• Jenda82

    Ahoj, nevíte někdo jestli se dá vyměnit převodník 50z za 46,48? Díky

    0 0
    • Alojs01  

      Da.

      0 0
    • Jenda82  

      Ještě jsem chtěl napsat, že jde o 10s kazetu. Děkuji za konkrétní typy.

      0 0
      • Alojs01  

        Je to roztec 5 × 110bcd, neni to zas tolik prace. Treba Gebhardt napriklad.

        0 0
        • Jenda82  

          Děkuji

          0 0
          • Singlespeed  

            Mám na prodej originál Shimano 48 zubů.

            0 0
            • Jenda82  

              Díky, ale zatím volím 46z. Ještě otázka, dají se tyto kliky vyměnit za GRX 46–30? Nebude tam problém v razeni, lince atd? Diky

              Teoreticky se jedna o toto kolo a uvažuji, jakou cestou by se daly zmenšit převodníky, protože mi zatím 46–30z vyhovuje víc.

              https://www.merida-bikes.com/…/speeder-300

              0 0
              • Singlespeed  

                46/30 je rozumná volba. GRX má řetězovou linku větší než silniční klasika. Pokud máš už nějaký novější rám se zadní stavbou 12×142 mm nebo na rychloupínák 135 mm, tak to bude v pohodě. Pokud máš starý rám se zadní stavbou 130 mm, bude se řetěz na velké placce a větších pastorcích více křížit, což někdy nevadí, jindy zase vadí, případ od případu.

                0 0
                • Jenda82  

                  U toho kola píšou 135mm ,jestli se nepletu. Takže by v tom neměl být problém? Jiné shimana kliky s touto velikosti prevodniku jsem nenašel než GRX. Ve finále ta vymena za GRX kliky vyjde lépe než samotné výměny převodníků za výše uvedený Gerhard?!

                  0 0
                  • hrota  

                    Ještě vyvstává otázka, co silniční smyk na GRX kliky.

                    0 0
                    • Jenda82  

                      V jakém ohledu? 16z rozdíl je u obou. Smyk je na objimce. .. Díky

                      0 0
                      • PatRyck  

                        Jiná řetězová linka. Silniční smyk se dost neodkloni směrem ven. Koukni na graf kompatibility Shimano. Podle mě to nepodporuji

                        0 0
                      • Vilém  

                        Treba ta retezova linka, by mohla byt problem.

                        0 0
                      • hrota  

                        Jak píší kolegové, silniční smyk si s GRX klikami nemusí rozumět co do polohy převodníků.

                        0 0
                      • Singlespeed  

                        Je třeba to vyzkoušet přímo na kole. Problémy se nemusí vyskytnout nebo se naopak mohou začít řetězit.

                        0 0
                        • Jenda82  

                          Chápu. Jaká je tedy jiná možnost klik, aby byly kompatibilní ?

                          0 0
                          • PatRyck  

                            Tahle: https://www.alibaba.com/…9064552.html?…

                            Manželce jsem to dal na fitness kolo. Za ty peníze bezkonkurenční. Jen je vhodné udělat najednou nákup více položek, aby se to rentovalo s přepravným. Kdyžtak pošli SZ

                            EDIT: v nabídce to pořád neuvádějí, ale byla to právě kombinace 46/30

                            0 0
                            • PatRyck  

                              Doplním, že to byl výsledek úvahy: já mám gravelovou 2×10 sadu s 46/30 vpředu a 36 vzadu a manželka, co to má celé postavené víc do rekreačna, na fitness kole silníční 2×10 sadu s 48/32 vpředu a 34 vzadu. To byl nesmysl, ale gravel kliky samotné řešení nebyly, protože řetězová linka. Tak jsem vzadu na Tiagře risknul 36 a dal i přesmyk Tiagra a přidal tyhle čínské kliky a je to naprostá paráda.

                              0 0
                              • Jenda82  

                                A vyzkoušel jsi ty GRX kliky fyzicky jestli chodí? Diky

                                0 0
                                • PatRyck  

                                  Ne. Na fórech jsem si našel příspěvky, ze ty řetězové linky nejsou slučitelné. Podle mě to píše ofiko i Shimano. Me to přišlo dost jednoznačné

                                  0 0
                                  • teffe  

                                    Řetězová linka GRX je 47, silnice 11s 43,5 a silnice 12s 44,5, rozdíl gravel – silnice je dost velký…

                                    0 0
                                    • Jenda82  

                                      Tohle je 10s. Nevím, jestli je v tom rozdíl. Někde psali o 2.5mm. Ale tudy cesta asi nepovede. Diky

                                      0 0
                                  • Jenda82  

                                    Diky

                                    0 0
                            • Jakobo  

                              Odkaz mi nejde otevrit. Ted jsem celkem zvedavy jake kliky tam jsou. Stejne, z Alibaby se jednotlive zbozi neobjednava, bylo to pro velkoodberatele, nebo se neco zmenilo?

                              0 0
                              • PatRyck  

                                Záleží na výrobci. Někteří Mají Minimum Order Quantity třeba jen 1 ks nebo umožňují poslat „vzorky“ třeba i v počtu 1 aklidně je v tomto počtu pošlu i několikrát :-) Ale hlavně podle mé zkušenosti neplatí, co tam o sobě píšou, a na přímý dotaz dají klidně dost rozdílnou odpověď ohledně typů produktů v nabídce nebo minimálního množství. Mě zatím nikdy neodmítli, a to jse bral karbonové rámy po 1 ks nebo karbonové ráfky po 1 páru. Akorát to celé hatí přepravní náklady, takže je vhodné objednávat co nejvíc kusů (pro sebe a třeba nejen sebe).

                                Tyhle jejich silniční kliky mě na podzim přišly na necelých 1500,– včetně BSA středu. Za to uživatel Jenda82 nepořídí ani jeden převodník Garbaruk…

                                Tenhle odkaz https://szjiankun.en.alibaba.com/…38/CXVD.html?… funguje?

                                Nebo http://en.szjiankun.com/product/35.html

                                Pak mám ještě foto

                                m

                                1 0
                                • Jakobo  

                                  Dik. Kliky vypadaji dobre. Pokud daji najezd alespon 6000 km tak to uz beznemu uzivateli staci.

                                  0 0
                          • teffe  

                            Shimano dělá kliky na cyklokros, tam by měla být řetězová linka stejná jako na silničku.Shimano FC-CX50

                            Dělá se i Ultegra s převodníkem 46z

                            Ultegra FCR8000DX66

                            0 0
    • Jenda82  

      Potom asi opravdu ten Gebhardt převodník. Nevíte, jak je na tom s kvalitou?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.