RM - Wildfire50 vs GHOST ASX 4900

17 nepřečtených
  • Adgood

    Ahoj všem,

    jsem před koupí nového kola, dlouho jsem nejezdil, avšak známí mě vytáhli a tak jsem trochu zase začal. Jezdíme parta lidí, všichni mají značku Trek, nemohou si ji vynachválit a zatím jsem měl kola půjčené a rozhoduji se o koupi nového. Přesvědčují mě ať jdu taky do této značky, jejich kola se pohybují okolo 50 000 a i mnohem výš. Jsou to celo-odpružené kola, řada 6 – 8. Měl jsem dokonce půjčené testovací kolo http://www.trek-bikes.cz/…l-ex-9–2010/ jízda stála opravdu za to, ale nemohu si ho dovolit koupit.

    Jelikož mi zatim připadá vrážet do kola 50 000 + prostě přehnaný :D a zejména na to nemám FINANCE, tak by mě zajímaly vaše názory na tyto dvě kola.

    Rock Machine Wildfire50

    http://www.online-kola.cz/…50–1680.html?…

    GHOST ASX 4900

    http://www.mojekolo.cz/…ost-asx-4900

    určitě se neubráním kritice, že koupě celoodpruženého kola okolo 25000, je koupě nesmyslná. Někdo to hodnotí, že ty kola dlouho nevydrží, někdo naopak určitá konkrétní kola zhodnotí vcelku kladně a říká „že se to dá“

    Nevím zda znáte Single track, neboli speciální jednosměrnou MTB stezku v Jizerkách (Nové město pod Smrkem). Je to jedna z mála tras takového charakteru v ČR otevřená teprve druhým rokem, na ktéré si opravdu můžete na plno vychutnat pravou MTB jízdu (skoky, převýšení, louže, bláto, bahno, přejezdy přes lávku, průjezd potokem,) – prostě to odpružení je tam znát a sakra se využije. Kolo však samozřejmě nebudu využívat jen na tyto extrémy – ty tak jednou za čas, ale i na normální projíždky ať už lesem nebo po silnici.

    Co se týče technické vybavenosti kola, nemám sebemenší znalosti, jaka technologie je lepši, co víc vydrží, co je kvalitnější. Proto prosím o vaše rady, připomínky a hlavně o ZHODNOCENÍ A POROVNÁNÍ TĚCHTO DVOU KOL

    PS: je možné pokud nejsou na kole šlapky s podporou SPD šlapky vyměnit?

    Děkuju předem všem za odpovědi :)

    Anketa: Rock machine nebo Ghost?

    14x
    88%
    0 0
    • Adgood  

      opravuji link na GHOSTa

      http://www.ghost-bikes.cz/…199/ASX-4900

      0 0
      • slavekRM  

        Sorry, ukliknul jsem se… Takže můj hlas v anketě odečti. Ale když už jsem tu napsal, bral bych Ghosta.

        0 0
      • camlost  

        za par mesicu prijdou podzimni slevy. konkretne o Ghosta to byva 20%. nechces treba jeste ty dva, tri mesice setrit a koupit Ghost AMR 5700? pokud bude sleva zase 20%, vysel by te na nejakych 37 tis.

        za podobnou cenu byl loni i Trek Fuel EX7, kdybys tedy chtel dodrzet „tymovy standard“.

        ale spolehnout se na slevy (a dostupnost kola v tve velikosti) se samozrejme neda.

        0 0
        • drusus  

          Zlavy budu uz za mesiac, to sa ozaj oplati pockat. Treba len stale sledovat cesku stranku Ghosta..

          0 0
        • Adgood  

          to je docela dobra informace, mi nedoslo :) slevy bych asi využil ale i přesto 37 tis. je moc :(

          0 0
    • Monty74  

      ja jezdím toho RM s malýma změnama.Nemůžu si na něj stěžovat.Je to model 2008 a vyšel mě před rokem po slevě na 16000 :-).

      Ale šel bych asi do toho Ghosta :-)

      0 0
      • Adgood  

        a to je ten model wildfire 2008 co mas? to je taky celopéro?

        0 0
    • stan.zak  

      Nejsem asi úplně nestranný, že, ale mám za to, že s Ghostem chybu neuděláš. Zatím 3 roky bez problémů.

      0 0
    • K2  

      Letošní ASX je loňský nebo předloňský AMR rám, který je výborný a dával se i na kola za 90 tis. Koupil jsem jeté AMR a nemůžu si stěžovat – je to výborné kolo dobře využívá zdvih a dobře jede i kupředu – doporučuju.

      Naproti tomu jsem servisoval kamarádovi první Ravo marathon, stejný rám s původním RM a byla to tragedie – nebylo tam domyšlené ložisko na zadní stavbě a chodilo to kov na kov. Funkce dobrá, ale požadovalo to častou údržbu

      (jsou to nakoupené rámy s čínského katalogu afirmy si je stříkají podle sebe)

      Ten rám na obr už je novější, možná to vychytali.

      Za mě ale Ghost – fuly vlastní koncepce s tradicí. S AMR/letošní ASX chybu neuděláš

      0 0
      • Adgood  

        no nejsem nak zdatný v tom si to stavět sám, navíc nevím jestli jsem zrovna duveřivy vůči bazaru

        0 0
    •  

      koukám další týpek ovlivněný masáží čemby že opravdově si lze zajezdit jen na jejich jednosměrkách

      0 0
      • Adgood  

        moc nerozumím jaké masáži, info jsme si našli samy, tak jsme ji jeli zkusit a jediné co mužu udelat, je akorat potvrdit tvá slova – ano ještě jsem si horské kolo tak neužil. Žádná čemba me nenutila.

        0 0
    • maajkee  

      a tenhle spešl se ti třeba nelíbí?

      0 0
      • Adgood  

        ten je fakt peknej a vypada kvalitne, dokonce vim o novym shopu v Praze, akorat jsem na ne včera čumel pres výlohu :D

        ve srovnaní s tim ghostem je to jeste lepsi?

        0 0
        • maajkee  

          mě se třeba líbí víc než ten ghost, co se funkce týče, tak nevím, nejel jsem ani na jednom.

          0 0
    • PatrikL  

      rovnaký rám ako RM ale výhodnejší je http://www.rideko.cz/…cream-SL.htm – pokiaľ máš okolo 75–80kg tak vidlica bude ok

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.