rm adrenaline 5000 (2007) technický dotaz

33 nepřečtených
  • pajasimi

    už je skoro doskládaný moje nový kolo (respektive komponenty z pellse přeházený na novej rám viz. název dredu) už se čeká jen na pouzdra tlumiče..když jsem byl za člověkem co mi to dělá, zarazila mě jeho první věta „budeme mít velký technický potíže“ jde o to, že nejde nastavit přesmykač tak, aby když fachá na střední a velkou placku, nedrhnul řetěz o přesmykač ( o ten cca 1cm dlouhej „můstek“ co spojuje ty dvě „vodítka“ nebo jak to nazvat) když se posune níž, aby nedrhnul, pak pochopitelně nelze přeřadit na největší převodník..mojí nadějí teď je jen jedno..přesmyk se dá co nejníž tak, aby to pořád ještě mohlo zařadit na největší, a doufat že sag tlumiče bude dostatečně velkej na to, aby přesmyk nedrhnul při zařazení malý placky..když to nepude, jsem smířenej že největší placka bude muset pryč..používám jí jen z kopce po silnici, kdyby však zůstala nezlobil bych se..proto se ptám lidí co se s tím také setkali, jestli se jim to povedlo vyřešit nebo ne..dík

    0 0
    • pajasimi  

      ani sem si to po sobě nepřečetl tedy když fachá na stř. a velkou placku, nedrhnul řetěz o přesmykač při zařazení nejmenší placky

      0 0
    • cabbage  

      a máš přesmyk down nebo top swing? někdy je potřeba dát topswing…

      0 0
      • pajasimi  

        tve teď budu vypadat jak lama ale v tomhle pořád nemám jasno bo jsem to nemusel řešit..každopádně vim že jeden typ má objímku nad vodítkem, a druhej pod vodítkem..já mám tedy vodítko pod objímkou..jako na fotce www.kupkolo.cz/…kace_36/Akce

        0 0
      • pajasimi  

        na katalogových fotkách je ten druhej typ..takže to může být tím?

        0 0
    • Andrzej  

      kdepak, tohle dela u fullu castu, staci na kolo sednout, zadni kolo se zvedne a s nim i retez, takze prestane drit, ve stojenu to seridte tak aby to dobr eradilo a jak se projedes tak ho mozna este trosku posunes nahoru nebo dolu, ale nebyva to velky problem aha, ted to ctu cele, takze sag byva vetsinou dostatecny…

      0 0
      • pajasimi  

        dík no seřídí se to tak, aby to bylo co nejnííž..aby to jen tak tak mohlo přeřadit na největší placku a uvidí se jak to bude fachat..

        0 0
        • mdk  

          Neries to…Daj tam ringa a nejaky 34–36 prevodnik a budes spokojny…sam idem ties do 34placky a ringu…mozno este napinak od shamanu ale to uvidim casom…Predsa je to ram do terenu a ne na silnici

          0 0
          • pajasimi  

            to bych musel kupovat ještě novej ring a momentálně nemám finance..teď mám 22 32 44 + rockec na 44zubů..ten 34 převodník se dá běžně koupit?

            0 0
            • pajasimi  

              koukám gebhardt to má

              0 0
              • goofy  

                Ja mam treba 36z shimano. Koupit se da…

                0 0
                • pajasimi  

                  přesto bych byl radši kdyby zůstal trojtác no..

                  0 0
                  • goofy  

                    Jinak do budoucna jinou vidli. Ten Black je na to ckoda. Treba neco se 150mm vepredu ;o) No a pak hned zjistis, ze vlasne trojtac nevyuzijes a ze vlastne je lepsi 36–38 zubu vepredu…

                    btw: co tam pujde za tlumic?

                    0 0
                    • pajasimi  

                      pude na to rux S..momentálně nemám prachy

                      0 0
                    • pajasimi  

                      jo a tlumič zatim nejlevnější rs..bar..já vim je to lowend ale chci na tom už jezdit a jinej tam půjde jen kdyby ten bar byl fakt špatnej..řekl jsem si že mi stačí zatim jen regulace útlumu

                      0 0
                      • goofy  

                        No a nechces radeji Fox Van? Kolik stoji ten RS?

                        0 0
                        • pajasimi  

                          ten bar je už koupenej..za 3500 vč. pumpy..musel jsem dopředu „vybrat“ veškerý prašule až do konce roku, a i kdybych chtěl jinej tlumič, prostě bych na něj neměl (nevydělávám) chtěl jsem vzduch kvuli svojí váze..nějaká standardní pružina by na mě byla moc tvrdá..pružina je navíc zbytečně těžká, nechci to na fr/dh, ale jako enduro:) dík za pochopení

                          0 0
                          • vlk  

                            Škoda, za tu cenu se vyprodávaj i sid tlumiče-a ty jsou chodem zcela někde jinde než bar. Se spíše divím, že jsi nevzal Manitou Radium než ten Bar.

                            0 0
                            • pajasimi  

                              hele je to muj první full tak se mi i z blbým tlumičem určitě nebude zdát, že to chodí špatně (impulzem ke koupi fulla bylo i projetí na strašně starým kole viz. dred „postavit old school bike?“ to je jednočep s nějakou šílenou pružinou a i tak mě to nadchlo) při výběru tlumiče jsem si o tlumičích hodně zjišťoval takže o m. radium samo. vím, i jsem ho původně chtěl, ale jelikož je to dle charakteristiky až na vzhled to samý, rozhodl vzhled a to, že v orig balení je pumpička O:) bez ní bych si letos nezajezdil, protože už bych na pumpu neměl (ne, ani blbých 6kil), moje rozhodnutí schválil servisák se kterým jsem o tom mluvil hodně, zároveň má autorizovanej servis na rock shox takže s případnou opravou to nemám daleko..a jak jsem řekl, časem možná bude lepší (nejdřív až koupím novou vidlici, kola a přejdu na sram) ale jen pokud bych s tímhle byl vyloženě nespokojenej! NF

                              0 0
                              • pajasimi  

                                btw jestli někdy budu kupovat jinej, chci rovnou něco pořádnýho a měl bych na to tak 10 000..takže si zatím můžete připravovat tipy..bude to znovu vzduch..docela se mi líbí manitou Evolver ISX-6

                                0 0
                          • goofy  

                            No tak zrovna tvrdost pruziny je argument mimo, protoze si muzes objednat pruzinu jakou chces…

                            Ale chapu to, ze jsi chtel vzduch. Ja bych zase radeji volil pruzinu. Tech par gramu navic za to stoji ;o)

                            0 0
                            • pajasimi  

                              z pružiňáků se mi líbí manitou SWINGER COIL X6..ale spíš to vidim časem na toho evolvera..ale opravdu až časem:D

                              0 0
                              • goofy  

                                Nez Swinger, tak to spis Fox DHX 5.0 Coil.

                                0 0
                                • pajasimi  

                                  a nevíš jak si stojí vzduchovej fox DHX AIR 5.0 v porovnání s evolverem od manitou?

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Stoji si lepe ;o)

                                    0 0
                                    • pajasimi  

                                      hh dobře no a měl bych ještě dotázek na toho foxe..co se u něj dá všechno nastavit? na cyklosvec.cz i jinde píší jen to, že je plně nastavitelný..pod tím si však člověk může představit lecos:)

                                      0 0
                                      • goofy  

                                        Tlak vzduchu, tlak v expanzce, utlum, propedal, komprese. Teda pokud se nepletu. Jinak pak u DHX 4 nejde nastavovat komprese a u DHX3 ani propedal.

                                        0 0
                                        • pajasimi  

                                          oukej ty dva další (4,3) mě nezajímaj..k čemu je dobrej „tlak v expanzce“?:) dík

                                          0 0
    • grizzlik  

      presne tohle sem tady cca pred 2ma mesicema resil.. priste zkus hledat nez se zeptas.. a vyresilo se to zcasti tim ze to bez sagu proste drhne ale staci jak na to posadim moji mega prd*l a jede to ok. hlavne to nejak nervete klestema nebo tak..

      0 0
      • pajasimi  

        věř že jsem hledal:( ne násilí nebude..se sagem je to teda v poho? ještě mě napadlo, na ten „můstek“ co spojuje ty dvě vodítka přesmyku nalepit kousíček neoprenu, aby když to teda bude chtít drhnout, ať to není kov na kov..to neni zlý ne?

        0 0
    • pajasimi  

      dík za tipy. zítra jdu za servisákem tak mu řeknu ať to nastaví jakoby žádnej problém se smykem nebyl, ale ať dá smyk co nejníž to půjde, na ten můstek u smyku nalepim kousíček starý duše, a uvidim jak se to bude chovat po nasednutí

      0 0
      • grizzlik  

        to prosednuti fakt brutalne pomuze. Samozrejmosti je ale neradit prasarny jako 1×4 a niz.. Proste 1×3 a vejs, potom se to chova fpohode a i kdyz se to houpe pri slapani tak to nedrhne.. Taky sem s tim asi dva dny bojoval ale pak mi to doslo ze kde mozek nemuze tam zadnice pomuze :))

        0 0
        • pajasimi  

          tak jsem byl za servisákem, řekl mu to, nadšenej z ponechání trojtáce sice nebyl (chce aby všechno chodilo na 100% a když ne považuje to za amatéřinu:D) řekl mi že řetěz by musel být aspoň o 2cm výš aby to nedrhlo, načež jsem mu hned řekl že to je dobrá zpráva, a že těch 2 a klidně i 3cm se při sagu 20% prostě musí vytvořit:)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.