendové vyjížďky už od čtvrtka a takhle je problém se účastnit.

      0 0
      • scoty  

        Všem, kteří projevili zájem, dám včas vědět. Minulý týden došlo k časové krizi..:-D

        Většinou se domlouváme ve středu, kdy záčíná předpověď počasí nabývat na spolehlivosti…

        0 0
        • Pablo  

          Taky bych si rád rozšířil singlíkový obzory, v Č. Ráji znám akorát takový ty hlavní široký cesty, co zná asi každej. Jezdíme převážně ve 3–4 lidech pohodově, jestli to není problém. Kdyby jo, poprosil bych někoho o tracklog a my si to pak projedem sami, díky.

          0 0
          • scoty  

            Naopak. V Č.ráji je problém jezdit jinak, než na pohodu.

            Ta krajina si své jméno zaslouží, tak se nelze divit, že kochání se tu neubrání ani největší chrti…:D

            Navíc je to vyváženo tak, že se kochačka a makačka se prolínají. Osvědčené hospody jsou po cestě :Krčkovice, H.Skála., Valdštejn, Maškovka v Turnově(nej piza, jakou znám), Kacanovy, Vyskeř, Čertoryje atd.

            0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.