Shanim enduro do 70k, 197cm, 90kg

64 nepřečtených
  • Btw

    Ahojte,

    sháním nejaké (i jeté) enduro na vyssi postavu – 197kg/90, traily + bikeparky. Nemá někdo podobné proporce a co v takvém případě jezdíte?

    Zaujal me tento inzerat:

    https://www.cyklobazar.cz/…megatower-xl#…

    myslíte, ze je to za ty prachy ok?

    Dík!

    0 0
    • romachain  

      Na můj vkus drahé.

      0 0
    • novas752  

      od kdy je 3900 Euro do 70k? :-)

      2 0
    • Sulka  

      195cm/95–100. Qayron CARMA MKII EN 3

      0 0
      • Btw  

        Dik za tip!

        0 0
      • Btw  

        Kola 27,5? Spokojenost?

        0 0
        • Sulka  

          29. Sirsi klacky, gripy, trosku lepsi kotouce, metalicky desky a da se rict ze spokojenost. Kolo sedlo paradne co se tyce ovladatelnosti. Mam 2021 model zkraje, tak jeste s triair tlumakem.

          0 0
    • Hnoj  

      Ahoj, budu mít na prodej můj Norek v profilu, pokud by tě to zajímalo.

      0 0
    • Polo21  

      Ja mam prave na ceste Transition Spire, v XXL je reach krasnych 535mm :) Moje proporcie 200cm/95kg

      1 0
      • Btw  

        hmm zajimave. Nehodíš tip na prodejce?

        0 0
        • Polo21  

          ja som bral len ram z gocycle.de, v CR mate tiez nejakych distributorov, pozri transitionbikes­.com/Dealers.cfm

          0 0
    • DavePCE  

      Bacha, na 197cm vysky potrebujes Megatower v XXL velikosti. XL je malo. To je tusim jen do 193cm…mluvim z vlastni zkusenosti. Taky mam 197 :)

      1 0
    • kocers  

      A co nový 29 Spectral Al https://www.canyon.com/…-6/3185.html?…. Buď počkat na Al 5 do léta a nebo připlatit cca 10( nad tvůj „požadavek“) a v březnu mít Al 6 doma? V XL ho píšou od 192 dál (REACH 510)

      1 0
      • TJK  

        rwch 510 je akorat tak na 187cm idela s 35 predstavcem ;)

        0 0
        • Btw  

          Este jsem kukal na Carma MKII EN 1F 29. Reach v xxl 501 a stack 645,6.

          Canyon má R těch 510 a stack 635

          Asi bych si na to mel nekde sednout, jinak se ty udaje jevi jako ponekud abstraktni…

          0 0
          • embi  

            reach 510 je ultra blbost :D Smeruj to k wheelbase 1250 – 1270 a budeš spoko

            1 0
            • kocers  

              Rozveď prosím proč je reach 510 ultrablbost?

              0 0
              • embi  

                Nejsi schopen s tim kolem pracovat. Temer vsechno na kole se resi prenosem vahy a kdyz je vzdalenost stred – riditka moc velika, tak ten tvuj impuls je hrozne oslabenej.

                Jezdil jsem tri roky reach 470 / 475 a pak jsem presel na 490. Po trech mesicich jsem to prodal a vratil se tentokrat na 465:-)

                V jakekoliv technice mi prislo, ze stoji strasneho usili s tim kolem manipulovat.

                1 0
                • kocers  

                  Tak to pak jo, já sem to právě pochopil v návaznosti na TJK, jako že 510 je málo. Jak píšu níž. Sám pro sebe pokukuju na 187 (konfekčních rozměrů) po 27,5 Spectral v L s R 485.

                  0 0
                  • Breakpain  

                    To souhlasi, jak uz jsem klesl k rozhodnuti nejit pres 480 :) … pri 187cm

                    0 0
            • TJK  

              Doporucuju se podivat na to jak takovej clovek sedi na kole s Reach pod 500, asi jako kdyz si 185cm chlap sedne na Mkovy kolo s 3–4 roky starou geo… nevidim duvod proc si dneska kupovat maly kola… vetsina lidi stejne nejezdi zadnej trial ani neskace zadny super kruty whipy, a podobny chujiny aby potrebaoval maly hravy kolo.. a pak takovy blbosti jako ze se to velky nevejde do zatacky a zjistis ze stejne jezdis tak pomalu ze houby poznas.

              standardne to zabredava do internetovy teoreticky diskuze, ktera v realu dopadne akorat tak ze si lidi kupujou blby kola

              4 2
              • antuch  

                amen

                0 0
                • wilda81  

                  Moir a Hill nesouhlasí. První si vezme o dvě čísla menší rám zvedne vidlu na 180, přidá 2cm podložek. Druhý poměří rukou a na čísla s**e :))

                  1 0
                  • TJK  

                    oba jezdi minimalne „jinej vesmir“ nez 98 procent zdejsiho osazenstva… u nich to i chapu… navic oni vedi co a proc chteji a cim toho dosahnout, clovek co si neumi vybrat Geo pochybuju ze domysli souvislosti a bude schopnej vybrat dobre, natoz aby se mu na takovym kole dobre jezdilo

                    1 0
                    • wilda81  

                      Je to tak a dokud těch kol nevyzkoušíš několik, tak ani nevíš co chceš a co ti sedí.

                      2 0
                      • TJK  

                        viz moje anabaze XL Ripmo → L Ripmo → L Meta AM (jako XL Ripmo) .. potřeboval jsem zkusit obě velikosti a na můj styl babky s nůší připosranej a pomalu mi to větší kolo prostě vyhovuje víc (Reach cca 490 a WB 1280)

                        0 0
                        • krabica  

                          Ta Meta má zajímavou geo, tu bych někdy rád zkusil…

                          0 0
                          • TJK  

                            zatim nevim co si o tom myslet, resp vim proc jsem ji vybral, ale nez to otestuju je to cista teorie

                            0 0
                            • krabica  

                              Reach, stack akorát, eTT dost krátký, to mně zajímá… Osobně vidí pro sebe ideální rám s reachem kolem 480 a eTT 640, k tomu 50mm představec.

                              0 0
                              • TJK  

                                ETT dela ta hodne postavena 78st sedlovka.. taky to mam nastavene na 50mm predstavec, kratky mi nevyhovuje

                                0 0
                                • krabica  

                                  Jsem hodil své míry do geo calculatoru od Atherotonů a celkem to sedí, jen asi počítají s kratším představcem…

                                  0 0
              • embi  

                Ja myslel ze autor ma 187 a on ma 197:-)

                Jo a k tomu zbytku. Staci se podivat, co se jezdi v EWS za kola.) A tam se nejezdi pomalu a casto tam neni nejaka hardocore technika jako v LBC.)

                0 0
                • TJK  

                  no prave :-).. jinak k tomu co pises.. vetsina dnesnich Enduro kol ma kolem tech 1280WB a 480–90 Reach… na druhou stranu dost casto uz smerujou sedlovky k 77–8st takze ve finale je takovy kolo jeste pocitove na sezeni kratsi i kdyz ma reach delsi… chce to tak nejak nastudovat vic komplexne

                  0 0
              • Btw  

                Za mě naprosto výstižné.

                0 0
        • Breakpain  

          Záleží taky na tom, jak má dlouhý trup, není 187 jako 187 :). Mám to samé, ale tohle bych už nedal – mám krátký trup, takže já jsem vytitroval, že moje optimum je cca 480, a ladím představci zbytek ;-).

          Aktuálně 491 + 33 představec (test, defaultně tam mám 50). Samozřejmě na palbu dolů zvládnu i 520 :-). Ale jak začnou odkloněné věci a potřeba zatížit hodně přední kolo, tak s větším reachem je to dost problém pro mě.

          0 0
          • novas752  

            Já teď budu mít 470 Reach a to mám 178cm + spíš delší nohy.

            0 0
            • Breakpain  

              Měl jsem 460 v začátcích, nadával jak je to malý, přešel na 495 a 491 a pochvaloval si to.

              Trup mám krátký, nohy dlouhý. Nicméně jsem zjistil, že existuje takovej kreténskej výpočet (orientační) který Ti dle disciplíny doporučí cca reach výška x 2,45 (až 2,55 – dle zaměření). Což mě sklepává na nějakých 476 nebo tak nějak.

              Obvykle tomu nedávám žádnou váhu, ale poslední dobou si uvědomuju, že některé úseky jsem jezdil líp ⇒ a podvědomě začal zkracovat reach, až jsem došel k tomuhle vzorci a relativně mu musím dát za pravdu.

              Nevím, jestli je to náhoda, ale na mě to defakto sedlo.

              Samozřejmě pokud se bavíme o sjezdu, kde je to po hlavě dolů, rychle a je tam tuna opory – tak je dlouhý reach fajn a zvládnu i víc ;-). Ale chybí mi pak strašně trakce na předním kole, „manuál, jízda po zadním“ jde mnohem hůř.

              Ale každý je nějaký a přizpůsobí si to na sebe … neříkám, že to co píšu je dogma, jen že ten dlouhý reach má i své neduhy … hodně ovlivňující faktor je právě ten trup v kombinaci s rukama. A není to jen o hodnotě reach, to taky nechci, aby to tak vyznělo ;-). Jen mi to připomnělo mou cestu „návratu“ ;-) …

              0 0
        • kocers  

          No, za sebe pokukuju po AL6 ve 27,5 taky na 187cm (řekl bych čistě konfekčních rozměrů) a myslim si, že reach 485 + 40 (případně 50 představec) a 820 řidítka i vzhledem ke stávajícímu kolu bude ideal. Je pravda, že delší kolo sem pod sebou neměl, takže nemam s čim porovnat, ale možná i dobře :-D Ale reach 530 jak píšeš si myslim, že bych si připadal jak na skřipci i s tim 35mm představcem.

          0 0
          • Btw  

            mám 197, s botama 2m

            0 0
            • mirorek2  

              mám 193 a xxl megatower je mi perfektně, pod 510 r bych kolo být tebou nebral

              0 0
            • kocers  

              Viz odpověď na novase. Tobě sem doporučoval podívat se na 29 Spectrala v XL s R 510 ;-)

              0 0
          • novas752  

            No jo ale on má dalších 10 čísel navíc oproti tobě. Takže Reach přes 500 prostě potřebuje pokud nemá fakt ultrubrutálně dlouhý nohy vzhledem k tělu.

            0 0
            • kocers  

              Já vim a proto taky reaguju na TJK a sám sem doporučil 29 Spectrala s R 510 ;-)

              0 0
    • Fran-tic  

      Já vozím Radon Slide Trail 10 HD, oproti té konverzaci nahoře jsem se vcelku významně vykašlal na reach a šel hlavně po úhlu sedlovky, protože mám sice 193, ale delší nohy směřují moji sedlovku kdesi za zadní kolo :D. V tomhle mi to sedí neskutečně :)

      neříkám, že je to kolo pro každého, ale mi se to líbí více než canyon a podobné

      https://www.bike-discount.de/…-trail-8.0-1

      0 0
    • Btw  

      Tak eště jednou shrnu, že mám v botech a hadrech 200cm/95kg. Uplně nejvíc se mi líbí příspěvek TJK. Asi budu právě takový typ jezdce, co nedela cestou z kopce přílišné kokotiny, sic si rád hopne ale hlavne si chce jízdu užít a domů přijet celý. Zkusil jsem si srovna klady a zápory svých prozatímních favoritů: Spectralu a Carmy:

      https://www.canyon.com/…-6/3185.html?…

      https://qayron.com/…-1f-29---p86

      Spectral plusy:

      • Reach pro dlouhána lepší o 9mm (není to ale nakonec zanedbatelné?)
      • Rozvor pro dlouhána lepší o 11mm (moc to není)

      Spectral minusy:

      • Bude v březnu
      • Direct sale z D, očekávám koplikace s případným uplatněním zaruky
      • cena s dopravou 79829

      Carma plusy:

      • Kolo skladem
      • 10mm zdvihu vidlice navíc
      • Místní servisní síť
      • cena s dopravou 76990
      • garanční prohlídka

      Carma minusy:

      • o 20mm menší brzdové kotouče

      Do hloubky vlastností komponent jsem moc nešel. Někdo dlouhý tady jezdí Carmu XL? Rad bych ju viděl. MS kraj.

      0 0
      • TJK  

        ad velikost

        Na stojáka (v pedálech) bude delší Spectral o ten Reach, na sezení by to mělo být stejné možná Carma o kousek delší, ETT má kus větší díky o stupeň a kus položenější ST.

        Pořád si myslím že to je pro tebe malé a měl bys mít kolo o kus vetší.

        Vzal Bych Carmu (+možná krapet delší představec)

        edit Carma má o 10mm delší ST, u tvojí výšky budeš hodně honit dlouhou teleskopku aby ti vyšla. (ST 500 je tak na hraně)

        0 0
        • makro00  

          Delší kolo by bylo dobrý, ale kdo to dělá?

          Nejdelší jsou Transition Sentier (R 521) Spire (R 535). Ty jsou mimo rozpocet (vyprodej ramu asi jen tak nebude).

          A pak víc kol kolem 510 a ty uz tu jsou zmineny.

          Ma nekdo tip na opravdu xxl en kolo s reachem pres 510 a sedlovkou kolem 500?

          Sam mam 205 cm a vsechno je maly :)

          0 0
          • krabica  

            Sedlovka 500 mm je pro tebe spíš málo, bohužel extrémní rozměry si žádají ústupky ve funkčnosti, nebo v ceně, to platí snad ve všem…

            0 0
            • makro00  

              To je jasný. Teď mám stumpjumpra xxl se St 560 a je to akorat. S 210 teleskopem je tam porad spousta mista.

              Ale trend snizovani St je jasnej a zakaznik 198+ je minorita pro kterou se geometrie nestavi.

              V dnesni nabidce vidim jako jeden z mala opravdu velkych fullu Trek fuel Ex v XXL, ale to je jina kategorie.

              Jinak vys zminena Carma a Spectral je v ramci velikostniho kompromisu volba z rozumu. Jeste by se dala uvazovat Capra xxl, rozdily ve velikosti nebudou velky, ale ideal to neni.

              0 0
          • TJK  

            Nicolai ;)

            0 0
            • makro00  

              Jo zapomnel jsem na G15. Koukl jsem na tabulku geo a XXl je fakt obludny :)

              Jen me vadi ta zadni stavba 457, to z toho bude delat dost DH projev spolu s rozvorem 1375.

              Spire pak oproti tomu bude kratky kolo ;)

              0 0
              • TJK  

                neboj ve tve velijosti si s dlouhou zadni stavbou poradis :) ver mi, za skoro 2 sezony na G13 vim o cem mluvim :)

                0 0
          • boo-beek  

            Riot?

            0 0
          • krabica  

            Atherton dělá standardně i raeach 530, ale mají celkem krátké sedlové trubky, což lze ještě poladit custom geo a počítají s 200mm teleskopem… Jen ta cena… :-)

            0 0
    • Bafoon  

      195cm – vozim LV 301 v xxl viz profil.

      Ciste s reach jsem si nabehl viz trek full stache (v profilu). U LV jsem skoncil prave v kombinaci reach/efektivni delka ramu/sedlova/hla­vova – uhly byly bonus navic.

      Dalsi co jsem mel v hledacku byly banshee prime v3 – neco mam okolo vyberu i ve vlaknu.

      Cenove to ale musis nejak posefovat :)

      0 0
    • MichaelSimek  

      Já se 190 vozim Lkovy Fire bird, takze 200 by XL sednul asi pekne ale to bude mimo rozpocet, ale treba se inspirovat geometrii

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.